Vragen voor voldoende faciliteiten Zwartkruis Juventus favoriet in UEFA Cup-finales 4" Zweden imponeert tegen Sowjet-Unie BOLKNAK,BETAALD MET'N EUROCHEQUE. Weer zege voor Kortsjnoj KNVB en clubs wijzen twee kandidaat-op volgers voor functie van bondscoach aan Hard Atletico Bilbao gevaarlijke outsider WK ijshockey weer aantrekkelijk Interesse voor organisatie OS 1984 minimaal Feyenoord in de slag om Van der Lem Zesde ritzege voor Maertens Van der Vliet verliest afgebroken partij eufocha ]ue DE EUROCHEQUE. BETAALMIDDEL VAN BOLKNAK TOT KLOPBOOR. WOENSDAG 4 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet psh/rhi3 DEN HAAG Het vorige week vrijdag „om persoonlijke redenen" genomen besluit af te zien van de functie van bondscoach van de KNVB heeft de rust rond de per soon van (twee keer) interim- bondscoach Jan Zwartkruis nog niet teruggebracht. In de eerste ka mer heeft D'66-vertegenwoordiger Eisma gisteren zelfs ook vragen aan minister Stemerdink (Defen sie) gesteld. Eisma verzocht de mi nister daarbij zijn invloed aan te wenden om de luchtmachtkapitein Zwartkruis voldoende faciliteiten te geven om het Nederlands elftal naar en tijdens de wereldkampi oenschappen voetbal van 1978 in Argentinië te kunnen begeleiden. Hoewel Jan Zwartkruis zelf de per soonlijke redenen niet toelichtte, is het inmiddels duidelijk geworden, dat tegenwerking bij zijn werkzaamheden als sportofficier de voornaamste drijfveer voor zijn besluit is geweest. Zwartkruis had de KNVB gezegd slechts dan als bondscoach te willen optreden, in dien zijn positie bij de luchtmacht hij heeft er nog vier jaar voor de boeg voor zijn pensionering er niet door in gevaar zou komen in verband met Zaken als pensioen rechten. Een „uitleenbasis" was in zijn ogen de beste oplossing, waar bij hij niet, zoals tot nog toe, zijn vrije dagen voor zijn bemoeiingen met het Nederlands elftal moest gebruiken. Bij de KNVB hoopt men on danks de negatieve beslissing alsnog tot een overeenstemming met Zwartkruis en de hogere leger leiding te kunnen komen. Mr Jac ques Hogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal zegt te weten, dat Zwartkruis wel degelijk de functie had willen accepteren hoewel hij er zelf nooit om heeft gevraagd, maar heeft tegelijk de indruk dat hij maatschappelijk ge zien geen andere keus had. Nog! deze week vindt er in ieder geval een gesprek plaats tussen de KNVB (Zwikstra/Hogewoning), de' luchtmachtleiding (generaal H em- mes) en Jan Zwartkruis. In Den Haag hebben de KNVB en de clubs die spelers leveren aan het Nederlands elftal een overleg ge pleegd over de opvolging van .lan Zwartkruis als bondscoach, 'tij dens dit overleg, dat ruim één tour duurde, werden twee kandidaten als opvolger naar voren gebrtidht Omdat de twee nog benaderd nroe- ten worden, zijn de namen r liet bekend gemaakt. Jacuqes Hoge' iro ning. voorzitter van het besti lur betaald voetbal, vond het niet p as- send om de namen te noemen, io- lang deze zelf nog van niets wist en. Wel deelde de heer Hogewoni ng mee, dat bekendmaking van de twee kandidaten zo snel mogeL Ijk zou geschieden. Beckenbauer HAMBURG Franz Beckenb: tu- er, aanvoerder van Baycrn München en het Westduitse