aatregelen tegen rbiter Vervoorf ,Waterpoloteam is er nog niet' Georg Kessler weg bij Hertha BSC Wire vrienden van King eten nooit een rol achter elkaar op. Harvey Glance: 9,8 Nastase maakt einde aan zegereeks Connors Amsterdam vraagt scheidsrechterscommissie: Drt en Spasski eken af Ivo Trumbic na deceptie van Krefeld tzege voor anckaert KING Ruud Geels: alleen nog Feyenoord Toptijd wordt niet erkend SPORT Matty Verkamman ^JTERDAM FC Amsterdam gaat de scheidsrechterscommissie betaald voetbal verzoeken 3i-Maatregelen tegen Joop Vervoort te nemen. De in degradatienood verkerende eredivisieclub, ^Zaterdagavond tijdens de wedstrijd tegen PSV door arbiter Vervoort werd gedupeerd, acht het fcden van deze scheidsrechter in het betaalde voetbal niet langer verantwoord. Vervoort i5v iasde in Eindhoven 17.000 en op de televisie miljoenen kijkers, toen hij, acht minuten voor het de Amsterdammers een op het oog glaszuivere strafschop onthield. ,1? loelman Tonny van Engelen 3« de doorgebroken Leo de «w f bij de benen. Vervoort liet rel doorspelen waardoor FC leerdam de buitenkans op een iar winstpunt werd ontnomen. :sr had PSV via een dubieuze chop de enige goal gescoord. toop. de voorzitter van FC lam, die zelf overigens niet ven aanwezig was, wenst 'tj i (duidelijke) televisiebeelden ■n ieer op de zaak terug te komen, go»! hiet nu onlangs een speler (Ray N van Sparta op grond van ibeelden werd geschorst. De lentie van die veroordeling ie arbitragecommissie zou een de scheidsrechterscommissie iroken „speelverbod" voor kunnen zijn. Ofschoon bei- 1«tken wel een wezenlijk verschil •n In de zaak-Clarke ging het een openlijke geweldpleging [;3 toot), die door miljoenen kij- i'.s» werd aanschouwd. De arbitra al" nmissie achtte het onwezenlijk 11 die omstandigheden geen ge- te maken van beelden. In de 52M Vervoort gaat het om een \ns door miljoenen aan- wde spelsituatie, die dat _vast niet meer is terug te Dé Stoop: „Ik ben het nooit die kwestie-Clarke eens ge- Dat heb ik binnen de KNVB teeds naar voren gebracht. Een rijd dient na tweemaal drie ier te zijn afgelopen. Dat geldt voor de uitslag als voor de rs. Wanneer je er de toevallig ezige televisie bij gaat halen. £taat er op den duur niets meer FC Amsterdam onderneemt wat de uitslag tegen PSV be- dan ook niets meer". rs ligt het dus ten aanzien van lur Vervoort, wiens optreden .dhoven wel kan worden be- Stoop meent over de dit sei- al eerder fel bekritiseerde idsrechter: „Wij gaan de KNVB ■en om de tot dusverre weifelach- houding ten aanzien van Ver te herzien. Die man scoort al heel seizoen onvoldoendes. Men het kennelijk een beetje sneu lem te laten vallen. Maar in deze andigheden kan het humane d van de KNVB gewoon niet if. Het is een onbestaanbare dat Joop Vervoort over promo- n degradatie beslist. SC Cam- is eerder dit seizoen ook al de van hem geworden." p doelt op Vervoorts inderdaad zwakke leiding tijdens de wed- Excelsior-FSC. De van origine erdamse referee blies bij die ge- iheid bepaald niet in het nadeel EN Een van de twee meest om streden momenten uit het optreden van scheidsrech ter Joop Vervoort tijdens de wedstrijd PSV-FC Amsterdam. Willy van der Kuylen passeert doelman Jan Jongbloed vanaf de elfmeterstip uit een strafschop die op zijn minst dubieus was. Later weigerde Vervoort de bal opnieuw op de stip te leg gen, toen PSV-doelman Van Engelen de doorgebro ken De Leeuw onderui thaalde. Een schoolvoor beeld van een strafschop. Joop Vervoort wuifde het geheel evenwel weg. Tot grote woede van FC Amsterdam. KJAVIK Boris Spasski (Sov) nstimil Hort (Tsj) hebben hun ede partij in de kwartfinales van kandidatentoernooi