Israël reageert lauw op voorstellen Carter Wf m Franse lokale verkiezingen kunnen herverdeling inluiden Gandhi zet militairen in Ian Smith deelt defensie op Suarez overweegt deelname verkiezingen f1 PLO: VS praten Israël na Vrees voor onrust in Zuid-Afrika Oppositie: om verkiezingen te beïnvloeden Betogingen en stakingen in Baskenland Zuidamerikaanse landen willen blanke Rhodesiërs Roemenië wil bouwers vervolgen Angolezen zouden Zaire binnenvallen Oud-ministers in Italië voor de rechter 'i mi Cailaghan op bezoek Verschijnselen van ontbinding in beide blokken VRIJDAG 11 MAART 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartel CAIRO (Reuter, UPI) Woordvoerders van de Israëlische regering hebben zeer lauw gereageerd op de blauwdruk van de Amerikaanse president Carter voor het Midden-Oosten. Een woordvoer der van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO noemde de voorstellen van Carter „een Israëlisch idee in een Amerikaans jasje". Israëlische woordvoerders noemde de ideeën van de Amerikaanse presi dent een herleving van het voorstel van de vroegere minister van buiten landse zaken Rogers (1970), dat voor zag in kleine grenscorrecties ten gunste Isröl op de grenzen van 1967. Een dergelijke plan als basis voor een definitieve vredesregeling voor het Midden-Oosten is voor Israël on aanvaardbaar. De verwijzing van Carter naar open JOHANNESBURG (AP. Reuter) Het economisch Instituut van Stel- lenbosch heeft gewaarschuwd voor nieuwe onrust in Zuid-Afrika na de sterke stijging van de kosten van levensonderhoud. Gisteren werden de treinkaartjes 16 procent duurder, terwijl eerder alcohol, sigaretten en olie in prijs waren verhoogd. Vol gens een woordvoerder van het Stel- lenbosch instituut zijn zulke verho gingen „onverstandig" na de onrust in de zwarte stadsdelen vorig Jaar, waarbij ongeveer vijfhonderd men sen om het leven kwamen. Vereet kwam toen vooral ook van forensen die in de zwarte stadsdelen wonen en in de blanke centra werken. Zij ook moeten nu meer voor de trein betalen en gevreesd wordt dat dat tot nieuwe onrust zal lelden. Perscode De onlusten in de zwarte woongebie den leidden tot verschillen van me ning tussen de Zuidafrikaanse rege ring en de pers, die van opruiende verslaggeving werd beschuldigd. Er begonnen onderhandelingen over de berichtgeving, maar deze werden af gebroken. nadat de kranten gewei gerd hadden beperkingen te aan vaarden. Minister van binnenlandse zaken Connie Mulder, zal nu van daag een verklaring in het parle ment afleggen. Naar verwachting zal hij strenge maatregelen aankon digen tegen kranten die een door de regering opgestelde code over treden. grenzen met vrije handel, toerisme en culturele uitwisseling komt dich ter bij de gedachte die Israël over vrede heeft dan enige uitspraak die eerder door de Amerikaanse rege ring is gedaan. Rabin In een telefonisch interview met de Israëlische radio verklaarde premier Rabin, die een bezoek heeft gebracht aan de Verenigde Staten, dat Israël nog met de Verenigde Staten van mening verschilt over de loop van de definitieve grenzen in het Midden- Oosten. Israël verzet zich tegen te rugtrekking uit het overgrote deel van de bezette gebieden, zolang er geen echte veiligheidsgaranties bestaan. De afscheidsplechtigheden die het bezoek van Rabin aan Washington moesten afluiten zijn gisteren ab rupt afgebroken in verband met de drievoudige gijzelingsactie in de Amerikaanse hoofdstad. Fuctiona- rissen verklaarden dat de af- scheidsceremonle was afgelast om veiligheidsredenen. Schep zout Een Palestijnse woordvoerder heeft de uitspraken van president Carter van de afgelopen week afgedaan met de opmerking dat het Israëlische lo gica op zijn Amerikaans was. Abdel- Mochsen Aboe-Maizer hekelde voor al de door Carter gelanceerde ge dachte dat Israël veiligheid te kun nen garanderen, ook wanneer de be zette gebieden weer aan de Ara bische landen zijn teruggegeven. De Palestijnse woordvoerder ver klaarde voorts dat er geen verande ringen zullen