h eyenoord komt kwaliteit tekort gearresteerd Weer snelle remise voor Kortsjnoj Winst voor amateurteam maar toch weinig succes 'p ii ï'j i i i KWUM-supporters Cricketteam naar Zuid-Afrika EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP RWD Molenbeek houdt Rotterdammmers op gelijkspel (0-0) DWFIM i Succes Belgische ploegen Onderzoek naar betaling atleten In kandidatenmatch tegen Petrosjan Zege Gualazzini In officiële interland tegen Amerikanen Rodnina-Saitsjev weer kampioen Blagojev weer in actie DONDERDAG 3 MAART 1977 SPORT Trouw/Kwartet door Matty Verkamman ROTTERDAM Opnieuw is Feyenoord het gebrek aan kwali teit lelijk opgebroken. Er moet over dertien dagen voor de Rotterdammers in het Edmond Machtens-stadion van Brussel wel een klein wondertje gebeuren, willen zij RWD Molenbeek de weg naar de halve finales van het UEFA-Cup-toernooi nog kunnen versperren. Het werd gisteravond 0-0, maar de score had nog negatiever kunnen uitvallen. Want juist in een periode dat de Rotterdammers de voortreffelijk spelende doelman Nico de Bree trachtten te passeren, deden zich voor RWDM bij ra zendsnelle uitvallen schitterende mogelijkheden voor. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Voor de Belgische deelnemers aan het toernooi om de diverse Europa Cups was het giste ren een goede dag. Want behalve RWDM bij Feyenoord, kwam Club Brugge voor het toernooi om de Eu ropa Cup I bij het Duitse Borussia Mönchengladbach tot een alleszins verdienstelijk gelijkspel: 2-2. In het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars versloeg Ander- lecht in het Brusselse Astridpark de Engelse bekerwinnaar South ampton: 2-0. Beide treffers kwamen op naam van Nederlandse spelers. Peter Ressel zorgde voor 1-0 en Rob Rensenbrink bepaalde de eindstand op 2-0. Voor een opmerkelijk resultaat zorgde Juventus bij het Oostduitse FC Magdeburg. De Italianen won nen met 1-3 in een duel dat volledig tegemoet kwam aan de wijze waa rop Juventus graag voetbalt. Mag deburg viel onmiddellijk en met veel mankracht aan op de door Dino Zoff verdedigde veste. Maar de eerste aanval van Juventus leverde via Cu- cureddu al een doelpunt op. Dat gebeurde in de tweede minuut. Het duurde tot de 33ste minuut voor Sparwasser gelijk kon maken. Toch bleef Juventus via razendsnel le counters gevaarlijker dan de im mer aanvallende Magdeburgers. Be- netti maakte dertien minuten na rust uit zo n counter 1-2 en vijf mi nuten later bepaalde Boninsegna de eindstand op 1-3. De Italiaanse defensie kreeg in to taal zestien hoekschoppen tegen, maar bleef zelfverzekerd overeind. Drie spelers van Juventus, Tardelli, Furino en Gentile kregen van arbi ter Reynolds uit Wales de gele kaart. Aan Oostduitse kant overkwam dat alleen Steinbach, maar hij moet de return zeker missen omdat dit zijn tweede gele kaart was. WELLINGTON (SID) De Nieuw- zeelandse atletiek federatie heeft een onderzoek ingesteld naar de ver diensten van de topatleten John Walker, Rod Dixon en Dick Quax. Dagbladen in Nieuw-Zeeland meldden dat de drie atleten in de afgelopen