okker in de slag om 'ote Franse order ennia levensverzekering MEUBELEN OPHEFFINGSUITVERKOOP MEUBELEN t brieven van lezers collectieve pensioencontracten Energiebedrijf Rijnland Trouw 6> /I De medewerkster van de afdeling personeelszaken FULLTIME DIRECTIESECRETARESSE/-SECRETARIS. V Nationale Investeringsbank NV boekhoudkundig medewerker steno-typistes en typistes 16 APRIL 1977 TROUW/KWARTET H 17 wordt een politieke zaak Dick Ringlever GRDAM Fokker VFW heeft Frankrijk een deel van de produktie van de nog in ontwerp Super Fellowship in het vooruitzicht gesteld, wanneer Air France haar verouderde Ues zou vervangen door de Fellowship. ogenblik heeft men die toe alleen nog gedaan ten aan- i de bouw van de motoren. »t is niet uitgesloten dat de een nog groter deel van de rijgen toegeschoven. ibod is gedaan in het kader in feite al enkele jaren du- oncurrentieslag om de ver van de ruim dertig Caravel- Air France „liever nog van- in morgen de deur uit doet". verouderd (sommige date- uit 1959) zijn ze door hun jrandstofverbruik onecono- »n maken ze te veel lawaai, tste zal er, vreest men bij Air in de naaste toekomst wel e kunnen leiden, dat het toe sommige vliegvelden zal wor- veerd. ir Boeing bij de lartmaatschappij zelf weinig jerd voor de Feil Fellowship. De directie heeft al duidelijk te kennen gegeven liever de Boeing 737 (130 stoelen) aan te schaffen omdat men met deze fabriek al ruime ervaring heeft: op de middellange en lange afstand vliegt de maatschappij al geruime tijd met de Boeing 727 (150 stoelen) en de Boeing 747 (350 stoe len). Behalve ten aanzien van het onderhoud zou gebruik van een der de Boeing-produkt ook voordelen bieden bij de training van het vlie gend personeel. Maar omdat Air France voor 99 pro cent in handen van de staat is, acht Fokker haar kansen nog niet hele maal verkeken. Want juist de Franse regering voelt niets voor alwéér een Amerikaans produkt. Het liefst zou zij met het oog op de werkgelegen heid een vliegtuig van eigen bodem hebben. Maar omdat de Mercure met zijn 150 stoelen niet in aanmerking komt, zoekt Parijs het in Europa. En dat biedt op het ogenblik twee vlieg tuigen: de Fellowship Mark 4000 (85 duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden urd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/Kwartet. Postbus 859, Arr\sterdam. Bij latie wdrdt de naam van de schrijver vermeld. Jezus niet gezegd: ..Maakt al lken (dat geldt dus voor ie- i) tot Mijne discipelen en hen?" Waarom past dan deze [plechtigheid) niet meer in on- I, heer Van Royen uit Assen? nankeert er aan deze tijd, dat t meer gedoopt kan worden? >m geldt nog wel de eerste Ier opdracht (of misschien ook it meer?) en niet de tweede? heeft er toch geen beperking »egevoegd, zoals b.v.: „zodra et meer passend is in de toeko- e tijden, dan mag het nagela- rorden? Past misschien over oosje het avondmaal ook niet in de tijd? Waar blijven we als unerhand alles uit het nieuwe hent als verouderd moet wor- ■■■eschouwd? in toetreding tot een gemeente zijn voor de Waarom koos Jezus de veel ichtiger methode van dopen in Was het niet om, evenals bij irondmaal de zichtbare tekenen tn ingesteld, die ons steeds in gedachtenis moeten bren- let sterven van Jezus voor ons. je doop een zichtbaar teken te zijn van: De afwassing van ie izonden en 2: Het met Jezus iven worden, gevolgd door een kking uit de dood tot een |0 v leven? >en wij die „rompslomp" (ik chte aan de bijbelse doop door on- pmpeling maar vind ditzelf rompslomp) niet over voor tingen dient na te komen om de godsdienstvrijheid, vrijheid van me ningsuiting enzovoort, hier ook in de toekomst veilig te stellen. Dat er goede dierenwetten moeten komen en nageleefd. Zo kan men bij 't par tijbestuur van 't CDA ook zien hoe veel procent ongeveer niet links geo riënteerd is en kan men bij de ko mende kabinetsformatie daarmee rekening houden. Voorburg G. M. A. Lintner Paasgroet kijk P. Ten Cate-Kroon pe peranto kt las in Trouw dat een dokter Turks kind niet helpen