Eric Vilé stelt kich strijdbaar op Interland onverwacht van grote betekenis FREDDY MAERTENS WINT STIJLVOL De Desso tapijtcollectie 77 ïoor^teiyke introductieprijzen Larsen wint zevende partij van Portisch HH DE KLERK 5» Nieuwe FBO voorzitter wil veranderingen -Dames hockeyteam niet goed voorbereid Timman herstelt zich (AG 18 MAART 1977 SPORT Trouw/Kwartet 15 Dor Johan Woldendorp ic Vilé. jong, gemakkelijk pratend, loofde zaterdag na de bestuursver- fzing, dat hij de lijn, die zijn voor- nger Guus Couwenberg heeft uit- stippeld. zal doortrekken. De oud- orzitter van Feyenoord stapte N hd vorig jaar op, nadat Jacques (gewoning, de leider van de sectie getaald voetbal van de KNVB hem bi de algemene vergadering het •°oH>ord ontnam. Hoewel Hogewoning t,en jlementair in zijn recht stond, was starre houding voor Couwenberg de zijnen voldoende om het ver duwen in de Amsterdamse verze- jringsemployée op te zeggen. Ié die zijn bewondering voor Guus mwenberg niet onder stoelen of :en steekt, is wel degelijk bereid met Hogewoning de degens te 'Jit uisen. „De samenwerking tussen t sectiebestuur en de FBO hangt van de houding van de clubs. Zij schaarden zich indertijd achter de voorstellenvan de werkgeversor ganisatie. Maar veertien dagen daar na onderschreven zij ook de plannen van het sectiebestuur. Dat wekte na tuurlijk wrevel bij ons. In het vervolg moeten we dat soort problemen zien te voorkomen. Wat de confrontatie tussen Hogewoning en mij betreft, hij is door de clubs herkozen, terwijl diezelfde clubs mij op de voorzit- tersstoel van de FBO hebben gezet. In dat geval heb ik niet het recht om te zeggen: „Hogewoning moet weg." De nieuwe voorzitter van de Fede ratie betaald voetbal organisaties maakt, zo op het oog, een komeet achtige carrière in de sportwereld. In november 1975 vierde hij zijn entree in het bestuur van FC Utrecht. Vier maanden later trad hij toe tot de club van Couwenberg. „Wanneer je in het FBO-bestuur zit, is de stap naar het voorzitterschap niet zo groot meer. Dat komeet achtige valt dus wel mee. Bovendien heeft juist Couwenberg ervoor ge zorgd, dat de FBO weer het signa tuur van een duidelijke werkgevers organisatie krijgt. Dat beleid wil Ik continueren." In zijn troonrede maakte Eric Vilé bekend wat er in zijn regeerperiode gerealiseerd moet worden. De was lijst ziet er ambitieus uit. Er dient een CAO te komen, een arbeidsbu reau voor voetballers en trainers is in de maak, het plan Christiaanse mag nooit in zijn huidige vorm wor den uitgevoerd en de regeling van de NOS-gelden moet nodig worden her zien. Eric Vilé meent wat betreft een arbeidsovereenkomst voor voetbal werknemers het model van de WCS (de Vereniging van Contract Spe lers) en de WON (de Vakbond van de Oefenmeesters) als voorbeeld. „Een aantal zaken moet zuiverder door Onno Zeisman AMSTERDAM Onver- l wacht heeft de serie voor- I jaarsinterlands van het nati- onale dames hockey-elftal 1 éen betekenis