Een beetje Peyton Place in Melick-Herkenbosch Het dal der Craddocks Rosa Spierhuis Bestuur schorst medewerker lokale omroep Cursus Duits op televisie in 26 lessen DINSDAG 8 MAART 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet 4 NSt TV-COMMENTAAR door Ton Hydra Over bejaarden en de problemen van de ouderdom, spreken en schrijven vooral mensen die nog een ind van de 65 verwijderd zijn. We krijgen er tegenwoordig ook meer van te zien op de televisie Voor de gevoelige cineast Hans Koekoek /.ijn bejaarden meer dan een onderwerp dat goed in de markt ligt. Hem boeit In hoge mate de levenscyclus en hoe de mens reageert op het verouderingsproces. Dat heeft hij geobserveerd in het Rosa Spierhuis te Laren Een bijzonder tehuis, waar kunstenaars hun levensavond vullen met creativiteit Ik kan het u aanbevelen, daarvoor woensdagmiddag een half uur vrij te maken De film is geen pamflet over het ouder worden Koekoek draagt geen theorieën aan en vertelt niet hoe het allemaal zou moeten om de bejaarden ..optimaal welzijn" te bezorgen Het filmbeeld spreekt voor zichzelf, zonder conclusies en zonder ..moraal" en toch heb je bijna de zekerheid dat alle kijkers met enig inzicht tot dezelfde gevolgtrekking zullen komen Niemand van de geportretteerden hgeeft een remedie legen het ouder worden, maar je haalt die er wel uiL In vrijwel elk onderdeel is de remedie aanwezig. In het verhaal van de 82-jarige Gerard de Haan over zijn typisch Hollandse nieuwsgaring voor de Wereldomroep Inde schilderstukken van de 86-jarige Henk Schuurman, die ook nog verdienstelijk zspeenhoff's leid zingt over de brief van een moeder aan haar zoon in de nor. In het plezier dat vier bejaarde dames beleven aan het gezamenlijk pianospelen. In de niet aflatende creativiteit van de 92-jarige schilderes Ina Hooft. Hun geest is klaarwakker en ze zetten hem nog dagelijks aan het werk. Zij ondergaan niet willoos hun oude dag. maar ze beleven hem van uur tot uur. Hans Koekoek laat in zijn film zien dat een harmonieus samenspel tussen denken en doen vitaliserend kan werken. Als de schrijver Henk Fedder een van zijn gedichten voordraagt, hoor je geen oude man. maar een artistiek bevlogen mens, die alle zorg besteedt aan zijn uitspraak. Tal van jonge maar luie radio- en tv-praters kunnen van zijn dictie heel wat leren. Interessant is Schuurman's uitleg van zijn schilderstijl „De hele kosmos bestaat uit krachtlijnen, dus wij ook." zegt hij. Hij trekt dit door tot in zijn huwelijk, dat. zoals het tegenwoordig heet. stukgelopen is „Maar we leven toch nog naar elkaar toe." Koekoek heeft ook een leemte ontdekt in de bejubelde samenleving van het Rose Spierhuis. De bewoners durven niet te praten over de dood Geen korte herdenking of enige minuten stilte als een huisgenoot is overleden, al zijn er die dit wel graag zouden willen. Het sterven voltrekt zich als het ware buiten het gezichtsveld van kunstzinnige en intelligente mensen die de ouderdom voor zich uit of van zich af duwen. Jammer dat Koekoek niet op de gedachte is gekomen om daarover de mening te vragen van ex-concertganger Willem Ravelü. die als hoogtepunt in zijn carrière ziet de veelvuldige vertolking van de Christuspartij in de Mattheuspassion. In VARA's Seniorenshow spraken bejaarden gisteren over de oorlog. De echten kuisten hun woorden beter dan sommige geacteerde oude lieden Een scene met een aparte moraal was de ontmoeting tussen Mieke Verstraete en haar zoon Coen Flink als oude dame en kolonel. „Een oorlog is te belangrijk om aan soldaten over te laten", kreeg de ijzervreter