Bang Twente laat punt liggen Armoe troef bij Haarlem Sparta yriert zege litbundig De Graafschap gelijk met Roda Conducteur geslagen Kopstoot in hoger beroep Vervoort beledigd Jan Peters geblesseerd Jeugdelftal verliest Ajax ook in eigen huis te kloppen tegenstander Bevlieging Nico Jansen voldoende voor Feyenoord FC Den Haag: één Mansveld is te weinig Weer records Storholt en Stenshjemmet s BANDAG 21 MAART 1977 SPORT T rouw/Kwartet11 loor Richard Matthijsse tOTTERDAM FC Utrecht leeft zaterdagavond onder de [chtbundels van een met een rote politiemacht bevolkt ipangen. die tot geen enkele rerhouding stond met het ge- inge aantal toeschouwers 4500), geen moment kunnen lantonen, dat het op de anglijst van de eredivisie ho- :er staat geklasseerd dan iparta. De ploeg van de jonge rainer Han Berger, die in Gal- ;enwaard met explosief voet- lal vorige week nog FC Den laag met 5-1 van het veld reegde. was tegen de Rotter- lammers zo mak als een zhaap. fa» -Utrecht 3-0 (2-1). 13. Van Zoest 1-0. 33. ;e 2-0 76. Mlchielsen 3-0 Scheidsrechter: JUekoven Toeschouwers 4500 Sun»: Doesburg. Jansen. Balkenstein. Visser. De Jong. MlchleUen (Valken). Weerden- targ, Van Zoest. Clarke. Van Staveren FC Utrecht: Van Breukelen. Oostrom, De Krulf. Vjn Uaunk. Witbaard. CotO (Temming). Van Cabo; Hamberg (Flight). Van Veen. Hulshorst DOETINCHEM De Graafschaps la' voortbestaan in de eredivisie hangt nog altijd aan een zijden draad. De Puntendeling tegen het tot de sub top behorende Roda JC kon een redelijk resultaat worden genoemd, de Doetinchemse degradatiekandi daten schoten er niet zo bar veel niee op. Voor rust mocht De Graafschap van geluk spreken dat het de strijd in evenwicht kon hou den. 0* Graaf,rhap Rod. JC 2-2 (O-#). 61 Storm 1-0. O Nanninga 1-1. 67 Holding 1-2.77 Hazelhek- ï-2. Scheidsrechter: BerrevoeU Toeschou- •m 5500 0* Gniftchtp: Van Zoghei: Overgoor. Van Lon- kn. Brandts. Kerlin (Martjti. Hoenders. Hld- ®nk. Van Veenendaal. Veen. (Aabechi. Storm. Hazelhekke JC: Dacler; De Wit. Zlegler. Pfeiffer, -i: Meuser. Broecks. Toonstra (Holding); V*n der Lepi. Nanninga. Vermeulen. ROTTERDAM - De 20-jarige A. R-, supporter van FC Utrecht, is door de Rotterdamse politie aange houden, nadat hij de hoofdconduc teur van de trein die hem naar huis zou brengen, een blauw oog had geslagen. De jongen had de con ducteur op het Centraal Station van Rotterdam uitgedaagd, aldus een woordvoerder van de NS. De Rotterdamse politie heeft na de onregelmatigheid tijdens de voet balwedstrijd Sparta-FC Utrecht acht jongelui aangehouden. Drie van hen kregen een procesverbaal, omdat ze fietskettingen bij zich hadden. Een jeugdige supporter werd door een politiehond gebeten. De jongen moest zich in het zieken huis laten behandelen voor een sla gaderlijke bloeding. Een deel van de Utrechtse aan hang, dat op de Jongenstribune was geposteerd, gedroeg zich weer zeer baldadig. ROTTERDAM De kopstoot, die Sparta's Engelse spits Ray Clarke op 23 Januari aan Stevens van PSV uitdeelde, krijgt morgenavond in Zeist nog een staartje. Dan wordt de zaak in hoger beroep behandeld. Het bestuur van Sparta heeft tot deze stap besloten, niet zozeer van wege het feit dat Clarke voor zijn handelwijze drie duels buitenspel werd gezet, maar omdat televisie beelden door de strafcommlssle