vaëtt- -tt- balelftal, is bereid gevonden van het transfergeld voor zijn overgang tot de New York Cosmos uit eigen zak 350.000 mark bij te dragen, meldde het Hamburgse blad Stern. „Eerst had ik het als vanzelfspre kend beschouwd dat Neudecker (Wilhelm Neudecker is voorzitter van Bayern) mij zou laten gaan zonder transfergeld en wel als belo ning voor de 19 jaar die ik voor zijn club heb gespeeld", zei Beckenbau er in het vraaggesprek. Tijdens de laatste onderhandelin gen die in een hotel te München plaatsvonden bood de directeur van de Cosmos, Clive Toye, 1,4 mil- jen mark voor Beckenbauer. Neu decker die eerst 2,5 miljoen had gevraagd daalde tot 1,75 miljoen „en omdat Franz Beckenbauer wil de dat de transfer doorging was hij bereid het verschil, 350.000 mark dus, zelf bij te passen", aldus Der Stern. „Kaiser Franz" had nog ge zegd dat het verloop van de hele transactie hem had steld". „teleurge- hem voor de tijd van een jaar dis pensatie heeft verleend. Asiel KOPENHAGEN Meer dan twin tig Polen, die zondag in Kopenha gen de wedstrijd Denemarken- Polen in het kader van de voorron den van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal bij woonden, zullen volgens betrouw bare bron niet naar hun land terug keren, Zij willen in Denemarken blijven of asiel in West-Duitsland vragen. Regels Eijkenbroek ROTTERDAM De oudspeler van het Nederlands elftal Hans Ey- kenbroek is gecontracteerd als tweede trainer van de Rotterdamse eredivisieclub Sparta. Hij is een verbintenis aangegaan met zijn ou de vereniging voor de duur van een jaar. Dit omdat hij nog niet in het bezit is van het voor zijn functie vereiste b-diploma en de KNVB MONTE CARLO Sir Stanley Rous, voorzitter van de internatio nale voetbalfederatie (FIFA), vindt het niet nodig dat de voetbalspelre gels op dit moment veranderd moe ten worden. Bij een ronde tafelcon ferentie over het internationale voetbalgebeuren in Monte Carlo waren enige suggesties naar voren gekomen om de buitenspelregel te veranderen. Sir Stanley Rous zei dat geen van deze veranderingen ook verbeteringen zouden zijn en vond verandering dan ook niet op zijn plaats. Tijdens de conferentie in Monte Carlo zal ook gepraat worden over de problemen van de scheidsrechters. Op de bijeen komst, waar ook FIFA-president Joao Havelange uit Brazilië aanwe zig is, hoopt men tot een lastenver lichting voor de scheidsrechter te komen. Van onze sportredactie TURIJN Het Italiaanse Juventus staat vanavond voor de vierde keer in de eindstrijd van eert Europees bekertoernooi. In het eigen „Stadio Communale" wordt de Spaanse outsider Atletico Bilbao af gewerkt,,. Negentigduizend Italianen ondersteunen „La Juve" in het verlangen naar; eindelijk, eens een finale-succes. De vorige drie keer werd er steeds verloren. De laatste keef gebeurde dat in 1973. Ajax klopte Juventus toen in Belgra do voor de? kampioenen-beker met 1-0; een wedstrijd die te boek staat als éér\der slechtste Europese beker finales. Na een vroeg doelpunt van Johnny Rep. bleek het veel te defen sief ingestelde Juventus niet bij machte werkelijk aan te dringen. Eerder, in 1965 en 1971, werd Juven tus in de eindstrijd van het Jaar beurssteden-toernooi (thans UEFA- Cup) door