'Nieuwe ketters'op Java jm ess0 Hetdal der Craddocks Cruise met Queen IKON vervolgt serie vrijdagavond •v S3 Wethouder Heerlen neemt ontslag Speciaal vandaag Kareltje Knetter en de toverbubbel DONDERDAG 14 APRIL 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet tc 3 door Ton Hydra ASTERIX EN CLEOPATRA Hebt u ooit een lange reis gemaakt op een groot passagiersschip en bewaart u daaraan prettige herinneringen? Dan is het voor u morgenavond omstreeks 9 uur thuisblijven geblazen. In de tweede documentaire van de NCRV-serie Land of hope and glory neemt Haya Thomas de kijkers mee op een cruise met de Queen Elisabeth II. Alles wat kenmerkend is voor zo n welverzorgd verblijf in een drijvend hotel, komt op het scherm. Het gebeurt zo aanstekelijk dat ik bij de voorvertoning allerlei ervaringen opnieuw ging beleven. Al was die goeie ouwe Sibajak, mijn thuisvaarder. van geringer tonnage en minder pompeus dan Enge lands laatste trots, de overeenkomsten in het leven aan boord zijn frappant. Het lijkt wel of er voor stijl en sfeer op schepen universele wetten bestaan. Dat geldt ook voor de gezagvoerders. Hun oogopslag verraadt dat zij gewend zijn om d e wijdheid van de zee te overzien. Die turende blik wordt echter regelmatig onderbroken door pretlichtjes, kenmerkend voor de zeeman die doet alsof het mondaine gedoe op zijn schip hem amuseert, maar er in feite van baalt. Let u vrijdag op de massale kapitein van de Queen Elisabeth n en u begrijpt wat ik bedoel. Dan valt het u ook meteen op dat bekakte lieden als kinderen zo verguld zijn, wanneer ze een keertje met de gezagvoerder aan tafel mogen zitten. Cineast Rein Richters heeft dat specifieke sfeertje kostelijk betrapt Ook kijkers die nooit een zeereis hebben gemaakt, zullen met plezier deze reportage volgen. Vooral wanneer zij gevoel hebben voor de licht ironische knipoog waarmee het leven aan boord wordt bekeken. Vrijwel iedereen weet dat de ogen van een kat in het donker op lampjes lijken. Maar hoe komt dat? Het is eveneens algemeen bekend dat ons lichaam bacteriën afweert en dat bij bepaalde weersomstandigheden de regenboog ontstaat. Alweer: hoe zit dat? Menigeen die een-twee-drie het juiste antwoord moet geven, zal zeggen: daar vraag Je me wat! In de KRO-rubriek met die naam kunnen deze vragen vanavond aan de orde komen. Misschien krijgen we ook te horen waarom eieren leggende vogelbekdieren tot de zogende fauna worden gerekend. De AVRO maakt wel enorme sprongen in de tijd. Direct na het leven van Edward VH gaan we duizenden jaren terug om Moses te volgen. Als de film qua'montering net zo verzorgd is en de acteerkwaliteiten even grandioos zijn, gaan we er niet op achteruit. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met een pro gramma over de enorme ver schraling van de bodem door het wegkappen van de bossen op Java vervolgt IKON- televisie vrijdagavond de serie „De nieuwe ketters". Een reeks over enkelingen en groepen, die zich kritisch inzetten voor een verantwoorde toepassing van de technische mogelijkhe den. Wim Koole. televisie- directeur van de interkerkelij ke omroep, typeert het beleid van de IKON in dergelijke uit zendingen met de uitdrukking „om te overleven". In „De nieu we ketters" wordt gezinspeeld op de bedreiging van het milieu in welke vorm dan ook. Eerder werden uitgezonden de pro gramma's over de „bekering" van landbouwkundige Sicco Mansholt. de Friese boer Taeke Cuperus. die de moderne techniek voor landbouw en veeteelt inruilde tegen eenvoudige goedkope en zuinige middelen en die zijn grond vruchtbaar hield met koeiemest in plaats van kunstmest. Ook was er het programma van de Engelse ingenieur die alternatieve technologie toepaste met zonne