ationaal zaalvoetbal as in zeer pril stadium Honkbalseizoen té voorspelbaar Agressieve wijze van spelen maar tijdelijk D Drbereiding op interland tegen Belgen zeer matig Voblemen nd spelers =ïor Davis-cup Leeds wil ontheffing speelverbod Rinus Gosens blijft in spelers geloven Lotto Sporttoto Haarlem Nicols nu al haast zeker van nationaal kampioenschap Vlaardingen speelt gelijk tegen Vitesse Russische ijshockeyers erg sterk E1G 22 APRIL 1977 SPORT Trouw/ Kwartet17 :tl 'el pr i ii Erik Oudshoorn aló- HAAG Het Nederlandse voetbal staat vanavond een ■e première te wachten. Na enkele voorzichtige testwed- ei^n gespeeld te hebben vindt in het Belgische Genk de 1 d officiële opvoering plaats van het nationale zaalvoetbalte- miti een heuse interland tegen de Zuiderburen zal de vers bondscoach Ben Peeters een vijftal op de plank en brengen dat binnen de kortst mogelijke tijd meer >r[Jve belangstellenden voor deze tak van sport moet lekker 'ruil. Want hoewel vanavond voor een volgepakt Genker wordt aangetreden (1400), wormen de lege tribunes eikjs de competitieduels vooralsnog de grote internationale van het zaalvoetbal. Misschien wel wat vreemd als je be denkt dat deze sport binnen tien jaar een fabelachtig aantal van 50.000 beoefenaars kent. Veldvoetbal is een qua toeschouwersaantallen wel re delijk voorziene vorm van voetbal, hoewel het publiek niet onthaald wordt in behaaglijke sporthallen of vermaakt met flitsend op en neer gaand spel vergezeld van monster- scores. 4 e>« Vi iesi P« IEVENINGEN (ANP) De •iming in de Nederlandse in de laatste H van voorbereiding op de i^noeting tegen Joegoslavië ^lles behalve goed te noe- 1. De uitspraak van de Da- :upcommissie de wedstrijd weekeinde te houden, heeft rspelend aanvoerder Ed Breukelen niet alleen be- 'd van de grote troef Tom ter, maar het heeft ook de rbereiding voor degenen, nu het karwei dienen op te ppen, danig in de war ge ard. ter is afgereisd naar de Ver- 5de Staten om in Charlotte contractuele verplichtin- na te komen. De overwin- g op Dick Stockton daar ft hem meer opgeleverd i een zege in zowel enkel- als ibelspel op het duo Pilic- nulovic had kunnen doen. KNLTB mag zich dan in de streden stuctuumota het eiken van Europees topni- u als doel hebben gesteld, 1 geld mag het niet kosten, rian Laudin, de beminnelij- Tsjechoslowaak, die na bcek's Praagse Lente in Ne land belandde en nu deel naakt van de Nederlandse vis-cupformatie, gaf in het fin van de week nog wat nislessen. Hij kan onmoge- rondkomen van de dertig den per dag, die de bond dt. „Het kost mij trouwens h al honderden guldens", icludeerde Laudin. eelfde financiële karigheid »r de oorzaak van dat geen enpartner is ingehuurd. De nezolaan Humphrey Hose ieg te veel en werd bedankt. m zijn plaats werd een beroep V laan op Niek Fleury, die ensdag nog wat tips voor dubbelspel kwam verstrek- a. „De bond is bepaald niet nlastig", vond trainer Rinus j ytelaar, „maar het is een 1. estie van prioriteiten. Ik n mij voorstellen dat de nd meer over heeft voor het igdtennis. Bovendien moe- l er professioneel bemande trictsbureaus van de grond >n, dat gaat geweldig veel kosten". Iddels hebben Louk San- Fred Hemmes en Marian na hun verblijf aan de ièra geen behoorlijke partij gespeeld. De oefenwed- )d, die op het programma ld, moest wijken voor de ipetitie. „De beslissing van Davis-cupcommissie, dat er keinde moest worden ge ld, heeft onze voorberei- door- it", vertelde de bondstrai- „Wij gingen", zei Buyte- verder, „er vast vanuit dat zou mee- .'len. Via