Traditie na acht jaar verbroken Verrassende winst van Frank Drost Voetbal in VS meer in trek Ontmoet morgen de pathefonoloog. Hans Kraay stopt op medisch advies Zege Sosonko en remise Timman Mitsuru Kohno wereldkampioen tafeltennis Geen Nederlandse clubs in halve finales Harm Wiersma alleen op kop Peru eist neutraal veld Verlies voor Okker voor finales Jones mist wereldrecord Turnster Olga Korboet stopt £yQ||JQH w r toENSDAG 6 APRIL 1977 SPORT Trouw/Kwartet 13 ALKMAAR Hans Kraay, de trai ner van AZ'67, zal aan het eind van het seizoen zijn werkzaamheden bij de Alkmaarse eredivisie club beëin digen. Kraay, die aan het begin van het lopende seizoen bij AZ'67 in dienst kwam. stopt op medisch ad vies. De oud-international heeft een versleten linkerheup en ondervindt daarvan erg veel hinder. De spe lersgroep van AZ'67 is reeds op de hoogte gesteld van het vertek van Kraay. Het bestuur van AZ'67 heeft Hans Kraay de functie van chef- coach aangeboden maar hij Is niet op dat aanbod ingegaan. Kraay is namelijk van mening dat de Alkmaarse club een man nodig heeft die de training daadwerkelijk verzorgt. Ook de selectiegroep had graag gezien dat Kraay de hem aan geboden nieuwe functie aan vaardde. Voorzitter Arie Ligthart van AZ'67: „Wij zien Kraay node vertrekken. Wij kunnen echter begrijpen dat Hans Kraay zijn gezondheid boven alles stelt. Het Is Jammer dat hij de functie van chef-coach niet kon aan vaarden". Het bestuur van AZ '67 gaat zich de komende weken bera den over de opvolging van Kraay. „Wij gaan een profiel van de nieuwe man samenstellen. Daarin krijgt de spelersgroep ook een belangrijke in breng", aldus de voorzitter van AZ'67. GENEVE De Nederlandse groot meester Gennadi Sosonko heeft in de achtste ronde van het schaak toernooi van Genève een zege be haald op de Fin Westerinen. Jan Timman kwam remise overeen m et de Amerikaan Byrne. Met nog zes ronden te spelen staan Timman, Li- beizon (Isr), Dzjlndzjlnsjasyili (Isr) en Larsen (Den) gezamenlijk aan kop met 4 punt. Larsen heeft nog een afgebroken partij te goed. De uitslagen: Larsen Andersson (Zwe) 'h - 'A, Olsftson iLJsl) - Ivkov (Joe) - Byrne - Timman - '/j. Sosonko - Westerinen 1 - 0, Uberzon - Dzjlndzjlnsjasvlll - Slgur- jowson (IJsl) - Hug (Zwi) '/>-•/», Pachman (WD1( Torre (Phl( afg. De uitslagen van twee afgebroken partijen uit de zevende ronde: Hug - Llberzon 1-0. Dzjlndzjlnsjasvlll - Westerinen Va - Vi. Ook de Russische wereldkampioene bij de dames Nona Gaprindasjvili heeft zich geplaatst bij de winnaars van het internationale schaaktoer nooi van Long Pine (Californiè). Zij won in de laatste ronde van de Am e- rikaanse Juli Kaplan. Met 6 7, punt wordt de eerste plaats gedeeld door Gaprindasjvili, de Argentijnse Os car Panno, de Russin Joeri Balasjov en de Joegoslavische Dragutln Sa- hovic. Zij krijgen elk 5.750 dollar. BIRMINGHAM De Japanner Mit suru Kohno is de nieuwe we reldkampioen tafeltennis bij de he ren in het enkelspel. De 30-jarige Kohno, die de Hongaar Jonyer op volgt als titelhouder versloeg In Bir mingham in de finale Kuo Yao Hua uit China imet 17-21, 21-9, 21-19, 21-13. De 19-jarige Noordkoreaanse Pak Yung Sung verdedigde met succes haar titel in het dames enkelspel. In de eindstrijd versloeg zij de Chinese Chang Li in drie games: 21-15,24-22, 22-20. De overwinning in de finale dub belspel ging naar het Chinese kop pel Li Chen Shlh/Llang Ke Liang, die hun landgenoten Huang Li- ang/Lu Juan