4 Plan ondernemingsraden hinkt op twee gedachten Handelsbalans toont miljard tekort Beperkte daling rente niet onmogelijk Veel eieren naar Duitsland en Iran deTijd deTijd deTijd deTijd deTijd deTijd t Js; Wijzigingen in wet bezitsvormingsfonds Gewijzigd wetsontwerp VAD is onaanvaardbaar Bondsraad Industriebond NVV: Papieren servet gewild artikel Prof. H. J. Hellema in brochure: Goederenexport boven 90 miljard gestegen Varkensvlees goedkoper door .takingen Export pluimvee tien procent meer Klacht over voorlichting van make laars Bedrag spaareffecten verhoogd J Weekblad ONDERDAG 24 FEBRUARI 1977 FINANCIËN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet PS 17/RH 19 CZa DÈN HAAG De bondsraad van de Industriebond NW heeft in een notitie aan het parlement 38 zijn inzichten over het wetsontwerp ondernemingsraden kenbaar gemaakt. Opgemerkt wordt, dat sen het ontwerp op twee gedachten hinkt. Enerzijds ziet het wetsontwerp de ondernemingsraad als ijk- orgaan voor de behartiging van werknemersbelangen, anderzijds als orgaan ter behartiging van het belang van de onderneming. der De bondsraad dringt er bij de leden van het parlement op aan het wets- de* ontwerp zó te wijzigen, dat de onder- P®* nemingsraad een orgaan voor de be- etl" ihartiging van werknemersbelangen wordt. De bondsraad heeft voorts grote moeite met de voorgestelde instemmingsbevoegdheden. Hij acht nis de manier waarop vorm wordt gege- lub ven aan het overleg tussen onderne- oor mingsraad en ondernemer onaan- 000 vaardbaar. en ran De bondsraad rekent erop. dat het de wetsontwerp nog zodanig wordt ver- >ne anderd dat de ondernemingsraad tio- kan uitgroeien tot een echte perso- ale neelsvertegenwoordiging. Verder de herinnert de bondsraad aan een ge- on- zamenlijke verklaring die de Indus triebonden NKV en NW in decem ber 1975 hebben uitgegeven over de nieuwe wet op de ondernemingsra den. Daarin werd gezegd dat als in '®1* die wet niet voldoende van de opvat- tingen van de twee bonden zou zijn terug te vinden, de wetgever die bon- den in een wel zeer moeilijke positie zou brengen. Dan zal beraad binnen deze bonden noodzakelijk zijn over de vraag of ,or verdere medewerking aan de ultvoe- ring van zo'n wet kan worden ver- u, leend. In dat geval zal de Industrie- bond NW in het kader van het bondswerk in het bedrijf zoeken naar mogelijkheden zoals andere vormen van overleg. In die vormen van overleg zullen de taken en be- .^jroegdheden van de ondernemings- raad dan zoveel mogelijk worden ^overgenomen. In een brie! aan het parlement heeft het Nederlands Centrum van Direc teuren medegedeeld, dat zijn 2.800 leden het wetsvoorstel tot herzie ning van de wet op de onderne mingsraden afwijzen, omdat zij vin den, dat de voorgestelde wijzigingen de goede bestuurbaarheid van de onderneming in gevaar brengen. De huidige wet. aldus het NCD. biedt al voldoende ruimte om de achterlig gende bedoelingen van het wetsvoorstel te verwezenlijken. Het wetsvoorstel houdt bij aanvaar ding risico's in ten aanzien van de bestuurbaarheid van de onderne mingen. Deze risico's hebben be- trekkine od: snelheid van vitale besluitvor mingsprocessen achteruitgang in de overlegstruc tuur problemen bij de interpretatie van voorschriften, regelingen en procedures hoge kosten van besluitvor mingsprocedures bescherming van bedrijfsinfor matie tegenover derden zorgvuldigheid en discretie bij het aantrekken van bestuurders zuiverheid van bestuurlijke ver houdingen en verantwoordelik- heden. In zijn brief aan het parlement gaat het NCD onder meer In op de snelle, slagvaardige besluitvorming, die door de wetswijzigingen in gevaar zal komen. De ondernemingsbe stuurder zal, evenals de onderne mingsraad. het recht moeten krij gen de nieuw te vormen overlegraad bijeen te roepen voor advies. In drin gende gevallen moet een directeur voldoende bewegingsvrijheid heb ben om snel en doelmatig te han delen. Een factor die de onderneming en de communicatie veel schade kan be rokkenen is, dat de ondernemings raad zijn mening naar buiten kan brengen, zonder voldoende kennis te hebben van alle feiten. De verga dering vindt namelijk zonder de on dernemingsraadleiding plaats. Als nu door het publiceren van een ver slag de standpunten reeds zijn vastgelegd kunnen in de overlegver gadering onoverkomelijke moeilijk heden ontstaan, zo meent het NCD. Acht op de tien