gekregen, die bij het opstellen van het pro- gramma nog volkomen ont- brak. Binnen een bestek van vijf weken speelt Nederland tegen Nieuw-Zeeland, België 1 (beide keren thuis), Wales (in Cardiff) en Schotland (weer .thuis). Het leken niet meer dan oefen- wedstrijden te zijn, nuttig voor de opbouw van een vernieuwd team. IMaar enkele weken geleden is er in Brussel een bijeenkomst ge weest van de top der hockey- 1 organisatie, waarin beslist werd kert dat in 1980 aan de Olympische J-J Spelen van Moskou slechts zes Rot* damesploegen kunnen deelne- i men en dat van die zes één plaats al is vergeven aan de op dit gebied niets betekenende, maar nu een- maal organiserende Sovjet-Unie. Omdat er veel meer landen zijn waar dames- dan waar herenhoc- key wordt gespeeld en het onder- I ling krachtsverschil geringer is, betekent dit een enorm gedrang. Opeens is duidelijk: het innerlijk verdeelde dameshockey kent twee wereldkampioenschappen, maar de Spelen oefenen een spe ciale bekoring uit. De nationale elftal-commissie, ge leid door Riet Küper, die rustig had willen vernieuwen en opbou wen, ziet nu 1980 als een spook beeld opdoemen. Niet de Spelen zelf, maar de plaatsing ervoor. Wil Nederland bij het uitverkoren vijftal behoren, dan dienen er van vandaag af prestaties te worden geleverd. Zo lang de beslissing niet is gevallen, is iedere als oefe ning bedoelde interland een se rieuze. Dat geeft een nare bij- 1 smaak en kan aanleiding geven tot verkrampingen, die niet nodig waren. De hockey-organisaties, die ermee genoegen namen dat slechts zes dames-elftallen naar Moskou gaan, zijn zelf de hoofd schuldigen. Nel van Kollenburg, een van de routiniers van het nationale hockeyteam. Nederland is niet het enige land, waar nu op scherp moet worden gespeeld. Engeland (straks: Groot-Brittannië en dat kan on derling ook nog leuk worden), Australië, de Verenigde Staten, Nieuw Zeeland, West-Duitsland, Argentinië behoren alle tot de se rieuze kandidaten en het is wer kelijk onmogelijk uit dit stel een betrouwbare ranglijst op te ma ken. Dat komt ook omdat bijvoor beeld Engeland niet deelneemt aan het wereldkampioenschap van de Internationale Hockey Fe deratie (FIH) en de Bondsrepu bliek afzijdig blijft bij de titel strijd van de Internationale Da mesfederatie (IFWHA). Nieuw Zeeland, de eerste te genstander (zaterdagmiddag in het Wagener-stadion te Amstel veen) is een der belangrijkste be lagers. Het duel wordt extra zwaar omdat de Nieuwzeelandse meisjes zich geïnspireerd weten door de heren van hun land, die in Montreal Olympisch goud .bin nenhaalden. De Nieuw Zeelandse dames haalden bij het jongste IFWHA-wereldkamploenschap in 1975 te Edinburgh brons door Ne derland in de troostfinale na het nemen van strafballen achter zich te laten. Twee weken geleden genoot Nieuw-Zeeland de eer de gast te zijn van Engeland voor de jaar lijkse 'wedstrijd op Wembley. De meisjes kwamen daar te staan tussen