Diakonessenhuis Journalisten ANP dreigen met acties Bank overvallen Noodwetje voor overlijdensakten Tenerife overbodig Olielanden ontvingen 40 miljard meer Ondanks waardering boete voor Zwart Bezoek Griekse premier uitgesteld In juni uitspraak verwacht over Broekpolder-zaak Vrouwen smokkelen heroïne in corset FAMILIEBERICHTEN Fockema Andreaelaan 8 diakonessenhuis utree openbare kennisgeving Glasfabriek Degens ZATERDAG 16 APRIL 1977 TROUW/KWARTB Van onze soc -ec redactie DEN HAAG UTRECHT - Bij het Algemeen Nederlands Persbureau (ANPt dreigen acties. Inzet is invoe ring van een vijfdaagse werkweek it wee vnje dagen per vijf gewerkte dagen». Op een vergadering, gisteren in Den Haag. hebben de ANP- joumalisten hun vakorganisatie, de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ), opdracht gege ven de ANP-directie een ultimatum te stellen. Als de bedrijfsleiding niet vóór 1 mei een toezegging doet. zijn vanaf maandag 2 mei acties te verwach ten. zoals demonstratieve vergade ringen en prikacties in de vorm van onderbreking van de nieuwsvoor ziening voor enkele uren Bij de dagbladen lijken acties van de journalisten voorlopig afge wend De CAO-onderhandelingen werden daar gisteren voortgezet „in een positieve sfeer." zo werd meegedeeld van NVJ-zijde. Eerder waren deze onderhandelingen ge stokt op de NVJ-eisen voor een vijfdaagse werkweek en loontoesla- gen voor het werken in avondlijke, nachtelijke en weekeind-uren. De werkgevers in het dagbladbedrijf (NDP) hadden hier echter een nieu we opening geboden. De onderhandelingsdelegaties van de Nederlandse organisatie van tijdschriftuitgevers (NOTU) en van de NVJ hebben deze week wel over eenstemming bereikt over de CAO- opinieweekbladen 1977. De vlot verlopen onderhandelingen heb ben tot resultaat gehad, dat de 30 gulden-toeslag van vorig Jaar in de salarisschalen wordt opgenomen en dat de journalisten behalve de automatische prijscompensatie een reële salarisverbetering van 1.5 procent krijgen. Jacht op makreel begon bij Ierland Van een verslaggever DEN HAAG Drieëntwintig Neder landse vissersschepen gaan tussen nu en 31 mei op ..makreeljacht" in de wateren rond Ierland. Dat getal is vastgesteld in het tweede en defini tieve vaarplan dat de stichting voor de Nederlandse visserij heeft opge steld samen met het ministerie van landbouw en visserij. Met het plan wil Nederland voldoen aan de eisen die de Ierse regering stelt aan de vangst in de door Dublin vastgestel de zones van 50 mijl. Volgens staflid W. Dubbelaar van de stichting Nederlandse visserij is het heel goed mogelijk dat de vissers in deze zone belanden. Nederland is echter van mening dat ze met het vaarplan voldoet aan de Ierse eisen. Het plan. dat gisteren is ingediend bij de Europese Commissie in Brus sel. is niet uitgegaan van de Ierse eis dat de visvangst alleen mag gebeu ren met schepen van minder dan 33 meter lengte en minder motorver mogen dan 1100 pk. Daaraan vol doen praktisch alleen de Ierse kustvissers. Van een verslaggever BREUKELEN Drie mannen hebben gistermorgen de Bondsspaarbank in Breukelen over vallen. Daarbij maakten ze 22,000 gulden buit De drie kwamen, gewa pend met een machinepistool, de bank binnen en maakten de beheer der het geld en zijn autosleuteltjes afhandig. Met de auto van de beheerder reden ze naar het station, waar ze de trein richting Utrecht genomen zouden hebben. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een noodwetje voor de overlijdensakten van de slachtof fers van de vliegramp bij Tenerife is volgens het kabinet niet meer nodig, nu de Spaanse autoriteiten voor alle slachtoffers ook de niet geïdenti- ficeerden overlijdensakten heb ben opgesteld en daarvan ook af schriften hebben gestuurd naar Ne derland. Deze Spaanse overlijdens akten kunnen volgens de Neder landse wet gewoon worden inge schreven in de registers van de bur gerlijke stand van Den Haag. LONDEN De olie-exporterende landen hebben in 1976 naar schat ting 113 miljard dollar (ongeveer 280 miljard gulden) ontvangen uit hun olie-export. Dat was 16.5 miljard dollar (40 miljard gulden) meer dan in 1975. aldus de Bank of England in een overzicht. Ondanks hun hogere inkomsten hielden de olie-exporterenden lan den in het afgelopen jaar minder over voor belegging in het buiten land. voor het verstrekken van le ningen aan regeringen of voor toe voeging aan de financiële reserves dan in 1975. Het overschot bedroeg in 1976 ongveer 33 miljard dollar of 2.5 miljard dollar minder dan in 1975. Dit wijst erop. dat de invoer van de olielanden nog steeds toeneemt. Van het overschot werd 11,5 miljard dollar belegd in de Verenigde Staten. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft gisteren de 29-Jarige radiomedewerker Koos Zwart uit Amsterdam veroordeeld tot een boete van 100 gulden of een dag hechtenis wegens het ongeoorloofd bezit van hard drugs. Wegens het bezit van soft drugs werd hij tevens veroordeeld tot een boete van 25 gulden. Tegen hem was een boete van in totaal 200 gulden geëist. Koos Zwart gebruikte de drugs als demonstratiemateriaal op voorlich tingsbijeenkomsten van de Stich ting Drugs Informatie (SDI). De pre sident van de Utrechtse rechtbank, mr. K. S. Bieger, zei gisteren bij de uitspraak waardering te hebben voor het werk dat Zwart als voor lichter doet. Hij adviseerde hem het ministerie van volksgezondheid een zogeheten opiumverlof te vragen. De opiumwet maakt het mogelijk degenen die drugs voor voorlich- tingsdoelelnden gebruiken, een ver gunning te verlenen. Op de bijko mende eis van de officier van justi tie het koffertje waarin Zwart zijn drugs vervoerde, verbeurd te verkla ren, ging de rechtbank niet in. Van onze parlementsredactie DEN HAAO Het bezoek dat de Griekse premier Karamanlis vol gende week op uitnodiging van pre mier Den Uyl aan Nederland zou brengen, gaat niet door. Karamanlis heeft spit en moet daarom in bed blijven. Het is nog niet bekend wan neer het bezoek alsnog kan plaatsvinden. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN - ..Voor begin ju ni is er geen uitspraak van de Schie- damse pachtkamer te verwachten over ontbinding van de pachtove reenkomst tussen Vlaardingen en de landbouwer H. J. van Woerkom. Daarna is hoger beroep mogelijk bij de pachtkamer van het gerechtshof in Arnhem", aldus mr. P. C. Francken. hoofd van de juridische afdeling van de Vlaardingse ge meentesecretarie. Zoals bekend heeft de gemeente Vlaardingen. nadat de heer Van Woerkom een maand geleden hon derdduizend ton waspeen van zijn bedrijf in de Broekpolder naar het buitenland had geëxporteerd, stap pen ondernomen ter verdrijving van de heer Van Woerkom. In de Broek polder heeft hij zeventig hectare in tijdelijke pacht van de gemeen te Vlaardingen. maar de Broekpol der is opgespoten met Rotterdams havenslib en bij onderzoek bleek dat dit slib dusdanig is