vi, iw; geldzaken i\ een iiwi) puur gemakkelijk NUTSSPAARBANK LEIDSE SPAARBANK 1 Avondonderwijs bedreigt particuliere instellingen Belangstelling voor rechten daalt snel Uit trein gezette bejaarde krijgt excuses van NS FAMILIEBERICHTEN Honderd miljoen zwart geld in jachten ontdekt OFFICIËLE BEKENDMAKING AANGIFTE VERHUIZINGEN MERCHANDISING LADIES H0SSTESSES DEMONSTRATRICES Telefoniste-receptioniste SDAG 15 MAART 1977 TROUW/KWARTET H 11 'an onze onderwij sredactie 5TERDAM Sinds de juridische faculteiten hun avondon- rijs hebben uitgebreid, is de belangstelling voor particuliere ïllingen drastisch gedaald. De Kring van Utrechtse Repeti- ;n heeft nog maar 450 studenten rechten, dat is zeker 1000 ider dan een paar jaar geleden. drie jaar) een volledige avondcur sus. De opleiding voor het doctoraal is soms tendele overdag. ren van de acht Juridische facul- ten (allemaal behalve de Vrije sitelt) hebben nu speciale zienlngen voor studenten die l werken en in het weekend ol [avonds college willen lopen. grootste avond- en weekendoplei- is die van de Universiteit van tterdam. Deze telt ruim 700 stu iten. Per Jaar komen er zo'n drie- trd avondstudenten aan. Na eerste jaar valt ongeveer de helft Maar van degenen die het eerste bi halen bereikt het grootste deel redelijke tijd het doctoraal amen. idere faculteiten (Nijmegen, recht, Tilburg, Groningen, Rotter- m en Leiden) hebben eveneens jndopleidlngen, variërend van 30 150 eerstejaars. Meestal bestaat aan het kandidaatsexamen (twee Huisvrouwen De toeloop tot de avondstudie wordt verklaard uit verschillende oorza ken. Er zijn nogal wat studenten van het hoger beroepsonderwijs die wil len doorstuderen. Veel huisvrouwen zien in een avondstudie een moge lijkheid om iets naast het huishou den te beginnen. Verder speelt een rol dat de toelatingseisen minder zwaar zijn. De toelatingsleeftijd is verlaagd van dertig naar vijfentwintig of nog la ger, gymnasium als vooropleiding is niet meer verplicht, het voortenta men Latijn is afgeschaft. Ook de leeftijd voor het colloquium doctum is verlaagd van 30 naar 25 (voor men sen zonder v.w.o.-diploma). De grote belangstelling voor een avondstudie rechten is lange tijd extra groot ge weest doordat verwante studierich tingen veel minder mogelijkheden boden. De laatste tijd is dat wel verbeterd. Het universitair avond onderwijs is de laatste tijd erg in discussie. Utrechtse onderzoekers hebben ge pleit voor meer samenwerking tus sen de universiteiten bij het opzet ten van avondopleldingen. Naar schatting zijn er nu al meer dan 25.000 werkstudenten die 's avonds of voor een deel overdag onderwijs volgen. Nog ingrijpender zijn de plannen voor een open universiteit die zijn ontwikkeld door de commis si e Open School en de commissie Hoger Onderwijs. Donderdag zullen minister Van Kemenade en staatsse cretaris Klein hun beleid ten aanzien van de Open Universiteit bekend maken. Brief aan Van Dam: ,,Geef prioriteit aan huurwetten" DEN HAAG - Uitstel van de behan deling van de nieuwe huurwetten van staatssecreatris van Dam door de Tweede Kamer heeft vrijwel ze ker tot gevolg dat ook in 1978 de huren weer moeten worden vastges teld aan de hand van het huidige onoverzichtelijke samenstel van huurwetten. Dat schrijven de lande lijke centrales van woningbouwver enigingen in een brief aan de Twee de Kamer, er een dringend beroep aan toevoegend de huurwetten nog voor de komende verkiezingen te behandelen. Door een over aanbod aan wet sontwerpen heeft kamervoorzitter Vondeling zoals bekend de Tweede Kamer in overweging gegeven om de huurwetten pas door een volgend kabinet te laten behandelen. Van