Stadsvernieuwing en 't behoud van agrarische functies staan voorop r Vredebesthofje gaat nu definitief tegen de vlakte Kade officieel in gebruik Ontwerp-streekplan Zuid-Holland-West Uitwerking Vrouw stak man uit jaloezie Dertien jaar na principe-besluit Volstrekt naïef Globetrotters naar Rotterdam i^i ZATERDAL DONDERDAG 21 APRIL 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De twee belangrijkste uitgangspunten van het streekplan Zuid-Holland-West zijn het behoud van de agrarische functies van het Westland en de Bollenstreek en een snelle uitvoering van de stadsvernieuwing. Het vernieuwen van verpauperde binnens tads wij ken brengt met zich mee dat het woningtekort alleen maar wordt opgeschroefd. Daarom zijn er bouwplaatsen nodig vlak buiten de steden. Het streekplan houdt vast aan drie extra bouwplaatsen die in eerdere rapporten al werden genoemd: Leidschendam-Oost, Zoetermeer-Zuid en Delft-Delfgauw Om de woningbehoefte in Zuid- Holland-West op te vangen moeten er voor 1990 in Zuid-Holland-West 101 000 nieuwe woningen gebouwd worden. Daar bovenop komen nog eens 13 000 nieuwe woningen die no dig zijn om het stadsvernieuwings proces vloeiend te laten verlopen. Totaal 114.000 nieuwe woningen die zoveel mogelijk moeten voorkomen dat het vertrek van gezinnen uit Zuid-Holland-West nog meer toe neemt. Overigens verwachten de sa menstellers van het streekplan dat in de planperiode tot 1990 ongeveer 57.000 bewoners het gebied zullen verlaten. De bevolkingsaanwas be draagt in dezelfde periode ongeveer 54 000 Van drie genoemde extra bouwloka- ties geeft Leidschendam-Oost de meeste moeilijkheden. Deze bouw plaats ligt ingeklemd tussen de rijkswegen Den Haag-Amsterdam (RW 4) en Den Haag-Utrecht (RW 12). twee spoorwegverbindingen en is omzoomd door industrieterreinen. De studie waartoe de provincie opdracht heeft gegeven om te bekijken of Leidschendam-Oost in derdaad bruikbaar is als bouwloka- tie is juist afgerond. Het blijkt dat woningbouw in dit gebied technisch zeer goed mogelijk is maar dat er tal van voorzieningen getroffen moeten worden om te voorkomen, dat toe komstige bewoners te veel overlast hebben van lawaai en stank van au to's. treinen en bedrijven. In dat ver band is er ook overlast te vrezen van het vliegveld Ypenburg. Als het aan Gedeputeerde Staten lag zou dit vliegveld binnen enkele jaren ver dwijnen. „De functies van Ypenburg kunnen best worden overgenomen door het vliegveld Valkenburg bij Katwijkvindt het college. De be slissing ligt echter bij het Rijk. Over leg over het vliegveld Ypenburg is al geruime tijd aan de gang. De rege ring zou in mei van dit jaar een eerste standpunt bekend maken over het eventuele verdwijnen van j het vliegveld. Gezien de demissio naire staat van het kabinet is een beslissing echter niet op korte ter mijn te verwachten. Deze bouwloka- tie ten oosten van Rijksweg 4 vormt verder een belemmering voor het vastgestelde tracé van de omstreden nieuwe Rijksweg 14. Omdat de woningen die in Leid schendam-Oost gebouwd gaan wor den vooral bedoeld zijn om de Haag se woningbehoefte op te vangen vin den GS dat het beheer van de wonin gen in een „bouwbureau", waarin Den Haag zitting heeft, „geregeld moet worden" Werkgelegenheid Meer kantorenbouw in de stadscentra van Den Haag. Lei den. Delft en ook in Schevenin- gen en Leidsenhage. Meer in dustrieterreinen aan de rand van de vier grootste gemeenten van Zuid-Holland-West. Dat zijn twee belangrijke aanwij zingen die het streekplan geeft voor het bevorderen van de werkgelegenheid In verge^jking met de andere regio's in Zuid-Holland-West heeft de Haag se regio het hoogste werkloos heidscijfer Het blijkt dat maar liefst 65 procent van alle werklozen die West" telt. in de