iBotha waarschuwt voor sgrote rassenoorlog In Rome dreigt nieuwe crisis Madrid verbiedt j betoging Basken Christelijke milities wijken Rol Gandhi in onderzoek Aardbeving Moezorewa wil spoedig referendum in Rhodesië "Christelijk Instituut klaagt Zuidafrikaanse politie aan Marokkaanse troepenmacht Zaire I naar Honderd doden in Zuid-Libanon Bomaanslag bij kantoor van 2* Italiaanse minister Mevrouw Thatcher te gast in Peking Cyprus-gesprek Oproep tot staking door Franse bonden Rabin kondigt aftreden aan na beschuldigingen NA AKKOORD TUSSEN MINDERHEIDSKABINET EN VAKBONDEN: H6VRIJDA irUDAG 8 APRIL 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet ^JOHANNESBURG (Reuter, UPI, AP) Zuid-Afrika moet ophouden zich druk te maken over ■enonbelangrijke zaken als de kleine apartheid en zich voorbereiden op een „rassenoorlog op grote aarichaalaldus de niéuwe Zuidalrikaanse minister van buitenlandse zaken, Roelof Pik Botha. geT na,; De minister sprak op een verkie- ttnizingsbijeenkomst in zijn kiesdistrict De Westdene bij Johannesburg. Volgens nl-'de Zuidafrikaanse wet moet een er- nieuwe minister binnen drie maan- ge- den na zijn beëdiging een zetel in het se-iparlement veroverd hebben. Anders ge-!moet hij aftreden, iet len zuid-Afrika moet zich in de eerste en. plaats bezig houden met het voort ien bestaan als vrij land. aldus Botha. iar „De Zuidafrikanen moeten hun prio ri-üteiten herzien en beslissen wat be- ïu- langrijker is: tijdelijke opofferingen en gr. KINSJASA (AFP) Koning Has- j. san de tweede van Marokko heeft besloten een contingent militairen e* naar Zaire te sturen om de regering l(j. van generaal Moboetoe (Sese Seko) te helpen in de strijd tegen de inval lers in de provincie Sjaba. Dit heeft de officiële Zairese woordvoerder gisteren in Kinsjasa meegedeeld. De eerste Marokkaanse militairen zullen vandaag in Zaire aankomen. Volgens de woordvoerder hebben ook „andere Afrikaanse landen" be sloten troepen ter beschikking van Zaire te stellen. Voorts heeft de Chi nese Volksrepubliek Zaire „speciale hulp" toegezegd. De aard van die hulp is niet genoemd, maar de woordvoerder gaf te kennen dat „dertig ton van deze hulp" spoedig in Kinsjasa wordt verwacht en dat het om een eerste zending gaat. of de vernietiging van een land." Hij deed een beroep op de republiek een einde te maken aan het „onderlinge gekrakeel over apartheidsregels en zich voor te bereiden op de dLreiging van een grootsscheepse rassenoor log." Botha die al jaren voorstander is van interne hervormingen, die ech ter het wezen van de apartheidspoli tiek niet aantasten, zei verder bereid te zijn oorlog te voeren om het recht van bestaan maar niet bereid te ster ven voor apartheidsaanduidingen in een lift. Ambassadeurs Gisteren heeft de minister een bij eenkomst bijgewoond tussen de Zuidafrikaanse premier John Vorster en de ambassadeurs van vijf grote westerse landen: de Verenigde Staten, Engeland, Canada, Frank rijk en West-Duitsland. Deze vijf am bassadeurs hebben gisteren een ge zamenlijke nota van hun regeringen overhandigd waarin wordt aange drongen op zo spoedig mogelijke vrije verkiezingen in Namibië (Zuid- West-Afrika) onder toezicht van de Verenigde Naties. De ambassadeurs spraken ruim een uur met de Zuidafrikaanse leiders. Na afloop zei de Amerikaan in het gezelschap dat de vijf landen, als leden van de veiligheidsraad van de VN hun standpunt over een snelle regeling van de kwestie Namibië hadden overgebracht. Later werd in diplomatieke kringen vernomen dat ook het conflict in Rhodesië en een aantal binnenlandse'problemen van Zuid-Afrika besproken waren. mensen met een zweep bewerkt, wer- de er gewichten aan geslachtsdelen gehangen, werden mensen geduren de drie dagen en nachten zonder onderbreking ondervraagd, werd er gedreigd mensen uit het raam te gooien, moesten mensen 28 uur op een plaats blijven staan terwijl ze overgoten werden met koud water en werd een gevangene gedwongen zo lang op een denkbeeldige stoel te zitten dat zijn beenspieren het begaven. Het rapport gaat over 87 politieke gevangenen en 18 niet-politieke ge vangenen. De andere tien waren af komstig uit Namibië. Het Instituut heeft het rapport aan parlementaire commissies, het Zuidafrikaanse in stituut voor rassenrelaties en aan de pers gegeven. Het rapport zegt dat 35 politieke gevangenen tijdens hun gevan genschap overleden. 