voor de we- itel na veertig zetten afgebro- Het waarschijnlijkst is, dat de- lartij evenals de eerste partij in weede zitting in remise zal eindi- De verlenging van de twee- P, die na twaalf partijen een ike stand van 6-6 had bereikt, lt telkens in series van twee ijen gespeeld. Een van de spe- dlent een serie te winnen, alvo- hij de tweekamp op zijn naam gebracht. De winnaar komt in alve finales uit tegen Lajos Por- (Hom Spasski, zwart: Hort. 2et. e7-e5: 2. Pgl-f3, Pg8-f6; 3. Pf6xe4; 4. Lfl-d3, d7d5; 5. *5. Lf8-e7; 6. Pbl-d2. Pc4xd2; 7. id2. PbK-cG; 8. P«5xc6, b7xc6: 8. 10. Ddl-hS, g7-g6; 11. DhS-h6, k 12. b2-b3, Le7-f6; 13 «4*3, *8; 14. Tfl-el. TeSxel (schaak); falxel, Lc8-e6: 18. Dh6-f4. Lf6-e7; W4-K?,. Lc7-d6; 18. Ld2-f4. Ld6xf4; &f3xf4. Dd8-d6: 20. Df4-f6, Le6-d7; Df6xd6. c7xd6; 22. Tel-e7, Tb8-d8; Kcl-fl. Kg8-g7; 24. Kfl-e2. Kg7-f6; Te7-e3, Td8-e8: 26. Te3xc8, *e8; 27. b3-b4. Le8-d7; 28. Ld3-aK. «7: 29. h2-h4. h7-h6; 30. Ke2-e3. 5: 31. H4xg5. hflxgS; 32. a2-a4. f7-f«: R-f3. Ke7-d8; 34. La6-d3, Kd8-e7; Ld3-a6. Kc7-d8; 36. a4-a5. Ld7-f5; U6-d3. LfS-e6; 38. f3-f4, g5-g4; 39. ^2, Kd8-d7; 40. Lc2-d3, Kd7-c7. «broken stelling: Kr3. Ld3, pionnen op a5, b4, c3, '4 en g2. »rt: Kc7, Le6, pionnen op a7. c6, d5, f6 en g4. van Excelsior. De FSC'er Colombain werd uit het veld gestuurd, maar later door de tuchtcommissie niet gestraft. Mede dank zij de warrige leiding van Vervoort, bleef Excelsior toen op het goede spoor in de strijd om de derde periodetitel van de eerste divisie. Een titel, die SC Cam- buur uiteindelijk op doelsaldo ver speelde. Dé Stoop ten slotte: „Eerst SC Cambuur. Nu is Amsterdam toe vallig de dupe geworden. Zo kan het niet langer." Mr Willem Kernkamp, voorzitter van de scheidsrechterscommissie. neemt de felle reactie van Dé Stoop voorals nog met een korreltje zout. Hij zegt tenminste: „Men moet niet vergeten dat er hier sprake is van een overi gens begrijpelijke maar emotionele teleurstelling van een bestuurslid. Ik zal Stoop deze week nog wel ont moeten. Eerst moet ik nog zien dat FC Amsterdam officieel iets in deze richting gaat verzoeken." Wel Is het de bedoeling dat de affai- re-Vervoort deze week binnen de scheidsrechterscommissie wordt be sproken. Aat Stouthandel, lid van de commissie, was er in Eindhoven ge tuige van, hoe zeer Vervoort de boot miste. Kernkamp wil overigens beslist niets weten van een eventueel „ver vroegd pensioen" van Vervoort die officieel nog twee seizoenen voor de boeg heeft. Kernkamp: „Laten we toch een beetje reëel zijn. Zoiets is nog nooit gebeurd. Iemand tijdens het seizoen afvoeren." Gevraagd naar zijn indrukken van de televisiebeelden. besluit Kernkamp „Het leek erg veel op een strafschop. Maar ach, wat doet het er verder nog toe. Protesten zijn niet meer mogelijk. Gelukkig maar. want anders zou na twee maanden de zaak achter de groene tafel nog eens her zien kunnen worden. We hebben de beslissingen van een scheidsrechter maar te accepteren. Waarbij je slechts kunt hopen dat er niet te veel fouten worden gemaakt." Challenge Cup en 100.000 dollar LAS VEGAS llie Nastase (Roe) heeft in Las Vegas de Challenge Cup gewonnen door in de finale Jimmy Connors (VS) in vier sets te verslaan- 3-6, 7-6, 6-4, 7-5. De zege, die Nastase 100.000 dollar (ongeveer 250.000 gulden) opleverde, betekende voor Connors de eerste nederlaag in veer tien wedstrijden. Nastase, die de twee voorgaande ont moetingen met Connors had verlo ren. begon langzaam. Pas toen hij in de tweede set de tiebreak met 7-4 had gewonnen, kwam de Roemeen in zijn spel. Nastase en Connors hadden zich in december via de kwallflcatiegroepen geplaatst voor deze eindstrijd. Nas tase had daarin Orantes, Solomon en Laver uitgeschakeld. Connors had hetzelfde gedaan met Rosewall, Pa- natta en Gerulaitls. Nastase had de Challenge Cup, een toernooi dat wordt georganiseerd door de WCT, vorig Jaar ook op zijn naam gebracht door in de finale Björn Borg te ver slaan. Tom Okker en Wojtek Fibak hebben hun reeks successen in de dub belspelen van de WCT-cyclus niet kunnen voortzetten in Monte Carlo. Het Nederlands Poolse paar verloor de eindstrijd in drie sets van Jan Kodes (Tsj) en Francois Jauffret (Fra). 