verontrei nigd met gifstoffen, dat de dienst volksgezondheid consumptie van daar geteelde groenten niet gewenst oordeelde. De Keuringsdienst van Waren is het met deze uitspraak niet eens: die oordeelde dat er geen sprake is van gevaar voor de gezondheid bij con sumptie van in de Broekpolder ge teelde groenten. Vlaardingen wil het zekere voor het onzekere: het landbouwbedrijf van de heer Van Woerkom uit de Broekpolder en be stemming van deze polder tot recre atiegebied. in dit geval bos. Van een verslaggever AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft drie Chinese vrou wen aangehouden, die bij elkaar 2.8 kilogram heroïne in speciale corset- ten ons land hadden binnengesmok keld. De smokkelcorsetten waren voorzien van een aantal kleine vak jes. waarin de heroïne zat verborgen. De vrouwen (19, 20 en 29 jaar) waren donderdag uit Singapore per vlieg tuig in Brussel aangekomen. Per taxi reden zij vervolgens naar het centraal station in Rotterdam, waar zij hun contactman. een 25-jarige Chinees, ontmoetten. Deze begeleid de de vrouwen in de trein naar Amsterdam. Alle vier werden aange houden in een hotel in Amsterdam- Zuid. De recherche kwam de vrou wen op het spoor, omdat hun con tactman reeds geruime tijd door de politie in de gaten werd gehouden. De in beslag genomen heroïne heeft een verkoopwaarde van vier ton. kunnen van maandag tof en me! vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dil alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. D.V. zondag 1 mei 1977 hopen onze ouders en grootouders Jan Braam en Aaffiena B. Braam-Norder de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Zij willen dit feestelijk vieren op donderdag 28 april a.s. in het S.E.B.-gebouw. Wattlaan 10 (zij straat A'damsestraatweg) te Utrecht. RecepÜe van 18.30 tot 19.30 uur. Hun dankbare kinderen en kleinkind. Utrecht, april 1977 Lelimanstraat 1 Dankbaar geven wij hierbij kennis dat onze Ou ders en lieve Grootouders Jan W. Wynia en Gepke Wynia-Zondervan D.V. op 22 april 40 jaar getrouwd zijn. Hun kinderen en kleinkinderen: Andijk: Tine en Jan Ingeborg. Margrect, Astnd Apeldoorn Rients en Gé Jan. Tineke Apeldoorn: TiUa en Nanne Bram, Trudie Harderwijk: Sjoerdtje en Jaap Jaap. Frans. Freddy Apeldoorn Joukje Harderwijk: Niek en Jenny Apeldoorn, april 1977 ZwoLseweg 294. Wont God is overstelpend goed, die ons in vrede uionen doet. Zijn goedheid is als morgendauw: elk nieuw geslacht ervaart zijn trouui. (Psalm 100 4) Bij leven en welzijn is het 20 april 1977 50 jaar geleden dat onze lieve ouders en grootouders Botte de Boer en Dirkje van Hout getrouwd zijn. Hinke en Emmerik Joop en Sib Trudi en Thijs Janny en Karei Mieke en Dick en kleinkinderen U kunt het bruidspaar gelukwensen op zaterdag 23 april 1977 in .Huize Terpsichoré". Zeestraat 14 te Beverwijk, van 17 00 tot 18 30 uur Beverwijk. Bceckzanglaan 78 Op 21 april a.s. zijn. D.V.. onze ouders en grootouders de heer P. van der Molen en mevrouw H. van der Molen-Stulp 50 jaar getrouwd. Gelegenheid tot feliciteren van 3 uur tot 4.30 uur n.m. op ZATERDAG 23 april a.s. in hotel „Hermitage", Het Rond 7 te Zeist. Hun dankbare kinderen Theo en Nel Anny en Ko Jaap en Ans Jan en Janny Pieter en Margriet en kleinkinderen. Zeist. Molenweg 50 flat 108. Daar het ons onmogelijk is u allen persoonlijk te bedan ken voor de verrassend vele gelukwensen in de vorm van bloemen, cadeau's, brieven enz. bij ons 50-jarig huwe lijksfeest. willen wij u langs deze weg u heel hartelijk dank zeggen Het was in een woord overweldigend. P. van Duin J. van Duin-Lindhout Flammulaiaan 10. Ermelo. In stil vertrouwen op zijn Heer en Heiland ging van ons heen, mijn geliefde echtgenoot, onze zwager, neef en oom Marinus Wagenaar op de leeftijd van 96 jaar. A. Wagenaar-Herstel Familie Herstel Familie Wagenaar Utrecht. 