Politieman hoort zes jaar eisen Profielvan t voorjaar. Harmony 77 50.- 27- 67- Procureur-generaal acht verdachte in hoger beroep schuldig aan doodslag De Wadden... Texel voorjaars voordeel vakantie. Adviesraad haalt uit naar Volksunie^" I DONDERDAG 10 MAART 1977 PSF> ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH Na door de rechtbank in Den Bosch wegens gebrek aan bewijs te zijn vrijgesproken, hoorde gisteren de 39-jarige politieman J. F. M. K. uit Cuyk in hoger beroep zes jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen. De procureur- generaal bij het gerechtshof in Den Bosch. mr. C. H. Nuis, achtte K. schuldig aan doodslag. In september had de officier van justitie bij de rechtbank eveneens zes jaar tegen K. geëist. Volgens de procureur-generaal mag bewezen worden geacht dat K.. wachtmeester bij de rijkspolitie, op 2 augustus 1974 zijn vrouw Mieke om het leven heeft gebracht door haar tijdens een vakantie in Italië op het Gardameer uit een boot te duwen. Een tegenover de rijksrecherche en de rechter-commissaris afgelegde bekentenis heeft K. later weer inge trokken. Ook gisteren hield hij staande zich niet aan moord of doodslag te hebben schuldig gemaakt. Scherp verhoor Het hof. gepresideerd door mr. V. A. D. M. van Haren, onderwierp de wachtmeester aan een scherp ver hoor. waarbij hem met name voorde voeten werd geworpen dat hij in de loop van de tijd nogal wat verschil lende verklaringen heeft afgelegd. De Italiaanse politie kreeg destijds te horen dat K. op de boot in slaap was gevallen en dat zijn vrouw, toen hij wakker werd. verdwenen was. Aan kennissen in Nederland vertelde K dat zijn vrouw door een speed boat was overvaren. In strijd met de waarheid zei hij erbij dat het li chaam deerlijk verminkt uit het wa ter was gehaald. In het Limburgse dorp waar K. woonde, deden geruchten de ronde dat hij zijn vrouw uit de weg had geruimd vanwege een relatie die hij met een dorpsgenote had aange knoopt en die een kind van hem verwachtte. De geruchten werden zo sterk dat K. overplaatsing aanvroeg naar het Brabantse Cuyk. waar hij ging samenwonen met zijn.vriendin. Inmiddels is hij met deze nu 39- jarige vrouw getrouwd. Onder water gedrukt In maart 1976 werd K. ontboden in het paleis van justitie in Den Bosch, waar de rijksrecherche van hem wil de weten wat er waar was van de geruchten. Al vrij snel legde hij een bekentenis af met de woorden: ..Ik heb haar leven genomen en het mij ne verwoest." Hij vertelde dat hij zijn vrouw overboord had gegooid en haar hoofd zo lang onder water ge drukt had gehouden tot zij in de diepte verdwenen was. Luttele ogenblikken eerder had hij haar ver teld dat hij van haar wilde scheiden. Gisteren bleef K. bij zijn meest re cente lezing van het gebeurde, in houdende dat hij „uit een geintje", zoals hij wel meer gedaan zou heb ben. zijn vrouw uit de boot had ge duwd. waarna zij spoorloos was ver dwenen. Hij zou nog tevergeefs naar zijn vrouw gezocht hebben. Uit schuldgevoel, zo zei K. gisteren, had hij aanvankelijk een bekentenis afgelegd. Dat schuldgevoel had te maken met de mislukking van zijn huwelijk en met de omstandigheid dat hij als laatste zijn vrouw had aangeraakt. Anderhalf jaar lang. zei hij verder, had hij zich „suf gepie kerd" over de vraag wat er werkelijk op het Gardameer was voorgevallen. Pas na de bekentenis zou het hem weer duidelijk voor ogen hebben gestaan. Raadsels Van de vele raadsels waarmee het hof zich geconfronteerd zag. werd er één aangedragen door de 20-jarige Friezin Tjitske Ynema. die, als getui ge gehoord, vertelde