Excelsior in eredivisie' Prehistorische dieren nüfl4,90 Nederlanders van topposities Tafeltennissers missen promotie Bolivia: half miljoen voor thuiswedstrijden Voorzitter Henk Zon wil bij afscheid in augustus bekroning op zijn harde werk: DDR: goed sportjaar ïertil Haage [laar Amerika F Kansloos na verlies tegen Italië de geschiedenis van het leven vóór de mens Veel interesse voor Paul Breitner Ürie dammers naar strijd om wereldtitel Vierde zege van Brian Gottfried Petescu nieuwe trainer bij Telstar Ook Brazilië wil organisatie Wereldranglijst bij de schaatsenrijders op z'n kop klSDAG 30 MAART 1977 Trouw/Kwartet PS 13 -RH 15 - ir Richard Matthijsse ITERDAM Zondag op het knusse Woudestein liet Henk de zestigjarige voorzitter van Rotterdams eerste-divisieclub elsior. zijn tranen de vrije loop. Het was hem weer even te I geworden. De club waar hij zo intens verknocht aan is had het behalen van de derde periodetitel een belangrijke stap ■t naar de eredivisie. En het is de hartewens van Zon om bij afscheid in augustus Excelsiors terugkeer in de hoogste sie van het betaalde voetbal nog mee te kunnen maken, tn al om al die mensen in Rotterdam te tarten, die de slopen maanden hebben geroepen dat er in de Maasstad ihts plaats is voor twee eredivisieclubs en die dan te gelijker- aan Feyenoord en Sparta dachten. ihts een enkele Ingewijde weet I Henk Zon het laatste half jaar jstadhuis in Rotterdam heeft plat (>pen om voor de belangen van I club te vechten. Vechten voor t subsidie voor het nieuwe clubge- qw, vechten voor een financiële gctie, zoals ook Sparta- die heeft kregen. Voorlopig moet hij, zoals k de andere betaalde clubs in Rot- dam. nog maar afwachten wat er |t gebeuren. ik Zon is een unieke figuur in het rige Nederlandse voetbalwe- lje. Wie hem wel eens heeft horen echen of met tranen in de ogen clublied heeft horen zingen ls zondag na afloop van de wed- ]d tegen SC Amersfoort zal niddellijk beamen dat het in de tballerij heel wat gezelliger zou als er nog wat meer mensen den zijn zoals hij. n Zon kent geen valse schaamte minderwaardigheidscomplexen, ifessor Christiaanse of minister i Doorn slaat hij net zo joviaal op schouder als Willem van Hane- n of Eddie Achterberg en bij het est officiële banket klimt hij net gemakkelijk op de stoel als op de uwjaarsreceptie van Excelsior nneer hij traditiegetrouw met bol- ;d en rood-zwarte paraplu is ge lid. Zon: „Het clublied van Excel- r kennen ze in heel Europa. Ik heb overal gezongen: in Albanië, sland, Polen, Roemenië, Honga- Bulgarije, noem maar op. In die steuropese landen is het traditie er aan tafel gezongen wordt. Ik Jacques Hogewoning heel wat /en met de mond vol tanden zien #ten als zo'n Bulgaarse of een Roe- feense official het songfestival in ktte. Maar dan stelde ik hem altijd ;0nel gerust. Dan zei ik: Jacques, we 008T-BERLIJN - Erich Ho- i necker, de leider van de Oostduitse communistische partij, heeft de sportbeoefe naars van zijn land duidelijk laten weten wat hij van ze ver wacht. Voor Oost-Duitsland was 1976 veruit het beste sportjaar tot nu toe. Daaraan liggen vooral de successen tij dens de Spelen van Innsbruck en Montreal ten grondslag, maar ook de ontwikkeling in eigen land. Honecker richtte zich vooral tot de topsporters van zijn land, door te zeggen dat „ze naar het wezen van de sport moeten handelen, dat elk bereikt resultaat steeds weer met een nieuwe, betere presta tie bevestigd moet worden". Oost-Duitsland telt momen teel meer dan 2,7 miljoen geor ganiseerde sportbeoefenaars, hetgeen neerkomt op zestien procent van de bevolking. De 8153 verenigingen hebben 159.000 leraren. Door diverse instellingen werden ongeveer vijf miljoen burgers geacti veerd tot sportbeoefening in de vrije tijd. Zo'n 670.000 vol wassenen en 200.000 Jongeren