i AG'9 APRIL 1977 VERKIEZINGEN Trouw/I ECONOMISCH BELEID er sector van bedrijfsleven worden overlegorganen an werkgevers en werknemers ingesteld, die na :e* verleg met overheid globale richtlijnen opstellen, én evordering van kleinschalige bedrijfseenheden in kal scale en sociale beleid. vdA Iprichting Postbank en Staatsverzekeringsbedrijf. logere boetes overtreders prijsbeleid. Alleen over- ei eidssteun als bedrijven zeggenschap overdragen rie an overheid en werknemers. Toetsen van te maken em rodukten aan maatschappelijke behoefte. Onder- ijk oek naar ingrijpende verkorting arbeidstijd en naar erbod op overwerk. VD ene «articuliere ondernemingsgewijze produktie le8 ioeksteen samenleving, bron van welvaart en waar- Sc iorg tegen machtsconcentratie. Werkloosheid snel laar maximaal 125.000. Investeringsbeslissingen porden in de ondernemingen genomen. Selectieve nvesteringsregeling (SIR) intrekken. Globaal prijs- an-beleid; doorberekening van kosten slechts bij uitzon- gé ering verbieden. t< iel .PR letorecht overheid voor investeringen op grond van andelijke selectieve investeringsregeling. Steun aan ndustriële vernieuwing richten op kleinschalige pro- ch luktietechnieken en zinvolle arbeid; extra steun aan léi- jedrijven met veel minimumloners. Overheid contro eert fusies en trustvorming; zonodig grote ondeme- ningen en financiële instellingen dwingen tot op- plitsing. dig ke- D'66 Race naar meer ombuigen in streven naar beter. Vooral middelgrote en kleine bedrijven steunen. In stelling van „Nederlandse Industriële Vernieuwings- maatschappij", bestuurd door werkgevers, werkne mers, overheid en wetenschapslui. Tegen werkloos- beid: jaarlijkse extra verkorting arbeidstijd. CPN Geen afwenteling gevolgen kapitalistische crisis op werkers, trekkers uitkeringen en studerenden. Ver- •°k bod massa-ontslagen; staat neemt zonodig bedrijven bij over; nieuwe staatsbedrijven in regio's met hoge en- werkloosheid. Nationalisatie bodemschatten. Prijsstop voor grote concerns. Hogere lonen, langere vakanties, kortere werkweek. DS'70 Strenge inkomens- en prijsmaatregelen als niet be- izij drijfsleven zelf goede afspraken maakt tegen inflatie. 6é- investeringen stimuleren, belastingfaciliteiten hier toe verbeteren. Ongezonde bedrijven niet met subsi dies kunstmatig op de been houden. Hogere beloning zwaar en vuil werk. SGP ■Bepei inflat irking loonkosten; bestrijding morele verval der latie. Noodlijdende bedrijven zo min mogelijk rechtstreeks steunen; steun via globale maatregelen. Overheid mag uitoefening rentmeesterschap over schepping door het bedrijfsleven niet in weg staan. de GPV Geen centrale planning economisch leven. Fusies en machtsconcentraties bedrijven tegengaan. Inflatie bestrijden door geldcirculatie en kredietverlening in ik- de hand te houden. Geen Postbank. Hogere beloning es. zwaar en vuil werk. Regering maakt „Plan van natio- la-|nale inspanning". PSP Nationalisatie banken, verzekeringsmaatschappijen, beleggingsmaatschappijen, pensioenfondsen, voor naamste basisindustrieën, e.a. Bij dreigende sluiting 'neemt overheid bedrijven over. Werktijdverkorting 'met behoud van koopkracht. Nationalisatie van elk bedrijf bij wanbeheer. is- W INKOMENSBELEID CDA Loonkosten stijgen minder dan arbeidsproduktivi- teit. Overheid kan maximum voor prijscompensaties vaststellen. Openbaarheid van uurloon per functie. Een 'Raad voor het inkomensbeleid' maakt normen inkomensvorming en voorstellen voor tarieven vrije beroepen. Vermogensaanwas-deling via gedecentra liseerde fondsvorming en binding aan eigen be drijfstak). Zonodig inkomenstoeslagen voor zelfstandigen bij bedrijfsbeëindiging op termijn. PvdA Grotere gelijkheid inkomens en vermogens. Maxi mum-inkomen ongeveer vijf maal netto minimum