Aantal illegale arbeiders neemt toe Gezin Eritrea bedreigd met uitzetting eteke lee eze Z3i Commentaar Inkomensbeleid (1) —inkomensbeleid (2) „Flop" van regularisatie afgewenteld op groep van duizend? Mr. Van Bennekom: we zullen ze niet in de steek laten DE DOORBRAAK IN SPANJE.. DE MOGELVKE GEVOLGEN VOOR 5 DECEMBER! Herinneringen voor tussen de buien door erfgenaam mozaïek ervaring echt waar NDERDAG 14 APRIL 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet |pt inmiddels demissionaire kabi- Den Uyl heeft van de trits cistellingen spreiding van inko- :ns, kennis en macht vooral het cent gelegd op de spreiding van Itomens. Het streven om de be- nkbare welvaartsgroei in de par- uliere sector ten goede te laten >men aan de lagere en laagste komens heeft zich geuit ook ar Europese maatstaven in een r>e verhoging van het minimum- on. optrekking van het minimum- n heeft ook geleid tot een her- rdeling: vooral na 1973 zijn de ihillen in de reëel beschikbare ;omens kleiner geworden. Toch in de herverdeling niet in zijn iheel op de rekening van het kabi net Den Uyl worden geschreven. -,-let proces, dat er toe heeft geleid t de onderkant van de inko- :nspyramide steeds verder wordt igetild, is al jaren eerder begon- Sinds 1967 steeg het besteed- het zojuist verschenen rapport Inkomensverdeling" van het CNV rdt nog eens met nadruk op deze rschijnselen gewezen. De christe- jjke vakcentrale vraagt zich af of •r de middengroepen het begin- van heffing naar draagkracht log wel voldoende tot zijn recht omt. Deze groepering mist immers C en aantal faciliteiten, maar houdt Egelijkertijd naar verhouding het I, ninst oVer van een salarisverho- r ling. och blijft het CNV niet staan bij X. e po tie van deze inkomenscate- )rie. Veel aandacht besteedt de akcentrale aan de minimumloner. alle Am Jit de berekeningen van het CNV n (lijkt dat de positie van de mini mal lumloner ondanks alle verhogin- ton en en ondanks zijn toppositie in de iuropese statistieken geen reden eeft tot een gevoel van voldaan- ia3 leid over de uitkomsten van ons ntreven naar rechtvaardiger inko- re nensverhoudingen. Zonneklaar :wf dijkt immers dat honderdduizen- den Nederlandse gezinnen met het nomen van vader wèl de noodza kelijke kosten voor levensonder- tm houd kunnen dekken, maar dat er .voor extra uitgaven, voor werkelijk bare inkomen na aftrek van de prijsstijgingen van de minimum loner met ongeveer dertig procent. Een direct gevolg van de inko mensherverdeling, die zich vooral in de onderste regionen heeft afge speeld, is dat de afstand tussen het minimumloon en het loon dat de meeste Nederlanders verdienen het zgn. modale loon kleiner is geworden. Maar ook in de inko mensgroepen boven het modale loon 25.750 gulden per jaar in 1976 is het gedrang groter gewor den. De gecombineerde werking van belasting en sociale premies, het uitstijgen boven de grens van de verplichte ziekenfondsverzekering en boven de grenzen waarop men nog recht heeft op individuele huur subsidie of op een volledige studie beurs voor een studerend kind heeft de inkomenspositie van de groepen tussen de 30 en de 40.000 gulden per jaar onder zware druk gezet. vrije besteding niets of bar weinig overblijft. Nu kan er met behulp van statistisch materiaal van alles worden beweerd en bewezen, maar de benadering van het CNV levert ook bij nadere kennisneming geen reden op tot ongerustheid op dit punt. Het CNV gaat er vanuit dat het minimumloon 1470 gulden bruto per maand als noodzakelijk minimum voor het levensonderhoud kan gelden. Dat is, naar het peil van 1976 gerekend, na aftrek van belastingen, sociale premies en een gemiddelde huur van 300 gulden per maand een be drag van 997 gulden, dus afgerond 1000 gulden per maand voor een gezin met twee kinderen. Pas wat men netto méér verdient kan als werkelijk vrij besteedbaar worden beschouwd. Dit