15 april 1977 Ornsteinsingel 35 Liever geen bezoek Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 19 april om 1100 uur op de begraafplaats „Tolsteeg". Opaalweg. Vooraf zal er een dienst worden gehou den in „De Lichtkring", welke aanvangt om 10.00 uur. „Afijn genade is u genoeg". 2 Cor. 12:9 God nam tot Zich onze trouwe vader en opa Frans Groenendijk weduwnaar van J. C. Koom. op de leeftijd van 90 jaar. Namens de familie: E. P. Groenendijk Utrecht. 15 april 1977 „Warande". Neckardreef 10 Corr.adres: E. P. Groenendijk, Linschotensingel 12. Utrecht Geen bloemen. Vader opgebaard in de rouwkamer van „Tama rinde". Neckardreef 6 Condoleance-bezoek maandag van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 19 april om 14.00 uur op de begraafplaats ..Tolsteeg". Opaalweg Vooraf zal er een dienst worden gehouden in „Tamarinde", welke aanvangt om 13 00 uur In Jezus ontslapen onze geliefde broer en zwager Simon Zwart op de leeftijd van 72 jaar Ulrum: S. Renkema-Zwart Ulrum: J. Zwart G. ZwartrHorneman Den Haag: J. Lemckert-Zwart J. W. H. Lemckert Ede: R. Borgdorff-Zwart Scheveningen: T. Maas-Zwart Correspondentie-adres: J. W. H. Lemckert, Abrikozenplein 55, Den Haag. Voorschoten, 15 april 1977. Nog onverwacht nam de Here tot Zich onze lieve zorgzame man, vader en opa Hendrik Zijlstra Ridder in de orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 62 jaar God heb ik lief. wam die getrouwe Heer, hoort mijne stem. mijn smeekingen, mijn klagen. Hij neigt Zijn oor, 'k roep tot Hem al mijn dagen Hij schenkt mij hulp, Hij redt mij keer op keer Psalm 116:1 (oude berijming) Apeldoorn, 14 april 1977 Kwikstraat 14 Apeldoorn M. Zijlstra-de Weert Arnhem: Aly en Jan Esther en Irene Denemarken: Baukje en Knud Noord-Scharwoude: Johan en Ah Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren maandag a.s van 19.00 tot 19.45 uur in het rouwcentrum „Monuta Stichting". Loolaan 67 te Apeldoorn. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 19 april om 12.00 uur op de algemene begraafplaats „Hei- dehof' te Ugchelen. Vertrek van Loolaan 67 om 11 30 uur Een mens te zijn op aarde is pijnlijk begenadigd zijn en zoeken, nooit verzadigd zijn. is rusten in de aarde als alles is oolbracht Onverwachts overleed onze onvergetelijke broer, zwager en oom Gerrit Jan Appelhof. Bennekom: T. Holman-Appelhof J. Holman Emmen: L. W Appelhof A. Appelhof-Friso Schalkhaar: L. Praamstra-Appelhof J. Praamstra en kinderen. 12 april 1977. De kerkelijke vereniging „Waarheid en Vrede" afd. Dordrecht vd Geref. Bond in de Hervormde Kerk, deelt met droefheid mede, dat de HEERE op 71 jarige leeftijd heeft weggenomen Ds. J. Hovius Emeritus Predikant sinds 1971 Wij gedenken met grote dankbaarheid aan al de arbeid door hem als predikant onder en voor ops verricht. Joh. 14:1 en 2 Het dagelijks bestuur Ds. K. Schipper C. A. Boel H. Leonard. „Als 'fc daar mijn vrienden van vroeger ontmoet Al mijn dierb'ren daar juichend begroet en 'k hoor de stemmen der engelenstoet daar zal ik juichen, de kracht van Zijn