I Weer uitzicht voor Cambuur Scheve ogen bij kampioenschap Thialf Onderzoek naar daden Inter Football Petersen naar PEC Oblak niet naar Feyenoord George Best gewond Gegadigde voor derde periodetitel motiveert zichzelf Wij beheersen de kunst om Canadese spelers te selecteren' Zege Dierickx Geen records in Inzeil Belgische clubs bang voor anti-crisisplan 4 VRIJDAG 25 FEBRUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET PS 13 - RH 15 ADVERTENTIE. 3% besparing met A.S J). in Shell benzine. Haal het tcstrappprt met alle feiten bij uw Shell tankstation. Of vraag het even aan bij Shell Nederland Vcrkoopmij B.V.,Antwoordnummer 175, Rotterdam- telefoon 010-696112. Deimtoed\an A&n I °P l*t boiancwrbruik AMSTERDAM (ANP)-Tegen het bureau Inter Football te Amstelveen stelt de politie een onderzoek in ter zake van ver denking van overtreding van de wet op de arbeidsbemiddeling. Dit onderzoek, dat de Amstel- veense politie verricht in sa menwerking met ambtenaren van de loontechnische dienst van het ministerie van sociale zaken, geschiedt in opdracht van de Amsterdamse officier van justitie mr. R. B. M. Berger. De aanleiding tot dit onderzoek is een aangifte, die het ministe rie van sociale zaken tegen Inter Football bij het parket in Amsterdam heeft gedaan, we gens verdenking van Inter Foot ball van overtreding van de wet, die het zonder vergunning van de minister van sociale zaken uitoefenen van arbeidsbemid deling verbiedt. Er is inmiddels al een aantal spelers gehoord. Omdat het po- litie-onderzoek nog niet is vol tooid kon de officier geen nade re mededelingen doen. Als hij de processen verbaal van alle verhoren van de politie heeft ontvangen, zal mr. Berger be slissen of er al dan niet tot een strafvervolging zal worden over gegaan. Zo dit het geval zou zijn, dan kan de zaak bij de Amsterdamse kantonrechter worden aangebracht. ZWOLLE De eerstedivisie- club PEC heeft voor de rest van het seizoen Bjarne Petersen van FC Amsterdam gehuurd. Gisteravond tekende Petersen het contract. De Deen kwam halverwege vorig seizoen naar FC Amsterdam, maar kon daar slechts zelden imponeren. PEC sloot ook een contract af met Herman Heskamp die eer der al voor de Zwolse club speel de. Heskamp speelde eerder dit seizoen voor het Franse Avig non. Hij raakte echter gebles seerd en ging voor herstel terug naar Nederland. Toen hij weer mocht spelen kwam hij tot de ontdekking dat Avignon inmid dels een nieuwe buitenlander had aangetrokken, waardoor zijn kans op een plaats in het eerste team erg klein was ge worden. Mogelijk sluit de Zwolse club voor het sluiten van de Neder landse transfermarkt, vandaag over een week, nog een contract af met een andere nieuwe spe ler. Wie dat is wil de PEC- leiding nog niet loslaten. De kans bestaat echter dat Joeri Banhoffer naar Haarlem gaat. In dat geval zoekt PEC. dat de tweede periodetitel in de eerste divisie veroverde, nog naar een vervanger. GELSENK IRC HEN Schalke '04 de Bundesligaclub uit Gel- senkirchen, zal zijn Joegosla vische werknemer Branko Oblak (29) in ieder geval niet aan Feyenoord kwijtraken. De onderhandelingen tussen Schalke '04 en Feyenoord zijn gisteren vastgelopen op het transferbedrag (ongeveer 750.000 Mark). De Rotterdamse clubbestuurderen vonden dit een te hoge prijs voor ,,een zo oude speler". LONDEN George Best is op nieuw in het nieuws gekomen. Toen hij gistermorgen om vier uur naar een bezoek aan een nachtclub naar huis reed moest hij volgens zijn zeggen uitwij ken voor een taxi. De wagen van de voetballer van Fulham raakte daarop een lantaarnpaal. Best brak een schouder en kreeg verwondingen in het ge zicht. hij werd opgenomen in het ziekenhuis. Het ziet er naar uit dat hij dit seizoen in ieder .geval niet meer in aktie zal kun nen komen voor zijn in degrada tienood verkerende club. Lotto