Bouwlokatie bij Pijnacker- Nootdorp 9 sa Systeem-Sparen Bewoners willen eigen huis kopen E Ziekenhuiscommissie: Wachten met renovatie van paviljoens Endegeest Energiebedrijf Rijnland 2 patrimoniums Definitieve beslissing nog uitgesteld Stadhuis Delft wordt verbouwd Nieuwe medisch directeur voor Rijnoord-ziekenhuis Onderzoek naar woonwensen in Stompwijk Katwijk oefent bestrijding ramp Station Voorweg is bijna gereed NUTSSPAARBANK LEIDSE SPAARBANK Prinsenstad Mannenkoor bracht afwisselend concert Dr N. P. Raphael overleden Een pleister op de wond Subsidie voor herstel Marekerk KORT Trouw TWEE ADMINISTRATIEVE MEDEWERKERS(STERS) patrimonium bedrijfsleider DINSDAG 1 MAART 1977 REGIO DEN HAAG LEIDEN TROUW/KWARTET H 6 Van onze parlemen tared actie DEN HAAG De regering heeft de beslissing over de aanwijzing van bouwlokaties rond Den Haag uitgesteld. Van onze correspondent DELFT Het stadhuis van Delft wordt gerestaureerd. De hele opera tie gaat vtjf-en-een-half miljoen gul den kosten. De gemeenteraad vindt uitstel van verbouwing onver antwoord omdat het door Hendrick de Keyser gebouwde stadhuis van binnen bouwvallig zou zijn. Alleen de PPR-fractie ln de raad was tegen het restaureren van het gebouw Volgens deze partij zijn er tal van zaken die een hogere priori jen hebben. Van een onzer verslaggeefsters ALPHEN AAN DEN RIJN Het ziekenhuis Rijnoord ln Alphen aan den Rijn krijgt per 1 Juni een me disch directeur. Het Is de heer Mul der uit Hoogland, thans medisch directeur van een verpleeghuis in Amersfoort. De huidige directeur van het Rijn- oord ziekenhuis wordt economisch directeur van het ernaast in aan bouw zijnde verpleeghuis. De functie van medisch directeur wordt sinds enkele weken tijdelijk waarge nomen door de (gepensioneerde! Maarnse arts R. F. Wering. In Rijn oord oefent ook tijdelijk een röntgenoloog zijn praktijk uit Te vens wordt op korte termijn een neuroloog (permanent) aangetrok ken. Door het Rijnoord-ziekenhuis is tevens opnieuw samenwerking ge zocht met het Academisch Zieken huis Lelden. Al deze maatregelen vallen in het kader van een reorgani satieplan voor Rijnoord. Van een onzer verslaggeefsters LEID8CHENDAM/STOMPWIJK - De gemeente Leldschendam wil on derzoeken wat de wensen van de 8tompwijkse bevolking zijn bij de uitbreiding van de dorpskern. Ook wil men. voordat het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan ter inza ge wordt gelegd, erachter zien te komen wat voor huren de Inwoners willen gaan betalen. De actiegroep ..Hulzengouw 8tompwlJk" is met nog steeds niet eens met het aantal van 61 woningen, dat ln de eerste fase van de dorpskern ge bouwd zal worden. Volgens de actie groep moeten dit er zeker 70 worden. De wethouder van openbare werken heeft echter al gezegd dat daartoe weinig mogelijkheden zijn. De actie groep ts tevens van mening dat het koppelen van woningbouw aan de bouw van winkel- en bedrijfspanden de zaak onnodig duur maakt. „Er moet alleen volgens de doelstellln- gennota worden gebouwd meer eengezinswoningen om de natuurlij ke aanwas op te vangen", aldus de actiegroep Van een onzer verslaggeefsters KATWIJK - De gemeente Katwijk heeft een krediet beschikbaar ge steld van 19 000 voor de organisatie van een grote rampenbestrljdingsoe fening, die eind maart/begin april gehouden wordt. Deze oefening Is bedoeld om het rampenbestrijdingsplan, waarover de gemeente Katwijk sinds 1974 be schikt eens aan de praktijk van een gefingeerde ramp te toetsen. BIJ de ze oefening zullen niet alleen de plaatselijke, maar ook een deel van de regionale hulpverleners worden ingeschakeld Rechtshulps Het bureau voor rechtshulp in het Arrondissement s-Oravehsge gast enige wijzigingen in de werkwijze aanbrengen. Allereerst worden de spreekuren voortaan om 5 00 uur 's middags afgesloten, terwijl er voor diegenen die over dag niet kunnen komen de gele genheid is om de eerste en derde maandag van de maand 's avonds van 7.00 800 uur naar het spreekuur te komen De werkwij ze van het bureau gaat eveneens veranderen met Ingang van van daag zal de eerste opvang van de bezoekers volledig geschieden door