Ruime stakingskas metaalwerkgevers Trouw Trouw FAMILIEBERICHTEN ELKE OCHTEND OPNIEUW INLICHTINGEN TEL. 020-913456 Toestel 743 Structuur TNO wordt moderner Apeldoorn wil voortzetting papierfabriek Prawda pakt uit tegen Carter Industriebonden FNV: Ruim 60 miljoen Voorstel Van Dam: meer subsidie bij gedwongen ver huizen PvdA is klaar met kandidaatstelling Brand in lts te Assen zou gesticht zijn MAANDAG 1« MAART 1977 TROUW/KWARTET 8 jjï kunnen van maandag tot en met vrl|dag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16 00-20.00 uur. Cod verblijdde on« met de geboorte van een zoon i broertje. We noemen" hem Jan Michiel J. Bruijn J Bruijn-Wind Judith Oostkapelle. 12 maart 1977 Torenstraat 33 Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze echtgenoot, vader, grootvader en overgrootvader prof. dr. ir. Willem Schermerhorn Rustend lid van de Koninklijke Nederlandse Aka- demi* van Wetenschappen Stichter en eerste directeur van het Internationale Luchtkartehngsinstituut I.T.C. Hij dier.de het openbare leven in maatschappelij ke en politieke functies naar de mate van de gaven die hij mocht ontvangen Wij zijn één met hem in zijn dankbaarheid voor dit leven, dat hem 82 jaar werd geschonken. Haarlem: B. Schermerhom-Rook Velsen: L H. Schermerhorn- Lunenburg Medemblik: L. C van Dam- Schermerhorn B. van Dam Hengelo: B W. Schermerhorn R Schermerhorn-Tas Sassen hei m: D. Schermerhom N. Schermerhorn Westerveld kleinkinderen en achterkleinkinderen. Haarlem. 10 maart 1977 Flat Kinheim Zandvoorter Allee 304. De crematie zal in familiekring plaatsvinden. De herdenkingsdienst zal worden gehouden op vrijdag 25 maart om 14.00 uur in de Ned Hen- Kerk te Stompetoren. Tijdens deze plechtigheid zal de asbijzetting plaatshebben in het familiegraf aldaar Zijn genade teas haar genoeg Op Zijn tijd nam God tot Zich mijn lieve Vrouw, onze lieve Moeder. Schoonmoeder en Oma Johanna Cornelia van Schijndel echtgenote van Casper Groeneweg Zij mocht 76 jaar worden. Schiedam: C. Groeneweg W. Groeneweg H. J. V. Groeneweg-Schutte Casper en Margreeth Trudie Driebruggen: J. Groeneweg M. A. Groeneweg-de Reuver Hans Annet Connie Janneke Gert-Jan Waddinxveen: K. F. W. Groeneweg H. A. Groeneweg-Louis Anneke Gert Karei Schiedam: C. Groeneweg A. C. Groeneweg-Richters Marja Robert Schiedam. 11 maart 1977 Hargplein 91 Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer van Bejaardencentrum „De Harg", Hargplein 100; ge legenheid tot bezoek aldaar op dinsdag 15 maart a.s. van 20.00-21.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 16 maart a.s. op de Algemene Begraafplaats te Schiedam, aankomst 11.30 uur. Voorafgaande aan de begrafenis zal een dienst worden gehouden in „De Harg" om 10.30 uur. Op Zijn tijd heeft de Heere tot Zich genomen mijn geliefde schoonzoon en onze zwager Lysia Cornells de Vries echtgenoot van W A. van den Bosch op de leeftijd van 54 jaar. Rijnsburg C v.d. Bosch P Glasbergen B Glasbergen-v d. Bosch Valkenburg (Z H S Star H Star-v d Bosch Rijnsburg: H de Mooij A. de Mooij-v.d. Bosch Oegstgeest C. de Mooij-v.d. Bosch Rijnsburg: N. v.d Bosch C. v.d. Bosch N v d. Bosch-van Egmond M v d. Bosch T v d. Bosch-ten Donkelaar J. v.d Bosch A. v.d. Bosch-v.d. Meij Valkenburg (Z H G. v.d. Bosch W. v.d. Bosch-de Mooij Rijnsburg:* A v.d Bosch J. v.d. Bosch-Kerkman Rijnsburg. II maart 1977 Sandtlaan 48. Tot onze grote ontroering vernamen wij dat is heen gegaan onze zeer geliefde arts Dr