docr Johan Woldendorp LEEUWARDEN Een paar maanden geleden sjokte SC Cambuur met de vermoeide tred van een door blaren geplaagde vierdaagse- wandelaar door een diep dal van doffe ellende. Zes nederlagen in successie vormden allerminst het beton van de ondergrond voor een glansrol in de eerste divisie. Het absolute dieptepunt werd begin januari in het streektreffen met Heerenveen bereikt. Dit met sentimenten omklede duel werd na een beloftevolle beginfase kansloos met 4-1 verlo ren. Trainer Nol de Ruiter haalde zijn manschappen enkele dagen na dat echec wel over de hekel. De donderspeech van de oefen- meester, waarop beslist niet het etiket van een opgewonden schreeuwer is geplakt, miste zijn uitwerking niet. De spelers legden een volledige schuldbekentenis af en beloofden beterschap. Het gaat te ver om het pijnlijke verlies tegen de qua financiële mogelijkheden stiefmoeder lijk bedeelde provinciegenoot als de aanleiding tot de huidige successenreeks te bestempelen, indrukwekend flonkerend oogt de keten van overwinningen wel. Zondagmiddag kan die serie van vijf FC Groningen, Heracles (twee maal), FC Vlaardingen en FC Dordrecht dolven het onderspit te gen de herboren Cambuur-equipe in de thuiswedstrijd tegen Excelsior zijn eerste bekroning krijgen. Het Leeuwarder voetbalvolk is die dag getuige van 'een rechtstreekse confrontatie tussen twee serieuze kandidaten voor de derde periodeti tel. Want evenals Cambuur heeft ook de Rotterdamse club nog geen enkel tegenpunt op zijn conto staan. „Verrassend is die ontwikkeling voor mij niet." zegt Nol de Ruiter aan de vooravond van het duel tussen de plotseling opgestane giganten. „De lange, minder succesvolle aanloop periode is gewoon te wijten aan het feit, dat de spelers een andere trainer kregen. De jongens moesten aan mij wennen en omgekeerd. Mijn werkwijze is heel anders dan van mijn voorganger Atte Bouma (die, globaal gesteld van het elftal een „swingende puinhoop" wilde maken, red.). Ik respecteer zijn werkwijze maar zijn visie is niet de mijne." „Ondanks de tegenvallende presta ties is de sfeer in de ploeg altijd goed geweest. Er is veel gepraat, maar door de positieve stemming en de bereidheid om hard te werken kon het succes niet uitblijven. Alleen te gen Heerenveen ging het mis. Ik ver wacht van iedereen dat hij tot het uiterste gaat. Bij sommige spelers miste ik die instelling. Maar in een hard gesprek kwamen de jongens zelf tot de conclusie, dat ik gelijk had." In een steeds stoffiger wordend ver leden eiste Cambuur ieder jaar na drukkelijk een topplaats in de eerste divisie op. De Leeuwarder club, ooit de vroegere broodheer van Johan Zuidema, Gerry de Jonge en Oeki Hoekema leunde comforta bel tegen de hoogste voetbalklasse aan, slaagde er echter nimmer in de laatste hindernis te nemen. Cam- buur's machtspositie brokkelde snel af. De Friese equipe werd gedegra deerd tot een anoniem elftal, dat vergeefs naar de gunsten van de voetballiefhebbers solliciteerde. Het onvermijdelijke gevolg van dat ont hutsende verval was, dat Cambuur ook financieel forse aderlatingen moest ondergaan. Er werd in de be groting voor dit seizoen geld voor slechts één manager-trainer-coach gereserveerd. De keus viel. omdat directeur Rieks Spiegelaar en de onvoldoende gebrevetteerde oefenmeester Atte Bouma niet gehandhaafd konden worden op deze FC Den Bosch trainer Nol de Ruiter. De werkzaamheden, die de 36-jarige ex-Utrechtenaar op de schouders kreeg geschoven, lijken op papier echter te veelomvattend. „Je wordt met zaken geconfronteerd, waarvan je vroeger geen weet had", probeert Nol de Ruiter die suggestie te weer leggen. „Dat is een plezierige erva ring. Vroeger dacht je als trainer vaak: „ik vraag dat en dat maar aan de manager". Nu sta je er zelf voor. Ik heb overigens een aantal taken uit handen