maanden ongeveer 10.000 gulden per start zouden hebben ont vangen. Ook de televisie maakte ge wag van de zaak. Lance Cross, de voorzitter van de Nieuwzeelandse atletiek federatie, verklaarde, dat het onderzoek moei zaam verloopt. Volgens Cross zou het geld zijn gestort op een bankre kening in Zwitserland. De drie atle ten hebben ontkend de amateurre- gels te hebben overtreden. Het getimede uitlopen van doelman Treytel behoedde Feyenoord echter van een nog triester resultaat. Het voetbalseizoen dreigt voor Feyen oord, dat dringend behoefte aan ver sterking heeft, nu op een fiasco uit te lopen. Temeer daar Nico Jansen, op wie de laatste weken roofbouw wordt gepleegd, aan enkele weken rust toe is. Feyenoord kreeg van meet af aan de verwachte problemen voorgescho teld. RWDM bleek inderdaad het behoudende speltype voor te staan, waar Feyenoord-trainer Boskov te voren voor had gewaarschuwd. De Nederlander Eddy Koens was als eventuele derde aanvaller door zijn trainer Piet de Visser op de bank gehouden. Het hield in, dat Willy Wellens en Jacques Teugels de enige voorwaartsen waren. Althans, op papier, want ook Teugels liet zich regelmatig terugvallen. Wanneer hij voorin opdook dan werd hij door Wim Rijsbergen bewaakt. Harry Vos belastte zich met de dekking van de rechts georiënteerde Wellens. Een en ander hield in dat Rijsbergen en Dick Schneider regelmatig „vrije" spelers waren vóór de weer solide ogende libero Mladen Rami jak. Met die vrijheid wist Feye noord geen raad. Wanneer de verde digers oprukten dan gaf dit nogal eens een chaotisch beeld op het overbezette middenveld. Te meer daar Feyenoord in totaliteit niet vol doende breedte in het spel legde. Op die middenstrook begon Theo de Jong met enkele veelbelovende ac ties. Voor Jan Boskamp was dat kennelijk aanleiding om al na drie minuten een forse overtreding tegen de geblokte Feyenoorder te begaan. Uitgerekend in het stadion waar hij al zo vaak door Nederlandse scheidsrechters werd beboet, lever de dat de voormalige Rotterdam mer een door de Westduitser Aldin- ger voorgehouden gele kaart op. Ge wend aan zo een gekleurd stuk plas tic raakte Boskamp er op het oog nauwelijks door van streek. Vooral hij was het, die als breker en opbou wer goede zaken voor RWDM ver richtte. Feyenoord had het zo moeilijk met de defensieve tegenstander dat het ROTTERDAM Een grote groep supporters van Racing White-Daring Molenbeek, gisteravond tegenstander van Feyenoord in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. heeft in de late middag de Rotterdamse binnenstad op stelten gezet. De moeilijkheden begonnen voor De Bijenkorf op het drukke punt bij de hoek van de Van Oldenbarneveldtstraat. De Belgen deden zich te goed aan warme bollen. Toen het op betalen aankwam lieten de voornamelijk jeugdige supporters het afweten. De groep dromde rond de verkoper en bespuwde zijn koopwaar. De man verdedigde zich tegen de overmacht door een der belhamels met een vork in de borst te prikken. De inmiddels gearriveerde politie nam enkele knapen mee en slaagde erin de