Gebroken eieren op de paastafel Geen internationale oplossing werkloosheid Toch in duur hotel Onzekere toekomst Veluwse edelhert Socialistische leiders komen naar Amsterdam Vrouw wilde haar echtgenoot doden Man verongelukt Piloot stort neer met reclamevliegtuig Jongens gooiden granaat in vuur: dode en gewonde Veeboer beroofd Trein grijpt auto: chauffeur gedood Topconferentie op 16 en 17 april Europese socialisten komen ook niet uit problemen van huidige economische crisis Een wijsgerig monument B WOENSDAG 6 APRIL 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 9 Van een onzer verslaggevers DOORWERTH Het Veluwse edelhert grootste zoogdier In Nederland gaat een onzekere toekomst tegemoet. Dat zei ir. E. Reinders, jagermeester van ko ningin Juliana voor Gelderland, toen hij gisterenmiddag in kas teel Doorwerth (gemeente Ren- kum) de tentoonstelling „Hert en Hoorngeschal" opende. De aanleg van steeds meer grote verkeerswegen en het aanbren gen van vele rasters hebben de Veluwe zodanig versnipperd, dat uitwisseling tussen de verschil lende populaties in de vrije wildbaan niet meer mogelijk is of nog maar nauwelijks, aldus de heer Reinders. Volgens de jagermeester wordt de roodwild-stand ernstig bedreigd. „Het is onze plicht", zei hij, „er voor te zorgen, dat onze Veluwse herten niet degraderen tot schu we nachtdieren, die uitsluitend in het donker uit hun dekking dur ven te komen, dan wel tot dieren waarop de benaming 'wild' bijna niet meer van toepassing is. Om aan het gevaar te kunnen ontsnappen, achtte hij enige maatregelen op hun plaats, die „ingrijpend en toch noodzakelijk zijn". Die maatregel zijn: vergro ting van het leefgebied voor het edelhert dooï verwijdering van de rasters, de vermindering van de verontrusting als gevolg van een te grote recreatiedruk (door het instellen van rijverboden voor ge motoriseerd verkeer op diverse openbare wegen) en tenslotte een gecentraliseerd wildbeheer op minstens 20.000 hectare van de in totaal 60.000 hectare van het Ve- luwemassief. Van een verslaggever EINDHOVEN De 34-jarige me vrouw Van der M. uit Veldhoven heeft tegenover de politie bekend, dat zij meermalen haar 43-jarige echtgenoot heeft proberen te doden. Op zaterdag 26 maart diende zij haar man een grote hoeveelheid slaapmiddelen toe, gemengd door het eten. Tot grote spijt van de vrouw bleek dit geen dodelijke dosis te zijn. Vanaf dat moment kreeg de man regelmatig slaapmiddelen toe gediend, waardoor hij bij voortdu ren in een versaufte toestand ver keerde. Desondanks ging hij naar zijn werk. Dinsdag 29 maart raadde zijn werkgever hem aan naar de huisarts te gaan. Bang voor ontdekking nam de vrouw haar echtgenoot mee uit rijden. Toen hij in de auto in slaap was gevallen, reed zij naar het Bea- trixkanaal in Eindhoven, stapte uit den duwde de auto, met haar man als inzittende, het water in. De man wist zich echter uit de auto te bevrijden en kon zwemmend de kant bereiken. Hij waarschuwde de politie en bleef overnachten op het bureau. Toen hij de volgende dag thuiskwam werd hij door zijn echtgenote met een hamer op het hoofd geslagen. Daarna nam zij de benen. De man moest in het zieken huis worden opgenomen. Zaterdag meldde de vrouw zich vrijwillig bij de politie. Daarbij vertelde ze haar man te hebben willen doden. Op haar aanwijzingen werd ook de auto gevonden. Van een verslaggever WOERDEN - De achttienjarige W. Teuben uit Woerden is gistermiddag om het leven gekomen toen de landbouwtractor, die hij bestuurde, omsloeg. Hij had een bocht te kort genomen, zodat een achterwiel op een hoge stoeprand stootte. Op de foto: directeur Schroder bekijkt de uitgebrande wrak stukken. Van een verslaggever LELYSTAD De 23-jarige piloot Wibren Kunnen uit Beetsterzwaag is gistermiddag met zijn reclame vliegtuig neergestort op het vlieg veld van Lelystad. Hij is met verbrij zelde enkels en brandwonden in een Zwols ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is