h FAMILIEBERICHTEN t: DINSDAG 15 MAART 1977 TROUW/KWARTET NSD kunnen van maandag lot en me! vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Dankbaar en blij vieren wij op 20 maart a.s. dat onze lieve oom en tante Jan Berends en Henny Berends-Wilting 25 jaar zijn getrouwd. Zij wonen Dorpsstraat 8. Noord-Sleen (Dr.). Nieuweroord: Adri, Cor en Henk Schelhaas Enschede: Mirjan en Josephine Berends U kunt hen feliciteren maandag 21 maart a.s. in restau rant Wielens te Noord-Sleen, 's middags van 2.30-4.30 uur. „En ik hoorde een stem uit de hemel zeggen schrijf, zalig de doden, die in de Here sterven van nu aan. Ja, zegt de Geest, dat zij rusten van hun moeiten, want hun werken volgen hen na." Openbaring 14:13 Heden nam de Here tot Zich Zijn kind, onze lieve man en vader Hendcrik Roelof Rookmaaker op de leeftijd van 55 jaar. Ommeren: A. M. Rookmaaker-Huitker Suawoude: Hans, Aagje en Hinko Amsterdam: Kees Marleen Ommeren, 13 maart 1977 Dr. Guépinlaan 23 De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 16 maart a.s., na een speciale dienst die gehouden wordt om 14 uur in de Ned. Herv. Kerk te Eek en Wiel. Er is gelegenheid tot condoleren in huize Kortenhoeve na de begrafenis. 1937 1977 Loof den Here, mijn ziel. en vergeet niet een van zijn weldaden. Ps. 103 2a D V. op donderdag 17 maart a.s. is het 40 jaar geleden dat onze lieve ouders en grootouders D. Neven T. C. Neven-Slingerland in het huwelijk zijn getreden. Hun danlcbare kinderen en kleinkinderen: Greet en Jan Karin en Johan Frederik Gerrit en Ria Dirk en Coen Wim en Anja Nelleke Lekkerkerk, maart 1977 Julianastraat 44 Gelegenheid tot feliciteren op donderdag 24 maart 's a- vonds van zeven tot negen uur in Café-Restaurant „De Groote Boer" te Lekkerkerk. Eben-Haezer Zeer dankbaar hebben wij op 11 maart met onze kinderen Henk en Gre Annie en Piet Cees en Willij en de kleinkinderen en naaste familie mogen gedenken dat wij 50 jaren getrouwd waren Soli Deo Gloria P. Alderliesten A. Alderliesten-Forman WiUemstraat 188a Slikkerveer. In Jezus ontslapen onze geliefde vader, schoonva der en grootvader Johannes Cornells van der Lecq Weduwnaar van A.'Th. Drewes. eerder weduwnaar van J. E. Letterie, Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 87 jaar. Lelystad, J. van der Lecq 's-Gravenhage, E. F. van der Lecq Benthuizen, W. F. van der Lecq J. J. van der Lecq-Geluk Jessika Aino Naarden, W. A. Pluis-van der Lecq K. J. Pluis Wdlemijntje Jorrit Jan Zwolle, 13 maart 1977 Zalnéflat 41 Weteringpark 7 Thuis bever geen bezoek. De overledene is opgebaard in een der rouwka mers, Nieuwe Markt 16 te Zwolle. Gelegenheid voor bezoek aldaar na afspraak. (05200-14000). De teraardebestelling zal plaatsheb ben donderdag 17 maart a.s. om 13 uur op de begraafplaats „Kranenburg". Vertrek 12.45 uur van de „Zalnéflat". Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Op 13 maart 1977 is te Zwolle in volle vrede ontslapen, onze beste broer, zwager en oom Johannes Cornells van der Lecq op de leeftijd van 87 jaar, Ridder m de Orde van Oranje Nassau Uit aller naam: A. Th. van der Lecq Op de dag des Heren werd door God thuisgehaald onze beve zuster, schoonzuster en tante Fenna Dijk zij mocht de leeftijd van 84 jaar bereiken. Uit aller naam: Zeist: M. C. Oudhof-Dijk. Amsterdam. 