Moment voor 'n monument Nieuw fietspadenplan voor 1977 Leids college houdt vast aan bouw in polder Vergraving in Meyendel tast natuurlijk milieu aan" Dodenherdenking KORT Na akkoord: meer dan 180 km erbij 'Alleen sprake van schetsplan' Toestand Seijbel blijft kritiek Trams rijden naar Noorderstrand Kunsthandelaar zat uren gevangen in eigen winkel Monumentale wandelingen WOENSDAG 4 MEI 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet H6 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Als Provinciale Staten van Zuid-Holland in hun komende vergadering van donderdag 12 mei a s. akkoord gaan met het Provinciaal Fietspadenplan '77, dan wordt er in de komende zeven tot tien jaar meer dan 180 kilometer (ietspad in de provincie aangelegd. Gedeputeerde drs J Borgman deel de gisteren mee. dat de totale aan- legkosten van het fietspadenplan zijn beraamd op 72 miljoen Nog dit jaar wordt, bij instemming van Provinciale Staten, een begin ge maakt met derUg in het program ma opgenomen projecten, waar mee een bedrag van 23 miljoen is gemoeid Het nog geldende plan had als hoofddoel het ontsluiten van de provincie voor recreatie per flets vanuit de steden door middel van een net van verkeersveilige, vrijlig- gende fietspaden met een eigen tra ce. Tot nu toe is reeds 160 kilometer fietspad door de provincie aange legd. waarmee het grootste deel van het in 1959 uit het basisplan van 1954 opgestelde bekorte plan tot uitvoering is gebracht. Nieuw plan Het nieuwe fietspadenplan heeft tot doel de aanleg en instandhou ding van vrijliggende fietspaden met een eigen tracé, in hoofdzaak bestemd voor recreatieverkeer en het woon-werk of woon-school ver keer ..Het woonwerk en woon- school verkeer dient in sterke mate per (brom)-fiets te kunnen worden verzorgd. In het algemeen worden minder lange recreatieve fietstoch ten ondernomen, aan goede, veilige fietsmogelijkheden in de nabije woonomgeving bestaat grote be hoefte." zo staat in de toelichting van het plan. „De meest voorko mende recreatieve fietstocht is die, welke wordt gemaakt om het fiet sen zelf. Uit de jaarlijkse verkoop van fietsen blijkt een weer toegeno men belangstelling voor het fiet sen." In het plan wordt ernaar ge streefd de paden louter en alleen voor fietsers te bestemmen. Voor bromfietsers zal alleen ruimte op de fietspaden zijn als andere uit veiligheidsoverwegingen aan vaardbare verbindingen voor hen ontbreken. Daarbij wordt wel aan getekend dat paden ter ontsluiting voor natuur- en stlltegebleden voor bromfietsers gesloten moeten blijven. Gedeputeerde Staten tekent daar bij aan dat „bij de tracering van nieuwe paden landschaps- en na tuurwaarden afgewogen dienen te worden tegen het belang dat met de totstandkoming van het betrok ken pad wordt gediend." Er moet zoveel mogelijk gebruik worden ge maakt van landschappelijke gege venheden zoals dijken, kaden, oude wegen, bomenrijen en verkave- lingsvormen. Bijdrage De aanleg van de in het plan opge nomen fietspaden dient te geschie den door en voor rekening van de provincie of door anderen met een door Gedeputeerde Staten vast te stellen bijdrage. Het beheer en on derhoud van de aan te leggen fietspaden berusten in principe bij de provincie. De in het plan opge nomen fietspaden dienen te vol doen aan eisen van veiligheid en comfort. Zo zullen kruisingen van fietspaden met wegen voor snelver keer zoveel mogelijk worden bevei ligd met verkeerslichten. Het Provinciebestuur heeft er bij de Rijksoverheid op aangedrongen financieel