I )rie commandeurs; twee broers en een echtpaar onderscheiden Slechts twee Kamerleden Lintjesregen, toen en nu Staatscourant te bestellen ERDAG 30 APRIL 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 11 'LINTJES' DAN VORIG JAAR in een onzèr verslaggevers MSTERDAM De „lintjesregen" ter gelegenheid van Koninginnedag is dit jaar omvangrijker eweest dan vorig jaar: er werden acht procent meer koninklijke onderscheidingen toegekend dan i 1976. De bijzondere staatscourant, die alle „lintjes" vermeld, bevatte nu 2482 namen. Meer dan e helft van de onderscheidenen kreeg een medaille in goud. zilver of brons (1562 mensen), bijna 11e anderen werden ridder of officier. Drie personen kregen de hoogste nu toegekende onderschei- ing: die van commandeur Oranje Nassau. Twee van hen zijn militairen. m met die drie „hoogsten" te be nnen: commandeur O.N. werden litenant-generaal J. E. van derSlik- e en luitenant-generaal E. Gitz viens brief over de discipline on- ings nogal de aandacht trok). De erde commandeur is de chef van de irectie kabinet en protocol van het ïinisterie van buitenlandse zaken, r Th. P. Bergsma. )nder de onderscheidenen komen erder veel mensen voor die jubilea evierd hebben (of een bepaald aan- al jaren in een bepaalde functie olgemaakt hebben) dan wel betrok- ten zijn bij een organisatie of een >edrijf dat gejubileerd heeft. Zo'n [eval deed zich voor bij het bedrijf (an Niftrik BV te Putte (onder Ber- jen op Zoom), waar twee broers bei- len hun veertigjarig jubileum vier- ien. Het zijn de 55-jarige heer J. F. luijbrechts die in Bergen op Zoom woont en chef van de perserij is, en de zestigjarige F. C. Huijbrechts, die |jn Putte woont en chef van de afde- Bing thuiswerk is. Beiden kregen zij ide zilveren medaille Oranje Nassau, [die ook ging naar een, ploegbaas in Ihet bedrijf, de heer P. J. Govers. .'Twee anderen in hetzelfde bedrijf Ikregen een bronzen medaille: de Iheer B. de Noier die tafelchef- Ivoorwerker is en de heer P. Ots, Spuitgieter. Ook drie laatstgenoem den zijn veertig jaar in dienst van ihet bedrijf. 'Twee andere opvallende ondcschei- Ijdingen kwamen in Kampen terecht, lüaar kregen de zeventigjarige heer IJ. van Veen en zijn ■66-jarige Ij echtgenote mevrouw H. van Veen- jVos de zilveren medaille Oranje (Nassau. Sinds 1960, toen het I echtpaar zich uit Staphorst in Kam pen vestigde, leidt het daar met veel, Ij animo de hervormde zondagsschool, I die elke zondag tijdens de I Kerkdiensten voor de kinderen ge- - houden wordt. Bekende namen I Onder de onderscheidenen komen Tveel bekende namen voor. Zo zullen velen zich de naam herinneren van j dr. T. Herrema, werkzaam bij Akzo, i die nu al weer meer dan een jaar geleden geruime tijd gegijzeld werd in Ierland; hij is officier Oranje Nas sau geworden. Bekend zijn verder f .veel namen van gedecoreerden uit f de kerkelijke wereld, die van radio Ien televisie (deze sector werd dit jaar rijkelijk bedacht), het onder wijs en de vakbonden. Zo werd de Harry Mulisch, ridder Oranje Nassau voorzitter van de hervormde synode ds. G. Spilt ridder Nederlandse Leeuw en de rector van het theolo gisch seminarie van de hervormde kerk, dr. F. O. van Gennep, officier toricus aan de Theologische Ho geschool in Kampen prof. dr. J. Plomp werd ridder Nederlandse Leeuw; mr. G. M. Bierman, lid