Sheng met 22-20, 21-18 en 21-11 versloegen. De laatste titel, die In Birmingham viel te behalen, was tevens de eerste, die naar Europa ging. Daarvoor zorgden de Fransen Jacques Secre tin en Claude Bergeret, die de finale van het gemengd dubbelspel won nen van de Japanners Norio Takas- hima en Sachiko Yokota. Het was een vrij eenzijdig duel. dat slechts drie games vergde: 21-17, 21-14, 21-17. De Nederlanders Ressel, Haan en Rensenbrink (vlnr) zullen vanavond met Anderlecht voor de halve finales van de Europa Cup voor bekerwinnaars strijden tegen SSC Napoli. DEN HAAG De laatste acht seizoenen was het Nederlandse voetbal steeds vertegenwoordigd in een van de halve finales van een van de Europese bekertoernooien. In 1969 begon de reeks, toen Ajax de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen haalde tegen AC Milan. Daarna volgde de winst van Feyenoord en de trilogie van ajax in hetzelfde toernooi. In 1974 won Feyenoord de UEFA-beker en het jaar erop speelde Twente in de finale van dat toernooi. Verleden jaar tenslotte bereikte PSV de halve eindstrijd van het belangrijkste toernooi, waarin het werd uitgeschakeld door saintEtienne. Aan de lange traditie nederlandse clubs leken niet te kunnen ontbre ken in de slotface van de europese bekertoernooien is dit jaar een einde gekomen. PSV sneuvelde in de tweede ronde tegen sSaint-Etienne, bekerwinnaar Roda JC overleefde de eerste ronde tegen Anderlacht niet, Ajax en Feyenoord konden in het toernooi om de UEFA-beker ook all geen imponerende prestaties leveren en werden uitgeschakeld door Manchester United en RWD Molen- beek.Tijdens de halve finales van het Europa Cuptoernooi voor landskampioenen staat vanavond weer een Russich-Duits duel op het programma Nadat Dinamo Kiev eerst Bayern München uitschakelde, moeten de Russen het nu opnemen tegen Borus- sia Mönchengladbach, de huidige kop loper in de Duitse Bundesliga. Dinamo Kiev, de eerste Russische club die ooit de halve finales in de Europa Cupl bereikte, zal vanavond waarschijnlijk aanvaller Vladimir Onischenko wegens.een blessure moe ten missen. Ook achter de namen van Blochin, Troshkin en Muntjan staan vraagtekens. Het stadion in Kiev is bijna uitverkocht Dit wil zeggen dat ruim 100.000 toeschouwers hun favo rieten zullen aanmoedigen. Borussia Mönchengladbach, dat in de kwartfinales zeer moeizaam zegevier de over FC Brugge en in Duitsland in een zware strijd om de titel is gewik keld met Eintracht Braunsweich, zal het dan ook niet gemakkelijk krijgen. Wel zullen zij geleerd hebben van het spel van Bayern München in Kiev, dat de Russen ^goed bestreed. Bayern - speelde vanuit een zeer gesloten de fensie en schiep zich kansen met snelle uitvallen. Twee strafschoppen beze gelden echter het lot van de Beieren. De andere halve finale in het hoogste Europa Cup gebeuren gaat tussen Li verpool en FC Zürich. Liverpool, dat Het volledige Europa Cup programma ziet er als volgt uit: Europa Cup I: Dinamo Kiev (Sow)-Borussia Mönchengladbach (W-Dl) FC Zürich (Zwi>Liverpoo! (Eng) Europa Cup 2: SSC Napoli (Ita)-Anderlecht (Bel) Atletico Madrid (Spa)-Hamhurger SV (W-Dl) Europa Cup 3: Juventus (Ita)-AEK Athene (Gri) RWD Molenbeek (Bel)-Atletico Bilbao (Spa) vorig jaar de UEFA-Cup won, is de grote favoriet. FC Zürich heeft inter nationaal nog geen grote successen geboekt De Engelsen zijn er van over tuigd het derde Britse team te zijn dat de finale van de Europa Cup 1 zal hótlen. Toch