respectievelijk Ferencva- ros Boedepast en Leeds United geklopt. Nu hoopt men in Turijn op een bete re afloop. De Italianen voelen zich ook favoriet tegen het internationaal nog niet al te ervaren Atletico Bil bao. Juventus baseert het optimis me op de reeks resultaten in dit UEFA Cup-toernooi, die inderdaad het predikaat uitstekend verdienen. De Italianen rekenden achtereenvol gens af met Manchester City, Manchester United, Sjachtor Do- netz, FC Magdeburg en AEK Athene. Met name de successen tegen de twee clubs uit Manchester waren sprekend. Twee maal werd de scha de in de Engelse industriestad tot een 1-0 nederlaag beperkt, waama Manchester City in Turijn met 2-0 verloor (goals van Scirea en Bonin- segna) en Manchester United zelfs met 3-0 (twéé goals van Boninsegna en één van Benetti). Het Russische Sjachtor Donetz le verde in de achtslé finales nauwe lijks problemen op. In de thuiswed strijd leidde Juventus al bij rust met 3-0, dankzij treffers van Bettega, Tardelli en Boninsegna. De Russen bleven in de twèede helft overeind, maar kwamen op eigen terrein toch niet verder dan een 1-0 overwinning. In de kwartfinale had het Oostduitse FC Magdeburg geen antwoord op het specialisme van Juventus; tegen aanval Ondanks het gigantisch overwicht cornerverhouding 21-2 liep de voormalige winnaar van de Europa Cup II, in tie thuiswedstrijd al een 1-3 nederlaag op. Cuccureddu, Benetti en Boninsegna scoorden bij de spaarzame counters. In de tweede wedstrijd geloofde Juventus het wel na een vroeg doelpunt van Currured- du: 1-0. Kanslozer dan alle voorgaande op ponenten van Juventus, was het AEK Athene van dr. Frantisek Fadrhonc in de halve finale. In Tu rijn speelde Juventus een voortreffe lijke wedstrijd(4-1 zege) met goals van Bettega (twee maal), Cuccured du en Causio. In Athene won Juven tus opnieuw (0-J1) dankzij een treffer van Bettega. i De doelcijfers (17-5) in dit toernooi, lijken op een offensieve speelwijze van Juventus te wijzen. Dat is echter maar ten dele het geval. De accenten liggen nog altijd op de verdediging, waarbij het spel van de geslepen Franco Causio wel razendsnel ver legd kan worden. Roberto Boninseg na. de inmiddels 33-jarige spits (vroeger bij Inter Milan) is voor veel voorstoppers da&rbij nog altijd een moeilijk te bestrijden speler. Samen Charles Corver fluit vanavond de eerste finalestrijd tussen Ju ventus en Atletico Bilbao. met Bettega vormt hij doorgaand de tweemans-aanval. Ander aanvallend gevaar schuilt in de opkomende ac ties van rechtsback Cuccureddu. De kwaliteit van Juventus, dat al geruime tijd hofleverancier is voor de nationale ploeg, zal dit seizoen waarschijnlijk weer tot de landstitel leiden. Sinds enkele jaren wordt de competitie samen met stadgenoot AS Torino beheerst. Die laatste club verspeelde zondag tegen Lazio Rome een punt, waardoor Juventus op drie wedstrijden van het einde, één punt voorsprong heeft. Juventus' trainer Trappatoni reisde het afgelopen weedeinde naar Barce lona, om Atletico Bilbao in de uit wedstrijd tegen Espanol te bekijken. De ex-intemational merkte al spoe dig dat het een vergeefse missie was, aangezien Atletico's trainer Koldo Aguirre voor een schaduw-elftal