O over Z-Amerika Personalia Het dal der Craddocks r Opzienbarende vergelijking Beetje bij beetje ontworstelen Val van kabinet in Teleac-cursus TV 't WOENSDAG 30 MAART 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMM ENTAAR Jeugdprogramma's verdienen onze aandacht. Niet om kind met de kinderen te zijn. want ook dit soort kijkwerk wordt door volwassenen in elkaar geknutseld. MIJ Interesseert wat het Jonge buisvolk aangeboden krijgt. Wat er uit meerderjarige breinen naar het kinderlijke toe wordt vertaald. Welke opzet daaraan ten grondslag kan liggen. De vergelijking van een zindelijke Nederlandse serie als „De Bereboot" met de op het tweede Duitse net draaiende avonturen van het leeuwtje Klmba kan opzienbarend uitpakken. In beide gevallen wordt de grote-mensenwereld nagebootst, maar de verschillen zijn enorm. Op de schuit van kapitein Beer heerst een plezierig alternatief sfeertje. Tussen de pedagogische trekjes door, steekt het berenvolk op een koddige manier de dra%k met menselijke hebbelijkheden. Tegenover deze lichtvoetige far'psle waarmee Nederlandse kleuters naar bed worden gestuurd, hangt een loodzwaar realisme in de tekenstrip die Duitse kinderen wakker houdt. Die indruk wordt nog versterkt door hetgeen in het verhaal wordt gezegd en vaker geschreeuwd. De kleintjes in de Bondsrepubliek zullen hethoop iknog niet in de gaten hebben, maar ik krijg het gevoel dat een Pruisische Feldwebel Tonga's expeditie heeft beschreven, 't Is een verkapte les in militarisme. Tonga, een meisje, vertoont vele kenmerken van zo een jnulsgrijze, met het IJzeren Kruis getooide ijzervreter. Zij bralt haar in ganzenpas lopende manschappen toe om er nog sneller op los te gaan en wie zijn mond open doet, krijgt te horen dat hij zijn muil moet houden. Tal van kreten die wij in de oorlog hebben leren haten, knetteren via dit „kinderverhaal" de buis uit Tot zelfs het verweer dat in alle processen tegen oorlogsmisdadigers door Ton Hydra klinkt: „Befehl 1st Befehl!" Voor ik het vergeet: de voor vanavond aangekondigde „Sprekershoek" wordt naar een andere datum verschoven. We - zouden daarin iets horen van mensen die zich ongerust maken over toenemende criminaliteit, vooral in de grote steden. De verplaatsing van dit programma mag voor de kijkers beslist geen aanleiding zijn om te veronderstellen dat bij de NOS deze onrust niet serieus wordt genomen- Het probleem is dat het zondagavond wegens de vliegramp uitgestelde programma „Boek en televisie" alsnog in deze Week van het Boek moet worden uitgezonden. En dat kan alleen vanavond, want dan heeft de NOS zendtijd. Intussen kan ik u nog melden, dat over toenemend geweld verontruste Nederlanders zich hebben verenigd in de stichting „Appèl Bestrijding Criminaliteit". Hun ABC houdt in, ertegen te waken, dat we het toenemen van de misdadigheid gaan beschouwen als een verschijnsel, dat er, helaas, nu eenmaal bijhoort. De verontrusten zijn tegen de doodstraf, moeten niets hebben van burgerwachten en wensen geen rechtss tempel opgedrukt te krijgen. Hoe binnen de stichting wordt gedacht over de bestrijding van de misdaad, houden wij dus tegoed. Kijkers met belangstelling voor bomen die in onze steden door allerlei oorzaken worden bedreigd, kunnen vanavond informatie uit de eerste hand krijgen. Het hoofd van de Rotterdamse plantsoenendienst doet daarover een boekje open in „Van Gewest tot Gewest". Eerder heeft ir. Raad tijdens een congres aan de bel getrokken. De redactie van de gewestelijke rubriek voert geïnteresseerden ook nog naar Winschoten, waar amateurs het leven in de gemeente op film vastleggen ten behoeve van het archief. De laatste reis in het programma gaat naar een klooster in Uden dat een museum van kerkelijke kunst rijk is. waarin stukken terugkeren die vroeger werden verkocht aan particulieren. uSS ..Fais-moi danser" heet het programma van de Franse zangeres Mireille Mathieu. Zc zingt daarin twaalf liedjes uit haar Frans, Duits en Engelstalige repertoir. De VARA zendt dit uit om 22.25 uur op Nederland 2. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM „Poco a poco", in het Nederlands betekent dit „Beetje bij beetje", is de naam van een project schooltelevisie- programma's over de maatschappelijke problemen in Latijns- Amerika. Het is bestemd voor het Jager beroepsonderwijs en de middenklassen van het voortgezet onderwijs. Van onze radio- en tv-redactie UTRECHT De samenstellers van de Teleac-cursus „Parlementen poli tiek" zijn op het ogenblik bezig de uitzendingen zo actueel mogelijk aan te passen aan de huidige politie ke situatie in ons land. Vooral in de elfde uitzending, die over enkele weken gepland staat zal uitgebreid worden Ingegaan op het laatste conflict in het kabinet en de val van de regering die daarop volgde. De recente situatie levert goed illustratiemateriaal om de kij kers te tonen wat er gebeurt als het politieke vertrouwen weg is. Een aanloop op de crisis-situatie Eerste Kamer Gistermiddag is H. Makkreel uit Aerdenhout beèdlgd als lid van de Eerste Kamer. Hij volgt In de fractie van de WD oud minister mr C. H. F. Polak op. Mr Polak bedankte vanwege zijn be noeming tot buitengewoon lid van de Raad van State. Het nieuwe Eerste-Kamerlld ls 45 jaar oud. Hij ls leraar aan de afde ling vllegtulgbouwkunde van de HTS te Haarlem en lid van provinci ale staten van Noord-Holland. In Borger heeft een 27-jarige man rond het middaguur gisteren zijn 21-jarige vriendin neergeschoten en vervolgens de hand aan zichzelf ge slagen. HIJ was op slag dood. De neergeschoten vrouw ls ernstig ge wond overgebracht naar een zieken huis in Groningen wordt al genomen vanaf de negende uitzending. Om enigszins op de hoogte te zijn hoe ver het met de uitzending is. zondag is aflevering zeven aan de beurt. Nederlanders die nog steeds niet we ten wat er precies aan de hand was bij de discussie over de grondpoli- tiek, die oorzaak van de kabinetsvai was. kunnen misschien eerst hun licht opsteken bij Teleac. De uitzen dingen zijn steeds op zondag om half drie op Nederland 1. ADVERTENTIE stichting 'blijf van m'n lijf' giro 3290231 postbus 4214, Amsterdam Het project staat in het kader van de wereldoriëntatie en wil leerlingen de onrechtvaardigheid tonen van de Latijns amerikaanse samenleving. Tevens wil men laten zien hoe de betrokkenheid van Nederland daar bij is. Als centraal thema wordt ge kozen „onderdrukking in Latijns- Amerika" als gevolg van de grote maatschappelijke tegenstellingen tussen een kleine bovenlaag ener zijds en een grote arme massa van boeren en arbeiders anderzijds. Daarnaast willen de programmama kers met name aandacht vragen voor nog wat zeldzame, maar serieu ze pogingen van mensen ter plekke om zelf een uitweg uit een menson waardige toestand te vinden. De pro gramma's kwamen tot stand door nauwe samenwerking van drie orga nisaties, de Nederlandse Onderwijs Televisie, de Interkerkelijke Aktie voor Latijns-Amerika (Solid&ridad) en CLAT-Nederland, de solidari teitsbeweging met de Latijnsameri- kaanse vakcentrale CLAT. Verder werkte ook de KRO mee. De televisie-uitzendingen zullen een Informatief karakter hebben. Het eerste prograjnma tekent het beeld van de mensen op het land: hoe ze