te horen. Wieteke van Dort stal voor mij de show als het Indische dametje met haar herinneringen, waarvan „jullie nooirt zullen begrijpen wat het voor ons heeft betekend". Van onze radio- en tv-redactie MELICK HERKENBOSCH Een ernstig meningsverschil tussen het bestuur en de programma makers van de Limburgse stichting Lokale Omroep Melick-Herkenbosch zal er waarschijnlijk toe leiden dat er deze week geen programma's worden uitgezonden. Het bestuur heeft namelijk de medewerkers geschorst en de toegang tot de studio ontzegd. Op het ogenblik tracht het bestuur kers behoorlijk overleg hadden moe ten plegen voordat de grieven wer den gepubliceerd. Het bestuur is be reid de schorsing op te heffen voor die medewerkers die alsnog verkla ren niet achter de brief te staan. oud-medewerkers van de Melick- Herkenbosch omroep aan te trekken om de programma's toch voort te zetten. Verder vertrouwt het bestuur erop dat van de twintig medewer kers die geschorst zijn er wel vijf zich achter het standpunt van het be stuur zullen scharen. Maar voor sa menwerking met de meeste mede werkers ontbreekt een basis van ver trouwen. aldus bestuurslid Walter Paulls, die woordvoerder is. Zondagavond kregen de medewer kers een schriftelijk bericht van hun SC horsing. Directe aanleiding was dat de medewerkers vorige week het heengaan van zes van de negen be stuurleden hadden geëist. De mede werkers verweten deze bestuursle den ondeskundigheid. Hun eis werd zondagmorgen twaalf uur voor de lokale radio voorgelezen. Het bestuur vindt dat de medewer- Van onze radio- en tv-redactie UTRECHT Op 6 april start Teleac met de cursus Duits. „Guten Tag. wie geht's" Ls dp naam. Er zijn totaal M lassen: twaalf lessen voor en veer tien lessen na de zomervakantie. De uitzendingen zijn op woensdag van kwart over zes tot kwart voor zeven op Nederland 1 en ze worden her haald op zondag van drie uur tot half vier op Nederland 1. .Outen Tag. wie geht's" ls bedoeld voor hen. die enige basiskennis van het Duits bezitten, maar die hun vaardigheid in spreken en luisteren willen verbeteren De cursus is ook bedoeld voor hen die nooit op school Duits hebben geleerd, maar die wel vaak in contact komen met Duits prekende mensen De onderwerpen gaan over uitgaan, gezin, reizen, sport en cultuur. Voor elk van de 26 afleveringen is een speelfilm gemaakt, die steeds oen afgerond verhaal vormt Verder zijn er uitspraak- en grammatica oefeningen. Elke televlsieles wordt afgesloten met een korte film. die iets van Duitsland en het levendaar iaat zien. Bij de cursus hoort een cursusboek en dertien grammo- loonplaten of zeven geluidsbanden Inlichten over aanmelding zijn ver krijgbaar bij Teleac ui Utrecht De medewerkers verwijten het be stuur dat dit niet voldoende stappen heeft ondernomen om de lokale om roep te laten overgaan in de toe komstige regionale omroep van mid den-Limburg. Een verwijt, dat de heer Paulus weer tegenspreekt om dat hij meent dat dit wel gebeurt in een speciale stichting waarin ook de medewerkers zitting zouden krijgen. Uitnodiging Verleden week hebben negen Lim burgers een uitnodiging ontvangen om lid te worden van een werkgroep die moet gaan bestuderen of regio nale televisie in midden-Limburg fi nancieel haalbaar is en of een derge lijk omroep zendvergunning kan krijgen. De groep bestaat overwe gend uit directeuren van bedrijven, of personen met een andere lei dinggevende functie. Het zijn de heren Stals. lid van gede puteerde staten. Tummers. presi dent-directeur van Audet. drs Pon ten, directeur van het provinciale orgaan