van de generale financiële raad van de hervormde kerk werd officier Oran je Nassau, evenals ds. I de Bruijne, christelijk gereformeerd predikant te Apeldoorn. De volgende predi kanten werden ridder Oranje Nas sau: ds. F. J. ter Beek (herv) te Breukelen, ds. H. F. C. de Boer (em. herv.) voorzitter van de stichting 'Meilust' te Eelde, ds. J. van Buuren (em.geref.) te Amsterdam, ds. G. van Halsema (geref.) te Bolsward, ds. G. Leene (geref.) legerpredikant te Er- melo, ds. B. Smilde (geref, bekend doordat hij het liedboek in het Fries vertaalde) voor bijzondere arbeid te Hardegarijp, ds. H. R. Timmerman (vrij evang.) te Heerde, ds. W. Vroei- ngdeweij te Eemnes (herv. em. voor zitter herv. zondagsscholenbond op geref. grondslag) Ridder Oranje Nassau werden ook twee leden van het moderamen van de hervormde synode: A. Ruiter kamp te Almen en mevrouw J. S. van Ruler-hamelink te Utrecht. Offi cier Oranje Nassau werd ds. C. B. Dekker, luchtmachtpredikant, in rang gelijkgesteld met luitenant ko lonel, te Soest. Kerkelijk werk Ook andere kerkelijke arbeid bleek officiële waardering te krijgen. Zo kreeg mevrouw I. A. Bakker- Hiemstra, hervormd ouderling in Huizum (Leeuwarden) de gouden eremedaille Oranje Nassau. De zelfde medaille ging naar: organist R. Blom van de geref. kerk in Gro ningen, president-kerkvoogd M. C. van Dongen van de hervormde ge meente te Oud-Beijerland, D. Dries- sen die oud-lid van de kerkeraad van de gereformeerde gemeente fn r Oranje Nassau. Mies Bouwman en NCRV's Tanja Koen werden beiden I ridder Oranje Nassau, prof. dr. G. E. j Meuleman die aan de VU I godsdienstwijsbegeerte doceert j werd ridder Nederlandse Leeuw. De tweede voorzitter van het CNV, L. de I Graaf, werd officier Oranje Nassau, j Aan deze „bekenden" kunnen we j nog toevoegen de namen van de schrijver Harry Mulisch en de dich- ter Hans Warren, die beiden ridder j Oranje Nassau werden, en die van I de illustrator Anton Pieck, die offi- cier in de orde van Oranje Nassau werd en zich op dat punt de gelijke kan noemen van tv-regisseur Erik de Vries. Kamerleden j Opvallend is dat er dit jaar zeer weinig Kamerleden in de lintjesre-\ gen deelden. Slechts twee parlemen- I tariërs, die beiden a.r. zijn. kregen een onderscheiding: de heer M. W. Schakel (twaalf-en-een-half jaar Tweede Kamerlid) en dr. W. Albeda (tien jaar Eerste Kamerlid). Na de namen van deze Kamerleden volgen in het hoofdstuk „binnenlandse za ken" onder meer die van de Haagse wethouder en loco-burgemeester H. F. Happel (ridder Ned. Leeuw), en van de te Heemstede wonende dr. J. T. van Stegeren, raadadviseur bij het ministerie van binnenlandse za ken. die officier Oranje Nassau werd. Dezelfde onderscheiding ging naar zeven burgemeesters: mr J A. Geukers (Helmond), drs. G. J. A. Schampers (Uden), mr. H. P J. van Wegen (Veghel), dr. J. van der Haar (Voorschoten), J W. Wegstapel (Zoe- termeer). mr. F. G. A. Huber (Goes) en mr L. G Boelens (Weststel lingwerf). Gitarist Eddy Christiani, ridder Oranje Nassau De volgende burgemeesters werden ridder Oranje Nassau: mr. H. Breu- kel (Heeswijk-Dinther), mr. E. G. G. M. Rutten (Tegelen), A. van Gent (Bergschenhoek), J. C. de Ridder (Hendrik Ido Ambacht), H. Sloots (Rozenburg), M. Visser (Goudriaan en Ottoland), mr. J. H. Vijgeboom (Alblasserdam), mr. W. H. Sprenger (Texel), F. R. M. Meltzer (Bunnik), drs. J. G. C. M. Timmermans (IJs- selstein), J. M. E. Volgers (Dalfsen) en A. A. Beckering van Rijn (Beilen) Wethouders Ook een aantal wethouders werd onderscheiden: A. J. van Seters (Waalwijk), A. J. M. Nieuwenhuis (Gendringen), H. Haasnoot (Kat wijk) en W. F. Borgesius (Assen) werden ridder Oranje Nassau, P. J. Roeffen (Batenburg), W. H. Boshui zen (Mijnsheerenland), A. van Mou- rik (Oud-Alblas), S. A. Jumelet (Bruinisse), F. A. van Kats (Lopik), J. H. Kok (Snelrewaard), W. Brandsma (Vlieland) en L. J. Kater- berg (oud-wethouder van Sleen) kre gen de gouden medaille Oranje Nassau. Ook menige politieman werd giste ren een lintje rijker. Van hen noe men we de Rotterdamse hoofdcom missaris A. Vermeij, de Haarlemse hoofdcommissaris A. Molenaar, dc Amsterdamse commissaris me vrouw mr. T. de Jong, de Dordtse commissaris mr. L. C. H. Mutsaers en de Bredase commissaris H. W. E. M. van Goethem, die allen officier Oranje Nassau werdep, evenals commissaris C. A. Jongboer, die di recteur van de rechercheschool in Zutphen is. CNV Behalve de heer L. de Grahf werd er nog iemand bij het CNV in Utrecht, onderscheiden: secretaresse me vrouw J. H. L. te Hennepe kreeg de zilveren medaille Oranje Nassau. Ook een bestuurder van de Gra fische Bond CNV, de heer H. Boom gaard te Amstelveen kreeg een on derscheiding: ridder Oranje Nassau. Dezelfde decoratie ging naar de al gemeen secretaris van de Hout- en Bouwbond CNV, de heer P. H. de Kleuver te Zeist. Bij deze Hout- en Bouwbond kwamen méér onder scheidingen terecht: de heren J. Boone en H. Nienhuis, voorzitter van de plaatselijke afdelingen in resp. Middelburg en Nieuwlande en beiden lid of tot voor kort lid van de bondsraad, kregen de gouden me daille Oranje Nassau. Dezelfde me daille ging naar de heren S. Lous te Westkapelle, F. Poortvliet de Arne- jnuiden en J. F. Lensen te Zaamslag, ajle drie penningmeester of tot voor kort penningmeester van de plaat selijke afdelingen van de Hout- en Bouwbond CNV; ook de vooreitter van de afdeling in Katlijk (Heeren veen) kreeg een gouden medaille. De heer Chr. de Jong uit Goudriaan, vooreitter van het district Alblas- serwaard en Vijfheerenlanden van de Voedingsbond CNV en vooreitter van de christelijke besturenbond Alblasserwaard-centrum, kreeg eve neens een gouden medaille Oranj^ Nassau. Dezelfde eremedaille ging naar de heer H. Pastoor te Appinge- dam. Vooreitter van de Nederlandse bond van Protestants Christelijke Beroepsgoederenvervoerders. Kerken Uit de/kerkelijke sfeer zijn ook heel wat namen te noemen. De kerkhis- Van links naar rechts: Tanja Koen (NCRV, ridder Oranje-Nassau), prof. dr. J. Plomp (Kampen, ridder Nederlandse Leeuw), mevrouw mr. J. A. van Ruler-Hamelink (lid hervormd moderamen, ridder Oranje-Nassau), Mies Bouwman (ridder Oranje-Nassau) en L. de Graaf (tweede voorzitter CNV, officier Oranje-Nassau). TV-regisseur Erik de Vries, offi cier Oranje Nassau Utrecht is, president-kerkvoogd P. J. Drooger van de herv. gemeente in Tholen, mevrouw G. T. van Hemsbergen die organiste is van de gereformeerde kerk van Nieu- werbrug en de herv. gemeente van Bodegraven, en hulpprediker D. D. Konings van de herv. "gemeente in Putten. Een zilveren medaille Oran je Nassau kregen: onder meer: A. D. A. Bleijenberg die vooreitter van de hervormde zondagsschool in Wijk en Aalburg is, koster A. D. Boone van de gereformeerde gemeente in Moerkapelle, voorlezer J. A. van Es van de hervormde kerk in Maar tensdijk, organist W. 