overige supporters te verspreiden. IL CIOCCO Ook de tweede partij in de kandidatentweekamp tussen Viktor Kortsjnoj en Tigran Petrosjan in het Italiaanse II Ciocco is in remise geëindigd. De stand in deze tweekamp is daardoor nu 1-1. Willi Kreuz is dicht bij het RWDM-doel gekomen, maar doelman De Bree heeft de bal gegrepen. Links Kersten Bjerre en rechts Jan Boskamp. vóór rust amper aan kansen toe kwam. Willi Kreuz miste een keer kracht bij een kopkansje en Nico Jansen rende zichzelf en de bal voor bij, toen De Jong goed voortrok. Dat was wel zeer opmerkelijk, want voor het overige bewees Jansen vooral, dat hij eigenlijk niet opgesteld h^d mogen worden. De aanvalsleider on dervond zeer zichtbaar veel last van zijn knieblessure. In de rechtstreek se loopduels met Gerard De Sanghe- re huppelde hij maar wat mee. Van hem had RWDM weinig te vre zen. En ook niet van bij voorbeeld een Martin Vreijsen die zijn vrije opdracht onvoldoende vervulde. Dat gold tevens voor aanvallend in gestelde spelers als Van Deinsen en Verheyen. Kortom, Feyenoord brei de weer een vervolg aan de serie uiterst matige wedstrijden van de laatste weken aan. Ondanks zijn kwetsuur was het toch weer Nico Jansen die in de slotmi nuut van de eerste helft het dichtst bij een goal was. Hoewel dat hache lijke moment voor het doel van Nico de Bree zich door middel van een scrimmage voordeed. De Neder landse doelman van de Brusselaars kreeg bij die gelegenheid het leer met enige veine stom geluk) in handen. Op dat soort momenten Bayern München (W-Dld)-Dinamo Kiev (Sov) Saint Etienne (Fra)-Liverpool (Eng) Borussia Mönchengladbach (W-Did)-Club Brugge (Bel) FC Zürich (Zwi)-Dinamo Dresden (DDR) Levski Spartak Sofia (Bul)-Atletico Madrid (Spa) Anderlecht (Bel)-Southampton (Eng) MTK Boedapest (Hon)-Ham burger SV (W-Dld) Slask Wroclaw (Pol)-Napoli (Ita) Atletico Bilbao (Spa)-Barcelona (Spa) Queens Park Rangers (Eng)-AEK Athene (Grie) FC Magdeburg (DDR)-Juventus (Ita) Feyenoord (NedPRWD Molenbeek (Bel) 1-0 1-0 2-2 2-1 2-1 2-0 1-1 0-0 2-1 3-0 1-3 0-0 AMSTERDAM De Anti Apartheidsbeweging Nederland (AABN) heeft gistermorgen samen met een tiental andere jongeren en actiegroepen geprotesteerd bij het vertrek van Schiphol van een groep cricketspelers. De cricketploeg gaat in Zuid-Afrika enkele wedstrijden spelen. De AABN beschouwt de trip als een inbreuk op de internationale sport-boycot van Zuid-Afrika. Een oproep daartoe is door de Verenigde Naties gedaan, terwijl minister Van Doorn van CRM de sportbonden heeft geadviseerd geen sportieve contacten met Zuid-Afrika te onderhouden. Volgens de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond gaat het om een groep oudere spelers die op eigen initiatief vakantie en sport genoegens in Zuid-Afrika zoeken. Merkwaardig was echter dat de spelers een badge op hun blazer droegen, waaruit bleek dat het ging om een toernee van een Nederlands cricketteam. De cricketbond heeft overigens geen bezwaren tegen de trip. Voorzitter Van Rossum stelt: ,,Er gaan mensen, die in gesprekken precies dezelfde