wat bij te springen. De overheid heeft inmiddels toegezegd de helft voor haar rekening te ne men bij het duurste project wat dit jaar verwezenlijkt moet worden: het fietspad langs de Merwedebrug bij Papendrecht. De aanleg ervan komt op zo'n vijf miljoen gulden. Van een onzer verslaggevers LEIDEN B en w. van Leiden hebben opnieuw uitgangspunten op papier gezet voor de woningbouw In Leiden. Ze doen dat in een nieuwe aanvulling op de omstreden nota Volkshuisvestings beleid De nu gepresenteerde nota wijkt niet noemenswaardig al van het stuk dat in het voorjaar van 1976 ter talel kwam. Politie Wassenaar pakt caravankraker WASSENAAR Met de aanhou ding van een 26-Jarige matroos, die zegt uit Marseille te komen, heeft de Wassenaarse politie een serie van 108 inbraken op de campings Duin- rell en Duinhorst opgelost. De caravankraker werd onlangs aangehouden door een postende re chercheur. toen hij op camping Duinhorst bezig was met het openbreken van een raam van een caravan. Het college houdt vast aan het plan om 4000 woningen te bouwen in de Stevenhofjespolder Vorig Jaar werd daar tegen geprotesteerd vanuit de Leidse werkgroepen ..Milieubeheer" en „Stadsontwikkeling". Ook binnen de raad lagen de standpunten uit een. De D'66 wethouder Oosterman Centrum 2005 DEN HAAG Er is bij de gemeente Den Haag nog geen definitieve bouwaanvraag in gediend voor nieuwbouw in het Centrum 2005, aan de Ko ninginnegracht en de Hout weg Wel is er sprake van een schetsontwerp. B en W. hebben dat laten weten in antwoord op vragen die het gemeen teraadslid Dulvesteljn (PvdA) over een groot bouwplan binnen dit be schermde stadsgebied. B en W. ont kennen dat er sprake is van een plan voor het gehele blok tussen Konin ginnegracht. de Houtweg, de Laan van Roos en Doorn en de Dr. De Kuyperstraat. Het college weet al leen van een schetsontwerp voor nieuwbouw op de plaats van de pan den Koninginnegracht 1 tin 2 en Houtweg 5 tm 15 Het college wil nog geen uitspraak doen over de kwaliteit van dit ontwerp. Dat laat ze in eerste instantie over aan de Overleggroep Beschermde Stadsge zichten en de Welstandscommissie. BENTHUIZEN De gemeen teraad van Benthuizen heeft het PvdA-raadslid C. Bonne tijdelijk tot wethouder be noemd. De heer Boonstra ver vangt de nog steeds in het zie kenhuis verblijvende wethou der R. Seijbel. De raad stelde de heer Boonstra als UJdelijk wethouder aan in een spoedvergadering De toestand van wethouder Seijbel is nog steeds kri tiek De heer Seijbel werd ruim een week geleden met hersenletsel in het Leidse EUsabethzJekenhuis op genomen nadat hij voor zijn woning mishandeld werd. De wethouder on derging een spoedoperaUe Na de operatie is hij niet meer bij kennis geweest. dreigde zelfs op te stappen als het college de Stevenhofjespolder zou laten volbouwen. De tegenstanders van de bouwloka- tie Stevenhof vinden dat eerst de lege gaten binnen de bebouwde kom van Leiden moeten worden opgevuld met woningen. „Dat kan niet", zegt het college, „omdat het op dit soort kleinere bouwterreinen onmogelijk is om een bepaald woningbouwtem- po veilig te stellen". Verder wijzen b. en w. er op dat niet alle door de werkgroepen genoemde terreinen voor woningbouw bestemd kunnen worden omdat er nu eenmaal ruimte over moet blijven voor scholenbouw, bedrijven, etc. Ook de aanbeveling van de werkgroepen om meer wonin gen dichter bij elkaar te bouwen acht het college niet haalbaar. B en w. betwijfelen of er bij een dichte bebouwing wel voldoende verschil lende