'C. van der Horst van de gereformeerde kerk in Vinkeveen, kerkvoogd G. W. Koet sier van de hervormde gemeente Elspeet, hulpkoster H. D. Ouwer- kerk van de hervormde gemeente in Santpoort, mevrouw G. Wagenaar- Soldaat die bestuurslid is van de vrijzinnig hervormde vrouwenver eniging in Bergum, en mevrouw F. Wallinga-Hulshoff. doopsgezind ker- keraadslid in Rottevalle/Witveen (gemeente Smallingerland). Een me daille in brons ging naar mevrouw G. Weemink-Gruppen, oud-kosteres van de hervormde gemeente in IJ- horst (gemeente Staphorst) Tweede Kamerlid M. W. Scha kel: ridder Nederlandse Leeuw bijzondere school Ermelo), A. C. Harmans (oud-directeur Da Cos- taschool te Gorinchem), F. van der Have (directeur chr. Prins Bernhardschool voor leao te Wage- ningen), H. W. T. Koëter (oud-hoofd bijz. school in Bilthoven), J. Kok- meijer (oud-hoofd bijz. school in Ede), mevrouw P. J. M. van der Laan-Tummers (plv. secretaris stichting bijz. nijverheidsonderwijs voor meisjes, Utrecht), F. Th. Pas toors (hoofd bijz. school Benschop), A. Piening (administrateur stichting hervormde scholen Amsterdam), S. J. Sietsma (directeur geref. mavo Zuidhorn), P. C. Simons (hoofd bijz. school Ede), G. Snpeijink (hoofd bijz. school Borne), L. J. Ch. H. Teys- sen (hoofd bijz. school Bergharen), H. Twerda (oud-hoofd bijz. school in Bakhuizen, lid werkgroep Fryske Akademy), H. H. Velthuisen (oud- hoofd bijz. school Enschede), Mej. C. B. G. M. Versantvoort (hoofd bijz. school Oss), A. C. J. Wamsteeker (conrector St. Maartenscollege in Voorburg), H. ter Wee (directeur Leidse Onderwijsinstellingen), E. H. C. Weijenberg (hoofd bijz. school Amsterdam). A. E. Wiegink (hoofd bijz. school Hellendoorn) Ridder Oranje Nassau werd ook A. S. Schul- ler, technisch hoofdmedewerker aan de VU te, Amsterdam mej. F. Vijfhuizen te Woerden (oud- hoofdleidster bijzonder kleuteron derwijs te Kamerik) en J. de Wit (hoofd unie protestantse schoolver enigingen in Dordrecht). Medailles in zilver gingen onder meer naar kleuterleidster H. J. Koudijs in Wou denberg en de heer J. Overdijk te Hardegarijp (óud-conciërge christe lijk gymnasium in Leeuwarden). Oranje verenigingen In een lijst met koninklijke onder scheidingen ontbreken de oranjeve renigingen niet. Zilveren medailles gingen naar de heer H. H. Jonker, penningmeester van oranjevereni ging Prinses Margriet te Veen, J. W. Rovers en M. Siegers, resp oud secretaris en oud-voorzitter van het oranje-comité Heusden te Asten, H. v. Aalst, bestuurslid oranjevereni ging in Dódewaard, A. T. Lodder, secretaris oranjevereniging Juliana te Barendrecht, D. Verrips, be stuurslid oranjevereniging te Schoonrewoerd en J. Scherpenhuij- sen, oud-bestuurslid oranjevereni ging te Nederhorst Den Berg. Omroep Zoals gezegd, gingen veel onder scheidingen naar omroep medewer kers. Behalve de eerder genoemde In goud Medailles Oranje Nassau in goud gingen naar: L. Bezemer (pen ningmeester Vereniging Christelijk Onderwijs Zwijndrecht), mevrouw H. Boomkens (hoofdleidster kleuter onderwijs te Bilthoven), H. M. Flin terman (secretaris-penningmeester van de hervormde scholen Katwijk