redelijk. De piloot vloog voor Reclam-Air, een dochteronderneming van Marti nair. Volgens de maatschappij is het ongeluk gebeurd toen het vliegtuig je een sleepnet probeerde op te pik ken. Het toestel moet het net heb- .ben gemist en de draai die de piloot daarna maakte was waarschijnlijk te scherp, waarop het toestel met 120 liter brandstof aan boord neerstortte. Het vliegtuig brandde geheel uit. Directeur J. M. Schröder van Marti nair acht een technisch mankement niet uitgesloten, maar het kan vol gens hem net zo goed menselijk fa len zijn geweest. Van een verslaggever BRESKENS De 11-Jarige E. Aar- nouts is gisteren in zijn woonplaats Breskens omgekomen toen een gra naat, die hij met vier vriendjes in een oude bunker had gevonden, ont plofte. Een ander jongetje raakte ernstig gewond. De vijf kinderen wa-' ren naar de bunker gegaan om er te spelen. Ze vonden enkele granaten. Toen ze er een in een vuurtje gooi den, ontplofte het projectiel. „Eén el is géén ei" zegt men. „Eén ei per week" is het advies van vele voedingsdeskundigen. Niet méér dan één ei, want meer is slecht voor de gezondheid. Vroeger (nog niet zo lang gele den) werd een eitje dagelijks bij het ontbijt aangeraden om gezond te blijven. Wat is er nu van waar en waar moeten we ons aan houden? De waarheid ligt, zoals vaak, in het midden. Een el is een waardevolle bron van gezondheid, mits het verstandig gebruikt wordt. Een kippeëi weegt ongeveer 50 gram. Het be vat 6 7 gram eiwit, bijna evenveel vet. ongeveer 30 milligram kalk, vitamine A, BI en B2. Maar het le vert ook 300 gram choles terol. Dat cholesterol is de boosdoener. Het is slecht voor hart en bloedvaten. Het zorgt voor bloedva tenvernauwing en kan de oorzaak zijn van een hart infarct. Dat cholesterol zit niet in het hele ei, maar alleen in de eierdooier. Vooral oudere mensen moeten niet meer dan één of twee eieren per week eten. Al naar de manier waarop een ei klaargemaakt en opgediend wordt is het licht of zwaar verteerbaar. Hardgekookte eieren kun nen erg zwaar op de maag vallen. Juist met pasen is het de gewoonte om hardgekookte eieren, ge kleurd of niet gekleurd en soms erg artistiek beschil derd, op de paastafel te brengen. Die eieren zijn dan een lust voor het oog, maar een kwelling voor de maag. Achteraf. Gebroken Daarom willen we nu de eieren eens gebroken op tafel brengen. Als ieder een slechts één hardge kookt ei eet is er niets aan de hand. Maar velen kun nen van al dat gekleurde lekkers, niet afblijven en eten er teveel van. Daar om breken we nu eens de eieren. Van het gebroken ei gebruiken we alleen het eiwit. Dat is luchtig en makkelijk verteerbaar. Om de dooier van het ei wit te scheiden, slaan we het ei aan de zijkant tegen een kommetje stuk. Dan moeten we even manoeu vreren om de dooier van het eiwit te scheiden. De dooier hoeft niet wegge gooid te worden. Hij kan uitstekend dienen als shampoo om het haar te wassen. Vooral vet haar is gebaat bij een dooier- beurt. De dooier met wa ter aanmaken en goed in het haar masseren. Flink naspoelen. Maar nu terug naar een eierrecept. Broodpap Als op de tweede paasdag het brood al een beetje oud geworden is, pakken we 150 gram krenten, wat rozijnen, sukade, 80 gram suiker, 25 gram boter en wat kaneel. Dan weken we 200 gram brood in een hal ve liter melk en roeren al les goed door elkaar. Tot slot wordt voorzichtig één stijfgeslagen eiwit erdoor geroerd. Alles gaat in een vuurvaste schotel en wordt met wat gesmolten boter bedruppeld. Na een half uur heeft het brood- papje een mooi goudgeel korstje en is het klaar. Rauw Rauwe eieren zijn ook licht te verteren. Met dooi er en al. Ze kunnen ge klutst worden in melk of in andere dranken. Maar voor cholesterol zorgen ze toch. Dus ook rauw: niet te veel gebruiken. Sneeuw Een schuimige maizena- puddlng, die wordt ge maakt door van 3/4 liter melk, 100 gram maizena en 80 gram suiker een dik ke massa te roeren op