hem zouden wij een hebben gehad bij de ite toernooien in Zuid- ikrijk. Nu moesten wij een fk eerder naar huis." terugkomst in Nederland Rolf Thung alsnog aan de !g toegevoegd. De Hilver- ier, die bij gebrek aan re ten zijn pogingen in ten- wat te bereiken goeddeels ift opgegeven en zich heeft ;n inschrijven aan de uni- teit van Amsterdam, was tn week in Nederland. Van feit was men in kringen de KNLTB niet op de Het gevolg is dat de teerden voor de Neder- ploeg de Joegoslaven, ook trainen voor de strijd, morgen in Scheveningen it, bijna op handkracht het winderige centre-court de Mets-banen verdrijven, hun tijd gekomen is. Alle binaries voor de dubbel namelijk nog te worden probeerd. verwachting is dat Fred die naar alle ihijnlijkheid met natio- kampioen Louk Sanders kor de enkelspelen wordt op- lle'i^steld, niet in actie zal komen roc *V>r het dubbelspel van zater- lg. Dit tweetal zorgde in de >rige ronde voor winst op Is- «ël. Aanvoerder Van Breuke- p kan tot een uur voor de fedstrijd dubben over de raag wie hij naast Sanders wil frstellen: Marian Laudin of elf Thung. Vandaar dat Ben Peeters' eerste doel is het verder populariseren van het KNVB-zaalvoetbal. Peeters, eens proftrainer van NAC, Feyenoord nog eens NAC en Excelsi or, nu hoofd technische dienst van de afdeling Den Haag KNVB én bondscoach van het zaalvoetbalte am," zegt: „Tegen de Belgen zou ik liever met 7-5 verliezen dan met 1-0 winnen, als je begrijpt wat ik bedoel. Ik ben echt enthousiast voor het zaalvoetbal geraakt, het is een heer lijke sport. Maar het moet wel goed gespeeld worden. Ook in deze sport blijft het een mujst dat er twee te ams aantreden die het spel open durven te spelen. Ik proef in ons zaalvoetbal nu al een tendens waarin het resultaatvoetbal overheerst. Maar dan graaf je als zaalvoetballer Je eigen graf." De bondscoach is ervan overtuigd dat de Belgen, die overigens vana vond ook de eerste keer voor een interland in het krijt treden, zich eveneens zullen bezondigen aan het resultaat(zaal)voetbal. „Zij zullen ongetwijfeld uitgaan van een con cept waarin drie spelers voortdurend voor het hok liggen en er maar één in de aanval op de ballen staat te wach ten. Ga je zo voetballen dan maak je van het zaalvoetbal een schaakspel en daar wil ik absoluut tegen optre den. Aan zoiets gaat het zaalvoetbal ten gronde. En dat verdient deze tak van sport niet", windt de Hagenaar zich op. Om van de interland tegen de Bel gen een „lekkere parij te maken", zoals Peeters dat uitdrukt, is wel een zeer primitieve voorbereiding afge- Ben peeters nu aangesteld als (zaalvoetbal bondscoach en eens bejubeld trainer van Excelsior (jfoto). wekt. De landelijke technische com missie heeft voor de bondscoach uit de gewesten een groep van sestien spelers geselecteerd. Hieruit for meerde Peeters toen hij zeven weken gelden in zijn functie werd geheven weer een achttal spelers die vanavond in Genk het zaalvoet bal derhalve moeten promoten. Een centrale traineing heeft er echter geheel niet plaatsgevonden. Wel werden enkele testwedstrijden ge speeld in Rotterdam en Utrecht. Zo speelde het team tegen de militairen (bekend van NCRV- minivoetbalshow) en verloor met 0-1 en een wel zeer povere partij zaalvoetb&L Peeters: „Volgend seizoen ben ik zeker van plan met centrale trai- ningne te starten. Want als je het doet dan moet je 't goed doen. Voor lopig verwacht ik dat iedereen de nodige conditie vergaart bij het veldvoetbal; de meeste spelen na melijk ook nog voor een „gewoon" voetbalteam. Maar