worden aangebracht in het nationale handvest van de Pales- tljnen, dat zegt dat de gewapende strijd de enige manier is om een einde te maken aan het zionistische Israël. Politieke waarnemers nemen deze stellingname met een flinke schep zout en achten deze gericht op de Interne samenhang van de Pales tijnse nationale raad bijeen om zich te beraden over de toekomstige ont wikkelingen in het Midden-Oosten. De kans op een door president Sadat van Egypte bepleite federatie tussen de PLO en Jordanië lijkt te groeien, nu overeengekomen is dat de Pales tijnse leider Jasser Arafat nog deze maand een bezoek zal brengen aan Jordanië. Het is voor het eerst sedert 1970 dat de Palestijnse leider weer door koning Hoessein zal worden ontvangen. Vredesmacht De Arabische leiders die in Cairo hebben deelgenomen aan de Afro- Arabische topconferentie, hebben het plan van de Libanese president Sarkls voor de legering van een vre desmacht van de Verenigde Naties en Arabische landen aan de Libane se zuidgrens afgewezen. De Libanese president zou nu hebben besloten het geregelde Libanese leger naar het zuiden te sturen voor het handhaven van de vrede tussen de elkaar bekampende linkse moslims en Palestijnen en christelijke mili ties. Overigens is de hevigheid van de gevechten in het zuiden van Libanon sterk afgenomen. De christelijke mi lities zijn er de afgelopen weken in geslaagd de Palestijnen en moslims terug te dringen. Ze werden daarbij gesteund door Israël. Andere bron nen spraken gisteren over het sturen van het geregelde Libanese leger naar het zuiden tegen. Studenten aan de universiteit van New Delhi gingen gisteren in hongerstaking uit protest tegen het niet vrijlaten van politieke gevangenen in India. NEW DELHI (Reuter. UPI) Vol gens de Indiase oppositie heeft de regering militairen ingezet om de verkiezingen van de volgende week te beïnvloeden. Een woordvoerder van de Janata-partij (waarin een groot deel van de oppositie samen werkt) zei dat grens- en reservepoli- tie naar verschillende districten is gestuurd, omdat premier Indira Gandhi ,,in paniek is geraakt, en geen vertrouwen heeft in plaatselij ke ambtenaren en politie". Volgens de zegsman zijn de para-militaire troepen ook bedoeld om de toestand onder controle te houden, als de regerende Congrespartij de verkie zingen zou verliezen. Dat dat niet uitgesloten is bleek gisteren uit peilingen in Bihar, één van de twee sleutelstaten in India, goed voor S4 zetels in het 542 zetels tellende lagerhuis. De oppositie zou er op meer aanhang kunnen rekenen dan de Congrespartij, evenals in het aangrenzende Uttar Pradesj (85 ze tels). Beide staten (in noord-oost India) behoren tot de minst ontwik kelde van het land. Regering en op positie hebben heide in hun verkie zingscampagnes sterke nadruk ge legd op Uttar Pradesj en Bihar. In het aangrenzende Pakistan, waar maandag verkiezingen zijn gehou den, heeft de oppositie haar kandi daten die een zetel in de nationale vergadering hebben veroverd, opge roepen die op te geven. Dit uit pro test tegen de „frauduleuze, bespot telijke en onwettige" gang van zaken bij de stembusstrijd. De oppositie boycotte gisteren de verkiezingen voor de vier provinciale vergaderin gen, die overigens rustig verliepen. MADRID (UPI, Reuter) Een woordvoerder van de Spaanse regering heeft gisteren openlijk toegegeven dat leden van het kabinet overwegen hun neutraliteit op te geven en mee te doen aan de komende verkiezingen, die volgens nog steeds onbevestigde berichten op 5 Juni zullen plaats vinden. Volgens berichten ln de Spaanse pers voelen premier Suarez en ver schillende ministers zich zo langza merhand genoodzaakt mee te gaan doen aan een nog te vormen centrum-linkse verkiezingscoalitie. De drang hiertoe wordt steeds groter nu de Volks alliantie van oud- SALISBURY (UPI/AP) Premier Ian Smith van Rhodesië heeft een kabinetswijziging bekendge maakt die erop neerkomt dat de verantwoordelijkheden van de defensie over vier belangrijke ministeries worden verdeeld. Minister