gegeven. Met de loonad ministratie heb ik niets te maken. En zondags zijn er twee mensen, die op het zakelijke vlak de honneurs voor mij waarnemen". „Ik pas er wel voor op. dat het voetbal er onder lijdt. Op die manier is de cumulatie van functies wel vol te houden. Pas deze week ervaar ik het voor de eerste keer als te druk. Iedereen komt nu op Cambuur af. Dat vind ik beangstigend. Ik pro beer de rust in de ploeg zo goed mogelijk te handhaven. Daarom gaan we ons niet extra op de wed strijd tegen Excelsior voorbereiden. Je kunt de jongens daardoor alleen maar uit hun ritme halen. De ploeg motiveert zichzelf (een treffend voorbeeld: tijdens het interview belt Claus Roosenburg op; hij wil in het kader van zijn persoonlijke voorbe reiding zekerheid over de opstelling hebben - red.) Nu merk je weinig van nervositeit. Eerlijk gezegd verwon dert me dat een beetje. Misschien is het de mentaliteit van een noorde ling." Ook op een ander punt heeft Nol de Ruiter gemerkt dat niet in paniek raken tot vruchtbaar onderhan delen leidt. Terwijl Cambuur eind vorig jaar ogenschijnlijk reddeloos in de misère was gedompeld bood het bestuur zijn „duizendpoot" een contract voor het volgende seizoen aan. „Wanneer dat op zo'n moment ge beurt, voel je aan dat je dankzij je inzet niet verantwoordelijk wordt gesteld voor tegenvallende resulta ten. In moeilijke tijden moet je er voor zorgen dat de stemming in de ploeg optimaal blijft. Slaag je daar in, dan ben je als oefenmeester een goeie. Veel trainers weten zich geen raad en doen concessies. Ik heb dat nooit gedaan. Wanneer ik moet wer ken met de gedachte: het moet goed gaan, anders sta ik volgend jaar op straat, pas ik ervoor. Zeggen ze met redenen omkleed: „Sorry De Ruiter, we verlengen je contract niet," dan verkoop ik mijn huis, ga weer terug naar de omgeving van Utrecht en daar de textielhandel weer in. Want ook in die branche heb ik de beno digde papieren. Voor mij zal de we reld echt niet vergaan." Hoewel Nol de Ruiter pas 36 jaar is. draaft hij al bijna twintig jaar op de renbaan van het betaalde voetbal. Voordat hij het contract van Cam buur met zijn handtekening verze gelde, werkte hij enkele jarert in de rang van assistent-oefen meester bij NEC en FC Den Bosch. Drie seizoe nen geleden nam hij in de stad van Hertog Jan het roer over van partti me oefenmeester Jan Remmers, die nu de Waalwijkse hoofdklasser RKC met zijn ideeën voedt. Het praktijkdiploma behaalde De Rui ter, als veel van zijn collega's, in het eerste elftal van een betaalde club. „Die ervaring moet je als trainer hebben," stelt de import Fries on omwonden. „Je leert als actief voet baller, wat je van een speler kunt eisen. Ik hoef alleen maar naar me- door Erik Oudshoorn LELYSTAD Hoe bouw je een degradatieteam om tot een kampioensploeg? Thialf moet een oplossing voor dit probleem gevonden hebben. Althans dit weekeinde staat de Heerenveense ijshockeyploeg voor de tweede keer binnen zes maanden een kampioenschap te wachten. Ditmaal; de fel begeerde landstitel. Tilburg Trappers wordt daarmee van de troon gestoten door een ploeg die het na negen jaar beu was om steeds door het schijnsel van de rode lantaarn bijgelicht te worden. „Maar," zegt stich tingsvoorzitter Koos Krikke, „we beschouwen ons nog lang niet als de nieuwe kampioen. Er is dan ook nog geen enkel borreltje besteld." Gezien de ranglijst mag desondanks worden aangenomen dat na het duel tegen Amsterdam, zaterdagavond, een absoluut hoogtepunt in de an nalen van de tienjarige Friese ijshoc- keyclub kan worden opgetekend. Publiek Het kampioenschap betekent ook voor het Nederlandse ijshockey een historische gebeurtenis. Voor het eerst sinds mensenheugenis heet de nieuwe titelhouder immers geen Til burg Trappers. Verder is het een verdienste van de Heerenveners dat de nationale competitie