ieleid justitie tegenover reemdelingen is verscherpt Mediteren bij stroomhuisje gevaarlijk' Personalia iaccharine bij rat kankerverwekkend jsjechen Tjerk Vermaning klaagt officier justitie aan J. J. Dondorp krijgt een Visser Neerlandiaprijs .dvocaat mr. W. J. van Bennekom op persconferentie: jnerika vaardigt verbod uit Openbare laster" ,,West-Duitsland probeert geld van Menten te vorderen" Technische scholen voelen veel voor nieuwe opleiding Zorg voor geestelijk gehandicapten Bestuurslid WDM uit trein gehaald Vice-presidente van yoga-groep, Linda Schierenberg: •n METZLER- Gewezen verslaafden zijn tegen gratis verstrekken heroïne tl.lDAG 11 MAART 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 3 in een onzer verslaggevers (STERDAM - Het door het en tousterie van justitie gevoer- nda beleid inzake vreemdelin- Unè» 's de laatste tijd duidelijk nog(scherpt. Tot voor kort was honi gebruikelijk dat een vluch- rdulïng. aan wie een verblijfsver- 1 er toning was geweigerd, in Ne- jJ'jland mocht blijven totdat e herziening was ingesteld, progenwoordig lijkt het ge- ;er gonte te zijn dat de betrokke- n. M na de weigering onmiddel bare over t'e grens wordt gezet. klacht uitte gistermiddag de .rrsterdamse advocaat mr. W. J. h.;J' Bennekom op een door de Boy- "^foutspan Aktie belegde perscon- "jjnüe Van Bennekom behartigt Jpelangen van de 21-jarige zwarte atWervolg van pagina 1 de %ens de initiatiefnemers voor de ïneqe die samen werken met Amnes- ïternational en de Liga voor de iiding van de rechten van de J»s. hebben beide vrouwen gezegd risico's te nemen met de publi- es {Se van deze verklaringen. „Zij zijn bereid die risico's te nemen zoveel mogelijk bekendheid te 8eD*en aan het lot van de mensen die \s meer willen dan dat de Tsje- Vrhe autoriteiten de eigen Tsje- ie wetten op het punt van de inrechten naleven", aldus Blij- ms hem heeft het optreden van der Stoel in Praag grote indruk taakt en vinden de vervolgde on- jekenaars van het mensenrech- 5**hnanifest Charta 77 grote steun ~Jit optreden. „Wij hebben ons zelf afgevraagd of zo'n handtekenin- :tie nu wel nuttig is en geen >steld effect zou kunnen heb- Wij hebben ons echter laten igen door het grote enthousi- waarmee dit soort acties door insen in Praag zelf worden be- aldus Wagener. verklaring zegt de actrice tostova dat zij nu zeven jaar len, (na de Praagse lente), na schitterende carrière zonder eni- !?3itftleg gedwongen werd haar vak I te geven. „Mensenrechten moe- niet uit genade, als een geschenk omkoping of als beloning voor kieidoze instemming met alles vangen worden", aldus de actri- Zij wijst erop dat collega's op rlei manieren onder druk worden w^t om hun opstandigheid te ver jon. Daarbij wordt duidelijk ge- |peeld op een eventueel verlies een baan, een huis, een rijbewijs, weigeren van goede studiemoge- Jieden, tot zelfs chantage met het van vrienden of familieleden. og Zuidafrikaan Ndabezinhle Noblett H.Lope, die sinds anderhalve week illegaal in Nederland verblijft, nadat hij in Antwerpen op een schip naar Zuid-Afrika was gezet. Asiel De uit Durban afkomstige Zuidafri kaan ontvluchtte vorig jaar zijn land aan boord van een schip dat in no vember in Rotterdam aankwam. Hij wilde hier als politiek vluchteling asiel aanvragen, omdat hij niet lan ger onder het apartheidsregime in zijn geboorteland kon en wilde le ven. Nadat hij op 17 januari asiel had aangevraagd, werd hij op 1 februari aangehouden door de Rotterdamse vreemdelingenpolitie, die hem tot 10 februari vasthield op het hoofdbu reau van politie in Rotterdam. Op 9 februari kreeg hij te horen dat de staatssecretaris van justitie Zee- valking er niet aan dacht hem zelfs maar een verblijfsvergunning te ver lenen. De staatssecretaris noemde de asielaanvraag „klaarblijkelijk on gegrond". wat in minder parlemen taire taal zoiets als „volkomen onzin nig" betekent. Een kort geding, een dag later aangespannen, leverde geen uitstel van executie op: de pre sident van de Haagse rechtbank, die onmiddellijk na de pleidooien uit spraak deed, zag geen gronden de uitzetting van de Zuidafrikaan te beletten. Zelfmoordpoging Op 11 februari werd Hlope in Antwerpen op een Zuidafrikaans schip gezet en meteen ingesloten. Zijn Nederlandse vriendin, die hij na aankomst in Rotterdam had leren kennen, reisde hem naar Antwerpen achterna. Vertwijfeld ondernamen beiden een zelfmoordpoging. De Zuidafrikaan takelde zichzelf daar bij zo ernstig toe, dat hij in een ziekenhuis in Antwerpen moest wor den opgenomen. Ook zijn vriendin kwam daar terecht. Om te voorko men dat hij door de Belgische vreemdelingenpolitie op een schip gezet zou worden, ontvluchtte Hlope na veertien dagen, nog niet helemaal genezen, het ziekenhuis. Zijn vrien din had het ziekenhuis al eerder kun nen verlaten. Sinds zijn ontvluch ting verblijft hij illegaal in Neder land. Van Bennekom is inmiddels in be roep gegaan tegen de beslissing van zowel staatssecretaris Zeevalking als van de president van de Haagse rechtbank. Omdat met het appél ge ruime tijd gemoeid zal zijn, loopt Hlope grote kans alsnog gedwongen te worden naar Zuid-Afrika terug te keren. Daar hangt hem een vervol ging boven het hoofd, omdat hij zon der verlof het land heeft verlaten en met een blanke vrouw heeft samen gewoond. Zodra de vreemdelingen politie zijn verblijfplaats achter- joen ton suiker. Zeventig procent wordt in limonades verwerkt. An dere zoetstoffen zijn wel in ontwik keling, maar hun (onschadelijk heid wordt nog bestudeerd. Dat saccharine op ratten en soortgelijke werking zou kunnen hebben als cyclamaat, werd al in 1970 geopperd. Het idee lag voor de hand, omdat de proeven die cycla maat in de verdachte hoek zetten, in feite met een combinatie van beide stoffen waren uitgevoerd. Men had in eerste Instantie aange nomen dat het waargenomen effect door het cyclamaat was veroor zaakt, omdat in tachtig jaar mense lijk gebruik van saccharine geen schadelijke effecten waren opge vallen. De Canadese ratten hebben daar nu, zeven jaar later, een vraag teken achter gezet. een onzer verslaggevers isiiN HAAG Het is nog niet erfcend of ook in Nederland Ljloten zal worden tot een ^bod van de zoetstof ^charme als vervanger van p.lker. Het Amerikaanse bu rn voor voedings- en ge- esmiddelen (FDA) heeft D1|ensdag het gebruik met in- ng van 1 juli verboden. Bij perimenten in Canada ble- n grote hoeveelheden ïcharine in het voer van ten het optreden van ^askanker te bevorderen. k in Canada zelf is een ver- li aangekondigd. lens een woordvoerder van het isterie van volksgezondheid in J Haag is tot dusver niet geble- I dat het gebruik van saccharine 1de mens nadelige gevolgen It voor de gezondheid. Een ver in woordiger van het Rijksinsti- voor de Volksgezondheid ver- t op het ogenblik in Canada om tcente rapporten te bestuderen [esprekken te voeren met de fokken experts. har ine heeft in verdunde op- ng een zoetend vermogen van iveer vijfhonderd maal dat van (fer, en komt in Nederland in de xtdel onder de merknamen Na- ia S, Sucrettine, Sukristol en i tnesetas. Een ander zoetstof is xvamaat, dat vaak met sacchari- wtfecombineerd wordt. Deze stof itm jaren geleden onder een )lftgelijke verdenking als nu a^harine. De FDA verbood cycla- lfèt in Amerika eind 1969. Neder- n» volgde een half jaar later voor al betreft de toepassing in limo- li« en voedingsmiddelen. De 1 Jstoftabletjes voor koffie en -zf bleven wel beschikbaar. gistreden la verbod van cyclamaat was een >dtreden zaak, ook al omdat de dfrect belanghebbende suikerin- ■ijltrie zich duchtig in de discussie irde. Met saccharine verdwijnt iin Amerika de laatste toegela- haalt. zal hij waarschijnlijk onmid dellijk het