wonen en werken en hun verhouding tot de feitelijke eigenaren van het land. Personen die een uitweg uit de situatie zoeken worden gehoord. Het tweede programma houdt zich bezig met de politieke situatie, de Speciaal vandaag Moderne kroniekschrijving, bedreigde bomen en een verza meling kerkelijke kunst worden belicht in Van Gewest tot Gewest. Ned. 1/19.04 Na een aflevering in de serie Van onze speciale verslaggevers volgt Kernmerk. Onderwerpen: de wil van Zuidafrikaan se ge- mengd-bloedigen om bij de zwarte bevolking te horen en de discussie in de hervormde syno de over ontwikkelingssamen werking Ned. 2/19.04 In Artsenij wordt aandacht besteed aan penicilline, leken- hulp, herstellingsoorden en de Hartweek. Ned. 1/20.55 De door Anton Tsjechof in zijn verhalen opgeroepen stem mingsbeelden worden zichtbaar en voelbaar in de Russische film De dame met het hondje. Ned. 2/21.00 In plaats van Sprekershoek wordt het progTamma Boek en Televisie uitgezonden, dat afge lopen zondag moest wijken voor de berichtgeving over de vlie gramp. Ned. 1/23.00 uur De NCRV laat opnamen ho ren van de vijfde voorronde in het Internationaal Opera concours. Hilv. 4/12.30 Zonder angst of haat is een hoorspel van de succesvolle Franse schrijver Alain Franck. Hilv. 1/22.58 betekenis van kerken en vakbonden, hun problemen en kansen. In het derde programma zijn pogingen om een menswaardig bestaan op te bou wen geschilderd. Onontbeerlijk in dit proces is de vorming van volwas senen. Daartoe worden initiatieven genomen en zijn er solidariteitsac ties in het buitenland. Maar het gaat „Beetje bij beetje" ofwel in het Spaans gezegd „Poco a poco". Map en handleiding Het gehele pakket bevat drie televi sieprogramma's, die elk twee maal per week worden uitgezonden. Dat zal zijn op 9 en 11 mei, 16 en 18 ,mei en 23 en 25 mei. Verder is er een lerarenhandleiding met suggesties voor de verwerking van de televisie programma's met behulp van leer lingenmateriaal. In de werkmap voor leerlingen bevinden zich: over zichten met statistische gegevens, een politieke kaart waarin ook gege vens zijn verwerkt over export van grondstoffen. Er is een historisch overzicht in stripvorm. „Latina press" heet de voor dit programma ontworpen krant met een veelheid van actuele informatie. Voor de leerlingen is er ook nog een documentatieblad met beeldmater!-, aal. dat in werkstukken kan worden gebruikt. Aan een serie foto's is een werkopdracht verbonden. Er zijn ka rikatuurtekeningen en persoonsbe schrijvingen van „stereotype" figu ren uit de Latijns amerikaanse sa menleving. Tenslotte is er een kwar tetspel om de leerlingen spelender wijs met de Zuldamerikaanse kwes tie bekend te maken. De Stichting Nederlandse Onderwijs Televisie, te Den Haag die de coördi nator is van het geheel adviseert de scholen die later van de program ma's gebruik willen maken opnamen te maken met de videorecorder. (ADVERTENTIE) iravr^^jMonnrvoi 'n winkel vol kleur. Radio vandaag HILVERSUM I (299 d ea FM-kaasIen) TROS 7.00 Nieuwi 7 02 (S) Rustig bijko men. 7 30 Nieuw*. 7.41 Aktua-ochtendeditie. 8 30 Nieuws. 8.38 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Kom er maar eens bij: klassieke muziek en gesprek. 10.00 (S) Een oude hit in nieuwe snit. 10.30 Nieuws. 10.33 (K) Toerja-toerace. 11 45 (S) Café-chantant. 12.26 Mededelingen t b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua. 13.00 (S) Gaarne f: commentaar bij een nieuwe LP. rt. sport program n voor de jeugd 14 00 (S) Specialiteiten la 1330 mening; con 10 (S) Sport carte muzikaal wrnsprogramma. 