een luidruchtig publiek van 65.000 opgewonden scholie ren. Dit maakte hen hyperner- veus.wat weer tot gevolg had dat ze meer dan twintig keer vergeefs aanlegden bij een strafcorner. Ze .waren veruit superieur het enorme aantal hoekslagen geeft dit aan maar wonnen met slechts 1-0. Kenners zijn onder de indruk van het vloeiende spel van Nieuw Zeeland. De Juiste vorm is dan ook aanwezig. Nederland kan daar niet veel meer tegenover stellen dan een redelijke selectie, die over nogal wat dames met ervaring beschikt. Dat is natuur lijk van belang, al kan men moei lijk naar Moskou gaan met hoofd zakelijk speelsters van rond de dertig. Een logisch situatie is dat het nog steeds ongeslagen Amsterdam, dat zojuist de westelijke competi tie zonder verliespunt heeft afge werkt, vijf speelsters levert, waar van de zusjes Toos en Anneke Bax al vele jaren international zijn en ook Lisette Sevens gerou tineerd kan worden genoemd. Marjolijn Bianchi-Gouka beleef de verleden jaar haar debuut, Ki- •ki de Wolf is nog niet zo ver. Andere groutineerde leden van de selectie zijn Nel van Kollenburg, Marja Strljbosch, Susan Bekker, Marlies Jansen en Gonneke Elshof, die allen meer dan tien interlands speelden en ook over toernooi-ervaring beschikken. De vraag is overigens of zij nog tot 1980 beschikbaar willen en kunnen zijn. Helemaal terug is Maria Fikkers. In 1971 maakte zij deel uit van het sterrenteam, dat toen wereldkampioen (IFWHA) wer in Nieuw Zeeland. Een jaartje later verdween de Bergen op Zoomse in het niet, maar verle den jaar was ze er weer bij. Met een dergelijke ervaren kern en een klein aantal dat minder ver is, kan de damesploeg een heel eind komen op de weg naar Moskou, als is met name de aan loop zwaar. TRECHT Die ene opmerking van Eric Vilé is misschien wel tekenend voor de sfeer in het ereldje, dat bol lijkt te staan van verdachtmakingen en inefficient handelen, „Ik heb nog geen echte naam", antwoordt de nieuwe voorzitter van de werkgeversclub in het betaalde voetbal, de 30, op de vraag, waarom juist hij tot de nieuwe Van Veen in de KNVB is gekroond. „Ach", übeert de vice-voorzitter van FC Utrecht zijn nieuwe functie tot normale proporties terug te engen. „ik ben toevallig jurist. En omdat je vaak een deskundige nodig hebt, genoot ik larschijnlijk de voorkeur van de betaalde clubs boven anderen. Maar dat ik nog geen bezoedeld azoen heb, zal ongetwijfeld ook van invloed op zijn verkiezing zijn geweest." ROTTERDAM Bent Larsen heeft de spanning in zijn twee kamp met Lajos Portisch weer teruggebracht. De Deense groot meester won gisterenmiddag verrassend snel het eindspel van de woensdag afgebroken zevende partij en reduceerde zodoende de achterstand tot 3-4 Portisch staat nog voor, maar de nederlaag moet toch hard bij hem zijn aangekomen. Eric Vilé gekozen tot voorzitter van de FBO. worden geregeld," bepleit de Utrechtenaar. „Ik doel daarmee niet direct op de salarissen, maar wel op