van landerijen en natuurlij ke hulpbronnen Mark Partridge wordt minister van defensie, ter ver vanging van Reginald Cowper. die drie weken geleden is afgetreden na moeilijkheden over nieuwe stringen te mobilisatiemaatregelen. Cowper verklaarde later dat hij ook zijn ont slag had ingediend omdat Smith hem buiten de militaire planning hield. Cowper droeg ook de verantwoorde lijkheid voor mankracht en coördi natie. Deze verantwoordelijkheid werd eind februari gegeven aan mi nister van gezondheid en arbeid Owen Cronje, die er de nieuwe titel minister van mankracht en sociale zaken bij kreeg. Begin deze week droeg Smith de coördinatie tussen de activiteiten van verschillende ministeries en het veraekeren van de coördinatie tus sen de civiele en militaire sectoren, op aan Roger Hawkins, die minister van gecombineerde operaties werd. In de bekendmaking van donderdag werd meegedeeld dat luchtmaarschalk-b.d. Archie Wilson, de portefeuille van Hawkins van transport, energie en posterijen overneemt. Hawkins is ook adjunct- voorzitter van de oorlogsraad onder voorzitter Smith geworden. Wat voor taken de nieuwe minister van defen sie heeft gekregen is vooralsnog niet uiteengezet. De portefeuille van landerijen en na tuurlijke hulpbronnen ls gegaan naar minister van onderwijs Philip Smith en diens portefeuille naar mi nister van binnenlandse zaken Wilfrid Walker. Overlappen In een commentaar op de versprei ding van defensie over zoveel minis ters. schreef de Rhodesia Herald dat dit zou leiden tot een topzwaar be stuursapparaat waarbij het elkaar overlappen van verantwoordelijkhe den onvermijdelijk is. Op een ogenblik waarop snelle besluitvor ming geboden is, aldus de Rhodesia Herald, kan niets zo schadelijk zijn als de ervaring van vertraging door ambtenarij. „Laten we hopen dat de nieuwe opzet het tegengestelde ef fect heeft en tot nieuwe stroomlij ning leidt", aldus de krant. Na Argentinië. Brazilië en Uruguay tracht nu ook Paraguay blanke Rho- deslsche boeren over te halen zich ln Zuid-Amerika te vestigen. Daartoe bevindt zich op het ogenblik een vertegenwoordiger in de Rhode- sische hoofdstad van een investe ringsbedrijf uit Paraguay, Isaac Broido, die de boeren land tracht te verkopen. „Paraguay zou Iets zijn voor uw boeren. Het ls een nieuw, onderontwikkeld land met veel vruchtbare grond," zei Broido. „Veel gewassen die ln Rhodesië worden geteeld treft men ook bij ons aan." Als een Rhodesiër emigreert mag hij maar ongeveer 4500 gulden meene men. Daarom stelde Broido voor dat boeren die wilden gaan in zijn land coöperaties moesten vestigen waar allen financieel toe konden bij dragen. minister Fraga Iribame, die rechts van de regering opereert, steeds meer opgang maakt. Tot de Volksalllantle behoren tal van groepen die onder leiding staan van vroegere Franco-aanhangers. Een actieve deelname van de niet onpopulaire Spaanse premier aan de verkiezingen zou de Volksalliantie de wind uit de zeilen moeten nemen. Tot nog toe zijn alle pogingen voor de vorming van een centrum-linkse coalitie steeds gestrand bij gebrek aan een aantrekkelijke en sterke voorman. Suarez ls momenteel de meest populaire politicus in Spanje. Alfonso Osorio, woordvoerder van premier Suarez, zei ln een interview: „In leder democratisch land kan de regering niet alleen beslissen, maar moet zij vragen om het oordeel van het volk. In Spanje wordt deze els gecompliceerd doordat we nog bezig zijn het democratisch stelsel te vesti gen en doordat veel mensen menen dat de regering bij dit proces een neutrale positie moet inneman". Met deze woorden nam de woordvoerder afstand van eerdere uitspraken van de premier dat hij zeil een neutrale positie wil innemen. Baskenland De Spaanse politie heeft gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag gevechten geleverd met demon stranten in de Baskische provincie Gulpuzcoa. In de hoofdstad San Se bastian richtten betogers op tal van plaatsen barricades op, die dan weer door de politie omver gehaald wer den. Daarbij