15 00 (S) Als dat zou kunnen: verzoekplaten. (15 30 Nieuws16-30 <S> Kernpunt: gesprek. OVERHEIDSVOORLICHTING 1720 Mens en samenleving TROS: 17 30 Nieuws. 17.32 (S) Aktua magazine. 18 30 Nieuws. 18.41 (S) De een uet het zus en de ander zo. 19 00 (S) Jazz Sir. .4 00 Eight o'clock speci al 21 00 (S) Kruis en mol. 22 00 <S> Een mondje Frans: nieuwe platen. 22 30 Nieuws. 22 40 Aktua 22 58 (S) Zonder angst of haat. hoorspel. 234544 00 Nieuws. HILVERSUM II (482 n en FM KANALEN» VARA 7 00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek 7 20 In de Roode Cirkel nieuwspro gramma (8 00 Nieuws 9.35 Waterstanden 9 40 Schoolradio. 10 00 Radioweekblad. 1100 Nieuws. 11.03 Johan van Minnen ombudsman 11.15 Even „terug" draaien oude grammofoonplaten 12 00 Genemui- den Centraal: gesprekken 13 00 Nieuws. 13 11 Dingen van de dag. 13.30 Een middag je stoomradio: oude jeugdherinneringen en informatie. 16.00 Nieuws. 16.03 Nathalie, hoorspel. 16.50 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 (SI Promenade Orkest: amuse mentsmuziek. R.V.U.: 17.35 Wetenschap itv beweging. VARA: 17.55 Mededelingen. SOS- en politieberichten. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18 20 D'66. NCRV: 18.30 Tussen start en finish: sport en muziek. 19.30 (S) Vrije tijd. blije tijd: Portret van een musical- en operettegroep. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Strijkkwartet met viool en klarinet: klassieke kamermuziek. (21.10- 21.40 'n Muzikant is ook een mens, gesprek). NOS: 22.30 Gamma van Alpha en Bèta. Nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 23.00 (S) Met het oog op mor gen. met om 23.05 Actualiteitenoverzicht. 23.20 Den Haag vandaag. 23.52 Even ont spannen voor het slapen gaan..., yoga. 23.55-24.00 Nieuw*. HILVERSUM III (445 m en FM kanalen) KRO: 7 03 (S) Drie op je boterham: informa tie en muziek voor de werkmens. 9.03 (S) Pep op dne. 11.03 (S) Dne draait op verzoek: verzoekverhaien. 11.58 Bericht Vastenaktie. 12.03 (S) Dne tussen de middag; om de KRO-kiesschijf. 14 03 (S) Popcontact; de Theo Stokkink-show: in het tweede uur special over Nils Lofgren. 16.03 (S) Hitmtes ters NOS. 18 03 De vacaturebank 18 10 (S) NOS-maa! met Joost den Drasyer 19.30 (S) Langs de lijn; sport en muziek. (19 38 Paar- dekoersen23 J2 (S) NOS-jazz 0 02 (S) Me- tra Midnight Music 1.02 (S) Take it easy 2 02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De achternachL HILVERSUM IV (FM-kanalen) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7 0S Te Deum Laudamus: gewijde muziek. 7.30 (S) Preludium; klassieke muziek. 9 00 Nieuws. 9.02 (S) Onder schooltijd. 10.00 (S) Internati onaal Bruckner-Festival Linz 1976 (5. slot). 12 00 (S) Pianowerken uit de Romantiek. 12 30 (S) Internationaal NCRV Opera Con cours: Promenade Orkest met zangsolisten. 14 00 Nieuws. 14.02 Een uur natuur; magazi ne over het buitenleven. 15.00 (S) Liederen van Henk Badings. 15.27 (S) Trio Bonsel. fluit en cellomuziek. 16.00-17.00 (S) Muziek van eigen tijd van Mauricio KageL uitge voerd door solisten. 19.50 P.P.: Uitzending van de P.S.P. 20.00 NOS: Mijn Journaal 21.50 Oen Haag vandaag 22.05 Panoramiek 22.35 Stuóo Sport 23.00 Sprekershoek 23.15 Journaal. I 10.00 NOS/NOT Scfcooteievis* 15.00 TELEAC: Dierenverzorging. les 5 (herh.) 15.30 TROS: Scape, kinderprogramma 15.45 Ren ie rot 16.15 Oe pms en de arme tongen (6. tevens sloi) 16.45 Dw<Mondert|ked<eren.naiuurser<e 18.15 TELEAC Moderne Elektronica, les 25 18.45 NOS: Oe Bereboot 11-55 Joumaat 19 04 Van gewest to» gewest en Internationaal 18.45 NOS: Kortweg, kunst op komst in de komende week 18.55 Journaal 15.04 IKON: Van onze speciale verslaggevers (3). B 19.28 IKON-KRO/RKK: Kenmerk wekelijkse informaberubnek over kerk en 20.00 NOS: Journaal 20.25 SOCUTERA: Film van de Nederlandse 20.30 Oe Veluwe natuurlijk?, documentaire Mm 21.00 Oe dame met het hoodie, speelfilm 22.25 Fal-moi danser banet 23.15 Journaal. 