Van moorden verdachte verpleger verbitterd Te weinig geld. Wij helpen. ABN Bank De derde come back van Cliff Prof. Vonk en Wim Kok, een verbazingwekkende conclusie Na anderhalf jaar voorarrest: 1 Kamervragen over vestiging kantoor FAMILIEBERICHTEN Man omgekomen bij lassen betonijzer HbONDERDAG 31 MAART 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet tADVEfiTQJTlg) >h v«Van een onzer verslaggevers td«DEN BOSCH Na anderhalf Jaar ln voorlopige hechtenis te hebben gezeten, is de van moord Overdachte hoofdverpleger Frans H. uit Kerkrade naar eigen zeggen verbitterd geraakt. Dit blijkt 'ij uit een aanvullend reclasseringsrapport dat gisteren door de president van het gerechtshof in Den ïj Bosch, mr. V. A. D. M. van Haren, werd voorgelezen. Het rapport kwam aan de ordq op de tweede Zittingsdag die het hof wijdde aan de behandeling in hoger beroep van de zaak tegen de 41-jarige verpleger. H., door de rechtbank in Maastricht wegens moord op bejaarde en de mente patiënten tot dertien jaar ge vangenisstraf veroordeeld, is blij kens dat reclasseringsrapport van mening dat hij zijn straf inmiddels wel heeft gehad. Hij maakt zich zor gen over zijn vrouw, die naar hij vreest, het werk dat zij heeft weten te vinden, niet aankan. Daarnaast tobt hij over zijn eigen, geheel in duigen gevallen toekomst. Deson danks voelt hij zich, volgens het rap port, sterk betrokken bij de gang van zaken in het Maastrichtse huis van bewaring, waar hij sinds 1975 verblijft. Het hof zette gisteren de behande ling van de zaak tegen H. voort met het horen van vier getuigen, allen oud-collega's van de verpleger. Drie fo bevrijdingsbeweging dat de PLO wel zo'n kantoor wil iif A tI no,„ openen, maar daar in Den Haag nog w. DEN HAAG Het DS 70-Kameriid j,. Staneke wil duidelijkheid over de ji mogelijke vestiging van een kantoor li van de Palestijnse bevrijdingsorga- nisatie PLO in Den Haag. Hij heeft demissionair minister Van der Stoel schriftelijk om informatie gevraagd. Staneke haakt in op de berichten geen officieel verzoek voor heeft in gediend omdat men ervan uitgaat dat dat verzoek momenteel gewei gerd zou worden. Buitenlandse za ken heeft vragen over deze kwestie steeds kunnen afdoen met het antwoord dat van een officieel ver zoek niets bekend is. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Uit lijden verlost en bevorderd tot Heerlijkheid onze zeer geliefde Zuster en Tante Anna Vissers-Verkuyl „Zalig de reinen van hart, want zij zullen God zien" Mattheüs 5 8 Canada: M. C. Verkuyl W. M. Verkuyl-Knibbe Nieuw-Vennep: C. A. Jansen-Verkuyl K. Jansen Curagao: C. A. Verkuyl P. H. Verkuyl-Ligtenberg Haarlem: A. M. Verkuyl C. W. Verkuyl-Tomé neven en nichten Correspondentieadres: Hoofdweg 1372, Nieuw-Vennep Liever geen telefonische condoléance. 30 maart 1977. Als Hij bedroefd heeft, zo zal Hij Zich ontfermen naar de grootheid van Zijn goedertierenheid. Klaagt 3:32 Heden nam God tot Zich Zijn kind, mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder Anna Vissers-Verkuyl op de leeftijd van 47 jaar. J. Vissers Menno Ton Hans Bert Syta Bennebroek, 30 maart 1977 Bennebroekerlaan 12 De dienst van Woord en Gebed zal D.V. gehouden worden maandag 4 april a.s. om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Rijksstraatweg te Bennebroek, voorganger Ds. J. Dijkstra, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben om 15.30 uur op de begraafplaats Westerveld te Driehuis- Westerveld. Gelegenheid tot condoleren a.s. vrijdagavond 1 april van 19.00-20.00 uur in de aula van Huize „Meerleven", Witte de Withlaan 1 te Bennebroek. (ingang achterzijde). Tevens gelegenheid tot condoleren na de dienst in de kerk en na de teraardebestelling in de aula van de begraafplaats. Geen bezoek aan huis Liever geen bloemen. Welzalig hij. die den God van Jacob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting is op den Here, zijn God. Door haar Heer is thuisgehaald onze lieve schoon zuster en tante Ank Vissers-Verkuyl oud 47 jaar. Bennebroek, 30 maart 1977 Harderwijk: H. M. Vissers Fuengirola, Spanje: C. Vissers Rotterdam: A. A. v. Herwerden-Vissers Ermelo: H. J. Tempel-Vissers Oldenbroek: E. T. J. Vissers-Timmers Heemstede: B. Vissers J. M. Vissers-Mulder Nunspeet: M J. Vissers nichten en neven. van hen, opgeroepen door verdedi ger, mr. J. J. M. Hermans uit Geleen, gaven het hof een gunstig oordeel over H. Twee gewezen verpleegsters, die met Frans H. in het ziekenhuis in Sittard hadden gewerkt, omschre ven hem als een kundig verpleger, die open stond voor de noden van zijn patiënten. De ondervraging van deze getuigen concentreerde zich op medische kwesties, omdat H. daarin bij de behandeling van zijn zaak door de rechtbank een grote onwetendheid aan de dag heeft gelegd. Zo zou hij er niet van op de hoogte zijn geweest dat injecties met grote hoeveelhe den insuline fatale gevolgen kunnen hebben en zou hij insuline slechts als een pijnstillend middel hebben beschouwd. De twee oud- verpleegsters lieten het hof weten dat de opleiding vroeger gebrekki ger was dan tegenwoordig, maar dat zij in elk geval nooit ln de veronder stelling hebben geleefd dat insuline een pijnstiller is. H. wordt ervan verdacht zijn patiënten met insuli- ne-injecties gedood te hebben. Een van de raadsheren, mr. W. de Vries, veronderstelde bij de onder vraging van de zenuwarts dr. J. G. Schnitzler, die H. heeft onderzocht, dat de verantwoordelijkheid die de verpleger als afdelingshoofd droeg, te groot voor hem is geweest. De psychiater merkte op dat die ver antwoordelijkheid een heel be langrijke rol gespeeld zou kunnen hebben, maar dat de persoonlijk heidsstructuur van H. doorslagge vender is geweest dan de omstan digheden waaronder hij de hem ten laste gelegde .misdrijven pleegde. De psycholoog drs. W. H Derks, evenals Schnitzler verbonden aan de Psychiatrische Observatie kliniek van het Gevangeniswezen (POK) in Utrecht, bleef bij zijn aan zienlijk gunstiger oordeel over Frans H. In zijn requisitoir heeft de Maastrichtse officier van justitie mr. J. Boosten Indertijd weinig heel gelaten van het rapport van Derks. Hij meende dat de psycholoog zich door de verpleger op sleeptouw had laten nemen. Toen verdediger Her mans en de psycholoog een aantal op hem betrekking hebbende passa ges uit dat requisitoir voorhield, In terrumpeerde de president van het hof hem met de woorden: „U twijfelt toch niet aan de kritische zin van de rechter? We slikken niet alles voor zoete koek". Het hof zal morgen de behandeling voortzetten met het horen van de psychiater en de psycholoog die in dertijd op verzoek van de Maas trichtse rechtbank een tegenrapport hebben uitgebracht. Op deze derde zittingsdag zal ook Frans H zelf ondervraagd worden. Daar is wat aan te doen. Met een ABN Plan-Krediet. Het werkt namelijk zo: u spreekt met de ABN een bedrag af, dat u kunt opnemen wanneer u wilt. In z'n geheel of gedeeltelijk. De rente bedraagt voor bedragen tot f 5.000,- thans 1% per maand. En voor bedragen van f 5.000,- tot f 20.000,- slechts 0,9% per maand. Die rente betaalt u alleen over opgenomen bedragen. Betaling van rente en aflossing gebeurt maandelijks met een van tevoren afgesproken bedrag. Maar als dat zo uitkomt mag dat ook méér zijn. En het afgeloste geld mag u ook weer opnemen Is dat geen praktische, soepele manier van lenen! Dat is nu een ABN Plan-Krediet. U kunt mij helpen door informatie te sturen over ABN Plan-Krediet. Dhr./Mevr./Mej.:_ Adres: Woonplaats:- Tel.:. Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor: ln ongefrankeerde envelop renden aan: Algemene Bank Nederland, Afd. O.D. 50, Antwoordnummer 1555, Amsterdam. door L. Graftdijk Met verwondering en ook veront waardiging hebben wij bij de FNV het artikel van prof. mr K. Vonk gelezen ln uw krant van 25 maart Het staat natuurlijk aan ieder vrij een bepaalde betekenis toe te ken nen aan de stakingsacties van febru ari 1977. Prof. Vonk citeert prof. dr F. Hartog die ln NRC-Handelsblad schreef dat de stakingen „hem nog niet loslaten". Prof. Vonk deelt mee dat het hem net zo gaat. Als beide heren op veel te losse gronden onzes Inziens menen een théorie van de vooroorlogse eco noom Schumpeter in vervulling