aan Zee), mej. P. Goudman te Heemstede -(onderwijzeres in Hille- gom), J. P. de Haan (voorzitter Ver. scholen met de bijbel te Streefkerk) mej. G. W. Kortooms, (onderwijze res in Heeg), J. L. Manusama (onder wijzer Culemborg), mej. T. Meijer (oud-handwerk-onderwijzeres in Midwolda), mej. A. M. S. Oomens (oud-onderwijzeres in Galder, Nieuw Ginneken), W. van Popta (secretaris protestants schoolbestuur Santpoort), J. van der Sar (secreta ris christelijk onderwijs 's- Gravezande), mej. J. W. Velner te Rijssen (onderwijzeres in Nijverdal), Componist Hans Kox: ridder Oranje Nassau Mies Bouwman, Tanja Koen en Erik de Vries werd de heer J. W. Renge- link, vooreitter van de Nozema, on derscheiden: hij werd ridder Neder landse Leeuw. Ridder Oranje Nas sau werden: C. H. Enkelaar (hoofd dienst tv-programma's NOS), B. W. Goorhuis (chef hoofdafdeling instal laties NOS) H. H. Heuts (technisch produktieleider bedieningstechniek NOS)/ mej. M. A. van der Heijden (chef centraal produktie-bureau KRO), B. P. Kortland, (adjunct- regeringscommissaris omroep), Net ty Rosenfeld (regisseuse-procucente VPRO), T. A. de Wit (hoofd dienst programma-faciliteiten NOS). Een eremedaille in goud kregen de heren W. Wolf, technisch studiochef van de NCRV, en J. M. Jonker, hoofd van de requisiten-afdeling van de NOS. Kunstenaars Van Öe onderscheiden kunstenaars noemen wij de volgenden die allen ridder Oranje Nassau werden: de Onderwijs Anton Pieck, officier Oranje Nassau Wat het onderwijs betreft: onder de onderscheiden hoogleraren komen we de namen tegen van de Gro ningse prof, W. J. Bladergroen en de Utrechtse prof. dr. S. Groenman, die beiden ridder Nederlandse Leeuw werden. De heer S. Akkerman, direc teur van een bijzondere pedago gische academie te Sneek, werd offi cier Oranje Nassau, en dezelfde on derscheiding ging naar dr. J. van der Schaar (rector van de Christ, scho lengemeenschap Westland Zuid te Vlaardingen), R. Schierbeek (rector van het christelijk Wessel Gansfortcollege in Groningen), en drs. F. P. Thomassen (adviseur van de Nuffic, de stichting universitei ten en hogescholen voor internatio nale samenwerking) te Den Haag. Ridder Oranje Nassau werden onder meer: de heer G van den Berg te Ede (directeur Christelijk MAVO in Bennekom), D. J. Brouwer (hoofd bijzondere lagere school te Kat wijk). H. Gerritsen, (administrateur vereniging christelijk voortgezet on derwijs in Den Haag), J. C. van Ger- ven (hoofd bijzondere school in Val- kenswaard), mej. C.J. Grolman (ad junct-directrice bijzondere oplei dingsschool kleuter onderwijs te Bergen NH), D. Harkema (oud-hoofd schrijver Paulus Akkerman te Drachten, de toonkunstenaar Cle mens van den Berg te Heeswijk Dinther, de directrice van het Amstel toneel te Amsterdam (en to neelspeelster) Riny Blaaser, de toon kunstenaar Koos Bons te Maassluis, de beeldhouwer-medaiileur Geurt Brinkgreve te Amsterdam, de schil der Bob Bruijn te Wassenaar, de gitarist Eddy Christiani te Amstel veen, de operazanger Jan Derksen te Amsterdam, de poppenspeelster Fe licia van Deth te Den Haag, de com ponist Hans Kox te Haarlem en de acteur-regisseur Hans Croiset te Vreeland. Dezelfde onderscheiding ging naar de heer H. F. Brünp (vooreitter van de Kon. Bond van Christ. Zang- en Oratoriumverenigingen te Den Haag), de fotograaf en filmer