als bewijsmateriaal zijn gebruikt, ter wijl scheidsrechter P. Gans en zijn grensrechters niets van het voorval hadden gezien. „Voor Sparta is het nu een principezaak", lichtte voor zitter drs. Cor van Rijn toe. „Wat Clarke heeft gedaan, behoort te worden bestraft, maar het gaat er ons om of de strafcommlssle het recht had af te gaan op enkele beelden, die een technicus in Hil versum uit een hele wedstrijd heeft gelicht, en of die beelden dan als maatgevend kunnen worden be schouwd voor de hele wedstrijd". ROTTERDAM - Scheidsrechter Joop Vervoort, die het duel in de eerste divisie tussen Excelsior en FSC leidde, heeft alle moeite gehad om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. In de eerste helft was hij genoodzaakt de strijd enkele minuten te onderbreken toen een toeschouwer een rauw ei in de nek van grensrechter J. Biemans gooide. In de laatste minuut van de grim mige confrontatie stuurde Ver voort de Limburger Colombain uit het veld. De verdediger van FSC had de scheidsrechter tot drie maal toe gezegd dat hij deze week in het weekblad Voetbal International ongetwijfeld het cijfer drie zou krij gen voor zijn slechte leiding. Ver voort vatte die opmerking als een belediging op en trok prompt de rode kaart. NIJMEGEN Het is onzeker of NEC-speler Jan Peters zaterdag zal kunnen aantreden in de wedstrijd België-Nederland. Peters kampt al een week met een knieblessure, waarvan het onzeker Is of die op tijd zal genezen. In de uitwedstrijd tegen Roda JC kreeg Peters een tik tegen zijn knie. Hij speelde de wedstrijd normaal uit. Momenteel is er sprake van vooruitgang. Toch kon Peters niet meespelen tegen Eindhoven. Of hij tegen België van de partij zal kun nen zijn, hangt af van de dag. waar op hij de training weer kan hervat ten. Vandaag meldt de internatio nal zich met de overige leden van de selectie in Zeist. Als hij woensdag of donderdag nog niet in staat is te trainen, dan kan Peters de wedstrijd tegen België, die be slissend is voor deelname aan het wereldkampioenschap volgend jaar in Argentinië, wel vergeten. LEEUWARDEN Het Neder landse voetbalteam, bestaande utt spelers tot 15 jaar, heeft op het terrein van SC Cambuur een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ierland met 2-3 verloren. Het Ierse team maakte een homo genere Indruk dan Nederland, dat werd aangemoedigd door 5000 me rendeels jeugdige kijkers. In de tiende minuut gaf Judge Ierland de leiding na een blunder van Unitas- doelman Harry Hentenaar. Whelan maakte er in de 28e minuut 2-0 van door een strafschop te benutten. Koos van Mullem (ADO) had daar voor Balcombe onderuit gehaald. In de blessuretijd van de eerste helft scoorde Tjalllng Dilling(FW) tegen. Elf minuten na de hervat ting liep Ierland verder uit door toedoen van Connel. Deze speler maakte een kwartier later binnen het strafschopgebied hands, waar door Nederland een strafschop kreeg toegewezen. Nico Berentsen (Ajax) liet zich deze kans niet ont glippen (2-3). Eredivisie NAC-FC/WV 2-1 Ajax-FC Twente 1-1 Sparta-FC Utree h 3-0 FC Den Haas-Telstar 1-1 PSV-Go Ahead 2-0 Haarlem-Fe venoord 0-3 AZ'67-FC Amsterdam 2-0 De Graafschap-Roda JC 2-2 NEC-Eindhovcn 2-0 Ajax 27 19 5 3 43 49-19 Feyenoord 27 15 9 3 39 58 25 PSV 27 15 7 5 37 52-26 AZ'67 27 14 7 6 35 63 25 