Nederlandse huisvrouwen koopt wel eens pa pieren servetten, zo blijkt uit een marktonderzoek dat Edet heeft la ten doen. Van de ze februiksters koopt 30 procent regelmatig. het geen van 28 pro cent niet kan wor den gezegd. De groep regelmatige koopsters is overi gens goed voor zo'n 60 procent van de totale ver koop in papieren servetten. AMSTERDAM Ook het gewijzigde wetsontwerp vermogens- aanwasdeting (VAD) is onaanvaardbaar, ondanks de daarin aangebrachte wijzigingen Tot deze conclusie komt prol. mr. H.J. Hellema in een brochure, getiteld ..Het discutabele wetsontwerp VAD. herziene versie". I *RI. hoi i DEN HAAG Nederland heeft in 1976 aan goederen voor 90,2 miljard uitgevoerd en voor 91,1 miljard ingevoerd. In 1975 bedroeg de goederen- uitvoer 76,4 miljard en de in voer 76,5 miljard. Dit blijkt uit voorlopige gegevens van het CBS. Uiteraard gaat het hier slechts om de goederenhandel; in- en uitvoer van diensten, kapitaal en ka pitaalopbrengsten zijn niet meegere kend. Nederland zou dan op een fors overschot uitkomen. De handel met België en Luxemburg is ook buiten beschouwing gebleven. De invoer werd in 1976 voor ruim 98 procent door de uitvoer gedekt. In 1976 zijn ten opzichte van 1975 de waarden van de invoer met 19 pro cent en van de uitvoer met 18 pro cent toegenomen. Bij een stijging van de in- en uitvoerprijzen met ca 6 procent. Waardevermeerderingen van de invoer in 1976 ten opzichte van 1975 kwamen voor bij de ruwe aardolie, auto's, hout, organische chemische produkten, kleding, plas tics, koffie en niet-elektrische ma- cmnes. STOKVIS De Verkooporganisa ties van R.S. Stokvis en Lindeteves- Jacoberg worden samengevoegd on der de naam Stckvis-Jacoberg. Bei de vroeger zelfstandige han delsmaatschappijen zijn tegenwoor dig dochters van de Ogem. De com merciële activiteiten van Lindeteves worden van Amsterdam overge bracht naar het Stokvis-gebouw in Rotterdam. DE VLEESCHMEESTERS', het in Leiden gevestigde samenwer kingsverband van zes filiaal ondernemingen met samen vierhon derd slagerswinkels, wordt omgezet van een besloten vennootschap in een houdstermaatschappij. advertentie Met deze nauwere vorm van samen werking wil men de continuïteit van het concern en de werkgelegenheid van 2.500 werknemers waarborgen, terwijl ook uitbreidingsplannen een reden vormen voor deze operatie. Er wordt ook aan uitbreiding in het buitenland gedacht. In België, waar De Vleeschmeesters nu al tien win kels hebben, probeert men er dit jaar nog maximaal twintig bij te krijgen. In West-Duitsland is men aan het onderhandelen over vestigingen in het Ruhrgebied. De Vleeschmeesters zijn in april 1967 van start gegaan en haalden in I960 een omzet van 63 miljoen. Nu zet ten de werkmaatschappijen samen 500 miljoen per jaar om. Men zou dan een marktaandeel van 25 pro cent hebben en een van de grootste slagersbedrijven ln de EG worden. Gedacht wordt aan een uitbreiding van het aanUl werknemers tot tegen de vierduizend. Algemeen wordt aanvaard, aldus prof Hellema. dat vermogensaan- wasdelingen in bepaalde bedrijven redelijk kunnen zijn en een gunstig effect kunnen hebben op het klimaat binnen de ondernemingen. Maar het opleggen van één en dezelfde rege ling aan alle ondernemingen leidt tot onbillijkheden De regering erkent dit. maar weet geen oplossing en hakt met de botte bijl. Het treffen van winstdelingsregelin- gen komt meer en meer voor Waar om laat men deze ontwikkeling zich niet evolueren in onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers, waarbij men dan rekening kan hou den met de concrete omstandighe den van ieder geval?, zo vraagt prof. Heilama zich af. Het is niet de taak van de staat om zich bezig te houden met de Interne Verhoudingen van de onderneming Gaat men daartoe wel over dan leidt dit tot al maar verder ingrijpen. Nu wordt al bepleit dat de regering zich met het investeringsbeleid moet in laten Waarom zou zij daarin een beter inzicht hebben dan de onder nemers Heeft Tealtronic ons niets te leren?, aldus prof. Hellema. Vakcentrales Toen in 1964 de vermogensaanwas- deling voor de individuele onderne mingen aan de orde was. gaf het overlegorgaan van de drie vak centrales een boekje uit. waarin men begrip toonde voor het feit dat hier het interne recht van de onderne ming aan de orde was. Men schreef: „De verwerkelijking en de vervolma- Mééf gewicht in de schaal met