loon. Loonstijgingen in de gelijke bedragen i.p.v. procenten. Normeren en publiceren tarieven vrije beroepen; betrokkenen eventueel in overheidsdienst nemen; vestigingsbeleid voor medici. Minimuminko mens-garantie voor (oudere) zelfstandigen. Persoon lijke inkomens, vermogens- en belastingbedragen worden openbaar. WD Inkomensverdeling in beginsel aan samenleving overlaten. Persoonlijke bezitsvorming stimuleren; geen vermogensaanwas-deling in collectief beheer. Beperking loonkosten door verlaging belastingen, zodat reëel inkomen niet achteruit gaat. Burgers moeten zoveel mogelijk zelf bepalen hoe hun inko men te besteden. Geen inkomensgaranties voor zelfstandigen. Voorlopig geen verhoging minimum jeugdloon. PPR Netto inkomens verder nivelleren, ook via belas tingen voor niet-werknemers. Loonsverhogingen bij voorkeur in gelijke bedragen i.p.v. procenten. Maxi mum-inkomen vaststellen. Afdracht uit overwinst t.b.v. vermogensaanwas-deling binnen vier jaar op minstens 50 procent. Inkomens en vermogens open baar. D'66 Slechts zeer geringe stijging vrij consumeerbaar in komen is mogelijk. In inkomensbeleid ook pensoien- rechten tot loon rekenen. Verdergaande nivellering tussen lagere en midden-inkomens thans niet ver antwoord door gebrek aan gegevens. Niet één centraal fonds bij vermogensaanwasdeling; VAD uitsluitend aanwenden voor oudedagsvoorziening. CPN Verdediging koopkracht. Volle onderhandelingsvrij heid voor vakbonden over lonen en arbeidsvoorwaar den. Minimum-inkomensgarantie voor zelfstandigen. DS'70 Verdere nivellering netto levens-inkomens, maar zonder bereidheid tot werken te laten dalen. Raam wet inzake winstdeling in bedrijven. 'Baas in eigen beurs': bestedingsvrijheid individu boven over- heidsbetutteling. SGP Geen ongerechtvaardigde nivellering ten koste mid- dehgroepen. Loonmatiging; werknemers pas op late re leeftijd op hun maximum. Vermogensaanwas- deling uitsluitend per bedrijf. GPV Geen opgelegde nivellering, overheid moet klimaat rijp maken voor vrijwillige verkleining inkomensver schillen. VAD per bedrijf, naargelang hoogte van winst. PSP Maximum inkomen 100.000, daarboven alles weg- iten. Alle loonsverhogingen in vaste bedragen N. procenten, ook prijscompensaties. Loon naar koelte, werken naar vermogen. BELASTINGEN CDA Deel spaargeld belastingvrij. Hogere vrije voet ver mogensbelasting. Belasting op vermogenswinsten aanvaardbaar. (Hypotheek-) rente blijft aftrekbaar. Belastingstelsel aanpassen aan inflatie (schijn winsten niet, en rente-inkomsten minder belasten). PvdA Sociale premies invoegen in belastingstelsel. Onder zoeken of rente op spaargeld deels belastingvrij. Vermogenswinsten en -verliezen belasten en aftrek ken; verhoging vermogensbelasting en successie rechten. Beperking aftrekposten inkomstenbelas ting; bij aftrek (hypotheek) rente hogere inkomens niet langer bevoordelen. WD Verlaging belastingen voor middengroepen. Ingrij pende vereenvoudiging belastingstelsel. Verlaging belastingen voor middengroepen. Ingrijpende ver eenvoudiging belastingstelsel. Verlaging voor en vrije voet in vennootschaps belasting. Afzwakking progressie minder snel stijgend tarief naarmate inko men hoger is). Honder procent inflatiecorrectie. PPR Sociale premies invoegen in belastingstelsel; premies AOW/AWW niet langer aftrekbaar. Aftrekregelingen zo herzien dat hogere inkomens niet langer bevoor deeld. Oplopend tarief vermogensbelasting; invoed- ring belasting op vermogenswinst; hogere successie rechten naarmate ontvanger rijker is. Optrekking belastingvrije voeten tot hoogte minimumloon. Verhoging belastingvrije voeten. Verlichting voor middengroepen. Strengere regeling aftrekposten. Be paalde onderhoudskosten eigen woning weer aftrek baar; hypotheekrente blijft