^arta wil weer Europacup voetbal 'Geen tegenhanger van niet rechtsgeldig IF' Shell tip no.4 Breitner: terug wegens studie «-■ÏSSSS* Shell helpt de n autokosten drukken. rzitter Van Rijn is optimistisch over toekomst van Kasteelbewoners en SFA schorst ?r spelers nog ziek _^n duel voor ck Schneider Toekomstige directeur Joop van der Klink over Stichting Arbeidsbemiddeling Betaald Voetbal: Han Janssen bijna zeker van titel w Shett helpt A/AFte SPORT Trouw/Kwartel 31 bv i>l.li...i« Via» «r»c n-em rinnr fa f7 Programma Eredivisie Mlichard Matthijsse ched}RDAM De clubbestuurders van Excelsior, Feyenoord' eJta buigen zich al enkele dagen over het gemeentelijke eciaiii waarin een aantal gedachten zijn neergelegd over de m ia(st van het betaalde voetbal in de Maasstad. De clubs het gemeentebestuur strikte geheimhouding beloofd. rde b}r ook dat de voorzitter van Sparta, drs. Cor van Rijn, en ntkelijk de nodige bedenkingen had om aan de vooravond ndeeijaarlijkse broederstrijd tussen Feyenoord en Sparta een >w toe te staan, want de heer Van Rijn kon met zijn In aan voelen dat het gesprek niet uitsluitend over de jd zelf zou gaan. Na uitdrukkelijk te hebben gesteld dat hem geen woord over zijn lippen zou komen over het t, waar de Rotterdamse voetbalwereld reikhalzend naar meldde Trouw zich aan zijn ziekbed waar hij herstellende een operatie aan de keelamandelen. t Van Rijn bleek overigens »n zijn welbespraaktheid te verloren. Alle sombere be- die vorig jaar over Sparta, het gemeentebestuur om fi- bijstand smeekte, de ronde ijn kennelijk ver naar de ach- _1 verdrongen. Wel wil hij toe- ïat Sparta zich uit een diep ft opgericht." Op het voetbal- bben we gepresteerd wat we te presteren: aantrekkelijk lui air voetbal met veel doel- i Vorig seizoen kwamen we totaalproduktie van 32 goals, ui we al op 45. Onze doelstel- is te komen tot voetbal in stijl. Dat wilden we via een jej trainer bereiken. Trainer 5 er echter redelijk ingeslaagd opvattingen te realiseren." s in Rijn ontkent met klem dat 's optreden niet of nauwelijks floed is geweest op de publie- igstelling. „We hebben al een ;r aan ontvangsten binnenge- lan vorig seizoen. Ik geef toe [opkomst de laatste wedstrij- Njing was, maar dat geldt voor lbs, die niet meer in de prijzen a vallen. Helaas, is Sparta te afgehaakt. We hebben enkele i onnodig verspeeld. Natuur- ndanks een stijgende recette, larta voorlopig met tekorten i kampen. Maar niet alleen wij in een vicieuze cirkel, maar Gr— Vier spelers zijn door de lese Voetbalunie geschorst n Ie tweede halve finalewedstrij- pn de Europese bekertoernooi- detico Bilbao zal zonder Daniel «gen RWD Molenbeek moeten £den. De Belgen missen Alex it. Napoli moet zonder Guisep- iruscolotti tegen Anderlecht i en Demetrios Nikoloudis van Athene moet de wedstrijd te- Ju ventus vanaf de tribune jVler spelers zijn voor één wed- uitgesloten, omdat ze in de J halve finalewedstrijden tegen gele kaart aanliepen. AVIK De Tsjechische tester Vlastimil Hort heeft idermaal ziek gemeld voor de fp^ktweekamp tegen de Rus Bo- asski. De derde herhalingspar- uitgesteld tot morgen. Ook hki gaf door ziek te zijn, maar iet (jras meer om Hort te behoeden een nederlaag. De Tsjech had ltstelmogelijkheden al opge- trd en zou nu een nederlaag tn gekregen als hij niet kwam tn. Als beide spelers ziek zijn tn er geen maatregelen worden ten. Spasski liet weten een verkoudheid te hebben. Eer had Hort