6-2, 3-6, 2-6. Björn Borg won de finale van het enkelspel. Hij verslóeg de Italiaan Corrado Barazzutti met 6-3, 7-5, 6-0. Betty Stöve heeft met de Tsje chische Martina Navratllova een in ternationaal tennistoernooi voor da- mesdubbels in Japan gewonnen. In de finale van dit met 100.000 dollar gedoteerde toernooi, dat eerst In Osaka en vervolgens in Tokio werd gehouden, versloegen Stöve en Na- vratilova de Brits/Franse combinatie Virginia Wade/Francolse Diirr met 7-5, 6-3. De winnende finalistes ont vingen na afloop ieder 18.000 dollar ruim 45.000 gulden) voor hun presta ties in dit vierdaagse toernooi. Billie- Jean King en Rosie Casals legden beslag op de derde plaats door met 6-2, 6-4 van de Joegoslavisch/Roe- meense combinatie Mime Jausovec- /Virginia Ruzici te winnen. De eerste ronde van de tenniscompe- titie in de eredivisie is niet zonder verrassingen gebleven. Landskampi oen Popeye Gold Star leed in Voor burg een 6-5 nederlaag tegen Leeu- wenbergh. Deze klelile overwinning was vooral het gevolg van de nogal opmerkelijke zege in twee sets 6-2. 6-4 van Jan Hordijk op de Texaan Humphry Hose, die internationaal toch een zekere reputatie heeft en in de afgelopen drie jaar In de Neder landse competitie slechts eenmaal verloor: vorig jaar tegen Louk Sanders. Hordijk heeft zich echter terdege voorbereid op de competitie, onder meer door conditietraining waar door hij acht kilo lichter is gewor den. Hose, pas anderhalve week in Nederland, zei na afloop dat hij beter kan, maar gewoon niet uit de voeten kwam. Hij stelde echter vast, dat Hordijk erg goed speelde („beter dan vorig jaar, want toen versloeg ik hem gemakkelijk"). WEST BERLIJN Georg Kessler gaat Hertha BSC per 1 Juli verlaten. De gewezen Nederlandse bondscoach, die sedert 1975 bij de Westberlljnse Bundesligaclub onder contract staat, heeft met Hertha BSC overeenstem ming bereikt over ontbinding van de verbintenis die hij met de Bundesliga club heeft en die loopt tot eind Juni 1978. De 44-jarige trainer zei tot deze stap te zijn gekomen omdat „gezien de noodzakelijke opbouw van een nieuw team het wenselijk is dat de ploeg geleid wordt door een trainer die op lange termijn kan werken". Bestuursleden hadden in de wandelgangen al laten doorschemeren dat Kessler en Hertha BSC vermoedelijk op korte termijn in goede verstandhou ding uiteen zouden gaan Kessler wilde geen mededeling doen ten aanzien zijn toekomstplannen. Kort geleden werd hij genoemd als opvolger van is Kraay als trainer bij AZ'67. van Hans KRBFELD/UTRECHT De gedeelde derde plaats in hetzeslan- dentoernooi tijdens het paasweekeinde in het Westduitse Kre feld had óók een eerste kunnen zijn. Maar de Nederlandse waterpoloploeg maakte in het slotduel tegen de Amerikanen (3-4) de faam van Montreal, waar Oranje met het brons werd gekroond, niet waar. Coach Ivo Trumbic had op méér gehoopt. Ondanks alles. „Wij zijn." zegt hij nog wel. „een ploeg in op bouw. We missen ook vier man uit de Montreal-ploeg: Kroon, Stroboer, Toonen en De Zwarte. Daarbij komt nu ook nog dat Veer niet aanwezig kon Zijn. Dat scheelt erg veel. Ik