aftrekbaar, behalve voor tweede woningen. Progressie in vermogensbelasting overwegen. Hogere successiebelasting naarmate ont vanger rijker is. Verlaging BTW, loon- en inkomstenbelasting en ga- sprijs. Verlaging belasting voor lage- en middeninko mens. Geen belastingheffing AOW'ers met geen of weinig neveninkomsten. DS70 Belastingverlaging door hogere belastingbrije voet loon- en inkomstenbelasting ter hoogte van mini mumloon; verlaging tarieven beneden- 35'ers. Verho ging belastingvrije oudedagsreserve zelfstantigen. Verlaging vennootschapsbelasting. SGP Belastingverlaging voor burgers en bedrijven via bezuiniging overheid. Belastingverlaging mid dengroepen, 100 procent inflatiecorrectie, ongehuw- den zelfde tarief als gehuwden, geen belasting over schijnwinsten, onderhoud eigen huis weer aftrek baar. GPV Belastingen geen middel tot inkomensnivellering. Kinderaftrek handhaven. Hogere belastingvrije voet vermogensbelasting. Geen belasting op schijn winsten. PSP Afschaffing indirecte belastingen, te beginnen met BTW. Erfenissen volledig wegbelasten. Kijk- en luis tergelden afschaffen, evenals heffingen van gemeen ten, provincies, waterschappen enz. (krijgen hun middelen rechtstreeks van Rjjk). Invoering specula tiewinst-belasting. Hógere belasting op arbeidsloos inkomen; maxima aan onkostenvergoedingen. SOCIALE ZEKERHEID CDA Uitkeringen slechts waardevast (compensatie voor prijsstijging) met zo mogelijk periodiek extra verho ging; loskoppeling van minimumloon nagaan. Uitke ring niet-kostwinners wordt 70 procent van uitkering kostwinners. Mogelijkheid voor eigen risico in sociale voorzieningen en gezondheidszorg nagaan. Kinderaf trek kan afgeschaft; kinderbijslag vast belastingvrij bedrag per kind zonder nivellering voor hogere inko mens. Begrip 'passende arbeid bij werkloosheidsuit kering niet te beperkt uitleggen en koppelen aan om- of bijscholing. PvdA Netto uitkeringen blijven koppelen aan minstens 100 procent netto minimumloon. Snel invoering algeme ne volksverzekering gezondheidszorg met premies naar draagkracht. Kinderbijslag en kinderaftrek ver vangen door één belastbare kindertoeslag, afhanke lijk van ouderlijk Inkomen. Begrip 'passende arbeid' koppelen aan verplichte om-, her- en bijscholing met behoud loon, en aan langere woon-werk-afstand; werkgevers verplichten bepaalde vacatures met werklozen te vullen ('passende werkgever"). WD Herwaardering van gehele pakket sociale voorzienin gen; voorlopig geen uitbreiding voorzieningen, even tueel verschuivingen mogelijk. Uitkeringen voorlo pig slechts waardevast (compensatie voor prijsstij ging) met extra verhoging als economie daartoe ruimte biedt; AOW en AWW blijven welvaartsvast; uitkeringen loskoppelen van minimumloon. Gelijke positie man-vrouw bij sociale voorzieningen. Jaar lijks een 'sociaal budget' en controle door een reken kamer voor sociale voorzieningen. PPR Uitkeringen blijven netto minstens netto minimum loon. Kinderaftrek afschaffen, kinderbijslag naarge lang hoogte inkomen. Gelijke rechten en plichten voor man en vrouw. Invoering volksverzekering ge zondheidszorg. D'66 Uitkeringen blijven welvaartsvast. Kinderbijslag en kinderaftrek vervangen door gezinssubsidie onaf hankelijk van ouderlijk inkomen en aantal kinderen. Invoering volksverzekering gezondheidskosten met premie naar draagkracht. Vermindering hoge pensi oenrechten ministers en Kamerleden. Verruiming begrip 'passende arbeid' bij werkloosheidsuitkering. Behoud pensioenverwachtingen bij verandering van werkgever. CPN Verlenging en verhoging werkloosheidsuitkeringen, te betalen uit speciaal fonds uit superwinsten van grote ondernemingen. Geen eigen risico bij zieken fonds. Geen verdere afbraak kinderbijslag. DS'70 Netto AOW handhaven op netto minimumloon. Ver