een verslaggever UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen zullen waarschijnlijk verontschuldigingen aabieden aan de 82-jarige Amsterdammer A. Ver- Heden heeft God thuis gehaald Zijn kind, mijn lieve man, onze altijd zorgzame vader en groot vader Pieter Timmers •j hij mocht 83 jaar worden. Rotterdam: J. Timmers-Gest Oostvoorne: B. Stienstra-Timmers J. Stienstra Dick Pieter Eist: G. Timmers E. Timmers-Dorgelo Jolande Petra Rotterdam, 14 maart 1977 Berlagestraat 78 De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Voorschoterlaan 51. Bezoek en gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7-7.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. donder dag 17 maart om 2 uur in de Verrijzeniskerk Springerstraat 340, door de weleerw. heer Ds. B. Koekkoek, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg $4, om ca. 3 uur zal plaatsvinden. Heden nam de Heere tot Zich onze beste Zwager Pieter Timmers in de leeftijd van 83 jaar Rotterdam H. G. Twigt-Gest Amsterdam M. S. J. Conjongh-Gest Rotterdam C. C. Gest E. Gest-Langerak 's-Gravenhage A. M. Gest-v. d. Laar Rotterdam M. Gest L. J. Gest-v.d. Hooven Neven en Nichten lotterdam 14 maart 1977 Jerlagestraat 78 Gij die mij vele benauwdheden en rampen hebt idoen zien, zult mij weder levend maken, mij uit de kolken der aarde weder doen opstijgen. Psalm 71:20 onberijmd. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid tot Zich in Zijn Heerlijkheid onze innig geliefde zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broeder, zwager en oom I Hermanus de Winter weduwnaar van Aartje van der Kuil in de ouderdom van 82 jaar Mijnsheerenland: F. Smitshoek-de Winter L. Smitshoek Nieuw Vennep: B. de Jong de Winter L. de Jong Mijnsheerenland.' H. de Winter-Visser A. de Winter T. de Winter-van Prooyen Bleiswijk: P E. Vos-de Winter P. Vos kleinkinderen en verdere familie. Mijnsheerenland 13 maart 1977 Polderweg 1 Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7-8 uur in de consistorie van de Ger. Kerk. Rembrandtstraat 1. Puttershoek en eventueel na 3 de begrafenis. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op woensdag 16 maart a.s. des n.m. om 2.30 uur te Mijnsheeren land, voorafgegaan door een rouwdienst in boven genoemd kerkgebouw aanvang van de dienst 1.30 uur. Rom. 8: 38 en 39 let droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve dochter, zuster en schoonzuster Alida-Maria van den Berg echtgenote van H. Stam, de leeftijd van 46 jaar. Geldrop: A. H. van den Berg-Waarlo Fam. van den Berg Fam. Stam Essex (Canada), 13-3-1977. Corresp. adres: Molenakker 4, Geldrop Ga niet alleen door 't leven die last is u te zwaar laat Eén u sterkte geven ga tot uw Middelaar. Dankbaar voor wat hij voor ons geweest is delen wij mede dat nog onverwacht de Heere heeft thuisgehaald mijn geliefde man en onze zorgzame vader, grootvader, overgrootvader, broer, zwager en oom Jan Alderliesten op de leeftijd van 79 jaar. Slikkerveer: B. Alderliesten-Stolk Moordrecht: H. A. Alderliesten A. C. Alderliesten-Verdoorn Dordrecht: A. B. Alderliesten E. Alderliesten-Smit Maassluis: W. B. Bijl-Alderliesten PlV Bijl Zwijndrecht: J. C. Alderliesten H. M. C. Alderliesten-v. Dam Kleinkinderen, achterkleinkind en verdere familie. Slikkerveer: 13 maart 1977. Ruwaardlaan 132. Corr. adres: Troelstrastraat 18, Moordrecht Geen bloemen. Onze man en vader is opgebaard in de rouwka mer van „de Noordhave", Noordstraat, Bolnes, waar gelegenheid is tot rouwbezoek woensdaga vond van 19.30-20.