het vuur. Als de massa dik ge noeg is en nog gloeiend heet. worden 4 stijfgesla gen eiwitten erdoor ge schept. Een puddingvorm met koud water omspoe len. De massa erin doen en laten afkoelen. Een zoete yoghurtsaus smaakt bij deze sneeuw-paas- pudding erg lekker. Gehakt Wie toch het hele ei wil gebruiken en niet alleen het eiwit, kan voor de ver andering eens elerenge- hakt maken. Dat ligt niet zo zwaar op de maag als hardgekookte eieren al leen. Vier gare aardappe len fijnmaken met 4 hardgekookte eieren, zout, peterselie, beetje bieslook, een fijngesnip perd uitje (eerst even aan fruiten met boter of mar garine) erbij doen. Dan de massa samen met een rauw ei heel goed kneden. Ballen ervan maken en de ze in frituurvet bruin laten worden. Het is wél net zo vet als patat frites. Geef er groente bij of rauwkostsa- lade. Dat maakt ten minste weer iets goed. Poeder Eieren zijn ook in poeder- vorm verkrijgbaar: bij de groentezaak of bij de krui denier. Dit poeder moet met 2 eetlepels water aan gemaakt worden en dan is 127» gram poeder hetzelfde als één ei. Wel zo gemak kelijk. Maar niet zo popu lair. Veel mensen willen tegenwoordig namelijk het liefst scharreleieren van vrij rondlopende kip pen. Ze zijn graag bereid er meer voor te betalen. Bij zo'n „poederei" is het moeilijk je een scharrelen de kip voor te stellen. Van een verslaggever NOOTDORP Een veehandelaar uit Nootdorp is dinsdagmorgen in alle vroegte door vier gemaskerde mannen beroofd van zijn portefeuil le, waarin een bedrag van 10.000 zat. De overvallers, die waren gewa pend met knuppels, hielden de vee handelaar aan toen deze 's ochtends om 6.00 uur zijn woning verliet om zich naar de veemarkt te begeven. Het viertal deelde enige flinke klap pen met de knuppels uit en ontnam het slachtoffer zijn portefeuille, waarna ze in een personenauto ver dwenen. Het slachtoffer raakte ge wond aan het been. Van een verslaggever UTRECHT Op de spoorlijn Zwol- le-Amersfoort is gisteren een perso nenauto in botsing gekomen met een stoptrein. De chauffeur van de auto, de 38-jarige G. Veis uit Wezep is daarbij om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde op een met automatische knipperlichten bevei ligde overweg tussen Hattemerbroek en Wezep in de gemeente Oldebroek. Een spoor werd versperd. Als gevolg daarvan ondervond het treinverkeer enige vertraging. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Op initiatief van de PvdA wordt op 16 en 17 april een internationale topconferentie van socialistische leiders in Amsterdam gehouden. Doel van de bijeenkomst is het formule ren van gezamenlijke uitgangspunten voor de komende ontspan ningsbesprekingen tussen Oost en West te Belgrado. In Amsterdam zullen onder meer aanwezig zijn: de Engelse premier Callaghan, de Duitse bondskanselier Schmidt, de Oostenrijkse kanselier Kreisky, de Portugese premier Soa- res, de Deense minister president Jprgensen, de Israëlische premier Rabin of vice premier Allon, de Franse socialistenleider Mitterand, de Spaanse socialistenleider Gonza les, premier Den Uyl en minister Van der Stoel uiteraard en, als voorzitter van de conferentie de Duitse ex- kanselier Willy Brandt. In totaal worden er zestig deelne mers aan de conferentie verwacht. Zij zullen, in beslotenheid een „open discussie" houden over de proble men in Belgrado, waar de afspraken over vrede en samenwerking die bij het verdrag van Helsinki zijn ge maakt, getoetst zullen worden aan de praktijk. Uitgangspunten De internationaal secretaris van de PvdA, drs Harry van den Bergh, die verantwoordelijk ls voor de organi satie, meent dat het van groot inter nationaal belang zal zijn indien de belangrijkste socialistische rege ringsleiders uit West-Europa in staat zouden zijn voor de ontspapnlngspo- litiek dezelfde uitgangspunten te formuleren. HIJ erkende gisteren op een persbijeenkomst dat dit nog wel wat voeten in de aarde zal geven gezien de verschillende