13 maart 1977 Huize „de Kimme" Correspondentie-adres Panweg 58. Zeist Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 17 maart des namiddags te 3 uur in de aula van de begraafplaats „Den en Rust", Frans Halslaan te Bilthoven waarna de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Het Bestuur der Vereniging voor Wetenschappe lijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag en het College van Bestuur der Vrije Universiteit geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Prof. Dr. H. R. Rookmaaker gewoon hoogleraar in de Faculteit der Letteren, op de leeftijd van 55 jaar. Sedert 1965 was hij aan de Vrije Universiteit verbonden voor het onderwijs in de Kunstgeschie denis. Met dankbaarheid gedenken wij zijn verdiensten voor onze universiteit. Amsterdam, 14 maart 1977 De Boelelaan 1105 Namens het Bestuur der Vereniging: D. Schut, voorzitter J. W. Ubbink, secretaris Namens het College van Bestuur: K. van Nes, voorzitter H. Hoogenkamp, secretaris Het College van Dekanen der Vrije Universiteit geeft met verslagenheid kennis van het overlijden van Dr. H. R. Rookmaaker in, leven hoogleraar in de kunstgeschiedenis. Door zijn inzet voor een christelijke visie op de kunst en door zijn werkzaamheden voor de op bouw van de studierichting kunstgeschiedenis heeft hij een markante plaats ingenomen binnen de universiteit en daarbuiten. J. de Ruiter. Rector Magnificus R. H. Rozendal. Secretaris Amsterdam, 13 maart 1977 De Faculteit der Letteren aan de Vrije Universi teit te Amsterdam heeft met verslagenheid kennis genomen van het plotselinge overlijden van Dr. H. R. Rookmaaker hoogleraar in de kunstgeschiedenis. De faculteit denkt met grote erkentelijkheid terug aan het werk dat de overledene, gedragen door zijn geloof, op belangrijke posten heeft verricht. Namens de Faculteit der Letteren Joh. S. Boersma, decaan A. Dees, abactis Amsterdam. 13 maart 1977 Het onverwachte overlijden van de oprichter van de afdeling Kunstgeschiedenis aan de Vrije Uni versiteit Prof. Dr. H. R. Rookmaaker heeft ons diep geschokt. Wij kunnen nog nauwelijks beseffen wat hij als vriend en leermeester voor ons heeft betekend. Wij hopen dat de famibe de kracht wordt gegeven dit verlies te dragen. Namens staf en studenten Prof. Dr. C. A. van Swigchem 14 maart 1977. In volle vrede is op de leeftijd van 74 jaar in Groningen van ons heengegaan mijn lieve man, onze onvergetelijke vader, groot- en overgroot vader Pieter Jan Bouman Oud-hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Commandeur in de Huisorde van Oranje Epe, 10 maart 1977. Eper Veste 43. Epe: C. A. M. Bouman-Kloot Haarlem: J. W. Bouman F. E. Bouman-Mol Harent Dr.): P. R. Bouman A. V. A. Bouman-Buis Amsterdam: T. J. Bouman Kleinkinderen en achterkleinkind Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene heeft de crematie in alle stilte plaatsgevonden. De Heere nam tot Zich onze vriend Marco de Boer leerling van klas 5 V W O. „Je bent niet dood - de Heer heeft je geroepen. Bij Hem te wonen in Zijn glanzend huis; Je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken, Je hebt ze nu, want je bent veilig thuis. Allen die verbonden zijn aan het Chr. Lyceum te Veenendaal. Zondag 13 maart is, volledig aanvaardend, vredig van ons heengegaan onze beve Jelle Jeltema geboren 4 april 1922, man, vader, pake, schoonzoon, broer, zwager, oom. Zijn krachtige, eerbjke persoonlijkheid zal ons bbjven leiden Namens allen Pia Jeltema-Hommes en kinderen Electrostraat 3, Slikkerveer. Gelegenheid tot rouwbezoek aan huis dinsdag- en woensdag van 19.00 uur tot 21.00 uur. De crematie zal plaatsvinden donderdag 17 maart, 13.15 uur in het crematorium Maeter- linckweg 101, Rotterdam (Z). Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ir. J. Jeltema directeur van de electrotechnische industrie „Smit SUkkerveer b.v." Wij verliezen in hem iemand die zich met grote kundigheid en bijzondere veelzijdigheid, geduren de meer dan 25 jaar met volledige overgave in dienst van onze vennootschap stelde. Zijn vriendschap zullen wij ons steeds in dankbaarheid herinneren. Raad van Commissarissen en Raad van Bestuur „Holec N.V." Hengelo, 14 maart 1977 Op zondagmorgen 13 maart overleed in de leeftijd van 54 jaar mijn collega, ir. J. Jeltema in leven directeur van onze vennootschap. In de ruim 25 jaar die hij aan ons bedrijf verbon den is geweest, hebben wij bij Smit Slikkerveer hem leren kennen als een bijzonder veelzijdig, open en volstrekt eerbjk man die met een groot gevoel voor verantwoordebjkheid aan Smit Slik- kerveer mede leiding heeft gegeven. Zijn inspire rend optreden en warme vriendschap zullen wij node missen. ir. H. M. van Dantzig directeur Smit Slikkerveer b.v. Slikkerveer, 14 maart 1977 De crematie zal plaatsvinden op donderdag 17 maart in het crematorium aan de Maeterlinckweg 101 te Rotterdam Zuid. Tot onze grote droefenis namen wij kennis van het overlijden van onze directeur de heer ir. J. Jeltema Dat hij in vrede moge rusten na het vele dat hij in dit aardse leven heeft gedaan, in het bijzonder voor onze „Electro" gemeenschap. De gezamenlijke medewerkers van Smit Slikkerveer b.v. Slikkerveer, 14 maart 1977. Nog onverwacht ging van ons heen onze zorgzame vader, grootvader en overgrootvader Derk Lion sinds 29 mei 1974 weduwnaar van A. Flokstra op de leeftijd van 83 jaar. „De Heer is mij tot hulp en sterkte" Hoogevéen: J. Timmermans H. Z. Timmermans-Lion Meppel: Roel en Hellen Assen: Dick en Coby Simon Hoogeveen: L. D. Lion G. H. Lion-Schenkel Alteveer: Berty en Wietse Amsterdam: Suze en Herman Groningen: Dick Hoogeveen, 11 maart 1977. Kemperstraat 2. Correspondentie-adres: De Vos van Steenwijklaan 17, Hoogeveen. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 17 maart uit het Herman Bavinckhuis, Hoofdstraat 97, Hoogeveen. Gelegenheid te condoleren van 12 uur tot 12.30 uur. Aanvang van de rouwdienst om 12.30 uur. Donderdag 10 maart j.l. is na een langdurig maar geduldig gedragen lijden vredig van ons heenge gaan onze lieve moeder en oma Alida Willemina Johanna Scheffel-Scheffel op de leeftijd van 73 jaar en zondag 13 maart j.l. is voor ons onverwacht van ons weggenomen onze beve vader en opa Gerardus Alexander Scheffel op de leeftijd van 70 jaar. Eindhoven: G. J. Bouman-Scheffel J. Bouman Hans, Petra, Yvonne, Jolanda Tricht: F. A. G. Scheffel H. J. Scheffel-Baars Alexander, Teunis Jan Gorinchem. 