ruiming begrip 'passende arbeid'; meer omschollngs- mogelijkheden werklozen. Inovering volksveizeke- ring tegen zware geneeskundige risico's. Verminde ring pensioenrechten ministers en Kamerleden. SGP Ontkoppeling uitkeringen-minimumloon. Lagere WAO-ultkeringen, lagere uitkering voor niet- kostwinners, bevriezing kinderbijslag tweede kind. Verruiming begrip 'passende arbeid'. Kinderaftrek handhaven. GPV Eigen risico In verplichte verzekeringen. Geen volksverzekering ziektekosten. Verruiming begrip 'passende arbeid'. Volwassenen-onderwijs als tijdbe steding voor werklozen. Pensioenvoorziening ambtenaren geleidelijk voor iedereen doorvoeren. PSP Invoering volksverzekering gezondheidszorg. Pensi oen met 60. Geen maximum-inkomensgrens bij hef fing sociale premies. Alle uitkeringen gelijk aan welvaartsvast minimumloon. Werkloosheidsuitke ring naar 100 procent laatstverdiende loon, tot aan pensioen. MEDEZEGGENSCHAP BEDRIJVEN CDA Binnen vier Jaar rechtstreekse verkiezing raden van commissarissen: voor eenderde door werknemers, voor eenderde door aandeelhouders, en voor reste rende eenderde door de aldus gekozen commissaris sen samen. Per sector van het bedrijfsleven worden overlegorganen van werkgevers en werknemers inge steld. PvdA Minstens helft raad van commissarissen wordt geko zen door of namens de werknemers. Bij banken en grote ondernemingen benoemt parlement een com missaris-algemeen-belang. Maximaal drie commissa riaten per persoon; publlkatie van honorering com missarissen en adviseurs. WD Huidige wijze van samenstellen raden van commis sarissen onverkort handhaven. Ondernemingslei ding moet deel uitmaken van ondernemingsraad; positie Ondernemingsraad versterken; vanaf 25 per soneelsleden ondernemingsraad vepllcht stellen als personeel dat wenst. PPR Op weg naar arbeiderszelfbestuur benoemt onderne mingsraad minstens helft van commissarissen. On dernemingsraad krijgt vetorecht over benoeming leidinggevend personeel, fusies en sluitingen, krijgt medezeggenschap over investeringen. Verscherpte publikatiepllcht. Rechten werknemers in beginse lenwet. D'66 Vetorecht personeelsvertegenwoordiging bij alle in grijpende besluiten en bij benoeming directeuren. Vaste aandeelhouders en personeelsvertegenwoordi ging komen hiertoe bijeen in „raad van de onderne ming". Beide groepen hebben zelfde Invloed, ook op samenstelling raad van commissarissen. CPN Afschaffing ondernemingsraden; personeelsverte genwoordigingen recht geven tot optreden vóór lo nen en arbeidsvoorwaarden en tegen ontslagen. Geen inmenging in stakingen. Controle op besteding overheidssteun door ondernemingsraden (perso- neelsvertegenw.). DS'70 Eenderde commissarissen te kiezen door werkne mers. Directie blijft lid ondernemingsraad; raad kiest eigen voorzitter. Uitbreiding publikatiepllcht tot alle grotere bedrijven. SGP Geen van bovenaf opgelegde verplichte medezeg genschap. Directeur voorzitter ondernemingsraad. Staking en bedrijfsbezetting ongeoorloofd; uitslui ting niet toegestaan. GPV Geen verplichte overdracht bevoegdheden onderne mingsleiding naar ondernemingsraad. Bij vrijwillige overdracht moet overheid belangen aandeelhouders waarborgen. Geen wettelijke regeling stakingsrecht. PSP Arbeiderszelfbeheer in alle overheidsbedrijven. On dernemingsraden omzetten in personeelsraden, voor alle bedrijven vanaf 50 personeelsleden. VOLKSHUISVESTING CDA Uitbreiding bezit eigen woning. Hoofdlijn: goede huisvesting voor de minst draagkrachtigen. Sociale woningbouw alleen voor degenen, die daarvoor in aanmerking komen. PvdA Goede, betaalbare huisvesting voor iedereen van 18 Jaar en ouder. Meer rechten en zeggenschap voor de huurder. Prijsbeheerslng onroerend goed. Fiscale huurwaarde eigen woning progressief maken naai1 