bouwstijlen toegepast kunnen worden. „Bovendien", zo gaat het college in de nota verder, „blijft er bij zeer geconcentreerde wo ningbouw weinig ruimte over voor wijkvoorzieningen als groen, scholen en speelvoorziemngen." De nota die het college nu gepresen teerd heeft ls een definitieve versie van de aanvulling op een volkshuis vestingsnota die oud-wethouder Ham al ln 1974 klaar had liggen. De heer Ham. die nu CDA-raadslld is, hield in januari van dit Jaar een interpellatie over het trage volkshuisvestingsbeleid van het hui dige college. Van een onzer verslag geefsters SCHEVENINGEN De Noorderstrandgangers hoeven niet langer het stuk van het Gevers Deijnootplein naar het Zwarte Pad zwoegend en zwe tend af te leggen. Vanaf giste ren stoppen de tramlijnen 7, 8 en 9 voortaan, via een nieuwe vrije baan, tot aan het Zwarte Pad, waar een keerlus voor de trams is aajigelegd. Deze doortrekking wordt zaterdag 7 mei feestelijk gevierd met een optreden van een drum- en majorettenband rond kwart voor twee bij de keerlus. De band arriveert in een oud, open tramstel van de HTM. De buslijnen 14 en 22 zullen van wege de werkzaamheden op het Gevers Deynootplein voor lopig niet verder dan dit plein rijden. Verwacht wordt dat zij omstreeks 28 mei naar het Noorderstrand zullen door rijden. Van een verslaggever DEN HAAG Een 63-jarige kunsthandelaar is maandag zes uur lang in zijn antiekwinkel aan de Haagse Frederikstraat de gevange ne geweest van twee gewapende overvallers. De handelaar hield aan deze overval een gebroken knie over, de overvallers een nog onbe kende hoeveelheid geld, antieke munten en oude ringen. De daders klopten omstreeks het middaguur op de gesloten winkel deur. Toen de kunsthandelaar open deed, duwden ze hem een pistool onder de neus en bonden hem ach ter de etalagegordijnen op een stoel. De overvallers doorzochten op hun gemak de winkel, het huis en de provisiekast en ontdekten hierdoor dat er in het huis nog een bewoner moest leven. Om de kunsthandelaar geen kans te geven deze te alarmeren sleepten de overvallers hem naar de keuken waar hij aan de verwarmingsinstal latie werd vastgebonden. Daarna wachten ze de huisgenoot af, die tegen de avond arriveerde. Ook deze een 46-jarige Hagenaar werd in de boeien geslagen. Na een kwartier wist hij de knop van het stil alarm in te drukken, nadat hij toestemming had gekregen het toilet te bezoeken. De overvallers zagen dit eij verdwe nen voordat de gealarmeerde politie verscheen In de benedenzaal van de Stich ting Federatie Haags Amateurto neel aan het Zieken in Den Haag. is vrijdagavond om 9.00 uur een improvisatie van twaalf leden van de Toneelgroep Randstad. „Deso lation 2". De improvisatie wordt volgende week vrijdag herhaald en staat onder leiding van Lucas Dietens. Bezwaarschrift werkgroep waterwinning: WASSENAAR - „De grootscheepse vergraving bij pan 26 in Meijendel ten behoeve van de vervanging en uitbreiding van een drainagesysteem voor de Haagse Duinwaterleiding betekent een ernstige aantasting van het natuurlijk milieu in dit duingebied". Dit zegt de Werkgroep Water Winning uit Leiden in een bezwaar schrift van b. en w. van Wassenaar. De Werkgroep meent dat de vervan ging en uitbreiding van de drainage in Meijendel plaatsvindt zonder een aanlegvergunning. terwijl een derge lijke vergunning volgens een Wasse naars Voorbereldlngsbeslult vereist is. Het werk zal dan ook moeten worden gestopt om een behoorlijke procedure te doen starten voor het verkrijgen van een aanlegvergun