157 Brigadier Piet en Karei Kleuntjes waren gelukkig kerngezonde jonge mannen, zodat het niet lang duurde of ze waren de gevolgen van hun vlucht weer helemaal te boven geko men. De ontroerende zorg van de vele verpleegsters had daar natuur lijk ook het nodige toe bijgedragen, maar de hoofdzaak van hun voor spoedige herstel was toch wel het feit geweest, dat ze zich veilig gebor gen wisten in de knusse beslotenheid van het vorstendommetje Slavonië. Ze waren nu alweer zö ver hersteld, dat ze op gezette tijden een wande lingetje door de stad mochten ma ken. Daar genoten ze dan intens van de vele eeuwenoude geveltjes, maar dat mag natuurlijk geen wonder he ten, want ze kwamen nu eenmaal uit een land, waar iedereen werkelijk dol is op oude kunst en cultuur. In wezen moet men in ons eigen landje niets hebben van al die nieuwerwet- sigheden. Daarom rijdt er ook nog nergens een ondergrondse en is er nog steeds geen officiële voetbal pool. We zien trouwens wel, dat de belde heren hun eigen kostuums ver wisseld hebben voor dat prachtige, stoere, nationale kostuum van Sla vonië. Dat moest ook wel, want Ka- rel's pak was totaal naar zijn grootje. Zelfs de beste kleermaker van Otto- burg kon er niets meer mee begin nen. En het geleende pak van briga dier Piet was er niet veel betei toe. Ze waren dus we gedwo geweest zo'n pakje aan te tre ,n met een ongedwongen leren bra en een vlug jagershoedje. „Ei wil ik wel weer 'ens terug naar varis gromde Karei na een tl „Het zijn hier beste mensen, zak niks van zeggen, maar ik gewoon voor Jan Klaassen mei rare pakkie an. En van de bergeifei ik ook genoeg. De een is nog 1 dan de andere. Geef mij het vl land maar." Datzelfde zei 1 ook tegen de dokter, toen dieh I tweetal voor de laatste maal zocht. Toen nam deze zijn gel£ brilletje van de neus en zei: „Wa ennt-,( betreft kunnen jullie gaan. Jullii volledig hersteld )at is FERD'NAND 135 Door deze ontmoeting kwam Paul weer met zijn beide benen op de grond te staan. Hij dacht aan Ikey Palfrey met zijn gefantaseerd fami lieverhaal, zijn overwonnen platte accent en zijn moed. Onvermijdelijk vergeleek hij die met de zijne en toen ebde zijn zelfbeklag weg. „He la. Craddock," zei hij bij zichzelf, „Ikey is flinker dan jij. Kom tot je positieven, man, ga vlug naar huls." Hij stond op en liep in de richting van Waterloo Station. Er zou 's mid dags een trein gaan, herinnerde hij zich. Als hij vlug opschoot zou hij hem kunnen halen. Ikey kreeg al spoedig in de gaten dat hij vergeleken bij de andere eerste jaars op Het Hoge Woud in het voor deel was. Dankzij bijlessen die hij het laatste jaar had genomen was zijn niveau hoger dan dat van de anderen. Ook had hij meer levenser varing opgedaan. De school bestond nog niet zo heel lang. De leraren waren modern Inge steld en de leerlingen waren bijna allemaal zonen van rijke boeren, kooplieden, doktoren, tandartsen en dominees in goede doen. Ikey, die gewend was de kat uit de boom te kijken, nam een afwachtende hou ding aan. Zoals alle andere eerste jaars kreeg hij een mentor toegewe zen, een ouderejaars die hem plaag de en bijstond, voor wie hij in het kader van de ontgroening allerlei karweitjes moest opknappen. Ikey trof het: Juxton, een blonde reus met een snorretje en goedmoedig van aard, zou zijn mentor zijn. Jux- tons studeerkamer zat altijd