voorzieningen op het gebied van pensioenen, arbeidsongeschiktheid en studie. De clubs zien het nut van de CAO echter wel in, al vragen sommige bestuursleden zich af waar ze het geld vandaan moeten halen. Over de salarissen is niet zozeer ge praat. De WCS en de WON hebben dat in een ontwerp-CAO ook niet gedaan. We hebben dat raam ge woon als startpunt genomen. In overleg met de minister van CRM gaan ^e de bedragen invullen." Die bewindsman, Harry van Doorn, staat centraal in dat hele steekspel. Hij heeft Hogewoning on dubbelzinnig laten weten, dat alle belangengroepen een dikke vinger in de beleidspap moeten hebben. Verder is het aannemelijk dat hij de conclusies van professor Christiaan se enthousiast zal onderschrijven. De belangrijkste subsidiegever van ons land staat met die opvattingen lijnrecht tegenover de mensen, die zijn wensen moeten vervullen. Het college voetbalbestuurders spe culeert misschien op de wetenschap, dat minister Van Doorn die na 25 mei niet in het kabinet terugkeert in tijdnood komt en de herstructure ring van het betaalde voetbal aan een andersdenkende opvolger moet overlaten. Eric Vilé: „Ik heb drie besprekingen met Van Doorn meegemaakt. Uit zijn eigen mond heb ik vernomen, dat hij een reeële vorm van inspraak verlangt. De commissie Couwen berg heeft naar aanleiding van die gesprekken drie modellen gemaakt. Het sectiebestuur koos voor model een, het pakket voorstellen dat de minste zekerheid over inspraak ga randeert. Van Doorn was het daar niet mee eens en gaf de voorkeur aan het verstgaande model twee. Tijdens de regiovergaderingen van het sectiebestuur kwamen de clubs met een model vier op de proppen. Dat komt erop neer, dat de FBO een voordracht vdor vijf zetels in het sectiebestuur doet en dat de VCCS en de WON elk een bestuurslid naar vorend schuiven. De algemene vergadering kiest uit die bindende voordracht een bestuur. We hebben de scheidsrechters bewust buiten schot gelaten, omdat die groep tus sen de werknemers en de werkge vers instaat. Wij willen niet het risi co lopen dat de arbiters partij moe ten kiezen. Zij zouden daardoor hun neutraliteit op het spel zetten". Dat Van Doorn in tijdnood zou kun nen komen, geloof ik niet. Ik heb begrepen, dat het overleg over de brief van het sectiebestuur deze week wordt afgerond. Bovendien hebben de grootste fracties in de Tweede Kamer laten weten, dat er op het gebied van de inspraak het nodige moet gebeuren. De opvolger van Van Doom. wie dat ook is, zal daar niet omheen kunnen." Eric Vilé heeft geconstateerd, dat de bereidheid van de overheid om het betaalde voetbal als cultuurgoed te waarderen en te subsidiëren, groot is. Dat geldt ook voor de sportwe thouders van gemeenten, die wed strijden in het betaalde voetbal in de amusementsagenda hebben ge krabbeld. Van zijn kant wil Vilé er alles voor doen om het profvoetbal geloof waardig te maken voor de al lergrootsten onder de talloze scepti