Roda/JC 27 14 7 6 35 45-26 Utrecht 27 14 4 9 32 50 4 8 Sparta 27 10 9 8 29 40-41 NAC 27 10 8 9 28 36 42 Den Haag 27 8 9 10 25 41-37 FC/Twente 27 8 8 11 24 31-33 Go Ahead 27 6 10 11 22 31-51 NEC 27 6 9 12 21 38 39 Haarlem 27 7 7 13 21 26-40 Telstar 27 6 9 12 21 31 47 FCWV 27 6 8 13 20 28-47 Eindhoven 27 S 10 12 20 22-51 Amsterdam 27 4 10 13 18 28-48 Graafschap 27 4 8 15 16 24 48 3-0 zege van Sparta, die vol- len gerechtvaardigd was. zegt in (it opzicht meer dan voldoende. In iet kamp van Sparta heerste na ifloop nogal een uitbundigheid over je wijze waarop de thuisclub haar iende competitiezege had behaald. )e loftrompet werd vooral gestoken iver het voortreffelijke spel van de 9-jarige rechterspits Jo van Zoest, lie niet alleen kort na het begin de openingstreffer voor zijn rekening nam. maar daarnaast aantoonde dat hij behalve de nodige lef ook over een uitstekende passeer- techniek beschikt. De Utrechtse ver- /dediger Witbaard werd door Van Zoest bij herhaling uitgespeeld, zo- <als aan de rechterzijde van de Utrechtse defensie Van Oostrom in de eerste helft geen greep kon krij gen op de acties van de Spartaan ■^Arie van Staveren. De zwakke bezetting van de verde digingsflanken was de belangrijkste oorzaak van het falen van FC Utrecht. Trainer Han Berger was van mening dat de schuld van de nederlaag niet alleen was af te wen telen op de laatste linie. „De fout Iwam vooral uit de derde lijn, onze aanval. Er werd zelden of nooit mee verdedigd. Een speler als Bert Jan sen van Sparta kon opkomen zonder dat hem ooit een strobreedte in de weg werd gelegd. Dat is vragen om ra nederlaag", meende Berger. M Utrechtse oefenmeester was doofde schorsing van doelman Ista- tor genoodzaakt geweest een be roep te doen op de 20-jarige doel man Hans van Breukelen, af- mstig van de Bilthovense ama- turclub BVC. De sluitpost van de Utrechtenaren had niet veel reden om glimlachend op zijn vuurdoop in de eredivisie terug te zien. Met name bij Sparta's derde doelpunt in de tweede helft taxeerde hij de situatie volkomen verkeerd door dertig me ter uit zijn doel te rennen, terwijl er niets was gebeurd als hij zijn do mein niet had verlaten. Nu kon Mi- chielsen. die zich enkele malen te buiten ging aan grove overtredin gen. de bal nog een klein duwtje geven om Sparta op 3-0 te brengen, nadat Van Zoest en Clarke in de eerste spelperiode al voor 2-0 had den getekend. Aan de basis van die twee wapenfeiten stond middenvel der Leendert de Goey, die met splij tende passen de Utrechtse defensie tot wanhoop had gebracht. De agressiviteit en de knappe ma nier waarmee Sparta de bal rond liet gaan. bracht de Rotterdamse aan- K( hang in extase, die echter na rust weer snel luwde, omdat Sparta te vaak zijn traditionele fout maakte door bij een veilig lijkende voor sprong het initiatief aan zijn te genstander te laten. Een tegenstan der. die echter de inventiviteit miste om het duel nog een andere wending te geven. Trainer Berger verwisselde b, weliswaar Coté en Hamberg door #ti|Temming en Flight, in de hoop dat tij het uitgebluste elftal een bloedtransfusie konden geven, maar 'ie hoop was tevergeefs. Sparta- oelman Doesburg behoefde tegen et einde slechts eenmaal zijn nog Itijd aanwezige klasse te onderstre- en door op fabelachtige wijze een e| inzet