warmte en windenergie. Deze „nieuwe ketters" willen niet rancuneus zijn of alles blindelings afwijzen wat te maken heeft met techniek en wetenschap. Hun doel Is echter om in plaats van terug te keren tot de middeleeuwen de techniek voorzichtiger te gebruiken en zo technologische wildgroei tegen te gaan. Hun doen en laten is een reactie op de ongeremde groei en de mogelijkheden van de techniek die hebben geleid tot een soort religie waaraan niet getornd mocht worden. Kritisch Met „Dé nieuwe ketters" wordt vaak bedoeld wetenschappelijk gevormde mensen die een kritisch oog houden op de technisch wonderdoenerij. Ze proberen verantwoorde alternatie ven aan te bieden. Maar deze enke lingen worden vaak gekritiseerd en niet serieus genomen door de aan hangers van wat wordt genoemd de vooruitgang der techniek. HEERLEN - De Heerlense CDA- wethouder W. J. (55) heeft ontslag genomen als wethouder en raadslid. Als motief worden persoonlijke re denen opgegeven. Onlangs werd de wethouder aangehouden op verden king van ontucht met een minderja rige te hebben gepleegd. De CDA- fractie heeft de overige raadsfrac ties benaderd over de opvolging van wethouder J. Men kan de vraag stellen waar in dit geheel een serie van vier program ma's die IKON op Java maakte past. „Otong Rastau" heet de eerste afle vering. Dat is de naam van een spe ler met Wajang-poppen. Dit spel is geënt op een oud ritueel verhaal, waarin toespelingen op actuele poli tieke problemen worden opgeno men. Omdat een magische cirkel rondom deze poppenspeler is getrok ken, grijpen machthebbers niet in, als deze politieke kritiek uit. Zijn kritiek geldt het probleem van de erosie, het afslijten van vruchtbaar land en de overbevolking. „Woestijn" Op het eerste gezicht ziet het eiland Java er groen uit, maar milieudes kundigen voorspellen dat als het zo doorgaat het eiland over dertig Jaar een woestijn is. Nu al zijn hele gebie den veranderd in droge steenachtige streken. Het bouwland is on vruchtbaar geworden. De harmonie in de natuur is weg. Door de overbe volking moesten steeds meer mon den worden gevoed, meer rijstvelden werden aangelegd, maar niet zoals vroeger in evenwicht met de opbouw van het land, waardoor er sprake was van natuurlijke irrigatie. Om bouwland te krijgen werden de bomen omgekapt. Terwijl deze bo men juist als een spons het water tegenhielden als het te hard regende en het vocht lang vasthielden als de droge tijd aanbrak. De grond die zo voor akkerbouw wordt klaarge maakt wordt binnen korte tijd on vruchtbaar. De slagregens nemen de vruchtbare grond mee naar de woes te rivieren. Binnen een jaar tijd gaat op Java vierduizend hectare grond verloren, dat is tien maal de Noord oostpolder. Totaal is in Indonesië twintig miljoen hectare verwoest Otong Rasta, de-poppenspeler be reist met zijn Wajangspel het platte land van West-Java. Daar doorweeft hij zijn verhaal over de goden van Java met een dramatische beschrij ving van de ooizaken van de woes tijnvorming. Dat zijn de overbevol- Deze berg was eens begroeid met bossen, die het water voor de vruchtbare grond bewaar den. Nu is hij praktisch leegge- kapt. De grond is onvruchtbaar geworden. king, de trek naar de stad en de ontbossing van de bergen. Om de bewoners van de kampongs, de kleine Javaanse dorpjes toch niet helemaal met lege handen achter te laten adviseert de poppenspeler aan het eind van zijn verhaal geboorte regeling. Te grote gezinnen bevorde ren ziekte en armoede. Er zijn meer uitgaven dan Inkomsten. Hij raadt aan, als het zou kunnen, dat niet om de twee, maar pas om de vijf Jaar een kind wordt geboren in een gezin. Met andere woorden: het antwoord op de problemen moet uit de samen leving zelf