kon, &t hij de vader niet kon ver- ti. Even later stond er in de It een bericht over taalmoeilijk- bij een luchtramp. Het is de lak, dat er tussen het vliegveld vliegtuigen Engels wordt ge- :n. Maar de Fransen houden daar niet altijd aan. Het ge in de ruimte tussen de Ameri- in, die Russisch geleerd hadden Russen, die zich op het Ameri- hadden toegelegd verliep wel stuntelig. Ze hadden in die kor- Ijd beter Esperanto kunnen le- Dan hadden ze het veel verder icht. De ruimtetermen kunnen in het Esperanto vertaald wor- Het Nederlandse Rode Kruis en .T.T. gebruiken al Esperanto, u maar in de publieke tele- illen in het hele land! Als de ito-studie in Nederland ge- gesteld wordt met die van ns, Duits, en Engels schieten we en heel eind op. sterdam drsj. Tensen Wie stelde indertijd ook alweer voor, hem een enkele regel uit een ge schrift te geven, aan welke regel hij de schrijver kon ophangen? De paasboodschap van dr. Beyer Nau- dé behoeft natuurlijk niemand op gedrongen te worden. Wie zich niet aangesproken voelt, kan hem rustig terzijde leggen. Maar niemand, ook de heer Goossens niet, heeft het recht een enkele zin uit de boodschap te lichten en daarop een paar vroom klinkende flodders af te vuren. Dat is stijlloos. Amersfoort G. Both Begin van de week In Trouw van dinsdag 12 april las ik dat vele miljoenen christenen van alle kerken het afgelopen weekeinde het Paasfeest hebben gevierd. Ik weet dat het een algemeen taalge bruik geworden is om van weekein de te spreken, maar mag ik uw ver slaggever vragen één keer per jaar met pasen te spreken van het week- begin? Assen G. W. Enserink Milieu Zou het niet beter geweest zijn als alle milieubewuste mensen, die op 2 april in Almelo protesteerden tegen het UC-project, zich met de trein naar Almelo hadden laten brengen, in plaats van met de door de organi satoren georganiseerde bussen. Ruim 200 vervuilende bussen, ter wijl de treinen niet overvol waren. Ouddorp N. Hoogerbrug Zaire (1) ^ntjes (7) woord aan de kiezer(es). Dit rt men telkens beweren. Maar Zeker niet door allen maar ^ckeloos op no. 1 te stemmen. nals de heer Paarlberg gevoelde ik, dat mij n stem de laatste keer ïeleverd was. En als men nu een- al niet progressief is? Dan komt i er in vier jaar heus wel achter, bijvoorbeeld bij het CDA nog Jjd vindt, dat spaarzaamheid een _Jigd is en kleine spaarders be- ermd en niet beboet dienen te fden. Dat men de NAVO verplich- In het commentaar spreekt uw re dactie over de onbegrijpelijke steun die president Giscard d'Estaing aan de president van Zaire biedt. Men moet zich wel afvragen: Waarom biedt de Franse president deze steun? Deels misschien om econo mische redenen maar grotendeels omdat de infiltranten in Zaire zich gesteund weten door Cubanen en Oostduitse adviseurs. Wat zoeken ze daar? U beweert dat dit een zaak is van sterk ideologische overwegin gen. Volgens ons legitimeert geen enkele ideologische overweging steun of hulp aan welke partij dan ook bij een intern conflict. Deze hulp van Frankrijk is uitgelokt door landen die zo hoog nodig hun radi cale ideologie waar dan ook willen uitdragen, moet dat nu weer, men denke aan Angola, ten koste gaan van duizenden doden. Ieder land heeft het recht zijn eigen staats structuur te kiezen maar dit dient wel te gebeuren op democratische wijze en niet door middel van in doctrinatie en geweld van landen en personen die ten koste van alles hun ideologie willen uitdragen of met militair geweld willen opleggen. Voorburg A. J. en E. J. Janse de Jonge stoelen) en de Britse BAC-111 (110 stoelen). Politiek De eerste Air France-Fellowship (in gebruik op de nieuwe lijndienst Amsterdam-Lyon-Marseille): de laatste of het begin van een nieuwe Fokker-vloot? Het ziet er dus naar uit, dat de keuze meer een politieke dan een technische zal worden. Al dient er ook rekening mee te worden gehou den, dat de Franse regeringhaar geuite afkeer tegen Amerikaanse produkten ook gebruikt en in de luchtvaartwereld is dat al meerma len