ci. „Dat betekent," weet hij „dat de eenheid onder de clubs bevorderd moet worden. En het betekent ook, dat de eerste divisie-clubs evenveel inspraak moeten hebben als de ere- divisionisten. De seperatistische houding van die eerste categorie (de eerste divisie-clubs richtten inder tijd onder leiding van oud-FSC- voorzitter Cas de Quay een aparte belangenvereniging op-red.) vind Ik fnuikend. De FBO moet weer zo geloofwaardig worden, dat ze tot tevredenheid van iedereen de belan gen gaat behartigen." De Hongaar zag het voor hervatting al niet meer zitten, somber kijkend zat hij in de spelersruimte, ongetwij feld met zijn gedachten nog steeds bij zijn onvergeeflijke blunder op de 23ste zet. Merkwaardig genoeg stond het gezicht van Larsen bij de hervat ting ook al niet overmatig vrolijk. De Deen wist, dat hij kansen had, maar hoe moeilijk zou het allemaal nog kunnen worden en hoe lang zou het nog kunnen duren. Des te verrassen der was het, dat het slot van de partij slechts iets meer dan 20 zetten verg de en dat nog voor half vier Portisch mistroostig de koning omlegde. Maar de Hongaar nam zijn nederlaag als een „goede verliezer". Hij schud de Larsen de hand en ging vervol gens nijver met hem analyseren op de mogelijkheden van het moeilijke eindspel. Larsen, die zich er naar eigen zeggen geheel op had Ingesteld zes uur te moeten zwoegen voor een misschien nauwelijks haalbaar punt. was verbaasd en verheugd over de snelle afloop. Portisch had zich zwak verdedigd, dat is duidelijk. In ieder geval zou hij het Larsen met 44. Ke6 (inplaats van het passieve Kf7) verschrikkelijk moeilijk hebben gemaakt. WIT: LARSEN ZWART: PORTISCH I. e2-e4 e7-e$ 2. Pgl-f3 Pb8-c6 3. Lfl-b5 a7-a6 4. Lb5xc6 d7xc6 S. 0-0 Dd8-d6 6. d2-d4 e5xd4 7. Pf3xd4 Lc8-b7 8. Lcl-e3 0-0-0 9. Pbl-d2 Pg8-b6 10. b2 b3 Dd6-g6 II. Ddl-n F7-I5 12. Tal-41 ISxe4 13. Df3xe4 Dg6xe4 14. Pd2xe4 Ph6-f7 15. Tfl-el Td8-e8 16. L«3-d2 c6-c5 17. Pd4- 13 Lf8-e7 18. Pf3-g5 Lc7xg5 19. Pe4xg5 Pf7xgS 20. Ld2xg5 Te8xel schaak 21. Tdlxel Th8-e8 22. Lg5-e3 Ld7-I5 23. c2-c4 b7-b5 24. Tel-<1 b5xc4 25. Tclxc4 Te8-e5, 26. Le3xc5 Lf5-«6 27. Tc4-cl Le6xa2 28. Lc5-d6 Te5-e6 29. Tclxc7 schaak Kc8-d8 30. Le6-g3 Te6-e7 31. Tc7-c6 Te7-e6 32. Tc6<l Kd8-e8 33. 12-13 La2-d5 34. Tcl-c5 Ld5-c6 35. Lg3- e5 g7-g6 36. Kgl-f2 h7-h5 37. g2-g4 h5xg4 38. h3xg4 Lc6-b7 39. Le5-c3Te6- c6 40. Tc5-a5 Tc6-d6 41. Kf2-c3. De afgebroken stand is: Wit: Ke3, Ta5, Lc3, pionnen b2, f3 en G4. Zwart: Ke8, Td6, Lb7, pionnen a6 en G6. NICE Wereldkampioen Freddy Maertens is gisteren de grote winnaar geworden van de boeiendste Parijs-Nice sinds de opkomst van Eddy Merckx in *66-'67. Merckx volgde Anquetil, die jarenlang had geregeerd, op. In de 27e Parijs-Nice bleek eens te meer dat Eddy uit Brussel heeft afgedaan en Freddy Maertens zijn negende (zege in slottijdrit) en tiende (eerste plaats in eindklassement) triomf vierde bleef Eddy Merckx in Draguignan ziek in bed. Hij startte niet