ning, zo dringt de werkgroep aan bij de gemeente Wassenaar „In de eerste plaats vindt vernietiging plaats van de vegetaUe over de gehe le werkstrook van ca. 900 m. lang en 10-20 m. breed. Verder is er sprake van een grote verstoring in landsschappelijk opzicht door de aanwezigheid van rollend materiaal, het bouwmateriaal en de vergravin gen Drainage van dit gebied dreigt ernstige gevolgen voor de vegetatie met zich mee te brengen", aldus de werkgroep. De Haagse Duinwaterleiding heeft zelf een adviescommissie ingesteld, die aan dit werk een randvoor waarde verbond met betrekking tot de maximaal toelaatbare wa terstandsdaling ln het betrokken kwelgebied. De Werkgroep Water Winning voert aan dat deze randvoorwaarde veel te beperkt ge steld en met onvoldoende gegevens onderbouwd is. De werkgroep adviseert de gemeente Wassenaar een nieuw voorberei- dingsbesluit te nemen en te bevorde ren dat een openbaar werkende en onafhankelijke commissie wordt in gesteld om de effecten van de water- winningswerken op natuurlijk mi lieu van de duinen te beoordelen. Den Haag Drie sUUe tochten 19 25 uur vertrek van de tocht naar de fusilla deplaats op de Waalsdorpervlakte van de ou de Waalsdorpcrweg. hoek Van Alkemadelaan. 19.45 uur Vanal de Kljkdulnsestraat. hoek Laan van Meerdervoort cn de Plsuissestraat, hoek Melodiestraat vertrekt een stoet naar de begraafplaats Westduin Na afloop van deze stille tocht wordt om negen uur een krans gelegd bij het herdenkingsmonument aan de Loosdulnse Hoofdstraat. 19.50. Tocht naar de fusllladeplaats aan de Parallelweg Vertrek vanaf de uitgang station HS. door het Alma Materkoor o.l v Louis van Wijngaarden Dan spreekt mr A M G. Ber nard een herdenkingswoord Na de twee minu ten stilte wordt er gezamelljk gezongen Daar na. om ongeveer 20.15 u. vindt een stille tocht plaats naar het monument voor de gevallenen tegenover de molen „De Valk" Rijswijk Scheveningen In de Oude Kerk wordt vanaf 19.45 een doden herdenking gehouden, waarbij het requiem van Gabriel Faurt ten gehore wordt gebracht. Uitvoerenden het Oratorium Koor Con Ani ma o.l v Truus Massaar van Driel. solisten Annle Zuurmond en Henri Blackmon. begelei ding Rie Doorn-Blok en Ben Fey De spreker Is Dr E. de Vries. Wassenaar Tocht naar de oorlogsbegraafplaats ..het Lan ge Duin" aan de Schouwweg Vertrek vanaf de Nachtegaallaan om 19.45 uur Herdenkingsbijeenkomst voor de gevallenen om 19.00 uur ln de Oude Kerk aan de Heren straat Spreker is H. H van der Veen. Het orgelspel wordt verzorgd door Joop Schouten. De liederen uit de Mauthausen-cyclus van Mikls Theodorakls worden gezongen door Liesbeth List met pianobegeleiding van Rob van Dijk. Om 19 45 start de stille tocht naar het monument voor de gevallenen in park Hofrust waar de kranslegging plaatsvindt „Forum Hadriana" uit Voorburg veizorgt daar de koraahnuziek Voorschoten 19.50 Bijeenkomst nabij het plaatselijk monu ment Beëindiging van het klokluiden Uitvoe ring van enige toepasselijke muzieknummers door de plaatselijke harmonievereniging ..Laurentius' Na de twee minuten stilte wordt er een krans gelegd en het Wilhelmus ge zongen Katwijk Zoetermeer Het programma van de Dodenherdenking in Katwijk luidt als volgt: 19 45 uur lulden de kerkklokken en verzamelt het college van B en W zich in het raadhuis. 