FC VVV TOCH WEER IN DE PROBLEMEN Derks helpt AZ '67 over de drempel Succes zonder egotripperij Thijs niet ongerust over Rensenbrink a Hermens in cross niet vooraan Nederlaag bij NAC (2-1) en moeilijkheden rond Vercoulen Strafschop velt FC Amsterdam PSV blijft moeizaam in de race Zesde zege voor NEC Ondanks dominerende rol bij Anderlecht tv Misstap van MVV MAANDAG 21 MAART 1977 SPORT Trouw/Kwartet pio/rSag 21 door Peter Onvlee BREDA Met een tóch nog opti mistische kijk in de toekomst stelde Rob Baan, trainer van het na de 2-1 nederlaag bij het in eigen omgeving moeilijk te bestrijden Bredase NAC. dat hij „het toch zeker nog wel zag zitten". Zijn FC VW. door het ver lies terecht gekomen in de hoek waar over een aantal weken de degrada- tieklappen moeten vallen, mocht dan intern aan de nodige problemen blootstaan, het verlies was zeker niet daaraan te wijten. Desondanks: de voorgeschiedenis speelde zaterdagavond in Breda wel degelijk mee. FC VW, dat zo ge sterkt door het verrassende en ver diende 2-2 spel tegen Ajax de week ervoor naar Breda had kunnen afrei zen om NAC te Irachten een punt te ontfutselen, dat FC VW was in de dagen ervoor niet van conflictjes ge vrijwaard. Met name rond de per soon van de tegen Ajax niet te leurstellende verdediger Vercoulen. Al tijdens de training van donderdag kreeg Vercoulen de idee, dat hij niet in de basisopstelling voor Breda zou worden opgenomen. Vrijdagmiddag na de volgende oefenbijeenkomst werden zijn bange vermoedens be waarheid. Rob Baan: „Ik heb hem toen in een persoonlijk gesprek ook uitgelegd waarom ik aan Brünen- berg de voorkeur gaf. Ajax en NAC waren twee totaal verschillende wed strijden. Tegen NAC zouden wij meer defensief Ingesteld moeten spe len. Vandaar dat er geen plaats voor Vercoulen was." De Venlose verdediger raakte ont stemd. Zó, dat hij later ook weigerde om alsnog in de basis-elf aan te tre den, toen bleek, dat Rob Baan met nieuwe tegenslagen te maken kreeg. Pala kon niet spelen en Vercoulen was de aangewezen eerste reserve. „Ik voel me nu niet meer in staat en optimaal gemotiveerd om toch te spelen", vertelde Vercoulen daarop zijn trainer. Het conflict lag er le vensgroot. Rob Baan heeft geprobeerd het ge- val-Vercoulen naar de achtergrond te dringen. „Ik heb gelukkig nog andere spelers die wel bereid zijn zich volledig in te zetten", zei hij na afloop van het duel in Breda. En ook: „Ik zal geen oordeel geven over de handelwijze van Vercoulen. Ik ben per slot van rekening ook partij in deze affaire. Het bestuur zal hier over moeten oordelen." De zaak-Vercoulen zal de komende dagen in Venlo dan ook zeker nog zal naklinken. Zoals ook de neder laag bij NAC dat zal doen. Nietomdt het verlies nu zo verrassend was met uitzondering van Ajax (0-1), AZ '67 (0-0), Feyenoord (2-2), PSV (1-2) en Sparta (0-0) slaagde geen club erin punten in Breda weg te halen maar wél omdat bleek, dat FC WV al binnen een kwartier een geslagen en ontredderde formatie was. Een treffer van Jan Groeneweg in de derde minuut en een treffer in Budi- sic na een kwartier spelen waren voor het duel beslissend. Rob HBaan: „Het eerste doelpunt viel te snel. En dan wat voor treffer. Beslist buitenspel. Ik durf dat zo beslist te beweren omdat ik op één lijn zat. De grtensrechter (Matena, red) was in geen velden of wegen te bekennen. Die man heeft een warming-up no dig, zoals ook de spelers dat doen." Baans kritiek op de leiding