had gekozen. Slechts twee basisspelers Lasa en Carlos werden door Aguir re ingezet. Geen wonder dat Espano I de tweede keus van Atletico ver sloeg; 4-0. Die handelwijze van Aguirre onder - streept nog eens het belang dat dt Basken aan de UEFA -Cup-finale- toekennen. Door die nederlaag tegen Espanol is Atletico's derde plaats op de Spaanse ranglijst die recht geeft op deelname aan het volgende UEFA Cup toernooi weer in ge-- vaar gekomen. Valencia en Espanol zijn tot op twee punten genaderd. Atletico Bilbao wil, hoe dan ook, het succes op Europees niveau van een climax voorzien. De Basken hebben een imponerende reeks tegenstan ders uitgeschakeld: Ujpest Dosza Boedapest, AC Milan, FC Basel, CF Barcelona en RWD Molenbeek. Met name het succes tegen Barcelona (twee overwinningen) was groot. Te gen RWDM werd twee maal gelijk gespeeld (1-1) en 0-0) waardoor het in Brussel gescoorde doelpunt de doorslag gaf. Atletico wordt voor een groot deel gedragen door routinier Irureta. De ze ex-international van Atletico Ma drid is de centrale figuur in de ploeg, die evenals Juventus graag vanuit de verdediging speelt. Atletico's kracht ligt ook in de verscheidenheid aan schutters. De aanvallers Dani en Carlos en de middenvelder Churruca staan allen hoog genoteerd op de Spaanse topscorerslijst. De hardheid van de verdediging wordt gevreesd. Vooral RWDM's spits Wllly Wellens klaagde onlangs over het gewelddadig optreden van Goigoechea. Deze speler zal van avond waarschijnlijk ae bewaking van Boninsegna voor zijn rekening nemen. Het begin van het einde voor de Sowjet-Unie in de wedstrijd tegen Zweden. Roland Eriksson (12) scoort het eerste Zweedse doelpunt in de wedstrijd, die met 5-1 gewonnen werd door de Scandinaviërs. Tsykankov (7), Tretjak (20) en Gusev (2) zijn verslagen. 1 VENEN Volkomen onverwacht, maar bijzonder welkom, heeft -'Sweden het 44e toernooi om het wereldkampioenschap zijn aantrekkelijkheid teruggegeven. Juventus: Zofl, Cuccureddu, Genttle, Furino, Monni. Scirea. Causio. Tardelli. Boninsegna. Benetü, Bettega Atletico Bilbao: Inbar. Lasa. Goigoechea, Esc al - za. Guisasola, Villar, Irureta, Churruca, Dani, Carlos. Rojo II. Scheidsrechter: Charles Corver (Nederland). 13e 6500 toeschouwers in de Weense i, jshal wisten niet wat ze zagen toen o le Sowjet-Unie zo'n beetje van het ij's werd gereden door de felle Zwe- d' en, met de uitblinkende doelman G oeran Hoegosta, die in de 38e mi ni jut een penalty-shot van Maltsev st opte, als belangrijkste stimulans wt ;rkte Zweden zich naar een zege va n 5-1. Een eigenlijk abnormaal ho ge uitslag tegen de veruit sterkste plc *eg, die slechts aanvaller Balderis mïste. He t resultaat was zo belangrijk om dat in de play-offs, die vandaag be gin: aen, de resultaten van de eerste wee'.strijden meetellen. De Sowjet- Uni. e leek er in Wenen een eenzijdig lADVERTENTIE Amateurvoetbal l AMSTERDAM De uitslagen van de vierde ronde (tussenrondei van de bekercompellUe zaterdagvoetbal zijn: DOSC-IJsselmeervogels 2-4. Ter Leede IJmuldei 1-0, Volendam-DVVA 3-1. Gelnoord-Hoolddoip 4-0. Noordwljk-ARC 2-0. Lisser Boys-Randstad Sport 4-1, Zwaluwen SSS 4-1. CSVD Unicum 2-1. Spljkenlsae PPSC 3 1. RWH-WHS 0-2. AJmkerk-Veen 