dat zij Mieke K. op het strand had zien lopen op het tijdstip waarop zij door haar man om het leven gebracht zou zijn. De pro cureur-generaal schoof deze getui genverklaring als „onaannemelijk" terzijde. De verdediger van K., mr. A. E. M. Cuijten uit Den Bosch, die aanvoer de dat het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd is. vroeg op nieuw vrijspraak. Ook verzocht hij het hof het door de procureur- generaal gegeven bevel tot gevan genneming van K. af te wijzen. Na door de rechtbank vrijgesproken te zijn. is K. op vrije voeten gesteld. Het hof zal op 23 maart uitspraak doen. Vraag de brochure Hotelarrangementen (tot 1/6 en na 1/9) b.v. 3 dagen v.a.f 74,-- all-in.en/of de Bemiddelingsbrochure J-j0t voor bungalows.appartementen en huizen. Inlichtingen en boekingeiopr VVV Texel, Postbus 3, Den Burg.Tel.02220-2844. ftjblikatie in samenwerking mei hel Nationaal Bureau voor Toensme. Den Haag iger LELYSTAD De adviesraad van het openbaar lichaam Zuidelijke IJsselmeerpolders heeft de vlug schriften, die door de Nederlandse Volksunie in Lelystad zijn verspreid, als racistisch en fascistisch bestem peld. De partij van Joop Glimmer veen riep in de pamfletten op tot actie tegen de komst van de zigeu ner-familie Romanow, die zich vori ge week tijdelijk mocht vestigen in Lelystad. De adviesraad is van mening dat een ieder die zich in ons land be- 1 tigen vindt recht heeft op een me%en i dige behandeling door de s? te ving en vindt dat het venem£ propagandamateriaal tege^zijn. recht op onaanvaardbare wjen. c druist. Juist de groep zigeujrder uiterst kwetsbaar, alleen al d die ontbreken van elke wettelijtgetv tus, aldus de raad. Lo Landdrost Han Lammers zejn Ag de ministeries van justitie enda nenlandse zaken te vragenijncn maatregelen getroffen kunne den. üng 1 Kom snel even kijken, wan! de nieuwe voorjaarskollektie van Harmony is er weer. Hoe schetst Lampe stylist Frans Ankoné de nieuwe modelijnen? .De Harmony kollektie kenmerkt zich dit jaar door verschillende modieuze richtingen: sportief, typisch klassiek, scoutstijl, safari, folklore. De nadruk liet op komfort en souplesse. De heup krijgt aksent d.m.v. doorhaalkoordjes. S grote zakken en plooien. Veel details doen 't 'em: biezen, epauletten, kapuchons, stiksels... De materialen zijn natuurlijk of gestruktureerd (linnen, bouclé, wafeldoek, katoen) in écru, kaki, beige en camel. Deze natuurlijke kleuren, maar ook zwart en marine, worden veelal gekombineerd met felle tinten. Safari-jurk met sjaal. Polyester/katoen. In leger groen met oranje of blauw imprimé. Mt. 38 t;m 44. Bouclé blouson met polyester/katoenen plissérok. Ecru. Mt. 3ó t/m 42 Ka rn- Poplin jasje. Met koperen ritsen en kapuchon. In o.a. beige en marine.*f Mt. 36 t/m 42. Xü vV Pantalon met ceintuur. Diolen/scheerwol. In zwart, bruin of kaki. Mt. 36 t/m 42 Qy- Uit de nieuwe Harmony kollektie. Waarin de modetrends harmonieus samengaan met stijl en vrouwelijkheid. Voor de vrouw die bewust en met smaak haar mode kiest. Camelkleurige blazer van gabardine. Kontrastgarnering op borstzak en kraag. Mt. 36 t/m 44. 129.- Gevoerde plooirok. Linnen polyester/viscose. In o.a. „bijna-wit", camel of zwart. Mt. 38 t/m 40. 119.- Blouse met Cacharel bloemetje. Polyester/acetaat. Mt. 36 t/m 44.yj^ Effen blouse met borstzak en jukstuk. In wit, écru of rood. Mt. 38 t/m 46.^ Gestreept T-shirt met V-hals. 4-Kleurig. Mt. S, M, L. Rok met voorplooi en borduursel op klepje. Terlenka. In marine, legergroen of kobalt. Mt. 36 t/m 42.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8