standpunten die de verschillende regeringen tot nu toe hebben ingenomen bij voor beeld over de dissidenten in Oost- Europa en de vraag in hoeverre hun lot de goede betrekkingen tussen Oost en West mag beïnvloeden. Geboeide man brengt politiepetten terug AMSTERDAM - De wachtcommandant van het Amsterdamse politiebureau Leidseplein keek gisteren nacht vreemd op toen een 17- Jarige Jongen binnenstapte. Zijn handen waren vakkundig met politieboden op de rug vastgemaakt en onderzijn arm had hij twee politiepetten. Even later kwamen twee agen ten zonder pet binnen, die tot hun verrassing de man ontdek ten die ze even tevoren hadden aangehouden wegens handel In verdpvende middelen. ZIJ hadden de man op heter daad betrapt en wilden hem meenemen, toen een andere man een van de agenten een klap uitdeelde. Beide agenten zette de achtervolging in, ln hun ijver de hoofddeksels ach terlatend. Deze werden even later keurig door de geboeide man terugbezorgd. door Johan van Workum DEN HAAG De internationale arbeidersbeweging heeft ook nog geen oplossing voor de huidige economische crisis in de Westerse wereld. Dat is het afgelopen weekeinde goed duidelijk geworden in Oslo. Daar vergaderden leiders van sociaal-democratische partijen en vakbewegingen uit heel West-Europa over economische politiek en volledige werkgelegenheid. De sociaal-democraten vormen ei- I genlijk de enige internationale bewe ging binnen de westerse wereld waarvan enige stuwing naar meer gezamenlijkheid mag worden ver wacht. Binnen EG-verband hebben de christen-democraten en liberaal- conservatieven ook wel vormen van samenwerking. Maar die bewegin gen varen, in tegenstelling tot de socialisten, niet nadrukkelijk onder de vlag van de internationale solida riteit. Aan die solidariteit werden in Oslo weer heel wat mooie woorden gewijd. Ook op het punt van goede bedoelin gen leek er een ruime mate van over eenstemming aanwezig onder de af gevaardigden uit achttien landen. Maar voor de rest werd er toch vooral naar elkaar geluisterd om te horen in hoeverre ideeën uit andere landen dienstig waren aan het belang van het eigen land van herkomst. In de slotverklaring verplichtten de aanwezige organisaties zich zelfs te werken naar het doel van afwezig heid van werkloosheid in 1980 in West-Europa. Maar gezien de armoe aan verdere concretere ideeën en plannen in de slotverklaring is die verplichting erg gratuit, en boven dien gevaarlijk door loze verwachtin gen die erdoor kunnen ontstaan (juist die zinsnede over volledige werkgelegenheid in 1980 heeft veel publiciteit gekregen). Weinig verschil Conferenties van socialisten tonen weinig verschil met andere internati onale conferenties. Ook voor socia listen blijkt het vrijwel onmogelijk het kader van het nationale eigenbe lang te doorbreken of te relativeren. De Skandinavische organisatoren hadden hiertoe een voorzichtige aan zet willen geven door de conferentie te laten uitspreken dat de landen met een sterke-economie Duits land, Nederland, Zwitserland hun grote overschotten op de betalings balans meer ten dienste stellen van de zwakkere Europese broeder landen. De landen met overschottn zouden daartoe wat minder bang moeten zijn voor Inflatie, en hun economieën wat meer moeten opjagen, zodat hun importbehoefte toeneemt, en de an dere landen dus meer kansen krijgen voor export naar de overschot- landen. Op zich is dit geen revolutio nair plan, en heeft het ook weinig met socialistische poliUek te maken. Integendeel, het lijkt veel op een variant van de oude liberaal economische leerstelling dat wat goed was voor Philips, goed was voor heel Nederland. Helmut Schmidt De rede van de Westduitse socialis tische regeringsleider Helmut Schmidt op de conferentie gaf niet temin al meteen weinig hoop. Schmidt hield, op schoolmeeste rachtige toon, een erg monetaris- tisch verhaal. Hij schilderde de te grote geldomloop af als oorzaak van de inflatiegolf sinds 1968, en