moest de problemen van de slechte organisa tie in de defensie verbloemen. Of, zoals scheidsrecher Hennie Weerink het stelde: „Een warming-up, daar ben ik voor.io doe het ook, alleen niet op het veld zelf." En over het doelpunt: „Ik ben helemaal niet op het advies van mijn grensrechter af gegaan. Ik dacht dat ik zelf in een zo goede positie stond, dat ik het ge heel zelf wel kon beoordelen. Groe neweg stond beslist geen bui tenspel". Hennie Weerink, hij was nogmaals onbewust hoofdrolvertolker bij een doelpunt. In de vierde minuut van de tweede helft, toen bij een Venlose aanval een vermeend scheidsrech terlijk fluitsignaal de Bredase de fensie een ogenblik deed stilstaan. Weerink: „Ik hgeb niet gefloten. NAC is dit keer slachtoffer van het eigen publiek geworden. Eindelijk zou ik bijna zeggen, want dit pu bliek veroorzaakt, hoewel niet handtastelijk, toch voor veel proble men. Met closetpapier, met aardap pelen, met andere zaken die zij op het veld werpt. Een tegenstander kan er door geïntimideerd raken." Hoe dan ook: Kurcinac, wéér hij, profiteerde van het publiekelijke flutsignaal. „We hebben daarna nog kansen op méér gehad." zei Rob Baan later.' Het geljke spel waarvoor we waren gekomen had er wellicht toch nog ingezeten." Het was een te optimis tische visie op een vooral kwaliteit sarme tweede helft, waarin NAC on nodig ver terugviel en FC VW niet werkelijk waar kon maken tot de gemiddelde eredivisieploegen te behoren. NAC-FC VW 2-1 (2-0) 3. Groeneweg 1-0, 15 Budlslc 2-0, Kurclnak 2-1. Scheidsrechter: Wee rink. Toeschouwers: 8.000 NAC: De Jong: Krijnen, Budisic, Bakker, Dansma; Damen, Quaars (Van der Ent), Dlerckx; Brouwers, Groeneweg. Mohorovic. FC VW: Vleten! Van Dlnter, Hermans, Rettkowski, Schreurs; Brinenberg (Verbong). Advocaat, Van der Weide (Van Rosmalen); Kur- cinak, Jovanovlc, De Jonge door Kees Jansma ALKMAAR Hij is dit seizoen druk doende een „hoog gemid delde" te scoren, maar toch zal de FC Amsterdam bitter weinig prettige herinneringen aan één van de optredens van Frans Derks overhouden. Derks, door alle topspelers geaccepteerd als een van Nederlands beste scheidsrechters, velde FC Amsterdam, in het duel met AZ '67 hoogst persoonlijk: na een klein uur vruchteloos aanvallen „vergat" Derks te fluiten voor een overtre ding van Willem van Hanegem contra Leen van der Merkt, waama AZ '67 gewoon door kon voetballen en Johnny Metgod uiteindelijk de verraste FC Amsterdam-defensie (lees: Theo Swart) tot een ongeoorloofde charge in het strafschopgebied kon dwingen. EINDHOVEN PSV's „kleintjes" hebben tegen Go Ahead zaterdag avond het werk tenslotte toch opge knapt. Trainer Kees Rijvers presen teerde een Eindhovense gelegen heidscombinatie, die de gecon centreerde tegenstander slechts moeizaam inpakte. Sinds de bekernederlaag tegen FC Den Haag kan PSV zich beperken tot het consolideren van een plaats, die recht heeft op UEFA-Cupvoet- bal. Het duel bij Den Haag heeft ook lijfelijke wonden achter gelaten: za terdag ontbraken Van Kraay. Deij- kers. Edström en Dahlqvist wegens blessures of ziekte en werd Huub Stevens tot zijn niet geringe onge noegen op de reservebank gepar keerd. PSV bleek het nauwelijks zonder de ziekenboeg af te kunnen. Go Ahead groef zich op eigen helft in, met spits Kees van Kooten als voorste man om de snelle vleugelspitsen Körver en Hendriks weg te sturen. Trainer Henk van Brussel. „We hebben hier verstandiger gespeeld dan bij