zrjix de Engelsen niet zon der problemen. John Toshack, de aan valler uit Wales en verdediger Phil Thompson zullen vanavond niet mee spelen. Beide spelers zijn geveld door blessures. De Zwitsers kampen echter met gro tere moeilijkheden. Topscorer Franco Cucinotta is geschorst, middenvelder Kobi Kuhn is geblesseerd en ook aan de fitheid van diverse andere spele'rs wordt getwijfeld. FC Zürich staat in de Zwitserse competitie als derde ge klasseerd. De laatste wedstrijd, tegen St. Gallen, werd met een 2-1 winst afgesloten. Liverpool draait, na een ruime 3-0 zege op Leeds United, nog volop mee in de strijd om de Engelse titel. Voor de halve finales van de Europa Cup voor bekerwinnaars reist Ander lecht, houder van deze Cup, af naar Napels om de strijd aan te binden met SSC Napoli. De Belgen, met de Neder landers Arie Haan, Robbie Ren senbrink, Peter Ressel en Jan Ruiter, worden door insiders getipt als de favoriet. In de andere halve eindstrijd komen het Spaanse Atletico Madrid en Hamburger SV tegen elkaar uit. Atletico, dat vanavond thuis speelt, lijkt in de vaderlandse competitie re gelrecht op het kampioenschap af te steven. Op dit moment liggen zij vier punten voor op Barcelona, dat tweede ZEVENAAR Na de zevende ronde van de strijd om de nationale damtitel in Zevenaar heeft Harm Wiersma alleen de leiding genomen. Zelf won de wereldkampioen gedecideerd van Ad van Tilborg, terwijl mede-koploper Rob Clerc tegen Frank Drost ten val kwam. De titelhouder kreeg hierdoor een voor sprong van één punt op debutant John van der Borst, die zich door een zege op Sjoerd Visser naar de tweede plaats opwerkte. Jansen schoof langszij Clerc en bezet als gevolg van een zege op Van de Meerendonk nu samen met hem de derde plaats. In deze ronde viel er een recordaan tal beslissingen, namelijk vijf. Alleen de ontmoeting tussen Frans Herme- 11 nk en Jan de Ruiter eindigde in remise. Merkwaardig was dat de par tijen hooguit vier uur spelen vergden. Niet alleen kwalificeren de nummers één t/m vier van het eindklassement zich direct voor de finale van het volgend Jaar, het toer nooi is ook van belang als kwalifica tie voor het wereldkampioenschap 1978, dat naar alle waarschijnlijk heid in Italië zal worden gehouden. Wiersma verraste Van Tilborg in de klassieke speelkarakteristiek met een offer, waardoor de Tilburgenaar zat opgescheept met een positioneel nadeel. De titelhouder besloot de partij met een elegante combinatie. Clerc ontweek aanvankelijk een mo derne openingsvariant en stuurde aan op een flankspelpartij, waarbij hij de controle in het centrum had. Drost verraste de Amsterdammer op een bepaald moment met een voort zetting waardoor Clerc weliswaar een stuk voor kwam te staan, maar Drost in een later stadium frank en vrij naar afe damttjn kon oprukken en de winst daarmee veilig stelde. Jansen liet in een duel met klassieke kenmerken Van de Meerendonk lan ge tijd in het onzekere over zijn speelplan. De Jonge Emmenaar ver zuimde rond de 20ste zet een kansrijke voortzetting met uitzicht op winst. Van de Meerendonk hield de posities verder goed in even wicht, maar In het ver gevorderde middenspel tastte hij toch eenmaal mis en die kans liet Jansen zich niet ontgaan. Visser had in een partij van de klas sieke spelkarakteristiek een belang rijk voordeel behaald. Hij stond te gen het einde van de partij waarschijnlijk wel gewonnen. Op het beslissende moment echter zag hij een simpele