komen. De serie „De nieuwe ketters" laat het niet alleen bij de „primitieve" les van de poppenspeler, want in de tweede aflevering „Mochtar Lubis", volgende week vrijdag wordt ie mand voorgesteld die verschillende boeken schreef over oplossingen en maatregelen op landbouwkundig en op sociaal-economisch gebied. Op verscheiden plaatsen op Java zijn nu enkelingen bezig te werken vol gens zijn ideeën. In Machiavelli belicht de VPRO o.ra. de landhervorming in Portugal. Ned. 1/19.50 De KRO start de tweede serie tv- spelen onder de titel Centraal Station. Ned. 2/20.25 Het gesprek in Heel de mens gaat over homofilie. Ned. 2/22.05 In Brandpunt: de gestegen koffieprijzen en aandacht voor het tekort aan narcotiseurs in opleiding. Ned. 2 22.35 Radio vandaag HILVERSUM I <299 m eo FM-kanalen) NCRV: 7 00 Nieuws 7 02 Hel levende woord. 7 06 (S) Te Deum Laudsmus gewij de muziek. 7 30 Nieuws 7.41 (S) Vandaag- donderdag" informatief programma a 41 Hier en nu) 8 24 Werk woord 6 30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst: klassieke muziek. 8 43 (S) Onder de hooglezon. 10.30 Nieuws 10 33 (S) In 't zilver, programma voor ouderen 12 00 (S) De Kilima Hawaii ans Show 12.13 Boer en tuinder 12.26 Me dedelingen voor land- an tuinbouw 12 30 Nieuws 12.41 (S) Hier en nu. 12.35 (A) Mid- fiun vaneerd programma. (1520 Nieuws17 30 Nieuws 1722 (S) Hier en nu. 18 00 De kerk vandaag Informatie over kerk en samenle ving 18 20 (S) Van onze correspondenten 16.30 Nieuws 18.41 Wereldpanorama 18.33 Zojuist verschenen. Nieuwe boeken 19 00 (Si Leger des Heilskwartier. 19 15 (S) De wereld zingt Gods lof Verzoekplatenpro- gramma van gewijde muziek 20 00(S)Oo«d m Frans* chansons 20 4 maat Programma over onderwijs en opvoe ding 21 00 Liever geen bezoek, geen bloe men maar daarna* Serie over rouwver werking. 21 20 (S) Orgelconcert door Bert Matter werken van Louis Ver na. 21 45 (S) Spraakmakrn 22.25 Avondoverdenking 22 30 Nieuws 22 40 (S) Hier en nu Aansl Politiek weekoverzicht. 23 00 Rondom het woord. Programma over het bidden. 23.25 (S) Jazztime 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) AVRO 7 00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Op blote voeten, vraag- en antwoordspel (8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal.). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Op het eind van de rit; gesprek 9 35 Waterstanden. 9.40 Arbeidsvitaminen: verzoekplatenprogram- ma. 10.00 Radio Lawaaipapegaai. kinder programma. 10.10 Arbeidsvitaminen, ver volg (1100 Nieuws. 1103 Radiojournaal). 11.30 Rondom twaalf: een uur allerlei. 12.30 Hersengymnastiek. 13.00 Nieuws. 13.11 Ra diojournaal 13 25 Beursplein 3. 13 30 'n Middagje AVRO; muziek, informatie en ser vice (16.00 Nieuws 16 03 RadiojournaaL) 17 00 (S) 13-speciaal, kinderprogramma. OVERHEIDSVOORLICHTING 17 40 Den Haag aan de lijn. AVRO 17.55 Mededelin gen 18 00 Nieuws. 16.11 Radiojournaal. P P 18.20 Uitztnding van de Boeren Partij. IKON: 18.30 Kleur; informatie en kommen- taor over zaken van kerk en samenleving. AVRO: 19 00 AVRO's sportpanorama 20 00 Nieuws. 20.05 (S) Hollands Glorie, hoorspel- serie. 20.55 (S) Alert, op het vlak van muziek en maatschappij. 21 20 (S) Het Omroep Or kest. klassieke muziek 22 20 Aspecten, kun strubriek. NOS 23.00 (S) Met het oog op morgen met om 23 05 Aktualiteitenover- zicht Radio-TV. 23 20 Den Haag Vandaag: 23 52 Even ontspannen voor hel slapen gaa- n yoga. 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM III (445 a ea FM kanalen) TROS 7 02 (S) Vaak s ochtends 9 03 iSl De Hugo van Gelderen show 1103 (S) Ver- zoekplatenprogramisa. 120) (S> Boter. Klaas en prijzen. 