A. C. Oosterhuis in leven homeop -arts te Amsterdam En hij de zieken ziende was met innerlijke ontfer ming bewogen Fam. C. Schulz Schermerhorn. De Here heeft, na een korte ziekte, tot zich ge nomen. mijn heve man. onze goede vaderên opa. beminde broer en zwager Arie Smaal Psalm 150 in de leeftijd van 69 jaar. Papendrecht: C. A Smaal-Alblas Willemstad Curasao: A. C. Smaal C. Smaal-Winkel LafayetteAJSA.. M. Beyerinck-Smaal H. F. Beyerinck Chalfont/U.S.A K. Smaal Dallas/USA.: A. Bloodworth-Smaal R. L. Bloodworth Papendrecht: F. Smaal H. P. Smaal-Bonte Kleinkinderen: Ronald, Peggy. Dean, Robby, Leonie, Anouk. Art en verdere familie. Papendrecht. 12 maart 1977 Zernikelaan 480. De overledene is opgebaard in de rouwkamer bij de algemene begraafplaats te Papendrecht. Ad miraal de Ruyterweg 21, alwaar gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 19.00-19.45 uur. De begrafenis is bepaald op a.s. woensdag op de algemene begraafplaats Papendrecht, na de rouwdienst. Degenen, die hierbij aanwezig willen zijn. worden verzocht om 14.00 uur in de aula aldaar aanwezig te zijn. Na de begrafenis is in de aula gelegenheid tot condoleren. Heden nam God op zijn tijd tot Zich onze geliefde broeder, zwager en oom Arie Smaal op de leeftijd van 69 jaar. H. F. Smaal-van Nugteren Dordrecht: L. J. Monster-Smaal Apeldoorn: J. J. Bosman Z. M. Bosman-Hoogers Dordrecht: E. H. Smaal Dordrecht: A. P. Smaal-Meeldijk Diemen: H. T. Groen-Smaal J Groen Dordrecht: C. A. Smaal D Smaal-Kraaijeveld Breda T. Smaal C. J. Smaal-van der Zee Hoofddorp: T. H van Gelderen-Smaal W. Chr. van Gelderen-Pretoria neven en nichten. 12 maart 1977. Met droefheid geeft de kerkeraad der Gerefor meerde Kerk van Papendrecht kennis van het overlijden van haar ouderling, de heer A. Smaal Wij gedenken met dankbaarheid zijn wijsheid en zijn trouw in zijn pastorale arbeid in onze gemeente Moge God aan zijn vrouw en kinderen Zijn troost schenken. Namens de kerkeraad, drs R. H. Nieuwenhuis, praeses E. J. Streefkerk, scriba Papendrecht, 12 maart 1977. Ik weet, aan wie ik mij vertrouwe. Met droefheid geven wij u kennis van het plotse ling overlijden op vrijdagmiddag 11 maart j.l. van onze lieve moeder, grootmoeder en overgroot moeder Antje van Es Sinds 1974 weduwe van Frans Jacobus Kloet in de leeftijd van 86 jaar. Haar kinderen. Cor en Corry. Kloet Jan en Anny Kloet Anny en Teus Spit Frans en Atie Kloet en haar klein- en achterkleinkinderen Vlaardingen. 11 maart 1977. Bejaardencentrum „De Wetering". Claudius Civiluslaan 40. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond a.s. van 7-8 uur in ..De Wetering". Voorafgaande aan de begrafenis zal een dienst van woord en gebed worden gehouden op woensdag 16 maart a.s. om 11 uur v.m in de zaal van „De Wetering", waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats ..Holy", Olmendreef te Vlaardin gen Aankomst aldaar om 12 uur. Correspondentie-adres Engelbrechtlaan 13. Vlaardingen. Op zijn tijd heeft God tot Zich genomen mijn lieve man. onze lieve vader en opa Jan Westerik op de leeftijd van 62 jaar ..Alle paden des Heren zijn goedertierenheid en tmuii' voor wie zijn verbond en zijn getuigenis sen bewaren" Psalm 25:10 (onberijmd) Hattem: F Westenk-van den Berg Ede: Beatrijs van Winsum-Westerik Gerard van Winsum Judith en Daniel Amsterdam: Hester Westerik Hattem: Jacobien van der Worp-Westenk Gerhard van der Worp Jochanan Hattem: Jan-Dirk Westerik Hattem 9 maart 