betekent dat een minimumloner voor extra uitgaven niets overhoudt, iemand met een bruto-inkomen van 20.000 gulden per jaar 12 gulden netto per maand en iemand met 25.000 gulden 176 gulden per maand. Pas in de hoogste regionen rollen er interes sante bedragen uit de bus: iemand met een ton houdt per maand voor vrije besteding 2772 gulden over. Dat het CNV aan deze uitkomsten Van een verslaggever UTRECHT Het aantal illegale buitenlandse arbeiders neemt sinds de afronding van de „regularisatie" (het „witten") van de illegalen vorig jaar weer enorm toe. Het Nederlandse Centrum voor Buitenlanders schat het aantal nu tussen de vijftien- en twintigduizend, het ministerie van Justitie in Den Haag weigert een getal te noemen. Deze mededelingen deed de Amsterdamse advocaat mr. W. van Bennekom lid van de werkgroep rechtsbij stand vreemdelingenzaken (waarvan 150 advocaten deel uitma ken) gisteren in Utrecht. Mr. van Bennekom zei dat de over heid tracht de flop van de regularisa tie af te wentelen op de groep van duizend illegale werknemers die nu op een beslissing van de Raad van State wachten. De regularisatiekwestie (het ..wit ten") van de ongeveer duizend illega le buitenlanders is volgens mr. Van Bennekom een van de grootste za ken op juridisch gebied in de laatste tien jaar in ons land. De regularise ring van de hier zonder officiële toe stemming verblijvende buitenlandse werknemers heeft het probleem van de illegale arbeid niet weggenomen. Dat kan alleen, aldus mr. Van Ben nekom. als de daaraan ten grondslag liggende internationale problema tiek wordt aangepakt. Mr. Van Bennekom vindt het betreu- nog geen beleidsconclusies wil ver binden, is op zichzelf niet zo be vreemdend. De inkomenspolitiek is nu eenmaal omgeven door emoties en wordt als het er op aankomt tot cijfers ver achter de komma uitgevochten. Wat wel zeer be vreemdt is, dat de christelijke vak centrale zich in een land waar men precies weet hoeveel gedekte zeu gen er rondlopen om eens een ongedwongen voorbeeld te noemen moet beklagen over het ontbre ken van statistisch materiaal. Over de effecten van overheidsvoorzie ningen op de individuele inkomens trekkers is domweg onvoldoende bekend. Aangezien minister Boersma deze nadere studies al in zijn Interim-nota Inkomensbeleid heeft toegezegd, lijkt enige aan drang op dit punt niet overbodig. Het is op zijn zachtst gezegd opmer kelijk dat een beleid jarenlang wordt gericht op rechtvaardiger in komensverhoudingen zonder dat ie mand kan vertellen wat dat dan precies betekent. renswaardig dat de Nederlandse overheid geen streep wil zetten on der deze kwestie. De behandeling van de „nadere voorzieningen" bij de Raad Van State kost volgens hem miljoenen guldens (een „nadere voorziening" is het in hoger beroep gaan bij de Raad Van State afdeling rechtspraak tegen een ministeriële afwijzing.) In de groep van duizend illegalen, die nu op een beslissing wachten van de Raad Van State, zitten ook de 182 Marokkaanse hongerstakers die in november—december 1975 in kerken in Amsterdam. Den Haag en Utrecht in hongerstaking gingen. De Raad Van State heeft over ongeveer vijf tien van de duizend illegalen een besluit genomen. Hun verzoek om een nadere voorziening is afgewezen. Zij moeten over enige tijd ons land hebben verlaten. Als zij niet vrijwil lig gaan, zullen zij „daarbij een handje worden geholpen", aldus een mité oprichten dat zich gaat inzetten voor deze restgroep. Een „breed" co- mitë. omdat „advocaten geen kaas hebben gegeten van het voeren van acties". Het comité wil in mei komen tot een landelijke manifestatie voor deze buitenlanders. Het wordt daar in gesteund door onder meer het Nederlands Centrum voor Buiten landers. De hulpverleners hebben nog ruim de tijd om via allerlei acties politieke druk uit te oefenen, omdat, volgens Van Bennekom. de Raad Van State, afdeling