Uit brieven van lezers VVD wil staatssecretaris Klein niet meer terug Trouw FAMILIEBERICHTEN Kritiek op beleid WOENSDAG 4 MEI 1977 TROUW/KWARTET 8 hunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogeli|k van ie.00-20.00 uur. Soli Deo Gloria Blij en dankbaar hopen wij, met onze dochter op 15 mei de da( te gedenken. waarop wij 25 jaar geleden ge trouwd zijn J. W. v. d. Zee T. v. d. Zee-v. Dijk Martina Delft, 1 mei 1977 van Foreestweg 153 Een ieder die ons wil feliciteren is van harte welkom, op zaterdag 14 mei vanaf twee uur tot half vijf. in de zaal van ..Het Open Hof', Storklaan 1, Delft (noord). Op 19 mei hopen J. H. Marsman en G. Marsman van der Kamp hun 45-jarig huwelijk te ge denken. Kinderen en kleinkinderen Ste. 307-340 ninth street New Westminster, B.C. Canada V3M 3V6 Wij delen u met veel dankbaarheid mee dat onze ouders en grootouders Adr. Goudswaard en M. N. Goudswaard-Konijnendijk op 12 mei 50 jaar getrouwd zijn. Oud-Bei jerland Berkel Oud-Beijerland Noordwijk KapeUe (Zld) C. Edel K. Edel-Goudswaard C. van Loon M. van Loon-Goudswaard A. Goudswaard G. Goudswaard T. Goudswaard J. F. Goudswaard-van Nugteren en kleinkinderen Oud-Bei)erland. Esdoornstraat 10 Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 14 mei van 19.30 tot 21.00 uur in één der zalen van de Thomaskerk. Margrietstraat te Oud-Beijerland. Dankbaar en blij delen wij u mede dat onze ouders en grootouders H. Groenenberg en M. Groenenberg-Verkuyl D.V. 19 mei a.». 50 jaar getrouwd zijn. Dat God hen nog lang voor elkaar en voor ons wil sparen is de wens van hun kinderen M. Hoogmoed-Groenenberg M. Hoogmoed C. A. Peters-Groenen berg J W. R. Peters A. Groenenberg L. Groenenberg-van Egmond M. C. Groenenberg A. K. Groenenberg-Slootweg en kleinkinderen Aalsmeer, 4 mei 1977 Aalsmeerderdijk 103 Zij die hen willen feliciteren zijn hartelijk welkom op woensdag avond 18 mei van 8.00 tot 10.00 uur in Restaurant „Groenendaal", Groenendaal 3 te Heemstede. Heden nam de Heer tot Zich. mijn geliefde pleeg moeder. onze zuster, schoonzuster en tante Neeltje Schoneveld weduwe van Willem Jan van Onck in de ouderdom van 85 jaar. Dat zij gevoegd is bij de kinderen Gods is ons een grote troost en dat waren ook haar laatste woor den om daarbij gevoegd te mogen zijn. Uit aller naam Aat van der Jagt Bilthoven. 2 mei 1977. „d'Amandelboom" 98. Noord Houdringelian. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van d'Amandelboom. Noord Houdringelaan te Biltho ven De rouwkamer is donderdag geopend van 19 tot 19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 6 mei om 12 uur in de aula van d'Amandelboom. waar na de teraardebestelling omstreeks 13 uur zal plaats hebben op de algemene begraafplaats ..Brandenburg", le Brandenburgerweg te Bilthoven. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. De Heere nam tot Zich. mijn geliefde pleegmoe der. onze gebefde zuster, schoonzuster en tante Neeltje Schoneveld weduwe van W. J. van Onck in de ouderdom van 85 jaar. „Zij ia verlost. God heeft hoor welgedaan." Aat van der Jagt P A. Schoneveld W Schoneveld-Ravensbergen W. Schoneveld G. Schoneveld - Vlieland N. Schoneveld - Timmers J. Schoneveld - Zandbergen J C. Schoneveld N. Schoneveld - Tjebbes M Schoneveld G Schoneveld v d Mey Neven en nichten. Katwijk. 2 mei 1977. Hiermede geven wij u kennis, dat geheel onver wacht van ons is heengegaan, onze beste vriend Pieter de Wit op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam: J. W. van den Broek Utrecht. 