te zien gaan en als het ware de vak bondsstaat nabij wanen (zijn zij de minder succesvoile stakingen van 1973 vergeten?), is dat hun zaak. Ofschoon het schromelijk overschat ten van de macht van de vakbewe ging, onder invloed van welke emo ties dan ook, ons als onverstandig en tendentieus voorkomt. Tot zover onze verwondering. Onze verontwaardiging begint daar waar de heer Vonk nogal lyrisch de indruk weergeeft die het tv-optreden van Wim Kok op hem heeft gemaakt. Met „fanatiek verbeten gezicht" sprak deze tijdens de stakingsdagen de werknemers toe. Aan welke visue le indruk de schrijver dit persoonlijk beledigende commentaar verbindt: „Ogenblikkelijk flitst het door me heen: soortgelijke beelden van ver beten gezichten en opgewonden me nigten ken ik van filmjournaals uit de tijd van Duits nazidom en Itali aans fascisme. Ik geloof mijn ogen niet: Wim Kok weet toch beter?" Als Wim Kok wel beter weet volgens prof. Vonk, waarom dan hijzelf niet? Met andere woorden: als prof. Vonk het eigenlijk wel met de velen in den lande eens kan zijn, die Wim Kok terecht voor een redelijk en daarbij ook democratisch voelend en hande lend mens houden, waarom maakt hij zich dan toch schuldig aan een dergelijke, ongelofelijke insinuatie? Heeft prof. Vonk zelf wel eens 25.000 mensen toegsproken (want over de openluchtmeeting te Rotterdam op 16 februari ging het kennelijk) en nagegaan wat voor effect dit heeft op iemands toon en mimiek? We vinden het verbazingwekkend dat iemand onder dekking van de professorstitel op zo onwetenschap pelijke wijze zijn ongekamde ge dachten de vrije loop laat en conclu sies trekt (of suggereert) op grond van ln het geheel niets. We nemen nu maar aan dat prof. Vonk staken, mits onder bepaalde omstandighe den, als een democratisch recht kan waarderen en dat hij het vastbera den pleiten voor het behoud van iets dat men al had (prijscompensatie) op zichzelf geen fascistisch trekje acht Andere aanvechtbaarheden lm het artikel, zoals de fantastische bewe ring dat Kok en Spit door de CPN worden gedwongen tegen hun eigen Inzichten ln te gaan, laten we nu maar voor wat ze zijn. K. Graftdijk is hoofd van de voorlich tingsdienst van de FNV. VEENWOUDEN - De 31 -Jarige Jan Postma uit Hoogkerk (Gr.) is bij de betonijzercentraie Rohel b.v. teSur- huisterveen in Friesland bij het las sen van betonijzer om het leven ge komen. Uit een kraan van het be drijf spoot een partij ijzer met een totaal gewicht van vijf ton. De man kon niet snel genoeg opzij springen en raakte eronder bekneld. Met in gedrukte borstkas is hij naar hel ziekenhuis te Drachten vervoerd Daar is hij spoedig overleden. Vervolc Pan.Berichten log.14 Nu het vergrijsde gitaargepingel van The Shadows plotseling weer in zwang lijkt te raken, is het te meer verbazingwekkend om te zien hoe een zekere meneer Cliff Richard zo langzamerhand bezig is zijn derde come back af te ronden. Van de eens zo hechte muzikale band tussen Cliff en zijn begeleiders is anno 1977 niet veel meer over, zij het dan dat zijn nieuwste platen met kennis van zaken worden geproduced door ex-Shadowsgitarist Bruce Welch, die bovendien nog regelmatig voor hem componeert. Een eigen weg dus voor Cliff, nadat hij 18 jaar geleden als roek-idool zijn opwachting maakte met „Living doll" en zich tien jaar later tot een geheel ander publiek richtte met een religieus repertoir. Cliff de Derde liet vorig Jaar weer voor het eerst van zich horen met de lp „I'm nearly famous" waarvan de single „Miss you nights" maandenlang de hitladders bestookte. Nauwelijks een jaar later ligt er alweer een nieuw album op de desk: „Every face tells a story" (EMI 062-06323) met andermaal een niet onplezierige tweedeling van verantwoord hak- en breekwerk en zoete ballades. Twaalf nieuwe nummers, compact begeleid door een ploeg studiomuzikanten die van wanten weet. Het Jammere is alleen dat dit album in zijn totaliteit te weinig karakter heeft om vooc een warme aanbeveling ln aanmerking te komen. Een song als „When two worlds drift apart" toont Cliff op Cliff Richard zijn best, met mooie