rechtspraak, die sinds vorig jaar functioneert, nu al een achterstand heeft van anderhalf jaar. 2,7 miljoen Een foto uit december 1972: illegale arbeiders protesteren tegen hun uit zetting door bezetting van de Mozes- ,en Aaronkerk in Amsterdam. woordvoerder van het ministerie van justitie. Strijdlust „Strikt juridisch gezien hebben we weinig hoop voor de anderen. We zullen deze mensen echter niet in de steek laten", aldus mr. Van Ben nekom. „Hoe somberder onze ver wachtingen, des te groter wordt onze strijdlust". Van Bennekom zal met de andere rechtshulpverleners een „breed" co in Den Haag werd gisteren meege deeld dat de verwijdering van zeven duizend illegaal in ons land verblij vende buitenlanders de Nederlandse staat vorig jaar 2,7 miljoen gulden kostte. In 1975 was dat 1,9 miljoen Het grootste deel van de kosten ging op aan vliegreizen naar landen in het Verre Oosten: Hong Kong, Maleisië en Singapore. De meeste mensen die zo naar huis werden gevlogen waren volgens het ministerie van justitie betrokken bij illegale drughandel. De stijging van de kosten was. zo staat in een rapport, niet alleen ver oorzaakt door het toegenomen aan tal verwijderingen. Ook de gestegen vliegtarieven zijn er debet aan. Van een verslaggever WAGENINGEN Het in Wageningen verblijvende vluchtelingengezin Teodros uit Eritrea heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat om te voorkomen dat het gezin (man, vrouw en een zopntje van anderhalf jaar oud) zal worden uitgewezen. Het echtpaar Teodros verliet in maart 1975 Eritrea, omdat het optreden van de Ethiopische mili tairen tegen de burgerbevolking van Eritrea, het noordelijk deel van Ethiopië dat naar onafhankelijk heid streeft, zo gewelddadig was dat het voor zijn leven vreesde. Via Italië vond het gezin door be middeling van het vluchtelingense- cretariaat van Amnesty Internatio nal een onderkomen op een kamer tje in Wageningen. Inmiddels was zoon Daniël geboren. Toen bleek dat de situatie in Eritrea slechter werd besloot het gezin in ons land asiel aan te vragen. In juli vorig jaar kwam de eerste negatieve be schikking van het ministerie van Justitie. Het gezin Teodros heeft toen de Wageningse advocaat mr. L. T. G. van Engelen ingeschakeld, die herziening van het besluit aan vroeg. Begin dit jaar echter liet het minis terie weten dat er geen aanleiding bestond het gezin, dat nu dertien maanden in Wageningen woont, een verblijfsvergunning te geven. Advocaat Van Engelen tekende be roep aan bij de Raad van State. Het ministerie van Justitie heeft nu besloten dat het gezin de beslissing van de Raad van State niet kan afwachten en het land moet ver laten. Het kort geding dat via advocaat Van Engelen is aangespannen zal op 27 april voor de rechtbank in Arnhem dienen. Mr. Van Engelen noemt het „zeer ongebruikelijk" dat vluchtelingen in dit stadium van het onderzoek worden uitgewe zen. „Ze hebben er recht op de beslissing van de Raad van State hier in Nederland af te wachten," zei hij gisteren. „Als het gezin wordt uitgewezen, zal het hoogst waarschijnlijk weer naar Italië terug gaan, maar daar kan het eveneens worden gewei gerd. De Nederlandse regering heeft laten weten de familie Teo dros in geen geval naar Eritrea te rug te zullen sturen," aldus mr. Van i Engelen. Volgens hem wacht een gevaarlijke toekomst. Een broer van de heer Teodros zit al een jaar onschuldig gevangen, hijzelf is met de dood bedreigd. Zijn zuster is eveneens gevlucht. Er zouden nog zeker tweehonderd Eritreërs in Neder land verblijven. Een deel van hen is student. Een woordvoerder van het ministe rie van Justitie deelde desgevraagd mee dat er geen aanleiding is om te veronderstellen dat het gezin bij terugkeer naar Eritrea gevaar zou lopen. Op 7 april heeft het gezin van staatssecretaris Zeevaiking be richt gekregen, waarin werd meege deeld dat het mocht vertrekken naar een land van keuze. Nu een kort geding is aangekondigd zal gewacht worden tot na de uit spraak. HET WEER door Hans de Jong Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859. Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Er kan in zuidwestrEuropa nog zo een glanzend hogedrukgebied lig gen, als de hogere niveaus boven west-Europa niet meewerken en daar zeer krachtige noordweste lijke winden waaien, kunnen we lente- en zomertemperaturen maar beter vergeten. Dat blijkt ook uit de actuele ontwikkelin gen. Achter een koufront met re gen, dat zich dinsdagavond al had aangekondigd door zeer fraaie kleine schaapjeswolken (cirrocu- mulus) die met grote snelheid uit het noordwesten kwamen opzet ten, viel in n, maar tegelijk de kans op nachtvorst doen toene men. Ook deze koele aprilfase is eindig. Van de oceaan wordt in de loop van dit weekeinde een nieu we aanval van zachtere en vochti ge lucht ingezet, waardoor met name zondag de temperatuur in ons land weer zal kunnen stijgen, begeleid door regen en motregen. Verwacht echter ook in dat geval niet, dat de thermometer direct al vleugeltjes krijgt. buien met hagel, tot de komst van een oceanische rug van hoge druk. Deze zal de lucht belangrijk schoner maken, maar tegelijk de kans op nachtvorst doen toene men. Ook deze koele aprilfase is eindig. Van de oceaan wordt in de loop van dit weekeinde een nieu we aanval van zachtere en vochti ge lucht ingezet, waardoor met name zondag de temperatuur in ons land weer zal kunnen stijgen, begeleid door regen en motregen. Verwacht echter ook in dat geval niet, dat de thermometer direct al vleugeltjes krijgt. Dat was wel zo in een maand die velen van ons nog niet vergeten zijn: de bevrijdingsmaand april 1945, ook al zijn de herinneringen misschien wat geflatteerd. In mijn dagboek, destijds ook in Gorredijk bijgehouden, staat te lezen: „Na een zuidwester storm, gevolgd door een koel noordwes telijk weertype, keerde de hoge druk terug, waarna een periode van mooi voorjaarsweer begon. Neerslag viel er weinig in deze periode. Tijdens de terugkeer van de vrijheid uiteraard in Fries land heerste er goed weer met hoogste temperaturen van bijna 22 graden Celsius op de 17e. Ondanks de oorlogshandelingen zijn op de meeste KNMI-stations de waarnemingen in die enerve rende maand toch doorgegaan (alleen de cijfers van Den Helder, Vlissingen en gedeeltelijk die van Groningen en De Bilt zijn later geschat aan de hand van gege vens van naburige stations). Uit het maandoverzicht van De Bilt blijkt, dat Maastricht op die bewuste 17e april al op 26.1 graad Celsius kwam, Gemert en Wijster 25, Vlissingen (geschat) ook 25, Winterswijk en Naaldwijk 24 gra den. Ondanks guur een buiig weer van de 21ste tot de 23ste april en regen-, hagel- en sneeuwbuien in het laatste deel van de maand was deze zelfde aprilmaand van 1945 toch gemiddeld overal te zacht, het meest in Zeeuwsvlaan- deren met een afwijking van 27» graad, het minste in het noord westen met 17» graad Celsius. De zon scheen gemiddeld over de vijf hoofdstations 170 uur tegen 158 normaal. De tweede decade had de grootste inbreng met 67 uur tegenover 55 in de laatste en 48 uur in de eerste tien dagen van de maand. Ik wisselde in die donkere oor logsjaren maandelijks tempera tuur- en neerslaggegevens uit (ook onweer) met de vroegere KNMIhoofddirecteur E. van Ever- dingen, woonachtig in Amersfoort en een waarnemer in Maastricht. Ten tijde van de be vrijding kwamen die door Van Everdlngen getypte overaichten ter vervanging van de officiële, al i—j— Amsterdam De Bilt Dcelen telde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlutingen Zd Limburg niet meer binnen. Het laatste ls van 19 november 1944. Van Ever- dingen schreef toen in een bege leidend commentaartje: „Met de heer Kemp in Maastricht heb ik geen contact meer, sinds ik hem