14.03 (S) Polderpoppara- de. 16.03 (S) Europarade. NOS: 18 03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS: 19.02 (S) Poster 20.02 (S) Soul'show. 22.02 (S) Sesjun, jazz. 23.02 (S) Close-up. 0.02 (S) De Hugo van Gelderen show met LP-werk. 1.02-7.00 (S) De nachtwacht. HILVERSUM IV (FM-KANALEN) KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Badinerie: Klassieke muziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij: Gedachten ter overweging. 9.10 (S) Nederlands Saxofoon Kwartet. 9.30 Ik sta hier niet voor de banken te praten. 10.00 (S) Aubade. 12.00 (S) Rondom Offenbach. 14.00 Nieuws.14.02 Hoogachtend... 15.00-17.00 (S) Kollage van alledaags en zeldzaam. 19.50 Machiavelli. of hoe hel in de wereld toegaat 21.05 Maiy Hartman. Mary Hartman (vervolg) 21.35 NOS: Journaal 21.50 EO: Nader bekeken special 22.15 Van U wH ik zingen 22.45 NOS: Journaal TV vandaag NEDERLANOI 15.00 EO Van hart tot hart 19.15 TEIEAC Oasprakkan m*t hulpverleners 19.45 NOS B*r*boot 19.55 Journaal 18 05 VPRO Pop*ya 19.10 Landgenoten NEDERLANO II 19.45 NOS: toeristische tips 19.55 Journaal 19.06 KRO: Tom 4 Jerry 19.10 Peppl en Kokki 19.25 Daar vraag je me wat 20.00 NOS Journaal 20.25 KRO Centraal Station tv-s*ne 21.15 Voor een bnefkaarl op de eersie rang 22.05 KRO Heel de mens 22JS Brandpunt 23.15 NOS: Journaal EVEN LATER. ZU HEBBEN ON' VtCTOftitïll* OI6PIACUIT! Dinsdag zullen wij er iets meer van weten, maar ik vermoed dat ik de televisieserie over de Engelse vorst ga rekenen tot het allerbeste dat ik in dit genre heb gezien. Wanneer zijn Nederlandse spelers in staat, een stuk van onze eigen geschiedenis op dit unieke niveau te laten herleven? Jack van Belle heeft mij verteld dat wij in Zienswijze geen mengsel van religieuze en maatschappelijke bespiegelingen voorgezet krijgen. In mijn rubriek van maandag j.l. klonk die verwachting enigszins door. Over de nieuwe opzet van een programma over geestelijke stromingen valt nog niets te zeggen. De heer van Belle heeft aan zijn „bazen" voorgesteld, het winterseizoen 1977-'78 te vullen met een serie Interviews (dus geen groepsgesprekken) en pas daarna te beslissen over een andere formule voor de ontmoetingen op het geestelijk erf. Dat weet u dan ook weer. Zo is een veehouder, vlakbij de stand Bandoeng bezig met anti- erosie-projecten, zoals diversiteit van gewassen en boomaanplant. Hij introduceerde ook het schaap en speelde het klaar met geïmporteer de koeien een bestaan op te bouwen en tegelijk zijn bouwgrond rust te geven om zich te herstellen van de roofbouw uit het verleden. Ook wordt in deze tweede aflevering ken nis gemaakt met de activiteiten van het bureau voor gezinsplanning. In aflevering drie „Anton Sudjarwo" wordt kennis gemaakt met een jon ge civiel ingenieur die besloot zich in te zetten voor de allerarmste boeren. HIJ begon met de aanleg van een tien kilometer lange waterpijplei ding van bamboe, een schooltje werd gesticht, koeiemest werd voor de landbouw gebruikt. Hij adviseer de methaangas te gebruiken in- plaats van hakhout. Schroothandel „Tan Toledo Lie", de vierde afleve ring, gaat over het handelen in schroot in de grote steden. Uit deze afvalmaterialen worden ge bruiksvoorwerpen gewonnen, waar door de „schroottechnologie" ls ont staan om het met een duurder woord te zeggen. Afvalmateriaal -wordt verwerkt tot nieuwe ge bruiksvoorwerpen. De uitzendingen zijn steeds vrijdagavond. Morgen ls dat om 23.15 uur op Nederland 1. De makers Wouter van Dieren (on derzoek en interviews) en Philip En gelen (regisseur), naast verschillen de anderen, hebben speciaal het oog laten vallen op Java omdat het een van de ernstigste probleemgebieden is. Hoewel in veel Afrikaanse landen ook sprake is van erosie, is de mate waarin vaak niet in kaart gebracht. Dat dat met Java wel het geval ls ls voor een derde-wereldland een unie ke situatie. Een ander motief voor .hun keus was de nauwe band, die Nederland altijd met Indonesië heeft gehad. Het kolonialisme kan echter de erosie niet in de schoenen worden geschoven. Volgens kenners dateert dit euvel al van de dertiende eeuw. De grote bevolkingsgroei van de laatste jaren heeft daartoe het zijne bijgedragen. 