1 mei 1977. Eisenhowerlaan 60. Correspondentieadres Twijnstraat 51, Utrecht De overledene is opgebaard in één van de rouwka mers van de Coöp. Ver. „Uitvaartverzorging" u.a aan de Maliesingel 75. Utrecht. Er is gelegenheid tot het tekenen van het condoleanceregister dage lijks van 17.00-18.30 uur in de rouwkamer De Mis ter uitvaart en beaarding zal gehouden worden woensdag 4 mei om 10.15 uur in de oud-katholieke kerk St. Marie, Achter Clarenburg 6. Utrecht, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om plm. 11.30 uur op de algemene begraafplaats „Soestbergen" aan de Gansstraat te Utrecht. Directie en personeel geven u hiermede kennis dat hun oud-medewerker, de door allen om zijn vriendelijkheid zeer gewaardeerde heer Pieter de Wit op de leeftijd van 70 jaar te Utrecht is overleden. Zijn opgewektheid en zijn inzet zullen wij ons blijver, herinneren. Directie en personeel Trouw Amsterdam, 3 mei 1977. Het onverwachte overlijden van onze oud medewerker Piet de Wit heeft ons, die vroeger dagelijks met hem samen werkten, geschokt. Wij herinneren ons het aanstekelijk enthousias me, waarmee hij zijn werk deed en waarbij hem nooit iets te veel was. Hij had voor de krant en voor ons, die daar werkten, alles over. Amsterdam 4 mei 1977. Cisca Dresselhuys Pierre van Enk Jan Kuijk Fred Lammers Ik vermag alle dingen in Christus die mij kracht geeft" (Phil. 4 13) Vandaag nam de Here na een moeilijk maar geduldig gedragen lijden tot Zich onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder Jantje de Jong-Bruinsma sinds 25 februari 1966 weduwe van Comebs C. de Jong. in de gezegende ouderdom van bijna 89 jaar. Leeuwarden. Sweelinckstraat 21: Cornebs C. de Jong Tine de Jong-Kaastra Sneek: Cor en Baukje, Chris, Richard Driebergen: Grietje en Jaap (verloofde) Stiens: Janny en Jaap, Carla Bennekom, Edeseweg 106-1: Jantje de Jong 1 mei 1977 „de Halderhof', Bennekom Gelegenheid tot condoleren a.s. woensdag 4 mei van 19 00-19.30 uur in de aula van Nieuw Heem stra State, gelegen aan de Rengersweg 64 te Oen- kerk. (Ingang achterom). De rouwdienst zal D.V. gehouden worden donder dag 5 mei om 13.30 uur in bovengenoemde aula, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats. Toch nog onverwachts ging heden van ons heen tot zijn Heer en Heiland, na een geduldig gedra gen ziekte, mijn zeer geliefde echtgenoot, onze vader, grootvader, broer en zwager, op de leeftijd van 78 jaar Cornells de Heer Apeldoorn J. A. G. de Heer-Akkerhuis Breda: D. de Heer G. de Heer-Pols Capelle a/d IJssei. G W de Heer M. de Heer-HUberts Apeldoorn: D. W. de Heer M. F. de Heer-Bruinzeel Rotterdam: G. Akkerhuis Breda: C. C. de Jong-Akkerhuis A. de Jong Oosterhout (N.B.): M. J. H. Charlouis-Akkerhuis Noordwijk: D. Akkerhuis J. Akkerhuis-Buitelaar Rotterdam: Q. Akkerhuis E. Akkerhuis-Stemerdink Harriston (Canada): J. J Akkerhuis D. Akkerhuis-Van Bommel en kleinkinderen Apeldoorn, 2 mei 1977 „Arendsburght" Flat 13 Soerenseweg 125 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum „MONUTA STICHTING" Loolaan 67. Apeldoorn De teraardebestelling zal plaatshebben op 6 mei as te 13.00 uur op de algemene begraafplaats „Heidehof" te Ugchelen. waarna gelegenheid is tot condoleren in de aula van de begraafplaats aldaar Vertrek van Loolaan 67 om 12 30 uur. Verzoeke geen bezoek aan huis en geen bloemen. Mooie woorden Van Agt ln reactie op de advertentie van een groep homofielen: zie het CDA-program. Ik heb dat program niet bij de hand. maar heb gehoord dat er wel aardige dingen in staan. Maar wat heb ik daaraan, zolang het niet duidelijk is. of het CDA echt wil proberen die mooie woorden waar te maken? Zolang dat niet duidelijk is. kan het CDA schrijven wat het wil, het heeft voor mij geen waarde. Korie duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, bneven kunnen worden gestuurd naar Secretans Hoofdredactie Trouw/Kwartet. Postbus 859, Amsterdam Bi| publikatie wordt de naam van de schnjver vermeld