i Bleeker: toch topsport Progressieve spelers bepalen beleidslijn Amateur elftal stelt winst veilig via invaller Van der Ley ,WK sprint wordt dit jaar veel te laat gehouden' Midstars valt op in ereklasse tafeltennis Feyenoord-RWDM op de radio Larsen start met wit [ATERDAG 26 FEBRUARI 1977 SPORT T rouw/Kwartet27 Eppie Bleeker: „Ik weet maar al te goed dat ik op school moeilijk gemist kan worden." door Johan Woldendorp ALKMAAR Eppie Bleeker host vrolijk mee in de polonaise die Eric Heiden veertien dagen geleden inzette. Vier evenwichtige ritten bombardeerden hem op het Heerenveense kunstijs tot de leider van de bonte stoet vrijheid-blijheid rijders, die openlijk de spot drijven met ondoorzichtige theorieën, gedetailleerde jaarprogramma's en wetenschappelijk uitgespitte massage technieken. Eric Heiden werd koning van een rijk. waarvan hij 'nooit de troon had mogen bestijgen. Het is niet uitgesloten dat Heiden, die zondag in de vorm van de junio ren-titel nog een dwergstaartje in pikte. zijn expansiedrift ook in Alkmaar gaat aanspreken. Het we reldkampioenschap sprint behoort eveneens tot zijn jachtterrein. De pupil van oud-schaatser Dianne Ho- lum heeft ook voor die missie geen ultra-moderne wapens nodig. Een pijl en een boog zijn voldoende. Eric Heiden is niet de enige outsider, die in de kaasstad aan de start ver schijnt. Ook gastheer Nederland heeft een rijder ingeschreven, die zich grotendeels op eigen houtje op het tweedaagse evenement heeft voorbereid. Eppie Bleeker geldt we liswaar niet als een torenhoge favo riet voor een plaats op het ereplat- form, tot het registreren van verras send scherpe tijden lijkt de onder wijzer uit het Friese Harich wel in staat. De lijdensweg, die Bleeker de afgelo pen maanden heeft afgelegd, is al ruimschoots op kaart gezet. De 27- jarige Fries peuterde moeizaam en kele verlofdagen los van het bestuur van de basisschool, waar hij als „bo venmeester" werkzaam is. De lange sprinter raakte aanvankelijk wat geïrriteerd door de starre houding van zijn werkgever, maar toont nu alle begrip voor de geringe vrijheid die het schoolbestuur hem gunde. „Na de kerstvakantie kwam er in eens zo veel lijn in mijn prestaties, dat het bestuur op voorstel van een aantal ouders toch nog heeft beslo ten om mij deze week enkele verlof dagen te geven. Maar in feite heb ik al die problemen aan mezelf te dan ken. In mei heb ik al tegen het be stuur gezegd, dat ik met schaatsen zou stoppen. Ik deed die concessie, omdat ik mij vorig jaar met het oog op de Olympische Spelen optimaal op het seizoen kon voorbereiden. Maar toen Henk Gemser trainer van een aparte kernploeg voor sprinters werd en alle trainingen in het noor den plaats zouden vinden, kreeg ik toch weer de kriebels in het bloed, Ik wilde toch nog graag een jaar op hoog niveau schaatsen. Het bestuur had daar bezwaar tegen. Ik had daar begrip voor. Afspraak is immers af spraak." Eppie Bleeker zocht noodgedwon gen zijn eigen weg. Hij meed lang durig bezoeken aan buitenlandse schaatsmekka's, maar probeerde in Heerenveen de bouwstoffen voor een glanzende vorm aan te dragen. Blee ker: „Ik heb mij zo nauwgezet moge- jliik aan h:t rrogramma van Henk Gemser gehouden. De ijs- en condi tietrainingen in Heerenveen kon ik moeiteloos volgen. Ik moest mij ech ter afmelden, toen de jongens naar het buitenland gingen. Ik heb dat niet zozeer als een gemis ervaren. Ik vind die trainingskampen helemaal niet nodig. Er treedt, doordat je el kaar altijd ziet. steeds met hetzelfde bezig bent. vaak snel een vervlak king op. die de prestaties nadelig beïnvloedt." In de kerstvakantie werd duidelijk, dat Eppie Bleeker nog niet door de aanstormende jeugd (Sies Uilkema en Bert de Jong) van zijn voetstuk gestoten wilde worden. Door