ben na Montreal er vanuit gegaan dat we er in Moskou opnieuw bij moeten zijn. Er zijn een paar spelers bij gekomen. Jongens van zeventien jaar. en die hebben natuurlijk geen enkele ervaring. Het wordt voor de ouderen dan wel eens moeilijk om dat op te vangen. Daarmee wil ik niet naar verontschuldigingen zoe ken voor de onnodige nederlaag die we geleden hebben. Er werden veel te veel kansen gemist en dat mag natuurlijk niet" Trumbic legt daarmee de zwakke plek open. Kansen worden gemist. Veel. Te veel. Vooral gebeurde dat in het allesbeslissende treffen tegen de Amerikanen. Beide ploegen hadden zes punten verzameld uit vier wed strijden. Beide ploegen hadden ver loren van Joegoslavië, dat eindigde met 2even punten en dus afhankelijk was van het resultaat tussen Neder land en de Verenigde Staten. De zwemgiganten van coach Monte Nitzkowski toonden zich bepaald niet superieur, maar waren boorde vol zelfvertrouwen. Trumbic: „Dat misten wij totaal. Bovendien hielden de jongens zich duidelijk niet aan de afspraken. Zij waren bang en dat is ook toe te schrijven aan het feit dat er in de clubs op een andere wijze wordt gespeeld dan in de nationale ploeg. Ze gebruiken nog te weinig het koppetje" Waarmee de situatie werd ge kenschetst die ontstaan was na de volkomen onnodige nederlaag tegen de Amerikanen. Tot zes maal toe verwierf Nederland zich een nume rieke meerderheid, drie maal zelfs met twee Amerikanen eruit. Slechts eenmaal werd deze meerderheid in een doelpunt omgezet. Daarbij kwam nog dat Nico Landeweerd, an ders trefzeker als geen ander, 2elfs een strafworp niet afrondde. „We speelden nogal eens met verschillen de ballen. Deze bal was zacht blijk baar. want anders had hij er nooit zo overheen kunnen ketsen", zei Nico na afloop. De Robben-man joeg de bal in de richting van het doel. Hij raakte vlak voor de keeper het wate roppervlak en deze tikte de bal tot hoekworp. „Natuurlijk is het mijn fout, want ik had de bal even moeten uitproberen", zegt Landeweerd. Vanaf het begin van het toernooi overigens tastte de ploeg naar moge lijkheden die ze nog niet bezat. Te gen Griekenland, toch een van de onderontwikkelde waterpolonaties. werd de forse zege gewoon weggege ven. Bij een 7-1 stand verdween plot seling de animo, waardoor de Grie ken nog heel dichtbij konden ko men. Trumbic: „We hebben niet op onze top gespeeld. Je kunt gewoon stellen, dat er twee periodes goed waren en twee slecht. Dat mag na- UPENHOUT - De Belg Walter Jnckaert heeft de derde etappe de Ronde van België gewonnen. I kreeg voor zijn tweede ritzege I seconden bonificatie en verste- pe daardoor zijn leidende positie yt algemeen klassement. Roger Vlaeminck eindigde in de derde [PPe op de tweede plaats vóór A van Katwijk (derde) en Cees Mm (vierde). Het bijzondere van King-pepermunt. King is een unieke „instant verkwikker',' die je altijd bij je hebt, maar pas gebruikt als het ogenblik daar is - voor een frisse mond en frisse nieuwe energie. Trouw en matig: dat is de ware King-vriend. Een reputatie, vindt King, om zuinig op te zijn. Op zak, in tas of autokastje tuurlijk niet. Je moet doorgaan en dat is niet gebeurd". De tweede ont moeting tegen de Westduitsers, per traditie een moeilijke tegenstan der voor Oranje ging het veel beter. Er werd feller gespeeld, meer geconcentreerd, maar ook nu bleek bij velen de onervarenheid. Daar door gingen kansen verloren, die nooit gemist hadden mogen worden „We hebben nu rustig gespeeld, maar ik ben wel tevreden Vooral over de inzet van de ploeg. Duitsland is voor ons altijd moeilijk te bestrij den geweest. Dat bleek nu ook weer en er ontbreekt nog steeds een afma