zijn tegenstander rustdagen gegund na een ope- aan een blindedarm- tking. |6T De Feyenoorder Dick leider is in Zeist door de |tcommissie van de KNVB voor bindende wedstrijd geschorst, peider had in de uitwedstrijd FC Den Haag zijn derde ichuwing opgelopen nadat hij (ergernis over de leiding van pldsrechter Beek de bal had weg- rapt. Schneider kreeg tevens een te van 150 gulden. Marco Cabo j FC Utrecht werd tot 1 augustus J recht ontzegd aanvoerder van II voetbalelftal te zijn omdat hij in ontmoeting met NAC scheids- I iter Jonker aan zijn shirt trok. kreeg daarnaast een geldboete 100 gulden. Het bestuur van de te-divlsieclub FC Vlaardlngen eg een boete van 600 gulden we- B het onreglementair laten uitko- n van spelers. ir ük sr. »ertge straffen zijn: NEC: 8. Oritter - Mn hijd voorwaardelijk en 200. 8W: W. J. un één wedstrijd en ISO, WUlem n: J W. *- - twee wedstrijden en 125. W. E. twee wedstrijden en 100. C Basti- twee wedstrijden met de mogelijkheid wt te voeren tegen de omzetting van een •de voorwaardelijke schorsing voor één Kdjd In een onvoorwaardelijke. Oo Ahead A. J. M. Mentink twee wedstrijden en M Langhenke! één wedstrijd en één trijd voorwaardelijk en 75. T Hendriks wedstrijden en 100, FC Den Haar 8. wks - één wedstrijd en 75. FC Utrecht 7 Knilk één wedstrijd voorwaardelijk en lopende voorwaardelijke schorsing voor wedstrijd Instandgehouden. AJax: F. La- 1 100, FC VW: H O H. Schreurs - één mjd, één wedstrijd voorwaardelijk en 8C Amersfoort A. H V, van Loon twee JVtJden en 100, FC Den Bosch: C H. M f105* wedstrijd voorwaardelijk en ftl Ogende spelers kregen een boeking: H. M *4® (FC Amsterdam), A, S. van Oeffen (Wage- eni. 8 F Nleuwhoff (SC Amersfoort). R W «man (Heraclesi. H. Westerhof (Veendam). 'Itteveen (Heerenveen) en D. B Mulder het gehele Nederlandse voetbal. Ik schat dat er de laatste vijf jaar door de lokale overheden veertig miljoen gulden subsidie in het betaalde voet bal is gestopt. Dat is voor mij het duidelijke bewijs, dat de situatie in de rest van het land ook niet zo rooskleurig is. Sparta zit dan nog met het feit, dat het pas sinds kort uit de overheidsruif heeft kunnen mee-eten". Sparta deed aan het begin van het seizoen het gemeentebestuur het voorstel het Kasteel over te nemen. Na veel politieke deining werd die geste verworpen. Van Rijn: „Als de gemeente op ons aanbod zou zijn ingegaan dan waren we nu self supporting geweest, al moet ik er wel aan toevoegen dat het bedrijven van betaald voetbal een marginale busi ness is." Toen de gemeenteraad van Rotter dam eenmaal besloten had Sparta tijdelijk de helpende hand toe ste ken. stond korte tijd later ook Excel siors voorzitter Henk Zon op de stoep van het stadhuis. „Waarom een club gesteund, die een wanbeleid heeft gevoerd. Wij willen ook geld", riep- de president van Woudestein. Reactie van drs Van Rijn: „Henk Zon zegt dat hij niet mijn tegenstan der is. Dan neem ik maar aan dat hij dit soort dingen nooit heeft geuit. Als Sparta inderdaad een wanbeleid zou hebben gevoerd, zou dat op mijn hoofd neerkomen. Per slot van reke- JBi vJ Drs. Van Rijn: „Ik vind Hogewoning een behoorlijk bestuurder. Het sectiebestuur heeft onder zijn leiding toch maar kans gezien de uitkering uit de lotto- en totogelden te verhogen. Daar zijn alle clubs mee gebaat". ning ben ik al elf jaar voorzitter. Ik zou die woorden graag zelf eens van hem horen. Daarom heb ik er geen zin via de krant een