Haagse regio woont. De regionale arbeidsmarkt wordt ook danig verstoord door de (orensenstromen Het aantal pende laars zal in de komende jaren niet al te sterk afnemen, zo betreuren de planologen van de provincie Een zeer sterke groei van het aantal pen delaars wordt echter zoveel mogelijk tegengegaan door woningen dicht bij de werkgelegenheid biedende stadskernen te bouwen Gedeputeer de Staten zijn het volmondig met het standpunt van de regering eens dat de tweede fase van de spreiding van Rijksdiensten niet zo groot scheeps moet worden als eerst de bedoeling was. In het streekplan staat dat er pas weer aan spreiding naar het noorden van het land ge dacht moet worden wanneer de werkgelegenheid in Den Haag er wat beter voorstaat Nog groter dan In de dienstensektor is het probleem van de werkgelegen heid in de industriële sektor in de Haagse regio. Aan de oostkant van de Haagse agglomeratie moet zo n 110 hektare aan bedrijfsterreinen aangelegd worden Die ruimte moet met name gevonden worden binnen de bouwplaats Leidschendam-Oost In Scheveningen moet de werkgele genheid behalve met kantoorvesti gingen gestimuleerd worden door een versterking van de visverwer- kende industrie (naast een vis sersvloot van beperkte omvang) en pen uitbreiding van de Jachthaven Voor het Westland en de Bollen streek geldt dat de werkgelegenheid in de agrarische sektor voorrang krijgt Nieuwe bedrijven die geen steun betekenen voor de agrarische aktiviteiten in deze gebieden moeten op bedrijfsterreinen buiten het West land en de Bollenstreek opgevangen worden. Recreatie In het streekplan wordt zoveel mogelijk gestreefd naar „groe ne dooradering" wanneer het gaat om recreatie in het meest verstedelijkte deel van Zuid- Holland West. Tussen Den Haag, Leiden, Delft en Zoetermeer moeten groene gebieden blijven, die met elkaar in verbinding staan. Binnen die gebieden moeten kleinschalige recrea tieprojecten worden opgezet, die dicht bij de woongebieden liggen. De planologen lijken weinig mogelijkheden te heb ben wanneer het gaat om het scheppen van aantrekkelijke groengebieden. De bouwloka- ties vragen veel van het lande lijk gebied dat nog in dit deel van de provincie is overge bleven. Een voorbeeld is het open gebied tussen Den Haag en Zoetermeer. ten noorden van Rijksweg 12. Wanneer de bouwlokatie Leidschendam-Oost gerealiseerd wordt betekent dat een vermindering van de groene buffer zone tot niet meer dan drie kilome ter „Dat moet gecompenseerd wor den" zegt het ontwerp-streekplan, „en wel aan de overkant van Rijksweg 12. Daar zou inderdaad een groen gebied behouden kunnen blijven dat bovendien mooi aansluit op de Delftse Hout. De Delftse Hout wordt op zijn beurt echter evenzeer klem gezet tussen de bouwlokatie Zoetermeer-Zuid en Delfgauw. Ook bij het hoofdstuk recreatie brengt het college van GS het vlieg veld Ypenburg ter sprake: „Wan neer dit vliegveld verdwijnt kan daar in de toekomst wellicht ruimte gevonden worden voor een groot attraktiepunt". zo oppert het colle ge in het ontwerpstreekplan. Met de toename van de watersport is het oppassen geblazen. Met name de Kagerplassen kunnen nauwelijks nog extra watersporters opvangen. De problemen rond de overvolle Hollandse plassen worden evenwel overgelaten aan het te vormen Noord- Zuidholl&ndse Plas- senschap. Wat betreft de watersporters die lie ver het zeegat kiezen: het streekplan stelt dat de Scheveningse jachtha ven terdege uitgebreid moet worden en dat er ook in Katwijk gedacht moet worden aan een haven voor zeegaande Jachten Vervoer Ondanks het streven naar ver mindering van het aantal fo rensen is er door het ontstaan van een meer intensief contact tussen de grote kernen in Zuid- Holland West een groeiende