dreiging over het hoofd, waardoor Van der Borst ge heel onverwacht aan twee punten kwam. Van der Wal had met een flankaanval wel voordeel behaald, maar gebruikte zoveel tijd dat hij in nijpende tijdnood kwam. Met nog circa zeven zetten en de vlag op vallen kon hij het niet meer bijhou den en Van Aalten boekte daardoor zijn eerste zegen. De ultalagen: Frank Drost-Rob Clerc 2-0. Hans Jansen-Ton van de Meerendonk 2-0, Harm Wiersma-Ad van TUborg 2-0. Frans Hermellnk- Jan de Ruiter 1-1, 8Joerd Vlaaer-John van der Borat 0-2, Jannet van der Wal-Oeert van Aalten 04. Vooral de aanval van de Madrile- nen, met de twee Argentijnen Cano en Ayala, is erg gevaarlijk. Ook de aanval van Hamburger SV is de laatste tijd goed op dreef. Afgelopen weekeinde werd Bayern München met 5-0 geklopt en de ploeg van de ex-Ajacieden Arno Steffenhagen en Horst Blankenburg schakelde in de vorige ronde MTK Boedapest met 4-1 uit. Als de Duitsers de finale bereiken, krijgen zij een pre mie van 12.000 gulden. RWD Molen beek, dat in de strijd om de UEFA- Cup Feyenoord uitschakelde ontmoet vanavond in Brussel Atletico Bilbao, dat in de kwartfinales de baas bleef over Barcelona. Ondanks de ervaring van Juventus zullen de Italianen de strijd tegen AEK Athene niet te licht moeten opvatten. De Grieken, die ge traind worden door Frantisek Fadhronc, wonnen in de kwartfinales van de UEFA-Cup verrassend Queen's Park Rangers, dat in de eerste wedstrijd een 3-0 zege boekte. In Athe ne versloegen de Grieken hun te genstander met dezelfde cijfers. Na strafschoppen ging AEK OVER. Ju ventus heeft tot nog toe een zeer goed toernooi achter de rug. De Turijnse ploeg schakelde onder meer Ajax, Manchester United en Manchester Ci ty uit. Quarles van Ufford kandidaat-voorzitter DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) heeft jhr mr W. H. D. Quarles van Ufford, burgemeester van Heemstede, kandidaat gesteld voor het voorzitterschap. De huidige preases, jhr mr A. Feith, heeft zijn functie na een ambtsperiode van achttien jaar ter beschikking gesteld. Frank Drost Analyses door Andreas Kuyken Drank Drost en John van der Borst vertoonden zich als koelbloedige koorddansers; zie maar: Drost—Clerc Stelling: wit: 18 schijven; 26, 29, 30, 33 tot en met 41, 43, 45, 47 tot en met 50 zwart: 18 schijven; 1-4, 7-9, 11-13, 15, 17-20, 23, 25, 27. Na 14. 30-24? 19x30; 15. 35x24 verzuim de Clerc de schijfwinnende ze venklapper 15 27-31!; 16. 36x27, 17-21!, 17. 26x6 gevolgd door 23-28!, 18-23, 20x29, 12-17, 13x35+. Visser—Van der Borst Stelling: wit: 13 schijven; 22, 26, 28, 32-39, 45, 48. zwart: 13 schijven; 2, 4, 6-9, 11-15, 17, 24. Er kwam 28 14-19? Veel beter is rechtstreeks 13-18, 22x13, 9x18, dat door de dreiging 24-29 en 17-21 tot de uitstoot 28-22 verplicht. 29. 34-30! 13-18; 30. 22x13, 9x18; 31. 30-25, 17-22; 32. 28x17, 11x22; 33. 48-43? In de veronderstelling, de dreiging 25-20 kracht bij te zetten. De winnen de aanpak bestond evenwel uit 33. 39-34! 18-23; 34. 34-30!. Zwart kan dan nauwelijks meer het hoofd bieden aan de veelvoudige dreigingen, die voortkomen uit het witte aan- valsscherm 45-40, 40-34, vergezeld van de inlas 48-42! en de zet 25-20 als ondergrondse speldeprik. 33 8-13! Bedwingt het gevaar! 34. 37-31, 4-10; 35. 25-20, 24-29!; 36. 33x24, 19x30; 37. 35x24,13-19; 38. 24x13, 18x9; 39. 38-33,15x24; 40. 39-34,9-13; 41. 43-39, 12-18; 42. 34-29?? Een vreselijke blunder in een remise stand. Zwart won nu met 42 7-12; 43. 