0-1 De Meeuwen Kozakken Boys 0-0 Koe Boys w na. Drachtster Boys-Lycurgue 4-1. LTC-Harkemase Boys 2-0 n v HoUandscheveld-ACV 10. Omlan dia DKB 2-2. DKB w.na.j Lunteren WHC M. ,WHC wjiaOVW-WOG 4-0. Nunspeet Vroomshoopse Boys 3-1 iJv. WZC-8portlust 1-0. Oo Ahead K OWIOS (0-1. Een kistje sigq ren betaalt u net zo nt akkelijk met de Eurocheqt 'e als bijvoorbeeld de aal nschaf van een goede klo j iboor. Want de Eurocl leque is een bijzonthr handi g en veilig betaalmiddel. Dat ervaren nu a1 zo'n 600.000 NederlandeJ rs. Hij is gegarandeerd j ot 3(H) gulden. U kunt 'm ook gebrul ken in het buitenland. En hij is gedekt te^ ten zowel verlies als diefstal. Voor de Eurocheque j betaalt u 'n tientje per j. aar. Dat is 't waard. toernooi van te zullen maken, maar kan nu nog voor verrasingen komen te staan. Zweden kwam door de op- verwinning (periodestanden 1-0, 2-0 en 2-1) aan de kop van de ranglijst, zodat dat land eerst tegen Canada speelt. Daardoor ontmoeten de Rus sen en de Tsjechen elkaar al direct weeh Brasar (6e), Andersson (22e), Ahlberg (38e) en Lundholm (41e) hadden Zwe den aan een royale voorsprong ge holpen in de wedstrijd, die kwalita tief het hoogtepunt uit het toernooi 'tot nu toe was. Twee doelpunten ontstonden bij een nummerieke meerderheid. De Sowjet-Unie wilde wel iets terug doen, maar kon dat niet. Tsygankov leek met een treffer in de 45e minuut nog een slótoffen sief in te leiden, maar het was schijn. Zweden blaakte van het zelfvertrou wen en bepaalde via Edberg twee minuten voor tijd de eindstand op 5-1. De vier hoogst geëindigde landen, Zweden, de Sowjet-Unie, Tsjechos- lowakije en Canada zullen nu gaan strijden om de wereldtitel. In de strijd om degradatie uit de A-poule is reeds één wedstrijd ge speeld. In een mager bezette Weense ijshal (2000 toeschouwers) verplet terde Finland Roemenië met maar liefst 14-1. LAUSANNE De belangstel ling voor het organiseren van zowel de Olympische zomer- als winterspelen in 1984 is mini maal. Tot nu toe heeft alleen Teheran zich aangemeld als kandidaat voor de zomerspelen. Er zijn nog geen „sollicitaties" voor de winterspelen. Mede in verband met de tot nu toe ge toonde geringe belangstelling heeft het secretariaat van het Internationaal Olympisch Co mité besloten de aanmeldings termijn met een maand te ver lengen, tot 31 oktober 1977. Volgens Stanley Steingut, een gemeenteraadslid van New York, is deze stad de ideale plaats om de Olympische Spe len van 1984 te organiseren. Vol gens Steingut zijn de bestaande sportaccommodaties in groter New York volkomen geschikt voor de Olympische Spelen. „Kosten voor de bouw van Olympische accommodaties zijn er vrijwel niet. Bovendien kun nen de organisatiekosten ver deeld worden over de drie sta ten, waarin New York gelegen is". Volgens Steingut kunnen de watersporten in Connecticut worden gehouden terwijl de Meadowlands in New Jersey een ideale omgeving vormen voor de bouw van het Olym pisch dorp. Verder zijn de Madi son Square Garden, het Nassau Coliseum, de Giants en Shea stadions ideaal voor het onder brengen van de andere takken van sport. Enkele weken gele den had gouverneur Hugh Ca rey New York City ook al ge noemd als mogelijke plaats