vervoersstroom te verwachten. In het streekplan wordt een aantal uitbreidingen van het wegenstelsel tussen Den Haag. Leiden. Delft. Zoetermeer en Rotterdam genoemd Die uitbreidingen moeten gezien worden als minimaal, zo stelt het streekplan Gedeputeerde Staten onder schrijven het belang van de aanleg van een randweg rond de Haagse agglomeratie. Als de bouwlocatie Leidschendam-Oost er komt dan is een nieuwe wegverbinding in de vorm van de verlengde Landschei- dingsweg (of een vervangende ver binding) noodzakelijk Wanneer het streekplan Zuid- Holland-West eenmaal ls goed gekeurd. geeft dit in grote lij nen aan hoe de ruimte in het westelijk deel van de provincie moet worden ingedeeld. Een nadere uitwerking wordt aan de gemeenten zelf overgelaten. Aan de hand van het streek plan gaan de gemeentebestu ren bestemmingsplannen en structuurplannen voor bepaal de gebieden binnen hun ge meentegrenzen opstellen. Deze bestemmings- en structuur plannen moeten altijd worden goedgekeurd door het provin ciaal bestuur. Dit bestuursor gaan zal het streekplan als toetssteen gebruiken voor het al of niet goedkeuren van een bestemming die een gemeente aan zo'n gebied wil geven Het streekplan rept verder over een verbreding van de Rijksweg Den Haag-Amsterdam, en wel het ge deelte tussen RW 13 (Den Haag- Rotterdam) en Leiden. Een dergelij ke verbreding maakt de aanleg van de Leidse Baan overbodig. Ook de Rijksweg tussen Den Haag en Zoetermeer moet worden ver breed. Rijksweg 13 (Den Haag- Rotterdam) kan moeilijk worden verbreed. Dat stuit bij Delft en Overschie op problemen. Bekeken moet worden of Rijksweg 19 toch aangelegd moet worden of dat Rijksweg 14/16 er moet komen. Spoorwegen: De spoorwegverbindingen tussen Den Haag en Amsterdam zullen da nig verbeteren wanneer de Schip- hollijn eenmaal is aangelegd. Tus sen Den Haag en Rotterdam zou bekeken moeten worden of de rail verbinding niet verdubbeld moet worden In het streekplan is ruimte vrij ge houden voor baanverdubbeling. In Delft wordt onderzocht of tram lijn 1 doorgetrokken kan worden naar de nieuwe bouwlocatie Delfgauw. Van een verslaggever DEN HAAG De Haagse politie heeft dinsdagmiddag een 25-jarige vrouw in haar woning in Den Haag aangehouden. De vrouw heeft be kend de 32-jarige Hagenaar F. Har- denveld met een dolkmes in buik en rug te hebben gestoken. De man werd 's ochtends vroeg zwaar ge wond onder de overkapping van Station Hollands Spoor gevonden. Na een spoedoperatie in het zieken huis is zijn toestand nog steeds zeer ernstig. De man was na zijn nachtdienst in een woning aan de Jan Blanken straat gaan slapen. Liggend in zijn bed is hij daarna, dwars door de dekens en lakens heen, in rug en buik gestoken. Uit een buurtonder zoek bleek dat de aangehouden vrouw dinsdagochtend de woning van de Hagenaar is binnengegaan. Nadat de vrouw de steken had toe gebracht, is Hardenveld naar buiten gestrompeld om hulp te zoeken en bij het vlakbij zijn huis gelegen sta tion in elkaar gezakt. De Haagse politie noemt jaloezie het motief van de daad. Met leuzen als „de sloopkogel voor elke vrije vogel?". „Hebt u wat tegen ons" en „menselijkheid bovenal" trachtten de krakers van de panden aan het Hofje van Vredebest kracht bij te zetten aan hun streven tot behoud van het hofje. Nadat de beslissing tot sloop gevallen was gaf men zowel in als buiten de vergaderzaal luid blijk van zijn ongenoegen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Haagse Hofje van Vredebest wordt nu definitief gesloopt. Met alleen de stemmen van de heer Geleynse (PPR) en ten Velden (PvdA) tegen, heeft de commissie stads ontwikkeling hiertoe gisteren besloten. Over de bouwplannen voor en de (gewenste) verkeerssitua tie in Kortenbos is nog geen beslissing