in die sfeerrijke weken dagelijks urenlang te trainen legde hij de basis voor zijn verrassend goede optreden tijdens de interlandwedstrijd Nederland- Zweden en zijn geslaagde aanval op het persoonlijk sprintrecord, dat nu op 38,7 seconden is gesteld. Eppie Bleeker: „Die ontwikkeling heeft zijn uitwerking niet gemist. Het bestuur van mijn school had zoveel waardering voor mijn inzet, dat ik bij wijze van afscheidsca deau een paar verlofdagen kreeg. Dankzij die geste en de voorjaarsva kantie na het afgelopen weekend heb ik me een week met de kernploeg op het wereldkampi oenschap kunnen voorbereiden. Ik stop na morgen weliswaar niet defi nitief met schaatsen dat verlangt het bestuur ook niet maar ik ga er wel minder aandacht aan besteden. Ik weet zelf maar al te goed, dat ik in organisatorisch en opvoedkundig opzicht moeilijk op school kan wor den gemist. Als ik de handen vrij zou hebben, had ik waarschijnlijk ook de afgang mee willen maken. Wat dat betreft ben ik het altijd met Ard Schenk eens geweest. Wanneer je de top bereikt hebt, moet je ge woon doorgaan met schaatsen. Stoppen op het hoogepunt leidt tot het idee, dat je te vroeg afscheid van de topsport neemt." De hoogtepunten in een snel- heidssport als schaatsen worden be paald door messcherpe tijden. Vijf jaar geleden was het schaatsvolk sprakeloos, wanneer de 500 m in 40 sec. werd overbrugd. Binnenkort zal zo'n score een beetje meewarig als een „damestijd" naar voren worden geschoven. Ieder jaar kun je de eeuwige vraag waar ligt de grens van het menselijk kunnen" stellen. Niemand kan er een zinnig antwoord op formuleren. Volgens Eppie Bleeker krijgen de sprintspecialisten de douane ambtenaar binnen afzienbare tijd in het gezichtsveld. „In vijf jaar heeft men drie volle seconden van een 500 m-tijd afgeknabbeld. Dat proces herhaald zich de komende vijf jaar niet. Dat lijkt me onmogelijk. Vol gens mij zijn we bijna op het punt, dat je niet sneller kunt schaatsen. Je vliegt momenteel met een vaart van 40 tot 50 km per uur over het ijs. Wanneer je de tijden nog meer wilt drukken, moet je nog schuiner over het ijs gaan dan nu. Theoretisch gesproken zouden de schaatsen ver anderd moeten worden om aan dat verlangen tegemoet te komen. Experimenten hebben echter uitge wezen dat dergelijke vindingen niet tot het gewenste resultaat leiden. Een andere theoretische moge lijkheid is een hellende ijsvloer. Maar op welke baan kun je zo iets maken' Alleen de Jules Verne s van de ze ventiger jaren zien brood in dergelij ke futuristische scheppingen Daar om terug naar de werkelijkheid. Het tijdstip waarop de wereldtitels voor De Sowjet-Unie heeft op het allerlaatste moment toch nog wijzigingen aangebracht in de samenstelling van zijn ploegen voor de wereldkampioenschap pen sprint. Bij de heren zal niet V'aleri Moeratov starten, maar wereldrecordhouder en Olym pisch kampioen op de 500 meter Jevgeni Koelikov. Wereldkam pioene bij de ail-roundrijdslers Vera Brindzej, neemt bij de da mes de plaats in van de aanvan kelijk ingeschreven Vera Krasjnova. De loting voor de wedstrijden op de eerste dag had vrijddagmiddag het volgen de resultaat: Dame500 meier: eerste rit. Leah Poulos (Vstl-Sylvia Burka (Can), tweede rit: Kim Kostron iVsti-Anna Lenner (Zwei, derde rit Makiko Nagaya (Japi-Nancy Swider iVst), vierde rit: Beth Heiden (Vst)-Ann Sophie J&rnström (Zwei, vijf de rit: Annie Borckink (Ned)-Llesbeth Korsmo (No), zesde rit Haitske Pijlman (Nedi-Paula Halonen (Fin», zevende rit: Yoko Ota (Japl-SIJtje van der Lende (Ned), achtste rit: Joke van Rijssel Nedi- Parjo Hyvannen (Fin), negende rit: Syl via Fiiipsson (Zwe)-Erwina Rys (Poli, tiende rit: Pat Dunun (Cam-Brigitte Flierl (Wdl). elfde rit: Vera Brindzej (SowPBjóme Eva Jensen (Nooi. twaalfde rit: Sylvia Brunner (Zwi) alleen Heren: 500 meter: eerste nt: Oloph Gra- nath (Zwe)-Eric Heiden (Vst), tweede rit: Gaetan Boucher (Can)-Kaj Ame En- gelstad (Noo), derde rit: Peter Eriksson (Zwei-Frode Rónning (Noot vierde nt Eppie Bleeker (Zwe)-Petcr Müller (Vst). vijfde rit Jos Valentijn (Nmedi-Hubert Hirschbichler (Wdl), zesde rit: Matts Wgllberg (Zwel-Bjöm Dldriksen (Nooi, zevende rit: Bert de Jong iNedi-Pertti Niltyia (Fin), achtste rit: Emmanuel Mi ction iFrai-Hans Lichtenstern i Wdl), ne gende rit: Mlkljo Oyama i Japi-Kaj Ame Stensjemmet 1N00). tiende nt Masajoe- k! Kawahara iJapi-Ramer Scnarrel- mann (Wdl) elfde rit Steven Pearse (Gbr)-Jan Joswik (pol), twaalfde rit Bernt Jansson (Zwei-Ataln Moechars 'Bel), dertiende rit: Giovanni Paganini (ItahOlivier Belie iFrat veertiende rit: Tom Overend (Can)-Jevgenl Koelikov (Sow), vijftiende rit: Dan Immerfall (Vst) alleen Dames 1000 meter Eerste rit: Lenner- Burka, tweede rit: Jaemström-Heiden. derde rit Korsmo-Kostrom. vierde rit: Haionen-Pijlman, vijfde nt Borckink- Poulos, zesde rit: Nagaya-Swider. zeven de rit: Van der Lende-Hyvarinen, achtste rit: Ota-Van Rijssel, negende rit: Durnin-Jensen, tiende rit Flierl- Brunner, elfde rit: Brindzej-Rys, twaalfde rit: Flllpsson Alleen Heren 1000 meter eerste rit Jansson- Bleeker, tweede rit: Dldriksen-Wallberg. derde rit: Granath-Boucher. vierde rit Lichtenstem-Müller. vijfde rit Heiden- Engelstadt, zesde rit: Valentijn- Stenshjemmet, zevende rit Scharrei- mann-NlityU achtste rit Kawahara- Hirschbichler. negende rit: De Jong- Mlchon. tiende rit: Oyama-Rönning. elfde rit: Qverend-Eriksson, twaalfde rit: Joswik-Immerfall. dertiende rit: Moe- chars-Pearse, veertiende rit: Belle- Koellkov, vijftiende rit: Paganini alleen. de dames en de heren worden ver deeld. Eppie Bleeker kan zich niet aan de indruk onttrekken dat de sprinterselité nog steeds niet serieus wordt genomen. „Het toernooi wordt veel te laat gehouden," spuit hij als zijn kritiek. „Toen ik deze week thuiskwam, liep ik met mijn vrouw door de tuin en zag de crocus- jes bloeien. Het weer is zo mooi dat je nauwe lijks meer aan schaatsen denkt. Ik heb het idee dat de ISU (de interna tionale schaatsunie; red.) bij het sa menstellen van de agenda heeft ge dacht: „Waar kunnen we de WK sprint nog kwijt?" MIDDELSTUM - Geen enkele decorontwerper kan zich zo'n entourage voor de geest halen Wanneer de tafeltennisvereniging Midstars een thuiswedstrijd speelt, zitten de toeschouwers niet keurig gegroepeerd op de tribune van een moderene sporthal. In tegendeel, zij moeten een plaatsje vinden in zelf meegebrachte tuinsteolen. op allerlei turntoestellen. op vensterbanken en op de bovenste sporten van de wandrekken. Het gymnastieklokaal achter de Chr. basisschool in Middelstum - een vlek van 2800 inwoners weggedrukt in het Groninger Hoge Land - is duidelijk niet op topsport berekend. Die gebrekkige, folkloristisch aan doende accommodatie past precies bij de club die twee keer per maand drommen mensen naar het plaatse lijke sporthalletje lokt. Midstars is in velerlei opzichten het zwarte schaap van de tafeltennisfamilie, die zich in de landelijke ereklasse heeft geves tigd. Bij de vereniging uit Mid delstum passen geen eigentijdse sportkleding en steenrijke suike rooms. Proffesionele krachten en een gediplomeerde trainer voelen zich er thuis als een Eskimo op een zonovergoten terras. Midstars drijft financieel op tijdrovende acties en sterk stijgende recettes. Sportief gezien is de club volledig afhankelijk van Tom Pitstra (27) en de broers Jan (27) en Anne (2) Vlieg. En juist die afhankelijkheid is er de oorzaak van. dat leden die bereid zijn om de ziel en zaligheid van de vereniging aan een sponsor te slijten, haastig terug