bloed" Ingegaan tot het feest van haar Heer onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Geertruida Van der Zee-Kalkman in de ouderdom van 89 jaar. familie van der Zee Rockanje, 15 april 1977 Bejaardentehuis „Swinshoek" Corr. adres: A. v.d. Zee. Werfplein ..Zwartewaal. Geen bloemen Onze moeder en oma ligt opgebaard in de rouw kamer van het bejaardentehuis „Swinshoek" te Rockanje. Rouwbezoek en gelegenheid tot condo leren aldaar maandagavond van 19.30-20.30 uur. Op dinsdag 19 april a.s. om 13.30 uiir zal in de Gereformeerde Kerk te Zwartewaal een rouw dienst worden gehouden, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op de Algemene begraafplaats te Zwartewaal. Vrij onverwacht nam God tot Zich. onze jongste broer Marius Catharinus van der Vliet oud 50 jaar IJhorst: J. v. d. Vliet T. v. d. Vliet-Borgers Leiden: G. v. d. Vliet J. G. L. v. d. Vliet-Planjer Johannesburg: P Ch. v. d. Vliet G. v. d. Vliet-Mobach Hoevelaken: E. v. d. Vliet M. C. v. d. Vliet-Klokmai - Utrecht: L. v. d. Vliet R. v. d. Vliet-Woudstra Leusden: H. v. d. Vliet P. v. d. Vliet-Kooyman Eindhoven, 8 april 1977. Wij hebben hem daar naar zijn laatste rustplaats gebracht. „Jezus leven van mijn leven". Na zich aan God te hebben toevertrouwd is van ons heengegaan onze lieve man, vader, grootva der en overgrootvader Cornelis Koedijk op de leeftijd van 72 jaar. Broek op Langedijk: T. Koedijk-van der Molen N. Balder-Koedijk A. Dekker-Koedijk A. Dekker Haarlem: P. Koedijk A. Koedijk-Slot Zuid-Scharwoude: C. Koedijk J. M. Koedijk-Vroegop Kleinkinderen en achterkleinkinderen Broek op Langedijk, 15 april 1977 Dr. Manjoeroplantsoen 18 Gelegenheid tot condoleren op maandag 18 april 's avonds van 19.30-20.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 41 en na afloop van de begrafe nis in gebouw „Irene", Dorpsstraat 74. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. op dinsdag 19 april a.s. 's middags om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk, waarna om ca. 14.45 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. De Heer nam tot Zich Zijn kind, mijn lieve vrouw, onze toegewijde moeder, grootmoeder en over grootmoeder, schoonzuster en tante Antonia Maria de Lange geboren Brinkman op de gezegende leeftijd van 77 jaar Meldt het alom dat Zijn liefde onvolprezen ook aan de Zijnen het leven hergeeft J. A. de Lange Jo en Bou Wil en Theo Bram en Tiny Toos en Cor Gerard en Ina Jan en Annie Trix en Rob kleinkinderen en achterkleinkinderen en verdere familie Rotterdam, 14 april 1977 Kemperpad 1 Rouwbezoek zaterdagmiddag van 5.00 uur tot 5.30 uur in de rouwkamer van „Borgsate", Mei- doomsingel 183, Rotterdam. De dankdienst ter harer nagedachtenis zal gehou den worden maandagmiddag 18 april a.s. in de „Vredevorstkerk", Wilgenplaslaan 200 om 12.30 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats ..Crooswijk", Kerkhof laan te Rotterdam om pl.m. 1.30 uur. Liever geen bloemen. Met leedwezen geven wij kennis van het overlig den te Soest van de heer Cornelis de Jong op de leeftijd van 66 jaar Gedurende een lange reeks van jaren diende met grote toewijding als financieël adviseur] belangen van de B.V. Haring te Boskoop. Namens Raad van Commissaris» en Direktie E. Talstra, president Commissari J. Haring, direkteur Veenwouden. Boskoop, 15 april 1977 Uw warme vriendelijkheid en medeleven betoond ny overlijden van mijn zeer lieve man. onze v idrjOf grootvader