tussen 16 en 18 Jaar kregen de sportonderscheidlng „bereid tot arbeid en verdediging van het vaderland." beginnen met „Waar de blanke top der duinen" en we vervolgen met het clublied van Excelsior. Vandaar dat mijn collega's van het sectiebestuur nu zeggen: dat clublied van Excelsi or dat kennen ze overal." Te midden van de meesters in de rechten en de doctorandussen in de economie is Henk Zon in het sectie- bestuur de man van de praktijk, de man die het zweet van de kleedka mers heeft geroken, die zelf te genstanders heeft neergelegd, die de vreugde van een kampioenschap en het verdriet van een degradatie heeft meegemaakt en die zwaarwichtige problemen met een kwinkslag tot eenvoudige proporties weet terug te brengen. Henk Zon: „Hoewel ik al leen de lagere school heb doorlopen en geen woord Engels, Frans of Duits spreek, voel ik me geenszins geremd of beklemd tussen mijn collega's. Als ze termen gaan gebruiken als in „de context van de doelpupulatie", dan steek ik er de draak mee. Dan grijp ik in en zeg ik: heren, houdt het eenvoudig. Ik heb geen moeite met die termen, maar mr. Kernkamp en mr. Tripels misschien wel. Over de veel bekritiseerde sectie- voorzitter Jacques Hogewoning merkt Zon op: „Natuurlijk, hij is ln het begin veel te hard van stapel gelopen. Hij hield nauwelijks reke ning met de praktijk, zoals die nu eenmaal in de voetballerij was ge groeid. Maar hij heeft wel degelijk ingebonden, hij is op de goede weg, volgens mij. Hij is een kundige voor zitter, een vent die goed in deze tijd past. Als we in deze periode als voor zitter van de sectie betaald voetbal een Jan Goedsul hadden gehad, was de zaak flink in de soep gelopen. Laten we trouwens maar zuinig zijn op de mensen, die nog bereid zijn in hun vrije tijd die ingewikkelde voet ballerij te runnen." De grote fout naar het oordeel van Henk Zon in de Nederlandse voet ballerij is dat de problematiek is gaan overheersen in de publiciteit. Het publiek zit niet te wachten op communiqués over de democratise ring en gezagsverhoudingen. Als de mensen de kop van Hogewoning of Zon op hun scherm zien, zeggen ze misschien de eerste keer: goh, wat interessant. De tweede keer zeggen ze: daar heb je die kerel al weer, de derde keer, houd op met dat geduvel en de vierde keer: schiet ze allemaal kapot. Het gaat niet om ons, maar om de artiesten." Vandaag is Henk Zon zelf artiest. Dan laat hij samen met Rotte's Man nenkoor het clublied van Excelsior „Ferme jongens, stoere knapen" en nog enkele voetbalsongs uit zijn uit gebreide repertoire op de plaat zet ten. De single wordt gemaakt in het kader van het 75-jarig bestaan (in juli) van Excelsior. De dirigent van Rotte's Mannenkoor heeft Zon zon dag tijdens de repetitie aangeraden een paar dagen niet te roken. Slik maar een paar potten honing. Dat is beter voor de stembanden", luidde het advies. Maar of hij er zich aan heeft gehouden, is vers twee. Henk Zon zonder sigaar, is Henk Zon niet meer. Het beslissende moment in de wedstrijd van Excelsior tegen SC Amersfoort (3-0). Cor Pot heeft zojuist 2-0 gescoord en loopt juichend weg. Het periodekampioenschap is met deze marge een feit. BIRMINGHAM De Nederlandse heren tafeltennisploeg is uitgeschakeld voor promotie naar de eerste categorie tijdens de wereldkampioenschappen in Birmingham. De Nederlanders ver loren het .sleutelduel' tegen Italië kansloos met 5-0. Het hoogst bereikbare voor de Nederlandse ploeg is nu nog slechts een zeventiende plaats. Twee Jaar geleden tijdens de laatste we reldkampioenschappen eindigde de ploeg als 20ste. De NEDERLAAG TEGEN Italië - Rene Hijne, Nico van Slobbe en Bert van der Helm vormden de nationale formatie kwam hard aan. Sinds .mensenheugenis' had Nedeland niet meer van de Italianen verloren. Re cent boekten Van der Helm en