Ook AZ'67 velt Feyenoord PUBLIEK VOLLEDIG VERGETEN Graafschap ook in geldnood FBO op oude voet verder Geen Van Hanegem-party in „de Kuip" Geilman breekt pink Degradatie komt dichtbij na nederlaag tegen FC Amsterdam MAANDAG 14 MAART 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 or ZEIST Het nieuwe bestuur van de FBO, dat zaterdag door de vergadering van de Federatie Betaald-voetbal Organisaties bij acclamatie werd gekozen, zal verder gaan op de lijn. die door het vorige bestuur was uitgezet. Deze beginselverklaring" werd zaterdag gedaan door mr. Eric Vilé, de nieuwe voorzitter en opvolger van Guus Couwen- berg die aan het eind van vorig jaar opstapte met zijn bestuur na meningsverschillen met de leiding van de sectie betaald voetbal. Het nieuwe bestuur van de FBO bestaat uit Eric Vilé (FC Utrecht) voorzitter, Eugène Lemmens (NAC) secre taris, Dik Passchier (FC Dordrecht) penningmeester en Herman Choufour (Den Haag), Aad Groeneveld (PSV), Gilles Kruysveldt (Amersfoort) en Leo van Zandvliet (Feyenoord) leden. Eric Vilé vertelde na de verga dering van zaterdag, die binnen twee uur was voltooid, dat de FBO met het doortrekken van de lijn-Couwenberg vooral wil optreden als werkgevers organisatie en vooral niet wil treden in de taken die typisch van de KNVB en het sectiebes- tuur zijn. De vergadering be sloot zo spoedig mogelijk te gaan werken aan de nieuwe structuur van het betaalde voet bal en het vastleggen van de plannen voor de vorm van het nieuwe sectiebestuur. Belang rijk wordt ook beschouwd het op gang brengen van de cao onderhandelingen met de ande re belangenorganisaties, die van de spelers (WCS) en trai ners (WON). Prominente programmapunten van de FBO zijn ook de onder handelingen met de NOS, waar bij de FBO meer stem wil héb ben dan vroeger omdat dit als een typische zaak van de clubs wordt beschouwd. Verder de stichting arbeidszaken betaald voetbal, het bemiddelingsbu reau van werkgevers en werknemers, dat het bureau In- ter Football de wind uit de zei len moet nemen. Over al deze werkzaamheden heen staan de aanbevelingen uit het rapport Christiaanse. len rapport dat voor de FBO nogal moeilijk ligt wegens de voorgestelde sanering en het in stellen van een klasse van onaf- hankelijken. Vilé vertelde dat het rapport veel vragen had op geroepen bij de FBO, maar dat een standpunt pas zal worden ingenomen nadat minister Van Doorn antwoord heeft gegeven op een vragenlijst die in samen werking met het sectiebestuur zal moeten worden opgesteld. Het bestuur van de FBO meent dat de afstand tot het sectiebe stuur betaald voetbal minder groot is dan aanvankelijk werd verondersteld. Een twistpunt was bijvoorbeeld de laatste brief van het sectiebestuur aan de minister van CRM. Een aantal clubs meende dat de KNVB een onjuiste weergave had verstrekt van de meningen die in de re gio-vergaderingen van sectie bestuur met de clubs naar voren waren gekomen. Vilé: ,,Het is vandaag duidelijk geworden dat de standpunten in de regionale vergaderingen nogal verschil lend waren en daarom heeft het sectiebestuur meningen naar voren gebracht die niet alge meen waren." De FBO heeft een vastomlijnde mening over de samenstelling van de nieuwe vergadering be taald voetbal en van het sectie bestuur. Wat de algemene ver gadering betreft wil men een niet al te omvangrijk lichaam en een sectiebestuur waarin clubs en spelers/oefenmeesters zijn vertegenwoordigd in een ver houding van vijf