16 van hen wa ren kort voor hun dood gemarteld. BEIROET (UPI,Reuter,AP) Palestijnse guerrillastrijders heb- en de Hnkse moslims, ben in het zuiden van Libanon grote vooruitgang geboekt in hun strijd tegen de christelijke milities. Bij de gevechten van gisteren zouden 100 doden en 70 gewonden zijn gevallen. Martelingen te o- ROME (Reuter. DPA) Het ge le, bouw waar het privé-kantoor van de ie-! Italiaanse minister van binnen- 5,.J landse zaken. Francesco Cossiga, J gevestigd is, is gisteren getroffen door een krachtige bomontploffing. De bom was achtergelaten voor de deur van Cossiga's kantoor. Alle ra men van het gebouw, en ook van omliggende panden werden door de ontploffing vernield. Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers In een anoniem telefoontje zei de links-extremistische stadsguerrilla- organisatie NAP, nieuw proletarisch leger, verantwoordelijk te zijn voor de aanslag. Deze NAP heeft ook de verantwoordelijkheid opgeëist voor de ontvoering van Guido de Marti- no, een vooraanstaande socialist en zoon van de vroegere socialistische leider Francesco de Martino. Ook een extreem-rechtse club, de „zwar te orde", heeft gisteren gezegd de man ontvoerd te hebben. De „zwar te orde" eist de onmiddellijke vrijla ting van leden van haar beweging die op het moment in Spanje en Italië gevangen worden gehouden. Verder werd een wet geëist tot ont binding van alle linkse organisaties en de annulering van het proces waarin volgende maand in Rome 119 leden van de „zwarte orde" moe ten verschijnen. „Als onze boodschap niet voor de televisie voorgelezen wordt zal De Martino gedood worden", aldus de beweging. Het Christelijk Instituut onder lei ding van ds. Beyers Naudé. heeft gisteren een rapport gepubliceerd waarin de Zuidafrikaanse politie wordt beschuldigd van het martelen van 115 zwarte gevangenen. Volgens het rapport werden aan een man, die aan zijn nek opgehangen werd, elektrische schokken toegediend, werd een vrouw aan het haar opge trokken, werden geslachtsdelen van Palestijnen slaagden er gisteren in Khiam, een sterk christelijk bolwerk in het zuid-oosten van Libanon op enkele kilometers van de Israëlische grens te veroveren. De val van Khi am bedreigt de twee laatste christe lijke steunpunten in het zuid-oosten van het land, de garnizoensteden Alaia en Marjayoen. Israëlische vliegtuigen zouden laag over de grens gevlogen hebben nadat guer rillastrijders triomfantelijk hun eerste terreinwinst wereldkundig hadden gemaakt. Gisteren duurde de strijd voort bij Taibe, een ander strategisch punt bij de Israëlische grens. De christelijke militie probeert dit gebied met steun van Israëli's vrij te maken van guer rillastrijders. Ook hier zouden Pales- tijnen en linkse moslims aan de win nende hand zijn. De falangistische radio in Beiroet beschuldigde de Palestijnen er giste ren van steeds meer troepen naar het zuiden te sturen, waardoor de ge vechten in hevigheid toenemen. Rechtse leiders hebben er bij de Ara bische leiders aangedrongen op stappen die een einde kunnen ma ken aan de acties van de Palestijnen De Palestijnse leider Jass^r Arafat, die dezer dagen een bezoek aan Mos kou brengt, is gisteren ontvangen door de Russische partijleider Leo nid Breznjew. Bijzonderheden over de ontmoeting zijn niet gegeven. Het was voor het eerst sedert mei 1975 dat Breznjew en Arafat elkaar ont moetten, hoewel de Palestijnse lei der sinds die tijd meer dan eens in Moskou geweest is. Politieke waar nemers leggen de ontvangst dan ook uit als