van Hulshorst over de lat te r) tikken. x ki Scheidsrechter Van Ettekoven was ef door zijn rustig en gedecideerd j i optreden de beste man van het veld. door Johan Woldendorp AMSTERDAM Pseudo-meelijwekkend maakten de schrijvers van Ajx' programmablad gewag van de inzinking, die Feyenoord in de uitermate saaie titelrace mijlenver heeft teruggeworpen. „De grootste van pakweg de laatste twintig Jaar", klonk het op de eerste bladzijde. Maar terwijl de getergde Kuipbewoners enkele tientallen kilometers westwaarts een bescheiden wede ropstanding beleefden, blijft Ajax, met de finish in zicht, de kuren vertonen van een auto, die slechts hortend en stotend zijn weg vervolgt. Ajax kan het landskampioenschap amper meer ontgaan (hoewelmaar het is beslist geen opbeurende ge dachte, dat het elite-elftal van trainer Tomislav Ivic In dat geval de zwakste titeldrager is van pakweg de laatste twintig Jaar. Ajax heeft praktisch de hele compe titie op twee spelers gedreven: de weergaloze aanvoerder Ruud Krol en de kille scherprechter Ruud Geels. Slaag je er als tegenstander in één van beiden uit te schakelen, dan ligt ook in de Watergraafsmeer een punt voor het grijpen. Het ontke tende FC Twente voelde zich door die wetenschap sterk. Sterk, omdat Geels tegen zijn stugge bewaker Niels Overweg niets anders had in te brengen dan een paar krachteloze kopballen. HIJ, die met 27 van de 49 Ajax-treffers een ongezond groot aandeel in de Amsterdamse produk- tie heeft, werd geen enkele keer in stelling gebracht en was daardoor mede debet aan het gelijke spel, dat FC Twente aan zijn schamele oogst van dit seizoen kon toevoegen. De prestatie van Overweg krijgt nog meer reliëf, wanneer men bedenkt, dat de rijzige verdediger van de En- schedese equipe geen enkele overtre ding hoefde te maken om de als een bij rond zijn hoofd zoemende Geels van zich af te slaan. „Vroeger was het andersom", grapte de oud- Amsterdammer vergenoegd. „Ik heb mijn leven kennelijk verbeterd". Niels Overweg weigerde overigens van een uitmuntende prestatie te spreken. „Het is niet zo'n kunst om Geels uit te schakelen", vonniste hij het spel van Ajax' aanvalsleider. „Wanneer je niet al te offensief bent ingesteld, zoals wij gistermiddag, speel je Ajax in de kaart. Vanaf de vleugels gooien die Jongens alles hoog voor het doel. Wanneer Je kort op de man speelt, ontbreekt het de ploeg aan intelligentie om op een ander speltype over te schakelen". Vooral in de eerste helft voerde Ajax een beschamende vertoning op. Trainer Ivic stuurde in die periode liefst twee spltsspelers (Geels en Zuldema) op doelman Van Gerven af. Het armetierige voetbal van de lijstaanvoerder bracht FC Twente dan ook geen ogenblik in verlegen heid. Illustratief voor het ldeeënar- me aanvalsspel van Ivlc's pupillen was het feit, dat de thuisclub pas in de drieëndertigste minuut zijn eerste kansje kreeg. Een fout van invaller Kalle Oranen (die de aan de wenkbrauw geblesseerde Brugglnk verving) resulteerde in een mogelijk heid voor Geels. De rossige topsco rer miste dankzij uitstekend ingrij pen van Van Gerven. Elf minuten later deed Arnold Müh- ren het beter. Zijn treffer was type rend voor de onmacht, die z'n vroe gere club opzichtig etaleerde. Ster ker, wanneer FC Twente meer lef had getoond, was Ajax