ingehouden zang en knappe koortjes, maar op „Every face tells a story" blijkt deze klasse slechts eenmalig aanwezig te zijn. Het restant kan gekwalificeerd worden als goede confectie. Leo Sayer Door omstandigheden even blijven liggen, maar toch de moeite waard om hier even de revue te passeren is de lp „Endless flight" (Chrysalis 6307.590) van Leo Sayer, die met zijn clowneske hoogpolige haardos terecht een plaats heeft ejworefsuiterlijk onder een hoogpolige haardos terecht een plaats heeft verworven tussen de hitmakers van vandaag. Twee levende bewijzen daarvan („You make me feel like dancing" en „When I need you")ziJn op deze plaat vereeuwigd. Van John Denver, het pienterste jongetje van de klas, is een nieuwe Greatest Hits-lp verschenen (Volume 2, RCA PL-121195)met twaalf liedjes die elk voor zich al hun weg naar de platenkopers hebben gevonden: „Annie's song", „Fly away" (met Olivia Newton-John), „Calypso", enzovoort. Muziek waar niemand zich een buil aan kan vallen maar daar blijft het dan ook bij. Voor liefhebbers van het franse chanson is er een nieuw album van Nicolas Peyrac, getiteld „Quand pleure la petite fille" (EMI 062.14360). Bezielde zang, die helaas net dat beetje sjeu mist van een Gérard Lénorman. Toch kan zo'n Peyrac zich zonder moeite meten met de altijd te veel overgewaardeerde prestaties van een Charles Aznavour. Erg weinig woorden wil lk vuil maken aan het lp-debuut van Gino Cunico (Arista AL 4117), die ln tien liedjes duidelijk maakt dat zelfs kopiëren hem nog slecht vergaat. Chick Corea Ziezo, het podium vrij voor iets aangenamers. Op het snijpunt waar Jazz, pop en klassiek elkaar voorbijsnellen nog even aandacht voor drie nieuwe albums. Een reisje naar het diepste hart van Spanje Inspireerde de Amerikaanse Jazzpianist/componist Chick Corea tot het schrijven van een fenomenaal oeuvre, dat op een dubbelalbum onder de titel „My Spanish heart" (Polydor 2669.034) is uitgebracht. Prettig om weer eens met belde benen op de grond een paar superlatieven te mogen aantekenen bij een stuk muziek waar de creativiteit van afdruipt. Dwars door Corea's befaamde stileringen loopt nu als een rode draad de denderende ritmiek van flamenco en Zuidamerikaanse dansen, die wat mij betreft een hoogtepunt vindt ln de adembenemende artisticiteit van „Armando's Rhumba". IJzersterke syncopes van Stanley Clarke maken duidelijk dat de akoestische bas nimmer uit de Jazz zelfs niet uit de popjazz zal kunnen worden vervangen vanwege zijn onmiskenbare dynamiek die ln dit geval „My Spanish heart" tot zo'n geweldige plaat verheft. Er valt nog veel te vertellen over de perfecte balans tussen drums en percussie, de toepasselijke vioolpartijen en niet te vergeten de piano-inbreng van Corea zelf, maar woorden zijn geen muziek. Leo Sayer De kleine luisteraar moet er zelf maar aan. Vergaarbak Op het label Wamer Bros is een promotie-album verschenen waarop tien adepten van een nieuwe jazzgeneratie worden geïntroduceerd. Musici die van oorprong veel meer aan de popmuziek van de zeventiger Jaren geleerd zijn dan grote voorgangers als Dizzy Gillespy en dergelijke. Dezedubbel-Ip laat het nieuwe geluld van mensen als George Benson, Pat Martino, Alice Coltrune en Flora Purim horen. Na alles Intensief beluisterd te hebben, word je alleen nog maar gesterkt in Je conclusie dat Amerika ln dit opzicht een vergaarbak van talent is waarin concurrentie in veel gevallen slechts kwaliteitsverhogend werkt. Het album heet „New Music that stays new", het nummer is PRO 656. Tegen dit decor kan ik geen fraaiere uitsmijter bedenken dan de heruitgave van Peter Nero's lp „The music of George Gershwin" (RCA PJL 1-8074). De plaat dateert van 1966, maar is volkomen tijdloos vanwege de manie- waarop Nero op zijn vleugel met Gershwin dartelt, begeleid door de Boston Pops onder leiding van de befaamde Arthur Fiedler. Wie nog niet overtuigd is moet eens luisteren naar zijn versie van,,! got rhythm" waarin Llszt, Chopin en Beethoven gezamenlijk de partituur doorkruisen. Voortreffelijke muziek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9