blijk van toenemende betrok kenheid van de Sowjet regering bij het conflict in het Midden-Oosten. TOKIO (Reuter, UPI, AP) De leider van de Britse conservatieve partij, me vrouw Margaret Thatcher, is gisteren in Peking aangekomen en besprekingen begonnen met de Chinese minister van buitenlandse zaken, Hoeang Hwa. Bijzonder heden over het overleg werden niet bekend ge maakt. Op de foto wordt mevrouw Thatcher be groet door Hoeang Hwa. NEW DELHI (Reuter, UPI, AP) De nieuwe regering van India rt Tvpl Tl heeft gisteren gezegd dat een gerechtelijke commissie zal wor- den benoemd voor het opsporen en bestraffen van functionaris sen, onder wie „het hoogste politieke gezag", die schuldig zijn aan wandaden tijdens de noodtoestand onder het bewind van de vroegere premier Indira Gandhi. Hoewel minister van binnenlandse zaken premier Charan Singh geen namen noemde, menen waarnemers dat ook mevrouw Gandhi in het on derzoek betrokken zal worden. Singh zei gisteren in het parlement: „Wij hebben kort geleden één van de donkerste perioden uit onze geschie denis meegemaakt. Wij zouden in onze taak te kort schieten als wij geen stappen zetten om te garande ren dat de gebeurtenissen van het recente verleden niet in de toekomst herhaald worden en om het misbruik van macht door een handvol mensen aan de kaak te stellen. We moeten diegenen ter verantwoording roepen die schuldig zijn aan excessen en wandaden tijdens de noodtoestand, van het hoogste politieke gezag tot de laagste regeringsfunctionaris sen." Volgens Singh kan de commis-, sie binnen zes maanden haar bevin dingen bekend maken. De Congres oppositie vindt dat Singh een hek senjacht ontketent. De nieuwe regering heeft ook een grondwetswijziging ingediend om de zittingsduur van de parlementen van het parlement (ook die van de deelstaten) weer van zes tot vijf jaar te bekorten. Bij aanvaarding zouden onmiddellijk de parlementen van 16 van de 22 deelstaten worden ontbon den en verkiezingen worden uitge schreven. Maar aangezien de Congresoppositie in het Hogerhuis nog steeds de meerderheid heeft zal de wijziging het voorlopig niet halen. WENEN (Reuter. UPI, AP) De zesde ronde van vredesbesprekin gen tussen Griekse en Turkse Cypri oten, die een week heeft geduurd, is gisteren zonder enig resultaat geëin digd. Volgens een slotcommuniqué „is het niet mogelijk geweest de aanzienlijke verschillen in de standpunten van de beide partijen te overbruggen". TEHERAN (Reuter, DPA) Ten minste 170 mensen werden gedood bij aardschokken die zich afgelopen woensdag voordeden in het midden en zuidwesten van Iran. Dit deelde een Iraanse woordvoerder gisteren mee. De aardbeving had een kracht van 6.5 op de schaal van Richter en is de tweede die Iran in korte tijd treft. Op 22 maart werden dertig dorpen in het zuidoosten van het land, in de omgeving van de Per zische Golf. getroffen. PARIJS (Reuter) De machtige vakbonden in Frankrijk hebben gis teren opgeroepen tot het houden van een week van stakingen en de monstraties aan het einde van deze maand uit protest tegen de bevrie zing door de regering van de koopkracht van de werknemers in de publieke sector. Eveneens stemde de socialistische partijleider Mitterrand in met be sprekingen met communistenleider Marchais over hun gemeenschappe lijke programma voor de algemene verkiezingen van volgend jaar. DAR ES SALAAM (LONDEN) Reuter, UPI, AP) Bisschop Abel Moezorewa, leider van de „nationale Afrikaanse raad van Zimbabwe", heeft de Britse minister van buitenlandse zaken, David Owen, gisteren een vijf-punten plan over de toekomst van Rhodesië voorgelegd. Het belangrijkste eruit is de eis van „onmiddellijke overdracht van de macht" aan de zwarte meer derheid en een nationaal referendum onder Brits toezicht om de toekomstige regeringsleider aan te wijzen. De vijf punten zijn: Aanvaarding door premier Ian Smith van onmiddellijke overdracht van de macht aan de zwarte meer derheid. - Vrijlating van alle