ongetwijfeld met lege handen naar de kleedka mers vertrokken. De oostelijken stonden na de wan vertoning tegen Sparta voor een di lemma. Dat ze zich tegen Ajax moesten revancheren voor dat par tijtje anti-voetbal (trainer Spitz Kohn stelde al eerder in dit ver band: „De Nederlandse profvoetbal lers zijn op de verkeerde weg) ze denken eerder aan veel geld dan aan het leveren van prestaties. Er zijn er, die alleen maar weten tegen welke club ze voetballen"), stond buiten kijf. Maar aan de andere kant had een royale nederlaag tegen de man nen van Ivic in Enschede even vies gesmaakt als een stuk bedorven vlees. Vandaar, dat de gasten na de rust nauwelijks meer over de middenlijn durfden te komen. Vandaar ook. dat Ajax niets in de weg werd gelegd om vrijwel alle spelers in het Twentse strafschopgebied te concentreren. Zelfs Ruud Krol, juist terug uit de Verenigde Staten, waar hij deelnam voor „superstars" drong met flitsen de 1-2-comblnaties in het hart van de oostelijke verdediging, maar ook hij miste de scherpte om de doodsteek uit te delen. Normaal gesproken zou een tweede thuisnederlaag onvermijdelijk zijn. Te veel angst in het spel van FC Twente (Overweg: „Wanneer we meer risico's hadden genomen, had den we misschien met 3-0 verloren") en dure fouten van achtereenvol gens Kick van der Valle en André van Gerven hielpen de Amsterdam mers toch nog aan een gelijk spei. Van der Vall verspeelde de bal knul lig aan Johan Zuidema en Van Ger ven had kennelijk zoveel waarde ring voor het magnifieke dertig me terschot van de gewezen Twente- speler, dat hij er geen hand naar uitstak. „De tweede, die hij dit sei zoen liet gaan", sprak Kohn bitter. „Het kwam volgens hem door de wind. Laat hij toch eerlijk zeggen, dat hij zich op het schot verkeek." Ajax-FC Twenle 1-1 (6-1) 43. Mühren 01, 69 Zuldema l-l. Scheidsrechter Corver. Toeschou wers: 19.450. Ajax: Schrijvers; Van Dord (Tahamatat, Dusba- ba. Krol, Suurbier; Schoenaker. Hulshof! (Ler- by), Zuldema: La Llng. Oeels. Amesen. FC Twente: Van Oerven; Van Ierssel. Overweg. Drost. Bruggink (Oranen); Bloemberg. Thijs- sen. Van der Vall. MOhren; Jeurlng. Pahlplatz. door Matty Verkamman HAARLEM Het dit seizoen in de eredivisie teruggekeerde Haarlem, lijkt niet meer voor uit te branden. Trainer Barry Hughes oogt met de week wan hopiger. Zelfvertrouwen kent zijn ploeg al maanden niet meer. Het spel is van een ar moedige kwaliteit en de spit sen scoren nog slechts bij hoge uitzondering. Dat slechte voetbal en die onder maatse produktie stelden Feyenoord. het toch echt niet impo nerende Feyenoord, gisteren in staat om voor het eerst sinds 12 januari (FC Twente) een uitwedstrijd te win nen: 0-3. Een score, die vooral dankzij een bevlieging van de weer vrijuit spelende Nico Jansen drie goals kon worden gerealiseerd. Enkele cijfermatige gegevens over Haarlem: op 28 november van het vorig Jaar won de club voor het laatst een competitiewedstrijd. Tegen AZ'67: 2-1. Na die vijftiende ronde had Haarlem het knappe totaal van 19 punten bijeengevoetbald. Hug hes' formatie draalde toen volop in de beste helft van de ranglijst mee. In de daaropvolgende 12 wedstrijden reikten de roodbroeken echter niet verder dan een wel zeer magere oogst van 2 winstpunten; 10 nederla gen en 2 remises (tegen FC