29x20, 22-28; 44. 32x23, 18x38; UIT. MONTE CARLO Tom Okker is in de eerste ronde van het internatio nale tennistoernooi van Monte Car lo uitgeschakeld door Corrado Bar- razutti. De Italiaan won met 6-4 en 6-3. In 1969 won Okker het toernooi in Monte Carlo. De Tsjech Jan Ko- des bereikte de tweede ronde door een 6-4 en 6-3 zege op Manuel Oran- tes uit Spanje. Wotjech Fibak uit Polen had geen moeite met de Fransman Francois Jauffret 6-4 en 6-2. AUSTIN (AFP) Johny Jones, een lid van de Amerikaanse estafette ploeg op de 4 x 100 meter, die in Montreal Olympisch goud verover de. heeft op de tweede dag van de ..estafettewedstrijden van Texas" de 100 meter gewonnen in 9.85 secon den. Dit zou een nieuw wereldrecord zijn geweest, als de tijd elektronisch was opgenomen. Door een defect aan de opname-apparatuur moest echter gebruik worden gemaakt van handtijden. Sinds kort komen pres taties, die op deze manier zijn opge nomen, niet meer voor erkenning in aanmerking. De drie stopwachtes bleven voor Jones stilstaan op 9.94, 9.85 en 9.80. Er was een voor re cordpogingen toegestane windsnel heid van 1.80 meter per seconde. Het officiële wereldrecord staat sinds 1968 op naam van Jim Hines met 9.95 seconden. John Wesley Jones is op 4 april 1958 geboren in Lawton (Oklahoma), maar hij woont sinds een Jaar of vier in Lampasas (Texas), waar hij stu deert aan de Universiteit van Texas. Vorig Jaar werd hij beschouwd als de op drie na beste sprinter van de Verenigde Staten. Zijn beste tijd was 10.23 seconden. Hij finishte in Austin met een voorsprong van zo'n ander halve meter op BUI Collins, voor wie 10.166 werd afgedrukt. NEW YORK Binnen 10 Jaar zul len de Verenigde Staten het centrum van het wereldvoetbal zijn". Deze krasse uitspraak is af komstig van Phil Woosman, com petitieleider van de Noordameri- kaanse voetbalbond. De uit Wales afkomstige Woosman baseert zijn mening op het feit dat de publieke belangstelling voor voetbnal in de Verenigde Staten sterk stijgende is. Toeschouwersaantallen van 40.000 en meer zijn niet ongewoon, zelfs in steden zoals Minneapolis. Seattle en San Jose, die nauwelijks een voetbaltraditie hebben, zijn al 10 15 duizend seizoenkaarten voor het komend seizoen verkocht. Woos man gelooft dat vooral de Ameri kaanse jeugd helemaal ln de ban zal raken van voetbal. Hij voorspelt dat binnen 10 Jaar tussen de drie en vijf mUJoen Jongeren zich in com petitieverband met voetbal gaan bezighouden, meer nog dan het aantal Jongeren dat honkbal, de nationale sport, speelt. Het voetbalseizoen in de Verenigde Staten begint op 8 april en ln de „League" (de hoogste afdeling) zul len 18 clubs uitkomen. Zeven wed strijden ln de komende competitie bare opkomst van de voetbalsport in de Verenigde Staten ziet Woos man in het feit dat voetbal in Ame rika niet het image van een volkssport heeft. „Voetbal oefent hier een steke aantrekkingskracht uit op de betere mUieus, die ervoor zorgen dat de inkomsten van de clubs zeer hoog zijn. Sport staat bij ons gelijk aan „business" en het sponsoren van voetbalclubs kan voor de betrokkenen groot rende ment opleveren. Voetbal is de enige sport die in opkomst is. Alle andere sporten blijven op hetzelfde niveau of ne men af in populariteit." Cruijff De voetbalstadions in Italië worden streng bewaakt. De oorzaak hiervan is het gedrag van de supporters, die enige tijd geleden zelfs een handgranaat op het veld wierpen. Voor de wedstrijd Lazio