genomen. De twee groepen van elk tien personen die enkele panden in het hofje gekraakt hebben zullen op korte termijn de huizen moeten verlaten. Van een onzer, verslaggevers DEN HAAG „Volstrekt naïef noemde het raadslid mevrouw Otter-te Kolsté woensdagmiddag in de com missie stadsontwikkeling de verkoop van een particulier pand. terwijl de gemeente be zig was met verbouwings plannen. Het betrof hier Huize Tony in Den Haag. waar bejaarden ver zorgd worden. Door de ver koop dreigt het pand voor be jaardenzorg verloren te gaan. „De gemeente had op z'n minst een optie op het pand moeten nemen. Het is vreemd dat er aan verbouwingsplannen wordt gewerkt terwijl met de eigenaar kennelijk geen con tact bestaat", aldus mevrouw Otter. De verkoop van het pand kan nu door de gemeente niet meer ongedaan worden gemaakt. Een vertegenwoordigster van Huize Tony gaf aan hoe hoog de nood is onder bejaarden die eigenlijk in een verzorgingste huis moeten worden opge nomen. „Er zijn in Den Haag alleen al 600 urgente gevallen De men sen proberen zelfs door secuur in de kranten de overlijdensad vertenties na te kijken een vrij komende plaats op te sporen." Centraal in de discussie stond de vraag voor welk bouwplan gekozen moest worden. Het officiële plan, op gesteld door het Bureau Groosman in opdracht van de stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid (SFB) voor ziet in de bouw van 76 woningen in de premie-sector. Daarnaast heeft men gekozen voor een langwerpige groenvoorziening parallel aan het Westeinde, een z.g. looproute. Voor deze looproute zou het hofje van Vredebest moeten sneuvelen. Het al ternatieve plan van het wijkberaad Kortenbos gaat ervanuit dat de loop route de functie die men het West einde weer terug wil geven winkel wandelstraat de mensen juist weghoudt van deze straat. Men wilde daarom alleen dwarsverbindingen tussen de groenvoorzieningen en het Westeinde. waardoor het hofje be houden zou kunnen blijven. Beide plannen voorzien in een centraal ge legen dienstencentrum en 6 wonin gen. alleen gebruikt het alternatieve plan daarvoor minder grond. Omdat beide plannen op dit mo ment nog globaal zijn, prefereerde men de gedachtenwisseling daar over uit te stellen. Ook de verkeers- structuur zou in de plannen gewij zigd zijn, waardoor inmiddels niet meer van een „driehoekig" maar van een „vierkantig" gebied sprake is. Dit echter zonder dat de commissie leden ooit een officiële mededeling van de dienst voor stadsontwikke ling over een wijziging ontvangen hebben. Dit stuitte op veel kritiek, waarna ook dit punt uitgesteld werd. Ontruimen Over bleef de vraag: wel of niet slo- Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN „Er zijn mensen die niets liever opmerken dan dat Scheveningen dood is. Ikzelf hou het er op dat Scheveningen een moeilijke tijd heeft doorgemaakt en nog steeds doormaakt. Het is mijn overtuiging dat, in eendrachtige samenwerking met het Scheveningse bedrijfsleven, gewerkt kan worden aan een betere toekomst." Aldus woensdagmorgen de Haagse wethouder van Economische Zaken, de heer L. van der Weide, in het restaurant van de Visafslag. De wethouder sprak deze woorden ter gelegenheid van de officiële opening van de nieuwe kade langs de Vissershavenweg, aan de noordoostzijde van de Eerste Haven. Met deze nieuwe kade is de totale kadelengte in de Scheveningse haven op 2100 meter gekomen. De kade is nodig omdat er in de Scheveningse haven een steeds groter wordende behoefte is aan ligplaats voor grotere schepen, vooral door de grotere omvang en diepgang. Deskundigen constateerden in '74 dat de Tweede Haven binnen afzienbare tijd onbruikbaar zal zijn voor de meeste moderne vissersschepen. Voor de Haagse gemeenteraad was dit