welzijnsbevordering, drs. Wtlbers. directeur van het econo misch technologisch instituut Lim burg. ir Niessen. directeur van het Limburgse instituut voor ontwikke ling en financiering van bedrijven, Adams en Den Boer. directeuren van de culturele centra in Roer mond en Weert. Paulis, bestuurslid van de lokale omroep Melick- Herkenbosch en Leopold Hustmx, medewerker van genoemde omroep. De uitnodigingen zijn uitgegaan van de burgemeester van Melick- Herkenbosch. drs. F. Fey. die voor zitter van de werkgroep is Men zal zich moeten beraden over de vraag wat er moet gebeuren wanneer de vierjarige experimenteerperiode van de lokale omroep Melick- Herkenbosch eind van dit jaar afloopt. Intussen hebben de medewerkers van de lokale omroep de actie van het bestuur die hun schorsing in houdt scherp afgekeurd. Een lokale bemiddelaar is gevonden in de per soon van de wethouder van culture le zaken van Melick-Herkenbosch, J. Frencken. die de zijde van de mede werkers heeft gekozen. Het bestuur kan zich met deze bemiddelaar ech ter niet verenigen. Verder verwijten de medewerkers het bestuur een hoogst ondemocra tisch gedrag en een regentenmenta liteit. „Het bestuur blokkeert elke vorm van reëel overleg. Het wordt meer dan tijd dat de minister van CRM ingrijpt, aangezien de lokale omroep Melick-Herkenbosch met overheidsgelden draait". Ten slotte twijfelen zij aan de haal baarheid van regionale televisie voor midden-Limburg, aangezien daar een investering van circa drie miljoen gulden per jaar mee is gemoeid. Speciaal vandaag Voorwaarts en niet vergeten belicht de ontwikkeling van de arbeidersbeweging in de perio de van 1890 tot 1906. het jaar van de 'spoorwegstaking'. Ned. 1/19.20 Aan de achtste aflevering van Edward VII (21.25) gaat een reportage van Holiday on Ice vooraf. Ned. 2/20.25 Koos Postema presenteert Groot uur U. Ned. 1/21.50 Onderwerpen in AVRO's Te- ievizicr Magazine zijn: de aardbeving in Roemenië, het toenemend aantal particuliere bewakingsdiensten, de grondpolitiek en het strenger optreden van de justitie tegen zwartwerkers in Limburg. Ned. 2/22.20 Henno Lohmeyer praat met Paul Hörbiger, die zestig jaar acteur is. Duits!. 1/20.15 Fons Disch ontvangt op zijn Spreekuur de makelaar S.G. Engelsma. Hilv. 2/10.03 Over de culturele industrie gaat het in Spektakel. Hilv. 2/21.30 Bekende plaatopnamen uit de jaren vijftig en zestig zijn te beluisteren in Yesterday. Hilv. 1/21.42. RADIO-EN TELEVISIEPROGRAMMAS Radio vandaag HILVERSUM I I2M m ra FM-kanaleni AVRO 7 00 NVuws 7 02 (S) AVROKlok i~ 30 Nieuws 41-7.55 Radiojournaal). 8 30 Nm-uwv 8 16 Gymnastiek voor de huisvrouw 8 45 De Groenteman 8.50 Mor K'-nwijding NOS 9 00 Spiegel van België AVRO 9 30 (Si De platenkeuze van Willem Slrielman Klassirkr muziek 10 00 Radio L.i waai papegaai 10 10 Arbeidswlaminen I <pulair verzoek platen programma. (1030 Nieuws 10 33 10 35 Radiojournaal) II J0(S) Rondom twaalf, allerlei voor iedereen. 12.26 Mededelingen t b v land- en tuinbouw 12 30 Nieuws 12 41 Radiojournaal. 13 00 Knip perlicht. rkevrsmjgazine 13 25 Beurs plein 5 13 30 n Middagje AVRO Munck. informatie en service i 15 30 Nieuws 15 33 Badtnjniirnsal) 17 u) Voor ons gemaakt idoor ons gekraakt), eigenzinnig kinderpro gramma Overheidsvoorlichting 17 20 De Nederlandse Antillen, gesprek AVRO 17 30 Nieuws 17 32 Radiojournaal. 