Cornelis Jan van der Ven un heeft ons erg goed gedaan. Hieruit blijkt ons welke plaats hij in het hart van i )tl innam. Ji Vanwege de overweldigende belangstelling is he: ar onmogelijk U allen persoonlijk te bedanken. Daarom betuigen wij u allen langs deze weg onzt rechte dank. J. van der Ven-Stehouwer en kinderen Barendrecht, apri 197 Mr. Lohmanstraat 15 De Polikliniek gynaecologie en verloskunde van het is met ingang van heden verplaatst naar de nieuwe vleugel van het zie kenhuis, ingang Vanaf 20 april a.s. zullen in de Emmakliniek aan het Wilhelminapark geen patiënten meer aan wezig zijn. [t Welke vrouw voelt zich geroepen de I volledige verzorging op zich te nemen I van een gezin met 4 kinderen tussen 4 en| 9 jaar, waarvan de moeder overleden is. Brieven aan N. Kuiper- de Jong,] Diepenbrockstraat 2, Drunen. Tel. 04163-3313. Joh. Calvijn School voor Chr. Mavo te GOUDA Jan Luykenstraat 57 tel. 15108 hoopt het 50-jarig bestaat te vieren met o.a. een HERDENKINGSBIJEENKOMST op maandag 2 mei a.s. in de Geref. Kerk, Turfmarkt 60, om 20.00 uur en een EEN REÜNIE voor oud leraren en oud-I leerlingen op vrijdag 6 mei v.a. 19.00 uur in het schoolgebouw. Indien u van ons nog geen uitnodiging hebt ontvangen en toch wilt deelnemen aan de Reünie dan kunt u zich opgeven d.m.v. een storting van min. f5.— op postrekening 3732100 t.n.v. Jubileumfonds Joh. Calvijn Mavo Gouda met de vermelding Reünie en van de jaren dat u op school bent geweest. Het Jubileum comité. Religieuze uitgeverij vraagt deskuidige ervaren vertalers/vertaalsters voor het verzorgen van vertalingen vanuit het Engels. Brieven met uitvoerige inlichtingen over reeds vertaalde werken etc. onder no. 7023 Dagblad Trouw Amsterdam. Dr. B. van Ommen, K.N.O.- en Mondarts, Vossiusstraat 11, A'dam-Z. praktijk hervat, (zf. en part. volg. afspr., 795995, opbeltijd 9-10 en 14-15.) PLASSENSCHAP L00SDRECHT EN OMSTREKEN (Rechtspersoonlijkheid bezit tend lichaam ingevolge artikel 2 van de Wet Gemeenschappelij ke regelingen). Het dagelijks bestuur van het Plassenschap Loosdrecht en omstreken brengt ter algemene kennis, dat vanaf 15 april 1977 op het secretariaat van het Plassenschap, Briglttenstraat 13 te Utrecht en ter secretarie van de gemeenten Breukelen, loenen aan de Vecht en Loosdrecht voor een ieder ge durende dne maanden ter inza ge is gelegd het besluit van de plassenraad van 14 april 1977 tot wijziging van de „Verorde ning regelende het plaatsen, hebben of gebruiken van kam peermiddelen' Het dagelijks bestuin mr J Roelse voorzitter mr W van Rheenen, secretaris Bij vonnis van de A: Rechtbank A'dam d.d. maart 1977 werd opgehew t wegens gebrek aan baten fc faiU. van A van Eeren, Hos rijkstraat 85-hs te A'dam, d» tijds h.o.d.n. „Montagebedi Eer conMr A. Menkman. rator. Beethovenstraat I A'dam. Bij vonnis van de Arrondis ments-Rechtbank te AmsS dam van 15 februari 1977 u besloten vennootschap 1 JEKT KOMMUNIKAT Jj KONSEPT k PRODUKTiVl B.V.. gevestigd en kantoorhe dende te Amsterdam, Joh* klaard. met benoeming vam E. A Heer Mr. E J Van IX tot Rechter-Commissaris ondergetekende tot curator. Mr T. de Waard, Rokin 92 - 96. Amsterdam. r; PASSPIEGELS 99 x 30 cm. 13,00 afm. 129 39 cm 21^ rookglas. 62 soorten figuur^ glazen deuren, inzetten varv ten. medaillons, spion* j 15,00 Oostzeedijk 228-250. Rotterdam tel. 110.130 Maand t/m Vri|d 8-17 00 utf koop aan part

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8