Van Slobbe nog overwinningen tijdens de toernooien om de open itallaanse titels, de Europese beker voor lan denteams en de Europese beker voor landskampioenen, tegen dezelfde spelers, die nu tegenover hen stonden. De stand ln de groep van Nederland is nu: 1. Bulgarije 7-14, 2. Italië 7-12, 3. India 6-10,4. Canada en Nederland 6-6, 6. Zwitserland 7-4, 7. Israel 5-2,8. Iran 7-2 en 9. Singapore 6-0. Het Nederlandse damesteam is ge promoveerd naar de eerste catego rie. Bettine Vrieskoop, Judy Willi ams en Marjan van der Vliet wonnen met 3-0 van Maleisle in de halve finales van de tweede categorie. In het toernooi om het volgende we reldkampioenschap mag Nederland daardoor uitkomen tegen de we reldtop. Tegen Maleisië won Bettine Vriesekoop met 21-15 en 21-17 van Tan Sok Hong, zegevierde Judy Wil liams met 21-10 en 21-12 over Yeong Yoke Keng en was het dubbel Vrie- sekoop/Marjan van der Vliet te sterk voor het duo Tan Sok Hong en Ye ong Yoke Keng. Bij de heren gaan de halve finales tussen Zweden en China en tussen (ADVERTENTIE) AMSTERDAM Al weer enkele n achtereen heeft het Leo van Kar Fonds het voorrecht voor it uitzenden van veelbelovende ïonkballers en softbalsters naast Ich neergelegd. Ook dit jaar viel de eugd van de honk- en softbalbond luiten de prijzen. Het Van der Kar fonds vindt dat de honkbalbond te vaak mensen heeft voorgesteld die later nooit meer iets hebben gepres teerd. De honkbalbond wil dit Jaar tijdens let Europese kampioenschap, tegen Italië op 27. 29. 30 en 31 Juli in Haarlem, graag weer trachten dit kampioenschap terug te veroveren. Onmisbaar hiervoor is een sterke werpersstaf, omdat een werper voor 90% verantwoordelijk voor de ver dediging ls. De bond meent dat Ber- til Haage één van de meest beloven de werpers ls en wil hem ervaring laten opdoen die hij zo mist in de te lage afdeling (eerste klasse) waar hij in de Nederlandse competitie speelt. Door commerciële belangen van een reisorganisatie is Haage voor een «tageperiode van meer dan vier we ken vertrokken naar het Amhurst College in Amerika. schitterend kijk- en leesboek Ellis Owen 110 unieke kleurenillustraties met informatieve tekst prijs na 30-6-1977 f 19,50 groot formaat gebonden Hongarije en Japan. De twee Azia tische grootmachten hadden zich al verzekerd van een plaats bij de laatste vier. Zweden won de beslis sende wedstrijd tegen Joegoslavië met 5-2. De Hongaren wonnen de laatste wedstijd in de voorronde van Indonesië met 5-0. De Aziatische landen hebben tot nog toe tijdens het toernooi om de we reldkampioenschappen tafeltennis in Birmingham hun suprematie overduidelijk aangetoond. Bij de da mes is de strijd in de halve finales van de eerste categorie Oost- Aziatische aangelegenheid gewor den. China, Japan, Noord- en Zuid- Korea gaan uitmaken wie het sterkste land ter wereld is. BRAUNSCHWEIG Nu Paul Breitner, de Westduitse sterspeler van Real Madrid, bekend heeft ge maakt de koninklijke ploeg aan het eind van dit seizoen te verlaten, ver- Idringt de ene na de andere kapi taalkrachtige Bundesligavereniging zich bij de oud-intematlonal om diens handtekening te verwerven voor een lucratief contract. Breit ner, die in geen geval naar zijn oude club Bayern Milnchen terug wil en eerder met Hamburger SV vruchte loze onderhandelingen voerde, zal binnenkort hoogstwaarschijnlijk een aanbod krijgen van de Noord- duitse topclub Eintracht Braunschweig. De geldschieter van de Brunswijkers, Günter Mast, is gisteren met Breitner plaats en tijdstip van de eerste onderhande lingen overeengekomen. DEN HAAG Het toernooi om het persoonlijk Nederlands Kampi oenschap dammen, dat vanaf van daag tot en met 9 april in Zevenaar wordt gehouden, kan bepalend zijn voor de Nederlandse afvaardiging, naar de strijd om het wereldkam pioenschap, dat ln 