inkomen. Bescherming koper eigen huis. WD Krachtige bevordering eigen wonlngbezit. Onder houdskosten aftrekbaar voor belasting. Vrijmaken van de huur. Wie huur niet kan betalen, krijgt subsidie. PPR Recht op zelfstandig wonen voor iedereen van 18 jaar en ouder. Hulsvesting voor experimentele leefge meenschappen. Sterkere positie van huurder tegeno ver de eigenaar. Prijsbeheerslng onroerend goed. CPN Opvoering bouwprogramma en woningverbetering. Minder BTW op de bouw. Geen Jaarlijkse huurverho ging. Geen milieu- en onroerend goed belasting. D'66 Vergaande democratisering beheer van woning en woonomgeving. Invoering Pensioen-Woningplan als verplicht spaarsysteem. Het gespaarde kan in vorm van hypotheken terug worden geleend. Voordelen systeem: lagere beginhuren en subsidies. DS'70 Woonkosten zelf opbrengen. Individuele huursubsi dies voor minder draagkrachtigen. Bevordering ei gen woningbezlt. Voor bouw en onderhoud 4 pet BTW. SGP Geen woningen voor ongeoorloofde vormen van sa menleving. Als regel moet huurder zelf zijn huur opbrengen. Bevordering bezit eigen woning. GPV Bevordering eigen woningbezlt. Gemeenten en wo ningcorporaties niet dwingen woningen te verhuren aan ongehuwd samenlevende paren en homofielen. PSP 8taatsbouwbedrijven. Woningen in handen van de gemeenschap. Hogere premies voor woningvemieu- wing. Anti-kraakwet Intrekken. Hogere huursub sidie. ONTWIKKELINGSHULP CDA Nieuwe internationale economische orde. Rechtvaar diger Inrichting van de wereldhandel. Hulp minimaal 17, pet. van netto nationaal Inkomen. Voorrang aller armste landen. Kleine projecten in sfeer van missie en zending. PvdA Nieuwe internationale economische orde, gebaseerd op socialistische beginselen. Hulp 17. pet. nationaal inkomen. Hulp aan Indonesië stopzetten. Solidariteit met de allerarmste landen. WD Nederland moet vooraanstaan in de rij van rijke landen bij de hulp aan de hulpbehoevende landen. Directe voedselhulp aan armste landen. PPR Doel van hulp is de bevrijding van de armste en ontrechte groepen uit armoede en onderdrukking. Toename van de hulp. In 1980 3 pet. van het bruto nationaal produkt. GRONDSTOFFEN EN KERNENERGIE CDA Beleid richten op voortgaande besparing, produktie en gebruik wegwerpartikelen beperken; groei van het verkeer terugdringen. „Uiterste terughoudendheid" met kernenergie vanwege risico's en deels nog onbe kende effecten op langere termijn. PvdA Beperking produktie goederen die grote aanslag doen op schaarse grondstoffen. Geen nieuwe kerncentrales bouwen; „Kalkar" en UCN krijgen geen vervolg. Overheid neemt meerderheidsbelang in onderzoek en winning olie en aardgas. WD Zuinig energieverbruik stimuleren. Aardgasopbren gst mede gebruiken om bedrijven in staat te stellen te voldoen aan hogere mllelu-eisen. Kemenergiè ver der ontwikkelen; een oplossing moet worden gevon den voor veiligheidsproblemen (afval, terreur). Groei energiegebruik moet in 1985 gestabiliseerd zijn. Beperking verkeersbehoefte, woongebieden in nabijheid van werk. Kernenergie niet aanvaardbaar; bestaande kerncentrales stopzetten, huidige kerne nergieprojecten beëindigen. D'66 Verlenging gebruiksduur van produkten. Geen weg werpartikelen en ..verpakkingswaanzin". Hoger ta rief gas. olie en elektriclteits naarmate verbruik hoger is. Geen uitbreiding kernenergie zolang proble men veiligheid en radio-actief afval niet zijn opge lost. CPN Opwekken en toepassen kernenergie is over heidstaak; maximale en controleerbare veilig heidsgaranties vereist. DS'70 Beperking groei consumptie, maar geen nul-groei. Geen stimulering energiegebruik, afschaffing recla me. Stijging energieverbruik gezinnen lager dan be volkingsgroei. Kernenergie toegestaan indien onver mijdelijk en beveiliging verantwoord is. SGP Enkele