de stafmedewerkers van het bureau, in plaats van door de per toerbeurt verschijnende advoca ten en deurwaarders In de gisteren verschenen definitieve versie van de verstedelljkingsnota die alleen nog door het parlement moet worden vastgesteld heeft de regering nog geen definitieve keuze gedaan tussen de drie overgebleven mogelijke bouwlokaties: Kleln- Wateringen, Leldschendam-Oost en Pijnacker-Nootdorp. Wel spreekt de regering een uitge sproken voorkeur uit voor de lokatie Pijnacker-Nootdorp. Minister OruiJ- ters (ruimtelijke ordening! lichtte gisteren toe dat die voorkeur met name wordt veroorzaakt door de si tuering aan de Hofplein-spoorlijn. Uiterlijk eind dit Jaar zal een defini tieve beslissing moeten vallen. „Die beslissing wordt," zo zei minister Gruljters. .Jn nauw overleg met vooral de provinciale overheid voor bereid." Wat betreft de lokatie Wateringen zei minister Gruljters dat nu defini tief is afgezien van een grote bouwlo katie ln die gemeente, omdat dan veel dure tulnbouwgrond gebruikt zou moeten worden. Als er woningen extra ln Wateringen komen, zal dat ln het weidegebied van deze gemeen te zijn. De minister sloot zeker niet uit dat er ln de loop van dit Jaar niet voor één lokatie zal worden gekozen, maar voor een combinatie van twee of drie kleinere wonlngbouwkemen ln de drie genoemde lokaties. In bestuurlijk overleg tussen de ge meente Den Haag en het rijk is het afgelopen Jaar gebleken dat er bin nen het stedelijk gebied van de Haagse agglomeratie 4000 woningen meer gebouwd kunnen worden dan aanvankelijk was gepland. Daardoor zijn er ln de bouwlokaties in totaal nu nog maar 6000 tot 10.000 wonin gen nodig. Van een onier verslaggeefsters ZOETERMEER Het eerste station, waar de Sprinter in Zoetenneer tal stoppen, het station Voorweg, is bijna gereed. Het is de bedoeling dat op 20 mei 1977 de Sprinterlijn officieel in gebruik zal worden gesteld. Op die datum kan de Sprinter nog maar een half Zoetermeers traject volgen. Van het station Voorweg naar Centrum-West, waarde spoorlijn zich splitst in twee lijnen, één naar Palestein en de ander via 't Dorp, de Delftse Wallen en Driemanspolder naar Meerzicht. In 1980 hoopt men klaar te zijn met de spoorlijnen naar Buytenwegh de Leyens en de wijk Seghwaert. Voorlopig schiet men echter al aardig op met de realisatie van de eerste zeven stations. Van een onzer verslaggeefsters LEIDEN - De ziekenhuiscommissie van het college voor Zieken huisvoorzieningen is van mening dat er gewacht moet worden met de renovatie van de vijf paviljoens van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. sing over de renovatie op te schor ten. In haar advies schrijft de zieken huiscommissie dat op zichzelf geen bezwaren tegen de renovatie zijn aan te voeren, maar dat eerst duidelijk moet worden welke functie Ende geest in de toekomst gaat vervullen. De commissie vindt dat er eerst een uitspraak moet komen van het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland over de behoefte en spreiding van de psychiatrische voorzieningen in deze provincie. Aan staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) heeft de commissie geadviseerd een beslls- (ADVERTENTIE) Hoe u automatisch meer kunt sparen... en u vlugger iets moois bij elkaar heeft. Systeem-Sparen is één van de nieuwe diensten van de spaarbank Het maakt sparen zo gemakkeh|k. dat u er geen omkijken naar hebt. Loopt u eens één van onze 0 i kantoren binnen Lijkt het u prettig om ongemerkt een mooi bedrag btj e(kaar te sparen' Vindt u het verstandig om automatisch meer rente met uw getd te maken' Oan heböen teressant weuws voor u Systeem- Sparen voor inlichtingen. door Adr. Hager DELFT Een groot publiek kreeg zaterdagavond een afwisse lend concert aangeboden in het Open Hof. Een avond georgani seerd door de Chr. Zangvereniging Prinsenstad Mannenkoor. Een even gevarieerd als uitvoerig programma, waaraan medewerking werd verleend door het Delfts Sym fonie Orkest, de Edgar Saramago Singers, de alt Adri Huisman en de pianist Anton Ooedman. De commissie vraagt zich tevens af of het psychiatrisch ziekenhuis een