1978 ln Italië wordt gehouden. Omdat de organi satoren in Italië nog niet bekend hebben gemaakt in welke periode de strijd zal plaatsvinden, is het moge lijk dat het toernooi om het nationa le kampioenschap 1978 nog niet is gehouden. In dat geval zullen de nummers een, twee en drie van de titelstrijd van dit jaar naar Itralië gaan. Nederland mag in het we reldkampioenschap met drie spelers uitkomen. Bovendien mag elke ac tieve Internationale grootmeester deelnemen. CARLSBAD Brian Gottfried heeft zijn vierde toernooizege van dit jaar behaald. Hij won in de finale van het 100.000 dollartoernooi van La Costa (Califomie) met 6-3,6-2 van Marty Riessen. De hoofdprijs van 16.050 dollar bracht zijn verdiensten voor dit jaar op bijna 100.000 dollar 250.000,-) Eerder in het toernooi had Gottfried Wimbledonkampioen Björn Borg uitgeschakeld. In de fi nale van het dubbelspel zegevierden Hewitt en McMillan met 6-4,6-2 over Ray Ruffels en Alan Stone. VELSEN De Roemeen Mircea Pe tescu (34). momenteel hulptrainer naast Hans Croon bij NEC. wordt met ingang van 1 juli de nieuwe oefenmeester van Telstar. Petescu, die onder andere voetbalde voor Steaua Boekarest, UT Arad en het Roemeense nationale elftal, teken de in Velsen een contract voor twee jaar bij de eredivisieclub. Hij wordt de opvolger van Joop Castenmiller. LA PAZ Brazilië heeft er 100.000 dollar (ongeveer 250.000 gulden) voor over en Bolivia twee maal dat bedrag om het eindtoer- nooi van de Zuldamerikaanse zo ne (in de voorronden van het toer nooi om het wereldkampi oenschap voetbal 1978) in eigen land te houden. Brazilië, de win naar van de Zuidamerikaanse voorronde groep één, en Bolivia, het sterkst in groep twee. zullen met de winnaar van groep drie. Peru in het toernooi uit moeten maken wie zich direct plaatsen voor het eindtoemooi in Argenti nië. De ploeg, die in dit tussen- toernooi als derde eindigt, moet met de winnaar uit de groep ne gen van de Europese zone (waarschijnlijk Rusland) om éeere plaats voor Argentinië strijden. De vraag is echter waar het tus- sentoernool zal worden gehouden. De reglementen van de FIFA schrijven door dat het beslissende toernooi op neutraal terrein zal moeten worden gehouden, maar deze regel kan terzijde worden geschoven Indien alle drie landen daarmee akkoord gaan. Zowel Brazilië, als Bolivia zijn dan ook direct begonnen met bie dingen om het toernooi in eigen land te spelen. Brazilië bood de twee komende tegenstanders le der 50.000 dollar wanneer ze in het met 165.000 toeschouwers te vul len Maracanastadium In Rio de Janeiro zouden willen voetballen. Bolivia reageerde adequaat en bracht een bod uit van 10.000 dol lar voor de beide ploegen die de reis naar het op 3700 meter hoog te gelegen stadium in La Paz zou den willen maken. Dat dit een duidelijk handicap is. bleek wel in de groepswedstrijden: Bolivia versloeg er Uruquay (1-0) en Vene zuela (2-0) en legde daarmee de basis voor de eindoverwinning in groep twee. De mogelijkheid zou bestaan het tussentoernooi wel degelijk op neutraal terrein te houden, en wel in Argentinië, het gastland van 1978. De Argentijnse voetbalorganisatie zou echter al aan de Brazilianen hebben laten weten op een dergelijk evene ment geen prijs te stellen, aange zien men door het organiseren van dit toernooi de glans van het grote gebeuren in 1978 niet wil afnemen. Het resultaat van dat onderzoek werd gepubliceerd ln de Consu mentengids van februari 1974. Het Nederlandse onderzoek had ook betrekking op de veiligheid van de stadions. Naar voren kwam dat met name de toeschou wers op de staantribunes zich. door het vaak ontbreken van dranghekken, aan bepaalde risi co's blootstellen. Een aantal re sultaten van dat onderzoek is nog altijd actueel. De Consumenten bond concludeerde bij voorbeeld dat er