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 17 maart, 15.30 uur op de nieuwe begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk. Volstrekt enige kennisgeving Zeer kalm, zoals haar leven was, is van ons heengegaan onze lieve moeder, oma en schoon zuster Adriana Fekkes-Croese in de ouderdom van 87 jaar. Een van haar laatste zinnen was: „De Here Jezus is bij me" Moeder was bewoonster van het voortreffelijke Bejaardentehuis „De Schutse" in Amsterdam Slo- tervaart. Wij allen zullen haar in liefde herdenken. A. Koster R. Koster-Fekkes Elsemarijke en Bianca Eric, Corrie en Richard Marjolijn, Hans en Leontientje mevrouw R.. Croese-Boersema mevrouw C. Wessels-Fekkes Amsterdam, 9 maart 1977 Correspondentieadres: van Speyklaan 10, Son en Breugel (N.-Br.). De begrafenis heeft in alle stilte plaatsgehad. Jn Jezus ontslapen onze lieve Schoondochter, Zus ter en Schoonzuster Ferdina Visée-Westra echtgenote van A. M. Visée 56 jaar oud. 12 maart 1977. Whitby, Ont. Canada Namens de familie C. J. Visée-Verseveldt 2e Schuytstraat 43 's Gravenhage K. Westra H. A. Westra-Wannink Bantingstraat 20, Hengelo (Ov.). Door een noodlottig ongeval nam God tot zich onze lieve man, vader en opa Klaas Hummel in de leeftijd van 51 jaar. Geliefde echtgenoot van A. Burgstra Psalm 116:1 berijmd. Oldekerk, 14 maart 1977 A. Hummel-Burgstra Jan, Hilda en Klaas Bert Trijntje Eric. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 17 maart. Rouwdienst in de Gereformeerde Kerk te Oldekerk om 1.30 uur. Gelegenheid te condoleren na de begrafenis in „Ons Centrum" te Oldekerk. Geen bloemen schuur, die zondag door een conduc teur uit de trein werd gezet. De bejaarde man zou geweigerd hebben zijn 65-plus kaart te tonen. De heer Verschuur zegt dat hij er gens tussen Bussum en Hilversum uit de trein gezet werd en dat hij een flink stuk langs het spoor moest lopen om het dichtsbijzijnde station te bereiken. Daarentegen beweert de conducteur dat hij de heer Verschuur aan het eind van het perron van station Naarden Bussum bij een spoor wegovergang uit de trein heeft ge zet, op enkele honderden meters af stand van het stationsgebouw. De handelswijze wordt door een woordvoerder van de NS gezien als „niet gebruikelijk." Volgens hem zal de conducteur op het matje worden geroepen. De conducteur verklaarde later, dat hij de indruk had door de heer Ver schuur in het ootje te zijn genomen. Nadat de conducteur de "bejaarde man driemaal de kans zou hebben gegeven om zijn bejaardenpas te tonen, zou hij recalcitrant geworden zijn en gezegd hebben, dat het de conducteur eigenlijk niets aanging of hij wel of geen pas bij zich had. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het twee jaar ge leden begonnen onderzoek van het ministerie van financiën naar het verband tussen de aanschaf van jachten en zwart geld, heeft tot nu toe honderd miljoen gulden boven water gebracht, waarover geen be lasting is betaald. Hij kondigde aan, dat in de naaste toekomst ook op andere terreinen onderzoek zal worden begonnen. Hij denkt hierbij aan antiek, schilderij en en sieraden. Volgens de minister hebben de tot nu toe opgedane ervaringen bij het onderzoek het ministerie veel ge leerd over de technieken, die bij het opsporen van zwart geld moeten worden toegepast. Hij hoopt, dat het stelsel steeds waterdichter zal kunnen worden gemaakt. Maak je Merk mei hel iThmtflIjk/Natfoniil Vskwrbond Utrecht. RmllJin I. Pottbui 2475. Telefoon 030-941041 O Noteert u mij maar als lid i O Graag eerst inlichtingen j Naam: Adres:. i In opei i CNV,/ Antw.Nr. 1096, Utrecht l „Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn" Jes. 43:1. Na een kortstondige ziekte heeft de Heere van ons genomen, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en