Den Haag en FC VYV). Doelcijfers over die laatste 12 duels: 4 voor, 22 tegen. De zeer teleurgestelde Barry Hug hes, die zich gisteren moest verman nen om de pers te woord te staan, hield na de wedstrijd tegen Feyenoord de schijn nog hoog door aanvankelijk te zeggen: „Het ver schil tussen Haarlem en Feyenoord was Nico Jansen. Het is een oud verhaal van me. maar we hebben steeds weer te veel kansen nodig om tot scoren te komen. Het ls om be roerd van te worden. Feyenoord was >cht niet zo goed. dat we wegge speeld moeten worden". Het laatste was dan misschien wel waar, maar dat zei eigenlijk meer over de vorm van Feyenoord. Een beetje betere club had dit Haarlem ;en nog forsere tik uitgedeeld. On danks de kansen, die er in de eerste helft inderdaad voor Reynolds en iubilaris Gerrlt Peijs (350ste wed strijd) waren geweest. Die kansen waren echter vooral het gevolg van »en enkele, min of meer toevallig lukkende combinatie. Hughes zal dat zelf trouwens ook wel hebben beseft. Nog al onzeker stelde hij de verzamelde sportpers tenmlnate de vraag: „Hoe vonden Jullie het als kijkspel?" Er kwam niet direct een antwoord los. Hughes tn zijn moeilij ke uren ook nog eens voor het hoofd stoten, dat wilde eigenlijk niemand. Haarlems zwakke prestatie tegen Feyenoord kwam een beetje als een verrassing. Vooral omdat het spel ln de vorige (ult)wedstrijd tegen Go Ahead weer hoop in de harten had gebracht. In Deventer werd verle den week door domme pech de over winning verspeeld. Die lijn werd te gen Feyenoord echter niet doorge trokken. Ongelooflijk, wat een mis verstanden. zoveel balverlies, zo weinig overleg en zelfs zo wei nig individuele techniek. Alsof er voor Hughes de taak van een vere deld soort pupillen-training wacht, zo vaak kreeg men een aangespeel de bal niet onder controle. De twee regelmatige spitsen Van de Berg en Reynolds (niet fit welis waar) brachten er weinig of niets van terecht. Van den Ban en Mel- gers manoeuvreerden zich constant vast. De Geer deed het soms iets beter, maar aanvoerder Wildbret reikte op het middenveld toch als enige tot een voldoende. Hetgeen natuurlijk niet voldoende was. Hughes, later toch reëel, met het oog op de eerstvolgende competitiewed strijd tegen de voorname degrada tiekandidaat FC Amsterdam: ,,We verkeren nu in degradatiegevaar. Maar we hebben alles nog ln eigen hand. FC Amsterdam uit. De Graafschap en Eindhoven nog thuis. In die wedstrijden zullen we moeten bewijzen dat we het waard zijn om in de eredivisie te spelen. Het is een vreemde situatie voor ons. Er is geen ruzie tussen wie dan ook. Geen enkel probleem, maar toch deze situatie". Gezien de vorm van Haarlem, doet Feyenoord er goed aan om aan deze overwinning geen voorbarige conclusies te verbinden. De Rotter dammers zonder de aan een wreef geblesseerde Jan van Deinsen en mèt Dick Ernst op de linkervleugel voetbalden alleen maar minder steriel dan de tegenstander. En dat alleen al. bleek goed voor de volle winst. Toch twee lichtpunten bij Feyen oord: Martin Vreijsen kwam als mid denvelder nu wel eens goed uit de verf en natuurlijk, Nico Jansen, die geen hinder meer ondervond van zijn knieblessure. Feyenoords bonkige topscorer, die in het begin doelman Dick Dordmundt overigens nog brutaal besprong, was op dreef. Na zijn vijf