meningen en opvattingen uitdragen als de regeringsopvatting (inzake apartheid). Zoiets doet volgens ons geen kwaad, maar leidt misschien wel tot iets goeds". was Feyenoord in feite aangewezen. Typerend was in dat opzicht dat Feyenoord kort na rust via een eigen inzet van Cordiez bijna aan de lei ding geraakte. Met een sublieme re actie wist De Bree de ongelukkige beweging van zijn verdediger even wel nog te corrigeren. Merkwaardig genoeg verlieten de Belgen direct daarop de verdedigen de stellingen. Alsof men zich plotse ling de woorden van De Visser herin nerde „Wij hebben geen ploeg om puur op de verdediging te spelen." zo rende men eensklaps richting Treijtel. Dat leverde binnen de eerste twintig minuten van de twee de helft niet minder dan vijf le vensgevaarlijke momenten voor het Feyenoord-doel op. Eerst werd Treijtel door de sterk acterende middenvelder Benny Nielsen op een keihard schot getrac- teerd. Vervolgens was het Wellens die op toeren raakte. De Belgische internationale schoot achtereenvol gens juist voorlangs en zelfs keihard op de paal. Treijtel kende bij die laatste bange situatie het grote ge luk. dat de bal precies in zijn armen terugsprong... Wellens werd door Rijsbergen binnen het strafechopge- Died ook nog eens opzij gezet, zon der dat de overigens prima leidende Aldinger nog een gele kaart voor Kamljak wegens het wegtrappen van de bal bij een vrije trap er een strafschop in zag. Na de hoogstandjes van Wellens was het de beurt aan Jacques Teugels. Bij knap uitgevoerde tegenstoten verscheen hij tot twee keer toe al leen voor de keeper. Tot wanhoop van zijn clubgenoten en zichzelf wist hij de buitenkansen echter niet te benutten. Het was zodoende wel een compleet ander RWDM, na rust. De Belgische ploeg toonde zijn ware gezicht door de counter bekwaam uit te voeren. Het team verdiende de nul - nul tenvolle. Sterker nog: wanneer er één team recht had op de zege. dan was het de Belgische topclub. Jammer voor Feyenoord, dat nu naast de dreiging van een misluk kend seizoen in eigen land, ook een teleurstelling op Europees niveau levensgroot op zich af ziet komen. FEYENOORD-RWDM 0-0 Scheidsrechter: Aldinger (WDId). Toeschouwers: 42.000. FEYENOORD: Treytel; Schneider. Ramljak (Van de Korput), Rijsbergen, Vos; De Jong. Kreuz. Van Deinsen. Verheijen, Jansen (Ernst), Vreijsen. RWDM: De Bree; De Sanghere, Bjerre. Cordiez. Dumon; Olsen, Wiesmann, Nielsen, Boskamp; Wellens. Teugels CAGLIARI (SID) De Italiaan Er- cole Gualazzini heeft de prof- wielerwedstrijd van Sassari naar Cagliari gewonnen. Hij zegevierde irt de eindsprint van vijftien renners. Deze groep was al na 31 kilometer ontsnapt. Italianen legden ook be slag op de tweede en derde plaats. De uitslag: 1. Gualazzini (Ita) 225 kilometer ln 5 uur. 21 min. en 13 sec., 2. Oavozzi (Ita), 3. Oimondi (Ita) Fucha (Zwl), 5. Parecchlnl Uta). Tosonl (Ita), 7. Franciom (Ita). b. Delcrotx (Bel), 0. De Faverl (Ita). 