voldoende om in te stemmen met het voorstel om 140 meter kadelengte aan de Eerste Haven toe te voegen. De nieuw geschapen ligruimte is voldoende om twee van de grootste treilers achter elkaar te kunnen afmeren en opzij daarvan nog eens twee. De werkzaamheden aan de nieuwe kade hebben ongeveer 10 maanden in beslag genomen. pen van het hofje van Vredebest. Al in 1964 heeft de raad besloten het hofje te slopen. In verband met aller lei moeilijkheden rond plannen en verordeningen werden de bewoners pas in 1974 aangeschreven door de gemeente dat men moest verhuizen en dat men in aanmerking kwam voor de verhuiskostenvergoeding van 3000 gulden. In april '76 yerd besloten de zaak te ontruimen. Het wijkberaad maakte toen geen enkel bezwaar tegen sloop van het Hofje. Daarna hebben leden van de stich ting centraal wonen die zich inzet voor andere manieren van samenle ven dan de meest voorkomende een aantal panden gekraakt. Zij be roepen zich op het feit dat de wonin gen bouwtechnisch nog goed zijn, in het bouwplan in te passen zijn en dat er te weinig mogelijkheden zijn voor één- of tweepersoonshuishoudens el ders in het centrum. Wethouder Hardon: „De vraag is niet: vóór of tegen Centraal wonen, maar is het hofje hiervoor de meest geschikte plaats. Wethouder Van Hagen en ik hebben toegezegd elders in het centrum naar mogelijkheden te kijken voor de stichting. Ook de andere commissieleden stel den nadrukkelijk geen bezwaar te hebben tegen de stichting. Vorig jaar is een motie van mevr. Otter-te Kolsté (CDA), waarbij de ruimte werd gegeven aan alternatieve sa menlevingsvormen door de voltalli ge gemeenteraad aangenomen. Ondanks het ontbreken van een ver- keersstructuurschets wilde het colle ge gisteren per se een uitspraak van de commissie over het hofje, omdat naar de mening van b en w geen verdere vertraging mag ontstaan bij de uitvoering van de plannen in Kor tenbos. De financiële steun kan bestaan uit een bijdrage ineens of een jaarlijkse bijdrage. De kosten van verbetering moeten liggen tussen twee grenzen: 1500 gulden minimaal en 65.000 gul den maximaal. Verschillende raadsleden pleitten voor een zo goed mogelijke voorlich ting over deze nieuwe subsidiemoge lijkheid. Mevrouw Otter-te Kolst (CDA) wilde dat de drie miljoen gul den die vrijkomt doordat de ge meentelijke suppletiesubsidie ver valt gestort wordt in een fonds waar mee de problemen van eigenaars/be woners van huizen opgelost moeten worden. De heer Duivesteyn (PvdA) die haar in dit idee bijviel, sprak zelfs van een „stadsvernieuwings fonds" en een „strategische begro tingspost". ROTTERDAM Voor het eerst na vijftien jaar komt het befaamde basketballshowteam The Harlem Globetrotters naar Nederland. Op hun Europese toernee verblijven de Amerikanen twee dagen in Neder land. In het Rotterdamse Sportpa leis Ahoy' zullen de Globetrotters dinsdag 26 april optreden en een dag later in de Amsterdamse sporthal Zuid. De show begint op belde avon den om acht uur. Het team heeft sinds 1927 liefst 12.729 wedstrijden gespeeld, waar van er 323 werden verloren. Gedu rende drie seizoenen (1951, 1960 en 1963) maakten de Globetrotters we- reldtoemees. In die periode werden 343 wedstrijden gespeeld, waarvan geen enkele werd verloren. Winst of verlies is tijdens de huidige toernee dan ook niet de vraag, want de Har lem Globetrotters staan er altijd borg voor dat ze hun tegenstander overtroeven. Als tegenstanders zal een Amerikaans studententeam. de California Chiefs, fungeren. onder redactie vr Leo Hoogerwerfi KNVB beker derde Het programma voor de1 ronde van de KNVB beker dagvoetbal, die dinsdag wordt gespeeld, luidt wat tg district West II. Ter Leed 4 en Vaardig. DSVP-Nooi Oranje Wit-Lisser Boys. Randstad