krabbelen, wanneer Anne Vlieg en Tom Pitstra op jaar vergaderingen hun veto over een eventuele sponsoring uitspreken. Anne Vlieg: „Tom is vanuit zijn maatschappijvisie een principiële te genstander van sponsoring door gro te maatschappijen. Hij wil niet. dat die ondernemingen dankzij de sport hun positie in het land versterken. Ik sluit mij daarbij aan. Ook ik wil onder geen beding met recalme- teksten op mijn rug rondlopen. Al leen Jan is principieel niet tegen sponsoring. Als het aantrekken van een sponsor een heet hangijzer wordt, zal dat goed doorgesproken moeten worden. Veel sponsors willen bovendien op bestuurlijk niveau een vinger in de pap hebben. Sommige mensen denken dat dat niet zo'n vaart zal lopen. „Anne draait wel bij. als puntje bij paaltje komt", zeggen ze. Dat is per sé niet het geval. Wan neer Midstars gesponsord wordt door een kapitalistische onderne ming, gaan Tom en ik weg. Misschien komen er twee buitenlan ders voor ons in de plaats, maar de lol os er dan wel af." Men name Tom Pitstra en Anne Vlieg onderscheiden zich duidelijk van de hoog gekwalificeerde colle ga's die hun talenten maar al te graag over de tafel schuiven om er een smaeklijk belegde boterham voor terug te krijgen. liet progres sieve tweetal wil die prijs alleen be talen. wanneer de overheid Zich als donateur opwerpt. Anne Vlieg: „Dat Jan (tevens voor- ziti.2' van Midstars,-* red.) minder p.oblemen met sponsoring heeft, komt ook omdat hij wél professional wil worden. Het spreekt mij eve neens aan, maar dan moet de staat ervoor opdraaien. Topsport is nu eenmaal een uitstekende stimulans voor de mensen om aan sport te HILVERSUM - De NOS-radio geeft woensdag 3 maart een rechtstreeks verslag van de voetbalwedstrijd Feyenoord-RWD Molenbeek, te spe len in de kwartfinale om de UEFA cup. Het verslag is te horen op Hil versum 3 van 20.00 tot 22.00 uur. De NOS-televisie laat later op de avond in Studio Sport via Nederland 1 flit sen van de wedstrijd zien. doen. Met zijn drieën hebben wij ervoor gezorgd, dat Midstars veertig nieuwe leden heeft gekregen.Sport is volgens mij de beste methode om je te ontspannen. Daarom kun je beter overheidsgeld in topsport stoppen dan in een idiote, belache lijke actie als Sport-Real." In het rustieke Middelstum vinden de ideeën van Anne Vlieg weinig weerklank. Hij is zich daar terdege van bewust. Ook al. omdat hij zich achter de tafeltennistafel meer dan eens provecerend pleegt te gedra gen. „Ik ben tijdens en na de wed strijd erg geladen. De emoties lopen soms zo hoog op, dat er een paar vloeken vallen. Sommige mensen er geren zich daaraan en lopen de zaal uit. Aan de andere kant zijn we nog onvoldoende in staat om een keihar de. arrogante houding tegenover on ze concurrenten aan te nemen. Je kunt je tegenstanders zodanig inti mideren, dat Je de partij wint. Jon gens als Bert van der Helm. Hans Lingen en Renee Heijne bezitten het vermogen om zonder een spoortje van emotie op hun gezicht veel pun ten te scoren. Wij laten ons te vaak op hol jagen Midstars moet dat „verlies" dus op een andere manier compenseren. Dat gebeurt door uiterst consciën tieus op de zwakke punten te trai nen. Twee keer vormden Jan en An ne Vlieg en Tom Pitstra de be- amnning van de schuit „Heen en Weer" Eind vorig jaar - toen de promotie naar de ereklasse voor de derde keer een feit werd, was het drietal ervan overtuigd, dat het vaartuig voor lange tijd in een pitto- resque vissershaventje moest wor den aangelegd. Anne Vlieg: „We zijn niet alleen iets sterker gaan spelen, maar hebben ook gerichter getraind. In de Jaren daarvóór rotzooiden we in feite maar wat aan. Nu trainen we consequent drie kwartier op zwakke punten. De eerste ballen in de rally's zijn zo belangrijk, dat we die hoe