ik ben het met Je eens dat dit volgend jaar secuurder aangepakt moet worden. Zaalvoet bal vergt immers door het afwisse lende spel een betere conditie dan veldvoetbal. Ik zal me ook op grote re schaal met het selecteren gaan bezighouden. Wellicht komt er dan een heel ander team uit de bus". Na de pot tegen de molitalren in de Catharijnehal te Utrecht werd nog een speciale wedstrijd gespeeld met een Belgische scheidsrechter om de Vlaamse spelregels goed te leren be heersen. Want de Belgen zouden de Belgen niet zijn als zij er niet volko men andere spelregels op nahielden. Het zaalvoetbal van de Zuiderburen is een meimoesje van Basketbal, ho- chey en voetbal. Peeters: „Wij heb ben hier wel het nodige huiswerk aangehad. De Belgen kennen geen seconderegel en geen penalty. Wel een soort strafcorner net als bij hoc key. Een panalty wordt aangespeeld vanaf de hoekvlag en moet buiten het strafschopgebied worden inge schoten. Een echte corner daarente gen mag allen met het hoofd worden Ingezet en is pas een doepunt als noch de doelman en noch het hout werk wordt geraakt. Verder kennen zij persoonlijke fouten - hoewel li chamelijk contact is toegestaan en mag de doelman niet met de handen de bal aanraken. Een regel van hun wat ik in Nederland ook graag ingevoerd zou zien, is het in schieten in plaats van rollen". De Belgische „miniatuurvoetbal lers" verstaan duidelijk heel wat an ders onder zaalvoetbal dan de Ne- derlanders.Toch zullen beide landen eens rond de tafel moeten gaan zit ten om tot een gelijke opzet van de spelregels te komen. Wil deze sport tenminste ook op internationaal ni veau gespeeld worden. Dit zou de populariteit in elk geval eel goed doen. Peeters: „In West-Duitsland, Spanje, Oostenrijk en Zuid- Amerika wordt zaalvoetbal ge speeld. Een Europees kampi oenschap? Dan zouden we nog snel ler gaan hollen als we de laatste weken hebben gedaan, maar het wél een van mijn toekomstldealen". LONDEN De Engelse voet balclub Leeds United die twee Jaar geleden door de UEFA werd uitgesloten van deelna me aan Europese voetbaltoer nooien, heeft gisteren ver klaard in beroep te zullen gaan tegen het speelverbod als de ploeg dit Jaar de felbegeerde Engelse voetbalbeker wint. Bekerwinnaars mogen auto matisch deelnemen aan de Eu ropese competitie, ook wel het Europacup 2-toernool ge noemd. Het speelverbod zou Leeds echter van deelname uitsluiten. Leeds speelt aanstaande zater dag in de halve finale van de Engelse bekerstrijd tegen Manchester United. De schor sing dateert uit 1975 toen Leeds aanhangers tijdens de finale van het Europacup 1- toernooi te Parijs vernielingen aanrichtten. Leeds verloor de finale met 2-0 van het Westduitse Bayern München. „Wij zijn hoopvol gestemd vanwege recente beslissingen van de UEFA inzake een bij Real Madrid aangevallen scheidsrechter en de inciden ten in Cardiff tijdens de inter land tussen Wales en Joegosla vië," aldus secretaris Keith Archer van Leeds United. De schorsing van Leeds werd na een appel van Leeds ver minderd van twee seizoenen tussen 1975 en 1979 tot een jaar. „Daar wij ons vorig sei zoen niet plaatsten voor Euro pese wedstrijden staat de straf nog steeds," zei Archer, „Der halve zullen wij volgend sei zoen niet worden toegelaten tot het toernooi voor bekerwin naars". door Matty Verkamman Inlet: 3.502.157. Prijzenbetlrag: 1 758.3*4.69. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat eenvijfde deel naar de Jackpot van Lotto 17 van zondag 24 april a s.. het overige deel wordt gelijkelijk over de twee de tot en met vijfde prijs omgezet. Tweede prijs: 5 winnaars, die elk bruto 00.101 ontvangen. Derde prijs 151 winnaars, die elk 2.550.