discussie met hem aan te gaan. Ik kan echter wel zeggen dat er van een wanbeleid geen sprake is. De schulden die Sparta heeft aangegaan zijn gedekt door - inkomsten. Vorig jaar alleen moesten we om hulp aankloppen. Is dat dan wanbeleid, als Je hoort hoe veel miljoenen er door het bedrijfsle ven en de lokale overheden naar het betaalde voetbal zijn gegaan? Ik zou het tegendeel willen bewaren. In ver houding tot de steun die wij van door Jan van Galen DOETINCHEM Al zegt hij het zelf niet zo expliciet, het heeft er alle schijn van dat De Graafschap-manager Joop van der Klink, aan het eind van dit lopende seizoen zijn club de rug zal toekeren, om een directeurszetel te gaan be kleden van de nog officiële tot stand te komen Stichting Ar beidsbemiddeling Betaald Voetbal. Een organisatie be dacht door de werkgeversorga nisatie FBB en spelersvak bond WCS. „Het is beslist geen tegenhanger van Inter Football, want dat bureau Is niet eens rechtsgeldig", zegt Van der Klink, „maar een door sociale Zaken goedgekeurd Gewestelijk Ar beidsbureau, dat net als in de nor male samenleving contacten legt tussen werkgevers en werknemers". De opzet van het gewestelijk ar beidsbureau en medewerking van Van der Klink aan deze stichgting lijkt reeds beklonken. Om te begin nen is er de toezegging van minister Boersma van sociale zaken. Van der Klink maakt er geen geheim van aan de opzet en ook de gedeetelijke uitwerking ervan al te hebben mee gewerkt. Het tonen van het uiterst fatsoenlijk brievenhoofd van de toe komstige stichting verraadt Van der Klink's betrokkenheid. „De situatie bij De Graafschap is verre van ide aal, momenteel. Dat weet ledereen. Het werken aan een zaak die bijna failliet is, is nooit leuk natuurlijk. Ik heb een contract en dat wordt door de gemeente betaald. Dat is een punt waar sommigen over vallen. Ze redeneren zo van als er bezuinigd moet worden, laat dan die manager vertrekken. Die kost toch te veel. „Ze kunnen ook niet weten dat een groot deel van het subsidiebeleid gericht is, op het feit dat de zaken gerund worden door een fulltime manager. Maar goed, stel dat De Graafschap op zou houden te be staan, dan betekent dat ook dat ik op straat kom te staan. Vandaar dat ik zo blij ben dat de deur naar het bemiddelingsbureau eventueel voor mij openstaat. Van der Klink die in het betaalde voetbal al veel heren heeft gediend, staat volledig achter de filosofie van de Stichting Ar beidsbemiddeling Betaald Voetbal. „Voor mij spreekt het vanzelf dat Je werk uitvoert waar Je het mee eens bent. Kan ik zeggen, omdat ik in een maatschappelijk gunstige sfeer ver keer, dat weet ik, maar ook bij de betaalde voetbalorganisaties FC Den Bosch en FC Utrecht kon ik me in principe altijd verenigen met de omstandigheden en de aard van het werk. Joop van der Klink Dat geldt nu ook voor De Graafschap. Organisatie, manage ment, planning, het zijn de factoren van het bedrijfsleven die me het sterkst aanspreken. We hebben met de opzet van deze transmissie van zelfsprekend met twee facetten te maken. Het organiseren van een in stituut dat in de voetbalwereld nog vreemd is en de behoefte vervullen van werknemers en werkgevers mid dels een vacaturebank. Als je in de normale samenleving werkeloos bent en een bedrijf is op zoek naar werknemers, dan bemiddelt het Ge westelijk arbeidsbureau daarbij. Juist in de voetballerij is behoefte aan zo'n instituut. Door het transfersysteem