10. Paolinl (Ita), allen ln dezelfde tijd als de winnaar. VOETBAL Everton heeft op eigen veld tegen Arsenal met 2-0 gewonnen Voorts won Manchester City eveneens met 2-0 van Norwich City. TENNIS —Betty Slöve heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Virginia Slimstoemoot in San Francisco. De Neder landse versloeg Ann Klyoumura met 6-2.6-3. VOETBAL-NEC zal op dinsdag 20 maart een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen RWD Molenbeek. Dat gebeurt ter gelegen heid van de opening van de Hazenkamptn- bune ln bet Oofftrtstadlon. die aan 4000 bezoekers een overdekte verwarmde plaats biedt. ALGEMEEN De Westdultse minister van financiën dr Hans Apel heeft in zijn begro ting voor 1077 een bedrag van 212,6 miljoen mark uitgetrokken voor sport De beide Russen hebben elkaar op nieuw geen hand gegeven. Alle me dedelingen lopen via de Joegosla vische hoofdscheidsrechter Kazic. Hij krijgt het verzoek om remise en brengt dat aan de andere speler over. In Rotterdam kwamen Larsen en Portisch gisteren in de eerste zitting van de derde partij niet tot een be slissing. De partij werd op de 41ste zet afgebroken. In Reykjavik braken de Tsjech Vlas- timil Hort en de Rus Boris Spasski hun tweede partij op de 41ste zet ook af. Spasski en Hort hervatten gister avond hun duel. maar besloten na dat beiden nog een zet hadden ge daan tot remise. Wit: Petrosjan, Zwart: Kortsnoj. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. Pgl-f3 d7-d5, 3. c2-c4 e7-e6, 4. Pbl-c3 c7-c5, 5. c4xd5 Pf6xd5, 6. e2-e4 Pd5xc3, 7. b2xc3 c5xd4. 8. c3xd4 Pb8-c6, 9. Lfl-c4 b7-b5, 10. Lc4- e2. Lf8-b4, 11. Lcl-d2 Dd8-a5, 12. Tal- dl, Lb4xd2 13. Ddlxd2 o7-a6, 14. Dd2xa5 Pc6xaS, 15. Le2-d3 Ke8-e7, 16. Tdl-cl Lc8-d7, 17. Kel-d2, remise op voorstel van Petrosjan. WIT: HORT (Tsj) ZWART: SPASSKI (Rusl). Nimzo-Indische verdediging 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pbl-c3 Lf8-b4, V. e2-ey c7-c5, 5. Lfl-d3 Pb8-c6, 6. Pgl-f3 d7-d5, 7. 0-0 0-0, 8. a2-a3 Lb4xc3, 9. b2xc3 d5xc4, 10. Ld3xc4 Dd8-c7, 11. Lc4-d3 e€-e5, 12. Ddl-c2 Tf8-e8, 13. d4xe5 Pc6xe5, 14. Pf3xe5 Dc7xe5, 15. f2-f3 Lc8-e6, 16. Tfl-el Ta8-d8, 17. Tal-bl c5-c4, 18. Ld3-fl b7-b6, 19. e3-e4 Pf6-d7, 20. Lcl-e3, Pd7- c5, 21. Tbl-dl f7-f6, 22. Tdl-d4 b6-b5, 23. Td4xd8 Te8xd8, 24. Tel-dl Td8-c8, 25. Le3-d4 Dc5-c7, 26. Dc2-f2 Tc8-d8, 27. Lfl-e2 Pc5-b3, 28. Ld4xa7 Td8xdl 29. Le2xdl Dc7-d6, 30. Ldl-e2 Dd6xa3, 31. Df2-b6 Kg8-f7, 32. Db6-c7+ Da3-e7, 33. Dc7xe7 Kf7-e7, 34. Kgl-f2 Ke7-d6, 35. Kf2-e3 Pb3-a5, 36. f3-f4 Pa5-c6, 37. Le2xd4 b5-b4, 38. c3xb4 Pc6xb4, 39. Ke3-d2 Pb4-d3, 40. g2-g3 Kd6-c6, 41. Kd2-c3. De afgebroken stelling luidt: WIT: Kc3, Ld4, Le2, pionnen e4, f4, g3 en H2. ZWART: Kc6, Le6, Pd3, pionnen c4, f6, g7 en H7. SAN DIEGO (ANP) Het staat vast, dat de Amerikaanse reis van de Nederlandse ama teurselectie naar Californië geen grote sportieve successen heeft gebracht. Maar het is een onloochenbaar feit, dat de eni ge echte interland, die de ama teurteams van de Verenigde Staten en Nederland speelden toch de volle winst heeft opge leverd. Nederland zorgde voor dat wapenfeit in San Diego (Zuid-Californië). Op het veld van de plaatselijke uni versiteit versloeg Oranje