een duidelijk prijsverschil is tussen de verschillende vereni gingen en dat niet de hoogst ge klasseerde clubs de duurste kaar ten verkopen. De klacht dat er bij wedstrijden die waren uitver kocht meer toeschouwers waren dan (zit)plaatsen werd algemeen gehoord. De prijzen voor de verte ringen liepen sterk uiteen, de kwaliteit van de „warme hapjes" werd vaak slecht genoemd en erg warm waren de happen gewoon lijk ook niet. De geënquêteerden waren bepaald niet enthousiast over de reinheid van de toiletten, het aantal daarvan, vooral voor dames, liet vaak te wensen over. Protest MADRID De voorzitter van de Spaanse voetbalclub Burgos. An tonio Martinez, die in de ontmoe ting tegen Barcelona de scheidsrechter op het veld te lijf ging, heeft protest aangetekend tegen de zes maanden schorsing, die hem door de Spaanse voetbal bond zijn opgelegd. Record BONN Borussia Mönchenglad- bach heeft het jaar 1976 afgeslo ten met een winst van bijna 58.000 gulden. Borussia ontving vorig jaar bij twee Europa Cup wedstrijden een bedrag van ruim 2,9 miljoen gulden. De recette van 17 thuiswedstrijden bedroeg „slechts" 2,6 miljoen gulden. Dit jaar rekent Borussia door de plaatsing voor de halve finales van het Europese bekertoernooi op een recordrecette van elf mil joen gulden. Jarig (1) Onderzoek HAMBURG De Westduitse consumentenbond, 8tiftung Wa- rentest, onderzoekt op dit mo ment de service die de voetbalkij ker in de stadions van de clubs uit de Bundesliga krijgt. De stichting heeft vragenformulieren aan de clubs toegestuurd en tegelijker tijd onderzoeklijsten verdeeld on der de bezoekers van de wedstrij den ln de hoogste klasse om een antwoord te krijgen op de vraag: „Welke service krijgt de toeschou- Jarifif (2) wer van een wedstrijd in de Bun- 6 desliga?" WASHINGTON - In de ovale ka mer van het Witte Huis heeft pre sident Carter een onderhoud ge had met Pele. De president van de Verenigde Staten zette zijn handtekening op een voetbal voor Pele en zei tegen de Braziliaan: „U heeft zoveel gedaan om de volkeren tot elkaar te brengen". Pele. op zijn beurt, nodigde Car ter uit om zijn aller, allerlaatste afscheidswedstrijd op 1 oktober a.s. bij te wonen, dat zal wel niet doorgaan, omdat Carter op die dag jarig is. Op de vragenlijst wordt geïnfor meerd naar de toegangsprijzen, de bereikbaarheid van de stadi ons, de parkeergelegenheid, de prijzen van de verteringen, het aantal en de toestand van de toi letten. Het laatste punt was voor al voor de leider van de onderzoe- kingsploeg van de Stlflung Wa- rentest. Günter Rosenberger, een nogal dringende aangelegenheid. Rosenberger heeft namelijk on langs een kwart van een Bundesli- gawedstrijd slechts akoestisch beleefd omdat hij twintig minu ten ln de rij heeft moeten staan met anderen die kort voor het begin van de tweede helft naar het tollet wilden. Een vergelijkbaar onderzoek heeft de Nederlandse Consumen tenbond twee Jaar geleden uitge voerd bij de achttien clubs die toen ln de eredivisie speelden. BONN Sepp Herberger, van 1936 tot 1964 trainer van het Westduitse elftal, is maandag 80 Jaar geworden. Ter gelegenheid hiervan vond er een receptie plaats ln Bonn, waar meer dan 350 voetbalprominenten de oude meester kwamen eren. De Duitse voetbalbond (DFB) riep de Sepp Herberg-stlchting in het leven, een fonds dat een bijdrage gaatr leveren aan de sociale en maat schappelijke positie van de voet balsport. Verlengd MONCHENGLADBACH Berti Vogts, Westduits international, heeft zijn contract met Borussia Mönchengladbach verlengd tot 30 Juni 1979. Vogts, die al 12 jaar voor de Borussen uitkomt, wil na afloop van zijn actieve voetbal carrière bij de Duitse voetbal bond ln dienst treden als Jeugdtrainer. AMSTERDAM Terwijl in Neder land de verslagen schaatskernploeg en trainer/coach