1977, Achterstraat 17 De teraardebestelling heeft reeds plaatsgevonden op zaterdag 12 maart Nooit kan 't geloof te veel verwachten, des Heilands woorden zijn gewis; 't faalt aardsen vrienden vaak aan krachten, maar nooit een vriend als Jezus is. Gezang 291 Na een moedig, geduldig gedragen lijden is voor ons nog onverwacht thuisgehaald mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Hendrika Everdina Zwart-Kleinhout op de leeftijd vaiv 73 jaar. Velp: Ph. Zwart Leusden: T. Zwart R. Zwart-Pot Philip, Hilde en Evelien Den Helder: W. G. Tichelman-Zwart J. Tichelman Olga en Carla Velp (G.), 11 maart 1977. Atlantaflat, Stationsplein 78. De rouwdienst zal worden gehouden in een van de zalen van de Gereformeerde Kerk aan de Park straat te Velp woensdag 16 maart a.s. om 12.30 uur. Condoleren in de kerk voor de dienst om 12.00 uur. waarna de teraardebestelling zal plaatsvin den op de Algemene Begraafplaats te Brummen, omstreeks 14.00 uur. Heden nam God tot Zich onze lieve Opa Cornells van den Berg Wim, Lenie Lenie, Adrie, Sjanie Maarten, Corrie Irene Cor, Gert Cor Aart Pernis, 11 maart 1977 Murraystraat 47 „De Heere is mijn Herder, mij ontbreekt niets" Voor ons toch nog onverwachts is van ons heenge gaan, onze lieve zwager en oom Aart Verkerk echtgenoot van Aagje van Eijk in de leeftijd van 67 jaar. Maarssen: W. van den Brink-van Eijk J. van den Brink Breukelen: H. van Eijk G. van Eijk-<le Jager A. van Eijk Veenendaal, 12 maart 1977 Adr. van Ostadelaan 68 De begrafenis is bepaald op 16 maart, 2 uur op de algemene begraafplaats te Veenendaal. voorafge gaan om 1 uur door een samenkomst van Woord en Gebed in de „Poortkerk", Poortjesgoed 1, Veenendaal. Mijn tijden zifn in Uw hand De Here heeft tot Zich genomen in Zijn eeuwige rust onze lieve schoonzuster en tante Lourensa Cornelia Biesheuvel-Brand op de leeftijd van 64 jaar. Spaarndam: J. Biesheuvei-Slegers Middenmeer: A. Biesheuvel Dronten: 'M. Gehrels-Biesheuvel J. C. Gehrels Aerdenhout: B. W. Biesheuvel W. J. Biesheuvel-Meuring Fijna§rt: S. J. M. van Duren den Hollander- Biesheuvel B. van Duren den Hollander neven en nichten 10 maart 1977 Winkelen begint op de advertentie pagina's van over de aantrekkelijke advertentie tarieven van worden u gaarne verstrekt Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG De Organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek TNO krijgt een moderne re organisatiestructuur. Minister Trip (wetenschapsbeleid) werkt met TNO aan een plan voor herstructu rering waarin een versterkte centra le leiding verantwoordelijk zal zijn voor de totaliteit van het beleid. Er zal een eind komen aan de situatie waarin vier deelorganisaties in be langrijke mate hun eigen gang kon den gaan. Met deze door de ministerraad goe- gekeurde beslissing volgt minister Trip in hoofdzaak een spoedadvies dat hij in Januari had gevraagd van de Raad van advies voor het we tenschapsbeleid. Hij wilde nog in deze kabinetsperiode -de knoop doorhakken in de al jaren durende discussie over de organisatievorm van TNO die algemeen, ook binnen de organisatie, als onbevredigend werd ervaren. Ook de ondoorzichtige financiële re laties tussen TNO en de rijksover heid. zullen worden herzien. Het Rijk voorziet via algemene subsi dies en directe onderzoekopdrach ten voor ongeveer driekwart in de financiering van de organisatie. De ze kosten worden voor het lopende jaar geraamd op 400 miljoen gulden. Het dagelijks bestuur