gevangenen opdat deze vrij kunnen deelnemen aan het referendum. Organisatie en supervisie direct, door Groot-Brittannië of door de Verenigde Naties of het gemenebest van het referendum. Alle inwoners van Zimbabwe, waar zij zich ook mogen bevinden, dus ook de nationalistische guerril lastrijders, moeten kunnen deelne men aan het referendum. Na dit referendum moet de Britse regering zo spoedig mogelijk een conferentie bijeenroepen die de toe komstige grondwet moet opstellen. Eén van de leiders van het met Moe zorewa rivaliserende „patriottische front", Joshua Nkomo, heeft echter de voorstellen van Moezorewa al als een „grap" van de hand gewezen. Het Britse ministerie reageerde te rughoudend. Owen vertrekt aan staande zondag naar zuidelijk Afrika om met de verschillende leiders te praten. De andere leider van het „patriotische front", Robert Moega- be, ziet daar weinig heil in. Volgens hem heeft Owen niets nieuws te brengen en is zijn reis een voortzet- ting van de pendeldiplomatie van de vroegere Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kis singer. Moegabe zei gisteren dat volgende week de leiders van het „front" in Dar Es Salaam bijeen zullen komen om te komen tot een betere coördi natie van de guerrilla tegen het blan ke minderheidsbewind. Ze zullen on der meer bekijken hoe de troepen van de Afrikaanse nationale unie van Zimbabwe (Zanu) samenge voegd kunnen worden met die van de Afrikaanse volksunie van Zim babwe (Zapu). De Zanu wordt geleid door Moegabe en de Zapu door Nkomo. MADRID (UPI, Reuter. DPA) Het Spaanse ministerie van binnen landse zaken en de gouverneur van de Baskische provincie Avala heb ben een grote bijeenkomst van Bas kische nationalisten op eerste paas dag verboden. Woordvoerders van de nationalisten hebben al aange kondigd dat ze staan op het door gaan van de manifestatie aanstaan de zondag, de Baskische nationale feestdag „Aberri Eguna". De organi satie werd gisteren niet stopgezet. Al eerder hadden de organisatoren nadrukkelijk te kennen gegeven dat het een vreedzame demonstratie zou worden, waaraan ongeveer 100.000 mensen zouden deelnemen. De bijeenkomst was bedoeld om de vrijlating te eisen van alle politieke gevangenen, alsmede de legalisatie van alle partijen en autonomie voor het Baskenland. De Spaanse autoriteiten hebben de bijeenkomst verboden omdat negen extreem-linkse partijen, die vere nigd zijn in een Baskisch volksfront van plan zouden zijn komende zon dag tot een dag van nationale strijd te maken. Daardoor zou de vreedza me mars wel eens uit de hand kun nen lopen. De mars zou gehouden worden in Vttoria, een stad die het afgelopen jaar enkele malen het to neel van nationalistische ongere geldheden is geweest. Franco's Movimiento, tot voor kort 1 de enig toegelaten partij in Spanje, is gisteren officieel geliquideerd. De 34 kranten en de radiozender van de Movimiento zijn in handen van de staat overgegaan en vallen nu onder het ministerie van voorlichting. TEL AVIV (Reuter) Premier Jit- sak Rabin van Israël heeft gistera vond zijn aftreden aangekondigd naar aanleiding van een onderzoek naar ongeoorloofde bankrekeningen die hij en zijn vrouw in Washington zouden hebben. De 55-jarige Rabin, die dit gisteravond meedeelde, nam in juni 1974 het premierschap over van mevrouw Golda Meir. Zijn ver klaring houdt vrijwel zeker in, dat hij zijn Arbeiderspartij niet zal lei den bij de verkiezingen op 17 mei aanstaande. Het onderzoek, dat uitgaat van het ministerie van financiën, heeft be trekking op de periode vanaf 1968. Toen namelijk werd Rabin ambas sadeur van Israël in de Verenigde Staten. Israëlische kranten beschul digden de premier er gisteren van een bedrag van 20.000 dollar op twee Amerikaanse bankrekeningen te hebben staan. Eerder had de pre mier toegegeven dat zijn vrouw een rekening van 2000 dollar in de VS had. Het is bij de Israëlische wet verboten grote bedragen op buiten landse rekeningen te