land uitgezet worden. Raad van kerken Verscheidene pogingen de Zuidafri kaan dit lot te besparen, hebben tot nog toe schipbreuk geleden. De frac ties van de PSP. de PvdA en D'66 (de partij waartoe Zeevalking behoort) in de Tweede Kamer hebben tever geefs getracht de verantwoordelijke bewindsman tot andere gedachten te brengen. Ook het aanbod van de Raad van Kerken Hlope, die in Ne derland wiskunde zou willen stude ren, een beurs te geven, heeft geen effect gehad. De Raad van Kerken probeert nog steeds een bemiddelen de rol te spelen. Volgens Van Bennekom is de staatssecretaris waarschijnlijk bang voor een grote toeloop van Zuidafri kanen die vanwege de apartheid hun toevlucht in Nederland zoeken. Ook is hij er vermoedelijk beducht voor een beslissing te nemen die door het bewind in Zuid-Afrika als een on vriendelijke daad kan worden opge vat. De Boycot Outspan Aktie en andere groeperingen die zich op het ogenblik het lot van Hlope aantrek ken, wijzen erop dat vluchtelingen uit Oosteuropese landen in Neder land aanzienlijk welwillender tege moet worden getreden. Van een verslaggever ASSEN De amateur-archeo loog Tjerk Vermaning heeft wegens openbare laster een aanklacht ingediend tegen offi cier van Justitie, mr. C. J. van Van een onzer verslaggevers BONN/AMSTERDAM In opdracht van de Westduitse rege ring probeert het ministerie van jus titie van de Bondsrepubliek een be drag van 550.000 Mark terug te krij gen van de van oorlogsmisdaden verdachte P. N. Menten. Dit bedrag werd in 1965 aan Menten uitbetaald als schadeloosstelling voor meube len en kunstschatten, die de SS in 1942 in het Poolse Lemberg in be slag had genomen. Dit heeft het Duitse weekblad Der Stern gisteren bekend gemaakt. De kunsthandelaar Menten, die nog steeds gevangen zit in Schevenin- gen, heeft in zijn cel een brief ont vangen, waarin wordt gemeld, dat dit geld wordt teruggevorderd. Deze brief is afkomstig van de Wiedergut- machungskammer van de rechtbank in Berlijn. In 1965 wees deze rechtbank Menten de schade loosstelling toe. Nu wil men echter opnieuw onderzoeken of dat echt is gebeurd. Het Duitse ministerie van justitie, aldus Der Stern, is van me ning, dat dit niet het geval is ge weest. Naar nu bekend is geworden, zou Menten de 550.000 Mark hebben weten te verkrijgen op onjuiste gronden en valse getuigenverkla ringen. De hoofdofficier van justitie in Amsterdam, mr. R. N. Messchaert, zei gisteravond van de Westduitse pogingen op de hoogte te zijn. Giste ren is er nog een brief binnengeko men van het ministerie daar, waarin verzocht wordt om bepaalde gege vens van Menten met het oog op een eventuele terugvordering. Over dat verzoek moet echter nog worden be slist. aldus mr. Messchaert. Mentens advocaat mr. L. van Heijningen heeft inmiddels laten weten niet op de hoogte te zijn van een terugvor dering. Epenhuysen. De heer Van Epenhuysen was openbaar aanklager in het strafproces wegens oplichting tegen de heer Vermaning dat op 2, 3, 4 en 7 februari voor de rechtbank in Assen diende. In zijn requisitoir (op 7 februari) heeft mr. Van Epenhuysen zich vol gens de heer Vermaning op ernstige wijze schuldig gemaakt aan onte rechte tenlastelegging. Hij gebruikte in zijn requisitoir termen als „Tjerk Vermaning heeft een leugenachtige tong, pleegde al Jarenlang bedrog en oplichting en nam de vlucht uit Mep-' pel naar Assen omdat het hem te heet onder de voeten werd." De heer Vermaning wijst er op dat hij noch zijn familie ooit met politie en justitie te maken heeft gehad. Hij beschikt over een volkomen blanco strafregister. Hij heeft zijn aan klacht ingediend bij de hoofdofficier van Justitie in het arrondissement Assen, mr. J. Muntendam Hij heeft daarbij vermeld dat hij mr. Van Epenhuysen de mogelijkheid tot rectificatie wil geven. Hij heeft mr. Muntendam verzocht mr. Van Epenhuysen te manen dat deze in het openbaar zijn zeer krenkende uitlatingen terugneemt. Als dat ge weigerd wordt zal de heer Verma ning zich tot minister Van Agt en desnoods tot de Koningin wenden. Vermaning heeft van mr. Munten dam al vernomen dat een onderzoek is ingesteld en dat zodra mogelijk hem daarover zal worden bericht. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Als de technische scholen hun zin krijgen komt er bin nen afzienbare een tijd een nieuw type technisch onderwijs. De bond van besturen in het technisch onder wijs heeft gisteren voorgesteld een tweejarige opleiding op te richten als vervolg op de lagere technische school. In de laatste Jarem is het lager technisch onderwijs steeds algeme ner geworden, waardoor de typisch Ook gisteren was het op veel plaat sen, ook in de steden, volop lente: Op het Amsterdamse Weteringcir cuit kwamen de narcissen in bloei foto boven). Lente was het ook in het hoofd van een jeugdige inwoner van de hoofd stad die het niet kon laten een (on getwijfeld nog zeer koele) duik in het water van de Haarlemmer Trek vaart te nemen.lFOTO ONDER). Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/HILVERSUM Het hoofdbestuur van het algemeen Nederlands verbond (ANV) heeft bekendgemaakt aan wie de Vis- ser-Neerlandlaprijzen voor 1976 zijn toegekend. Eén van de prij zen voor persoonlijke verdiensten is gegaan naar de heer J. J. Don- dorp uit Hilversum voor zijn toe wijding aan het geestelijk gehan dicapte kind en begeleiding van de ouders. De heer Dondorp (70) kan ge kenschetst worden ais een pionier van het christelijk buitengewoon onderwijs, waarvoor hij baanbre kend werk heeft verricht. Ruim 32 Jaar is hij als leerkracht aan dit onderwijs verbonden geweest, terwijl hij daarnaast ook vele Ja ren voorzitter was van de unie voor christelijk buitengewoon on derwijs. Hiervoor werd hem in 1962 de onderscheiding ridder in de orde van Oranje-Nassau toege kend. Daarnaast is de heer Dondorp Ja renlang voorzitter geweest van de stichting landelijk samenwer kingsverband „Philadelphia, (een protestantse landelijke overkoe pelende tehuizenorganisatie), welke functie hij vorig Jaar april neerlegde. Als voorzitter heeft hij zich beijverd voor goed contact tussen ouders en scholen of in richtingen. De overige prijzen voor persoon lijke verdiensten zijn gegaan naar het echtpaar Hekman-Damstra in Velsen (voor hun inzet voor de medemens in nood), drs. J. van Overstraeten in Aalst (voor de strijd voor de Vlaamse beweging) en G. Spttael in Eekloo (voor Initi atieven voor wereldvrede en ver zoening). Welzljnsprijzen zijn toegekend aan de vereniging vrienden van de Emiliehoeve (een drugvrije therapeutische gemeenschap) in Loosduinen, de Nederlandse Cys tic Fibrosis-stichting in Leusden en het Vrouwen-overlegkomitee in Antwerpen. De stichting Delta cultureel kreeg als waardering voor het geven van een nieuwe eigentijdse toekomst aan de Gro te Kerk van Veere in het Vlaams- Zeeuwse cultuurgebied één van de zes culturele prijzen. J. J. Dondorp De Visser-Neerlandiaprijzen voor 1976, die inclusief de reeds be kend gemaakte prijzen voor tele visiespelen 102.000 gulden bedra gen, zullen 4 juni ln de Grote Kerk in Veere worden uitgereikt. Sir Richard Sykes Britse ambassadeur Tot Brits am bassadeur in Den Haag is benoemd sir Richard Sykes. Hij zal sir John Barnes, die de diplomatieke dienst verlaat, opvolgen. Sykes (56) kwam in 1947 bij de Britse diplomatieke dienst en was ambassadeur m Ha vanna van 1970 tot '72 en gevolmach tigd minister aan de Britse ambassa de in Washington tot 1975. Sindsdien is hij waarnemend onderminister van buitenlandse en gemenebestza ken in Londen. Hij werd voor zijn activiteiten in de Tweede Wereldoor log onderschelden met het military cross en het Franse Croix de Guerre. vakgerichte opleiding min of meer verdwenen