door hun toedoen een stuk smeuïger is gewor den. De ijshaldirecteuren kunnen hierover meepraten, want zij zagen de publieke belangstelling met twin tig tot dertig procent stijgen. Dat is dan de positieve kant van de medaille. Uiteraard heeft de succes senreeks van Thialf, de ploeg die negen jaar lang een niets betekende ijshockeyclub in Nederland was, hier en daar wel kwaad bloed gezet, ook bedenkingen die zeker niet onter echt waren. Feit blijft immers, dat in het voorseizoen met financiële hulp van de sponsor een kwalitatief goed regiment Canadezen kon worden aangetrokken dat uiteindelijk de ba sis zou vormen voor alle triomfen. Thialf werd direct vergeleken met het door Raak gesponsorde Den Haag met een van Canadezen overlo pend sensatieteam uit het begin van de jaren zeventig, een team echter zonder achterban. Het ging dan ook spoedig roemloos ten onder. Na het veroveren van de Nederlandse Beker lag de haast gevleugelde uitdruk king „gekocht kampioenschap" bij een ieder voor in de mond De onme telijk hoge bedragen die sponsor Feenstra Verwarming in de ploeg zou hebben gestoken, zijn nog steeds het doelwit van veel kritiek. Stichtingsvoorzitter Koos Krikke wil graag speculaties ontzenuwen. „Velen denken dat wij tonnen van onze sponsor ontvangen, maar in werkelijkheid stellen zij niet meer dan een bedrag van 65.000 gulden per jaar beschikbaar. Vorig seizoen kwam daar nog een extra garantie van 20.000 gulden bovenop. We leden .cn verlies omdat het team slecht in elkaar zat en het publiek in minder grote getale naar het stadion stroom de Thialf heeft toen wel leergeld betaald. Aan het begin van dit sei zoen kregen we onze sponsor zover om enige investeringen te doen in de vorm van enkele nieuwe spelers. Maar zelfs dat bedrag lag niet in de tonnen." „Bovendien droegen de successen ertoe bij dat de publieke belangstel ling steeg. Zo kregen de gebroeders Feenstra al hun geïnvesteerde gel den terug. Reken maar uit. We heb ben nu in plaats van de benodigde tweeduizend mensen, drieduizend toeschouwers gemiddeld per thuis wedstrijd op de tribune zitten. Dat betekent elke week een winst van zesduizend gulden. Op deze manier kom je aan het einde van de rit weer gemakkelijk uit met 65.000 gulden. Het contrast met vorig seizoen qua prestaties is natuurlijk wel groot. Vooruitzichten Koos Krikke ziet het als ideaal. Toch kan hij niet ontkennen dat op deze manier een situatie wordt ge schapen waarin de ijshockeyclub met een sponsor die het bereidwil ligst zijn beurs opentrekt, ook de beste kampioensvooruitzichten heeft. „Inderdaad, dat is misschien wel waar," erkent hij dan ook. >,Maar vergeet niet dat het een kunst is om in Canada ijshockeyërs te selecte ren. En dat beheersen wij nu een maal goed. De aankopen die we heb ben gedaan, zijn bovendien bewust gekozen Er zijn alleen spelers aan getrokken die bij elkaar passen. Zo hadden we al het vórig seizoen over topschutter Jack de Heer kunnen beschikken ware het niet dat zijn huidige medespeler Larry van Wie ren er toen nog niets voor voelde om naar Thialf te komen Dit seizoen konden we ze beiden strikken. Door dit soort weloverwogen transacties komen andere al aanwezige spelers plotseling ook beter tot hun recht. Ijshockeyers als Palmiscino en Jan sen speelden vorig seizoen onopval lend. Als je ze nu ziet, zijn ze twee klassen beter. Jan Jansen tikten we vorig seizoen nog op de vingers, we zagen niets meer in hem. De laatste maanden is hij uitgegroeid tot een topijshockeyer. Dat geldt ook voor Palmiscino." Vrije tijd Als de Canadezen eenmaal in de netten van de gebroeders Feenstra. ook wel de Molenaars van het ijs hockey genoemd, verstrikt zijn ge raakt, wordt met hen zeer omzichtig omgegaan. De huisvesting ge schiedt in zeer luxueuze bungalows, terwijl regelmatig oog wordt gehou den op de