hebben. Rabin loopt de kans zijn hele bui tenlandse vermogen kwijt te raken, als blijkt dat hij Inderdaad in strijd met de wet heeft gehandeld. Vorige maand verklaarden Rabin en zijn vrouw dat ze hadden verzuimd hun gezamenlijke rekening in Was hington op te heffen en het geld naar Israël te laten overboeken toen ze in 1973 naar Israël terugkeerden. De aankondiging van Rabin houdt trouwens niet in dat hij onmiddel lijk aftreedt. Rabin is namelijk lei der van een zakenkabinet, dat niet kan aftreden en moet aanblijven tot de komende verkiezingen in mei. door J. den Boef Ui o Nu het Italiaanse christen democratische minder heidskabinet van premier Giu- lio Andreotti er te elfder ure in geslaagd is, een compromis met de vakbonden te sluiten over de wijze, waarop de voort woekerende inflatie moet wor den bestreden, beginnen de po litieke partijen die het huidige bewind alleen maar „gedogen", luider om een regering van bre der samenstelling te vragen een regering, waarvan ook ver tegenwoordigers van de com munistische partij (PCI) deel zouden moeten uitmaken. Het akkoord met de vakbonden, waarvan moet worden afgewacht of het een lang leven beschoren zal zijn, was slechts mogelijk onder interna tionale druk, namelijk van het Inter nationale Monetaire Fonds. Om enig vertrouwen te herwinnen op de we reldkapitaalmarkt zat Italië drin gend verlegen om een lening van het IMF ter grootte van ongeveer 1,3 miljard gulden. Met dit geld alleen zouden de drin gende problemen van het land niet opgelost kunnen worden. Toeken ning van de lening door het IMF zou echter symbolische betekenis heb ben voor de internationale kapitaal verschaffers, die tot dusver de kat uit de Italiaanse boom bleven kijken. Het IMF had zijn medewerking aan de kredietverlening afhankelijk ge maakt van maatregelen die er op gericht moeten zijn, de spiraal van prijs- en loonsverhogingen te doorbreken. Het kabinet van Andre otti was hiervoor volkomen afhanke lijk van de meaewerking van de vak bonden, nadat deze geweigerd had den hun steun te verlenen aan het tijdelijk buite-i werking stellen van de zgn. glijdende loonschaal. Andreotti moest de medewerking van de bonden „kopen" door af te zien van wettelijke maatregelen met betrekking tot de glijdende loonschaal en de autonomie in de bedrijfstakken. Daar stond echter belangrijke winst tegenover. Geven en nemen De glijdende loonschaal bleef'be staan, maar de vakbonden zagen zich genoodzaakt om enkele elemen ten die sterk prijsverhogend (en daardoor loonsverhogend) werken, uit het pakket te laten verdwijnen dat bepalend is voor het functione ren van de glijdende loonschaal. Deze elementen zijn: de prijzen van dagbladen, openbaar vervoer en elektriciteit, die al geruime tijd wa ren verhoogd, omdat Andreotti wil de vermijden dat de loonstijgingen nog meer uit de hand "Zouden lopen. Het ligt voor de hand dat deze prij zen nu ingrijpend verhoogd zullen worden echter zonder dat zij van invloed kunnen zijn op de glijdende loonschaal. Bovendien moesten de vakbonden op het terrein van de autonomie in de bedrijfstakken de toezegging doen dat zij hun looneisen binnen de door het IMF verlangde perken zul len houden. Daar staat tegenover dat de regering een al eerder geuit voornemen uitvoert en een belang rijk deel van de sociale lasten voor haar rekening neemt, zoals de pre mies voor de ziekenfondsen en de ouderdomspensioenen. Het geld hiervoor zal worden ver kregen door verhoging van de btw, waardoor opnieuw prijsverhoging optreedt. Van belang is echter dat van regeringszijde is gegarandeerd dat volgend jaar eventueel noodza kelijke belastingverhogingen in de sfeer van de directe belastingen wor den gezocht. De reacties op het akkoord tussen regering en vakbonden, dat voor één jaar is gesloten, zijn nogal verschil lend. Enerzijds wordt beweerd dat de vakbonden geofferd hebben op het altaar van het kapitalisme, an derzijds komt men met de uitleg dat de regering van