AZ, waar we twee weken geleden 0-0 hebben bereikt. We kwamen er beter uit. kregen veel betere kansen. Als PSV voor ons ooit een haalbare kaart is geweest, dan was het dit keer. Om dat waar te maken, had den we alleen de kansen moeten benutten". Vóór PSV scoorde, had Go Ahead de strijd feitelijk kunnen beslissen. Jan van Beveren redde PSV bij een doorbraak van Woudsma en een schot van Körver. Later faalde Go Ahead bij een actie van Van Kooten en een schot van Van der Pas. Van Brussel „Tactisch hebben we slim gespeeld Alleen aan de afronding heeft het gemankeerd. Want tegen dit PSV had het eigenlijk moeten gebeuren". PSV haalde de zege tenslotte toch nog. Voor de rust via een belangrijke treffer, op naam van de verder mis lukte Torbjöm Nilsson, te danken aan arbeid van Daecy en Van der Kuylen. Pas kort voor tijd kon PSV de zege veilig stellen, maar toen hadden Nilsson en de zwakke rech terspits Guy Francois het veld al moeten ruimen. De veel beweeglij ker Gerrie Deijkers bereidde voor, René van de Kerkhof rondde af. PSV bleef daarmee in de race. PSV-Go Ahcd :#(M) 36 Nilsson t o 83 Ren* van de Kerkhof 2-0 Scheidsrechter Van Dij ken Toeschouwers 17 000 rsv Van Beveren. Knjgh. WUly van de Kerkhof. Deacy. Poortvliet. Lubse Van der Kuylen. Smits. Rene van de Kerkhof. NUsson 'Deykers" Francois f8tevensi Go Ahrad Spijkerman Koopman. Oude Wesse link. Walbeeck 8trl|dveen Van der Pas (Sal flschbergrn Kist Woudsms, Körver. Van Koo ten. Hendrtks (Waalderbosi „Penalty", besliste Derks, niet eens ten onrechte, „maar iedereen zag kort daarvoor, „wist Jan Jongbloed", dat FC Amsterdam, een vrije trap had moeten hebben. Derks had ge woon zijn kop er niet bij". Kresten Nygaard schoot vanaf elf meter raak (1-0), waarna hijzelf nog een tweede, zeer fraaie treffer produceerde. Een logisch verlies voor FC Amsterdam. „Maar", aldus Jongbloed, „had AZ ooit gescoord zonder die strafschop? Ik geloof van niet." In die sfeer ook speelde het duel tussen „topper" AZ en „degradant" FC Amsterdam zich af. Na het suc ces bij Feyenoord werd 'AZ '67 op nieuw op eigen veld geconfronteerd met een „voorzichtige" tegenstan der, al speelde FC Amsterdam lang niet zo defensief als Go Ahead twee weken terug (toen AZ op 0-0 werd gehouden). Toch moesten Van Hane gem c.s. vanaf het begin het spel maken en dat is iets wat AZ niet ligt; vooral voor rust waren er weinig sluitende combinaties, wist FC Amsterdam met een sterk centrum duo (Koopman. Swerissen) vrij een voudig overeind te blijven. „Matig", noemde Hans Kraay die eerste 45 minuten trek daar het clubchauvinisme vanaf en het is dui delijk dat AZ voor rust geen seconde imponeerde. Er waren wat kansjes voor Kist (een afstandschot na een knap genomen vrije trap van Nyg- aard en Van Hanegem) en Spelbos (kopstoot), maar erg soepel kwamen die kansjes niet tot stand. FC Amsterdam had in Van der Merkt (contra Van Hanegem), Bianchi (lan ge tijd in defensief opzicht waarde vol tegen Nygaard) en vooral Heini Olto (de meerdere van Peter Arntz) een redelijk functionerend midden veld, bij tijd en wijle ontzet door het door Jan van Galen Jan Jongbloed raapt verwonderd een aansteker uit zijn Wellicht vormt het „relatiegeschenk" afkomstig van de Alkmaarse tribunes een leuke aanvulling voor het inventaris van zijn winkel. aanvalstrio Meyer, Husers en Van Bommel. AZ'67 ploeterde zo 45 minuten voort, met Bert van Marwijk in de basi sopstelling voor een naar de