- ontvangen. Vierde prijs: 9.811 win naars. die elk ƒ47 ontvangen. Vijfde prijs: 13.864 winnaars, die elk 33,- ontvangen. De Jackpot voor Lotto 17 ls 131.305,75. Inleg: ƒ691.340. Prijzenbedrag: 328.386,50. Eerste prijs, geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat eenderde deel naar de Jackpot van Toto 17 van zondag 24 april a.s., het e tweederde deel wordt gellj' e en derde prijs omgezet. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto 41.960 ontvangen. Derde prijs: 27 winnaars, die elk bruto 5.878,- ontvangen. Jackpot voor Toto 17: 43.784,86. EINDHOVEN Hij doet het haast met tegenzin Rinus Gosens maar in de huidige strijd om het bestaan in de eredivisie, heeft de trainer van Eindhoven betloten om zijn ploeg een iets agressievere speelwijze voor te schrijven. Geen ontoelaatbare overtre dingen, daar is Gosens ook in de gegeven omstandigheden nog te veel voetbalidealist voor. Wel een verlegging van de accenten. Van voetbal-om-het- voetbal naar knokken voor een doel: het ontlopen van de de gradatie, omdat de marge met FC Amsterdam nog maar uit één punt bestaat. Rinus Gosens: „we gaan uit van de eigen kwaliteit. Dat houdt in, dat er nu gekozen moet worden. Omdat er zo veel op het spel staat, moet er nu maar een keer gevochten worden voor de punten." Die beslissing heeft zeker consequenties. Zegt de grijzen de trainer bijvoorbeeld: „zo kan het gebeuren dat een Cees Schapendonk voor een kwalitatief mindere voet baller als Toon Jacobs moet wijken. Dat komt omdat ik er van op aan kan, dat Jacobs zich negentig minu ten lang volledig geeft. We letten voorlopig maar wat minder op de techniek. Jammer, maar het kan niet anders." De beslissing van Gosens lijkt toch wel reëel. Eindhoven be schikt nu eenmaal niet over het ta lent, dat een waarborg kan zijn voor een probleemloos verblijf in de hoogste voetbalafdeling. Dat zal de ervaren oefenmeester ook best be seffen. Toch meent hij: „Deze ploeg is capabel genoeg voor de eredivisie. Maar dat neemt natuurlijk niet weg, dat we gezien de mogelijkheden eerder tevreden moeten zijn dan elke andere club. Dat is een gegeven. Vandaar dat ik ook tevreden kan zijn met het winstpunt (vorige week) tegen FC Twente. Even was die club tegen ons toch weer een sierraad voor de eredivisie. Dan moet je te vreden zijn, wanneer je tegen zo'n team een punt pakt. Hoe moeilijk de situatie voor ons ook is." De voormalige Schiedammer stelt in deze weken één belang voorop: de rust rond de selectie. De sfeer mag niet worden aangetast. Vandaar dat hij ook niet zeurt over blessures van steunpilaren als Savic en Blijder- veen. Gosens: „Die Jongens worden gemist, natuurlijk. In deze fase wil ik het liefste iedereen er bij hebben. Maar toch maak ik van die blessures niet zo'n punt. Iedere club heeft daar op het eind van de competitie mee te maken. Ik kan niets anders .doen, dan voor honderd porcent achter de beschikbare jongens gaan staan. Dan krijg je ook een wissel- door Co Matoc AMSTERDAM Dit weekeinde zullen de slaghouten, die inmid dels worden gefabriceerd van alluminium, weer tegen de nimmer door artificieel te vervangen ballen worden verslagen: kortom dit weekeinde begint de honkbalcompetitie weer. Voor de echte honkballiefhebber is er bij de competitie start en het verder verloop daarvan weinig te genieten. De Haarlem Nicols, behalen ongetwijfeld zonder enige tegenstand het