blijven sommige clubs gespeend van talent en beta len andere weer ridicule bedragen voor talent. Het onderhandelen ge beurt doorgaans over de ruggen van de spelers: die dan slechts als object fungeren. Straks als De Graafschap zou degraderen, dan willen bepaalde spelers bij ons weg. Dat is op zich mogelijk, want iedereen is aan het eind van dit seizoen vrij. Maar wie begeleidt die jongens? Soms zijn het vaders die een beetje verstand van zaken hebben maar een officiële in stelling daarvoor bestaat er niet. Die opening maken wij als vertegen woordigers van de spelersvakbond de WCS en de voetbalorganisaties, de werkgeversorganisatie de FBO". Iedere vergelijlng met het ar beidsbemiddelingsbureau van Jo- han Cruijffs schoonvader Cor Cos- ter. ex-voetballer Piet Keizer en ex- journalist Maarten de Vos schuift Van der Klink lichtelijk geïrriteerd ter zijde. „Laat het nu eens en voor altijd duidelijk zijn dat het bureau Inter Football niet gerechtigd is te bemiddelen bij onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers. Iedereen die iets met dit wereldje te maken heeft moet weten, dat al in buiten hebben gekregen is het ons gelukt tot een goede prestatie te komen. In de competitie eindigen we gemiddeld op de vijfde plaats. Dat is iets wat Henk Zon niet over zijn ploeg kan zeggen. En laat hij alsje blieft niet zeuren over ons beleid. Zijn club heeft nu zelf ook steun nodig. En hij weet ook deksels goed dat wij ons jaren draaiende hebben kunnen houden door middel van het oude transfersysteem. Ik geef toe, dat was geen ideale situatie. We moesten steeds onze beste krachten verkopen. Je jaagt er de mensen door weg en voor de spelers is het ook frustrerend. Daarom hebben we vorig Jaar gezegd: laten we daar mee ophouden. Over Henk Zon wil ik nog een ding kwijt: „Hij moet zich niet zo afzet ten tegen de meesters in de rechten en de doctorandussen in de econo mie, die een functie in het betaalde voetbal hebben. In mijn richting heeft hij ook wel eens zo'n opmer king gemaakt. Ik denk echter dat ik met 21 jaar ervaring in het bestuur lijke vlak bij Sparta en bij de KNVB niet meer tot diegenen behoor die vanwege een academische titel een bestuursfunctie in het betaalde voetbal vervullen. Daarom vind ik dat ongenuanceerde geschreeuw over academici, die je in het betaal de voetbal niet kunt gebruiken om dat ze nooit het zweet van de kleed kamers hebben geroken, niet waar devol." Sparta's vijftigjarige voorzitter neemt op de vergaderingen van de KNVB regelmatig het woord. Het is dan opvallend hoe hij zijn gehoor weet te boeien met zinvolle opmer kingen. Maar sorteren die ook ef fect? Van Rijn: „Ik geloof niet dat ik een roepende in de woestijn ben. In de loop der tijden zie ik dingen ge beuren waarop ik de aandacht heb gevestigd. Toen een aantal jaren ge leden de gele kaart werd ingevoerd, heb ik gezegd: laten we dat niet doen, want een gele kaart is geen communicatiemiddel, maar een inti midatiemiddel. Nu komt er opnieuw discussie over los. Dus heb ik des tijds niet tevergeefs mijn opmerking geplaatst. Zo kan ik nog meer din gen opnoemen, maar het zou veel te hautain klinken om op dit onder werp door te gaan." De heer Van Rijn meent dat de kritiek die regel matig over het sectiebestuur be taald voetbal en met name over het hoofd van Jacques Hogewoning wordt uitgestort niet altijd even rechtvaardig is. „Ik vind Hogewo ning een behoorlijk bestuurder. Het