19 55 uur verlaat het college het raadhuis en stoppen de kerkklokken waarna een hoornblazer van de UNI „the Last Post" blaast. Na de twee minu ten stilte om acht uur speelt UNI het WUhel- T)p1 f f mus. legt de burgemeester een krans 1 Burgemeester J W Wegstapel zal vanavond een krans leggen bij de gTavcn der gevalfenen voor de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat. Om 20 02 uur blaast de harmonie Kunst en Vriendschap ..de Last Post", gevolgd door het Wilhelmus en het Amerikaanse volkslied. De herdenking eindigt om 20 10 uur. Leiden In de Marekerk wordt een herdenklngsbljeen komst gehouden. Om 19.30 spreekt burge meester Vis het openingswoord Na de samen zang, begeleid door organist Jan van der Meer volgt het Agnus Del van Jan Mul. uitgevoerd Om 19 30 uur vertrekt de stoet vanaf de Markt. Ook de klokken van de Nieuwe Kerk zullen dan gaan lulden De tocht voert naar de Nieuwe Plantage terwijl ook de Oude Kerk klokgelui zal laten horen (het „Bourbonge luid") Na de twee minuten stilte en het Wilhel mus zal een vertegenwoordiger van het college van B. en W een krans leggen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Den Haaf. monu- menlenstad" ia de titel van een folder over bekende en minder be kende monumentale gebouwen in de residentie. Met de folder ia de hand kunnen twee wandelingen worden ge maakt. Eén toch ia uitgestippeld door het centrum van de stad en voert langs monumenten als de Grote Kerk, bet stadhuis, bet Bin nenhof etc. De andere wandeling gaat door de typisch Haagse 19e reuwie wijken als de Indische buurt, ra het Statenkwartier. De folder, i» op verzoek van een grote limonadefobrtek samengesteld door de gemeente Den Haag en is ondermeer verkrijgbaar in het ge meentelijk informatiecentrum aan jle Groenmarkt. Hoek van Holland DOOR LEEN POST Hoek van Holland telde ln de zestiende eeuw slechts twee woningen. Eén van de eerste huizen staat er nog. Het is de Hilwoning, in het dagelijkse leven De Hil genaamd, die gelegen is aan de Nieuwlandsedijk in Hoek van Holland. De Hil wordt voor het eerst in het Jaar 1780 genoemd. Daarvoor moet er ook al een gebouwtje gestaan hebben, waarin een vee-opzichter woonde. Die vee-opzichter woonde er overigens alleen maar gedurende de tijd, dat het vee buitep liep. Zodra de zomertijd voorbij was. moest het vee er in ondergebracht worden De taak van de vee opzichter was om toezicht te houden op het „ingeschaarde" vee. De boe ren in de wijde omgeving stonden hun koeien tegen betaling voor een bepaalde tijd aan de vee-opzichter af Deze trok met het vee dan naar de streken grasland Om de koeien van de verschillende eigenaren uit elkaar te houden, kregen de dieren een merk in hun oren gebrand. Om de kudde goed ln de gaten te kunnen houden. doorkruiste de vee opzichter te paard het zeer uitge strekte terrein. Hoek van Holland lag vroeger zeer geïsoleerd. Zo lezen we hoe op 4 december 1895 „aan de overkant" een kind geboren werd. dat de naam Johanna Maria de Koning droeg De vader van het meisje kon door het slechte weer. het stormde toen enke le dagen achtereen, de Waterweg niet met een roeiboot oversteken. Het gevolg daarvan was. dat hij van de geboorte van het kind niet binnen de door de wet vastgestelde termijn aangifte had kunnen doen. Dit had moeten gebeuren op het gemeente huis van "s Gravenzande De vader van het meisje. Jacob de Koning, moest voor dit feit voor de rechter verschijnen. Later werd bij beschikking van de rechtbank van Rotterdam het meisje Johanna Maria de Koning in het s Gravenzandse bevolkingsre gister ingeschreven. We lezen als datum van aangifte: „6 januari van het Jaar 1896". Het kind heeft dus door het isolement, waarin Hoek van Holland zich in die