sociale leefomstandighe den. Maatschappelijk lijkt er ook geen vuiltje aan de lucht want om de verveling te verdrijven kan elke werklustige aan de arbeid bij het verwarmingsbedrijf. Krikke's filosofie: „Canadezen in Nederland bezitten te veel vrije tijd. Als zo'n iemand tot 12 uur op bed blijft liggen, knaagt het onherroepe lijk aan zijn instelling. En dat open baart zich wel weer op het ijs. Je moet van die mensen gewaardeerde werkkrachten zien te maken. Jack de Heer. die bij Tilburg Trappers niet anders deed dan een kaartje leggen en een bioscoopje pikken, moet bij ons elke morgen om zeven uur in de auto stappen vanwege zijn werk in Groningen." Alles goed en wel natuurlijk maar de vraag of Thialf volgend seizoen op nieuw met hetzelfde topteam kan uitkomen wordt hierdoor nog niet opgehelderd Zeker is dat na de WK in Japan alle Canadezen gewoonte getrouw voor een half Jaar naar hun geboorteland vertrekken en voor een niemandalletje niet zullen te- In lotto 8 vielen 24136 prijzen Inleg 3710430.- Pnjzenbedrag 1885681.51 le prijs 2 winnaar*, die elk bruto 370 043,— ont vangen 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto 44 061.- ontvangea 3e prijs 206 winnaars, die elk bruto 1.283.ontvangen 4e prijs 11217 *innaars die elk ƒ31.- ontvangen 5e prijs 12707 winnaars, die elk 27.— ontvangen Sporttoto In toto 8 vielen 120 prijzen Inleg 573 348.— Prijzenbedrag 272.340.30. le prijs 1 winnaar, die bruto 108.936.— ontvangt. 2e prijs 4 win naars, die elk bruto 17.021ontvangen 3e prijs 115 winnaars, die elk 828.— ontvangen Straffen NOL DE RUITER: Iedereen komt nu op Cambuur af. Dat vind ik beangstigend". zelf te kijken. Op mijn negentiende kwam ik als amateurtje bij het eerste team van DOS. Ik was fysiek sterk, ik kon het allemaal best bijbe nen. Mijn trainer keek echter niet naar Nol de Ruiter als persoon, nee, dat ventje moest pesé goed voetbal len. Ik herinner me, dat ik elke dag een half uur onder een kopgalg stond Mijn hoofd zag er op den duur vreselijk uit, maar in mijn argeloos heid dacht ik dat het goed voor mij was. Ik had er alles voor over om een goede voetballer te worden. Achte raf bleek, dat er roofbouw op mij was gepleegd. Ik voelde mij altijd moe. Na vijf jaar was ik totaal opge brand. Had ik destijds een betere begeleiding gehad, dan zou ik het als voetballer ongetwijfeld langer hebben volgehouden." rugkeren. Krikke. zelf gezeteld in een filiaal van het verwarmingsbe drijf nabij Lelystad: „Aan het geld zal het ons ook volgend seizoen niet ontbreken. Of we daarmee dit team kunnen continueren hangt af van een aantal factoren. Sommige Cana dezen aarzelen nóg en als zij beslui ten niet terug te komen dan heb je kans dat ook andere spelers zeggen: van mij hoeft het niet meer." Henk Brand Trainer Henk Brand gaat Thailf ze ker verlaten Hij prefereert zijn eco nomie-studie af te maken in Rotter dam. Wie zijn plaats gaat innemen is nog een duistere zaak. Dat geldt ook voord de nieuwe sponsor die na het volgende seizoen het roer van de huidige geldschieter over moet ne men. „Er zijn al enkele gegadigden die dezelfde investeringen willen doen en ook bereid zijn voor een periode van drie jaar te tekenen Het huidige stichtingsbestuur (bestaan de uit drie vertegenwoordigers van Thialf en vier van de sponsor) zal er wel voor zorgen dat die sponsor er komt Dat zijn we moreel wel ver plicht", verzekert Krikke. Voordat de stichtingsvoorzitter zich op al deze problemen moet storten wacht hem en zijn ploeg eerst nog het kampioensfeest. dam-Tilburg Trappers 4-3. Gronlnjen-Utrecht 10-5. HYS-Thallf 4-6, Thaiif-Oroningrn 5-7. Utrecht-Nljmegen 3-6. De tuchteommissie van de KNVB heeft de volgende straffen opgelegd R. de Haan Ajax: een wedstrijd voorwaardelijk, proeftijd een Jaar plus 100 gulden boete. A van Loon <FC Amersfoort! een wedstrijd