het overzicht over augustus zond." (Deze derde man zat in bevrijd gebied - HdJ). Wij zijn tot dusverre nog gespaard en wonen in eigen huls, al hadden wij 13 oktober nogal glas- en zelfs muurschade door een bominslag in de buurt. Het leek mij het beste de correspondentie nu maar te staken tot de verbindingen weer normaal zijn, hopelijk zijn wij dan alle drie gespaard en kunnen wij nog eens napraten over 1944. Het instituut dat van allerlei beroofd werd, zal dan ook wel normaal gaan functioneren en voor een gewoon maandoverzicht zorgen." hagelbui onbewolkt licht bew onbewolkt licht bew onbewolkt sneeuwbui xwaar bew. onbewolkt regenbui geheel bew half bewolkt zwaar bew. i onbewolkt bcht bew licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt regen onbewolkt regen motregen licht bew nnw uw windstil nno wnw Hoogwater 15 «pril VlIMlngen 13.24-0 58. HanngvUeUluUen 112-1331. Rotterdam 2 53-15 33. Schevenlngen 2 13-14 34. IJ- muiden 2 S3-15.il. Den Helder 612-1151. Harllncen 8 54-21 20. Dellzijl II 08-23 14 Direct na het weerbericht, dat tot de rand toe gevuld was met drei gende hagelbuien en lage tempera turen, gaf de presentator op de radio de vakantiegangers het pla gerig advies om ter afwisseling van het kleumen in Zandvoort eens in Haarlem te gaan kijken, en hierop liet hij een liedje over deze aardige stad draaien. Pak anders een boek. adviseren wij niet plagerig, met de boekenweek nog vers achter de kie zen en een stapeltje nieuwe Zwarte Beertjes voor ons. die uitgever Bruna ons ter aankondiging toe stuurde. Voor mensen die iets zoeken om de buien te overbruggen, zijn korte verhalen aangewezen lectuur. Be horen zij bovendien tot het genre terugblikkers, dan zijn we hele maal klaar, want „Dertien myste ries" behelst dertien verhalen, die een jeugdige Simenon in 1932 schreef. Maigret is nog in geen vel den of wegen te bekennen, de hoofdpersoon is een Holmes achtige figuur, die ten overstaan van een Watson-achtig persoon in een leunstoel mysteries oplost. Heel fijn. Een halve eeuw oud zijn de detectiveverhalen van de on volprezen Edgar Wallace in „Het driemanschap": na vijftig jaar nog jeven snel en boeiend als toen ze vervaardigd werden. Compleet he dendaags daarentegen zijn twee Beertjes met science fictionverha- len: „Hoe kan ik schreeuwen zon der mond?" van Harlan Ellison en „Zomer op Icarus" van Arthus Clarks, en deze namen zeggen de liefhebbers voldoende. Van Eric Ambler, de grote man van de spio nageroman, is er „Dodelijk ge vaar". van Graham Greene de thril ler „Revolver te koop" (eerder ver schenen onder de titel „Kogels 8 contant" bij uitgeverij Contact», van John D MacDonald „De rose nachtmerrie" en van Richard Stark ..Dodelijk scherp", de beide laatste zijn detectives. Er zijn ook „gewone" romans: „Het nieuwe jaar" van Pearl Buck (altijd genietbaar), „Annette" van Erskine Caldwell (wat lijkt de tijd ver weg dat ons vaderland zich opwond over zijn „God's little acre"!) en een dikkere „Avontuur in Karinthië" (eerder verschenen als Fontein- boek). Van Nederlandse makelij is „Collega Vink vermoord", het thril ler-debuut van collega (mogen we wel zeggen) Koos van Zomeren, dat soms wat erg nadrukkelijk uit het volle journalistieke leven is gegre pen en een goede plot heeft. De prijzen van deze Beertjes zitten tussen 4.25 en 5,50. Een tientje méér Cf 14,50) kost de nieuwe Amsterdamse politieroman van Jan Willem van de Wetering: „De dood van een marktkoopman" (een paperback, ook een uitgave van Bruna). Grijp6lra en De Gier (je krijgt wat van die namen) spelen weer de hoofdrollen, nu in een ver haal dat lang niet het minste is van Van de Wetering en (om op ons uitgangspunt terug te komen) me nig kil uurtje doet vergeten. De wereldberoemde eend Donald Duck viert zijn zilveren jubileum in Nederland en daarom heeft het Co mité Mozaïek '74, dat nu voor het vierde