1. Het was winter geworden en de sneeuw dwarrelde neer in dikke vlokken. Heel het landschap was overdekt met een mollige, dikke sprei en de bomen van het Rijkhuy- zense Bos stonden roerloos temid den van al die blanke pracht Maar temidden van al die roerloosheid was het bewegende figuurtje te zien van een klein parmantig jongejte. Dat was Kareltje Knetter, de ijverige en pientere leerjongen van de dorpssmid J. J. F. Verholen. Kareltje was een flinke wandeling aan het maken, want hij hield van de sneeuw. Hij was van plan om tegelijk een oogje te wagen aan de vele den- neboompjes, die in het bos stonden, want het liep tegen Kerstmis en er moest van 't jaar maar eens een gezellig boompje opgetuigd worden in de smidswoning. Zo wandelde Ka reltje Knetter dus vrolijk en opge wekt door het bos en hij merkte niet dat Simon de Stroper hem stond na te gluren van achter een dikke boom. „Wat mot dat blikskaterse jong op mijn jachtgebied?" dacht Simon. „Dat is dat kleine, eigenwijze hulle- ple van Verholen. Sakkerdemalleha- zestrik! As-ie maar van me valle en me klemmetjes afblijft! Am za'k hem leren!" 8 Nu was Kare J" natuurlijk helemaal niet van p »'J om aan de onwettige bedrijfsmal*nu alen van Simon de Stroper te kon »er :u Kareltje had van dat soort dii ,e£ helemaal geen weet en het ink seerde hem geen zier. Hij was le' eindje verder gelopen en toen i tn zijn aandacht door héél andere nc gen, zoals bijvoorbeeld het zwi ili hulpgeroep van een stem, die vaif^e, weg tussen de bomen klonk. Prof. dr. J. Verkuyl spreekt in de middagpauzedienst over „De verre zen Heer als Heer van de dagelijkse arbeid". Hilv. 1/12.55 In de tweede uitzending van het NCR V-programma over rouwverwer king komen weduwen aan het woord. Hilv. 1/21.00 In Spraakmakcn komt de vraag aan de orde of de angst voor de toenemende criminali teit wel terecht is. Hilv. I 21.45 Muziek rondom Offenbach klinkt in bet KRO-programma o.a. van Chopin, Paganini, Berlioz en Rossini. Hilv. 4/12.00 - 148 - Ze gingen even bij het meer op een oude boomstronk zitten. „Je hebt het maar goed, Hazel," zei hij, „Jij kunt doen wat je wilt. Kon iedereen dat maar." Ze keek hem verstolen van opzij aan. „Alle mense benne gek van boeke," zei ze, „maar ik vin der niks an. Je heb ter niks an om der met Je neus in te zitte stare." Even strekte hij zijn hand uit en raakte haar aan, maar trok hem meteen schielijk terug. „Et is zacht, hè?" vroeg ze. „Vin Je mij mooi, Jonge?" „Ja, Hazel", zei hij teneergeslagen. „En toen ik met Je optrok vond ik het fijn. Morgen moet lk weer naar school terug. Het duurt tot de zomer voordat ik naar huis kom. Zal....zal lk je eens een brief schrijven?" „Niks hoor," lachte ze. „Die kennik toch nie leze. Of ik zou em door Pansy motte late voorleze." „O nee liever niet," zei Ikey haastig. Ze keek hem aan een stuk aan, ten prooi aan allerlei gevoelens die ze zelf nog niet begreep. Ze moest hui veren toen ze eraan dacht dat hij haar had aangeraakt. Vreemd, vond ze. hoe kon dat nu? De zon scheen lekker warm. Verwonderd en een beetje nijdig stond ze op en klom de heuvel op door het hakhout. Toen Ikey haar even later zocht was ze verdwenen. IV De invloed van de lente deed zich weliswaar niet zo bewust als bij Hazel - ook elders gelden. Toen Eli nor Codsall op een mooie morgen bij het eerste