zwakzinnigenafdeling moet blijven houden. Op het terrein van Ende geest bevinden zich namelijk ook twee paviljoens, de Voorgeesten, waar nog een aantal zwakzinnigen verblijven. De directeur van Ende geest. de heer Mojet, wil deze men sen liever op Endegeest houden, om dat de meesten al jarenlang daar verblijven, zodat het moeilijk wordt deze mensen ergens anders onder te brengen. Wethouder Oosterbaan van Leiden (Gezondheidszorg) heeft zijn be vreemding uitgesproken over de brief van de ziekenhuiscommissie. Hij wil hierover binnenkort een ge sprek hebben met gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland. GOUDA - Dr N. P. Raphael, die vier weken geleden gepensioneerd werd als rector van de Nutsacade- mle voor pedagogische en maat schappelijke vorming in Rotterdam, ls ln zijn woonplaats Oouda plotse ling overleden. De crematie is woensdag op „Ockenburgh" in Den Haag. De heer Raphael studeerde Romaanse taal- en letterkunde in Leiden, was van 1938 tot 1950 met een onderbreking tijdens de oorlog leraar ln het toenmalige Neder- lands-Indië, werd in 1950 leraar aan het Erasmiaans Gymnasium in Rot terdam en in 1965 rector van de Nutsacademle. BIJ zijn afscheid op 28 Januari eerde de gemeente Rot terdam hem met de Wolfert van Borselen-penning. SCHEVEN1NGEN -AH „kleine pleister op de wond" heeft de firma Bredero de bewoners van de Gevers Deynootweg, de Scheveningse Slag, de Van Harteveltstraat en het complex Princelandt aJh Rederserf een „avondje uit" aangeboden in het Circustheater. Enige weken geleden ontplofte er een propaangastank op het bouwterrein bij het Kurhaus. Enige dagen later kregen de bewoners van de eerder genoemde straten een brief in de bus, waarbij zij een keuze konden maken uit: de revue „Lach om het leven" van André van Duin, het Nationale Ballet met balletten van George Balachine, Pia Beck met de Dutch Swing College Band en de Ned. Operastichting met de opera „Jenufa". Dit als compen satie voor de veroorzaakte overlast Van de 160 verstuurde uitnodigingen maakten 120 personen gebruik voor een „avondje uit". In overleg met de directrice van huize ,JIet Strange- duin" is ten behoeve van dit tehuis een geldbedrag ter beschikking ge steld voor de aanschaf van grammo foonplaten. Een leuke pleister op de wond. Van onze correspondent LEIDEN B. en W. van Lei den willen de Hervormde Ge meente van Leiden een subsi die van 15.664,- verlenen voor het voltooien van de restaura tie* van de Marekerk. De subsidie betreft reeds uitgevoer de werkzaamheden, te weten het urgente herstel van de daken boven de zijbeuken, de goten en de dakka pellen. In 1970 vroeg het bestuur van de Marekerk subsidie aan bij het Rijk, de Provincie en de Gemeente voor de restauratiekosten ter grote van 378.385,-. De toenmalige staatsse cretaris van CRM kon in verband met geldgebrek geen subsidie verle nen ln de uitvoeringskosten van het gehele restauratieplan. Wél was hij bereid het urgente herstel van da ken, goten en dakkapellen te subsi diëren. Deze subsidie werd pas ln '75 overgemaakt. Voorts deelde de staatssecretaris mee, dat de overige werkzaamheden in principe voor subsidiëring ln aanmerking kwa men. Hij zou trachten de daarvoor benodigde gelden te reserveren bij de rijksdienst voor de monumenten zorg. Hierop besloot het kerkbestuur de restauratiewerkzaamheden in fases uit te voeren. De eerste fase betrof het dringend noodzakelijke herstel van de daken boven de zijbeuken, het schilderwerk boven de plafonds van deze zijbeuken, alsmede het timmerwerk aan de goten, daken en de bijgebouwen. De totale kosten van deze inmiddels afgeronde werkzaamheden bedroegen 55.944,-. De minister van CRM ver klaarde ln december 1976 dit bedrag volledig subsidiabel, de rijkssubsi die bedraagt in dezen 33.007,-. Gedeputeerde Staten heeft nu. eve nals de gemeente Leiden een bijdra ge toegezegd, zodat de hervormde Gemeente nog slechts een luttel be drag dient op te brengen. Troef-concert Donderdagmiddag van 12.30- 13.30 uur is er in het Provincie huls, Zuid-Hollandlaan te Den Haag een lunchconcert. Het Troefconcert wordt verzorgd door Hans Jallnk (hobo), Henk Smit (basbariton) en Jan Verhoeven (kalvecimbel). Dirigent ls Arte van Beek. Van een onier verslaggeefsters LEIDEN - Een aantal bewoners van de Leldse Waldeck Pyrmontstraat hebben zich tot de gemeente en de Leidse Woningstichting gewend met het verzoek hun woningen te mogen kopen. Het is voor Leiden een totaal nieuw verschijn sel, dat een groep bewoners zich met een dergelijk verzoek tot een eigenaar van woningwetwoningen richt. Het gaat hier om woningen, die gebouwd zijn door de woningbouwvereniging „De Goede Woning" en later in beheer zijn genomen door de gemeente Leiden. De bewoners, die nu hun huis willen kopen, bewonen deze huizen reeds vanaf de eerste oplevering, veertig jaar geleden. De woningen verkeren nog in een zeer goede staat, waarvoor de bewoners zelf grote investeringen hebben gepleegd. De bewoners van Waldeck Pyrmontstraat weten dat zij, door hun verzoek tot aankoop, een moeilijke procedure op gang hebben gezet. Os. K. Ooms „Bij de vraag wat de waarde is van de evangelieverkondiging, iets fundamenteels en essentieels dat in onze tijd niet gemist kan worden moeten we oppassen niet als een soort talentenjager een bepaalde filosofie na te gaan stre ven. Zoiets gebeurde wel in de gemeente van Corinthe, die bezig was in de wijsheid van de wereld te vervallen. De gekruisigde Christus stond daar niet meer in het middelpunt". Aldus ds. K. Ooms zondagmiddag tijdens zijn lntrede-predikatie bij de her vormde Gemeente, wijk 3, van 's-Oravenzande. Ds. K. Ooms wees er in zijn predikatie op dat het doel van de predikatie de red ding van de mens is. Hij verwees daarbij naar „Hem", die onze schuld op Zich nam om ons te redden uit onze verlorenheid van de gloed van Gods gericht." In de morgendienst was de predi kant, komende van Arnhem, be vestigd in de Hervormde Kerk aan de Heenweg door ds. W.E. Steenbeek, voorzitter van de Centrale Kerkeraad. Met de komst van ds. K. Ooms heeft wijk 3 na ruim vier Jaar weer een eigen predikant. De plaats was inder tijd vacant geworden door ziekte van ds. K. Chr. van Gorcom. CDA-Katwijk De propaganda-commissie van het CDA-Katwijk organiseert morgen om 8.00 uur 's avonds een forumavond in de kleine zaal van Sporthal Cleyn Duin. De wet houders dr. Bergman en drs. van Raalte en de fractievoorzitters Grimbergen en Vink zullen de ge dachten van het CDA vooral wat betreft de sociale woningbouw en de ruimtelijke ordening in Kat- wijk uiteenzetten. Burgerraadsvrouw Vanaf vandaag werkt het Insti tuut Burgerraadsman in Delft weer op volle kracht. Vanaf half november was mevrouw Martha Schlpper-Stevens al part-time in dienst getreden en vanaf 1 maart gaat mevrouw Elly Wilbrink- Goetheer de andere helft van de functie vervullen. De spreekuren zijn maandag- en donderdagmid dag van 12.30-15.00 uur en dinsdag en vrijdagmorgen van 10.00-12.00 Uur. Recreatiestrand Het jecreatlestrand aan de noord kant van de Noord Aaplas en het verderop gelegen Zoeterwoude worden met ingang van woensdag 2 maart bereikbaar via een nieu we weg. Deze nieuwe verbinding begint bij de bestaande noodweg door het gebied waar het stadscentrum komt en sluit in het noorden aan op het gedeelte van de Broekweg dat intact blijft. Open Dagen Donderdag en vrijdag a s. houdt de Francois Vatelschool, oplei dingen voor broodbakkerij, ban ketbakkerij, slagerij en het hore cabedrijf, Am alia van Solms- straat 70 te Den Haag Open Da gen. Ieder die zich voor deze be roepen interesseert, kan op deze dagen van 's avonds 7.00 - 9.30 uur getuige zijn van een aantal de monstraties uit de genoemde vak richtingen. De Open Dagen staan dit Jaar in het kader van de Euro pese Economische Gemeenschap. Het veertig leden tellende mannen koor staat na de Ooedman-periode al weer enkele Jaren onder leiding van Henk Smaling en de goede aa menwerking resulteert ln klankrijke presentaties. Daarvan getuigde ook dit concert, dat traditioneel werd geopend met „O Heer. hoe groot ia Uwe macht" Smaling koos voor het klassieke lied. het volkslied en de opera en op al deze terreinen voelden de mannen zich hoorbaar thuis. Een altijd even dankbaar