Rome-Inter Milaan moesten de spelers op weg naar het veld zich een weg banen door militairen en politie honden. Lazio won de wedstrijd overigens met 2-1. zullen rechtstrekkes ln 80 procent van de staten door een onafhanke lijke televisiemaatschappij op de beeldbuis vertoond worden, vijf meer dan het vorig seizoen. Een andere reden voor de onweerstaan- Johan Cruijff en de Braziliaan Pele zijn uitgenodigd mee te werken aan een benefietwedstrijd op 17 mei ln Keulen ter gelegenheid van het af scheid van de 81-voudige Westdult- se International Wolfgang Overath. Cruijff en Pele zouden met FC Köln moeten aantreden tegen het Westdultse elftal dat ln 1974 we reldkampioen werd. Mogelijk wordt ook nog Oünther Netzer, eens de grote rivaal van Overath op het middenveld, uitgenodigd. BUENOS AIRES Peru is niet van plan het finale toernooi van de Zuid- amerikaanse zone (voorronden WK voetbal) met Brazilië en Bolivia in één van die landen te spelen. De Peruanen, die zich zaterdag ten kos te van Chili (2-0) wisten te plaatsen, willen op een neutraal terrein spe len. De reglementen van de FIFA schrijven voor dat een toernooi als het finaletoernool van de Zuid- amerikaanse zone, op neutraal ter rein gespeeld dient te worden. Ech ter, indien alle partijen er mee ak koord gaan, kan daarvan afgeweken worden. Brazilië en Bolivia deden al aanbiedingen van respectievelijk 50.000 dollar en 100.000 dollar per ploeg, indien de finaleronde in Bra zilië. dan wel in Bolivia gespeeld zou kunnen worden. MOSKOU olga Krobocl. de Russiche turnster die bij de Olympische spelen in München 1972) de lieveling van het pu bliek was, stopt met de wed strijdsport. De kleine turnster veroverde in München drie gou den medailles bij de balk- en vrije oefening alsmede als lid van de Russische ploeg, die eerste werd in het landenklas- sement. Olga Korboet kreeg ook nog zilver voor haar prestatie op dc brug met ongelijke liggers. Vorig jaar veroverde Olga Kor boet nogmaal Olympisch goud als lid van de Russische ploeg, die het Olympisch kampi oenschap prolongeerde. Olga Korboet maakte het be sluit met de wedstrijdsport te stoppen in Moskou bekend na een internationale invitatiewed strijd. Enkele maanden geleden stopte ook oud-Olympisch en wereldkampioene Ljoedmilla Toeristsjeva met de wed strijdsport. De 16-jarige Westduite turner Rainer Koll heeft tijdens dc training op bet sportcentrum Papendal een nekwervel gebro ken. Het ongeluk gebeurde bij dc afsprong van de rekstok, toen Koll met een dubbele salto in de valkuil terecht kwma. Koll, die bij de Westduitse kam- oenschappen 9.60 aan de rekstok haalde, zal hoogstwaarschijnlijk geen blij vend letsel aan zijn val over houden. HOCKEY In de selectie van het Europees elftal. dat op eerste psasdag ter gelegenheid van het Jubileumtoemooi van De Batavie ren ln Bllthoven tegen hel naUonale team speelt, 2ljn drie Nederlanders opgenomen: Ties Krljze. André Bolhuis en Frans Spits. Kruizc maakt zijn Internationale rentree na het verkeersongeluk, dat hem eind 1975 overkwam. Voorts hebben de keuzeheren Ab van Orlmbcrgcn en Hugo Budinger (WDI.) aangewezen: Carrera (8pa>, Sutherland (8chot), SoUe (Bel). Moreau (Bel), Wilson (Wales). Thompson (Eng). Trump (WDI), Pe ter (WDI). Droese (WDI). 