is. Het probleem is ech ter dat slechts twintig procent van degenen die van de LTS-en afko men, op grond van de eindexamen- resultaten toegelaten kunnen wor den tot het middelbaar technisch onderwijs. Voor de overige tachtig procent zijn er nu twee mogelijkheden. Of ze gaan werken, of het vierde Jaar van de LTS nog een keer doen, om zo betere eindexamenresultaten te krijgen. De besturenbond vindt dit geen gelukkige zaak en wil nu de tweejarige voortgezet technische opleiding creëren. Het doel hiervan is weer echte vakmensen af te leve ren, waaraan in het bedrijfsleven nog altijd grote behoefte is. Van een medewerker HENGELO Een bestuurslid van de WDM is gistermiddag door Duit se douanebeambten aan de grens bij Hengelo uit de trein gehaald. De WDM'er Tom Llnders was op reis naar Seedorf. waar 3000 Neder landse dienstplichtige soldaten zijn gelegerd. Llnders had informatie materiaal bij zich voor de soldaten in Seedorf, Hohne en Lange- manshof. Bij Hengelo werd hij door de Duitse douane onderzocht. Nadat de doua niers het voorllchtin gsmateriaal be keken hadden, werd Llnders terug gestuurd naar de Nederlandse mare chaussee. De douaniers verklaarden hun handelswijze met de uitleg dat Llnders „opruiend materiaal" bij zich zou hebben. De WDM'er had o.a. een brochure voor de „Dultslandgangers" bij zich waarop een kleine plattegrond van een kazerne in Seedorf getekend stond. Die plattegrond diende er toe de dienstplichtige soldaten duide lijk te maken waar zij het WDM- kantoor op de kazeme kunnen vinden. De WDM spreekt in een commen taar van Ontoelaatbare inmenging van de Duitse douane ln het vak bondswerk van de WDM. Via het ministerei van bultenlandze zaken en de Nederlandse ambassade in Duitsland probeert de WDM de Duitse autoriteiten te bewegen Lln ders alsnog toe te laten. Van een onzer verslaggevers VORDEN „Als iemand mediteert roept hij een spanningsveld op, dat bij aanwezigheid van een grote bron elektriciteit in de buurt kortsluiting kan oproepen. De ernstige gevolgen hiervan, ziekte en zelfs dood, kunnen wij niet voor onze verantwoording nemen", zegt de 26-jarige Linda Schierenburg uit Vorden zonder enige aarzeling. poetstof van de markt. Het Jaar- >ruik bedraagt er tweeduizend overeenkomend met een mil- Linda is vice-presidente van de Nederlandse afdeling van de meditatiestichting „2000- 3000", die tot ln de Raad van State is doorgedrongen met bezwaren tegen de ingebruik neming van een transforma torhuisje in Vorden door de Provinciale Gelderse Elektri- clteltsmaatschaapij (PGEM). Linda Schierenburg is niet al leen verzekerd van haar ge lijk. Ze heeft ook alle begrip voor de lichte verbijstering, die zich meester maakte van niet-yoga beoefenaren bij het horen van de mening van de meditatiestichting dat de „spanningsvelden van medi terende yoga-beoefenaren in botsing kunnen komen met de golven, die het transfor matorhuisje uitzendt." Ze geeft de volgende „verkla ring": „De electro- magnetlsche golven die uit gaan van transformatorhuis jes zijn nadelig voor leder mens, maar beoefenaren van raya-yoga merken die nega tieve gevolgen eerder op. Zij zijn gevoeliger voor deze uit straling, nadat zij door medi tatie in een bepaalde be wustzijnstoestand zijn ge komen." Hoe merken zij dat dan? Linda 8chierenberg: „Onze hele vormwereld, de uiterlij ke wereld om ons heen, be staat hoofdzakelijk uit elektriciteit en als iemand mediteert roept hij een span ningsveld op. Een voorbeeld dat aantoont dat deze ver schijnselen niet als onzin kunnen worden afgedaan, is het feit dat vele mensen hoofdpijn krijgen als ze on der neonlicht zitten." Zijn andere yoga-beoefcnaren bet met uw groep eens? „Zij, die deze vorm (raya- yoga) beoefenen zijn het hier mee eens. Ook anderen die zich met deze verschijnselen bezighouden, zoals bijvoor beeld psychiaters en artsen