meer, in de hoop zaterdag in de Italiaanse primavera Milaan-San Remo nog eens te kunnen toeslaan. Zo als aan het einde van de vierde etappe in deze Parijs-Nice, waarin de strijdlust geen moment werd getem perd en Maertens in zijn eentje over eind bleef tegen de overige vedetten. De 25-jarige werelkampioen rekende op vernietigende wijze af met de generatie Merckx. Woensdagmiddag nog had Freddy Maertens' toppositie in het klasse ment gewankeld. Uit Huybergen in Noord-Brabant kwam Gerri Knete- mann, de vroegere straatmaker uit Amsterdam, in een klim tijdrit aan spraak maken op de eindzege. Kne- temann reed een supertijdrit en na derde Maertens tot drie seconden in het eindklassement. Dat veront rustte de op dat moment toch wel moegestreden Maertens. Deze ver wachtte op de laatste dag, toen er nog een kort ritje over geacciden teerd terrein naar eindhalte Nice moest worden gereden, nog de nodi ge aanvallen. Maertens wist dat hij zich weer zou moeten weren. De ma nier waarop hij dat deed, was zoals de vorige dagen, waarop voortdu rend werd aangevallen, grandioos. Het bewees zijn enorm herstellings vermogen. Tijdens de klim van de Tanneron was Jan Raas ontsnapt In het gezelschap van de Fransman Bossis. Maertens: „Die twee kon ik rustig laten gaan. Zij mochten de bonificatie op de top hebben." Voor de concurrenten verder iets konden ondernemen, had Maertens het Ini tiatief al weer in handen. De wereldkampioen demarreerde onmiddellijk na de passage van de top en knalde in één lange ruk naar de beide vluchters toe. Niemand, ook de goedrijdende Knetemann niet, kon zijn solo volgen. Maertens smoorde aldus alle andere initiatie ven in de kiem. Eenmaal bij Raas en Bossis wachtte hij op de rest. Hield Freddy Maertens: na Eddy Merckx is nu hij de grote vedette. vervolgens het tempo hoog en reed rustig naar Nice om de massaspurt tegen zijn zesdaagse-koppelgenoot Sercu te verliezen, maar wel de aan sluitende slottijdrit te winnen. Dat gebeurde onder voor hem ideale omstandigheden. Een fikse bries in het gezicht onder een blauwe hemel op een vlak parkoers. Maertens groeide op aan de Belgische kust. Niemand van deze generatie kan hem verslaan op zo'n traject. In de afgelopen ronde van Frankrijk won hij twee van dergelijke tijdritten met seconden en minuten verschil. De ploeg van Peter Post kreeg door de oppermacht van Maertens geen gelegenheid tijdens de laatste rit iets te ondernemen. Omdat de belg zelf zo te keer ging, bleef het bij een demarrage van Thurau tijdens de beklimming van de Tanneron. Mi chel Pollentier, Maertens' mees terknecht, neutraliseerde deze aan- •val. Ploegleider Post hoopte via zes seconden bonificatie op de top van de Tanneron voor Knetemann de leiding in het klassement te nemen. Dat mislukte, omdat de Neder landse kampioen Jan Raas en de Fransman Jacques Bossis wel uit het peloton mochten vertrekken. Dit betekende dat Knetemann nog een ultieme zij het slechts theore tische kans kreeg in de slottijdrit op de vlakke Promenade des Anglais. Hij moet het meer hebben van geaccidenteerde parkoersen. Knetemann zou alleen nog kunnen winnen, als Maertens tegenslag zou krijgen. En dat zou weer een over winning zonder glans zijn. Het kwam daar niet van, Maertens won zoals verwacht. TJItslsg eerste gedeelte v»n de laatste éUppe: 1. 