ker", aldus Trumbic. Joegoslavië werd het breekpunt reeds in Barcelona was gebleken dat de Joego's bezig zijn aan een nieuwe opmars naar de top. In Krefeld ma nifesteerde het team zich opnieuw. Vooral tegen Oranje. En juist in dat treffen werd de vinger weer op de zere plek gelegd. De fouten bij het overnemen in de achterhoede leid den tot liefst vijf doelpunten. De gevreesde vermoeidheid begon ook mee te tellen. Trumbic: „Vergeet niet dat in Nederland slechts een maal per week een competitiewed strijd wordt gespeeld en nu zijn er vijf wedstrijden in drie dagen. Dat breekt de ploeg nu op. Er zal meer getraind moeten worden. Als Je weet dat we vorig jaar voor het toernooi in Amersfoort dertig trainingen heb ben gehad en nu maar vijf. dan behoef ik niets meer te zeggen" Joegoslavië profiteerde hiervan en bracht Nederland een harde, maar leerzame nederlaag toe Trumbic was ontgoocheld na deze teleurstel lende uitslag tegen 2ijn landgeno ten. Hij stond voor de taak het mo reel op te vijzelen zodat op de laatste, traditioneel moeilijke dag. een afgang zou worden voorkomen. Het duel met Italië werd het beste van het toernooi. Boeiend door zijn scoreverloop, opwindend door de soms kinderlijke fouten maar Oran je kwam winnend over de eindstreep hoewel het begin onthutsend zwak was. Nederland begon als favoriet het laatste treffen tegen de Verenig de Staten. Zwaar ontgoocheld stap te de ploeg echter daarna uit het water. Het was om moedeloos van te worden op welke eenvoudige wijze de mooiste kansen werden gemist. Eenzaam maakt Trumbic nu de re kening op. „Ik ben over het gehele verloop van het toernooi niet tevre den. We hebben de eerste plaats gewoon weggegeven. Na Montreal ontstond er een stemming dat we er waren Dat is een duidelijke misvat ting gebleken. Ik hoop nu maar dat de jongens de centrale trainingen geregelder zullen bezoeken, want zo wel in Barcelona als hier is aan de oppervlakte gekomen waaraan het schort. Als je een toernooi op derge lijke wijze verspeelt geeft dat te denken". Ivo Trumbic kan natuur lijk.geen wonderen verrichten, daar van is hij overtuigd. Hij heeft voor prestaties van Internationaal niveau medewerking nodig. Die medewer king had hij voor Montreal en hij hoopt en verwacht na de deceptie van Krefeld dat deze medewerking er ook weer komt met het oog op de Europese kampioenschappen in Zweden in augustus. AMSTERDAM - Ruud Geel*, de kalende spits van bijna- landskampioen Ajax. kan bin nenkort met recht de schrik van iedere eredivisiecrub ge noemd worden Indien Geels namelijk in de ontmoeting te gen Feyenoord, op 24 april in het Olympisch Stadion, weet te scoren heeft hij in dit sei zoen een waarschijnlijk unieke prestatie geleverd hij heeft dan tegen ieder van de zeven tien clubs tenminste één keer gescoord. Telstar ontbrak voor dit paasweekeinde nog op de erelijst van dit seizoen van de Amsterdammer, maar door drie doelpunten werd ook dit gebrek uitgewist. Geels heeft dit seizoen 32 van de 56 hoofd stedelijke doelpunten gemaakt. De spits die ooit door Feyen oord niet voldoende werd ge acht scoorde tot nu toe als volgt De Graafschap (1). AZ'67 (1). Haarlem (2). P8V (2). FC Den Haag il>, Sparta (3). Eindhoven t2>. NAC (2). FC VW (11, FC Twente (1). FC Utrecht (7). Telstar (3). Go Ahe ad (3), FC Amsterdam (1). Ro- da JC (1), NEC (1). Feyenoord (0). Oeels wordt in zijn prestatie van nabij gevolgd door Kees Kist van AZ'67. die tegen veer tien clubs scoorde en in totaal 24 keer Tegen Ajax echter werden Kist en AZ'67 twee keer van het maken van tref fers afgehouden, en dat bete kent dat de unieke reeks van Ruud Oeels dit seizoen voor hem onbereikbaar