deze Inflatie als oorzaak van de huidige crisis en werkloosheid. Er zijn economen, zoals dr Post van de ABN, die gebrek aan koopkrach tige vraag zien als een belangrijke ooreaak van blijvende werkloos heid. De mensen hebben alles al, zo luidt deze analyse versimpeld. Maar Schmidt zag dat verhaal blijkbaar niet zo zitten. Ook hij had het wel over tekort schietende vraag en te grote besparingen bij consumenten en Investeerders. Maar, aldus Schmidt, dit is het gevolg van ge brek aan vertrouwen. Meer dan de helft van de crisis-ooreaken zijn van psychologische aard. Vertrouwen Dat vertrouwen in de toekomst moet hersteld worden, verkondigde Schmidt, Hij wees op de enorme vooruitgang die de Westerse wereld de afgelopen dertig jaar heeft ge boekt, en zag geen reden om te den ken dat dit nu opeens afgelopen zou moeten zijn. „We moeten ons niet laten verblinden door de problemen van de laatste drie jaren". En Schmidt waarschuwde ervoor „de toekomstangst van enkelen te laten omslaan in een algemene ideologie". Voorwaarde voor herstel van ver trouwen in de toekomst zijn volgens Schmidt „Stabiliteit en continuï teit". Er moet een gestage econo mische groei zijn. (de term 'selectie ve groei' kwam niet over Schmidts lippen). De industrie behoeft zeker heid dat de huidige politiek een aan tal jaren zal voortduren.( Dus, ook al sprak Schmidt dat niet uit, geen experimenten met medezeg genschap of vermogens aanwas- deling). En wat volgens Schmidt het vertrouwensherstel vooral zou ver zieken, zou een nieuwe inflatiegolf zijn. Toestaan Het enige wat Schmidt zijn geestverwanten uit economische Er was een merkwaardig kantje aan de Oslose conferentie. Dat was dat de Noorse gastheren het gebeuren hadden ondergebracht in waarschijnlijk de duurste gelegenheid van de hele stad, een hotel uit een internationale westerse hotelketen, waar een kamer zonder ontbijt 130 gulden per nacht moest kosten, en waar geen drankjes werden geschonken aan heren zonder stropdas. Het scheen de vertegenwoordigers van de Europese ,,arbeiders"-beweging niet te storen. Alleen een Turk maakte er een opmerking over in zijn redevoering. De overigen schiepen er kennelijk behagen in de contributiegelden van partij- en vakbondsleden met bakken tege lijk neer te tellen in handen van de exploitanten van het anders zo misprezen internationale „grootkapitaal". zwakkere landen te bieden had, was dan ook voortzetting van de huidige Duitse economische politiek. Die komt, in Schmidts woorden, neer op het toestaan van een geleidelijke opwaardering van de Duitse Mark over een reeks van Jaren. Vorig Jaar en dit stijgt daardoor al de import en wordt de export van Duitsland belemmerd. En wat het aanjagen van de Duitse economie betreft: on langs heeft de bondsregering een program van zestien miljard mark algekondigd, en daarmee moesten de conferentiegangers het maar doen. (Later zou een Deen over dit program zeggen, dat het in verhou ding even omvangrijk ls als het pro gram dat de Deense regering in 1975 had doorgevoerd. Denemarken is echter, ln grote tegenstelling tot Duitsland, een tekort-land Misverstand Schmidts verhaal over vertrouwen ln de toekomst lijkt veel op het verhaal van de Nederlandse werkge versvoorzitter Van Veen: als de winsten maar toenemen, komt het werk en het welzijn vanzelf wel weer. De reactie op Schmidts verhaal leek dan ook veel op de reacties in Neder land op Van Veens drieluik winst- werk-welzijn. Niet alleen van Neder landse kant (Kok als woordvoerder van de FNV- en Pronk als woordvoerder van de, PvdA- delegatie), maar ook door Palme (Zweden), Belgen, Fransen, Noren en anderen werd het recept-Schmldt onvoldoende geacht. „Herwinnen van Vertrouwen? Akkoord, maar dat kan niet vla de traditionele gee- x eerde politiek", zo hield een Franse vakbondsman Schmidt voor. Hij vond het maar „een gevaarlijk mis verstand". dat we automatisch naar de toestand van de Jaren zestig zou den kunnen