8ercu (Bel) 2.34 53 (met bon 2 34.50), 2 Maer tens (Bel) z.t. (met bon. 2 34 51). 3 Wesemael (Bel) z.t. (met bon. 2.34.52). 4. Verbeeck (Bel)z.t 5 Mazzanttnl (Ita) 2 34 53. 5 Priem (Ned) 7. Van Sweevelt (Bell. 8. Sibille (Fra). 9. Colombo (Ita). 10. Ovlon (Fra). 16. Raai (Ned) allen z.t. 23. Lubberdlng (Ned). 39 Knetemann (Ned) 58. Thurau (Wdl). 59. Pronk (Ned). 61. Kuiper (Ned). 73. Schuiten (Nedl 2.41.17. 76 Den Hertog (Ned) 2.47.18. 84. Oevers (Ned) 2 53 01. 85 Zoetemelk (Ned) z.t. Niet gestart: Merckx (Bel) en Van Katwijk (Ned). TIJDRIT: 1 Maertens (Bel) 10 min 8.8 sec. (gem. 47,306 km per uur), 2 Van den Broucke (Bel.) 10 27.7, 3. Knetemann (Ned t 10 36.4, 4 Theve- net (Fra) 10.40.7. 5. Raas (Ned.) 10 43,1, 6 8alm (ZwJ) 10.43.4, 7 Thurau (WDI.) 10 45,3.8 Bruye- re (Bel10.46.2. 9 8chuJten (Ned 10.50.1. 10. Poulldor (Fra.) 10.51.0.11 HlnaultiFra.) 10 53.3. 12 Laurent (Fra.) 10 54.4 13. Lubberdlng (Ned.) 10.55.2,14 Ladron de Ouevara (8pa), 11.04,2.15. O eon (Fra) 11.06.2. 16 Brzeny (Polen Jacobs (BeL) belden 11.10.3.18 Rouls (Fra 11.12.4.19. Tdrllnck (BeL) 11.14,4, 20. Perret (Fra) 11.15,1 Vervolg van de zevende partij Larsen- Portisch afgebroken stelling: Wit Ke3 TaS Lc3 pionnen b2 f3 en g4 Zwart Ke8 Td6 Lb7 pionnen a6 en g(6 41. Td6- d7, 42. Lc3-b4 Ke8-f7 43. Ta5-c5, Kf7-f6. 44. Lb4-c3 schaak Kf6-f7, 45. Tc5-c4, Lb7-d5, 46. Tc4-a4 Ld5-b7, 47. Ta4-b4, Lb7-d5. 48. Ke3-f2, Td7-e7, 49. Tb4-d4 Kf7-e6, 50. Td4-a4. Tc7-a7, 51. Kf2-g3, Ld5-c6, 52. Ta4-al Ta7-f7, 53. f3-f4, Lc6-b5, 54. Tal-el schaak Ke6-d6, 55. Kg3-h4 Kd6-d5, 56. Kh4-g5, Lb5-d3, 57. Tel-e5 schaak Kd5-c4, 58. Tc5-e3 Tf7- b7, 59. Te3xd3 Kc4xd3. 60. Kg5xg6, Tb7-b6 schaak. 61. Kg«-f5. Tb6-h6, 62. g4-g5, Th6-h5. 63. Kf5-g6 ThS-h2. 64 f4-f5 Zwart geeft het op De zevende partij in de match Polu- gajevski-Mecking had het volgende verloop: Wit: Polugajevski. Zwart: Mecking. 1. Pgl-f3 Pg8-f6 2. c2-c4 g7-g6 3. Pbl-c3 d7-d5 4. c4xd5 Pf6xdS 5. Ddl-a4 schaak Lc8-d7 6. Da4-h4 Ld7- c6 7. Dh4-d4 f7-(6 8. «2-e3 Lf8-g7 9. Lfl-e2 e7-e5 10. Dd4-c4 PdSxc3 II. Dc4-e6 schaak Dd8-e7 12. Dc6xe7 schaak Ke8xe7 13. b2xc3 Th8-d8 14. d2-d4 Pb8-d7 15. O-O b7-b6 16. a2-a4 Lc6-b7 17. a4-a5 c7-c5 18. Lcl-a3Ta8-c8 19. Pf3-d2 Ke7-d6 20. Pd2-c4 schaak Kd6-c7 21. Tfl-bl Lb7-e4 22. Tbl-dl Le4-c2 23. Tdl-d2 Lc2-b3 24. Tal-bl Lb3xc4 25. Le2xc4 Lg7-f8 26. Lc4-e6 Tc8-b8 27. a5xb6 schaak Tb8xb6 28. Tblxb6 Pd7xb6 29. La3-<1 e5xd4 30. c3xd4 c5xd4 31. e3xd4 Lf8-h6 32. Td2- c2 schaak Kc7-d6 33. d4-dS LhCxcl 34. Tc2xcl Kd6-e5 35. Tcl-el schaak Ke5- d4 36. Tel-al Pb6xd5 37. Le6xd5 Td8xd5 38. Talxa7 Kd4-e5 39. h2-h4 h7-h5 40. g2-g3 Ke5-f5 remise. De zesde partij in de match Kortsnoj- Petrosjan had het volgende ver loop: Wit: Petrosjan. Zwart: Kortsjnoj. 