werk ts de Altrapsodie van Brahms, waarin de solo even stijlvol als klankrijk werd vertolkt door Adri Hulsman. Succes ook voor de Edgar Saramago Singers o.Lv. de naamgever en van Jan Dik. De zestien Jeugdige vocalis ten bewegen zich op het terrein van Kern, Oates, Garner e.d.. waarbij men streeft naar een goed klinkend geluld. Het aandeel werd op prijs gesteld, het publiek wist dezo be kwaam Ingestudeerde zang te waar deren. Gerard van Ween leidde het Delfts 8ymfonle Orkest, dat ook ln enkele begeleidingen meewerkte. Het is de vraag of het wel verstandig was om Bach's Suite nr. 1 uit te voeren. Niet alleen ln dit kader een zwaarwichtig en langdurig aandeel, doch ook een bijzonder zware opga ve. Dat neemt niet weg. dat men waardering kan hebben voor de Inzet en de Inspanning. Het streven naar zo goed mogelijke prestaties waa het kenmerk van de gehele avond. WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND Bij de Inlichtingen- en Verhuisdienst van het Energiebedrijf Rijnland is op Korte termijn plaats voor d»e respectievelijk belast zullen worden met onder meer de volgende werkzaamheden a. het bijhouden van de administratie van technische apparaten, zoals gas- en elektriciteitsmeters, heetwatertoestellen, toonlregu- enten. e.d.; b. het behandelen van terugontvangen nota's, muteren van gege vens bij verhuizingen c.q. tariefwijzigingen, archiveren, e.d. leeftijd minimaal 21 jaar. Naast het bezit van een MUlO/MAVO-diploma is accuratesse een vereiste voor belde functies. De salariëring is afhankelijk van leeftijd en ervaring en kan maximaal I 1 009.- bruto per maand bedragen, te vermeerderen met 30.- AVB.-I ZAKENFLITSEN Mevr. J. Westerduin Ren baanstraat 54-56. Den Haag Tel. 070-543023 gedipl schoonheidsspecialiste geeft een compl. behandeling voor 28.- MOOU parketvloeren Mach. schuren, plastificeren Leveren en leggen van alle soorten parket. Spec, aanbiedingen. Bel voor inl. en folder Hardenbroekstr. 156. Den Haag. lel. 070-296008. De premie AOW komt voor rekening van het bedrijf. Voorts een goede ziektekostenregeling, opname m het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en gunstige studiekostenvergoeding. Schriftelijke sollicitaties ie richten aan de afdeling Personeelszaken van het Energiebedn|f Rijnland, langegracht 70. Leiden, met ver making van nummer ER/77003 m de sollicitatie brie! Voormcde/egjJemchap WL Lil K hn tflijk Niuoniil VjVunhond 'i F i.-llun I Pmibui "'475. j 0VW4I04I j i O Noteert u mij maar als lid. i O Graag eerst inlichtingen am:m/v Adres: Plaats:. Energiebedrijf Rijnland i In open env. zonder postz. aan: i CNV, Antw. Nr. 1096, Utrecht i Patrimoniums Woningstichting beheert en ontwikkelt woningen in de sociale sector, zowel in stadsuit- breidings- als in stadsvernieuwingsgebieden. Wegens uitbreiding van de werkzaamheden en groei van de organisatie vragen wij voor de technische dienst van de onderhouds-technische afdeling een De technische dienst is belast met de uitvoering van alle onderhoudswerkzaamheden aan het woning bestand. Tot de taken van de functionaris behoren: algehele leiding van de technische dienst nauwe samenwerking met het management van de onderhouds-technische afdeling rapportering over de aktiviteiten van de technische dienst externe contacten met aannemers, leveranciers e.d. Geboden wordt een prettige werkkring, secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O. voor-woning corporaties en een basissalaris van maximaal f 3500.-. Van de functionaris wordt gevraagd: managerskwaliteiten HTS-bouwkunde of gelijkwaardig bekendheid met calculatietechnieken flexibiliteit teamgeest ruime ervaring in de onderhoudssector. Degenen die niet volledig aan de opleidingseisen voldoen, maar naar hun mening over voldoende ervaring beschikken, kunnen eveneens reflecteren. Een psychologische test zal deel uitmaken van de selectieprocedure. Gaarne zien wij uw schriftelijke sollicitatie tegemoet op ons adres Koningslaan 119, Rotterdam, met ver melding van de letters OTA op de enveloppe woningstichting te oeil trie ven

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6