tot twee. De FBO meent dat de scheidsrech ters, als onafhankelijke groep, in de vergadering noch in het nieuwe sectiebestuur moeten zijn vertegenwoordigd. De vergadering van de FBO heeft ook het punt van de spe lersraden bij de verenigingen besproken. Het feit dat de spe lers voorstander zijn van een voorzitter van de raad, die uit de spelersgroep komt, was voor de werkgevers niet onaan vaardbaar. Daarmee heeft de FBO, die rekent op een basis van gesprek met het huidige sectiebestuur, ook een opening gemaakt naar de werkne- mersgroepen (spelers en trai ners) die enige moeite hebben met een sectiebestuur waarin zij slechts twee van de zeven zetels krijgen toebedacht. KERKRADE Ongeveer een kwartier voor het einde van de wedstrijd Roda JC-NEC. kwam de doelman van Roda Bram m{ Geilman, in botsing met Nico Veeken. Na verzorgd te zijn speelde Geilman de wedstrijd uit Na afloop bleek dat hij bij de botsing met Veeken de pink van de rechterhand had ge broken. door Richard Matthljsse ROTTERDAM - De aftakeling van Feyenoord is nog altijd geen halt toegeroepen. Het moet voor de clubleiding van de Rotter damse ploeg gisterenmiddag rond tien over half vier een uiter mate pijnlijke ervaring zijn geweest dat een allerminst impone rend AZ'67 zo gemakkelijk met een 0-2 overwinning afscheid kon nemen van de 35.000 toeschouwers. Een voor Feyenoord verras send aantal dat het in hoofdzaak dankte aan de terugkeer in de Kuip van de inmiddels 33 jaar geworden Willem van Hanegem. Vorig seizoen door Feyenoord afgeschreven en nu in de nadagen van zijn carrière een voorbeeldige werknemer bij het Alkmaarse voetbalbedrijf. Zo voorbeeldig zelfs dat de Kromme zich gisteren na afloop hoedde voor rancuneuze uitspraken aan het adres van Feyenoord waar hij per slot van rekening een deel van zijn voetballeven heeft liggen. Van Hane gem weigerde na het laatste fluitsig naal ook halsstarrig om zich op de schouders van zijn ploeggenoten te laten hijsen. „Dat vond ik absoluut niet noodzakelijk. Het was niet mijn zege alleen op Feyenoord. maar van geheel AZ", sprak een niettemin ge lukkige Van Hanegem, die zich tegen zijn oude club negentig minuten lang zo in toom hield dat Wellinga niet één keer tegen de middenvelder voor een overtreding behoefte te fluiten. In de afgelopen dagen hebben som mige media Feyenoord-AZ'67 trach ten op te kloppen tot een wedstrijd waarin Van Hanegem hoogst per soonlijk zijn •voormalige broodheer wel even zou afslachten. Welnu zijn nog altijd talrijk leger van fans zal op dit punt teleurgesteld huiswaarts zijn gekeerd. Van Hanegem had zelfs geen aandeel in de twee treffers van Kees Kist, die Feyenoord in de twee de helft velde. De Kromme, die kort na het begin op vrij stuntelige manier de bal aan zijn directe tegenstander Theo de Jong verloor, was zelfs zelden of nooit in de frontlinie te vinden. In opdracht van trainer Hans Kraay opereerde hij doorlopend ver achter de mid denlinie om De Jong geen kans te geven zich in de diepte te storten. Voor de rest kon Van Hanegem volstaan om de op de hem bekende wijze wat zijwaarts gerichte passjes naar zijn medespelers te sturen. En er was dan geen Feyenoorder te vin den die hem een strobreed in de weg legde. Het was overigens ln het eerste half uur aan het spel van beide teams duidelijk te constateren, dat dit met sentimenten overladen duel geken merkt werd door angstig en nerveus voetbal. Vooral Feyenoord maakte zulke dwaze bokkesprongen