Jl lo ondervoorzitter van een rand van beroep en ambtenarengerecht Yfat Nederland aan energieverbruikt, staat gelijk aan het verbranden van 35 miljoen bomen per maand. BLOEMENDAAL' RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN hoofd dienst personeelszaken m/v 4 Verstandig met energie. PSYCHOLOOG (mnl/vrl) vac. nr. L.P. 770123 Het Nederlands christelijk ondernemers verbond STAFMEDEWERKER RUIMTELIJKE ORDENING ZATEROAG 19 MAART 1977 Gas komt uit een kraan, elektriciteit uit het stopkontakt en benzine uit de pomp. Dat vindt u heel vanzelfsprekend. Maar is het dat ook? Stel nu eens dat we geen olie, gas of steenkool hadden. Dat we, net als vroeger, waren aangewezen op energie uit hout verbranding. En dat we toch net zoveel energie als vandaag de dag zouden gebruiken. Dan zouden we, alleen in Nederland 35 miljoen bomen per maand moeten opstoken. Als u nu bedenkt dat erin totaal zo'n 130 miljoen bomen op de Veluwe staan, dan kunt u nagaan wat er zou gebeuren als we onze energie echt uit hout moesten halen. Dan hadden we over 4 maanden geen Veluwe meer. Een vreemd idee. Maar niet zo'n vreemde vergelijking. Want olie, aardgas en steenkool zijn eigenlijk ook bomen.en planten.en dieren. Bomen, planten en zeediertjes die, miljoenen Dit is een publikntievnn het ministerie van Economische Zaken. GESCHATTE HOEVEELHEID BOMEN OP DE VELUWE IS 130 MILJOEN GENOEG VOOR 4 MAANDEN. jaren lang, in de grond zijn verhit en samen geperst. En daardoor zijn omgevormd tot olie, gas en steenkool. Die opbrengst van miljoenen jaren zijn wij nu aan het op- branden. Voor ons licht, onze verwarming, onze elektrische apparatuur, onze auto's, onze industrie. Dat opbranden gaat te hard. Zo hebben we nog maar voor zo'n 25 tot 45 jaar olie en aardgas. Nu wordt er wel gezocht naar alternatieven voor deze brandstoffen, maar daar is tijd voor nodig. Die tijd moet u maken. Door zuiniger om te springen met de energie die we nu nog hebben. Wie meer wil weten over energiebesparing kan schrijven aan: Energiebesparing, Postbus 503, Apeldoorn. Prot. Christelijk Psych. Ziekenhuis ADen Haag - Loosduinen "Bloemendaal" is een multi-disciplinair psychiatrisch ziekenhuis met een kapaciteit van 600 plaatsen. Binnen de organisatie funktioneert tevens het verpleeghuis "Dorestad" met 130 plaatsen. Beide maken deel uit van de "Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken." Bovendien is het een opleidingsinstituut voor psychiaters, verpleegkundigen en ziekenverzorgenden Het personeelsbestand bestaat momenteel uit circa 700 medewerklstlers. In verband met het vertrek van de huidige funktionaris zoeken wij op korte termijn een Funktie-informatie Van deze funktionaris wordt verwacht dat hij/zij door zijn/haar bekendheid met het hedendaagse personeelsbeleid en door organisatorisch inzicht op dynamische wijze bijdraagt tot beleidsbeslissingen. Hij/zij wordt bij de voorbereiding en uitvoenng van dit beleid geassisteerd door een team van drie medewerklstlers Mi) zi| ressorteert rechtstreeks onder de direktie en rapporteert aan de adjunkt-direkteur personeelszaken. Vereisten; Naast persoonlijke geschiktheid, initiatief en doorzettingsvermogen worden een mid delbare schoolopleiding en een hogere beroepsopleiding op het gebied van perso neelswerk noodzakelijk geacht. Tevens is vereist een gedegen ervaring op dit terrein, bij voorkeur in de gezondheids zorg Leefti|d 30 tot 35 (aar. Verdere gegevens Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Er geldt een goede pensioen voorziening via het P.G.G.M. De overige arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing overeenkomstig de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Geïnteresseerden verzoeken wij hun eigenhandig geschreven sollicitatie met bijvoeging van een curriculum vitae. vermeldende leeftijd, opleiding, en/a ring en huidige salansni- veau, te richten aan de adjunkt-direkteur personeelszaken, Monsterseweg 93 te Den Haag ■M ENITOR BV. tc Buitenpost is een produktiebedrijf dat zich onder meer toelegt op het ontwikkelen en produceren van kwalitatief hoogwaardi ge kunststofprofielen en kunststofslangen. Er zijn ongeveer 150 werknemers. Voor het onderhouden van de bestaande relaties en het uitbouwen van de verkoopactiviteiten zoekt het bedrijf een HOOFD EXPORT De export richt zich momenteel vooral op het Midden-Oosten en een aantal landen in West-Europa. Het hoofd export zal ge middeld drie maanden per jaar op reis zijn om relaties te bezoeken, afzetmogelijkhe den te onderzoeken en nieuwe verkoop kanalen op te bouwen. De overige tijd be steedt hij aan de veelal schriftelijke con tacten met buitenlandse agenten en hande laren en het intern begeleiden van de expo- portorders. Voor het behandelen van de douaneformaliteiten is een ervaren mede werker aanwezig. Kandidaten moeten zelf standig de werkzaamheden van de afdeling export kunnen organ keren, ervaring heb ben in de directe verkoop, ook in het bui tenland. Leeftijd 30 - 35 jaar. Kandidaten worden uitgenodigd hun sollicitatie brief - bij voorkeur met de hand geschreven - ver gezeld van een pasfoto voor 28 