vol met jaargenoten, van wie Ikey al gauw opstak wat wel en wat niet de ge woonte was op school, wat voor kle ren je moest aantrekken en hoe je die droeg, waardoor het kwam dat* sommige Jongens werden ge brandmerkt met benamingen als „halfzacht eitje", „boekenslaaf" of Jefkikker". Zijn klasgenoten be schouwden hem daardoor na korte tijd als een soort vraagbaak, bij wie je te weten kon komen hoe scheef je pet moest worden opgezet en hoe ver Je kon gaan bij bepaalde leraren en mentoren. Hij had nooit moeilijk heden met de ouderejaars, dankzij" zijn waakzame oren en ogen. Zijn afkomst bleek eerder een voor- dan een nadeel voor hem te zijn, wat aan het licht kwam op de eerste leerlingenuitvoering toen hij zowat een half jaar op school was. Volgens voorschrift moesten alle leerlingen bij die gelegenheid Iets zingen of voordragen. Wie er niets van maakte R. F Delderfield „De Boekerij, Baarn" werd door de toehoorders, de leerlin gen der overige klassen, bestookt mer afgedankte schoolboeken en inktlappen. Ikey gaf in zijn platste Cockney-accent een paar verzen ten beste en werd luid toegejuicht. Na tuurlijk verklapte hij niet hoe hij dit had geleerd, want dat zou hem noodlottig geworden zijn. Hij blonk niet uit in sport. Zwem men kon hij niet en van cricket had hij geen benul Zijn benen waren te kort om goed atletiek te beoefenen of te sprinten. Daarom legde hij zich toe op lange-afstandslopen. Hij trainde er in zijn eerste vakantie geducht voor en weigerde mrs Handcocks lekkere vette pasteitjes en gebakjes. Hij rende 's morgens en 's avonds heen en terug naar de Vallelbaan op zijn gymschoenen, op Het Hoge Woud „stinkschuiten" ge noemd. In zeven weken tijd werd hij een der beste marathonlopers. Jux ton, zijn mentor, stelde levendig be lang in hem. Hij onderging in eni weken tijds zo'n metamorfose niemand meer kon zien, dat hij •negenjarige achterbuurtbewc oud roest had gezocht voor schroothandel, en daarna met tuinmansjongen op een hooizo» had geslapen. Langzaam maar ze groeide zijn dankbaarheid ten zichte van Paul, en zijn wens on zijn beurt ook iets voor de pachtb te doen. De verandering die zich in Paul voltrokken was hem al evenmin gaan als de valleibewoners, kwam zo dacht iedereen mrs Craddock, die om een man een auto bij hem was weggegaan was stapelgek geworden, zeiden mensen, en verslingerde zich nt die gekke politieke vrouwenbe ging. Maar de pachtheer kon h niet vergeten, dat zag je zo. Ikey een diepe eerbied voor mrs Ci doek. Hij kon niet geloven dat haar in de bol was geslagen. Ze wel eens meer wonderlijke buien had. Maar als zijn ouders ruzie l - den toen hij nog klein was, eindiP dit altijd met een zoenpartij en gezamenlijk opdrinken van een 1 bier. Daarom zou het tussen m mrs Craddock best in orde te b gen zijn, vooral omdat de auti dende rivaal nu in China zat, z Ikey had gehoord. Eigenlijk ra hij het tussen die twee in orde 1 te brengen voordat die grapjas rugkwam. En zo viel zijn besluit, aan de toestand te doen. WORDT VERVt Vul horizontaal in: 1. vaste koper in een winkel. 2. posi tieve electrode, 3. uitruster van schepen, 4. bloedgever, 5. giraffeach- tig dier in Midden Afrika, 6. keur, 7. halfgod. Bij juiste oplossing vormen de beginletters en de eindletters bei de van boven naar beneden gelezen twee namen van honden. Oplossing 1. schim. 2. teint, 3. nopal, 4 kapel. 5. mol, 6. p, 7. o. 8. ets. 9. traan, 10. roman, 11. stunt, 12. basis. HIPPOPOTAMUS 3 on oP zien huii VOOi en adv een; mer hee eigt ven hin i gen dol Bas den de en mat Dez de hah een uan

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4