van TNO ver klaarde in een reactie dat het reor ganisatieplan van minister Trip „een nieuwe impuls zal geven" aan het proces van herstructurering waarin de organisatie zich al enige tijd bevindt. APELDOORN Het gemeentebe stuur van Apeldoorn heeft de minis ters Lubbers en Boersma om een onderhoud gevraagd over de proble men rond de papierfabriek van Van Gelder (540 man) die zal worden gesloten. Het gemeentebestuur wil praten over mogelijke alternatieven voor het voortzetten van de papier fabriek in gesaneerde vorm zoals bijvoorbeeld zijn ontwikkeld door de plaatselijke ondernemingsraad van Van Gelder. Een commissie van die raad heeft plannen ontwikkeld voor het ln be scheiden vorm doordraaien van de fabriek met 200 250 man personeel. De vakbonden hebben zich achter die plannen geschaard. Het Apel- doornse gemeentebestuur wil mede werking van het rijk bij de opvang van ontslagen werknemers, zoals omscholingssteun en Investerings hulp voor nieuwe activiteiten. MOSKOU (DPA) Het Sowjetpar- tljblad Prawda vindt dat onderhan delingen over bewapeningsbeper king en een campagne voor mensen rechten niet als twee verschillende zaken kunt behandelen. Het blad keert zich daarmee tegen de Ameri kaanse buitenlandse politiek, die als •onlogisch' wordt afgedaan. De Prawda schrijft dat het niet aangaat aan de ene kant te spreken van een sfeer van vertrouwen en aan de an dere kant 'antl-SowJetrcampagnes' te voeren, zoals het 'ongehoorde ge rommel met de rechten van de mens'. UTRECHT Een ruwe bere kening toont aan, dat de me taalwerkgevers ruim zestig mil joen gulden uit hun bedrijven hebben gehaald voor de fondsen ter ondersteuning van die ondernemingen, die getrof fen werden door stakingen. Daarnaast zullen ze naar schatting 6,4 miljoen gulden op tafel moeten leggen, om vla de vereniging van metaalondernemers (FME) de kos ten van de jongste stakingen te beta len. Dit meldt het blad „Actie" van de Industriebonden FNV, dat de ko mende week verschijnt. Volgens de Industriebonden heft de FME jaarlijks een contributie, die wordt berekend over de loonbelas- tingplichtige arbeidskosten van de aangesloten bedrijven. Een groot deel van de contributie vloeit naar het FME-fonds en de rest wordt afge dragen aan de centrale werkgevers organisatie VNO, aldus deze bonden. In „Actie" wordt voorgerekend, dat een metaalbedrijf met duizend werknemers, die gemiddeld 26.006 gulden verdienen, bijna 87.000 gul den kwijt is aan contributie voor FME en VNO. De drie industriebon den en de Unie BLHP krijgen bij Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Staatssecretaris Van Dam (Volkshuisvesting) zal nog voor volgende maand een voorstel bij de Kamer Indienen voor verrui ming van subsidie aan mensen, die bij stadsvernieuwing noodgedwon gen moeten verhuizen naar eea duurdere woning. Hij wil hun gedu rende vijf Jaar een bijdrage geven om te wennen aan de sprong vaa een lage naar een hogere huur. Op het ogenblik wordt deze subsidie slechts gedurende drie Jaar gegeven. De staatssecretaris zei dit zaterdag in het VARA-radioprogramma In de Roole Haan. datzelfde bedrijf jaarlijks een bedrag van 74.000 gulden aan contributie, wanneer veertig procent van het per soneel bi] een bond is aangesloten. Aan werkgeversbijdragen komt daar dan nog eens 22.000 grilden bij, zo becijferen de bonden. De industriebonden concluderen, dat de werknemers niet alleen in de onderneming, maar ook daarbuiten in een niet