maakte de politie ge bruik van traangas en rubber kogels. De acties richtten zich tegen de ge welddadige dood van twee aanhan gers van de Baskische afscheidings beweging ETA De twee mannen werden door de ln Baskenland geha te Guardia Civil woensdag gedood toen zij weigerden met hun auto te stoppen bij een controlepost op een weg bij San Sebastian. BIJ het vuur gevecht dat toen uitbrak kwamen twee ETA-leden om het leven en werd één gewond. In alle Baskische provincies ls giste ren gestaakt. Winkels en bedrijven waren gesloten. Ongeveer 32.000 ar beiders verschenen niet op het werk. De ETA noemde ln een telefonische boodschap aan een Baskisch radio station de schietpartij een belangrij ke stap terug op de weg naar vrede en verzoening ln Spanje. De ETA deed een oproep uitgaan tot demon straties voor amnestie, vrijheid en ontbinding van de onderdrukklngs- BOEKAREST (AFP, Reuter) - Pre sident Ceausesco van Roemenië wil de architecten en bouwers van enke le moderne gebouwen die door de aardbeving zijn ingestort gaan ver volgen. Zij zullen worden beschul digd van het overtreden van technische bepalingen en nalatig heid door de gebouwen niet zo sterk te maken dat zij de aardbeving had den kunnen doorstaan. De president wees de Amerikaanse waarschuwing inzake een mogelijke aardbeving over enkele dagen of maanden van de hand, maar „men kan er nooit zeker van zijn", zei hij. Volgens hem was de waarschuwing gebaseerd op onvolledige en onbe trouwbare gegevens en geloven Roe meense deskundigen niet dat er weer een ramp voor de deur staat. maatregelen uit het tijdperk Franco. De Spaanse regering deed vorige week een symbolische concessie aan de Basken door de twee meest strijd bare provincies, Gulpuzcoa en Vis- caya, plaatselijke vergaderingen van notabelen toe te staan. Vandaag ver gadert de Spaanse regering over uitbreiding van de amnestie voor politieke gevangenen. Ook deze maatregel zou verder tegemoet ko men aan de eisen van de Basken. KINSJASSA (Reuter) Huurlingen uit Angola zijn het aangrenzende Zaïre (het vroegere Kongo) binnen gevallen. Het Zaïrese persbureau AZAP heeft dat bericht en zei dat een klacht bij de secretaris-generaal van de Verenigde Naties zal worden Ingediend. Volgens het persbureau kwamen de huurlingen binnen in de provincie Saba (het vroegere Katanga). Er zijn harde militaire maatregelen ge nomen, aldus AZAP. President Mo- boetoe Sese Seko die buiten de stad was, is naar Kinsjassa teruggekeerd en zal zo snel mogelijk een toe spraak voor radio- en televisie houden. De betrekkingen tussen Angola en Zaïre zijn zeer gespannen. Eerder is vanuit Angola bericht dat tweehon derd Zalrezen en Angolezen onder leiding van Europese huurlingen Angola waren binnengevallen. ZIJ zouden het dorpje Pangola hebben aangevallen en burgers hebben ge dood. Moboetoe heeft dit ontkend en aangedrongen op een onderzoek. Tijdens de burgeroorlog ln Angola steunde Zaire de verslagen bewe ging FNLA. die onder leiding stond van een zwager van Moboetoe. De FNLA en de de met haar verbonden Unlta (die ln het zuiden van Angola actief was) zou zich niet bij het ver lies hebben neergelegd. De Angolese regering heeft meerdere malen ge waarschuwd voor een inval vanuit Zaire door FNLA-aanhangers, die de beschikking zouden hebben over Amerikaanse en Franse wapens. ROME (Reuter) Het Italiaanse parlement heeft besloten dat de twee oud-ministers van defensie, de christen-democraat Luigl Gui en de sociaal-democraat Mario Tanassi voor het consitutionele hof moeten terecht staan wegens hun aandeel in het Lockheed-schandaal in Italië. De stemming was 487 voor en 451 tegen wat senator Oui betreften 513 voor en 425 tegen voor afgevaardig de TanassL ZIJ worden er met negen anderen van beschuldigd in 1970 de aankoop van 14 Lockheed Hercules- vliegtuigen te hebben bewerkstel ligd tegen betaling van steekpennin gen voor minstens 1.6 miljoen dollar. - A f.fc/ De Amerikaanse president Carter en zijn vrouw en de Britse premier et) mevrouw Cailaghan luisteren