17.50 Topp» r» van torn (grPP 18 19 Uitzending van partij van de Arbrol AVRO 18.30 Nieuw v 1141 Per Saldo Zakelijke bespo gelirvgen 18 54 «Si The Fascinating Errnl Garner tgr.l NOS I# 15 tS) Accoord. kro niek van amateuristi» he muziekbroefe ring AVRO 20 00 (Si Hoogtepunten uR operettes 2)00 Onrust op „De Olmen", hoorspelserie 21 42(S)Yesterday, program ma van bekende grammofoonplaten uil de 50 er en 60 er jaren 22 30 Nieuws 22 40 Radiojournaal 23 00 (Sl Dichter bij de mu ziek 23 20 (S) AVRO Skymastcrs Show. 23.33 Nieuws HILVERSUM II (492 m en FM-ksnslen) KRO 7 00 Nieuw-s 7 11 Ochtendgymnas tick. 7 20 Het levende woord 7 25 Baduierie k'assieke muziek 7 54 Overweging. 800 Nieuws 8 11 Echo 8 30 Aubade klats mu ziek 9 00 De letter M. gevarieerd program ma. (9 30 Scheepspraat. 9 35-9 40 Waterstan den). 10 30 Schoolradio 11 30 Ouder worden we allemaal, be-jaardenprogramma 1200 Vijf tellen na nu Overheidsvoorlichting. 12 49 Uitzending voor de landbouw KRO 13 00 Nieuws 13 11 Echo-magszinr 13 40 Vreemdeling in mijn vaders huis: herinne ringen van bejaarde missionarissen 14 00 Schoolradio 15 00 In de wachtkamer 16 00 Nieuws. 16.03 Spreekuur gesprek NOS 17 00 Het zal mijn tijd wel duren, klankbeeld 17 20 IS» Kurohghl 17 40 Infor maüe uit de regio 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws KRO Ig 11 Echo 18 30 (S) Op vleu gels pianomuziek 18 50 Verkenning Soci aal maatschappelijk programma 19 00 (S) Zin in muziek 21 30 Spektakel, programma over de culturele industrie NOS 23 00 (Sl Met het oog op morgrn met om 23 03 Actua liteitenoverzichL 23 20 Den Haag vandaag, en om 23.52 Even ontspannen voor hat sla pen gaan, yoga 23 S3 Nieuws HILVERSUM III 1445 m en FM-kanalrni VARA .7 00 81)0 Actualiteiten via Ding. n van de dag) 7 02 tS) Gesodemeurdcr* 9 03 (S> Pep up-drie 11.03 |S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld 12 03 (Sl VARA's zorkplantje 14 03 (S) Spits beeld 16 03 (S) de LP Top 20 en de T ip LP 17 03 (S) Alfred Lagardc NOS 18 03 De vacaturebank. 18 10 (S) NOSMaal 19.02 (S) Popreconstructie 20 02 (S) Nashville. 21 02 (S) Popdonder 23 02 lS> Wachten op mid dernacht 0 02 (Sl Nacht-drie-draai Ie uur and all that jazz 2c uur en nog zo het een en ander 2 02 (Sl Help' Voor wer kers in de verzorgende en verplegende be roepen. 3 02 (S) Peter Holland 5 02-7 00 <S» Truck. programma voor vrachtwa genchauffeurs HILVERSUM IV (FM-kanalen) TROS: 7,00 Nieuws 7 02 (S) Capriccio: klassieke mu ziek 9 00 Nieuws. 9 02 AktuaKlankbeeld. 9 30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (Sl Opus tien tot twaalf 12 00 (Sl Intermezzo 13.00 (S) De meest verkochte Klassieke Tien. 13 30 (S) Koren cn korpsen. 14 00 Nieuws 14 02 (S) Om de kunst 14.30 (S) Guitanleiten. 15 00-17 00 (S) Belcanlonum TV vandaag NEOERLANO I 10.45 en 14.00 NOS/NOT: Schooltelevisie 18 45 TELEAC: Inle.d.n biemai.ek. les 6 18 45 NOS: Berebooi 18 55 NOS:Journaal 19 05 VARA: De Plem-Piem Brothers, tv sera 19.20 FC Avondrood 21 34 NOS: Journaal 21.50 VARA Groot uur U 23.20 NOS: Journaal NEDERLAND II 1&SS NOS Journaal 19 04AVRO AVRO's Toppop presenteert c nationale hitparade 20 00 NOS Journaal 20 25 AVRO Holiday on Ice. Ijs-show 21 2S Edward VU. W-serie 22 20 Ttlevlzier Magazine 23 02 NOS Den Haag vandaag 23 20 Journaal In de geschiedenis van de lokale omroep Melick-Herkenbosch zijn al heel wat ruzies geslecht moeten wor den. Een groot aantal bestuursleden heelt zijn nek over de moeilijkheden gebroken. Regelmatig werd hen een regentenmentaliteit verweten. Daarentegen wordt het optreden van de medewerkers, vaak journa listen. naast vrijwilligers uit andere bedrijfstakken afkomstig, erg auto ritair genoemd. Walter Paulis: „Het is hierzo'n beet je Peyton Place, altijd ellende". Hij zoekt de oorzaak in het ontbreken van een duidelijke manager. Maar