gelijkwaardige positie staan tegenover de werkgevers. „Ruim 67 miljoen gulden hebben de metaalwerkgevers uit hun onderne mingen gehaald om de stakingen van het personeel te breken. Geld, dat verdiend Is door de werknemers. Zij brachten de financiën bijeen, waarmee de ondernemers pistolen en messen kochten, die als wapens tegen de stakers zijn gebruikt", al dus „Actie". Van een verslaggever DEN HAAG De PvdA is dit week einde gereedgekomen met de kadi- daatstelling voor de Tweede- Kamerverkiezingen. De voor een kandidatuur beschikbare PvdA- bewindslieden en zittende Tweede- Kamerleden hebben op de zestien verschillende kandidatenlijsten een verkiesbare plaats gekregen, als er van wordt uitgegaan dat de PvdA haar huidige zetelaantal van 42 in de Tweede Kamer behoudt. Voor een plaats op de PvdA- kandldatenlijst kwamen nif t ln aan merking minister mevrouw Vorrink en staatssecretaris Polak, en de ka merleden mevrouw Barendregt, Franssen, Giebels, Knot, Lamberts, Nagel en Splnks. Premier den Uyl is in het hele land voor de PvdA lijstaanvoerder en staat op alle lijsten derhalve op de eerste plaats. De volgorde loopt daarna op de verschillende lijsten uiteen. Op min of meer verkiesbare plaatsen staan onder andere de in ternationaal secretaris van de PvdA Harry van den Bergh, de publicist Fred de Kam, het partijbestuurslld René Toussaint, Marijke Wüttrich, tweede-voorzitter van de rode vrou wen en PvdA-voorzitter Ien van den HeuveL 800 scholieren 'dakloos' Van een verslaggever ASSEN De achthonderd leerlin gen van de lagere technische school aan de Industrieweg zijn -dakloos geworden nu hun zes Jaar oude, tien miljoen gulden gekost hebbende schoolgebouw, zaterdag grotendeels is uitgebrand. De brand is volgens de politie vermoedelijk aange stoken. Toen de brandweer en de politie arriveerden, ontdekten zij dat er aan de achterkant van het gebouw een raam in een van de praktijklokalen JjPdf31 .was stukgeslagen. Aan de voorkant van het gebouw stond een deur open, die van binnen gesloten was. De politie heeft nog geen vermoeden wie de daders zouden kunnen zijn. Het gerechtelijk laboratorium ln Rijswijk is ingeschakeld bij het on derzoek. Van de 46 lokalen zijn er tien vernield. Op twee gymnastie klokalen en zes praktijklokalen na liepen de overige ruimten grote wa ter- en rookschade op. Het trappen huis, de kantine, de aula en de kan toren zijn volkomen vernield. De staalconstructie van het gebouw is door de enorme hitte tijdens de brand ontzet. Doordat het gebouw niet over ste nen tussenmuren beschikt kon het vuur zich vooral langs de houten plafonds snel verplaatsen. Volgens de directeur van de LTS, de heer G. T. Lenderink kan van een ramp wor den gesproken, omdat het heel moeilijk zal zijn onderdak voor de school te vinden. De politie van Assen heeft een deel van de nieuwe vleugel van het poli tiebureau beschikbaar gesteld om tijdelijk te fungeren voor het huls- vesten van de administratie, die ge deeltelijk kon worden gered, van de school. In het Noordbrabantse Overloon is zaterdagavond een kapitale boerde rij afgebrand. De schade wordt ge schat op twee ton. Toen de brand uitbrak waren de bwoners niet thuis. Over de oorzaak is nog niets bekend. Dat w< doom i februil tonder dier C( heeft bloede JiApe blinde ■V A «ma lerksu 4( hl) Mrillon Cee, R ««ook bet Ap «ld. Ei N oo. Hammc •erkzaj fchrtjve öns de Donnee •eersta lols dee

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8