Utrecht GeaZijlstra Werkgroep Israël De Bedrijfs- en schooljeugd (BSJ) van de Herv. Jeugdraad Amsterdam wil de Werkgroep Israël niet toela ten tot haar samenwerkingsver band. Haar verzoek tot toelating is weer geweigerd. De Jeugdraad werkt onder de verantwoordelijheid van de Centrale Kerkeraad Amster dam. Het Palestina-Comité is toege laten. de Werkgroep Israël wordt buitengesloten. Waarom grijpt de Centrale Kerkeraad niet in? Wat be zielt de leden van de Kerkeraad en mijn collega's? Lezen zij „Trouw"? Hebben zij het artikel gelezen van de t.a.v. Isra# vrij genuanceerd/kri tisch schrijvende journalist James Dorsey, waarin deze spreekt van „niet integere standpunten" van het Palestina-Comité en „vaak oneerlij ke propaganda". Dorsey beschouwt de interpretatie, die dat Comité aan artikel 6 van het Palestijnse Handvest geeft gewoon als „kletskoek". Het Palestina-Comité heeft een onredelijk standpunt van de PLO klakkeloos overgenomen en bovendien met onjuiste gegevens getracht te vergoeilljken. Ik citeer alleen Dorseys woorden. Acht de Centrale Kerkeraad (en mijn colle ga's) het juist, dat een dergelijk co mité voorlichting geeft aan bedrijfs- en schooljeugd? Is de Kerkeraad niet van oordeel dat de Werkgroep Israël op zijn minst dezelfde rechten behoort te verkrijgen als genoemd comité? Nog eens: wat bezielt ze? Amsterdam ds K. E. H. Oppenheimer Saccharine In zijn artikel: Saccharine en de Consument (30 april) citeert R. Fop- pema professor Commoner. De rede nering is: voor suikerzieken is het risico van het gebruik van suiker in elk geval groter dan dat van saccha rine. Het toepassen van saccharine in frisdranken echter zou verboden moeten worden: voor gezonden zijn er immers andere mogelijkheden om niet dik te worden. Op deze stelling kan ik enkele varianten noe men die minstens even geldig zijn; ze betreffen in elk geval gemeten risico's. De risico's van roken en van autorijden zijn'nauwkeurig bekend. Het in de handel brengen van rook artikelen moet daarom verboden worden; er zijn genoeg andere, min der riskante genotmiddelen voor handen. Ook het autorijden, althans voor de vrijetijdsbesteding, moet verboden worden. Er zijn voldoende andere, minder riskante manieren van vrijetijdsbesteding voorhanden, wat ik maag zeggen wilde: wij erken nen dat de overheid een taak heeft bij het opsporen van, en het ons beschermen tegen ontoelaatbare ri sico's. Wanneer dit niet op een even wichtige manier gebeurt is de bur ger blootgesteld aan overheidswille- keur. Kortenhoef L. C. Post DEN HAAG De WD-fractie in de Eerste Kamer ziet „niet graag" het wetenschappelijk onderwijs na de komende kabi netsformatie opnieuw toevertrouwd aan de PvdA- staatsecretaris Klein. De liberale afgevaardigde Zoutendijk zei dit gisteren in de Eerste Kamer bij de behandeling van het voorstel tot verlenging tot 1982 van de werkingsduur van de wet universitaire bestuurshervorming 1970, welk voorstel vergezeld ging van enige wijzigingen. Heden overleed te Deurne (België) tot ons innig verdriet, op de leeftijd van 82 jaren, mejuffrouw Jeanne Hellemans begiftigd met de Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver. Zij heeft 60 jaar lief en leed met ons gedeeld. Wij, en velen met ons, zullen haar niet vergeten. F. S. de Constant Rebecque- van Zuylen van Nijevelt M. H. F. C. de Constant Rebecque Ulvenhout, J. W. I. de Constant Rebecque M. H. C. de Constant Rebecque- van Meeuwen Jan en Wim De uitvaart vindt plaats te Deurne (België) op Donderdag 5 mei. Breda, 1 mei 1977. Ulvenhoutselaan 115. Veilig in Jezus' armen." Voor ons nog onverwacht heeft de Here tot Zich genomen Zijn kind, onze lieve zorgzame moeder en oma, onze zuster, schoonzuster en tante Jacoba Johanna Boogaard - Verlinde weduwe van Willem Boogaard op de leeftijd van 81 jaar. Rotterdam: K. Boogaard Spijkenisse: H. Boogaard A. Boogaard Smit Nettie en Wim Berkel Rodenrijs: G. Schop - Boogaard J. Schop Jan en Hanneke Beverwijk: N. Schenk - Boogaard H. Schenk Krommenie: M. de Lange-Boogaard A. de Lange Jacqueline, Jenneke en Marja Rotterdam: W. Boogaard J. C. Boogaard - van der Lee en verdere familie. Rotterdam, 2 mei 1977 Weerlanerstraat 14a Corr.adres: Wegedoorn 8, Rotterdam - 3014. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 8 tot 8.30 uur in de rouwkamer aan de Mathenes- serlaan 470 en na de rouwdienst in de kerk. De rouwdienst wordt gehouden D.V. vrijdag 6 mei om 11 uur in de Maranathakerk aan de Burg. de Josselin de Jonglaan 1, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Hof wijk" aan de Delftweg 230 (Overschie). ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 resp. 783 en 750. In de Senaat kwam op die voorstel len kritiek van zowel de liberale woordvoerder als van de Amster damse hoogleraar Diepenhorst (ARP), die sprak namens de drie CDA-fracties. Volgens deze laatste is de wet een gebrekkig produkt, dat een teleurstelling is geworden. De liberaal omschreef de wet als „een miskleun, als een ernstige en kostba re fout" die zo spoedig mogelijk tnoet worden vervangen. Beiden drongen aan op ingrijpende wijzi ging van de wet. Beiden ook wezen er op, dat de democratie en de doelma tigheid op de universiteiten meer met elkaar in evenwicht moeten wor den gebracht. Ook de CPN- woordvoerder Boekman keerde zich tegen de voorstellen, in het bijzonder tegen de nu voorgestelde wijzi gingen. Tevreden Staatssecretaris Klein zei over de wet dat hij niet ontevreden is. De Na een korte ernstige ziekte nam de Here uit onze familiekring weg onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Elizabeth Johanna Doornbos geliefde echtgenote van S. Harms op de leeftijd van 64 jaar. .Jlust mijn ziel, Uw God is Koning." Bedum, 1 mei 1977. Bedum: G. Harms-Woltman Bedum: P. Harms Den Haag: A. Harms Den Haag: A. Wester-Harms J. Wester Bedum: A. Harms F. Harms-Holthof Den Haag G. Harms Vlaardingen: H. Harms R. Harms-Mullender Groningen: D. Poort-Harms H. F Poort Groningen: H. Postema-Harms J. Postema Bedum: L. Harms M. Harms-Buurma Lethbridge (Can.): G. Korthuis-Harms L. Korthuis Groningen: L. Noordhuis-Harms N. Noordhuis Neven en nichten Heden nam de Heere tot Zich, voor ons geheel onverwacht, onze geliefde vader, grootvader en overgrootvader Jan Maarten de Jong weduwnaar van Mina Broekhuizen, in de gezegende ouderdom van 89 jaar. Psalm 103 10 en 11 Hij doet ons niet naar onze zonden en vergeldt ons niet naar onze ongerechtig heden: maar zo hoog de hemel is boren de aarde zo machtig is Zijn goedertie renheid over wie Hem vrezen. Emmen: L. de Jong A. de Jong-Brederveld Jan en Willemien, Lizette Leo en Marjolein Wim en Dinah Anne, Karin Granum (Canada): M. Williamson-de Jong A. Williamson Wilma, Johnny Kinderdijk: K. Blijdorp-de Jong G. Blijdorp Kees en Karina, Mattijs Mieke, Hans, Leo, Lida, Nellie, Wim, Rietje Hilversum: M. de Jong F. P. de Jong-van der Poort Jan en Els, Ineke, Coos Hardenberg: J. M. de Jong J. de Jong-Staal Thea, Jan-Maarten. Willemien, Emmy Edmonton (Canada): D. de Jong Z. W. de Jong-de Lange Sheila, Donald Rotterdam: W. de Jong Pouyloubrin (Frankrijk): A. J. de Jong M. de Jong-Habraken Rotterdam, 2 mei 1977 Harddraverstraat 35 a Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan) donderdag en vrijdag van 19.15 tot 19.45. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag a.s. op de algemene begraafplaats „Crooswijk", Kerkhof laan 1. Vertrek vanaf het woonhuis om 11.00 uur. Aankomst in de kapel circa 11.20. Na de plechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren in de kapel. „Ik hef mijn ogen op naar de bergen vanwaar zal mijn hulp koméi? Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde gemaakt heeft." Psalm 121:1 en 2 Plotseling riep God tot Zich mijn lieve broer en onze zorgzame oom Wim Bakker echtgenoot van M. Baesjou, 45 jaar oud. G. G. Bakker-Bakker Rolf Gerben Johan Alteveer. 2 mei 1977 Nieuwstraat 7. Toch nog onverwacht is van ons heengegaan op de leeftijd van 66 jaar onze lieve man en vader Ekke Wolters Psalm 39 vers 8 Dorkwerd. 3 mei 1977 Zijlvesterweg 14 J. J. Wolters-Drent Blade! Agnes de Boer-Wolters Jan de Boer Amsterdam: Heieen, Kurt Dorkwerd: Eva, Adriaan, Wilma Anna Jan De rouwdienst zal worden gehouden op zaterdag 7 mei a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Dorkwerd om 13.00 uur. Hierna zal de teraardebestelling plaatsvinden. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het verenigingsgebouw. Liever geen bezoek en geen bloemen. „Want Gij zijt mijn verwachting. Here Here, mijn vertrouwen van mijn jeugd aan." Psalm 71:5 Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde zoon, broer, schoonzoon, zwager en oom Leendert Cornelis den Braber echtgenoot van Geertruida de Lange, op de leeftijd van 39 jaar. Aarlanderveen: C. den Braber G. den Braber-Keizer Mijdrecht: M. Verburg-den Braber C. Verburg Lunteren: E. Hazenberg-den Braber P. Hazenberg Woubrugge: A. de Lange-Roos Tegelen: C. Visser-de Lange R.A.M. Visser Woubrugge: J. de Lange G. de Lange-ten Kortenaar C. de Lange A.W. de Lange-Toeset Rotterdam: A. van Zoest-de Lange T.A.A. van Zoest neven en nichten. Aarlanderveen, 2 mei 1977. Dorpsstraat 13 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 6 mei a.s. om 14.00 uur op de Algemene Be graafplaat, Zuideinde te Aarlanderveen. Dankbetuiging. Bij de herdenking van ons 50 jarig huwelijksfeest wer den wij getroffen door de vele felicitaties en attenties die we mochten ontvangen. Wij willen U allen langs de ze weg daarvoor heel- heel hartelijk bedanken. Uit aller naam J. de Vink A. W. de Vink- Fokker Woerdense Verlaat 19 post Noorden. Op 1 mei werd van ons weggenomen onze lieve moeder, grootmoeder en zuster, Johanna Schijf- Glastra op de leeftijd van 71 jaar Kinderen en Kleinkinderen 's-Gravenhage, 4 mei 1977. Van Bleiswijkstraat 181 De begrafenis heeft heden in familiekring plaatsgehad. wettelijke regeling heeft het volgens hem gemiddeld erg goed gedaan. Het systeem van vergaderen zou, naar de mening van de staatssecre taris beter kunnen. Er wordt, zo zette hij uiteen, nog te veel en te lang gezeten. De staatssecretaris verheel de niet, dat nog veel problemen moe- ten worden opgelost om de beoogde doelmatigheid in de bestuursstruc tuur van de universiteiten te berei ken. Met een beetje meer geduld en met wat minder snel afhaken wegens de „sores". Var. de rumoerige verga deringen zou het wetenschappelijk personeel een steentje aan het beter functioneren van de WUB kunnen bijdragen, aldus de staatssecretaris. Wat betreft zijn positie bij de kabi netsformatie zei hij dat de liberale afgevaardigde Zoutendijk zich daar over geen illusies hoeft te maken. „Dat zullen anderen voor ons uitma ken", aldus de staatssecretaris. Het '„verlengingswetje" werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. We willen u hartelijk danken voor uw medeleven bij het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en over grootmoeder, mevrouw J. J. Kaajan-de Graaf In het bijzonder danken we Huize „de Lichtkring" te Utrecht voor alle vriendschap en toegewijde verzorging, die zij daar heeft mogen ontvangen. Utrecht, mei 1977 Uit aller naam, A. M. Kaajan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8