Kaboutertjes zijn nogal streng tegen trage debiteuren. CEA Computer Service: Alsof de kaboutertjes 't werk doen. KUNST PASSIE-MUZIEK Meer openluchtrecreatie vlakbij de woonkernen Tijdelijk wonen in een huis van karton Lodewijk de Vocht (89) overleden Nederlandse muziek in Frans festival Voorzitter D'66 voor een geheel nieuw kabinet Structuurvisie staatssecretaris Meijer verkocht tegen welke prijs, en vooral natuurlijk ook: hoeveel geld staat er nog uit en bij wie. Maar van informatie kunt u niet leven. Vandaar dat CEA zo veel aandacht besteedt aan het innen van te lang uitstaande facturen. Dit gebeurt op subtiele doch doeltreffende wijze, simpelweg door het op tijd verzenden van een eerste en zonodig een tweede herinnering - iets waar geen enkele bonafide cliënt bezwaar tegen zal hebben. Tijdverlies bij het ontvangen van betalingen is maar een van de verborgen verliezen' die kunnen ontstaan door een niet perfect lopende administratie. Ook in de productie-, order-, en voorraadadministratie kan CEA Computer Service u helpen gaten te dichten en uw voordeel te doen met betere, overzichtelijkere informatie. CEA is het grootste computerservice-buro van Nederland. Met kant-en-klare programma's voor vrij wel ieder soort bedrijf. Daardoor zal CEA in de meeste gevallen goedkoper uitpakken dan gebruik van een eigen (mini)computer of andere computerservice- buro's. Zodat u niet alleen op debiteurenbewaking, maar ook op allerlei andere administratieve hande lingen een aardig bedrag kunt besparen. INLICHTINGEN1 055-792121. Bent u het ook zo beu om steeds maar voor bankier te spelen en elke maand renteverlies te lijden op onredelijk lang uitstaande facturen? Dan is het misschien tijd om uw debiteurenbewaking eens wat straffer aan te pakken, of op z'n minst te stroomlijnen. Een goede oplossing voor deze en andere administratieproblemen is gebruik te maken van CEA Computer Service. Dan hebt u er vrijwel geen omkijken meer naar. Net of de kaboutertjes voor u werken. CEA werkt secuur, snel en voor delig, en geeft u te allen tijde een goed over zicht van de stand van zaken van uw bedrijf. Hoeveel is er in voorraad, hoeveel is er centraal beheer-cea Centraal Beheer is een maatschappn voor levensverzekering, schadeverzekering, informatieverwerking, financiering, hypotheken en leasing Postbus 700. Apeldoorn. (jfpB Aangesloten bt| Cosso. DINSDAG 29 MAART 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet Lodewijk de Vocht (archieffoto) ANTWERPEN - De bekende Bel gische componist-dirigent Lodewijk de Vocht is maandag op 89-jarige leeftijd in zijn woning in Gravenwe zel overleden. In Nederland heeft hij vooral be kendheid gekregen door zijn uitvoe ringen met het door hem in 1915 opgerichte koor St. Caecilia, waar mee hij direct na de Tweede Wereld oorlog de Nederlandse première gaf van Honeggers oratorium ..Jeanne d'Arc au bücher". Lodewijk de Vocht maakte al op 15-jarige leeftijd zijn debuut als vio list. Hij werkte in diverse orkesten onder meer onder leiding van legen darische dirigenten als Hans Rich ter. Gustav Mahler en Richard Strauss. Vanaf 1931 dirigeerde hij talrijke concerten bij de Filharmo nische Vereniging van Brussel. Van 1944 tot 1952 was hij directeur van het Koninklijk Vlaams Conservato rium te Antwerpen. Als componist laat hij een omvangrijk oeuvre na van symfonische gedichten, kamer muziek. concerten voor diverse in strumenten en veel koormuziek. DEN HAAG - Het ..Ensemble M" dat zich vooral toelegt