dan ook goed onder de knie willen krijgen." Tom Pitstra streeft nog meer perfec tie na dan het op poten zetten van uitgebalanceerde trainingsuren. Dit seizoen ergerde hij zijn opponenten met leren nopjes op de backhandzij de van zijn bat. „Een simpele bewe ging verooorzaakte zoveel back- spinning dat zijn tegenstanders er in het begin van de competitie volledig door werden verrastgrijnst Anne Vlieg. „Twee jaar geleden probeer- wij het met dikke planken, Voor het SAN JOSE Met tweede optreden van de Nederlandse amateur selectie in de Verenigde Staten is gisteren in het met 1500 toeschouwers matig bezette stadion van San Jose (Californië) met succes bekroond. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd verving coach Arie de Vroet de EDO-speler Hans Berends ten gunste van André van der Ley. Een uitstekende ingreep, want de kleine ex-prof gaf de op een laag pitje staande wedstrijd nieuwe impulsen via uitstekende passes, maar nog meer dank zij zijn fraaie 'doelpunt, waarmee de stand op 1-2 in het voordeel van de amateur-selectie werd gebracht. Vier minu ten voor het einde scoorde Johan Sulkers (RBC) nog 1-3, dat was vermoedelijk het opmerkelijkste doelpunt uit de historie van het Nederlandse interlandvoetbal. Het stadion van San Jose wordt nor maliter namelijk gebruikt voor het American football, de VS-variant van het in Europa meer bekende rugby. Maar omdat er tegenwoordig ook soccer wordt gespeeld in Califor nië waren beide doelpalen verlengd tot op American football-hoogte, ter wijl via een tweede, hogere, doellat, parallel aan de soccerdoellat, de ac commodatie voor tweeledig gebruik geschikt was gemaakt. Thomas Ron gen (AFC) kopte tegen de bovenste lat, maar in plaats van een doeltrap, gaf de zeer zwakke scheidsrechter Peter Cadwill Oranje haar derde doelpunt, omdat Sul kers in de re bound koppend scoorde, In de eerste helft had dezelfde Sul kers de openingstreffer voor zijn re kening genomen. Van dichtbij pas seerde hij de uitstekende Ameri kaanse doelman Greg Reynolds. Dat doelpunt, in de negende minuut ge scoord, was de aanleiding tot hevig Amerikaans vuurwerk. Het atle tische team van de Santa Clara- universiteit stoorde de Nederlandse opbouw zo kundig, dat de Oranje- amateurs nauwelijks kans zagen tot constructieve aanvallen te komen. De Amerikanen hadden in hun enige international Rick Davies een voor treffelijke spelmaker, die alle Neder landers overtrof qua conditie en spe linzicht. Overigens speelden de Santa Clara- studenten gedisciplineerd voetbal, waarbij het accent op de individuele inzet ten behoeve van het elftal centraal stond. Oranje B had het er moeilijk genoeg mee en zag vooral in Ex-prof André van der Ley de tweede helft nauwelijks kans de toen ook wat wegzakkende Amerika nen te overtroeven Tot, zoals ge zegd. André van der Ley zich in het laatste kwartier volledig waarmaak te. Al met al leverden de Amerika nen verrassend goed voetbal af op het hobbelige veld. dat op vier plaat sen werd ontsierd door metalen brandkraanputten. „Dat is ideaalgniffelt Anne Vlieg, „we.trainen in een goede zaal en kunnen tegelijkertijd van de goed kope. gesubsidieerde consumpties profiteren Op die manier wordt het staatsamateurisme alvast een beet je aangewakkerd. Wedstrijden gaan we hier echter niet spelen De folklo re van het tafeltennissen in Mid delstum zou dan verdwijnen den maar dat was geen succes, overige is Tom in staat om alles, maar dan ook alles, uit zijn materi aal te halen. Sommige mensen noe men hem de meest rationele speler van de ere-klasse." Met deze wetenschappelijke bena dering van de tafeltennissport sluit Midstars zich bij wijze van uitzonde ring aan bij de erkende grootmach ten. Op het gebied van trainingsfaci- liteiten komt het clubje