voor de Olympische Spelen van 1984. van onze sportredactie KERKRADE Feyenoord trekt weer aan Gerard van der Lem. de talentvolle rechterspits van Roda JC Wilde de Rotterdamse club hal verwege dit seizoen een ruil tussen Jan Verheijen en van der Lem (met bijbetaling) bewerkstelligen tot ergernis van Feijenoord sprak Ver heijen z'n veto uit nu denkt men aan een ruil tussen Theo de Jong en van der Lem. De leiding van Roda JC ontkent pertinent dat men met De Jong al akkoord zou zijn Trainer Bert Ja cobs gisteravond „Het is duidelijk dat het Feijenoord weer om Van der Lem te doen is. Maar er is absoluut nog niets geregeld Aan een ruil den ken we natuurlijk helemaal niet Aan de andere kant: in elk gerucht schuilt wel een kern van waarheid. Kees Storm, de aanvalsleider van De Graafschap, vertrekt bij de Doe- tinchemse club. Het Bredase NAC onderhandelt met hem. De persoon lijke eisen van Storm vormen voor alsnog een probleem. De voormalige Hagenaar heeft tevens contacten met twee Belgische clubs, waaron der Cercle Brugge. Bij De Graafschap dreigt nu een uittocht. De in grote degradatie nood verkerende erediviesclub is de talentvolle Emie Braridts ai aan PSV kwijt geraakt De Britse verde diger Paul Kerlin zoekt naar een andere club. terwijl Henk Koenders, Nico van Zoghei en Ton Marijt over wegen om te stoppen. De Graafschap biedt de Deen Hans Aa- bech voorts geen nieuw contract meer aan. Eerste divisieclub MVV zoekt naarstig naar versterking. Vorige week werd de aanvaller Gerard van Berlo van Helmond Sport voor wie ook PSV. NEC en Roda JC be langstelling hadden al vastge legd. De Maastrichtse club haalt wellicht ook Bennie Redèl van de Belgische 2e divisieclub Patro Eis- den terug. Redèl maakte in MVV's beste jaren ook al deel uit van de succesvoorhoede met Willy Bro- kamp en Wil Bonfrère De onderhan delingen met PECdoelman Peter Gerards zitten nog vast. PEC vraagt 250.000 gulden voor de 21-jarige kee per, maar MW wil dat bedrag niet betalen. Jaan de Graaf van de zaterdagclub IJsselmeervogels beslist vanavond of hij een contract bij Anderlecht tekent. De amateur-international maakte vorige week enkele succesvolle proef-trainingen bij de Belgische topclub. De Graaf wenst vanwege principiële bezwaren niet op de zon dag te spelen, maar Anderlecht vindt dat geen probleem. De paars- witten spelen praktisch alle compe titiewedstrijden op de zaterdag avond. Indien De Graaf inderdaad voor Anderlecht kiest, dan heeft de Brusselse club inmiddels zes Neder landers onder contract: Ruiter, Haan, Rensenbrink, Ressel. De Graaf en Van Poucke. De Zeeuwsvlaming Ronnie van Poucke wordt volgend seizoen wellicht vas te keus. Als invaller maakt hij de laatste weken steevast een voortref felijke indruk. Anderlecht heeft trouwens ook al oriënterende ge sprekken *iet de Ajacieden Dusba- ba en Geels gevoerd. Geels is nog gebonden aan een contract. ALCALA DE CHIVERT De Belg Freddy Maertens heeft de zevende etappe gewonnen van de 32ste ron de van Spanje Het is zijn zesde ritzege in de „Vuelta" en de we reldkampioen behoudt daarmee de gele leiderstrui De etappe had een lengte van 204 kilometer en ging van Teruel naar Alcala de Chivert. De rit telde liefst vier bergtoppen. Maer tens deed er vijf uur, 38 minuten en 55 seconden over. Hij versloeg in de eindsprint de Ne derlander Jos Schipper, de Westduitser Klaus Thaler, de Belg Michel Pollentler en de Spanjaard Jose Luis Viejo. die allen in dezelfde tijd als Maertens over de eindstreep kwamen. De uitslag: Freddy Maertens (Bel) S.38.SS (10 «econden bonus), 2 Jo» Schipper (Ned) (4 secon den bonusi, 3 Klaus-Peter Thaler (WDI). 