lijkt. Beker Young Boys uit Bern heeft de Zwitserse voetbalbeker gewon nen door in de finale in Bern Sankt-Gallen met 1-0 te ver slaan. De winnende treffer werd veertien minuten voor het einde gemaakt door de Deen Jan Andersen. Riva Gigi Riva. de laatste echte aanvaller die het Italiaanse voetbal heeft voortgebracht, stopt, met voetballen. De lin kerspits van Cagliari. die een spier in zijn rechter dijbeen had gescheurd, heeft van zijn artsen gehoord dat een voort zetting van zijn carrlere onmo gelijk is. Riva, 32 nu. die talrij ke keren voor Italië speelde. Cagliari nationaal kampioen maakte, herhaaldelijk natio naal topscorer was. is in zijn loopbaan bijzonder ongeluk kig geweest. In 1967 brak hij zijn linkerbeen in een vriendschappelijke Inter landwedstrijd tegen Portugal, drie jaar later liep hij een breuk op in zijn andere been in een wedstrijd om de Europese beker tegen Austria in Wenen. De blessure, die een definitief einde maakte aan zijn loop baan. vond plaats in februari 1976 in een ontmoeting met AC Milan. Koeweit De autoriteiten van Koeweit hebben twee Zwitserse voet balscheidsrechters uitgewe zen. De arbiters, die wedstrij den van Koeweit in de voor ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1978 zouden leiden, werden het land uitgezet omdat zij Israëlische visa in hun paspoorten had den. De autoriteiten van de luchthaven ontzegden de Zwit sers de toegang tot het land. Koeweit weigert iedereen met een Israëlisch visum. De na men van de Zwitsers worden niet vrijgegeven. Syrië Syrië heeft zich teruggetrok ken uit het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1978 De Syrische voetbalbond heeft de FIFA laten weten de laatste wedstrijd voor de Azia tische voorronde groep 3 tegen Iran wegens „overmacht" niet meer te kunnen spelen. De FI FA heeft nu besloten Iran tot groepswinnaar uit te roepen en te laten deelnemen aan het eindtoernooi voor de Azia tische zone. dat eind november begint AUBURN De Amerikaanse sprinter Harvey Olance is in Auburn (VS) de eerste atleet geworden die de 100 meter reglementair in 9.8 seconden heeft gelopen. Bij wedstrijden in Auburn werd de 20-jarige negeratleet vierde bij de spelen in Montreal op de 100 meter in 10.19 met handtljdwaarne- mlng geklokt op 9,69 9,75 en 9,80 seconden Deze tijden moeten dan op 9.7 en twee maal 8.8 afgerond worden, zodat de officiële tijd van Olance 9,8 werd. De electronische tljdwaarmening was in Auburn uitgevallen De tijd van Olance kan daardoor niet officieel als wereldrecord erkend worden, aange zien de internationale atletiekfederatie HAAF) met ingang van dit jaar nog slechts electronisch waargenomen tijden ais wereldrecords erkent Het officiële wereldrecord op de 100 meter staat sinds de Spelen van 1968 in Mexico met 9,95 op naam.van de Amerikaan Jlm Hines. Tien atleten hebben sindsdien onder toegestane omstandigheden de 100 meter in 9.9 afgelegd. Vorige week nog liep Johnny Jones in Austin (Texas) eveneens nadat de electronische tijdwaarneming was uitgevallen de sprint in 9.9 seconden, aan de hand van de volgende handtijdwaarnemingen 9.80 - 9.84 - 9.85. Drie maal in de geschiedenis hebben atleten de 100 meter in 9.8 seconden gelopen. Jim Hines (1968), 8teve Williams (1975) en Hasely Crawford (19751 liepen deze droomtijd echter met een te grote rugwind. Harvey Glance, die bij de Spelen in Montreal wel goud won als lid van de 4 x 100 meter estafetteploeg van de Verenigde 8taten, had voor zijn prestatie in Auburn de 100 meter reeds twee maal regelmatig in 9.9 seconden afgelegd, beide malen in het voorjaar van 1976.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11