voor zo'n zakelijke directeur is geen geld. zegt hij. 138 Nauwelijks echter, was onze briga dier Piet op het dak en in de schoorsteen beland, of daar werd zijn oor getroffen door een daverend lawaai op straat. Dat waren warem pel die achtervolgers weer. „Hela, schoorsteenvegertje!" riepen ze naar omhoog. „Heb jij hier in de buurt soms twee mannen rond zien lopen, waarvan er ééntje een alpino petje droeg en de andere een grote kuif had?" „Ja, die heb ik gezien!" brulde Piet terug. „Ze namen juist een taxi, toen ik hier dit huis binnen ging. Ze lieten zich naar het station brengen!" „Dan wij óók naar het station!" brulden de woeste achter volgers en weg waren ze alweer. „Hèhè. zuchtte onze brigges toen. „Nou hoop ik toch echt maar. dat we ze voor goed kwijt zijn. Dan is het nu zaak Karei zo gauw moge lijk óók op het dak te hebben. Laat eens kijken. Dit hier kon best de schoorsteen van de keuken wezen, want er komt zo'n lekker luchtje van aangebrande melk uit. Ik zal dat hupse dienstmeisje eens even nader bij lokken". De brigges hield zijn zwarte hoofd voor het donkere gat en loeide: „Joehoe.Keukenmeis je. joehoe.Onmiddellijk ver scheen het hoofd van het meisje beneden voor de opening van de schacht. „Ja, wat is er?" vroeg ze. „Stuur mijn maat Carolo even naar ji boven, want ik klaar het hier niet i. alleen!" - „Ik zal Carolo onmiddelijk e sturen", antwoordde het kind en ze kweet zich inderdaad naar behoren L van haar taak, want enkele tellen l later kwam Karei Kleuntje al door P de schoorsteen omhoog stommelen, L nu al even zwart als Piet. „Het gevaar is geweken. Karei", lachte Piet. „Ik heb onze achtervolgers r naar het station gestuurd. Maar eh.nou moeten wij hier ook gauw vandaan zien te komen, want je kunt er op aan, dat de echte I schoorsteenveger beneden in de[ gang nu natuurlijk alarm slaat!" Tom Manders jr.. de maker van de film De Peetmoeder, die vandaag in première gaal. is gisteren in Hilversum in het huwelijk getreden met Desirée te Nuyl. -116- Samen liepen ze het terras over naar de rozentuin. Langs het pad stonden grote pollen narcissen en hyacinten. Hij zag opeens voor zich hoe druk ze ermee bezig was geweest, de meer dan duizend bollen te planten. Het ontroerde hem. Grappig dat zo'n zelfbewuste vrouw als zij, die zich uit alle macht voor het vrouwenkies recht inzette, zo hard in de tuin kon werken. De merels zongen in de vallende schemering. Gelukkige herinnerin gen welden in hem op. Toen ze bij de stenen muur stilstonden die Horace Handcock om de rozentuin had ge metseld legde hij zijn arm om haar heen en zei: „Meer dan dit heb ik niet nodig. Als een man op zijn vij fentwintigste zijn geluk heeft gevon den zoals ik. mag hij blij zijn. Of loop ik nu weer vervelend te fanta seren?" „Nee hoor," zei ze. „Het komt niet alle dagen voor, waardeer het daar om maar." „Ik drink de beker tot de laatste druppel uit," zij hij en boog zich voorover om haar oorschelp te kussen. Hoofdstuk elf I Henry Pitts was de eerste in de Vallei die het vreemde voertuig zag. Het kwam over de weg uit de rich ting van het moeras en maakte veel lawaai. Een stofwolk kolkte er ach ter omhoog. Het was ook voor het eerst dat hij een vervoermiddel zag dat zich zonder trekdier voortbe woog. Henry stond het met wijdo pen mond na te gapen. Hij vroeg zich af of hij gek geworden was. Er zat een Jonge man ik die een groot wiel tussen zijn vingers had en het ding er kennelijk mee bestuurde. Om zich ervan te vergewissen of hij het zich al dan niet verbeeldde liep Henry Pitts langzaam en omzichtig naar