Paul Huf te Amsterdam, de musici Ge rard van Hulst en Hans de Jong te Amsterdam, de heer G. D. van der Heide (plv. directeur Zuiderzeemu seum te Enkhuizen), de musicus Kors Monster te Dordt, de Utrechtse edelsmid J. H. M. Noyons, de musi cus Floris van der Putt te Lieshout, Coen Ruivenkamp (leider Haagse Volksopera en Stichting Bredase Opera), de journaliste en vertaalster Elka Schrijver te Amsterdam, de musicus Piet Struijk te Rotterdam en de bronsgieter A. R. Stijlaart te Rumpt (Geld.). Officier Oranje Nassau werd de architect F. van Klingeren te Amsterdam, ridder in die orde wer den muziekleraar/dirigent Cor Nij- dam te Heerenveen en fluitist Floris Vester die hoofdleraar aan het Haag se conservatorium is. Medailles Medailles in goud Oranje Nassau kregen de Vlaardingse stadsbeiaar- dier C. Don, S. Eikelenboom (secre taris van de Utrechtse christ. mu ziekvereniging „De Bazuin", mej. S. Hekman, (penningmeester van de christelijke gymnastiekvereniging UDI te Assen en van gewest'Drente van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond te Assen), mej. G. E. Herse- voort (directrice gezinsverzorging van het Protestants Sociaal Centrum te Utrecht). P. de Man (oud- voorzitter chr. gymnastiekver. Ex celsior te Delft), mevrouw R. Puite- Raak (leidster diakonale hervormde gezinsverzorging te Hollandsche- veld), M. Visser (vooreitter chr. mu- ziekver. Juliana te Onderdendam, gemeente Bedum). Zilveren medailles Oranje Nassau kregen onder meer: de heren K. Blaak en J. Kruit (secretaris en twee de vooreitter Christ. Orkest Vereni ging Wilhelmina te Almelo), A. M, de Gast (secretaris zangvereniging Ex celsior Hallelujah te Zevenbergen), H. Koppenol (bibliothecaris chr. mu ziekvereniging Door Eendracht Sterk te Rotterdam), mej. M. de Lan ge (lid chr. gemengde zangver, Osan- na in Excelsis te Oostzaan), W. van Mastrigt (penningmeester christ. muziekver. Crescendo te Nieuwen- dijk), A. Vermeer (oud-voorzitter en lid chr. muziekver. Excelsior te De. Lier) en twee bestuursleden van de christ. muziekvereniging Excelsior te Bredevoort (bij Aalten), voorzitter H. Veldboom en A. J. Piek. Een ere medaille in goud kreeg de heer J. Chr. Strasse, oud-secretaris Neder landse bond Maarten Luther in Amsterdam. NOVIB Tenslotte nog een paar hogere on derscheidingen: officier Oranje- Nassau werd -dr H. M. de Lange, vooreitter van de NOVIB, ridder in die orde werden twee officieren van het Leger des Heils: majoor mej. A. Bruijnis in Jamaica en brigadier mej J. F. Bijleveld te Paramaribo. Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw werd mr G. C. Klap wijk, vooreitter raad van bestuur VWF-Fokker te Dusseldorp. Ridder Van links naar rechts: Eerste-Kamerlid prof. dr. W. Albeda (ridder Nederlandse Leeuw), ds. G. Spilt (praeses hervormde synode, ridder Nederlandse Leeuw) en dr, F. O. van Gennep (rector hervormd seminarie, officier Oranje-Nassau). Hieronder een paar cijfers over de omvang en de „samenstelling" van de lintjesregen ter gelegenheid van Koninginnedag in de laatste zes jaar. 1977: 2482 lintjes, waarvan 1562 eremedailles 1976: 2295 lintjes, waarvan 1435 eremedailles 1975: 2515 lintjes, waarvan 1674 eremedailles 1974: 2319 lintjes, waarvan 1453 eremedailles 1973: 2167 lintjes, waarvan 13G4 eremedailles 1972: 2182 lintjes, waarvan 1438 