dat de ploeg zich op de borst mocht slaan dat AZ'67 de Rotterdammers niet op een 0-3 achterstand zette. Het was volstrekt onbegrijpelijk dat Kist, Vosmaer en Nygaard geen ge bruik wensten te maken van de pre sentjes die de kwetsbare defensie met een verbijsterende gretigheid rondstrooide. Tegen pak weg een handvol Alkmaarse mogelijkheden stond slechts één kans van Nico Jansen die echter te gehaast mikte. Na rust verdween de Feyenoord spits, die nog altijd met een gekwetste rech- terknie tobt van het toneel, zoals Mladen Ramljak al eerder uit de arena was verdwenen. „Ramljak speelde veel te apatisch en veel te flegmatiek", legde Boskov later uit. De dynamische Joegosla vische trainer liet dit keer zijn ge bruikelijke cllché's achterwege. Ge laten klonk het: „Ik weet het ook niet meer. Het enige positieve vond ik nog iiet optreden van Richard Budding. Wat kun Je nog meer van een elftal verwachten dat uit zulke Jonge spelers als Ernst, Van Dein- sen, Van der Korput en Budding bestaat". Toen Boskov halverwege de tweede helft het seintje kreeg dat AJax in Venlo een 2-0 achterstand had opge lopen, brulde hij dat inspirerende gegeven naar zijn vertwijfeld keur corps, dat heel even opflakkerde, maar daarna weer terugviel naar een bedenkelijk niveau. „Wij zijn de betere ploeg geweest. Ik vond het triest voor Feyenoord dat wij in de laatste tien minuten met de bal kon den doen wat we wilden", merkte trainer Hans Kraay op. De voormalige verdediger van Feye noord sprak er zijn verheuging over uit dat zijn formatie zo verrassend had toegeslagen. „Sommige spelers Kist kent geen pardon voor Rijsbergen en Feyenoord-doelman Treytel. Zijn schot zou dan ook het eerste doelpunt voor AZ betekenen. van AZ, dat kon Je duidelijk zien. waren niet opgewassen tegen alle spanningen. Dat leidde vaak tot on nodig balverlies. Maar voor het over ige ben ik blij dat het ons gelukt is de winst te pakken. Ik heb er negen Jaar op moeten wachten om in de Kuip te winnen". Kraay toonde zich verontwaardigd over het feit dat in de tweede helft vanuit de dug-out van Feyenoord door trainer Boskov en verzorger Meijer beledigende woorden over het privé-leven van verdediger Hugo Hovenkamp waren gebruld. „Het was in één woord schandalig". Bos kov ontkende echter met klem dat hij iets in deze geest zou hebben geroepen. „Geen sprake van. Ik heb alleen maar gezegd dat AJax met 2-0 achterstond". Hugo Hovenkamp was in deze tamme confrontatie Feyenoord maakte 10, AZ 14 overtredingen met 6 overtredingen de meest agres sieve speler. Na rust toen Kees Kist na uitstekend werk van Amtz en Nygaard AZ'67 naar 0-1 had getild, boften de Alkmaar de rs dat het scheidsrechter Wellinga ontging dat Hovenkamp de bal met de arm be roerde. Feyenoords smeekbede om een strafschop ging niet door. En toen Kist zich vervolgens knap door de Rotterdamse defensie heen draalde en met het linkerbeen opnieuw ver woestend uithaalde, verdween het laatste restje hoop uit Feyenoord dat sinds januari slechts vier maal heeft gescoord. De situatie wordt met de week hopelozer en als woensdagavond in Molenbeek in het Europa Cup-treffen tegen RWDM uitschakeling volgt, begint de brand pas goed. Wim van Hanegem: „Ik begrijp niet wat er met het elftal aan de hand is. Toen wij de strijd in Alkmaar met 1-1 gelijk speelden, vond ik Feye- door Johan Woldendorp ENSCHEDE - Pijnlijker had Spitz Kohn zijn spelers niet aan de schandpaal kunnen nagelen. De an ders