10/13 maart 1977 Voormanstraat 141 Corr. adres: Keverberg 36, Eindhoven De teraardebestelling zal plaatsvinden op de Ou de Hervormde Begraafplaats te Culemborg op dinsdag 15 maart des n.m. 14.00 uur. Hieraan voorafgaande wordt om 13.30 uur een korte rouw dienst gehouden in het Herv. Verenigingsgebouw „Het Kompas", Slotstraat 12, Culemborg, waar na afloop van de begrafenis gelegenheid wordt gege ven de familie te condoleren. Geen bloemen. „Ik weet dat mijn Verlosser leeft". Job 19 25. De Heere nam voor ons onverwacht, in de slaap uit ons midden weg, mijn innig geliefde man, onze vader en grootvader Cornells Hendrik van Geest op de leeftijd van 64 jaar. 't Harde: G. van Geest-Bos J. T. H. van Geest Elburg: T. G. C. van Geest T. van Geest-Gorter M. M. P. Wijnolts-van Geest W. Wijnolts 't Harde: P. A. M- J- van Geest Elburg: M, J. G. Hup-van Geest H. Hup Elburg: H. J. van Geest J. van Geest-Wijnolts en kleinkinderen 't Harde, 13 maart 1977, Eperweg 90. De overledene is thuis opgebaard alwaar gelegen heid is tot condoleren. De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. woensdag 16 maart op de Algemene Be graafplaats te Elburg om 13.45 uur. Voor het bijwonen van de rouwdienst wordt u verzocht om 12.30 uur aanwezig te zijn in de Ichtuskerk aan de Vrijheidsstraat te Elburg. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde kerk. Geen bloemen. Heden pam de Heere tot Zich onze lieve Vader en Opa Alje Knol in de ouderdom van 75 jaar Sedert 11 februari 1976 weduwnaar van Reina Johanna Elema Groningen, 12 maart 1977 Gorechtkade 114 Groningen: K- Knol H. J. Knol-ter Veer Kropswolde: S. R. Knol Melbourne (Australië): C. Knol E. Knol-Green J. Knol W. Knol-Hofman Brisbane (Australië): P. Knol B. Knol-Dwarte Leek: W. L. Knol B. Knol-Middel Roden: E. Knol C, M Knol-Faber en kleinkinderen Thuis geen bezoek Geen bloemen Vader is opgebaard in één der rouwkamers van „Algemeen Belang", Esdoornlaan 187 (Selwerd). Condoleantie bezoek aldaar woensdagavond van 7-8 uur. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 17 maart op de begraafplaats Selwerderhof. Samenkomst aldaar in de aula waar een rouw dienst wordt gehouden welke aanvangt om 11 uur. Vertrouwend op haar Heer en Heiland ging van ons heen onze innig geliefde en zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Dieuwertje van Oversteeg-Hartog sinds 22 april 1970 weduwe van Gerrit van Oversteeg op de leeftijd van 87 jaar. Welzalig zij, die zijn getuigenissen bewa ren, die Hem van ganser harte zoeken. Psalm 119 2 Groningen, 12 maart 1977. Huize „Patrimonium", Beukenlaan 36. Alkmaar, Jan van Goyenstraat 196: W. G, Euverman-van Oversteeg S. Euverman Groningen, Bottelroosstraat 40 (corr.-adres): G. W. Rutgers-van Oversteeg B. Rutgers de klein- en achterkleinkinderen Moeder is opgebaard in de aula van huize „Patri monium". Condoleantiebezoek aldaar dinsdag avond van 7-8 uur. De rouwdienst wordt gehouden woensdag 16 maart in de kerkzaal van huize „Patrimonium", aanvang 12 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op de be graafplaats „Selwerderhof" om 13 uur. Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van de begraafplaats. Met grote droefheid geven wij kennis dat onver wachts van ons is heengegaan onze lieve vriendin en huisgenote Maria Helena Poot op de leeftijd van 25 jaar. Groepsleiding en bewoners van „Die Saenhaghe" Den Haag. 12 maart 1977 Frederik Hendriklaan 50 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Leyenburg" aan de Leyweg 275. Bezoek van 17.00 uur tot 18.45 uur. De teraardebestelling is bepaald op woensdag 16 maart omstreeks 15.45 uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen" Heden nam God op zijn tijd tot Zich onze geliefde broeder, zwager en oom Arie Smaal op de leeftijd van 69 jaar. Dordrecht: H. F. Smaal-van Nugteren Apeldoorn: L. J. Monster-Smaal Dordrecht: J. J. Bosman Z. M. Bosman-Hoogers Dordrecht: E. H. Smaal Diemen: A. P. Smaal-Meeldijk Dordrecht: H. T. Groen-Smaal J. Groen Breda: C. A. Smaal B. Smaal-Kraaijeveld Hoofddorp: T. Smaal C. J. Smaal-van der Zee Pretoria: T. H. van Gelderen-Smaal W. Chr. van Gelderen neven en nichten 12 maart 1977. Heden nam God tot zich onze oudste zwager en oom Arie Smaal Echtgenoot van Corriè Alblas in de leeftijd van 69 jaar. Gorinchem: J. D. de Ridder J. M. W. de Ridder-Hulsekamp Dordrecht: L. Alblas-Hüsen Ommen: J. C. Alblas A. Alblas-de Zeeuw Overveen: T. Busink H. A. Busink-Alblas Overveen: C. Bakker H. L. M. Bakker-Pruijmboom Schiedam: J. Jansen L. J. Jansen-Alblas Gouda: J. W. Stegeman-Alblès Rotterdam: J. A. de Lange W. N. de Lange-Alblas Bloemendaal: A. J. de Swart N. A. de Swart-Alblas Neven en nichten 12 maart 1977. an c JTRE ilker peelf eeft jtsten iet le' telt Ische St4 aart ctie sar n F unba! ïoom; ioegar bij ge: Als t an V ingsr aar,, theate een a luns' „Gij zijt bij mij. Uw stok en Uw die vertroosten mij". God heeft Zijn moegestreden kind, onze geliefde zuster Petronella Donner heden in Zijn heerlijkheid opgenomen. Zij werd 79 jaar. 's-Gravenhage: J. Donner Rijssen (Ov.): J. W. de Hoogh-Donner Oegstgeest, 12 maart 1977. „Van Wijckerslooth", van Wijckersloothplein 1. Correspondentie-adres: 's-Gravenhage, Scheveningseweg 86 b. Geen bezoek. De begrafenis is bepaald op woensdag 16 maart a.s. om 3.30 uur op de algemene begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Vooraf zal er een dienst gehouden worden om 2 uur in „Van Wijckerslooth". VisV stal I I ten dc Verl Vu loc Na een zeer moedig gedragen lijden overleed in haar Heer en Heiland onze lieve tante en oud tante Ella Donner Haar oprechte belangstelling voor ons was hartverwarmend. neven en nichten Donner-v.d, Burg neven en nichten Donner-Plantinga neven en nichten de Hoogh-Donner neven §n nichten Parlevliet-Donner neven en nichten Holtrust-Donner achterneven en achternichten Oegstgeest, 12 maart 1977. Heden werd van ons weggenomen mijn innig geliefde man, onze beste broer, zwager en oom Willem Ras eerder weduwnaar van Wietske Heckman, op de leeftijd van 85 jaar. Wie in de Zoon gelooft, heeft eeuwig leven". Joh. 3:36a Namens allen: Zeist: L. J. Ras-van Hoevelaken. Zeist, 13 maart 1977 Bergweg 63 a. De overledene is opgebaard in de rouwkamer. Jufferstraat te Zeist. Bezoek aldaar woensdag 16 maart a.s. van 19.00- 20.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben te Zeist op de Algemene Begraafplaats donderdag 17 maart a.s. Hieraan voorafgaande zal om 13.00 uur een rouw dienst gehouden worden in de aula van de be graafplaats. Vertrek van de rouwkamer om 12.45 uur. Eet 'an LAI en, i Igsm! aer 1 Igd erho nan. t- t aJ kaai Sn u iter gen aup chti n. 1 che t b: ach aup roon rnda eest oolsi ierbl ana: lentt regei Jn. [aup! laar ►en K en m erkla lat ii usser e he fnoo] 'eekt 'eest teijnl dvoc er h< iner ►ersoi olgei lner at vt emaj 11de lij lie ang VERVOLG FAMILIEBERICHTEN OP PAG. 11 rippc, er

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8