4 Michel Pollentler (Bel), 5 JoaeLuis Viejo (8pai. 6. Jose Antonio Gonzalcs-Llnarea (Spa). 7 Mi quel Maria Lasa (Spa), 8 Ludo Loos (Bel). 9 Domingo Perureno (Spat en 10 Oary Clively (Aus) allen In dezelfde tijd als Maertens jBxa De Gezamenlijke Banken en Spaarbanken. LEEUWARDEN Viktor Kortsjnoj. de in Nederland wonende groot meester uit de Sowjet-Unie, heeft de afgebroken partij uit de twaalfde ronde van het toernooi om het Ne derlands schaakkampioenschap te gen Fred van der Vliet in winst om gezet. Kortsjnoj was al zeker van de nationale titel. De twee andere afge broken partijen uit de twaalfde ron de (Hofland-Hartoch, Van der Ster ren-Ree) eindigden in remise. Hof land en Hartoch hadden 106 zetten nodig om tot remise te komen. Jan Timman behoeft zich overigens niet te schamen voor het verlies van zijn nationale schaaktitel. Viktor Kortsjnoj is nog altijd de op één na beste speler ter wereld. Op de ranglijst van de wereldschaakbond (FIDE) neemt hij de tweede plaats in achter de regerend wereldkampioen Anatoli Karpov. Kortsjnoj, die vorig jaar naar Nederland vluchtte en sindsdien in Amsterdam woont, ver loor in 1975 de finale van het kandi datentoernooi tegen Karpov met 11 1/2-12 1/2. In Leeuwarden, waar van daag het toemool om het Neder lands kampioenschap eindigt, was de tegenstand voor Kortsjnoj aan merkelijk zwakker. Geheel in stijl behaalde hij dan ook al elf punten uit twee partijen. De naar Nederland gevluchte Rus is overigens de eerste buitenlander, die schaakkampioen van Nederland werd. De Indonesiër Tan ging hem In 1961 voor. Volgens de reglementen van de schaakbond kan leder Ud van de KN8B aan elke wedstrijd deelne men. En Kortsjnoj is nu eenmaal lid van de vereniging Rotterdam De uitslagen zijn: Viktor Kortsjnoj-Fred van der Vliet 1-0, Leo Hofland-Rob Hartoch 1/2-1-2. Paul vaa der Sterren-Haas Ree 1-2-1/2 De stand na 12 ronden Is t Kortsjnoj 11 punten. 2 Timman 81'». 3 Donner Vit, 4 Ree 7. S Langeweg en Ligtertnk 7 Van der VUet. Van Baarle. Boertma. BOhm. Van Wijgerden en Har toch S. 13. Van de- Sterren 4'*. 14 Hofland 2'/». Uit de negende ronde: Wit: J. van Baarle. zwart: V. Kortsjnoj 1. e2-e4, c7-cS, 2. Pgl-f3, e7-e«3. d2 dl. c5xd4 4. Pf3xd4, Pg8-f6 S. Pbl-c3, d7-dó 6. g2-g4, h7-h6 7. g4-gS, h6xg5 8 LclxgS, Pb8-e6 9. Lfl-g2, Lc8-d7 I# Pd4-b3. L(8-e7 II. (2-f4, Pf6-h5 12. Ddl-d2, f7-f6 13. Lg5-h4, Phó-fl. 14. Dd2xf4, g7-g5 15. Lh4xg5, f6xg5 16 Df4-g3, Dd8-b6 17. 0-0-0, 0-0-0 18. Lg2- fl, Td8-f8 19. Lfl-e2, Db6-f2 20. Tdl-gl, a7-a6 21. h2-h3, Pc6-e5 22. Kcl-dl, TH8-H4 23. Dg3xf2, Tf8xf2 24. Tg!-g3. Tf2-f8 25. Pb3-d4, d6-d5 26. Le2-g4. Pe5xg4 27. Tg3xg4. d5xe4 28. Tg4xhl. f5xM 29. Pc3xe4, Tf8-f4 30. Thl el. e6-e5 31. Pd4-b3, Ld7xh3, wit geeft hel op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13