jaar de bloemenmanifesta- tie in Emmeloord verzorgt, de fees tende eend tot middelpunt van „Mozaïek '77" gekozen. Dat bete kent dat de hellingen langs de stadsgracht van Emmeloord van 6 tot en met 15 mei bezaaid zijn met Voor een westerse typiste om er nachtmerries van te krijgen, dexe Chinese schrijfmachine. Zelfs voor een Chinese vrouw of man die de eigen taal behoorlijk onder de knie heeft, moet het niet eenvoudig zijn om een typediploma te halen: telt een gewone schrijfmachine ongeveer vijftig toetsen en knopjes, de Chinese heeft er volgens onze inlichtingen precies 2312, hele kleintjes, die met de nodige moed, beleid en niet te vergeten accuratesse bediend moeten worden. Dit Chinese meisje*heeft er dan ook, mogen we aannemen, heel wat voor moeten oefenen eer ze deze machine, die gebruikt wordt in een Chinees bedrijf in Hamburg, aan kon. tulpen, in de vorm van Donald zelf, oom Dagobert. neefjes Kwik, Kwek en Kwak, kortom, de heer D. Duck mèt vriend en vijand. De mozaïe ken worden elk 32 vierkante meter groot; meer dan een miljoen tulpen zijn er voor nodig, die allemaal af komstig zijn van de bollenvelden in de polders. „Mozaïek '77" valt in de periode, waarin de World Press Photo- tentoonstelling in de toren van Em meloord te bezichtigen is, van 22 april tot half mei. Vroeger was de Engelsman Ken neth Davies een eenvoudig dorpsa gent. maar dat is van de baan nu hij van de ene dag op de andere de trotse bezitter van zo'n 850.000 is geworden. Vier jaar geleden stierf de vrouw die hem in haar testa ment het geld had toebedacht. Drie maanden tevoren had ze haar laatste wil laten vastleggen en sindsdien was Davies er van op de hoogte dat hij de erfgenaam was. Maar het zou nog Jaren duren eer hij het kapitaal in handen kreeg, want al gauw probeerden anderen het testament nietig te laten ver klaren. Davies is namelijk In de verste verte geen familie van de erflater. Zij was een eenzame vrouw van tachtig jaar (bijna twee maal zo oud als de politieman) die bijzonder op Kenneth Davies ge steld was om het heel voorzichtig uit te drukken. De verre nicht die pas na tantes dood van zich liet horen en de vier liefdadig heidsinstellingen, die stuk voor stuk zelf op een flink bedragje had den gerekend, hebben dan ook ge probeerd te bewijzen dat er iets mis moet zijn geweest met de geestver mogens van de oude vrouw op het moment dat ze haar testament maakte. Het proces is Jarenlang slepende gehouden, maar nu heeft de rechter In hoogste Instantie toch beslist dat Kenneth Davies de eni ge ls wie het geld toekomt De Russische revolutie van 1917 is maar een broekje vergeleken bij de Russische Zibeida Tsjeidajewa: de revolutie is pas zestig jaar oud. mevrouw Tsjeidajewa heeft dezer dagen haar honderdzeventiende verjaardag gevierd. Nu kennen ze in de Sowjet-Unie nog wel oudere mensen, maar toch kwam de jarige met naam en toenaam in het dagblad Prawda te staan. Dat ge beurde omdat ze behalve hoogbe jaard ook nog erg actief ls. Ze is altijd tapijtweefster geweest en daar ls ze eigenlijk nooit mee ge stopt. Op haar verjaardag heeft ze zelfs nog drie aan de revolutie ge wijde werkstukken afgeleverd ea aan de fantasievolle kleurencombi naties. schreef de Prawda, kon Je duidelijk zien dat ze een volle eeuw. ervaring heeft. Volgens Amerikaanse bodemkun- digen kunnen zich enorme gaten in de grond vormen, als het water ln onderaardse kalksteengrotten zo ls verminderd dat de aarde daarbo ven geen steun meer heeft Dat dat echt waar ls, heeft een echtpaar uit Deland ln de Amerikaanse staat Florida ervaren: precies op de plek waar hun huls stond, begon 's mor gens om een uufr of acht een gat te ontstaan, dat tegen de middag al twintig meter breed en twintig me ter diep geworden was. Oevolg het hele huls plus twee auto's zakten mee naar de diepte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5