de weg. De Jongeman wuifde naar hem en riep iets onverstaan baars boven het gebrom en gerom mel van zijn vervoermiddel uit. Hen ry bleef op veilige afstand van de weg staan, wreef het opwervelende zand uit zijn ogen en vroeg zich af of hij niet liever de benen zou nemen voordat het ding misschien ont plofte. „Hela." schreeuwde de jonge man. „hoor eens even! Rijd ik zo goed naar Shallowford? Moet ik rechts- of linksaf?" Hij trok aan een of andere staaf en toen hield het geluid ineens R. F. DeWerfleW „De Boekerij, Baarn" op en stopte het voertuig. Henry kwam iets naderbij. De jon geman. die een stofbril droeg, schoof deze naar omhoog. Twee lachende, blauwe ogen onder zware wenkbrau wen keken Henry vriendelijk aan. „As u naar Shailowfort mot, sir, dan mot u langs de rivier rije," zei Henry, u ben er zo." Voorzichtig liep hij naar het monster toe en legde zijn hand op de kap. Maar hij trok hem schielijk terug want de kap was ko kendheet. Toch was hij al minder bang dan eerst. „Kom kommu van veraf, sir?" vroeg Henry. „Drie uur geleden vertrok ik uit Ply mouth." „Plymouth, sir? Maar maar da's om en nabij de vijfenvijftig kilome ter in drie ure, zee u? Man, da's halsbrekerij „Ach wat. er is geen gevaar bij," zei de jongeman lachend. „Op een jon ge merrie door het land rijden is gevaarlijker, hoor." „Nou. geef u mijn de merrie maar." zei Henry. „Mottu na sir Craddock, sir?" „Naar mijn vader, de restmeester," zei de jongeman. „Kent u hem?" „Offik em ken," zei Henry, die begon los te komen. „Bennu soms ze zoon? Die oppeen boot vaart „Precies." zei de ander. „Ik ben net weer terug van een zeereis en heb groot verlof. Nu maak ik een tocht door Engeland. Deze auto is al zeven Jaar oud. Ik denk dat ik hem ver koop en een ander merk ga aan schaffen. een Wolseley bijvoorbeeld. Die rijdt harder." Hij wipte het voertuig In en kwam terug met een staaf met twee boch ten erin. die hij in een gat voorin de wagen stak. Hij begon er hevig aan te zwengelen, waarop er een geknal begon of er een half dozijn vuurwa pens werd afgeschoten. Henry deed een sprong om dekking te zoeken, en toen hij weer omkeek was het gerommel weer begonnen en kwam er een grote blauwe rookwolk achter uit de wagen. De jongeman wuifde nog even, sprong in zijn auto en reed weg. de rivier langs. De Friese koei en op de weide verderop schrokken zich dood en begonnen te hollen. „Niet te geloven." zei Henry nog- maals zacht, „dattik dat met eige oge heb gezien: een wage die vanzel- lef rijdt." Wordt vervolgd Ris je ituk pL Horizontaal: 1. richting. 4. lengtejn de l maat. 8. spil van een wiel. 10 perszaal zi voornaamw. 12. sporeplant, 15. ruiëan op terfeest, 17. familielid. 19. geest varJegent i de rijstcultuur. 20. bevel. 22. doorgaan c tochtgeld. 23. gewicht. 24. water iitel ker Utrecht. 26. plechtige gelofte. 27$e dien koor. 29. gedachteloos gevolgd gelikaar bruik. 30. soort hert, 31. droog, 33, oude lengtemaat, 37. voorvoegseljfef eni 38. vuurpijl, 39. geurigheid. \0g ree Jij Ti ze Verticaal: 1. pit met was omgeven, Vefje o rund. 3. muzieknoot, 5. boom, (Lurlijk landbouwwerktuig, 7. voorschrift, %ueen. muzieknoot. 11. vaarwel, 12. specefrgel rij. 13 stutpaal. 14. loot. 16. muzietordcri kinstrument. 18. hoog bouwwerk. 2AQrmin< geslpten. 24 organische verbindingjC/,{jng 25 honingdrank. 27. knaagdier. 28 godin der eeuwige jeugd, 32. koninJ>af gaQ van Basan, 34. bergplaats. 35. licfaf jS woord, 36. voertuig. 37. voorzetseljy^ wc Oplossing vorige puzzel: 1. centru 2. patroon. 3. parodie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4