tante, Martina Plugge, weduwe van Johannes Hubertus Hoek, eerder van Huibert de Niet, in de ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam, M. W. van Voort- huysen -Hoek Scheveningen, 12 maart 1977. „De Thuishaven", Duin straat 17. Correspondentie-adres: Pythagorasstraat 73, Amsterdam-O. Gelegenheid tot condole ren dinsdag van 19-20 uur in de rouwkamer „Atropos", Van Boetze- laerlaan 292. De rouwdienst zal ge houden worden woensdag 16 maart om 13.30 uur in „De Thuis haven", Duinstraat 17, waarna om 14.30 uur de begrafenis zal plaatsvin den op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. gewone spaarrekeningen peifectrekeningen jeugdspaarwet regeling termijrr~~~^ spaarrekeningen groeispaarbewijzen hypothecaire leningen effecten en kluisloketten ambtenaren- en bedrijfs spaarregelingen spaargiro ■fryrekeningen In verband met de bezorging van de oproepingskaarten voor de op 25 mei a.s. te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, is het noodzakelijk, dat van alle verhuizingen, zowel die waarvan nog geen aangifte is gedaan als die welke binnenkort zullen plaatsvinden, zo spoedig mogelijk kennis wordt ge geven aan het Bureau Bevolkingsaan gelegenheden, Burgemeester De Monchyplein" 14. Bij nalatigheid kan er niet voor worden ingestaan, dat de oproepingskaarten aan het juiste adres worden bezorgd. De aangifte van verhuizing kan schrif telijk of mondeling geschieden; in laatstbedoeld geval dient men zich te vervoegen aan loket 18 van genoemd bureau, dat daartoe geopend is van maandag tot en met vrijdag van 8.15- 14.00 uur. 's-Gravenhage. 15 maart 1977. ZAKENFLITSEN Aangeboden te Den Haag per 1 mei aan jong kerkelijk meelevend gezin m gr. herenhuis Archipelwijk ged. gesiofl. WOONRUIMTE bestaande urt 4 ruime kamers, souterrain-keuken, gr tuin. Geen mogeli|kheid voor huisdieren Br. met alle voor samenwoning betangr. inf. onder nr. 7012 DATSUN dealer r. J. Weaterduln Rerv- baanstraat 54-56. Dan Haag. Tel. 070-543023 gedipl schoonheidsspecialiste geeft een compl. behandeling voor 28.- Te koop gevr. Gashaard Ge- velkachel. Liefst met houtblok ken ol kolenvuur. Tel. 070- 940729. Voof alle G inlichtingen: f Telefoon 0 020-913456 tsl 794.783 en 750 Te koop aangeboden: Huisorgel met oank, t.e.a.b. Tel. 681809. INTERLANDEN B.V. Door een toenemend aantal uit te voeren rekla- me kampagnea noodzaken drukke werkzaam heden ona, onze bultendlenat op korte termijn uit te breiden. Wij hebben plaats voor op free lance basis. Onze kampagnes bestaan voornamelijk uit de introduktie van (merk) artikelen, display verzorging in winkels, schapver zorging, reklame-akties met wedstrijdele ment, demonstraties enz. Een vereiste is dat U goed met mensen - moet kunnen omgaan, er representatief uitziet, over veel vrije tijd beschikt en een auto ter beschikking heeft en vanzelfspre kend voor'de functie ..merchandising la dy" verkoopervaring heeft INTERESSE IN EEN LEUKE BAAN MET GOEDE VERDIENSTEN? Schrijf naar INTERLANDEN, Baan 15, Haarlem, t.a.v. de Hr. M. v. d. Snoek of bel nè 19.00 uur onze supervisor Mevr. Janssen, tel 010-244405 Protestants Christelijk Bejaardentehuis, De Schutse. Sassenheim. Parklaan 58a, telefoon 02522-10547. GEVRAAGD; plm. 1 mei a.s. die tevens belast zal worden met administratieve werkzaamheden, zoals typen, stencillen en assistentie bij de boekhouding. Gedurende een inwerkperiode van ongeveer een maand zal worden «amenge- werkt met de tegenwoordige receptioniste. Salariëring overeenkomstig de C.A.O voor de bejaardentehuizen Sollicitaties te richten aan de administrateur de heer Ph. Zoek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11