in Duitsland, zullen er begrip voor hebben." Hoe groot is uw groep? „We hebben een kerngroep van vijftien leden, die in Frankrijk is gevestigd. In Ne derland hebben we honder den donateurs. Ons doel is ln Nederland bepaalde impul sen te geven: verbinding te leggen tussen mensen van ui teenlopende richtingen en godsdiensten. Het is moeilijk uit te leggen ln zo'n kort be stek, maar deze maand nog komen we met een blad uit, waarin we ons doel, techniek van mediteren en de gevol gen van meditatie in de buurt van zo'n stroomhuisje zullen uitleggen." Linda 8chlerenberg vindt het wel verklaarbaar dat de raad van 8tate de PGEM heeft verzocht, in afwachting van de uitspraak van de raad over het conflict, de lnge- brulknemelng van het huisje op te schorten. „Op grond van ons recht op inspraak. Het is weliswaar erg verve lend voor de boeren, die spanningsmoeilijkheden hebben en daarom uitkijken naar het stroomhuisje, maar er was voor de PGEM ook een andere mogelijkheid ge weest. Men had dit kunnen voorkomen door een ander systeem toe te passen en ik denk dat dit de reden is voor de Raad van State de inge bruikneming van het huisje voorlopg op te schorten." Nu de Raad van State de bezwaren van de yoga-groep ernstig heeft genomen, lijk het zinnig de Ge zondheidsraad in Den Haag, die het ministerie van volksgezondheid adviseert over medlsch- wetenschappelijke proble men om een oordeel te vra- gea Een woordvoerder: „We kennen deze zaak niet; we verwijzen u naar de regionale inspectie voor volksgezond heid en milieuhygiëne in Gel derland. Dokter C. Deurman van de inspectie voor de volksgezondheid in Arnhem (milieuhygiëne wil geen uit spraak doen) laat het niet af- wetea Hij zegt: „Theoretisch is een stelling nooit uit te sluiten, maar de yogagroep moet haar mening maar eens waarmaken met behoorlijke argumentea Ik geloof niet dat transformatorhuisjes ge vaar opleveren voor het pu bliek. Ik neem aan dat men voldoende ervaring heeft met het bouwen van transforma torhuisjes. Overigens ken ik de zaak niet en zal de Raad van 8tate een deskundige op het gebied van de elektrici teit moeten raadplegen." De Staatsraden waren gisteren voor commentaar onbereik baar. ADVERTENTIF bril: ieders oogmerk! Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Ruim tweehonderd ex-verslaafden aan hard drugs, af komstig uit drugvrije therapeu tische gemeenschappen in Neder land, zijn gisteravond van het af kickcentrum „Emiliehoeve" in Loosduinen naar het Haagse Bin nenhof getrokken. De tocht, die meer dan twee uur duurde, was bedoeld als protest te gen het mogelijk gratis verstrekken van heroïne door de gemeente Amsterdam aan gebruikers. Dit plan is gelanceerd als een oplossing van het heroïneprobleem, maar de ex-verslaafden zijn van mening, dat op deze manier verslaafden nooit van dit hard-druggebruik afkomen. Op het Binnenhof boden de demon stranten leden van de Tweede Ka mer een petitie aan, waarin gesteld wordt dat „het verschaffen van he roïne een schijnoplossing is. Het is een maatregel die de echte proble men niet raakt. Daar zijn intensieve drugvrije begeleidingsprojecten voor nodig, zoals in de Emiliehoeve, centrum Breegweestee in Eelde en het huis Essenlaan in Rotterdam „Het drugvrije programma is een deel van de oplossing Naast een therapeutische behandeling bestaat het uit meer onderdelen, zoals een preventieprogramma om te voorko men dat de verslaafde weer aan de drugs raakt, contacten met ouders, familieleden en later hulp bij het terugkeren in de maatschappij. Al leen het verstrekken van hard drugs is echt geen stap in de goede rich ting om de verslaafden van hun pro blemen af te helpen." aldus de de monstranten in de petitie. „DM u vroeger altijd op lijd naar bed moeit, begrijpelijk: er was toen nog geen tv

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 3