maart a.s. te zenden aan de Nederlandse Stichting voor PsychotechniekWiltevrouwenkade 6, Utrecht onder nummer Tr. 16418. HERHAALDE OPROEP Het CENTRUM voor STUDIETHERAPIE, behorende tot de studenten voorzieningen van de Rijksuniversiteit Groningen, zoekt een full-time Het centrum voor Studietherapie verleent hulp aan die studenten met moeilijkheden in de studie, bij wie de psycho-sociale problematiek niet overheerst. Taak. - Studietherapeutische hulpverlening d.m.v. individuele-en groepsstudiethera- pie. - Leveren van een bijdrage tot theorievorming inzake studietherapie. - Toepassen en ontwikkelen van studievaardigheden. - Participatie in universtaire commissies en bestuurswerkzaamheden. Vereist - Kennis van en ervaring met individuele- en/of groepspsychotherapie bij jong volwassenen, evenals de bereidheid tot verwerking hiervan in studietherapie. - Wetenschappelijke, onderwijskundige, studiemethodische kennis en belang stelling. (Inzicht in een belangstelling voor problemen van studenten). - Enige bestuurlijke ervaring strekt tot aanbeveling. - Enkele jaren werkervaring. Leeftijd bij voorkeur tussen 30-40 jaar. De salariëring zal geschieden overeenkomstig het rangenstelsel van wetenschappelijk ambtenaar. Betrokkene wordt aanvankelijk aangesteld voor een proeftijd van ten hoogste twee jaar, doch is bestemd voor blijvende opneming in het wetenschappelijk corps. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure Voor al dan niet rapport uitgebracht wordt, worden de resultaten van dit onderzoek met betrokkene besproken. Informatie over deze functie kan verkregen worden bij het Hoofd van het Centrum voor Studietherapie, tel. 050-116691 (bij voorkeur op maandag tussen 9.00 en 12.00 uur). Sollicitaties, vergezeld van een studie- en loopbaanoverzicht en referenties, binnen 14 dagen te richten aan de Directeur Dienst Personeelszaken R.U. Groningen, posbus 72 te Groningen, onder vermelding van het vacaturenummer. Zij die reeds eerder hebben gereageerd, behoeven niet nogmaals te reflecteren. De rechtspraak in eerste aanleg in sociale verzekeringszaken is opgedragen aan de Raden van Beroep, de rechtspraak in eerste aanleg in zaken betreffende de ambtelijke rechtspositie aan de Ambtenarengerechten. Tussen beide rechterlijke instanties bestaan nauwe bindingen; de voorzitter en onder voorzitters van een Raad van Beroep treden tevens op als voorzitter resp. ondervoorzitter van het Ambtenarengerecht. In verband met bestaande vacatures en nog te verwachten uitbreidingen bestaan er voor juristen die belangstelling hebbei voor deze tak van administratieve rechtspraak plaatsings mogelijkheden als Vereist: doctoraal examen Nederlands recht en een praktijk ervaring van tenminste zes jaren. Er wordt zonodig voorzien in een inwerkperiode (eventueel op part-time basis naast de huidige functie). Mogelijke standplaatsen zijn: Amsterdam, Arnhem, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, 's-Hertogenbosch, Roermond, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Salarisniveau maximaal f6072,- per maand. Voor de stand plaatsen Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage geldt een salarisniveau van maximaal f6634,- per maand. Promotie mogelijkheden zijn aanwezig. Bovengenoemde salarissen zijn exclusief een toeslag van f30,- per maand en 7,8% vakantie-uitkering. De Commissie aantrekken leden rechterlijke macht zou gaarne in contact treden met diegenen die een dergelijke functie ambiëren. Documentatie-materiaal kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij het secretariaat van de Commissie aantrekken leden rechterlijke macht, p/a Paleis van Justitie. Juliana van Stolberglaan 2 te 's-Gravenhage (telefoon: 070-82 40 41, toestel 2511). Mr. K. de Vries, ondervoorzitter van de Raad van Beroep en hei Ambtenarengerecht te Utrecht, tevens lid-secretaris van genoemde Commissie is desgewenst gaarne bereid in een persoonlijk onderhoud nadere inlichtingen te verstrekken. te Rijswijk. Centrale van Christelijke Ondernemersorganisaties in het Midden- en Kleinbedrijf vraagt zo spoedig mogelijk een Zijn taak zal hoofdzakelijk bestaan uit: - het adviseren en begeleiden van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf bij problemen op het terrein van de ruimtelijke ordening; - het adviseren van het bestuur inzake regionale beleidsaangele- genheden. De gedachten gaan uit naar iemand met - een academische -bij voorkeur juridische-opleiding of een vergelijkbaar niveau; - kennis van de problematiek van ruimtelijke ordening en/of ad ministratief recht; - een positieve instelling m.b.t. de christelijk sociale organisaties. - een salariëring gebaseerd op de regeling voor het overheidsper soneel - een veelzijdige funktie. Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan de Algemeen Secretaris van het NCOV, Treubstraat 25 te Rijswijk. De Algemeen Secretaris, Mr. G. van Muiden en het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, Drs. G.J.A. Sluiskes, zijn graag bereid nadere inlichtingen te verstrekken (tel. 070-99.27.22.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 32