bank verwezen Bobby Vosmaer. „Na die eerste helft ook", zei Pim van der Meent, Amsterdams trainer, na af loop, „durfde ik ook op een puntje te hopen. Meer niet, nee. Want kijk eens hoeveel materiaal AZ meer heeft dan FC Amsterdam". Na de rust gaven drie factoren AZ alsnog de verwachte winst. Van de Meent, teleurgesteld in het weinige rende ment dat de toch wel getalenteerde Van Bommel opleverde, bracht de zwoeger Cees van Veenendaal in het veld, een man die het niet eens slecht deed. Maar plots was daar wel de opkomst van Hugo Hovenkamp, die, geïmponeerd door de naam van Van Bommel, lange tijd defensief speel de, doch na diens vertrek zijn eigen dadendrang etaleerde; vervolgens was er de wissel Van Marwijk- Vosmaer („ik was toch wel gepikeerd over het plaatsen op de reserve bank") die opeens meer snelheid in de Alkmaarse ploeg bracht en tot slot was daar Frans Derks, die uiter mate ongelukkig floot. Later gaf Derks dat ook ruiterlijk toe. maar toen was FC Amsterdam al ver slagen. Na de benutte strafschop van Nyg aard plofte FC Amsterdam in elkaar en combineerde AZ'67 onbevangen, zoals het in feite de hele wedstrijd had moeten doen. Toen waren er wel vlotte combinaties, uiteindelijk re sulterend in kansen voor Kees Kist, toen ook speelde Nygaard Bianchi uit de wedstrijd en moest Jongbloed drie keer achter elkaar fors ingrij pen. Zo een fraaie aanvalsopzet bracht Nygaard, kort na zijn eerste goal, in stelling, wat 2-0 en de defini tieve doodsteek voor FC Amsterdam betekende. „Een aardige wedstrijd", vond Kraay. Maar Peter Arntz, een van zijn spelers, was meer reëel: „We moeten blij zijn dat we zo een matige wedstrijd van onze kant nog hebben gewonnen. Vroeger verloren we en dat was veel erger". Waardering was er alom voor de FC Amsterdam, dat met clean voetbal, met een goede spelopvatting, lange tijd uitzichten had op een punten verdeling. Over veertien dagen volgt het duel met Haarlem, in Amster dam. Dan zijn Wetzel (nu geschorst) en De Leeuw (nu geblesseerd) er weer bij. Dan zal Pim van der Meent de zwarte Piet aan Barry Hughes willen geven. AZ'67-FC Amsterdam 2-0 (0-0). 64. Nygaard (strafschop) 1-0,69. Nygaard 2-0. Scheidsrechter Derks. Toeschouwers: 13.000. AZ'67: Meskovic; Van Rijnsoever, Vonk, Spel bos. Hovenkamp; Arntz, Van Hanegem. Ny gaard; Metgod, Kist. Van Marwijk (Vosmaer). FC Amsterdam: Jongbloed; De Jong, Swerissen, Koopman. Swart; Husers, Bianchi, Van de Merkt. Otto; Van Bommel. Meijer. NIJMEGEN Door de 2-0 overwin ning die NEC zaterdagavond behaal de ten koste van het in grote moei lijkheden geraakte Eindhoven, is de Nijmeegse formatie van trainer Hans Croon voorlopig ook wel voorgoed uit de ergste degradatiezorgen. NEC steeg op de ranglijst, mede gesteund door het feit dat andere mededingers naar het eerstedivisieschap kostbare punten lieten liggen. NEC schitterde in Nijmegen allerminst, maar toonde zich ondanks of misschien juist door de afwezigheid van „grand vedette" (knieblessure) Jan Peters in te genstelling tot vorige weken uiterst gemotiveerd. Dat was tegenover Eindhoven dan ook dé grote winst op langere ter mijn. De doelpunten van Marijnesen (15e minuut van de eerste helft) en Koenen (na een kwartier in de twee de helft) brachten NEC de zesde overwining van dit seizoen. Een overwinning waar op gewacht werd, een overwinning ook die niet alleen aantoonde dat NEC, wanneer het gemotiveerd is, nog altijd een van de betere eredivisieclubs