kampioenschap. Nee, de echte honkbalfanaten kijken nu al uit naar de beslissende wedstrijden tussen Nederland en Italië tijdens het Europees kampioenschap dat in het Haarlemse Pim Muiier Stadion wordt gespeeld van 22 juli tot en met 30 juli. Dit jaar is de honkbalhoofdklasse van 8 tot 10 teams uitgebreid. Opzet achter deze gedachte van het bondsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Honk- en Softbal Bond is een te verwachten verbreding van de top. Dat lijkt een goede gedachte. Het enige waar het bondsbestuur echter geen rekening blijkt te heb ben gehouden is de slechte lente. Voor honkbal heb Je nu eenmaal een zeer intensieve voorbereiding nodig. Dat telt zowel voor de defensie als voor de aanval. Bij honkbal gestaat de defensie uit negen spelers, waar bij de werper, die moeilijke ballen probeert te gooien door een bepaal de zone van de slagmensen van de tegenpartij (de offensie). Nu maakt in honkbal de werper bijna 85 pro cent deel uit van de verdediging. Maar werpers hebben het in deze voorbereidingsperiode erg moeilijk gehad. Honkbal is nu eenmaal eep zomersport en werpers hebben die doorgaans warme temperatuur zeer hard nodig. Om moeilijke ballen, erg hard of erg krom te kunnen gooien heb je in je gooiarm nu eenmaal zeer specifieke spiergroepen nodig. Door het bijzonder slechte voorseizoen zijn reeds nu al enkele gerenom meerde werpers uitgeschakels door armblessures. - i Van het feitelijk competitiehonkbal, met respekt voor de clubs die wat extra's voor het publiek buiten de lijnen proberen te bieden, valt er weinig spectaculairs te verwachten. Het vorig seizoen al met kop en schouders boven de concurrentie uitstekende Nicols uit Haarlem heeft zich gedurende de wintermaanden alleen nog maar versterkt. Als nieu we coach is de Haagse ex-ADO- coach John Barrett door de Nicols aangetrokken. In samenwerking met Jan Dick Leurs zal deze Amrelkaan de Nicols weer leiden naar het Neder lands kampioenschap. John Barrett, de van ADO naar de Nicols ge transfereerde coach: „Hoe kan je spreken van een transfer. In het hele honkbal in Nederland is er geen en kele professional te bekennen. Ook geen semi-professional. Bij de wel zeer professioneel geleide club, Te- tramin Nicols, krijgt iedere speler alleen onkostenvergoeding. Voor de coaching krijg ik beslist niet meer. De Amerikanen die wij hebben zijn in dienst van onze sponsor. En daar werken ze ook. Met nadruk op wer ken. Ze staan daar niet alleen in de boeken. Inderdaad ben ik het er wel mee eens dat het geen moeilijke voor spelling is dat de Nicols kampioen zullen worden. Dat betekent echter nog niet dat het een slechte honkbalcompetitie wordt. Met na me wil ik de aandacht vragen voor onze plaatsgenoot H.C.K. Als Nol Beenders het dit seizoen weer op zijn heupen krijgt, dan is dat onze gevaarlijkste tegenstander. Been ders is de beste werper in Nederland. Zeker nu Charles Urbanus van het in de eerste klasse spelende nieuw opgerichte Amstel Tijgers vrijwel voor het gehele seizoen is gebles seerd. Nee, Beenders zal 18 van de 36 wedstrijden als startende werper be ginnen. Dat betekent dat hij twee maal tegen ons speelt. Houdt hij het tegen ons op nul, dan kunnen zijn teamgenoten misschien één punt scoren. Kijk, dan winnen ze met 1-0 van ons. Dat kan nu eenmaal in honkbal. De werper is daar eigenlijk een soort scheidsrechter. Overigens denk ik niet dat ons team één wed strijd speelt zonder tegenpunten te scoren. Van Boudewijn Maat. Hen- nie Jenken en de Amerikanen Hol land en Kelly verwacht