uit Mid delstum niets tekort. Tom Pitstra en de gebroeders Vlieg maken dankbaar gebruik van de ultra moderne accommodatie die de uni versiteit van Groningen, waar het drietal studeert, belangeloos be schikbaar stelt. De Deen Bent Larsen ROTTERDAM (ANP) - Tussen enkele trouwpartijen door is gister middag op het Rotterdamse stad huis de loting verricht voor de schaaktweekamp tussen de Deeln Bent Larsen en de Hongaar Lajos Portisch. Het resultaat was, dat Lar sen vandaag in de eerste partii voor de kwartfinales van het kandidaten toernooi de witte stukken mag han teren. De tweekmap, die in principe twaalf partijen zal omvatten (wie het eerst 6 1 'i punt heeft veroverd is winnaar), zal in VIP-kamer. opo de derde verdieping van de schouw burg de Doelen in Rotterdam wor den gehouden. Er wordt telkens van dertien tot achttien uur op maan dag, woensdag en zaterdag ge speeld. Gisterochtend hielden beide groot meesters een laatste inspectie in de speelzaal. Zowel Portisch als Larsen toonden zich bijzonder ingenomen met de geboden faciliteiten. Met na me de corpulente Larsen. die in de oachtenduren moederziel alleen per trein uit Kopenhagen arriveerde, was zeer tevreden. Portisch. die in tegenstelling tot zijn opponent wel beschikt over een secondant (Gyözö Forintos), had enkele aanmerkingen op voor schakers nu eenmaal gevoe lige detaills. Zo bleek de speeltafel wat aan de kleine kant. Verder sprak de Hongaar ziin voorkeur uit voor een schaakbord met een dun nere rand dan het bord dat de Oostduitse hoofdscheidsrechter Ar- min Heintze had gekozen. De ze „euvels" konden echter snel worden verholpen. Zowel Portisch als Lar sen opperden geen bezwaren tegen het gebruik van het gesloten televi sie-circuit. De op afstand bediende camera draait volkomen geruisloos. Programma Eredivisie Hoe goed Santa Clara ook voetbalde, organisatorisch liet een en ander nogal te wensen over. Een typerend voorbeeld: Het Wilhelmus werd ten gehore gebracht via een krakende opname, die werd afgespeeld op een minuscuul cassette-recordertje dat voor de microfoon van de geluids installatie werd gehouden. Vergeefs probeerde de microfonist op de zelfde manier het Amerikaanse volkslied ten gehore te brengen, maar tot zijn ontzetting produveer- de hij andermaal het Wilhelmus. „Het lukt niet", riep de man vervol gens wanhopig, „laten we het volkslied dan maar samen zingen". Typerend voor de goede sfeer was, dat het merendeel van de Amerika nen op zijn verzoek Inging om vervol gens de Nederlandse amateurs uit te roepen tot favoriet, hetgeen bleek uit de gretige bijval. De wedstrijd werd bijgewoond door talloze Neder landse emigranten, die terecht doel man Kempeners (Caesar) Brandt (MKC) en Kenter (Hoogeveen) tot de besten van de wedstrijd uitriepen. Opstelling van Nederland: Kempe ners (Caesar), Rongen (AFC), Mar tens MKC), Brandt MKC), Stuy van de Herik (Papendrecht), Sulkers (RBC), Meesters (BW). Berends (EDO), vervangen door Van der Ley (Vaassen», Baaima (HVO), Van Leeu wen (Elinkwijk) en Kenter (Hooge veen). Heden: NAC-Sparla Morgen: Eindhoven-Ajax FC VVV-FC Den Haag FC Twente-PSV FC Utrecht-Haarlem Telstar-AZ'67 Go Ahead-De Graafschap Feycnoord-NEC FC Amstcrdam-Roda JC Eerste Divisie Morgen: PEC Zwollc-SW SC Cambuur-Excelsior Vccndam-Excelsior Vcendam-FC Dordrecht Volendam-FC Vlaardingcn Fortuna sc-mw FC Den Bosch-Heracles SC Amersfoort-FC G.roningen Helmond Sport-Heerenveen Wageningen-Willem II AFGELASTINGEN ZEI8T (ANP) De volgens afdelin gen van de KNVB hebben alle wed strijden voor zaterdag afgelast: ZWolle, Gelderland, Amsterdam, Haarlem, Leiden, Gouda. Rotter dam en Dordrecht. De afdeling Dordrecht heeft ook alle ontmoetin gen voor zondag algelast.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 27