vogelgezang haar Will wekte, verwekte hij bij haar weer een kind, ondanks hun voornemen het gezin klein te houden. Daarna viel hij weer In slaap en begon luid te snurken. Dat verdroeg Ellinor niet. „Will, Will," riep ze, „Nou mot Je niet mog es in slaap valle! Me motte der vroeg uit, en nou gaan ik thee zette!" Grommend ging hij overeind zitten en wreef zijn ogen uit. Toen keek hij haar met een bezlttersblik verliefd aan en zei: „Ellnor, je zietter met de dag liever uit, meid." „Ophouwe met die onzin", zei ze en glipte vlug het bed uit om niet nog meer tijd te verspillen. Maar zijn opmerking deed haar intussen deugd. Sam Potter liep op dat moment bui ten om wat hout te hakken. Hij zoog met welbehagen de scherpe april- .lucht in en dacht even aan zijn be- R. F. Delderfield „De Boekerij, Baarn" klagenswaardige broer Smut. Hij had laast gehoord, dat deze voor waardelijk zou worden vrijgelaten. Een grote vos sprong dwars over het pad, vlak voor zijn voeten. „Vort, ouwe dief!" riep Sam vrolijk en velde met een grote zwaai van zijn bijl de boom die hij had uitge zocht. Op De Vier Winden werd er om die tijd altijd ontbeten. Het dartele kroost van Eveleigh en zijn handige vrouw Marian zat om de tafel en proestte het uit toen Sydney Codsall die hier inmiddels als een familie lid werd beschouwd in een lange, beleefde volzin om de jam vroeg. Ze moesten hem van Marian vriende lijk bejegenen, omdat hij geen vader en moeder meer had, maar intussen kostte het hun grote moeite hem niet af en toe te plagen. Hij was zo anders dan de andere kinderen uit de Vallei. Hij at langzaam en weinig, meer met zijn gedachten bij het Franse grammaticaboek op de plank dan bij het brood en de Jam op de houten schalen. De klassele raar van de middelbare school in Whlnmouth had hem een uitzonder lijk knap en begaafd leerling ge noemd. Daarom hoefde hij geen boerenwerk op te knappen en mocht boven in een klein hokje studeren zoveel hij wilde. Diep in zijn hart minachtte hij de andere jongens en meisjes die het nooit zover zouden brengen als hij. Al was hij pas veer tien jaar, toch wist hij voor zichzelf heel goed wanneer zijn moeder haar eerste fatale vergissing beging: ze had nooit met zijn vader, die uit de klei getrokken boerenkerel, moeten trouwen. Nu. hij zou zich weten op te werken. Straks zouden al die ginne gappende kinderen van de Eve- leigha voor hem moeten bulgen. voor hem, niet voor hun vader, al was die een voorman. Hij zou De Vier Winden bezitten, met alle grond die erbij hoorde. Na het ontbijt sprong hij op de fiets en fietste veertien kilometer naar school. De zon scheen en vogelkoren jubïlden, maar Syd zag noch hoorde er iets van. Hij op het zadel zijn onregelma Franse werkwoorden te repeten De lente had echter een dramati effect'op iemand die oud en ervi genoeg was om beter te weten was John Rudd drieënvijftig meer dan twintig Jaar weduwn toch was hij hopeloos verliefd o Maureen O'Keefe. Op het eerste zicht nog wel, toen ze met haar li het erf op kwam rijden, twee da na de schipbreuk, en hem in h grappige Ierse tongval had mee deeld, haar vader op te volgen. Wordt vervo Even puzzelen i i 11 i li Mi i i l i' In elk vakje een letter plaatsen dat de letters woorden vormen, en met de zesde rij bestaat woord uit dezelfde letters als voorafgaande woord plus een Na de zesde rij bestaat elk woord dezelfde letters als het vooraf de woord minius een letter. 1. rondhout, 2. plaaggeest, 3. genheid, 4. halfgod, 5. strak k 6. schitteren, 7. mond, 8. bon 9 boordsel. 10. tennisterm. 11 zetsel Oplossing vorige puzzel. 1. raap, 2. Aida, 3. ader, 4 par deel, 6. leme, 7. elegant. 8. ak Nero, 10. tros.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4