kan zijn, maar ook dat NEC onder mentale druk afzakt tot hopeloos geknoei. Het NEC dat onder druk staat en zich zelf verliest in eindeloze combinaties én het NEC dat geïnspireerd aan de start komt, frustraties overboord gooit en recht toe recht aan speelt. Die vergelijking was de hoofdmoot van Hans Croons pleidooi voor zijn visie over NEC. Croon: „Dat we ge wonnen hebben is natuurlijk meege nomen. We zijn daardoor aardig uit de degradatiezorgen gekom. Maar het grote winstpunt van deze wed strijd is volgens mij, dat de spelers zich nu eens niet vergaloppeerd heb ben in wat ik noem egotripperij. De mensen weten nu zo langzamerhand wel, dat er bij ons enige spelers rondlopen die meer kunnen dan al leen hard werken. Dat laten ze dan ook vaak genoeg zien, dat wel, maar je schiet er alleen niets mee op. Mooi weer voetbal levert op dit niveau tegenwoordig geen rendement meer op. Kijk maar even naar de ranglijst. FC Utrecht en Roda, hard werkende clubs staan enorm hoog, NEC met zeker zoveel talent staat veel lager. Ik moet daar nog altijd te vaak op wijzen. Nu is het wel zo dat we ook onfortuinlijk verliespunten hebben geleden en dat maakt het er voor de volgende wedstrijden niet gemakke lijker op. En dan natuurlijk de rol van sommige spelers. Als je ziet hoe goed Wim Meijers vandaag speelt, dan is het eenvoudig niet aan te nemen dat hij er regelmatig niets van terecht brengt. Net als Peters heeft die jongen een natuurlijke aan leg voor voetbal, een groot talent. Maar als je niet bereid bent om als een collectief te opereren, maar al leen wil egotrippen, dan kost dat punten. Jan Peters speelt vandaag niet, nou je ziet het, hij werd niet BRUSSEL Hoewel Rob Ren senbrink met Anderlecht tegen Standard Luik een briljante partij voetbalde, is de Bel gische bondscoach Guy Thijs niet zo bang voor de frele bui tenspeler. Thijs: „Rensenbrink is misschien vijftig procent of meer zelfs van de kracht van Anderlecht, maar tot ons geluk speelt hij in het Nederlands elftal gewoonlijk niet zo'n pro minente rol als ln de Belgische competitie." Daarmee deponeerde Thijs een te genovergestelde mening als Ray mond Goethals, zijn voorganger bij het nationale team en nu trainer van Anderlecht. Rensenbrink speelde met zijn tegenstanders en zorgde in de 68e minuut voor het enige doel punt Een opvallend lage score voor een superieur Anderlecht, dat één van zijn betere wedstrijden van het seizoen speelde. Club Brugge lijkt de morele klap van de uitschakeling tegen Borussia Mönchengladbach te boven. De Bel gische kampioen is hard op weg vol gend jaar weer in het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen te spelen. Een bijdrage tot de verwezenlijking van dat doel was de winst met 2-1 in de lastige uitwed strijd tegen Kortrijk. RWD Molenbeek, een ploeg die in tegenstelling tot Brugge wel Euro pees bekervoetbal blijft spelen, zag het gat met de koploper ineens twee punten groter worden. Dat kwam door het verlies van 0-2 bij Beveren. Antwerp-Llerae 2-1. KV Mechelen-Beerschot 2- 5. Kortrljk-Club Brugge 1-2, FC Luik-Beringen 0-0. Bevcren-RWD Molenbeek 2-0, Beveren- RWD Molenbeek 2-0, Cercle Brugge-AS Oosten de 2-1. Sporting Charlerol-Lokeren 1-0. Ander- lecht-Standard Luik 1-0. Wlnterslag-Waregem ENGELAND Engeland's voetbalrecordkampioen Liverpool kan op een zeer succesvol le week terugzien. Na het bereiken van de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen bereikte de club uit de geboortestad van de Beatles via een overwinning met 2-0 op Middlesbrough ook de halve finales van het toernooi om de Engelse be ker, die op 23 april zal worden ge speeld. Daarbij kwam nog dat de grootste concurrent in de strijd om het leaguekampioenschap, Ipswich Town deze week geweldige misstap pen maakte. Eerst verloor Ipswich met liefst 4-0 van West Bromwich Albion en zaterdag leed de nummer twee van de ranglijst opnieuw een teleurstellende nederlaag tegen Sunderland (0-1). Hierdoor leidt Li verpool met één punt voorsprong op Ipswich Town en drie op Manches ter City. Birmingham City-Tottenham Hotspur 1-2, Bris tol City-Queens Park Rangers 1-0. Stoke City- Leicester City 0-1. Sunderland-Ipswich Town 1-0, West Bromwich Albion-Newcastle United 1-1. DUITSLAND Het „wonder" van Brugge heeft bij de Duitse kampioen Borussia Mönchengladbach een wending ten goede gebracht. Gesterkt door het bereiken van de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, trokken de Borussen in de competitie fel van leer en boekten na vijf ronden zon der overwinning eindelijk een triomf. De eerste zege in een uitwed strijd in 1977. Fortuna Düsseldorf werd op eigen veld met 1-0 be dwongen. BUNDESLIGA Fortuna Dusseldorf-B Mönchengladbach 0-1, Elntracht Braunschwelg-Karlsruher 8C 3-3, Tennis Borussla-1 FC Saarbrucken 1-1, 1 FC K01n-1 FC Saarbrucken 1-1, l FC Köln- Hamburger 8V 3-3, FC Kalserslautem-Vfl Bo- chum 2-0, Rot Welsse Esson-Hertha BSC 2-2, Elntracht Franklurt-MSV Duisburg 3-1, Schal- ke "04-Bayem MOnchen O-O. SPANJE In Spanje heeft CF de Barcelona opnieuw een teleurstelling moeten slikken. Na de uitschakeling in de strijd om de UEFA-Cup tegen Atle- tico de Bilbao afgelopen woensdag, verloor de ploeg van Rlnus Michels in de uitwedstrijd van Burgos met 1-0. De kampioenskansen zijn voor Barcelona nu wel tot het nulpunt gedaald temeer daar Atletico Ma drid met 3-1 van Betis won en daar door de voorsprong aan de kop van de Spaanse competitie vergrootte tot vier punten op nummer twee Barcelona. Als derde volgt nu Valen cia, de ploeg van Johnnie Rep, dat gelijk speelde (0-0) tegen Sala manca. SPANJE: Atletico de Madrid-Betl», SeviUs 3-1, Elche-Las Palm*» ï-j, Eipanol, Barcelona- SanUoder 2-1, Real Socledad, San Sebastiaan- BeaJ Madrid 1-1, Valencia-Salamanca 0-0, Zaïajo- xa-Athletic de Blhao 1-1, SeviUa-Herculei, Ali cante 1-0, Bnrgoa-Barcelona. STAND: 1. Atletico de Madrid 17,2. Barcelona 33, 3. Valencia 31. door Theo Reitsma 1EMO jaar ii eën-ri gemist. Hans Posthumus verving hem op het middenveld heel aardig. Het spel had nu een hoger tempo. Juist daar moet NEC het van heb ben. Snel spelen via de vleugels. Moet Je eens zien hoeveel doelpun ten Posthumus dan maakt in het centrum. Nu lijkt hij een miskoop te worden. Met Peters kunnen we nau welijks zo spelen. Hij drukt het tem po door strategisch dictatie. Peters zegt dan dat niemand zich vrijloopt, de rest wacht voor niets op een pass. Kijk Peters is echt een topsporter. Hij is zo ambitieus en ook autoritair, de rest loopt met hem mee en dat komt het collectief niet ten goede. Met de juiste combinatie zit NEC in de subtop". Die plaats in de subtop was aan het begin zelfs het ambitieuze uitgangs punt van NEC, waarbij zelfs nog van een notering werd gedroomd die recht geeft op UEFA Cup voetbal. In schrille tegenstelling tot die filosofie 'van een aantal maanden geleden, vocht de Nijmeegse ploeg