naar de volkliederen van de beide landen. Het echtpaar Cailaghan brengt óp het ogenblik een bezoek aan de Verenigde Staten. door Bert van Panhuis De „slag om Parijs" mag dan de meeste aandacht van de verkiezingen van zondag in Frankrijk hebben weggezogen ook in ruim 36.000 andere gemeenten gaat men die dag en de zondag daarop naar de stembus. Veel van de perikelen, die de strijd in Parijs beheersen „oorlog" tussen aanhangers van president Giscard d'Estaing en gaulllstenlelder Chirac en verslechterende betrekkingen tussen communisten en socialisten doen zich ook, zij het in lichtere mate en met minder invloed voor in de provincie. be gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk zijn in drie soorten onder te verdelen. In de eerste plaats zijn dat de gemeenten met minder dan 2500 inwoners. Daar worden veel raadsleden, ook al behoren ze tot een Politieke partij, op persoonlijke titel gekozen. Voor de gemeenten tussen 2500 en 30.000 inwoners geldt een andere regeling, namelijk dat er lijs- Jen worden opgesteld, waarbij de kiezer de mogelijkheid heeft een voorkeurstem uit te brengen. In de gemeenten met meer dan 30.000 In woners zijn de lijsten onverander baar: een voorkeurstem ls dus niet mogelijk °e situatie ln veel gemeenten ver schilt aanzienlijk met die van de vorige verkiezingen voor een ge meenteraad ln 1971. Met name ln de kleinere plaatsen droegen de lijsten geen landelljk-polltleke naam maar zetten zich slechts ln voor het belang van de gemeente zeil, de Franse ver sie dus van „Gemeentebelangen". Bovendien stond het centrum nog los van de gaullisten en onafhanke lijke republikeinen, terwijl het nu deel uitmaakt van de regeringsmeer derheid. Die centrtsten zijn zeker op lokaal niveau van groot belang. Van de 221 gemeenten met meer dan 30.000 inwoners hadden er 54 een burgemeester van het centrum tegen 45 voor de communisten, 41 voor de socialisten, 30 voor de gaullisten en 13 voor de giscardlstlsche onafhan kelijke republelnen. Daarnaast zijn er 28 niet partijgebonden burge meesters die meestal echter met hun opvattingen in het midden van het politieke bestel zitten. Het centrum ls dus ln de provincie een veel be langrijker groep dan ln de nationale politiek. Een derde verschil met 1971 is dat communisten, socialisten en links ra dicalen in 1972 een gezamenlijk pro gramma hebben opgesteld voor het geval de huidige regeringscoalitie het veld zou moeten ruimen voor „links". Dit program mag dan alleen voor de nationale politiek zijn be doeld het werkt wel degelijk op plaatselijk niveau door. Vandaar dat de verkiezingsstrijd in de gemeenten deze weken veel meer een politiek gezicht heeft gekregen dan bij voor gaande keren het geval was. In veel gemeenten boven de 10.000 inwoners hebben Jinks" en „rechts" dan ook gemeenschappelijke lijsten opge steld. Verdeeldheid Dat geldt overigens niet voor alle gemeenten. In de 221 gemeenten met meer dan 30.000 Inwoners hebben de regeringspartijen ln ruim 20 geen eenheldslljst kunnen opstellen en bij links' zijn de verhoudingen onge veer hetzelfde. .Rechtse' verdeeld heid ls er behalve ln het prominente Parijs bijvoorbeeld ook In Avignon, Brest, Menton. Nancy, Perplgnan en Versailles. In Brest bijvoorbeeld Is er een bittere vete tussen de huidige burgemeester en zijn voorganger, die elkaar de eerste plaats op de lijst niet gunden. In Nancy konden de centrtsten en de door het oude won derkind Jean-Jacques ServanSchrel- ber gesteunde giscardist het niet eens worden. In Perplgnan staan centrtsten, gaullisten en glscardlsten broederlijk op één lijst, alleen zonder goedkeuring van de partijtoppen. 