wederkeren. Als bijkomende voorwaarden wer den genoemd: selectieve welzijnge- richte economische groei, industrië le democratie (medezeggenschap), eerlijker verdeling van lasten, min der ongelijkheid, controle op multi nationals. investeringen ln de over heidssector. participatie van werknemers in de kapitaalvorming (zoals vermoge nsaan was-deling), verbetering van werkomstandighe den. Minister Pronk vond het opval lend hoeveel eenstemmigheid er op dit gebied op de conferentie bleek. Al deze punten vonden hun weg naar de slotverklaring. De analyse van de economische toestand was dus wel eensgezind. Maar daar bleef het verder bij. Tot een aanzet voor een gezamenlijke strategie kwam het niet. Zodra het op concrete maatregelen of een plan voor de toekomst aankwam, vluchtten de socialistische leiders in Oslo in vaagheden, gedreven door nationale belangen. Pronk Op een belangrijk punt bleek de kritiek van de Nederlandse delega ties op Schmidt trouwens voorna melijk gevoed door kinnesinne. Na melijk de aandrang op overschot- landen om hun economieën meer te stimuleren. Niet in zijn rede. maar wel in een achtergrondgesprek voor Nederlandse Journalisten bleek mi nister Pronk het met Schmidt eens, dat Duitsland en Nederland al ge noeg doen. „Nederland heeft een fik se kapitaalexport, de ontwikke lingshulp is omvangrijk, we nemen ruimschoots deel in het internatio nale monetaire fonds, ik zie niet hoe Nederland meer zou kunnen doen", aldus Pronk. De Deense premier Jprgensen, die met een beroep op internationale solidariteit een deel van de oplossing wilde halen uit de Nederlandse en Duitse overschot ten, zal tevreden moeten zijn met wat le al heeft, vond Pronk. Onlangs verscheen bij Elsevier een Encyclopedie van de filosofie. Aan deze turf van 750 blz. hebben onder redactie van prof. dr. K. Kuypers (oud-hoogleraar te Utrecht) onge veer dertig hoogleraren in de wijsbe geerte meegewerkt. In het Neder landse taalgebied ls deze wijsgerige encyclopedie de omvangrijkste die tot nu toe verschenen is. Daarom mogen we het best een monumentje .noemen al klinkt dat misschien een beetje overdreven. Een inleiding van dertig bladzijden geeft de lezer een overzicht van de geschiedenis van de Europese, Ara bische, Joodse, Indische en Chinese wijsbegeerte. Zoals in een encyclo pedie behoort is alle informatie zeer beknopt gehouden. Kritiek op zo'n boek is dan ook niet zo moeilijk. Altijd kan men vragen waarom deze persoon en zaak wél en andere niet genoemd worden. Zo worden Georg Stamel en Ferdinand Törmies wel, maar Karl Mannheim niet bespro ken; 8Jestov wel, DostoJewskiJ en Tolstoi niet; 8imone de Beauvoir wel, Walter Benjamin niet. Ook Goethe kreeg geen plaatsje. De Russische filosofie komt er in het algemeen wat bekaaid vanaf. Wie wil weten wat de religieus- wijsbegerige stroming van het sla- voflllsme ln de vorige eeuw in Rus land inhield, zal het in deze encyclo pedie niet kunnen vinden, 't Is alle maal niet zo erg. Ik veroorloof mij deze opmerkingen tegen de ach tergrond van waardering. Ook viel me op dat in deze encyclopedie be trekkelijk weinig verwezen wordt naar literatuur van Nederlandse fi losofen. Zo verbaasde het mij, dat bij onderwerpen uit de anthropolo gic en de wetenschapsleer publika- ües van prof Van Peursen niet ge noemd zijn. 'Op de laatste bladzijden wordt nog [enig literatuur genoemd over de mo derne wijsbegeerte en ook over de Arabische, Joodse, en Oosterse wijs begeerte. Verder passeren we nog wljsbegerige tijdschriften, organisa ties en instellingen de revue. Kort een encyclopedie die het aanbevelen waard is. De verschijning van dit boek is tevens een felicitatie waard voor de redacteur. K. Kuypers e.a., Encyclopedie van de filosofie, verschenen in de serie „Winkler Prins Bibliotheek" van El sevier, Amsterdam - Brussel 1977, 759 bis. Paperback 39,90, Gebonden: «.- Dr. H. E. S. WOLDRING

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9