1. d2-d4 Pg8-f6 2. Pfl-f3 e7-e6 3. c2-c4 d7-d5 4. Pbl-c3 c7-cS 5. c4xd5 Pf6xd5 6. e2-e4 Pd5xc3 7. b2xc3 c5xd4 8. c3xd4 Lf8-b4t 9. Lcl-d2 Lb4xd2t 10. Ddlxd2 0-0 11. Lfl<4 Pb8- c6 12. 0-0 b7-b6 13. Tfl-el Lc8-h7 14. Tal-dl Pc6-e7 15. d4-d5 e6xd5 16. e4xd5 Pe7-f5 17. Pf3-e5 PfS-d6 18. Pe5-c6 Lb7xc6 19. d5xc6 Pd6xc4 20. Dd2-f4 Pc4-d6 21. Tdlxd6 Dd8-c7 22. g2-g3 h7-h6 23. Df4-e5 Ta8-c8 24. De5-d5 Kg8-h7 25. Tel-e4 Kh7-g» 26. Kgl-g2 a7-a6 27. h2-h4 b6-b5 28. g3-g4 Kg8-h7 29. TGe4-e2 Kh7-h8 30. g4-g5 h6-h5 31. Te2-d2 Tf8-e8 32. Dd5-f3 g7-g6 33. Td2- d5 Te8-f8 34. Td6-f6 Dc7-e7 35. Td5-d7 De7-e8 36. Tf6xg6 De8-e5, zwart geeft het op. Achtste partij Wit: Hort Zwart: Spasski 1. e2-e4 e7-e5 2. Pgl-f3, Pb8-<« 3. Lfl- bS Lf8-c5 4. 0-0 Pc6-d4 5. Pf3xd4 Lc5xd4 6. c2-c3 Ld4-h6 7. d2-d4 c7-<6 8. Lb5-c4 d7-d6 9. Ddl-b3 Dd8-c7 10. d4xe5 d6xe5 11. a2-a4 Pg8-f6 12. a4-a5 Lb6-c5 13. Db3-c2 0-0 14. b2-b4 LcSxe7 15. Pbl-d2 Lc8-d7 16. Pd2-b3 c*<5 17. b4-b5 h7-h6 18. Lcl-e3 Ta8-d8 19. Tfl- dl Ld7-c8 20. f2-f3 b7-b6 21. Dc2-a2 Td8xdl schaak 22. Talxdl Pf6-e8 23. Lc4-d5 Pe8-f6 24. Ld5-c4 Pf6-e8 25. Lc4-d5 Pe8-f6. Remise door herhaling van setten. BAD LAUTERBERG Jan Tim man heeft zich hersteld van een kor te inzinking tijdens het internatio nale schaaktoernooi van Bad Lau- terberg (WDI). De nationale kampi oen won zijn afgebroken partij te gen liberzon en versloeg in de tiende ronde Hermann. Hij kwam daardoor op een gedeelde derde plaats met zes punten, twee minder dan leider Anatoli Karpov. De Russlche we reldkampioen versloeg Miles. Gen- na Sosonko staat na een remise te gen Csom met 57> punt op een ge deelde zesde plaats. Uitslagen: Timman (Ned)— Hermann (Wdl) 1-0, Torre (Phi) Gllgoric (Joe) 0-1, So sonko (Ned) Csom (Hong) 7» 7., Förman (Sov) Olafsson (IJsl) 7. - 7i, Karpov (Sov) - Miles (Eng) 1-0, LIBERZON (Isr) Hübner (WDI) 7. - Wockenfuss (WDI) Andersson (Zwe) afg., Gerusel (WDI) - Keene (Eng) afg. stand: 1. Karpov 8 punten. 2 Hübner 67» pnt., 3. Förman, Olafsson en Tim man 6 pnt., 6. Csom, Libereon en Sosonko 57» pnt. Sporttoto Toto 11: Uit een Inleg van 736.808 gulden wan voor de prijzen een bedrag van 393 $43,58 gul den beschikbaar. Eerste prija: 3 winnaar», die elk 93.130 bruto ontvangen. Tweede prijs 134 winnaars, per kolom 695,-. Derde prijs 1328 winnaars, leder 90.-. Lotto Lotto 11: Een prijzenpot van 1760 423.15 uit een Inleg van 3 706.154 Eerste prij» 3 win naars. die elk bruto 205 382 zullen ontvangen Tweede prija: 7 winnaars, ieder bruto 25 148. Derde prijs: 517 winnaars, leder 510 gulden Vierde prij» 12 580 winnaars, leder 28.-. Vijlde prijs: 11.750 srlnnaars, leder 28 - (ADVERTENTIE) „OTTCnOAM: 8INNtNWEGPl€«/Ll^*e*AN MUtRl^OSCL»». OO VUSSINGCN; SPUISTRAAT Of UI* HOOFDSTRAAT

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15