'Links' is verdeeld ln bijvoorbeeld Aix-en-Provence, Marseille en Lens. In alle drie gemeenten weigeren de socialisten samen met de communis ten op één lijst uit te komen. Dit heeft in Alx geleid tot een lijst van rechtse socialisten en llnksradlcalen en een lijst van linkse socialisten en communisten. De communisten zijn vooral verbolgen over de verdeeld heid in Marseille waar de socialis tische coryfee Gaston Defferre een man van de rechtervleugel van de partij de eenheldslljst heeft geblokkeerd maar wel beloofd heeft dat de communisten betrokken zul len worden bij het stadsbestuur. Op merkelijk ls nog dat in het kleine Chateau-Chlnon, waar de socialis tische leider Mitterrand burgemees ter ls, links ook gescheiden optreedt Helemaal een toonbeeld van ver deeldheid Is Toulon waar 'rechts' met drie lijsten komt namelijk van gaullisten, glscardlsten en ex- glscardlsten. Links heeft ook twee lijsten en wel omdat de socialisten de linkse gaullist admiraal Sangui ne tti bovenaan de lijst hebben staan. Deze beroemdheid wilde wel met socialisten maar niet met com munisten op één iljlst. Uit protest trad een aantal linkse socialisten tot de communistische lijst toe en dit kwam hen op een royement te staan. Weerspiegeling De lokale gebeurtenissen zijn een weerspiegeling van de spanningen, die er landelijk zijn. De ruzie tussen gaullisten en giscardlsten-centristen is bekend. Chirac, de leider van de gaullisten wil dat de president en de regeringsmeerderheid zich veel har der opstellen tegen de linkse partij en dan Giscard wenselijk acht. Maar ook ln het linkse blok verslechtert de sfeer. De socialisten zijn de afgelo pen Jaren sterk gegroeid en hebben de communisten ruimschoots inge haald. De socialisten zitten volgens de peilingen nu op ongeveer 30 pro cent tegen de communisten op een kleine 20. BIJ het opstellen van kan didatenlijsten wensen de communis ten echter alleen uit te gaan van de verhoudingen ln 1971 en formeel hebben ze daar gelijk ln terwijl de socialisten de aanwinsten er bij wil len betrekkea En dat levert dan ln veel gevallen een touwtrekken om de belangrijke plaatsen op zoals onder meer ln Parijs gebeurde. Daar had het bijna het einde betekent van de samenwerking. De krachtsverschillen wekken met name wrevel bij de communistische partijtop, die de socialisten er meer malen van heeft beschuldigd winst te boeken over de rug van de andere partij. Tekenend was de reactie van de communistische leider Georges Marchals op een opmerking in een radio-interview van Deferre tegeno ver Giscard dat als 'links' volgend Jaar bij de algemene verkiezingen zou winnen de president te maken zou krijgen met premier Frangols Mitterrand. „Zie Je wel. Jullie nemen het premierschap al voor Je reke ning. Zijn de andere minis tersfuncties soms ook al verdeeld", sneerde Marchals tegen Mitterrand, die later vertelde de 'uitbrander' hoogst onplezierig te hebben ge vonden. Wrevel Zo'n opmerking van Marchals kan alleen maar uit wrevel voortkomen want hij kan in alle redelijkheid toch niet aannemen dat een commu nistische premier vooralsnog moge lijk ls in Frankrijk. Communisten en socialisten zijn ook zeer verdeeld over de hoeksteen van het ge meenschappelijk programma: de natlonallsatiepoiitlck. De volgelin gen van Mitterrand willen de negen belangrijkste bedrijven van het land wel ln beheer nemen maar de positie van de aandeelhouders zo weinig mogelijk aantasten. Bovendien zou er een vergoeding moeten komen voor vooreechten, die verloren gaan. De communisten willen van dit alles niets weten. Tenslotte kijkt Mitterrand anders tegen 'rechts' aan dan Marchals. De socialistische leider beschouwt de kloof tussen Chirac en zijn partij als niet te overbruggen maar in te genstelling tot Marchals voor wie Chirac en Giscard lood om oud ijzer zijn vindt hij de president meer open staan voor de socialistische beginselen Vandaar dat waarne mers ln Frankrijk er nu al bij zweren dat na de algemene verkiezingen van volgend Jaar socialisten en gls cardlsten een centrum-links blok zullen gaan vormen. De ontwikke lingen na de gemeenteraadsverkie zingen bijvoorbeeld een breuk tussen Giscard en Chirac en meer afstand tussen Marchals en Mitter rand kunnen een voorbode zijn. (Dit is bet tweede artikel over de Fraose gemeenteraadsverkiezingen; bet eerste stond gisteren in de krant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7