eremedailles Een vergelijking van de aantallen verschillende soorten onderscheidingen, toegekend nu en vorig jaar: Commandeur Oranje Nassau: nu 3, toen 2 Ridder Ned. Leeuw: 72 en 77 Officier Oranje-Nassau: 303, 270. Ridder Oranje-Nassau: 542, 474 Gouden medaille ON: 525, 490 Zilveren medaille: 777, 688 Bronzen medaille: 261, 257. Op deze pagina geven wij weer wat ons opviel bij lezing van de gisteren verschenen buitenge wone editie van de Nederlandse Staatscourant, waarin de ko ninklijke onderscheidingen ter gelegenheid van Koninginne dag afgedrukt staan. Het is ons onmogelijk dl deze 'lintjes' in de krant te vermelden. Wie ze wel allemaal wil lezen kan de bij zondere staatscourant bestellen door 1,75 over te maken op giro 425300 van Staatsuitgeverij, Den Haag, met vermelding Bijz. Staatscourant 29 april ('lintjes'). Prof. W. J. Bladergroen: ridder Nederlandse Leeuw Nederlandse Leeuw werden F. B. Dozy, president van het Amster damse gerechtshof, mr F. C. Kist, advocaat-generaal bij de Hoge Raad, mr W. J. Kolkert. officier van justitie in Middelburg, mr H. K. A. Stoffels, president Haagse ge rechtshof en mr Ph. C. M. van der Ven. raadsheer in de Hoge Raad Ridder Nederlandse Leeuw werd ook de vooreitter van de Ge zondheidsraad, prof. dr A J. C. Haex. Officier Oranje-Nassau wer den de directeur-geneesheer van het diaconessenhuis te Meppel dr K C van Beusekom, de voormalig direc teur-geneesheer van het protes tantse ziekenhuis Nij-Smellinghe te Drachten dr Z. Nauta, de genees heer-directeur van het Julianazie- kenhuis in Veenendaal N. Roden- Dr. T. Herrema: officier Oranje Nassau Netty Rosenfeld: ridder Oranje Nassau burg. Ridder Oranje-Nassau werden de huisarts en voormalig vooreitter van de Protestantse stichting tot ter bevordering van verantwoorde ge zinsvorming P. J. F. Dupuls te Rot terdam, de economisch directeur van het diaconessenhuis te Eindho ven J. Schuurman en de vooreitter van de protestantse vereniging van instellingen van bejaardenzorg K. Kirpensteljn te Alkmaar. De Utrechtse tandarts M Vermooten. penningmeester van de vereniging van artsen-automobilisten, werd of flcier Oranje-Nassau, evenals mr J Kramer te Den Haag, plaatsvervan gend vooreitter van de Zieken fondsraad. Ridder Ned Leeuw werd de Amsterdamse hoogleraar in de sociale geneeskunde dr R. L. Zlel- huis. Officieren Ridder Ned. Leeuw werden ook een paar hoge officieren: schout bij nacht J. L Langenberg, generaal- majoor (tijd. luit. gen.) J. Hensen. generaal-majoor L. P Oppen. lult. gen. R. J. W. Heslinga, luit. gen M. G. Geschiere (luchtmacht) en gen. maj. P. Verspoor (luchtmacht). Een zelfde onderscheiding kreeg prof. dr H. J. Dlrksen, vooreitter van dc rijksverdedigingsorganisatie TNO te Den Haag. Officier Oranje Nassau werden de Amsterdamse makelaar TJ. J Boomsma. de vooreitter van het Al gemeen Verbond Bouwbedrijf S. J. van Eijkelenburg te Rosmalen, dr H. W. ten Kate die hoofd van de klima tologische dienst van het KNMI is. de oud-adjunct-directeur van het in ternationaal instituut voor sociale geschiedenis te Amsterdam Ch. B Timmer (die ook als vertaler zeer bekend is) en B, van de Breevaart. algemeen bedrijfsdirecteur van de KLM. Dr ir N. Rodenburg, vice- president van Philips, werd ridder Nederlandse Leeuw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11