dagen bevond, ruim een maan0 nergens als nieuwe burger ingeschreven ge staan. Door de jaren heen heeft Hoek van Holland een zeer belangrij ke rol gespeeld bij „de oversteek" naar Engeland Al in 1893 wordt de belangstelling voor Groot Brtttannié vermeld Op 3 Juni 1893 meerde de eerste Harwichboot, s.s. Cambridge, in Hoek van Holland. Er ls ln de voorbij-gegleden Jaren Verscholen achter bosjes en fraai gelegen in een park ligt het Hilhuis, één van de eerste twee huizen, die de gemeente Hoek van Holland telde. heel wat over het verleden van Hoek van Holland geschreven. Over de Hilwoning. de watermolen, het loodswezen, het reddingswerk en het strand. Een bekend verslaggever uit die dagen noemde Hoek van Holland een Januskop De Hoek was een kop met twee gezichten. Aan de ene kant was daar het vrolijke beeld van het dartel-spelende kind op een zonnige stranddag Maar het andere gezicht van de Januskop toonde Hoek van Holland als het er verlaten, winderig en dreigend bij lag Het beeld van de dagen vol rampspoeden en van leed- Als de stenen van de Hilwoning aan de Nieuwlandsedijk spreken kon den. dan zouden ze over die barre momenten heel at kunnen verha len. Bij het peuren naar het verleden van Hoek van Holland krijgt men sterk de indruk, dat deze gemeente een rovaal brok historie achter de rug heeft en al vergrijsd raakt. Maar niets is minder waar. Eigenlijk is Hoek van Holland nog maar een heel jong dorp. Volgens de stukken in het gemeente-archief van Rotterdam moet de Hoek nog maar net honderd jaar oud zijn. Pas bij het graven van de Waterweg van de Hoek naar de Maasstad is het dorp Hoek van Hol land ontstaan. Een kritische lezer zal zich wellicht onmiddellijk afvragen hoe dit dan te rijmen valt met de bouw van de eerste woningen in Hoek van Holland, welke we al in het begin van deze aflevering van „Een moment voor 'n monument" memo reerden. De Hilwoning immers da teerde al uit 1780 en de Nieuwe Wa termolen werd al in 1581 genoemd Ook de Olepwoning die regelmatig in de historie van Hoek van Holland opduikt, komt al ln de jaren vóór 1665 voor. De naam van Hoek van Holland be stond namelijk veel langer voordat het dorp er was. De naam wordt al genoemd aan het einde van de ze ventiende en in de achttiende eeuw, toen de Hoek een uitstulping van het vaste land van Holland ln de uiterste zuid-west hoek was. We komen in de historie ook nog even de Brielse voerman Koppelsteek tegen, die la ter nationale bekendheid zou krij gen. Het voert te ver om daarop thans verder in te gaan. Koppelsteek zette zijn reizigers over van Den Briel naar de Maaslant-sluys: het tegenwoordige Maassluis. De voor het graafwerk van de Waterweg be nodigde arbeidskrachten waren hoofdzakelijk afkomstig uit de Mer- wedestreek Ze vestigden zich in ke ten en houten noodwoningen en wa ren in feite de eerste bewoners van het dorp Hoek van Holland. Wandelen Om 6.30 uur vanmorgen start op de hoek van de Fuutlaan en de Laan van Poot een vroege vogel- excursie onder leiding van Jan Wiersma. Deze wandeling van een uur is georganiseerd door de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging afdeling 's-Gravenhage. Vrijdagavond om 7.00 uur is er onder leiding van Jan Mol een door dezelfde vereniging georga niseerde wandeling naar de Sche- veningse bosjes. Belangstellen den kunnen zich verzamelen bij het Oude Tolhuis. Schevenings- eweg. Orgelconcert Donderdagavond om 8.15 uur be gint de reeks orgelconcerten in de Nieuwe Kerk te Delft weer. Als eerste zal concerteren Jan Bone faas. organist van de Grote Kerk te Gorkum. Zijn programma is afgestemd op de herdenking van de bevrijding. Voor de zomerreeks '77 in de Nieuwe Kerk worden verder verwacht: Feike Asma. Klaas 'J. Mulder, Gerard Bal. Henk van Putten en leerlingen van Jan J. van den Berg. De toe gangsprijs is 3.50 (reductie voor 65 'ers en CJP'ers). Israël-avond Donderdagavond om 8.00 uur houdt het Genootschap Neder- Jand.