kerncentrales niet uitsluiten, mits strenge waarborgen tegen straling en sabotage. UCN-Almelo uitbreiden. GPV Snel bouw drie kerncentrales beginnen; voortzetting „Kalkar"; onderzoek naar kernfusie; bewakings dienst voor afval; bevolking vertrouwd maken met eigenschappen radio-activiteit. PSP Geen nieuwe kerncentrales; bestaande stopzetten, evenals „Kalkar" en UCN-Almelo. Afschaffing voor deliger energie tarieven grootverbruik; progressief tarief voor consumptief verbruik. Opbrengst aardgas en oliewinning volledig naar overheid. DEFENSIE (VREDE EN VEILIGHEID) CDA Perfectionering van het wapentuig bedreigt de gehe le schepping. Nodig daarom een wereldomvattende beweging tegen de bewapening. Nederland moet initiatief nemen. Defensie-inspanning moet op peil blijven. Militairen in vredestijd voor gewone rechter. PvdA Permanent overleg tussen Oost- en West-Europa. Collectief veiligheidssysteem in plaats van NAVO en Warschaupact. Betere parlementaire controle op mi litaire aankopen. Lidmaatschap NAVO onder voor waarden. Erkenning politieke bezwaren tegen mili taire dienst. WD Instandhouding en versterking van de NAVO. Be langrijke taak voor de Marine. Streven naar krijgsmacht van beroepsmilitairen, burgerpersoneel en vrijwilligers. PPR Europa in collectief veiligheidssysteem. Permanent overleg tussen Oost- en West-Europa. NAVO geen hoeksteen voor de veiligheid. Daarom los van de NAVO. Kemwapenvrije zones. Nederland stoot de fensie-taken af. CPN Vermindering bewapeningsuitgaven en uitbanning van atoombewapening. Diensttijd 12 maanden. Be sluit aanschaf F16-vliegtuigen herroepen. Geen Eu ropese en Westduitse kernmacht. D'66 Handhaving defensieve macht. Kleine, mobiele een heden. Beleid richten op crisisbeheersing. Geen leger van vrijwilligers. Dienstplicht onderdeel van stelsel van sociale dienstplicht. DS'70 NAVO-strijdmacht moet geloofwaardig, maar niet provocerend zijn. Bijdrage aan defensie in over eenstemming met het bondgenootschap van de NAVO. Tijdige vervanging van het oude materieel. SGP Handhaven van vrede belangrijkste doel van defen sie. Tijdige vernieuwing van het materieel. Eigen karakter van de krijgsmacht handhaven. GPV Handhaving atoombescherming door de NAVO. Mili tair apparaat moet eigen karakter handhaven door discipline en voorkomen. Geen dienstweigering op grond van politieke bezwaren. PSP Uittreden uit de NAVO. Verwijdering buitenlandse troepen en kernwapens uit Nederland. Afschaffing militair strafrecht. D'66 Nieuwe internationale economische orde als doel van EG-beleid. Hulp nu voor allerarmste landen. Beste ding 17, pet. van netto nationaal inkomen. DS 10 Geen hulp aan anti-democratische landen of voor agressieve doelen. Betere internationale arbeidsver deling. SGP Doel van hulp niet alleen de bestrijding van de armoede, maar ook de verkondiging van het Evange lie. Daarom steun voor zendingsprojecten. Toegang van produkten uit de derde wereld op de Europese markt. GPV Voorrang aan hulpverlening, die aansluit bij de ver kondiging van het Evangelie. Geen hulp als de evan gelieverkondiging onmogelijk wordt gemaakt. In de eerste plaats de armste landen helpen. PSP Hulp in de eerste plaats aan socialistische landen. Rechtstreekse steun aan bevrijdingsbewegingen. 1. CDA (47zetels) Niet bij brood alleen. 2. PvdA (43 zetels) Voorwaarts en niet vergeten. 3. WD (22 zetels) Visie in vrijheid 4. PPR (7 zetels) Vrede, macht, mi lieu, welzijn 5. CPN (7 zetels) Van Agt eruit, de CPN erin 6. D'66 (5 zetels) Het redelijk alter natief 7. DS'70 (6 zetels) Sociale rechtvaar digheid. Persoonlij ke vrijheid. 8. SGP (3 zetels) Gerechtigheid ver hoogt een volk 10. GPV (2 zetels) Toekomst van Ne derland 11. PSP (2-zetels)

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 21