ik een totaal Werper Nol Beenders, hier op de schouders na een goede prestatie voor het Nationale team, zal ongetwijfeld het komende seizoen als werper weer grote successen boeken voor Haarlem Nicols. aan home runs dat nog nooit eerder in één team in Nederland is ge scoord." Barrett roept het al. Er ls maar één ander team in de hoofdklasse en dat ls stadgenoot H.C.K. Dit jaar komt dat team onder ex-coach van het in Nederland populaire Amerikaanse Sprngfield College, Robert Brom- mage uit. Naast de bekende spe lersgroep, waar Nol Beenders het paradepaardje van is, heeft deze club zich weten te versterken met werper Henk Meijer (van Schoten), achtervanger (van Sparta), werper Bert Boekling (ex-Rooswijk) en de% Amerikaan (Springfield College) Ke-* vin Keith. Andere teams zoals ADO, HCAW, Quick en Sparta zullen elkaar be twisten in de middelste regionen van deze competitie. ADO zag coach Barrett, wegens een verschillende opvatting in mentali teit vertrekken naar het als kam pioen gedoodverfde Haarlem Nicols. Hans van de Lande zal (zonder al te veel problemen) deze constant mid delmatige familieploeg in de hoofd klasse weten te houden. Daar staan zijn twee werpersazen Volkerijk en de nog immer veelbelovende, maar lui aangelegde Ferry Neuteboom ga rant voor. HCAW verloor in de „transferi'-periode alleen maar spelers. Regeren ls klaarblijkelijk opeens vooruitzien bij de Bussumers, want zij trokken wel voor grof geld de zeer begaafde coach HerkemlJ aan ter vervanging van de selfmademan Jan Schriek. Heeft Herkemij vooral naam als „cursus"-coach, de resulta ten van de oefenwedstrijden tonen aan dat het altijd in zeer grote geta le aanwezige publiek, de openings wedstrijd van dit honkbalseizoen aanstaande zaterdag tegen Nicols in de Bussumse kuip (en daar worden circa 3000 toeschouwers verwacht), dit HCAW niet zou moeten strijden om de onderste plaats te ontwijken. Het Amersfoortse Quick zal met zijn vele Antllllanen regelmatig voor een uitschieter blijven zorgen. Het Rotterdamse Sparta is in de laatste Jaren van een ontastbaar kampioen, een ploeg geworden die dit Jaar zal moeten vechten voor lijfsbehoud in de honkbalhoofdklas se. Daar zal Neerlands beste honkballer, de Antilliaan Hamilton Richardson (overigens wie van het bondsbestuur durft nu eindelijk eens tegen deze man te zeggen, dat Je wel de beste honkballer kan zijn in Nederland, maar dat dat beslist niet betekent dat Je meteen ge schikt bent om volgend Jaar als eni ge bondscoach te gaan acteren?) niets in zijn eentje aan kunnen doen. Het Utrechtse UW had een welko me aanwinst voor de hoofdklasse kunnen betekenen, ware het niet dat de zeer veelbelovende werper (koud voorseizoen) Ruud Kok reeds nu voor het gehele seizoen is uitge schakeld. Zijn enige hoop is nog een arts in Rotterdam. Hopelijk kan de door Neerlands beste werperscoach Wtm Geestman, opgeleidde 18- Jarige' Jong Oranje International Paul Mulder in samenwerking met de routiniers Ton Stamer en Jan Daalmeyer de schade voor de Utrechtenaren beperken. Door de afsplitsing van vele topspe- Iers van het Amsterdamse O WO naar Amstel Tigers die door een interne ruzie tussen honkbalbestuur en het voetbal bes tuur werd veroor zaakt, zou OWO alleen maar de lachers op zijn hand krijgen. In leder geval zal het „selecte" een aanflui ting voor het Nederlands top- honkbal betekenen. Dat nota bene een grote brillenorganisatie, Comea, dit Amsterdamse team ls gaan spon soren. getuigt van kortzichtigheid of gebrek aan honkbalkennis. Zouden er dan in