-Jsraël afd. Scheveningen in het wijkgebouw De Vonk aan de Duinstraat te Scheveningen een Israëlavond. Ds. Job. Heule. gere formeerd predikant, spreekt over het onderwerp: „De Bijbel, de tweede wereldoorlog en de staat Israël"., Antiekmarkt Donderdag wordt op het Lange Voorhout te Den Raag;! Uisseri de Koninklijke Schouwburg en het Koninklijk Paleis dè eèrste -an tiek- en curiosamarkt van'*977 gehouden. Om 11.00 uur's tilor- gens wordt de markt officieel ge opend door de burgëVneester van Den Haag. drs. F. G. L. L. Schols. De antiekmarkt is voortaan iede re donderdag van mei tot septem ber geopend van 9.00 uur 's mor gens tot 9.00 uur 's avonds. Protestants Vrijdagavond om 8.00 uur belegt de Vereniging „Protestants Ne derland" een openbare bijeen komst in de zaal van de Mattheus- kerk aan de Frank van Borsselen- straat te Delft. De avond wordt geopend door ds. C. J. van der Plas. Mr. dr. A. Zeegers uit Amsterdam spreekt over het on derwerp: „Neo marxistische uto pie en christelijke toekomstver wachting." Kerkconcert Vrijdagavond om 8.00 uur is er in de Bethlehemkerk aan de Laan van Meerdervoort. hoek Azalea plein te Den Haag. een kerkcon cert met samenzang. Medewer king verlenen het Betbléttèm- koor. het Zusterkoor „Bronovo", de Scheveningse KpOTvererriging „Immanuel". (allen onder leiding van Arie Smit) de Residentie Brass Banp o.l.v. Henk Bosveld, Maarten Karrés (hobo) en Ben van Oosten (orgel)/ Toegang: 2.50. 50- jaar organist Vrijdagavond is er van 7.30-9.00 uur tn-de voorzaal van de Pniel- Jcerk, Tesselsestraat 67 te Scheve ningen een afscheidsreceptie ter gelegenheid van het feit dat de heer D. S. Douma, na vijftig jaar werkzaam te zijn geweest als or ganist. zijn functie neerlegt. De heer Douriia neemt zondag in de morgendienst om 10.00 uur in de Pnielkerk officieel afscheid. Open Huis Vrijdagavond van 6.30-8.00 uur kunnen belangstellenden uit Zoe termeer in de blokhut van het gemeentehuis terecht om allerlei wetenswaardigheden te horen over de jongste ontwikkelingen rondom het stadscentrum. Naast de vele kaarten en ander illustra tiemateriaal is er ook een mede werker van de afd. voorlichting en public relations van Zoetermeer aanwezig voor uitleg. Voorjaarsconcert Vrijdagavond om 8.00 uur geeft de Harmdnie-Vereniging „Liora" uit De Lier in samenwerking met het Chr. Gemengd Koor „Te Deum Laudamus" uitSpijkenisse een voorjaarsconcert in de Ned. Hervormde Kerk van De Lier. Hofwijckprijs Het college van b. en w. van Voor burg heeft besloten op voor dracht van de daarvoor ingesteld jury de Hofwijckprijs 1977 toe te kennen aan de Voorburgse beeldhouwer Frank Letterie. De bij de Hofwijckprijs behorende aanmoedigingsprijs voor jonge beeldende kunstenaars is door het gemeentebestuur toegekend aan mevrouw Sophie Gentenaar die zich speciaal bezighoudt met lastechnieken en het vervaardi gen van ruimtelijke constructies. De Hofwijckprijs ls de tweejaar lijkse kunstprijs van de gemeente Voorburg, ingesteld als blijk van waardering voor scheppingen van beeldende kunst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6