Centraal Beheer heeft 7 er varen schadekor respondenten nodig. f; centraal beheer Laatste nieuws: (Van ccn speciale verslaggever.) Gc-imponeerd is het woord niet. Verbazing komt er dichterbij. Het begint al wanneer je voor het eerst het Centraal Beheer gebouw ziet aan de rand van de Apeldoornse binnen stad. Jc ziet het tussen de huizen door. niet er boven uit. Toch is het een groot gebouw. Maar het heeft meer weg van een soort nederzetting (jawel, een kashba), dan één van die vele steile kantoorgebouwen, die op zoveel plaatsen in Nederland de omgeving donfinercn. Is het een mooi gebouw? U mag het zeggen. Het is in ieder geval een goed gebouw. Want het is niet neergezet ter meerdere eer en glorie van de opdrachtgever. Het is een gebouw voor mensen. De mensen als uit gangspunt. Alles wijst erop. dat de architect. Herman Hertzberger .van binnen uit" is begonnen. En wel letterlijk: vanuit de mensen, die er elkaar dagelijks ontmoeten. Die mensen hebben dan ook meegepraat, voordat er een streep op het tekenpapier stond. De opzet was een om geving te scheppen, waarin iedereen, van hoog tot laag. zoveel mogelijk zichzelf kan zijn. Plezier in het werk wordt niet alleen bepaald door de aard van het w erk of door de verdiensten. Om je een beetje mens te voelen is de werkomgeving enorm belangrijk. Een nieuwe gedachte. Toen Centraal Beheer een jaar of wat geleden be sloot van de volgepakte Rand stad naar de vriendelijke Veluwe te verhuizen, werd tevens besloten allerlei wensen, gevoelens en denkbeelden die er leefden rond een ideale werkomgeving in daden om te zetten. Centraal Beheer begon aan iets nieuws en dat was op z'n minst moedig, want een dergelijke consequent door gevoerde opzet was in Neder land nog nooit verwezenlijkt Tot vreugde van alle partijen is het verrassend goed uitge pakt. Mensen die bij Centraal Beheer werken zijn gewone mensen, zoals alle andere Nederlanders. Maar ze hebben op de gemiddelde werknemer een streepje voor: ze werken niet meer of minder, maar wél een stuk plezieriger. Eerste reactie: verbazing. Eerlijk gezegd, toen het gebouw in gebrüik werd genomen waren de meeslen wel verbaasd. Natuurlijk, ze wisten het. het was allemaal afgesproken, maar tóch. die ruimte, die wonder lijke betorivormen in plaats van mooi afgewerkte wanden, die straattegels in plaats van marmer, die vijf verdiepingen centrale kokerhal met z'n uitspringende balkonnetjes op elke verdieping... Vandaag de dag. wanneer nieuwe medewerkers aarzelend aanschuiven bij collega's, die een zitje in beslag genomen hebben bij een van de cofTee-bars. doet zich de zelfde reaktie voor. De werkomgeving is zo ontzettend veel anders dan men gewend is. Maar het gewenningsproces is meestal een kwestie van 'n paar dagen. Er is ook al zoveel in het gebouw gebeurd: precies zoals de bedoeling was. is de bevolking van Centraal Beheer prompt aan het invullen, of liever aan het inkleuren ge slagen. ledereen kan van huis leuke dingen meenemen en daarmee de .werkhoek", die hij met z'n collega's deelt, naar eigen wens en smaak inrichten tot een eigen, ver trouwd plekje. Sneller dan wie ook had durven vermoeden is Centraal Beheer een levendige, kleur rijke. informele omgeving geworden. Fel gekleurde posters hier. een complete plantentuin daar. allerlei eigen creatieve uitingen: papieren bloemen, maskers, bollen, ballen, libel len, visnetten zelfs. Je komt werkelijk ogen tekort. Eigenlijk moetje het zien, om het te geloven. Dat kan. in bepaalde gevallen. Vraag aan de Centraal Beheermedewerkers wat zé