zo rustige trainer van FC Twen te laat de leden van zijn elite-elftal slechts zelden als een baksteen val len. Maar gistermiddag, na de deer niswekkende vertoning tegen Sparta (1-1) had ook de Luxemburger weinig keus. „Wildschut moest ik wel uit het veld halen", zei hij bedroefd. „Hij was geblesseerd. Het liefst had ik niemand gewisseld. De kon het mijn reserves toch niet aandoen om ln zo'n slap elftal te spelen?" FC Twente en Sparta pretenderen professionele voetbalorganisaties te zijn, die weten wat het publiek voor zijn duur betaalde kaartjes mag ver wachten. Trainers verschuilen zich vaak achter huizenhoog opgestapel de belangen, wanneer zij een partij tje frank en vrij voetbal opofferen voor een tactiek, die even zwaar op de maag ligt als een stamppot bruine bonen bij het krieken van de dag. Daarom is het des te erger, dat twee ploegen, voor wie de competitie even belangrijk is geworden als de baard voor de keizer, hun toeschouwers durven te kwetsen met een wed strijd, waarvoor de gemiddelde zo meravondvoetballer zich diep zou schamen. FC Twente en Sparte heb ben de kans om aan klantenbinding te doen grandioos gemist. Over drie weken gaat de Enschedese club on getwijfeld de wonden van deze wan vertoning likken. De 7700 toeschou wers, die nu in het stadion Dlekman van de zon wilden genieten, zullen, wanneer Twente aantreedt tegen NAC, vast en zeker een andere be stemming voor de kostbare zondag middag zoeken. Spitz Kohn toonde daar alle begrip voor. „Hier valt geen goed woord over te zeggen. In de rust heb ik het dan ook hard gesteld: „Als Je denkt, dat Je het publiek weg kunt Jaeen. moet Je op deze manier doorgaan". De spelers zijn zich kennelijk niet bewust van het feit, dat ze met be roepsvoetbal bezig zijn. Twente vlamde alleen in de eerste vijf minu ten Ab Grltter scoorde toen ook, zij het nadat Pahlplatz en Wildschut hadden gefaald en in de laatste fase van de tweede periode. Terry Lees moest de bal liefst drie keer achtereen uit de doelmond werken. Sparta had de score toen allang ge nivelleerd. Op slag van rust Henny Michielsen alle vrijheid om FC Twente van zijn voorsprong te bero ven. Afgezien van het feit, dat het nooit zo ver had mogen komen, kon de thuisclub zich zelf het verwijt maken, dat ze de Rotterdammers in de beginminuten niet op een onover brugbare achterstand had gezet. Frans Thijssen en Theo Pahlplatz misten elk een unieke kans. „Geen wonder", kritiseerde Kohn zijn ploeg. „Aan de eerste vijf minuten kon je al zien, hoe slecht de spelers waren gemotiveerd". Binnenskamers wordt er verstandi ger over de toekomstmogelijkheden van het Twentse voetbal gedacht. FC Twente en Heracles besloten on langs om nauw met elkaar samen te werken. De hoofdmacht van de Al melose eerste divisie-club wordt op uitleenbasis versterkt met Jonge spelers van FC Twente, die de routi ne missen om tot een vaste kracht in de equipe van Spitz Kohn uit te groeien. Dat talent gedijt ln de op één na hoogste voetbalklasse beter dan in het anonieme C-elftal, dat niet al leen een vormingsinstituut voor be loftevolle spelers is, maar ook als opvangcentrum voor teleurgestelde en afgeschreven voetballers dienst doet. FC Twente en Heracles blijven zelfstandige stichtingen, maar gaan het beleid zoveel mogelijk op het gezamenlijke Twentse voetbalbe- lang afstemmen. In het licht daar van verlengde Heracles het contract door Jan van Galen AMSTERDAM De Graafschap, de eerste degradant