onvoor waardelljk plus honderd gulden boete. T Kal ter (Haarlem! een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk, meteen proeftijd van een Jaar, F Koenen (NECi twee wedstrtj den onvoorwaardelijk plus 100 gulden boete, j Mulder iWagenlngeni een wedstrijd onvoor waardelijk. een wedstrijd voorwaardelijk, proeftijd een jaar. R Mohede (Wagemngeni een wedstrijd onvoorwaardelijk. E Kraal (Telstar): proeftijd verlengd met zes maanden. E Tltulaer (FC Twentei een voorwaardelijke wedstrijd omgezet In een onvoorwaardelijke wedstrijd Boekingen waren er voor w Brokamp <MVV>, M Broecks (Wagenlngen), H Schoonbeek (FC Orontngen). J Oostdam (FC Utrecht). F Fiers (FC Vlaardingeni. A StansiFC Vlaardtngem. A Sprangers tNAC). J Waslander iExcelsior) ANTIBES - De Belg André Die rickx heeft de 19e editie van de wie lerwedstrijd om de Grote Prijs van Antibes gewonnen. Hij legde de 140 kilometer af in 3 uur, 28 minuten en 22 seconden. Tweede werd de Fransman Bernard Thevenet met een achterstand van 44 seconden. Op de derde plaats finishte de Itali aan Martinez Mariano op 1.37 en vierde werd de Belg Van Looy op 2.12. Thevenet was met Dierickx weggevlucht, maar de Fransman kreeg vijftien kilometer voor het ein de een lekke band. Hij wisselde snel van fiets en kwam even later tot de ontdekking dat de derailleur niet goed functioneerde. Daarna moest Thevenet zijn vluchtmakker defini tief laten gaan. INZELL Hans van Helden heeft op de kunstijsbaan van Inzeil tijdens de wedstrijden om de gouden schaats de 500 meter voor allroun- ders gewonnen in 39,82 seconden. Joop Pasman werd tweede in 40,37 seconden en Piet Kleine eindigde als derde in 40,56 seconden. Ook nu bleef het wereldrecord op de 3000 meter, dat al sinds maart 1972 met 4.08.3 op naam staat van Ard Schenk, overeind. Piet Kleine en Hans van Helden kwamen er wel dichtbij, maar bleven op respectie velijk 4.09,54 en 4.09,59 steken. Her- bert Schwarz vestigde met 4.15,34 een nieuw Westduits record. i500m*tfrl Wshrr KoepprniWr*i3#.7» M-Tondrn, 2 BcrrrxJ Srhsbot (On» i .n.1 Strfan l'snwr (WW) 40.11. 4 Hubert Hinchbwhlrr <WDI> 40.i;. E y» meter I Htn» HrWlrn (Ned) ri.*2 Mronden, 2 Joop Pstmsn (Nedi 10.37. Pui Klemt- (Null 40.56. 4 Klas» Vriend (Ned) 40,65. 7 Jsn Dtrfcim (Ned) 40.93 Thialf Tilburg Trappers HYS Nijmegen Amsterdam Groningen Utrecht 20 16 0 4 32 148-102 20 12 2 6 26 110 59 21 12 I 6 25 141-103 20 10 1 9 21 103 96 20 10 I 9 21 136-112 21 I 1 18 17 113-141 21 1 0 20 0 80-214 BRUSSEL Het antl-crlslsplan van de Belgische regering vormt een ern stige bedreiging voor het be staansrecht van de voetbalploegen ln Belgiè. In een communiqué, ge richt aan de minister van financiën, stelt Willy de Clercq (bestuurslid van de Koninklijke Belgische Voetbal bond, waarvan ongeveer 1600 clubs deel uitmaken) donderdag: „De ver hoging van de BTW van zes naar veertien procent op de recettes van alle voetbalwedstrijden kan een do delijke uitwerking hebben op het Belgische voetbal ln het algemeen. Dit brengt het financiële evenwicht in gevaar. Een evenwicht dat reeds ernstig aangetast is door de voortdu rend toenemende lasten en het be vriezen van de toegangsprijzen. Overigens dwingt de verhoging van de BTW ons ook een eind te maken aan de opleiding van jeugdig talent". In het communiqué wordt als voor beeld Standard Luik aangehaald, dat ln het afgelopen seizoen een re cette had van 50 miljoen Belgische franken (ongeveer 3,5 miljoen gul den). Indien het anti-crisisplan zou zijn toegepast voor de Belgische voetbalclubs, dan zou 8tandard ver plicht zijn geweest in plaats van 3 miljoen tong. 210.000 guldeni aan BTW niet minder dan zeven miljoen (ongeveer 490.000 gulden) aan de staat af te dragen. Het regeringsplan zal vanaf 1 april 1977 ln werking moeten treden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15