goed bevalt en ze zeggen: Apeldoorn om te wonen en dit gebouw om in te werken. Behalve als er excursies zijn. .Stallen bezichtigen" zeggen ze bij Centraal Beheer. Vooral in het begin kwamen er veel bezoekers. Zelfs groepen uit Japan. ledereen wilde dat won derlijke kantoorgebouw wel eens van binnen bekijken. Natuurlijk is die stroom inmiddels ingedamd. En uiter aard is voor sollicitanten een uitzondering gemaakt. Zij mogen in principe alles zien. Een compleet stadje. Alles: dat wil zeggen: het centrum met zijn vijver, gevoed door hemelwater.dat als hel regent hoog opspat tussen de visjes. De winkel waar je van alles en nog wat kunt kopen; boeken, platen, cadeau-artikelen, rookwaar, delicatessen, drogisterijarti kelen. Ze kunnen Centraal Beheermedewerkers naar huis zien bellen vanuit een openbare straat-telefoon-cel en bankzaken zien afhandelen bij een bank. De dames mogen zich opknappen in de boudoirs en ieder mag gaan eten in het grote, gezellige, welvoorziene zelfbedienings-restauranl met zijn speciale Centraal- Beheer-prijsjes. Desgewenst kunnen de bezoekers een blik slaan op de imponerende computer afdeling. Ze kunnen de bibliotheek bezoeken en de kunst-galerie. Alles is open. óók de directie- afdeling. Nergens hoeft op een deur te warden geklopt. Het merkwaardige is dat er toch rust heerst op de afde lingen De teams (meestal niet groter dan vier. vijf mensen) zitten losjes ge groepeerd te werken. Men laat zich niet of nauwelijks af leiden. Ontmoetingsplaats. Veel drukker en rumoe riger is het in het hart van het gebouw, in en om de hoge centrale hal. Overal zijn cofl'ee-bars. Er heerst een roezemoezige, maar toch duidelijk ontspan nen sfeer. Hel is de ontmoe tingsplaats. Centrum van discussies, plannen en afspraken, die 0.111. hun weerslag vinden in een ongekend bloeiende per soneelsvereniging met zoveel activiteiten dal hel te veel is om op te noemen. Een medewerker van Centraal Beheer zegt liet zo: „Toen ik niet mijn gezin naar Apeldoorn verhuisde, was ik bang dal we geïsoleerd zouden Ons schadebedrijf- moforvoertuigen neemt een vooraanstaande plaats in. Onze direkte wijze van verze keren en de mogelijkheid van premie-restitutie zijn faktoren die de groei erin houden. Het direkte kontakt met verzekerden stelt hoge eisen aan de snelle en accurate wijze van schadebehandeling. De afdeling schaderegeling motorvoertuigen zoekt: -ervaren schadekorrespon- denten voor de binnenland- groep: tussen 24 en 28 jaar - schadekorrespondenten buitenland,eveneens tussen 24 en 28 jaar oud, met een goede praktische kennis van de moderne falen en met ervaring. Zij zullen in teamverband schadegevallen afwikkelen, waarbij een beroep kan worden gedaan op onze eigen expertisedienst. Bel voor nadere informatie en voor een eventuele afspraak om naar Apeldoorn te komen: 055 - 792370 afdeling arbeidszaken, vragen naar mw. P.A. Kuyper, na 18.00 uur dhr. P.MA Schippers: 05788-2454 raken. Een vreemde stad. vreemde collega's. Maar hel is anders gegaan. In mijn vroegere werk kring ontmoette ik de collega's van andere afdelingen amper, 'n Heel enkele keer op 'n personeelsfeest. Hier kun je midden op de dag met iedereen contact maken. Ik heb er al verschil lende vrienden aan over gehouden. Het moet toch al gek zijn als je op zo n duizend mensen, niet twee of drie man kan vinden waarmee je prima overweg kan" Naar Apeldoorn? Van baan veranderen betekent vaak: van leven veranderen. Je „verkast" niet gauw. zeker niet met een gezin. En kinderen. Het is dan ook niet de bedoeling van Centraal