van de eredivisie van dit seizoen? Het heeft er wel alle schijn van. Met nog acht wedstrijden te spelen, vijf punten achterstand op nummer drie van onderen NEC en zelf nog drie punten van FC Amsterdam, waar gisteren met 2-1 werd verloren, lijkt De Graafschap zich in een hopeloze positie te hebben gemanoeu vreerd. Om zich alsnog te kunnen handha ven dienen alle in het verschiet lig gende wedstrijden gewonnen te wor den, een zoals uitblinker-routinier Guus Hiddink terecht opmerkt: „on mogelijke opgaaf, als Je het reéel bekijkt, want nu draalt het niet al leen nog maar om het aanwezige potentieel, technisch gesproken, maar ook omdat een aantal Jongere spelers als Emie Brands de klap wel moeilijk zullen kunnen opvangen. Wat overigens best logisch is." Hoe ver het defaitisme al Is doorgedron gen binnen de gelederen van De Graafschap valt ln het algemeen bij de spelers te beluisteren, bij de pas aangetrokken trainer Hans Dorjé en in het bijzonder bij manager Joop van der Klink. Na alle tegenslagen van dit seizoen (het min of meer gedwongen vertrek van trainer Evert Teunissen, de perikelen over zijn op volging. de slechte resultaten en de benarde financiële positie) is ook Van der Klink niet meer in staat het hele gebeuren rustig over zijn kant te laten gaan. Van der Klink: „Bij degradatie en daar moeten we zo langzamerhand wel zo'n beetje van uitgaan, is het een zaak van afwegen of we als club nog wel een bestaansrecht hebben. Dit seizoen hebben we clubs van naam thuis ontvangen waarbij geen sterveling kwam kijken. Tegen die zelfde clubs hebben we ook een paar aardige resultaten gebbekt. Ik vraag me af, wat het dan straks in eerste- divisie moet gaan worden. Daarmee komen we dan ook gelijk bij een eventuele oplossing. Hoe vervelend het ook is om te melden, maar zon der de hulp van de gemeente kunnen we geen kant op. We zijn bij de normale uitgaven niet buiten de be ramingen getreden, maar door het uitblijven van recette-Inkomsten is er een dusdanig exploitatie-tekort Een handvol Amsterdam-aanhangers (niet in beeld) kijken hun ogen uit als Van Bommel 2-0 scoort. ontstaan, dat we de problemen niet zelf meer kunnen oplossen." Het is overigens maar de vraag of de gemeente toeschietelijk wil zijn, want naar wat ik er van begrepen heb, ziet men eerstedivisie-voetbal niet zo zitten en is het ook een poli tiek steekspel geworden binnen de gemeenteraad. Donderdagavond vindt er een gesprek plaats tussen ons en de gemeente. Dat gesprek zal de nodige opheldering moeten ver schaffen. Krijgen we geen toezeggin gen, Ja. dan moet De Graafschap maar ophouden te bestaan". Alle problematiek binnen degelede ren kwam in de wedstrijd tegen FC Amsterdam nog eens overduidelijk naar voren. In de malaise deelde Eredivisie Eindhoven-NAC 1-1 FC WV-AJax 2-2 FC Twente-Spart* 1-1 FC Utrecht-FC Den Haag S-l Telstar-PSV 2-2 Go Ahead-Haarlem 2-1 Feyenoord-AZ '67 0-2- FC Amsterdam-De Graafschap 2-1 Roda JC-NEC 1-0 Zaterdag: NAC-FC VW, Sparta-FC Utrecht, PSV-Oo Ahead, NEC-Eindhoven. Zondag: AJax-FC Twente. FC Den Haag-Telstar. Hoar- lem-Feyenoord. AZ'87-FC Amsterdam, De Graafschap-Roda JC. Eerste Divisie SC Cambuur-Vitesse 1-0 Veendam-SW 1-1 Volendam-Excelsior 1-1 Fortuna SC-FC Dordrecht 1-1 FC Den Bosch-FC Vlaardingen 1-1 SC Amersfoort-MW 2-3 Helmond Sport-Heracles 3-2 Wageningen-FC Groningen 1-1 noord de sterkste ploeg ln de eredi visie, maar daar is nu niet veel meer van over". Gisteren waren het slechts Treijtel, Schneider, De Jong en Rijsbergen die zich nog enigszins boven de grauwe middelmaat konden uittil len. De meedogenloze kritiek die nu al week na week over het elftal wordt uitgestort heeft bovendien het laatste restje zelfvertrouwen weggenomen. Het wordt bij Feye noord hoog tijd dat de clubleiding eens bij zichzelf te raden gaat ln hoeverre de laatste Jaren een ver antwoord aan- en verkoopbeleid is gevoerd. Feyenoord-AZ '67 0-2 (O-O) - 70: Kist 0-1. 