goals, die hij eerder dit seizoen in de Kuip tegen Haarlem maakte, nu dus drie treffers. De eerste goal, een on houdbare kopbal, was de mooiste Bij zijn tweede treffer speelde hij Haarlems afweer na een handige ac tie van Vreijsen uit. De derde goal was het gevolg van attent reageren in een rommelige situatie voor het doel, die door de weer zeer matig optredende Invaller Jan Verheyen was gecreëerd. Nico Jansen na afloop: „Het gaat de goede kant weer op met mij. Ik heb zonder spuit gespeeld en nergens last van gehad. Woensdag tegen RWDM voelde ik trouwens ook al niets meer. Ik ben na de wedstrijd nog wel stijf, maar dat is normaal Scheidsrechter Mulder gaf enigszins overdreven aandoende gele kaarten aan Michel van de Korput en Gerrit Peijs. Haarlem Feyenoord 0-3 (O-I) - 30 64 en 69 Nico Jansen 0-1. 0-2 en 0-3 Scheidsrechter Mulder Toeschouwers 10 000 Haarlem: Dordmundt; Peijs, Wentink. Oeorge. De Vries, Wildbret, Melgers. Van der Ban. Rey nolds (De Winkel). Van de Berg. De Oeer (De Kip) Feyenoord: Treytel, Schneider, RIJsbergen. Van de Korput. Vos; De Jong, Kreuz, Vreijsen. Bud ding. Nico Jansen. Ernst (Verhetjen) Eerste Divisie PEC/Z-SC Cambuur Vitesse-Veendam SVV-Volcndam Excelsior-Fortuna SC FC Dordrecht-FC Den Bosch FC Vlaardingen-SC Amersfoort MW-Helmond Sport Heracles-Wageningen FC Groningcn-Willem II Vitesse PEC MW Volcndam Wageningen Excelsior FC Groningen Willem II Cambuur Fortuna SC Heerenveen Den Bosch Vcendam Helmond Sport Vlaardingen Amersfoort SW Dordrecht Heracles Vitesse en PEC 2-0 2-1 2-3 1-0 3-1 1-0 2-3 24 16 4 4 36 56-22 25 13 10 2 36 36-18 26 15 6 S 36 58-25 26 11 9 6 31 40-33 2S 11 8 6 30 42-34 25 10 10 5 30 34-28 25 10 9 6 29 33-26 25 9 8 8 26 37-35 26 10 6 10 26 30-38 25 9 7 9 25 39-38 25 10 4 11 24 27-30 26 7 10 9 24 36-34 26 7 9 10 23 35-38 27 7 9 11 23 28-38 25 7 8 10 22 26-29 25 7 4 14 18 24-44 24 5 6 13 16 19-35 24 5 6 13 16 21-40 26 2 5 19 9 23-59 periodekampioen. Periode Stand DERDE PERIODE Europa's topscorer van dit moment Ruud Geels, kreeg in het duel tegen Twente geen kans. Niels Overweg won het tweegevecht. Cambuur Excelsior Helmond Sport PEC Wageningen MW FC Groningen Willem II Dordrecht Fortuna SC Volendam Veendam FC Den Bosch Vitesse Vlaardingen Amersfoort Heerenveen 8W Heracles 8 6 7 2 0 7 5 2 0 8 3 5 0 8 3 4 1 8 4 2 2 8 3 4 1 8 3 3 2 8 3 3 2 8 2 4 2 8 2 4 2 8 2 3 3 8 2 3 3 8 2 3 3 7 3 13 8 2 15 8 13 4 8 2 15 7 12 4 8 0 2 6 14 14 6 12 11- 4 11 10- 7 10 10- 7 10 13-12 10 11-10 9 13-10 9 10-13 8 9 9 8 11-12 7 14 14 7 10-10 7 9-10 7- 9 8-10 9-13 9-15 5- 8 7 5 5 5 4 2 10-18 DEN HAAG - FC Den Haag heeft, zeker in dit stadium van de competi tie, te weinig aan één Mansveld. Met uitzondering van de aanvoerder en laatste man gaat de Haagse forma tie mank aan vooral inzicht en stuwkracht. Ook tegen Telstar was het zondag aan Mansveld te danken dat er uiteindelijk nog een score van 1-1 op het bord kwam. Niet dat hij zelf doelpuntte (daarvoor zorgde Ki- la), maar door zijn inzet en inzicht bleef het wankele FC Den Haag op de been. Dat zijn team veel aan hem dankt, bleek nog eens overduidelijk kort voor tijd. Stam (net ingevallen voor de tegenvallende Kramer) stond op het punt de bal in het door Galje verlaten doel te schieten, maar na een enorme sprint tikte Mansveld de bal van de