Leen Pfrommer el kaar de schuld voor een mislukt sei zoen toeschuiven is de wereld ranglijst aller tijden op de Medeo- baan van Alma Ata flink door elkaar gegooid. De interland Rus land—Noorwegen enkele waken ge leden en de strijd tussen Rusland en Japan het afgelopen weekeinde heb ben naast drie wereldrecords ook talrijke persoonlijke toptijden opge leverd. De Rus Sergej Martsjoek, die al eer der fonkelende wereldrecords op de 3000 en 5000 meter liet afdrukken, werd de eerste rijder ln de historie die op de vijf kilometer de grens van zeven min uten doorbrak met een tijd van 6.58,88. Even later werd hij gevolgd door de Noor Kay Arne Stenshjemmet, die met 6.57,10 me teen wereldrecordhouder werd. Jan Egil Storholt vestigde twee we reldrecords. Op de 1500 meter over troefde hij met 1.55,18 de toptijd van Hans van Helden (1.55,61). Ook de^ Rus Vladimir Lobanov, die eerder in' Alma Ata tot een officieuze tijd van 1.53,8 kwam, bleef met 1.55,44 onder het oude wereldrecord. Nederland raakte ook het laatste wereldrecord kwijt. Storholt, die de 500 meter won in 38,07 seconden en derde werd op de 5000 meter ln 7.01,16 bereikte een puntentotaal van 163.221. Dat was maar liefst 2.663 punten onder het record van Plet Kleine. Nederland heeft dit teleurstellende seizoen alle vier wereldrecords, die het ln zijn bezit had, uit handen moeten geven. Storholt en RJabev verbeterden al hun persoonlijke records. Oud- Europees kampioen Stenshjemmet was alleen met 38,4 seconden op de 500 meter al eens sneller geweest. De Russen Martsjoek en Belov stelden drie persoonlijk records scherper. Sjoebrend en Stensen twee. Veel be tekenend was dat de eerste vijf rij ders in het klassement onder het oude puntenwereldrecord van Piet Kleine bleven. Opmerkelijk was de afgelopen da gen voorts de 37.65, DIE DE PAS 18-Jarige Japanner Kaoru Fukuda op de 500 meter liet afdrukken. Hij werd daarmee de eerste niet Rus- De top van de wereldranglijst aller tijden i« nu (achtereenvolgens de tijden op de 500 meter, 1500 meter, 5000 meter, 10.000 meter en het puntentotaal): 1. Storholt (Noo) 38.07 1.55.18 7.01.16 14.52.84 163.221 2. Lobanov (Sov) 37.8 1.53.8 7.02.90 15.12.2 163.687 3. Martsjoek (Sov) 38.81 1.58.4 6.58.88 14.45.63 183.780 4. Stenshjemmet (Noo) 38.4 1.57.17 6.57.10 15.00.35 164.184 5. Stensen (Noo) 38.03 1.58.72 7.05.04 14.38.08 185.012 C. Van Helden (Ned) 38.83 1.55.81 7.06 40 14.59.08 165.161 7. Heiden (VSt) 38.03 1.58.48 7.15.27 14.59.02 185.335 8.Belov (Sov) 38.80 1.58.14 7.10.78 14.42.1 185.488 8. Kleine(Ncd) 40.58 1.58.28 7.02.38 14.41.90 165.853 10. Koetsmenko (Sov) 37.85 1.57.13 7.11.00 15.14.02 165.784 11. Sjoebrend (Noo) 38.82 1.57.18 7.11.74 15.03.78 166.036 12.Schenk (Ned; 38.8 1.58.7 7.08.8 14.559 168.242 slsche rijder, die onder de 38 secon den-grens bleef. Een gevolg van de recordlawine ls dat de Nederlanders aan het slot van het seizoen verder terrein heb ben moeten prijsgeven op de we reldranglijst aller tijden. Na het Olympische Jaar bezetten achte reenvolgens Hans van Helden, Piet Kleine en Ard schenk de eerste drie plaatsen, op afstand gevolgd door de Noor sten 8tensen als beste bui tenlander. Nu is het nationale trio terug te vinden op de posities zes, negen en twaalf. Jan Egil Storholt is er ln geslaagd de eerste plaats te bemachtigen. HIJ heeft een voor sprong van 0.446 punt of Lob anox en van 0.559 op Martsjoek. Wat de problemen rond de Neder landse schaatstop betreft: de kernploegleden hebben na een geza menlijke vergadering verklaard een nieuw seizoen onder Leen Pfrommer (nog een contract van een Jaar) niet meer te zien zitten Indien deze zijn aanpak niet wijzigt. Zij hebben om een gesprek met de technische com missie van de KN8B én coach Pfrommer verzocht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15