74: Kist 0-2. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschou wers: 35.000 Feyenoord: Treytel; Schneider. Ramljak (Van de Korputl. Rijsbergen, Vos, De Jong. Kreuz, Van Deinsen; Budding. Nico Jansen (Ernst), Vreysen. AZ '67: Meskovlc; Van Rijnsoever. Vonk. Spel- bos, Hovenhamp: Arntz, Van Hanegem. Ny gaard; Metgod. Kist, Vosmaer (Nijdam) WUlem II-Heerenv. 1* MW 25 15 6 4 36 56-22 Vitesse 23 IS 4 4 34 54-21 PEC 24 12 10 2 34 34-18 Wageningen 24 11 8 5 30 42-30 Groningen 24 10 9 5 29 32-23 Volendam 25 10 9 6 29 37-31 Excelsior 24 9 10 S 28 33-28 Cambuur 25 10 6 9 26 30-36 Fortuna/SC 24 9 7 8 25 39-37 Willem II 24 8 8 8 24 34-34 Den Bosch 25 7 10 8 24 35-31 Heerenveen 25 10 4 11 24 27-30 Veendam 25 7 9 9 23 34-36 Helmond Sport M 6 9 11 21 25-36 Vlaardingen 24 6 8 10 20 25-29 Amersfoort 24 7 4 13 18 24-43 SVV 23 5 6 12 16 17-32 Dordrecht 23 4 6 13 14 18-39 Heracles 25 1 5 19 7 19-59 Vitesse en PEC periodekampioen Zondag: PEC- SC Cambuur, Vlteaae-Veendam, 8W-Volendam, Exeelalor-Fortuna SC. fC Dordrecht-FC Den Bosch, FC Vlaardlngen-8C Amersfoort, MW-Helmond Sport, Heraclcs- Wagenlngcn, FC Oronlngen-Wülem II. Periode Stand met zijn trainer Hennie Hollink nu al tot de zomer van 1979. „Ik wil wel zo eerlijk zijn om te stellen, dat we met deze vorm van samenwerking ook onze eigen be langen in het oog houden", zegt FC Twente manager Ton van Dalen. „We hebben enkele aardige jeugdspelers, die we niet los willen laten. Wanneer zij in het eerste elftal van Heracles een vaste plaats kun nen veroveren, is dat voor alle par tijen beter dan de huidige situatie. Een voorwaarde is natuurlijk wel, dat Heracles een behoorlijke ploeg op de been kan brengen". FC Twe nle-Sparta l-I (I I). - 4 ThIJSien 10.44 Michielsen I-I Scheidsrechter Ram Toeschouwers 7700. FC Twente: Van Oerven; Van lerssel. Overweg. Drost. Bmggink. Thijssen, Van der Vall. MUh- ren; wildschut (Jeurrng). Oritter. PahlplaU Sparia; Doesburg, Jansen. Balkensteln. Visser. Weerdenburg. Lees. De Ooey. Michielsen (Van der Meeri; Van Zoest (Erkelens). Clarke. Van Staveren Cambuur Helmond Sport Excelsior Wageningen MW FC Groningen PEC Fortuna SC Willem II Volendam Veendam FC Den Bosch Dordrecht Vitesse Amersfoort Heerenveen SW Vlaardingen Herades 8 6 2 0 8 3 S 0 8 4 2 0 7 4 2 1 8 3 4 1 7 3 3 1 7 2 4 1 7 2 4 1 7 2 3 2 8 2 3 3 8 2 3 3 8 2 3 3 7 14 2 6 2 13 7 13 3 8 2 15 6 12 3 7 115 8 0 2 6 14 14- 6 11 10- 7 10 10- 4 10 13- 8 10 11-10 9 12- 7 8 8-7 8 11-11 7 9-10 7 14-14 7 10-10 7 9-10 6 6-8 5 5-8 5 8-12 5 9-15 4 3-5 3 7-10 2 10-18 Topscorers EREDIVISIE. Kres Kist. nummer twee op de topscorersUjst u in het stadion Feyenoord. dank zt) twee doelpunten, een stapje dichter bij Ruud Oef U gekomen, die in Venlo bij VW een keer scoor de Kist was op deze zondag met gemiddeld precies drie doelpunten per wedstrijd niet de enige die twee doelpunten maakte, ook Jovano- vlc iVWl, Cabo en Van Veen lUtrechti en Van Bommel (Amsterdam) scoorden twee keer. 1 Geels (AJax) 27. 