sectiebestuur heeft onder zijn lei ding toch maar kans gezien de uit kering, uit de toto- en lottopot te verhogen. Daar zijn alle clubs mee gebaat. Er zijn natuurlijk ook fou ten gemaakt, maar als er betere be stuurders zijn, moeten ze opstaan. Ik ben wel van mening dat de leden van het sectiebestuur slecht in de publiciteit komen." Terug naar de Rotterdamse situatie. Zal het op dén duur tot een fusie tussen Sparta en Excelsior komen? Van Rijn: Ik heb ergens gelezen dat Henk Zon heeft gezegd: onder geen voorwaarde een fusie. Nou, als Zon dat beweert, hoef ik er niets aan toe te voegen. Of het tot een fusie zal komen, maken echter de voorzitters niet uit. Dat wordt op een algemene ledenvergadering beslist. Ik denk dat veel leden grote moeite met een fusie zullen hebben, omdat het ka rakter van de clubs zo totaal ver schillend is. Een volledige fusie is natuurlijk niet nodig. De beide ama teurverenigingen kunnen blijven voortbestaan. Maar nogmaals, het zal een uitermate moeilijke operatie zijn. Vergeet niet dat voor beide clubs het betaalde elftal het vlagge- schip is." Drs. Van Rijn hoopt dat de overheid het noodlijdende betaalde voetbal snel zal helpen. „Als de rijksover heid niet bereid is iets te doen met het rapport-Christiaanse. ziet de si tuatie er voor de Nederlandse voet balwereld triest uit. Nog meer goede spelers zullen naar het buitenland vertrekken, waarmee de kwaliteit van het spel zal teruglopen waar door het publiek ook zal wegblijven. Sparta gaat in elk geval voorlopig door. Onze ambitie is terug te keren op het niveau van enkele jaren te rug, toen we nog Europacupvoetbal speelden. Ik denk dat Sparta met redelijke scoutingsactiviteiten zich in de toekomst op het huidige ni veau kan handhaven. Er zit dan zelfs nog wel iets meer in." Go Ahead Eagles-Ajax NEC Haarlem Morgen: Eindhoven-FC Twente FC Utrecht-FC VW Telstar-NAC F cyenoord-Sparta FC Amsterdam-FC Den Haag Roda JC-PSV De Graafschap-AZ'67 Eerste Divisie Heden: Fortuna SC-PEC Zwolle FC Groningen-Heracles Morgen: Volcndam-SC Cambuur FC Den Bosch-Vltesse SC Amersfoort-SW Helmond Sport-Excelsior Wageningen-FC Dordrecht Willem II-FC Vlaardingen Heercnveen-MW ROTTERDAM - Han Janssen uit Hoensbroek heeft in de achtste ron de van het toernooi om het Neder lands schaakkampioenschap voor junioren een riant uitzicht veroverd op de titel. Hij won in de voorlaatste ronde van De Boer en behield daar door een voorsprong van een half punt op Van der Wiel. HIJ heeft aan een remise in de slotronde voldoen de. want mocht Van der Wiel gelijk eindigen, dan geeft het aantal zoge naamde weerstandspunten de doorslag en dat is van Janssen dui delijk beter. De uitslagen van dé achtste rondé zijn: Janssen - De Boer 1-0. De Roode Van der Wiel 0-1. Ludden Baart afg. Nagtegaal Bosch 10. Stehouwer - Douma 1-0. Van Mil - Van der Poel 1-0. Mulder - Ter Haar afg.. Licher - Van der Scheer 1-0. Boersma - Douven 1-0. Brouwer Hauwert 0-1. Stand aan kop: 1 Janssen 7 punten. 2 Van der Wiel 6.5. 3 Baart 5 en I afg4 Nagtegaal 5. 