op het vertol ken van hedendaagse muziek, zal op 7 en 8 april de twee slotconcerten verzorgen van het veertiende Festi val voor hedendaagse kunst te Roy- an (Frankrijk). Tijdens die concerten zullen vijftien werken worden uitgevoerd waarvan er dan elf hun wereldpremière bele ven. Daarbij zijn vijf Nederlandse composities: Adagio for 12 players van Otto Ketting. Alia Marcia voor tuba en 12 instrumentalisten van Peter-Jan Wagemans, Concerto for flute harp and orchestra van David Porcelljn. Strides voor pianosolo van Theo Loevendie en een werk voor basklarinet en tape van Ton de Leeuw. David Porcelijn zal belde concerten dirigeren. Het is voor het eerst in het bestaan van ..Royan" dat zoveel aandacht wordt besteed aan Nederlandse mu ziek en musici. Van een verslaggever ZEIST ..Het kan niet de taak van een demissionair kabinet zijn de Tweede Kamer te ontbinden." zei gisteravond de voorzitter van D'66. mr J. F. Glastra van Loon tijdens een spreekbeurt te Zeist. Hij vindt dan ook. dat er een geheel nieuw kabinet zou moeten komen. Het nemen van het besluit om de Kampr te ontbinden is het zwaarste van de democratie ..Als een demis sionair kabinet dat besluit neemt, en als de oorzaak van de huidige kabinetscrisis niet in het parlement besproken wordt, dan wordt erg lichtvaardig omgesprongen met de grondslag van de parlementaire de mocratie." zei mr Glastra van Loon. Volgens hem moet het parlement over deze twee zaken met een vol waardige regering van gedachten kunnen wisselen. Overigens zei de voorzitter van D'66 van mening te zijn. dat het kabinet zich aan zijn verantwoordelijkheid tegenover het parlement onttrok door vorige week de kabinetscrisis te laten uitbreken. ..Het tijdstip, de aanleiding en de wijze waarop wa ren slecht." aldus mr Glastra van Loon ..Het voeren van een zakelijke oppositie is door dit alles bemoei lijkt Van een verslaggever ROTTERDAM - In Rotterdam is een 23-jarige Zuidmolukker aange houden. die volgens de politie ne- trokken is geweest bij de overval op 19 maart door en groep Zuidmoluk- kers op het Amsterdamse ontmoe tingscentrum Sosa voor Surina- mers De man. die in Vaassen woont, is overgegeven aan de Amsterdamse recherche Aanvankelijk had de po litie in het huis vijf Zuidmolukkers gearresteerd, maar na verhoor kon den vier van hen naar huis gaan. De politie vond vijftien vuurwapenpa- tronen in de woning. ASSEN, donderdag 31 maart. Marturia-Centrum 19.30 uur. Matthaeus Passion. Christelijke Oratorium Vereniging Assen. Grethe de Vink. Aafje Heynis. Simon v.d. Geest. Hein Meens. Aerde Kuiper. Hans Zomer. Noordelijk Filharmonisch Orkest. Dirigent Wim Stoppelen burg. Heerlen, zondag 3 april. Stadsschouwburg. Matthaeus Passion. Heer- lense Oratorium Vereniging Maya Schermerhorn. Aafje Heynis. Paul Brindels. Ton Thissen, Antoon Trommelen, Jan Wayer. Limburgs Symfonie Orkest. Dirigent André Rieu Leiden, maandag 4. dinsdag 5 april. Stadsgehoorzaal 19.15 uur. Matthaeus Passion. Gemengd Jongenskoor Ex Animo. Karin Ostar. Marianne Dieleman, Chris van Woerkom. Henk Meijer. Meinard Kraak. Utrechts Symfonie Orkest. Dirigent Herman de Wolff. Bolsward, donderdag 7 april. Marinikerk 19.00 uur. Matthaeus Passion. Bolswarder Oratorium Vereniging en Sneker Cantatekoor. Adi le Gué. Elisabeth Kooymans, Cor Nlessen, Henk Smit. Gerard Honig. Wout Oosterkamp. Frysk Orkest. Dirigent Ad. Houtman Haarlem, donderdag 31 maart. Concertgebouw 19.30 uur. Matthaeus Passion. C.O.V. Haarlem. Marianne Kweksilber. Aleida van Dongen. Willy van Hese, John Bröcheler. Gerard Honig. Henk van den Brink. Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dirigent Harry Brasser. Van onze parlementsredactie DEN HAAG - Bij de open luchtrecreatie zal het accent in de toekomst steeds meer ko men te liggen op de gebieden in de onmiddellijke nabijheid van de grote woonkernen. Dit blijkt uit de gisteren door staatsse cretaris Meijer gepresenteerde structuurvisie openluchtrecre atie. welke samen met de struc tuurvisie natuur- en landschapsbehoud bij de Tweede Kamer werd Inge diend. Om het recreëren In de open lucht dicht bij huls te stimuleren zullen met ingang van dit jaar bepaalde ..bovenwijkse voorzieningen" als stadsparken en stadsdeelparken voor een CRM-subsidie in aanmer king komen. Voorts zal de stadsrand als over gangsgebied de verbinding moeten vormen tussen de grotere stedelijke gr oenelementen en de landelijke ge bieden. Hiertoe zal ln deze stadsrandgebieden in de loop der jaren zo'n 55.000 hectare grond be stemd worden voor recreatieob jecten. Wat het landelijk gebied betreft; hierin zullen slechts weinig voorzie ningen voor recreatie getroffen wor den. Hoofdvorm van recreatie in de ze gebieden, waarvan de nationale parken en landschapsparken wel de voornaamste zullen zijn, is het zoge naamde meebeleven, het erdoor- heenrijden en rondkijken. Dit soort gebieden heeft dan ook niet in de eerste plaats een recreatiefunctie. De nota spreekt dan ook van mede gebruik van deze gebieden voor re creatie. In een aantal van deze gebieden moet trouwens volgens de nota het recreatief voorzieningenpeil lang zaam maar zeker teruggedraaid wor den. omdat het al te hoog is. Ge noemd worden in dit verban de Velu- we. het Hollands-Utrechtsche plas- sengebied en de Blesbosch. Van een verslaggever NOOTDORP Een frontale bot sing op de rijksweg Den Haag- Utrecht ter hoogte van Nootdorp heeft gisterochtend twee slachtof fers geëist. Het zijn de 32-jarige F. J. de Bruijn uit Zoetermeer en de 26- jarige J. Peterkamp uit Neede. Volgens de politie raakte De Bruijn met zijn auto in een slip. Via de middenberm kwam hij op het ande re weggedeelte ln botsing met Peter- kamp. Bij vernieuwingsproject in Bierum: Van een verslaggever BIERUM In het kerkdorpje Spijk in de Groningse ge- meente Bierum zullen ln verband met een vemleuwingspro- ject twee wisselwoningen" gebouwd worden van karton. In i die woningen zullen de gezinnen worden ondergebracht die I tijdelijk hun huls moeten verlaten. Het ontwerp van de karton nen woningen is van de Eindhovense ingenieur Paul Rohlls. Vorig Jaar werd als experiment een kartonnen huis gebouwd op het terrein van de Technische Ho geschool in Eindhoven. Dat huis kostte destijds onge veer drieduizend gulden. Hoeveel de twee woningen ln Spijk gaan kosten kon Paul Rohlis gisteren nog niet meedelen. De ene woning zal worden gebouwd voor een gezin met twee kinderen. De andere, een kleinere woning, is be doeld voor een wat ouder i echtpaar. Hoelang de kar tonnen bouwsels bewoond kunnen worden is niet be- kend. Die vraag zal volgens Paul Rohlfs ln de praktijk moeten worden beantwoord. Bij het project zijn betrok-1 ken de gemeente Bierum, 1 een adviesbureau, een archl- tectenbureau en de plaatse-1 lijke Stichting Dorpsbelan- i gen. De hulzen worden ge- bouwd door een kartonin- dustrie ln Oude Pekela. Over 1 drie maanden moeten de kartonnen huizen gereed zijn. GO

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16