2 Kist (AZ 67) 22. 3 Van der Kuylen (PSVI20.4. Nico Jansen Feyenoord 118. 5 Van Veen (Utrecht) en Nannlnga (Roda JC) 15. 7 Clarke iSparta» 12.8 OroenewegiNACien Posthumus (NEC) II 10 Kreuz (Feyenoord) 10 EERSTE DIVISIE. Van de vijftien produktiefste spelers uit de eerste divisie hebben er dit weekeinde slechte drie een doelpunt gemaakt, namelijk Bonfrtre (MW). Peters (Den Bosch) en Haan (Cambuur). die daardoor ieder een trapje op de lijst stegen Bursac van het niet scorende Vitesse bleef lijstaanvoerder, want. ook zijn naaste concur renten Engbersen (Fortunai en Brokamp (MVVi kwamen niet tot doelpunten l Bursac (Vitesse) 15. 2 Engbersen iPortuna SC) 14. 3 Brokamp (MWi 13. 4 Bonfrere (MVV^, Oldenburger (Veendam) en Bakker (Groningen) 12.7. Blsh (Wagenlngcnl en Peters (Den Bosch) 11, 9 B. Bond (Volendam). Haan (Cambuur) en Oerdsen (Vitesse) 10, 12 Vcencn- daal (Vitesse) 0.13. Oroenendljk (Wagenlngem. Van Dtggele (Excelsior) en Dekker (MW) 8 trouwens FC Amsterdam ook volop. Op zich niet zo n verwonderlijke zaak, want Amsterdam kent nage noeg dezelfde problemen. Identiek dan ook waren de verrichtingen over de gehele Unie genomen, al vormde het eerste half uur van de wedstrijd daar een uitzondering op. Juist in die fase toonde FC Amster dam zich nadrukkelijker aan en eta leerde De Graafschap een ongeken de matheid. Het ontbreken van de nodige agressie, wil en inspiratie brak de Doetlnchemers dan ook op. want Juist ln die periode scoorde FC Amsterdam twee maal. Belde doel punten kwamen op naam van WlUy Bommel (slecht afgestopt door Em ie Brands) en ook belde malen kwam de voorzet van Oeert Meier (zijn directe bewaker Henk Over- goor verkeek zich keer op keer en werd dan ook later vervangen). AUe kansen die daar no opvolgden wer den hopeloos om zeep geholpen. De tegen treffer van Kees Storm maak te verder weinig meer uit. PC Amsterdam De Graaftrhap H. (2-*) 4 Vin Bommel 1-0 14 Vin Bommel 2-0. 54 Storm 2-1. Scheidsrechter DrasUma. Toeschouwen- 3500 FC Amsterdam: Jongbloed. Swart. Koopman. De Leeuw (Swerlsseni. De Jong. Blanch!. Van der Merkt. Oito, Van Bommel. Weücl. Meijer (Van Veenendaal) De Graafschap: Van Zoghel. O verfoor (Marljti, Brandta. Van Londen. Kerlln, Joop Koenden (Nanlohyi. Hlddlnk, Van Vetnendaal, Veen. 8torm, Hazelhekke. Lotto LOTTO Lotto nummer II De getallen zijn: 1-3-18-10-20-36 Reservegetal 14 Aantal deelnemers 914 047 Inleg J70S72S gulden Eerste prijs 818 077 gulden Tweede prijs 170 022 gulden Derde prijs 284 033 gulden. Vierde en vijfde prlja 333 044 gulden. DUITSE LOTTO De winnende getallen In de Westduitee lotto van zaterdag *Un: 8. 9. 10. 16. JJ en 46. Het reaervegetal is 16. Het winnende getal ln ..Spel 77" van zaterdag la: 7537327. Sporttoto Jota nummer II. Aantal deelnemen 225 267. Inleg: 726 529 gulden. Prijzengeld 393 305 puiden Eente prlja plus Jackpot 186 244 gulden Tweede prlja 86 275 gulden Derde prijs: 120 785 gulden Jeugdcompctitie JEUGDCOMPETfTÏE EERSTE KLASSE DEN HAAO-NEC 3-1. De Oraaiachap-Volendam 2-2. AZ'67-Amsterdam CV2, Sparta Oo Ahead I I. P8V-Feyenoord 04), HaaHem-FC Utrecht 12, MW-AJax 3-0 TWEEDE KLASSE A: PC Oro- nlngen-BC Cambuur 5-1PEC Veendam 0-1Ex- celaior-Telsiar 14). 8W-6C Amersfoort 6-2. Keraclee-Heeienveen 2-4, PC Vlaardingen PC Twente 0-1. TWEEDE KLASSE B: Roda JC- Eindhoven 3-1, PC DordrechLHelmond Sport M, Vlteaae-PC Den Bosch 11. NAC- Wafeningen H, WUlem U-PC VW 3-L

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11