Nederland toch nog ideële sponsors bestaan? Rinus Gosens .vertrouwen werking. Wanneer ik een speler ver trouwen geef, dan krijg ik laat ik zeggen ook warmte terug. Wat mag ik van een voetballer verwach ten, die ik dat vertrouwen niet eens geef?" Naast dat individueel gerichte ver trouwen. gelooft Gosens ook echt in zijn ploeg. Hij stelt: „Een aantal is nog zo sterk. Sommigen zijn tegen alles bestand." Hij doelt ongetwij feld op Eindhovens's waardevolste krachten: pure aanwinst Pleun Strik, vrije verdediger Henk Bloe- mers, Spits Hans Bleyenberg en wel licht ook op de ervaren, karaktervol le, maar toch niet al te begaafde voorstopper Jos Dijkstra. Een van hen. Pleun Strik, bevestigt dat het vertrouwen en de sfeer nog volop aanwezig zijn. Strik: „Alles wat er aan sfeer is, wordt bijeen geraapt. Zelf heb ik niet zo'n moeite met die druk. Bij PSV was ik de kampi- oensdruk gewend. Nu gaat het al leen maar om een ander belang." VLAARDINGEN - FC Vlaardingen en lijstaanvoerder Vitesse hebben gisteravond in Vlaardingen voor 4700 toeschouwers hun inhaalwed strijd voor de eerste divisie met 1-1 gelijkgespeeld. Bij de rust leidde de thuisclub met 1-0 door een treffer van Paul Vork (21e minuut). Na de hervatting scoorde Heezen (63e mi nuut) voor de bezoekers. Henk Bosveld kreeg van scheidsrechter Charles Corver de ge le kaart wegens te hard spel. Een zelfde maatregel vaardigde Corver uit tegen Vlaardingen-speler De Ruiter, wegens het blokkeren van een tegenstander. Vitesse behoudt door dit resultaat de eerste plaats in de stand van de eerste divisie, met een voorsprong van een punt op PEC en MW (een. wedstrijd meer gespeeld). Eerderde- ze week won Dordrecht een inhaal wedstrijd met 1-0 van SVV. WENEN De Sovjet-Unie heeft gis termiddag voor 4509 toeschouwers de eerste stevige stappen gezet op weg naar het heroveren van de we reldtitel ijshockey. De veelvoudig wereldkampioen, die sinds 1963 slechts twee keer de hoogste eer voor landenploegen iet behaalde (in 1972 en 1976 was Tsjechoslowakije het sterkst), versloeg in zijn eerste wedstrijd West-Duitsland met 10-0. De overmacht van de Sovjet-Unie, dat gedurende de gehele wedstrijd uiteraard veruit de beste ploeg was, werd in de eerste periode het best uitgedrukt in doelpunten: 5-0. Het was echter opvallend dat de Sovjet- Unie voor deze vijf treffers slechts acht doelpogingen nodig had, het geen de grote mate van trefzeker heid aangeeeft. De oud wereldkampioenen willen in dit ti- teltoernooi in leder geval niet lastig gevallen worden door de zwakkere broeders, zoals in 1976 in Katowice toen de ploeg met 4-6 verloor van Polen. In de tweede en derde periode, toen de spelers van de Sovjet-Unie duide lijk meer schoten, maar wel minder zuiver, deden ze het ook rustiger aan. Het totaal aantal treffers van beide perioden kwam ook op vijf, zodat de eindstand (10-0) de werke lijke krachtsverhoudingen nog maar matig weergaf. Charlamov was de enige speler, die in deze wed strijd twee keer scoorde. De Westduitsers zijn waarschijnlijk weinig wijzer geworden van hun mo gelijkheden in dit toernooi. Ook de tweede ontmoeting, vrijdag tegen Tsjechoslowakije. zal hun nog wei nig uitsluitsel geven over het be houd van de plaats in de A-groep. Het scoreverloop van Sovjet- Unie—West Duitsland was als volgt: 3. Charlamov 1-0,8. Michajlov 2-0,9. Loetsjenko 3-0,14. Kapoestin 4-0,15. Petrov 5-0, 23. Chloektov 6-0, 23 Charlamov 7-0, 30. Loetsjenko 8-0, 53. Babinov 9-0, 58. Baideris 10-0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17