Andreotti voor de vakbonden is gezwicht. De waarheid ligt ergens in het midden. Partijen onrustig Andreotti heeft belangrijke conces sies van de bonden verkregen door delen van een wetsontwerp in te trekken, die in de praktijk toch niet gewerkt zouden hebben. Hij heeft ook het leven van zijn kabinet gered en de bij verschillende partijen le vende neiging om op vervroegde verkiezingen aan te sturen wegge nomen. Op hun beurt hebben de bonden slechts ingestemd met beperkende maatregelen om de kredietverlening door het IMF en vervolgens de ver schaffing van kapitaal mogelijk te maken. De afspraken zijn tot één jaar beperkt en binnen die tijd kun nen zij teniet worden gedaan door wilde stakingen en bedrijfsbezettin gen, maar ook door de val van Andreotti's kabinet. Volgens Italiaanse maatstaven is dit kabinet al aan het eind van zijn latijn, omdat het al bijna driekwart jaar aan het bewind is. Door het akkoord met de vakbonden is Andreotti er in geslaagd, het leven van zijn minderheidskabinet te red den, maar ook zijn prestige en dat van de (niet allemaal even enthousi aste) christen-democraten te vergro ten. Vooral de communistische par tij, als belangrijkste „gedoger" van het kabinet, heeft daar moeite mee. De PCI van Enrico Berlinguer be sloot Andreotti vorig jaar slechts te steunen (door stern-onthouding in het parlement) om de Italianen te doen gewennen aan een situatie, waarin zij als partij in zekere zin regeringsverantwoordelijkheid heeft gedragen. Andreotti houdt het echter langer uit dan vorig jaar kon worden aan genomen en het valt niet te verwon deren, dat de partijen van links, die hem in het zadel houden, onrustig worden. Zij hebben de druk, die het IMF op de gang van zaken in Rome heeft uitgeoefend, aangegrepen om Andreotti in gebreke te stellen. Berlinguer heeft in dit verband en kele dagen geleden een artikel in het partijblad l'Unita geschreven, waarin hij de „verdediging van de nationale waardigheid" aanvoert als één van de belangrijkste motieven voor vervanging van Andreotti's minderheidskabinet door een rege- Giulio Andreotti slimme taktiek ring die de steun van vrijwel alle politieke partijen heeft. Zaken muurvast Vooralsnog weigeren de christen democraten hun medewerking te verlenen aan de vorming van een coalitie, waarvan ook de communis ten deel uitmaken. Dank zij de slim me taktiek van Andreotti kunnen zij voorlopig nog in hun weigering vol harden. Intussen blijven zij streven naar hernieuwing van de centrum links coalitie met socialisten, soci aal-democraten en republikeinen. De socialisten voelen daar echter niets voor, omdat zij vrezen dat zij daarmee opnieuw de communis tische partij in de kaart zouden spelen. Om zich bij eventuele vervroegde verkiezingen de communisten van het lijf te kunnen houden, geven zij er de voorkeur aan mét de PCI in de oppositie te blijven, als deze niet als regeringspartij wordt geaccepteerd. De sociaal-democraten en de repu blikeinen blijft daardoor niets an ders over dan eenzelfde houding aan te nemen. De republikeinse leider Ugo la Malfa heeft reeds gedreigd dat zijn partij het kabinet van Andreotti in het parlement niet lan ger zal gedogen, als geen meerder heidsregering wordt gevormd, waar van ook de communisten deel uit maken. Zo zitten de zaken in Italië voorlopig weer muurvast. Het is niet eens ze ker dat nieuwe verkiezingen duide lijkheid in de gecompliceerde situa tie zouden kunnen brengen. Vorig Jaar bleek dat er in Italië een ont wikkeling in gang was gezet, die in het nadeel van de kleine partijen werkte. Hoe meer stemmen de PCI krijgt, hoe meer Italianen die haar niet als regeringspartij wensen, hun stem aan de christen-democraten zullen geven. Dit zal temeer het ge val zijn als Andreotti er in slaagt het Internationale aanzien van Italië te herstellen en het land voor het eerst sinds vele jaren in opwaartse rich ting te stuwen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7