eergiste ren voor een plek die gevrijwaard is van degradatiegevaar. Opponent Eindhoven werd het slachtoffer, waarmee de club nog dieper wegzak te dan al het geyal was. Eindhoven bezet de derde plaats van onderen. Op zich niet zo'n bijster verrassende zaak, daar Eindhoven vorig seizoen rond deze tijd ook daar ergens bi vakkeerde en zich ook eigenlijk ter nauwernood van degradatie redde. Veranderingen zijn er niet opgetre den, al is de komst van Pleun Strik (ex-PSV) toch wel een zeer gunstige factor in de gehele problematiek van Eindhoven. Hij was de man die stuwend vanaf het middenveld de zaken dicteerde. Strik verpersonifi- eert de spreekwoordelijke longen van de club. Hoewel over de gehele linie de beste kansen voor NEC wa ren, verschaften ook de Eindhove- naren zich enige goede mogelijkhe den. Die kansen deden zich het meest voor vlak na de hervatting, toen NEC via Eugène Marijnesen (zijn inzet werd overigens wel duide lijk door verdediger Bloemers van richting veranderd, waardoor doel man Ad janski kansloos was) al met 1-0 de leiding had genomen. De jeug dige Frans Koenen (17 jaar) nam aan de andere kant zijn kans wel waar toen Posthumus eerst alleen voor het doel gekomen tegen doel man Adjanski knalde en de bal voor de voeten van de jeugdintemational rolde. 2-0. Gele kaarten werden er door scheidsrechter Beukman gege ven aan Blijderveen van Eindhoven en Posthumus van NEC. NEC-Eindhoven 2-4) (1-0). 15. Marljnlssen 1-0,60. Koenen 2-0. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 5.000. NEC: Schellekens; Visser, Van der Berg. Gerrit sen (Ruljs), Hendriks; Marljnlssen. Koenen, Posthumus; Hoogendoom (De Neellng). Vee ken, Meijers. Eindhoven: Adjanski; Bruinen, Boers, Bloe mers, Blijderveen; Kreekels, Wam aar, Strik; Posthuma, Schapendonk (Jacobs), BUJenberg. van DÜSSELDORF Daar waar d( j jarige Belg Leon Schots een uit verrassende triomf in het reldkampioenschap cross-cou imoei behaalde besefte Jos Hermens met c zijn atletiekcarrière zich nog uit moeilijk voltrekt. Hij speelde lletje i rol in de strijd om de wereld spattel waarin de Portugees Lopes zich Raas: gens de prognoses wel op hi nden t maar waarin Schots voor de opi i goed kelijke ontknoping zorgde. ijke we klom s Hermens:„Al bij de start raakt! steen achterop. Aan alle kanten gingt draaid heel snel weg. Sneller dan ik ink geval. Dat geeft niet want als goed draait dan kun je toch nog as is, - veel goedmaken. Maar mij lukte inig sp niet" maar sreidhe De Nederlandse kopman kwarawilskrs het veld van een kleine 200 lopen tte Pai de eerste ronde van 2300 meter e risic 64ste rond, rukte later op naar derde plaats in de 40 en besloot demoet strijd over 12 kilometer en 300 mi te heb als 44ste met een achterstand va ïse kla; minuut 10 op winnaar Schots, winnen 19e ma Hermens zocht in de afgelopen ede Ne termaanden vooral naar den t antwoord op de vraag waardoor vorige seizoen bij de Olympis n-San Spelen niet opleverde wat hij i het fe wachtte. Hij verwisselde zijn t ielerspi ningsopzet voor de helft van de aalkoe rig jaar gedane arbeid en voq gemot meer snelheidstraining in. Dus i op h< dorf leverde echter nog geen gun easfalt tussenrapport, louter twijfels, en de wel. Hij was overigens natuuri Poggi wel de beste Nederlander. Tweigens z< werd Piet Vonk, die als 71ste sn de gn digde. ar bovt De Belgische beroepssoldaat die re on Schots is, die vorig jaar doori w liesblessure achterop raakte 'erck^ daardoor op de baan het hooj lvera" punt Montreal miste, was dit j houder, als tweede geëindigd bij het B ,olSen- gisch kampioenschap achter ldiS v< Lismont. Toen had de terugglijd dan Rj de vedette Puttemans de j^ischc t voortijdig verlaten maar voorB seldorf gold deze toch opnieij één van de favorieten. De waren overigens eensgezind mening dat Lopes de te kld man was. Schots was een outi ivoor wie de afstand te lang zouij dacht men. Het tegendeel was want het niet te zware parcou geringe stijgingen en geen mo paste hem uitstekend. Schots overigens nauwelijks echt lang standen zoals hier in Düsseldo| De 30-jarige Portugees Lopest Montreal tweede werd op de meter na uitgebreid tempov hebben gedaan ten gunste uiteindelijke winnende Virea i TT, ook op de renbaan in Düssd C1~X"U geen goed lot beschoren. De lai HAAG kilometers legde hij af in gezela ïaterda van Schots die op acht kilorc id gew het sein had gegeven om lam on kopgroep van acht te verlaten nkilon Belg: „Geen moment ben ik b ste gro< geweest voor de afloop. Ik wist assieke ik bij een versnelling Lopes zou achtig sen." De Portugees, in Montreal rrenten soortgelijke wijze gelost: „Na Michel Spelen heb ik niet zo geweldig chenema traind. Pas sinds kort heb ik l3ln zaken serieus opgenomen. Zo'n tirade snelling kan ik op dit moment|_ - niet beantwoorden". Bij de dames won de Spaanse men Valero volgens verwacht is al jaren op cross-gebied en de aanwezigheid van Bragina als sterke koplopei Russische ploeg tastte tenschap niet aan. Wel woi Russinnen het landenklassemi De beste Nederlandse indivit prestatie kwam op naam. van A van Stiphout. Zij werd 17de seconden van de winnares. ne w ook o :kX er. en t idit ik j DEN HAAG In de besliss fase van de competitie in de e divisie heeft MVV een ernstige gemaakt. De Maastrichtse ou< divisieclub verloor zaterdaga de thuiswedstrijd tegen het lal klasseerde Helmond Sport me en krijgt het daardoor nog' moeilijk op de weg naar een dl hoger. MW-IIELMOND SPORT 2-3 (1-0)43. W 1-0. 71. De Wert 1-1.79. Van den Ven 1-2.83 Berlo 1-3. 89. Brokamp 2-3 (straf» Scheidsrechter; Geurts. Toeschouwers: 31 PEC-SC CAMBUUR 2-0 (1-0) 43. Banhofle 81. Van 't Land 2-0. Scheidsrechter; De" Toeschouwers: 8.000. VITESSE-VEENDAM 2-1 (0-0) 61. M< 0-1, 79. Bursac 1-1. 89. Zaayer 2-1 Schelt ter Van Oyen. Toeschouwers: 7600. Gelei voor Molendijk (Veendam) voor het len van een tegenstander. SW-VOLENDAM 2-3 (1-2) 23. Huygen 1" De Haan (eigen doel) 1-1, 33. Van Dijk (I doel) 1-2. 48. Tol 1-3, 73. Mulder] Scheidsrechter: Draaisma. Toeschou' EXCELSIOR-FORTUNA SC I-O ((Ml) 8 der Spek (strafschop) 1-0 Scheldsrechtei voort. Toeschouwers: 9000. Rode kaart Colombain (Fortuna 8C) voor zeer grol spj boeking voor Zuldersma (Fortuna) wege moeien met de leiding. FC DORDRECHT-FC DEN BOSCH 3-1 (fl en 41. 8choon 1-0 en 2-0, 55. Hooi (stra/schop) 3-0, 76. Peters 3-l.Scheldsri Janssen. Toeschouwers:2200. Gele kaart g Peters (Den Bosch) wegens ruw spel. FC VLAARDINGEN-SC AMERSFOOl (0-0) 84. Quelhorst 1-0. Scheidsrechter Toeschouwers: 2000. Gele kaart voorl (Amersfoort) wegens ruw spel en boekii Vermeer (Amersfoort) wegens bemoeien l leiding. HERACLES-WAGENINGEN 4-0 (1-6) der Ley (eigen doel) 1-0,59 en 72. Manartl dsrechter: H FC GRONINGEN-W1LLEM II 1-3 (0-0) Sl den Berg 0-1, 63. Bakker 1-1, 64. en 71 J« 1-2 en 1-3. Scheidsrechter: Bosma. Toed wers: 3200.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12