gesuggereerd met andere oog merken. Eén daarvan zou kunnen zijn de nog steeds niet officieel gege ven landingsrechten in New York voor de supersonische Frans-Britse Concorde. Een andere: de geringe belangstelling bij Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen voor de Airbus, een jumbo voor de middel lange afstanden, in de bouw waarvan de Franse vliegtuigindustrie Aero spatiale een belangrijk aandeel heeft (ook Fokker is daarbij betrokken). In dat geval zou de flirt met Fokker- VFW alleen gezien moeten worden als een strategie, waarmee de Ameri kanen onder druk worden gezet. Banden Fokker daarentegen gelooft nog steeds een serieuze kandidaat te zijn en wijst daarbij op de nauwe banden tussen de Franse en Nederlandse vliegtuig-industrie: sinds 1958 heeft de Franse Breguet-fabriek al meer dan 350 rompen voor de Friendship gebouwd. Daarnaast vliegen er in Frankrijk al ruim veertig Fokker- produkten (vooral Friendships en VFW-614) bij de binnenlands maat schappijen Air Inter, Air Alsace en Touraine Air Transport. Die laatste maatschappij heeft sedert enkele weken een Fellowship verhuurd aan Air France voor de nieuwe lijndienst Amsterdam-Lyon-Marseille. Eerste Er vliedt dus al één Fellowship in Air France-kleuren. Of die eerste het begin zal zijn van een hele vloot blijft echter nog een vraagteken. De huidige Fellowship mag dan veel moderner zijn dan de af te stoten Caravelles (economischer, eenvou diger te'besturen, geluidlozer en ge schikt voor zelfs de kleinste vliegvel den), zijn capaciteit (85 stoelen) is aanzienlijk geringer dan de Boei- eing 737 (130 stoelen), die Air France wil. Veel meer kans zou de Super Fel lowship maken, die op het ogenblik op de tekentafels ligt. Niet alleen omdat dit toestel 120 stoelen krijgt, ook en vooral omdat het be hoort tot de zgn. tweede generatie vliegtuigen. Dit betekent onder meei, dat het wordt uitgerust met sterkere en nog geruislozer motoren en voorzien wordt van nieuwe zgn. superkritische vleugels, een con structie die de weerstand en dus het brandstofverbruik beperkt. Nadeel is echter, dat het eerste toes tel van dit type pas in 1982 in de lucht kan zijn. En omdat Air France zo lang niet kan wachten, zal zij voorlopig genoegen moeten nemen met de huidige F-28, die aanzienlijk kleiner is dan de Boeing 737. 250 miljoen Desondanks zet Fokker de concur rentieslag voort in de wetenschap, dat een eventuele Franse order een fikse injectie kan geven aan het op het ogenblik wat op de tocht staan de bedrijf. Mocht Parijs kiezen voor Fokker dan zal het in eerste instan tie gaan om een order voor een vijf tiental toestellen, waarmee onge veer 250 miljoen gulden gemoeid zou zijn. Zou de hele Caravelle-vloot door Fellowships worden vervangen dan zou dit een bedrag van 500 mil joen betekenen. Maar voorlopig lijkt dfe vette kluif nog hoog in de lucht te hangen. WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND INTERKERKELIJKE STICHTING VOOR GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG VOOR 'S-GRAVENHAGE EN OMGEVING Van de Slichting maken deel uit een Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijk heden/Medisch Opvoedkundig Bureau, een Bureau voor Preventie, een Sociaal Psychiatrische Dienst en een P.S.V.G.-bureau voor Seksualiteit en Geboortenregeling. Voor de Directie en afdeling Algemene Zaken zoeken wij een Naast de normale secretaressewerkzaamheden zal de taak bestaan uit het zelfstandig voorbereiden en notuleren van vergaderingen, het concipiëren van brieven en het behandelen van de post. Gedacht wordt aan een kandidaat met middelbare opleiding en de diploma's typen en steno Nederlands. Zij/hij dient over een goede beheersing van de Nederlandse taal te beschikken. Enkele jaren ervaring in een secretaresse functie is noodzakelijk. Leeftijd circa 25-35 jaar. Voorts verwachten wij van de kandidaat dat zij/hij in staat en bereid is tot samenwerking binnen het gehele administratieve team van de instelling. Salariëring in overeenstemming met opleiding en ervaring. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden waaronder een welvaartsvaste pensioenregeling bij het P.G.G.M. Wij nodigen u uit uw schriftelijke sollicitatie te richten aan de directie van de stichting, Willemstraat 26, Den Haag. Nadere telefonische inlichtingen worden verstrekt onder telefoonnummer 070-64.69.55. Ten behoeve van ons collectief levensverzekering- bedrijf en haar relaties verzorgt de afdeling Collectief Juridische Zaken adviezen op juridisch en fiscaal gebied inzake Op deze afdeling hebben wij plaats voor een medewerker, die pensioenreglementen en verzekeringsovereenkomsten gaat redigeren en.de daarbij behorende correspondentie gaat verzorgen. De verzekeringsovereenkomst, gesloten tussen Ennia en haar relaties, omvat de regels die gelden bij de verzekering van de pensioenaanspraken van de deelnemers. Die aanspraken zijn vastgelegd in het pensioenreglement. Voor deze functie denken wij aan een medewerker met een opleiding op VWO-niveau, redactionele vaardigheid en belangstelling voor juridische zaken. U kunt uw sollicitatie - met vermelding van de letters CJ - richten aan de afdeling Personeelszaken van Ennia, postbus 202, Den Haag. In verband mei vertrek van de huidige assistente zoeken wij een De werkzaamheden bestaan onder meer uit de dageii|kse behandeling en registratie van ziektemeldingen, vertotaanvragen, hel verwerken van personeelsmutaties en het verzorgen van een deel van de correspondentie Onze voorkeur gaat uit naar een medewerkster van 20-25 |aar, die een goede typevaardigheid heeft en zo mogelijk kan stenograferen. Een voltooide middelbare schoolopleiding achten wij voor deze functie gewens Het afwisselende werk vindl plaats in een klein team en wordt goed gehonoreerd. t Zowel telefonisch als schriftelijk kunt u van uw belangstelling blijk geven op de Afdeling Personeelszaken, Camegieplem 4. 's-Gravenhage. Tel 469464 tst. 432. Op de afdeling Boekhouding van het Energiebedrijf Rijnland is op korte termijn plaats voor een De te benoemen funktionaris zal belast worden met o.a. de verzorging van de crediteuren-administratie, het plannen van de boekhoudkundige werkzaamheden t.b.v. de computer-input en de begeleiding hiervan en met diverse controle-werkzaamheden. Naast het bezit van het diploma S.P.D. of een daaraan gelijk waardig diploma is interesse voor e.g. ervaring met een geautomatiseerde aministratie gewenst. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring en bedraagt f3.087.- bruto per maand. De premie A.O.W. komt voor rekening van het bedrijf. Voorts geldt een goede ziektekostenregeling en opname in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de Directeur van het Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70, Leiden, onder vermelding van nummer: ER/77006 in de sollicitatiebrief. Energiebedrijf Rijnland De Nationale Investeringsbank NV Onze bank Is gespecialiseerd In het verlenen van inveaterlngakradlaten aan het bedrijfsleven. Op enige van onze afdellngssecretarlaten hebben wij plaatsingsmogelijk heden voor geroutineerde: met tenminste een MUtO/MAVO-4 opleiding. Wi| interessant werk in een kleine groep goed salaris gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een 13e maand mogelijkheid tot deelneming aan een aantrekkelijke premiespaarregeling. Sollicitaties worden gaarne ingewacht op de afdeling Personeelszaken, Carne- gieplein 4. postbus 380, 's-Gravenhage. Tel. 469464 tsl. 432. VERKOOP VAN ALLE MEUBELMERKEN V^oop paachladt mat to—tammlng Kamar van Koophandal an duurt tolang da voorraad atrakt lm. 30 april 1$77. «A* a o/ Dagelijks geopend van 9.00 tot 17.30 uur zaterdags van 9.00 tot 17.00 uur HD A All/ O II A Al I rri ItAfriil met echte opheffingskortingen van 20 tot 70% Maandag» na 13.00 uur. Koopavond van 19.00 tol 21.00 uur rnUNK VAN LtcUWEN Bereikbaar: NU NOG VEEL KEUS IN EETKAMERS en SALONTAFELS IN EIKEN EN MODERN MGR. V. STEELAAN 456 VOORBURG Sa*

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17