5 Ludden 4.5 enb 1 afg 6. de Boer. De Roode. Van Mil en Stehouwer 4.5 1975 door de organisatie betaald voetbal een nota is uitgegeven, die duidelijk maakte dat IF de regle menten overschrijdt. Nu is het in eens nieuws dat er sprake is van dat een door sociale zaken goedgekeur de stichting opgericht wordt en dat IF handelt in strijd met de wet. IF heeft een kort geding voor de rechtbank van 's-Hertogenbosch over deze materie al verloren. De uitspraak was dat contracten tussen voetballers en IF niet rechtsgeldig zijn. Het hoger beroep dat door IF aangetekend is, zal dezelfde uit spraak laten horen. Meer gewicht dan zulke gerechtelijke uitspraken kan er niet in de schaal gelegd worden". Hoewel de teksten van Van der Klink een oprechte bedoeling (na melijk geen grof verdienen aan ar beidsbemiddeling) voorspiegelen, komt onmiddellijk de vraag naar boven hoe een arbeidsbureau, dat gedeeltelijk opgezet is door een werkgeversorganisatie, de belangen van werknemers kan behartigen. Primair moeten de belangen van de werknemer aan bod komen, omdat zij (negentig procent ervan ten minste) onderbetaald en gemanipu leerd worden én door het transfer systeem geen vrije keus hebben bij het kiezen van werkgever. Daarbij doet zich ook nog het curieuze as pect voor dat spelers als Ruud Krol, Wim van Hanegem en Wlm Rijsber- gen hun belangen het liefst behar tigd zien door de commerciële in stelling Inter Footbal en dat Van der Klink zelf ook in het FBO-bestuur zat. Van der Klink: „Arbeidsbemidde ling staat in de kinderschoenen wat de voetballerij aangaat. Dat geldt in de eerste plaats voor voetballers maar ook voor bestuurders. Sommi ge spelers hebben persoonlijke con tacten met de directeuren van IF. dat is een, en daarbij er was tot op heden geen andere keus. De WCS is niet in staat gebleken dit alleen te regelen. Het ontbrak ze aan geld. aan mankracht en daardoor ook aan know-how. Bovendien is het ook zo dat wanneer Je werk zoekt je niet verplicht bent naar een arbeidsbu reau te gaan. Je mag het ook alleen uitzoeken. En wat het punt aangaat dat de stichting ontstaan is door o.a. een werkgeversorganisatie: een ge westelijk arbeidsbureau, ik vind dat toch steeds de beste vergelijking, is opgebouwd door ervaringen met en contacten van werkgevers. Je kunt als uitgangspunt hanteren, dat werkgevers in principe niet kunnen opkomen voor de belangen van werknemers, maar ze hebben aan de andere kant zo veel belangen ge meen. dat het in de opzet van derge lijke bemiddelingsbureaus uitste kend past. Want waar gaat het om. De ene partij zoekt werk en de ander zoekt mensen die het werk kunnen uitvoeren". DUSSELDORP De Westduitse oud-international Paul Breitner gaat aan het eind van het seizoen Real Madrid verlaten omdat hij in West-Duitsland, in dit geval in Brunswijk, een studie wil beginnen in de pedagogiek voor geestelijk- en lichamelijk gehandicapte kinderen. Breitner verklaarde dat hij „uitsluitend om privé-redenen" Real Madrid ging verlaten. „Het gaat om mijn vrouw en kinderen", aldus Breitner, die zegt dat zijn studie in Brunswijk voor hem de „doorslaggevende faktor" was. De middenvelder: „Ik ben van plan in de toekomst met geestelijk- en lichamelijk gehandicapte kinderen te gaan werken". Breitner vertelde ook dat hij bij Eintracht Braunschweig, de bundesliga- vereniging, waarvoor hij gaat spelen, aanmerkelijk minder geld gaat verdienen, maar dat was bij zijn overwegingen van „geen belang". „Om louter menselijke redenen doet mij het afscheid van Real Madrid wel pijn. Ik had een goede verhouding met de club en men wilde mij daar graag langer houden", zei Breitner over zijn binnenkort voormalige werkgever. Over zijn sportieve toekomst spreekt hij zich duidelijk uit: „Ik wil bij Eintracht binnen drie jaar het maximale bereiken. Ik ben niet de beroepsspeler, die