voor 3000 toeschouwers met 2—1 het Ameri kaanse Olympische team. dezelfde selectie, die zondag ln Los Ageles het Nederlande b-team met 2—0 ver sloeg. Nederland speelde in San Die- go met Jaan de Graaf van IJssel- meervogels. HIJ was het, die in de voorhoede meer diepte aanbood. Vooral laatste man Wlm Wisse (RKC) bediende hem met uitsteken de lange passes, waarmee de Ameri kanen nauwelijks weg wisten. Neder land kwam al na drie minuten met 1—0 voor. Martin Brands (RKC) kwam gevaarlijk op en zag zijn kei harde Inzet van richting veranderen, net genoeg om van zijn schot een lob te maken waar de voortreffelijke doelman Reynolds geen antwoord op had. Nederland beheerste de eerste helft, kreeg schitterende kan sen vla Van der Ley, Menninga, de Graaf en opnieuw Van der Ley, maar gescoord werd er niet meer. De tweede helft was kwalitatief van matig gehalte. De Amerikaanse scheidsrechter Morgan stapelde fout op fout en dat veroorzaakte zoveel irritatie, dat de spelers meer met elkaar dan met voetballen bezig wa ren. Perreira, De Graaf en Brands kregen gele kaarten, in een van de talrijke momenten van verwarring scoorde Ty Koeugh schitterend te gen. Doelman Henk Spierings (BW) zag geen kans zijn lichaam achter de bal te krijgen. In het verloop van de wedstrijd lukte hem dat overigens diverse keren voortreffelijk. Hij en Wisse groeiden uit tot de beste men sen van het veld. Wissen was het ook. die de beslissende pass gaf voor de Nederlandse overwinning. Hij plaatste een vrije trap hoog ln het strafschopgebied, waar de veelal te laconieke linksachter Van Buuren (RVC) klaar stond om schitterend ln te koppen. Nederland hield de wed strijd verder onder controle en liet zich door de hard spelende Amerika nen niet provoceren. De wedstrijd werd al met al een zekere rehabilita tie voor de matige resultaten, die voordien ln vriendschappelijke wed strijden werden behaald. Een van die tegenvallers was het optreden van het B-team, ook in San Diego. tegen een KLM bedrijfsteam. Nederland won slechts met 2—0 van de Blazing Bravos door doelpunten van Van Leeuwen en 8ulkers, maar had uiteraard met veel grotere cij fers moeten winnen in deze voorwed strijd, die in het koude San Diego nauwelijks publiek trok. De opstelling van het Nederlandse amateurteam was: 8pierings; Kruy- sen, Wisse, Brands, Van Buuren; Bre- kelmans. Melchers. Van der Ley; De Oraal, Menninga, Kenter. Wit: Larsen Zwart: Portiseh 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 e7-e6. 3. d2-d4, c5xd4, 4. Pf3xd4 Pb8-c6,5. Pbl-c3 Dd8- c7. 6. Lfl-e2 b7-b6, 7. Lcl-e3 Lc8-b7, 8. Ddl-d2 Pc6xd4, 9. Le3xd4 a7-a6. 16. tal-dl Pgl-f6, 11. Dd2-e3. Lf8-«5, 12. 0-0 0-0. 13. e4-e5, Pf6-d5. 14. Pc3xdS, Lb7xd5, 15. c2-c4, Lc5xd4, 16. Tdlxd4. Ld5-c6, 17. De3-g3, 17-fS, 18. e5xf€, Dc7xg3, 19. H2xg3. Tf8xf6, 29. Le2-f3, Lc6xf3, 21. g2xf3, Tf6xf3, 22. Td4xd7, Ta8-c8, 23. Tfl-cl. TcH-ct, 24. Td7-a7, a6-a5, 25. Trl-dl. Tc6xc4. 26. Kgl-g2. Tf3-f6, 27. Tdl-d8, TfS-f8, 28. Td8-d7, Tc4-g4, 29. Td7-b7, h7-h5. 30. Tb7xb€, Tg4-g5, 31. Tb6xe6. H5-h4, 32. Te«-e2. h4xg3, 33. f2xg3, Tf8-d8. 