Beheer om mensen over te halen met beloften die niet waar te maken zijn. Met een teleurstelling achteraf is niemand gediend. U kunt de advertentie op deze pagina zien als een vrij blijvende uitnodiging (in dit geval aan schadeverzeke- rings-mensen) om 'ns een kijkje te komen nemen. Bij Centraal Beheer èn in en om Apeldoorn. Hel kan de moeite waard zijn om er een snipperdag voor uit te trekken. Door de week ziel u alles in vol bedrijf. Centraal Beheer vergoedt uw reiskosten, ook als u met uw gezin komt. Op een zaterdag komenjs ook mogelijk. Zaterdags is de Apel doornse binnenstad op z'n levendigst. maar Centraal Beheer is dan een uitgestorven gebouw. Apeldoorn is een mooie stad. Veel parken, veel ruimte. Bos en hei rondom. Het is ook een verras send actieve stad. Alle onder wijsvormen. gezellig winkelen, volop sport en recreatie, veel ontspanningsmogelijkheden, ook op cultureel en creatief gebied, ook voor de kinderen. Natuurlijk is er ook in Apeldoorn geen woningover vloed. Maar je komt er in de stad zelf of in de omgeving eerder aan een goede woning dan in bijvoorbeeld de Randstad. Het spreekt vanzelf dat Centraal Beheer woning zoekende medewerkers een handje helpt. Niet voor autoritaire figuren. Centraal Beheer Apel doorn is geen plaats voor iedereen. Uitgesproken auto ritaire liguren voelen zich er werkelijk doodongelukkig. Want in zo'n omgeving kunnen de verhoudingen niet scherp liggen. Hel gaat er allemaal wat ongedwongener. vriendelijker aan loe.Volwas- sener in feite. Inspraak en medezeg genschap zijn bij Centraal Beheer dan ook geen loze kreten. Veel vrijheid. Ook al door het team-systeem, waarbij van ieder veel zelf standigheid verwacht wordt en de groepjes medewerkers sterk op elkaar ingespeeld zijn. kon Centraal Beheer zich veroorloven iedereen meer vrijheid te geven dan gebruikelijk is op kantoren. „Glijdende werktijdenin overleg met je collega's kun je vroeger of later beginnen of ophouden, vroeger of later gaan lunchen in hel rcstatirani.de stad ingaan of op zomerse middagen 'n uurtje luieren in een ligstoel op een van de dak terrassen. Je kan gaan koffiedrinken op het moment datje zelf vindt dat je aan kollie toe bent. Wie het te bont maakt krijgt het wel van zijn collega's te horen! Zo gaat dat bij Centraal Beheer. Zoals gezegd: er wordt niet meer of minder gewerkt dan elders.Wel prettiger... „Wie het dichtst bii het vuur zit, warmt zich het best" Het ligt voor de hand dal dit ook opgaat bij Centraal Beheer. Voortgekomen uit de be hoefte van vele Nederlandse ondernemingen om zaken als bedrijfs-administralie. informatie-systemen, finan cieringen. leasing, levens- en schadeverzekeringen zoveel mogelijk te kanaliseren en onder één dak te brengen, is Centraal Beheer een bundeling van specialisten bij uitstek. Centraal Beheer „ver koopt" goede, eerlijke pro- dukten. op uiterst gunstige voorwaarden. In dezelfde sfeer hebben Centraal Be heer-medewerkers allerlei vormen van collec tiviteiten voor zichzelf ont wikkeld, waardoor ze. naast een alleszins redelijke hono rering. ideale secundaire arbeidsvoorwaarden hebben. Rinke kortingen op bij voorbeeld autoverzekeringen. WA-verzekeringen en hypo theekrente. Er zijn reiskostenrege lingen. spaarregelingen, studie- subsidies. Er is ook een uitgebreid voorzieningenfonds en natuurlijk een goede pensioen regeling. Wij zoeken ook nog een aantal ervaren levens- verzekerings-mensen. Voor onze snel groeiende afdeling Leven (binnendienst) 055-792371 een

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 20