denkt dat bij *1 alles behaald heeft, maar ik blijf mijn persoonlijke eerzucht behouden." Over een eventuele terugkeer in de nationale ploeg zegt Breitner: „Meneer Schön weet wat mijn mogelijk heden zijn. Binnenkort ben ik weer gewoon de bundcsligaspeler Paul Breitner. Misschien speelt die dan zo goed dat de Bondscoach hem selecteert BASKETBAL - Oostenrijk en Schotland hebben zich geplaatst voor het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-groep. Oostenrijk won in Hemel Hempstead <Engi het kwallficaUetoemool (C-groepi door een overwinning van 79-69 op Schotland, dat hierdoor als tweede eindigde. TENNIS - Het toernooi om de Internatio nale kampioenschappen van 8cheventngen zal van 4 tot en met 10 Juli op de Metsbanrn worden gehouden. DU evenement slaat voor de vierde achtereenvolgende maal op de kalender. Voor het A toemool, dot op 6 Juli van start gaat, wordt de gehele Nederlandse top uitgenodigd, alsmede een groot aantal buitenlandse speelsters en spelers. In dit toernooi wordt gespeeld om een totaal aan prijzengeld van 18.000 gulden. JUDO De Franse Judoka's rijn In de evenementenhal ,,De Stoelemat" te Bergen op Zoom Internationaal militair kampioen geworden. In de finale van de landcnwed- strijd versloegen zij Italië. IJSHOCKEY - De Canadese IJshockey- ploeg heeft In Oarmisch-Partenklrchcn een moeizame zege op Wesl-Duitaland behaald. De Canadezen zegevierden met 3—2 De periodestanden waren 1—0, 1—1, 1—1. In Praag versloeg Tsjecho-Slowakljke de Ame rikaanse ploeg met 7—1 (3—0, 1—0. 3—1.1 IIAN'DBAL In een wedstrijd tussen de nummers twee van de verschillende poules In de voorronden van het wereldkampi oenschap handbal voor Junioren in Oothen- burg heeft Nederland met klein verschil verloren van Oostenrijk. De uitstag was 12- 13. BIJ rust leidde Oostenrijk met 8-4. HANDBAL - 81ttardla heeft voor 600 toeschouwers In Slttard met 18-18 gelijkge speeld tegen BanJaJuka uit Joegoslavië BIJ de rust leidden de Joegoslavische handbal lers met 9-8 Het was een afscheldswedstrljd voor Oabri Rietbroek en Wlm Hofland die belden tweemaal scoorden. VOETBAL De uitslagen van de wedstrij den voor de 8chot«e eredivisie zijn: Ayr United-Kilmarnock 1-1. Dundee United- Aberdeen 2-3. Hearts-Hibemlan 2-2. Mother- weU-CelUc 3-0. Rangers-ParUck Thistle 2-1. ZEILEN - De Engelse zeiler Chris Uw u winnaar gewrden in de Flnnjollcnklasse tij dens lntemaUonale wedstrijden bij Hyerea (Fra). De Engelsman eindigde In de laatste wedstrijd als tweede achter de Oostduitser Schumann. In de 470-klasse ging de eindze ge naar Laws landgenoot Smith. (ADVERTENTIE) ie regelmatig even z'n auto na loopt kan zich veel onkosten besparen. In het boekje „Shell helpt',' deel 1 vindt u daaryoor handige tips. Stuk voor stuk heel simpel en door iedereen uit te voeren. Zo staat er bijv. een handige tip in om lekkages van de motor op te sporen. Een eenvoudig werkje, dat u dure reparaties kan besparen. Het autorijden is tenslotte al duur genoeg. Nog geen boekje ontvangen? Vraag er dan even naar bij een Shell verkooppunt. deël Leg 's avonds eens een flink sink papier onder uw auto. (Met 'n steen op elke hoek waait V niet weg). 's Morgens kunt u dan precies zien wat er lekt. Olievlekken zijn zwart, (een paar druppeltjes zijn niet erg) koelwater is licht of gekleurd. Bij 'n ernstige lekkage is 1 verstandig een vakman om raad te vragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 31