8troedter (WDI) en Selfert (WDI). ZWEMMEN In de drtelandenzwemstrijd voor Jeugdploegen tussen de 8ow)et-Unle. Nederland en It allé u Nederland als iweede geëindigd met 201 punten. De Sowjet-Unle werd eerste met 23« punten en Italië derde •net 171 punten. Ineke Ran van de Dijk maakte zes starts In twee dagen en iron even zovele <n alen. WATERPOLO De Nederlandse waterpo- loploeg die In het paasweekeinde zal deelne men aan het zeslandentoemool in Kreleld. bestaat uit 13 spelers: Alex Boegsrhoten. Nico Landeweerd. Dick Nleuwenhulzen. Hans Smits (allen HZC Robben). Hans van Zeeland (VZC Ritmeester), Aad van Mil (LZ'68), Andy Hoepelman en Johan Aantje (belden Zwemiust den Hommel). Ronald Meyer. Wlm Keman. Ton Buunk en Erie Noordegraal (allen AZC) en Eddy van Es (De Rijn). Aan dit toernooi nemen deel, behalve Nederland. Griekenland. Italië, Verenigde staten, Joegoslavië cn West-Dultsland. Ne derland speelt zijn eerste wedstrijd tegen Ortekenland. TENNIS De Sowjet-Unie. Tsjechoslowa- klje, Hongarije en de Filippijnen worden dit Jaar niet toegelaten tot het damestennis toernooi om de FederaUon cup. dat van 22 tot 29 augustus In Philadelphia wordt ge houden. Dit vanwege het lelt dat deze vier landen zich vorig Jaar terugtrokken uit het toernooi, toen bekend werd dat Zuid-Afnka en Rhodeslë zouden deelnemen. De vier kregen een geldboete opgelegd door de ILTF (International lawn tennis federation) vanwege hun weigering om te spelen. Neder land. als vijlde geplaatst, zal in de eerste ronde van het toernooi om de Federation cup uitkomen tegen Uruguay PAARDESPORT Johan Helns en Henk Nooren zullen van 8 tot 11 april deelnemen aan het Internationale concours hlppiquc ln de Engelse plaats Hlckstcad Helns komt uit met de paarden Seven valleys. Seven Hills en ALne. Nooren zal rijden met Funest, Jaegermeister en Pluco. Aanvankelijk wa ren ook de ruitere Anton Ebben. Rob Eras en Harry Wouters van den Oudenweyer in geschreven. maar zij hebben zich om uiteen lopende redenen teruggetrokken SCHAKEN Twintig spelers zullen van 8 tot 16 april In gebouw Het Trelpunt te Rotterdam strijden om het Nederlands Jeugdkampioenschap schaken Er worden negen ronden volgens het Zwitserse systeem gespeeld De deelnem erelijst luidt Joan Baart. Otto ter Haar. Henk van de Scheer. Oert-Jan Ludden. Ferdy Lichter. Henk van der Poel. Sander Douma. Nico Hauwert. Peter Bosch. Bart-Plet Mulder. Coen 8te- houwer, Kees Nieuwellnk. Johan van MH. Hans Janssen. Oert-Jan de Boer. Kees Nag- tegaaJ. John van der Wiel, Peter de Roode, Jan Boer&ma pn Rudy Douven. SKI De Fransman Henri Duvlllard Is wereldkampioen Alpineskiën bij de professi onals geworden HIJ bereikte In totaal 500 punten cn verdiende daarmee 65 815 dollar. Tweede werd de Zwitser Josef Odermatt ai et 485 punten (55.890 dollar). Odarmat won ln de Amerikaanse plant* Snowbird de laatate slalom wedstrijd van het seizoen. HANDBAL De afdellngsploegen van Oei- herland (hereni en Twente (dames) hebben ln de Rijnhal de nationale titels voor afde llngsploegen veroverd Gelderland bleef In de finale zonder puntenverlies en Twente eindigde gelijk met Amsterdam en Den Haag maar werd eerste op basis van een beter doelgemlddelde. (ADVERTENTIE) In het Evoluon kan dat, en nog veel meer. Proef de sfeer van die wonderlijke wereld in Eindhoven. Interessant voor oud, leerzaam voor jong. Opwindend voor iedereen. Oracl aan de Rondweg m Eindhoven Open maandag I'm vrijdag jWFel v»n 9 30 - 17 30 u. zaïerdag 10 00 17 00 u. zon- en feetidtgen 12 00 - 17 00 ie Kerstdag en Nievwiaeredag gesiotan Ook voordelig* NS-attraei-e'

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13