Sport, Zwaluty Werve, ARC-Bolnes, CSVDfi Loosduinen-SSS. SC Vi i /Hoogvliet-RCL, 's-Gravenai SV-Heerjansdam. Alle wefc den beginnen om 18.45 uuft- i| Zeven eersteklassers u Van de 27 eersteklassers, dik tweede ronde van de KNVB', uitkwamen, zijn zeven clul geschakeld: Marken, S] burg, DOVO, Bennekom, Boys, Zwart Wit '28, en bek< j der De Zwervers. Derde 14, Berkum. dat vorig jaar tot nale wist door te dringen, met 1-2 uitgeschakeld door^ doorn. Districtskampioenscha»1 Het is heel goed mogelijk wedstrijd tussen de disi Zuid I en West II, die', woensdag 27 april op hef gramma staat, wordt uitg( Op die dag worden ook beke strijden in het zondagamf' voetbal gespeeld, zodat veej lec teerde spelers niet baar zijn. Piet de Haas Piet de Haas wordt de trainer van eerste klasst Zwervers. De 35-jarige Albj damse oefenmeester voIl rim-tralner Cas Hubregtse c' halverwege dit seizoen de gen Gerrit Wijngaard vervii Haas is afkomstig van Lomf en. waar hij aan zijn derde S( bezig is. Afdeling Leiden I De uitslagen van de in de aft Leiden gespeelde wedstrijd^ Eerste klasValken '68-M\ 1-1, WSB-Oegstgeest 2-3,, brugge-Leiden 1-0, KRV-GW Kagia-SC Lisse 2-0. Tweede SVLV-Alphia 7-0. Ü1 Stompwijkse Boys 2-2, r Bernardus 0-1, SJZ-MeerbuB Abbenes-LSVV '70 5-2. 3 Prestatieloop De atletiekverenigingen V# Den Haag en Olympia '48 <r seren zondag 24 april voor tiende maal dit seizoen eer tatieloop. Start en finish: r baan Laan van Poot in Den, Afstanden: VI, - 5 - 10 km' vangstijden: VI,km. 11.30 r en 10 km. 12.00 uur. WarmP ches, kleedgelegenheid en r ne aanwezig. Alle 10 km. L kunnen een uitslagenlijst or gen. De deelnemers aan deE re afstanden ontvangen kaart, waarop de volgorcr aankomst is vermeld en Wj men zelf de gelopen tijd ld vullen. Iedereen, die de pref loop uitloopt, ontvangt een' neringsmedaille. Inschrijven deze prestatieloop kan geb, tot een kwartier voor de si' de kantine aan de recht* van het sportcomplex, wa^ trimsecretariaat is gevesti^ Zevenhoven oefent Zevenhoven speelt vanavoj oefenwedstrijd tegen Alpl duel in Zevenhoven begi zeven uur. Programma IA: DOVO-Spakenburg (3.00). Zwalu' Boys. Hulzen-SHO (3.00). RWH-CS1 NS W-Zwart Wit -28, NoordwIjk-R(" ken Boys-Excelsior M (3.00). 1B: Spljkenlsse (3.00). WHC-ACV. De Bennekom (2.00). Marken-Heerjansd: mase Boys-DETO. Go Ahead K-W0 LJsselmeervogels-O WIOS (3.00). ÏA: Jodan Boys-IJmulden. Ter Leede-I wen. Barendrecht-Volendam (3.00). D NEO '25. Amstelveen-Rijnsburgse Zwerver ZCFC (3 00). 2B: WHS-Nleui land (3.00). 's-Gravenzandse SV-Si; ASWH-Rljsoord, Amemuiden-Lyra. GVW (3.00), DOSC-SSS (2.00) 3A: Spirit-DSO. Groot Ammers-SV'3 kerk-Schoonhoven (3.30), Bc Falr-HV dlngen-'s-Gravenzande 3B: Piersl Lindt (4.15). DOTO-Rozenburg (3. oord-SC Voome (3 00). Oranje Wtt-1 1-HB88. 4A: De Sleutels-TAW (4.15). Randal JAC (3 00), DSVP-NaaldwlJk. WIX Boys. SVOW-Llsser Boys (4.15). 7 3VPTT. 4B: MW'27-Schevenlngen. Semper Altlus, Loosdutnen-Monst Maasdijk, Holland Sport'32-ARC, He Die Haghe (3.00). 4C: OOZ-Hill< TOGR-Phoenix. WFB-Sunllght (3.00) CapeUe, TSB-Excelslor P. WGZ-ZBV Alblas-Stellendam, LRC-Haaiten, Stellendam (3 00). ASH-WOR (4. Ameide. HoogvUet-Lombardijen (2.0 Afdeling Dordrecht Hoofdklasse: Meerkerk-Rijswijkse Boj kei-Streefkerk 1-1. MW'58-Wieldrecl Ucbem-IFC 3-1. Leerdam Sport test. wegens overlijden supporter). Sport-Noordeloos 3-0 (Noordeloos d( sen-StrlJen 2-2, Strijen-Arkel (14/4) kerk-Leerdam Sport (14/4) 1-3. II (14/4) 0-0 Eersie klasse: Stedoco-Hardinxveld drecht-KerkwiJk 1-0. GDC-Herovlna Tricht 1-1. Everstein-Peursum i-o. Everstein (144) 3-1 Tweede klasse: Bakesteln- pendrecht-SVS'85 0-1. Nosvri- Alblasserdam-WeU 3-0. 's-Grai 1. Papendrecht-Well (14/4) 3-0

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6