34. Ta7-e7, Td8-d3. 35. Te7-e3, Td3-d5, 36. b2-b3. Td5-c5, 37. Te3-e8t, Kg8-h7. 38. TeS- e4. Tc5-c3, 39. Te4-e3. Tc3-c5, 40. Kg2- f2. Kh7-g8, 41. Te2-d2 afgebroken. De afgebroken stelling luidt: WIT. Kf2, Td2 en e3, pionnen a2, b3. g3. ZWART: Kg8, TcS en g5, pionnen a5, g7. TOKIO (UPI) - De Olympische kampioenen Irina Rodnina en Alexander Qalts*ev hebben in Tokio de wereiotitel in het uaarrijden ver overd. Bij de vrije kür veroverden zijn een grote voorsprong op de con currentie. De eindstand: 1. Irina Rodnina en Alexander Zaltsjev (Sov) pl.c. pnt 140.60.2 Irina Vorobieva en Alexander Vlasaov (8ov) 23 136 16. 3 TaJ Babalonia en Randy Oardncr (VS) 20 135.65, 4. Marina Tsjerkasova en Serge SJakral (Sovi 36 132 64, 5. Manuela Mager en Uwe Beweradorff (O Did) 42 131 67. 6. lngrid Spleglova en Aian Splegl (Tsj.SI) 57 126.57. De zestienjarige Amerikaanse Linda Fratianne heeft door een bril jant optreden tijdens de korte küi de leiding genomen bij het we reldkampioenschap kunstrijden in Tokio. De Europese kampioene Anett Pötzsch, die na de verplichte figuren de leiding had, raakte bij een van de sprongen uit balans en kreeg een lage waardering. De Oostduitse zakte daardoor naar de derde plaats achter Fratianne en de Westduitse Dagmar Lurz Na het korte programma Is de stand: I Llnda Fratianne (V8> pl c 17 86.16 pnt. 2 Dagmar Lurz (W Did) 22 84.25, 3. Anett POtzsch (O Did) 23 8448. 4 Barbie 8mith (V8) 41 5 82 84. 5. Susanna Drlano (It) 43 5 82 78. 6 Wendy Burge (VS) 50.581 80.7 Marton WebertO Did)8680.18, 8. Lynn Nightingale (Cam 72 70 16, 0 Emi Watanabe (Japi 83 5 711. 10. Claudia Binder (Oostenr) 02 5 77.88 Irina Moiseva en Adrei Minenkov uit de Sovjet Unie hebben na twee verplichte dansen de leiding in de strijd om de wereldtitel ijsdansen ln Tokio (Jap). Voor de uitvoering van de Argentijnse tango en de Ra- vensburger wals kregen de Engelse kampioenen het plaatscijfer 11 en 40,48 punten. Het Britse paar Janet Thompson-Warren Maxwell bezet de tweede plaats voor de Hongaren Krisztina Regoczy en Andras Sailay. De stand na twee verplichte dansen is 1 Irina Motseva-Andrel Minenkov (Sov) plaatscijfer 11-40,48 punten. 2 Janet Thompson-Warren Maxwell (OBn 25.5-39.28. 3 KrtszUna Regoczy- Andras SaUay (Hom 385-39.16 JAAN DE GRAAF WELIKO OARNOVO Vijf maanden voordat iijn schorsing van de Internationale Ge wichthef Federatie (IWF) af loopt, is Blagoj Blagojev, win naar van de lilveren Olym pische medaille in het halfzwaargewicht, weer in actie geweest. Blagojev, die wegens het gebruik van stimulerende middelen door de IWF voor een jaar werd geschorst nam, buiten mededinging, deel aan de het toernooi om de kampioenschap pen van Bulgarije. Hij tilde in totaal 352,5 kilo (160-192,5), 17.5 kilo meer dan de nieuwe kampi oen Panajotov (335). De eve neens geschorste Valentin Christov, Olympisch kampioen in het swaargewicht. liet zich bij de wedstrijden niet sien. Ook Christo Platsjkov, de we-' reldrecordhouder in het su perzwaargewicht ontbrak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13