schoen van de Telstar-aanvaller weg. Het was overigens negentig minuten armoe in het Zuiderpark. Den Haag drukte Telstar van het begin af op eigen helft, maar de verdediging van de IJmuidense ploeg ving de aanval len bekwaam op. Bovendien stak doelman Van der Meeren in een uitstekende vorm. In de 27e minuut viel Telstars eerste tegenaanval te noteren. Door nonchalance in de Haagse defensie kwam de bal bij Staats, die via de handen van Galje De Wit een gemakkelijke kans gaf (0-1). Vanaf dat moment werd Telstar zelfverzekerder en Den Haag steeds onrustiger. Na de hervatting drukte Den Haag nog heviger. Met zoals gebruikelijk Mansveld als extra spits. Telstar kreeg daardoor erg veel ruimte aan de andere kant. maar profiteerde daar slecht van. Mede daardoor werd het ontbreken van de ge schorste voorstopper Van Vliet door de ploeg van trainer Malatinsky niet zo gevoeld. Met als enige onderbre king de gelijkmaker van Kila wer den de minuten gevuld met misver standen, foute passes, een gele kaart voor Kraal (onderuit halen Perazicj en wilde trappen. Slechts Mansveld stond daarboven. Hij was de enige die „vocht" en voetbalde. De rest deed alleen het eerste. FC Den Hang: Galje. De Caluwe (Swanenburg). Mansveld. Toet. Korevaar. Ktla. Ouwehand. Albertsen; Jol. Peraztc. Hoekema TeHiar: Van der Meeren; Drlessen. Van Eaien. Kraal. Btschol. Kamphuis, Helling, Jonker, Staats. De Wit. Kramer (Stam) Sporttoto Door 224 798 deelnemers een inleg van 741 074. Voor de prijzen Is een bedrag beschik baar van 352.010. Eerste prijs: 40 804Tweede prijs: 88 00? Derdfe prijs: 123 204. Lotto Een aantal deelnemers van 906.827 zorgde voor een Inleg van 3 577.550 gulden De prijzenpot bedraagt 1 699.339 gulden Eerste prijs 594.768 Tweede prijs 169 934 Derde prijs 254 901 Vierde- en vijfde prijs: 339 868. De winnende cijfers zijn: 17 - 19 - 22 26 - 27 -39. Reservegeul. 10. WESTDUITSE LOTTO In de Westduitse lotto zijn de volgende winnen de gcUllcn^etrokken 15 19 21 22 31 49 Reservegeul 25. SPIEL 77' In de Westduitse loterij 'Splel 7T zijn zaterdag de volgende winnende getallen getrokken: 6 5 0 8 9 0 ALMA ATA De Noor Kay Arm Stenshjemmet heeft zaterdag tij dens de schaatswedstrijd Sovjet- Unie-Noorwegen in Alma Ata het wereldrecord 500 meter gebracht op 6 minuten en 57,10 seconden. Kort daarvoor was de Rus Sergej Martsjoek als eerste rijder in de his torie onder de grens van zeven mi nuten gedoken met een tijd van 6.58.88. Martsjoek was sinds een week wereldrecordhouder met 7.00,11. Op de tweede dag van deze schaat- sinterland verbeterde voorts de Eu ropese kampioen, de Noor Jan Egil Storholt, het wereldrecord op de 1500 meter. Hij bracht het op 1.55,18. Het oude record stond sinds 13 maart van het vorig Jaar met 1.55.61 op naam van Hans van Helden. Hij realiseerde deze tijd in Inzeil. Storhoit verbeterde nog een we reldrecord. HIJ kwam tot een pun tentotaal van 163.221. Het wereldre cord was sinds 12 en 13 maart van het vorig jaar (Inzeil) met 165 884 punten ln handen van Plet Kleine De Nederlandse oua- wereldkampioen kwam toen tot de volgende prestaties: 40.69 - 1.56.28 - 7.02.38 - 14.43.92. Storholt liet in Al ma Ata de volgende reeks voor zich noteren: 38.07 - 1.55.18 - 7.01.16 - 14.52.84.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11