Möller voor alles wat' JMMH wegen licht maakt, Jftfl möller&co Handelmaatschappij Molier Co. b.v. Oude Boekeloseweg 31. Hengelo (O), Tel. 05400-16933' Postbus 10. Telen 44316 [JSWIJK De stakingen hebben, hoewel er in de vleesbranche maar één bedrijf rechtstreeks door was getroffen, toch meegewerkt aan een verlaging van de varkensprijzen. Dit is duidelijk gemaakt in een bijeen komst van bestuursleden van het produktschap voor vee en vlees, die door het wegblijven van de werkne mersvertegenwoordigers geen echte vergadering kon worden. De grote varkensslachterijen, ver telde secretaris drs. L. Flink, hebben voor de opende week de uitbeta- lingsprijs voor de meesters met drie cent per kilo verlaagd. Bestuurslid 1 F. W. Mikkers voegde daar aan toe dat die mesters hierdoor nu al verlie zen van 25 tot 40 per varken lijden. De varkens-verwerkende industrie, zo werd meegedeeld, ondervindt me de door de stakingen nogal wat moeilijkheden en is dan ook terug houdend bij haar aankopen. De sta kingen in de blikverpakkingsindus trie en in de havens hebben bij de vlees- en vleeswarenindustrie de ust om hammen en schouders te kopen doen verminderen, want deze delen van het varken wil men het liefst tal blik exporteren. I De heer J. G. M. Loefs achtte het 1 waarschijnlijk dat de varkensprijs de komende weken verder zal zak- I ken door nog een andere oorzaak: de I economische moeilijkheden in Ita- I lië, het land dat rond 65 procent van de Nederlandse varkensvleesexport I opneemt. Van een onzer verslaggevers ZEIST De Duitse Bondsrepubliek en (vooral) Iran hebben ervoor gezorgd dat de pluimveeboeren in ons land wat de export betreft in januari in de handen hebben kunnen wrijven. De belangrijk grotere uitvoer van consumptie-eieren naar deze twee landen compenseerde niet alleen de teruggang van de eierexport naar andere buitenlandse afnemers, maar was er de oorzaak van dat de hoe veelheid uitgevoerde eieren in janua ri dit jaar vergeleken met januari vorig jaar met ruim zes procent toenam. Dit bleek uit de rede van voorzitter J. T. Mellema van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, gisteren in Zeist. De totale exportwaarde van eieren was mede dank zij de bete re prijzen 25.2 procent hoger en had een waarde van 46.8 (vorig jaar januari 37.3) miljard gulden. De uit voer van slachtpluimvee kwam 1.5 procent hoger uit en bereikte daar mee een bedrag van 78.5 (vorif 4aar januari 77.3) miljoen gulden. De to tale exportwaarde van de leg- en slachtsector kwam zodoende 9.2 pro cent hoger uit (125.2 min tegen 114.7 min). Hieruit mag niet worden afgeleid dat de Nederlandse pluimveehouders de kip met de gouden eieren hebben gefokt. Uit de toespraak van de heer Mellema bleek namelijk ook. dat de prijzen van pluimveevoer in januari en in de eerste maanden van februari hoger lagen dan ln de overeenkom stige periode van vorig jaar. De heer Mellema wees nog op een belangrijk contract dat Nederlandse exporteurs opnieuw met Iran heb ben afgesloten voor de levering van consumptie-eieren naar Iran. BILTHOVEN/DEN HAAG De Nederlands Bond van Ma kelaars NBM in Bllthoven zal bij het maken van de nieuwe folder „De NBM-makelaar wat koop Ik ervoor reke ning houden met de bezwaren die Konsumenten Kontakt te gen de bestaande folder heeft ingebracht. De consumentenorganisatie heeft bij de Reclamecode- Commissie geklaagd over de folder, die de NBM half januari heeft uitgebracht. Deze folder, zo zegt Konsumenten Kon- takt. bevat misleidende infor matie. Zo wordt, aldus nog steeds KK, verzwegen, dat de klanten van makelaars over de courta ge (de beloning die de make laar ln rekening brengt), nog 18 procent btw moeten betalen. Voorts wordt de indruk geves tigd, dat de makelaar voor zijn courtage ook adviezen geeft over financiering, fiscale gevol gen enz. In de praktijk, aldus het bezwaar, wordt de make laar voor dat werk apart be taald door de hypotheekbank of verzekeringsmaatschappij en dus uiteindelijk door de klant. Tenslotte zegt KK dat de NBM-folder te zeer angstge voelens bij het publiek op roept Door de NBM wordt in voorbeelden gesuggereerd, dat men door het niet inschakelen van een makelaar een grote financiële strop kan lijden. DEN HAAG Het bedrag van de in een kalenderjaar gekochte spaareffecten, waarover maximaal 35 pet spaarpremie uit het bezitsvormingsfonds kan worden verkregen, is verhoogd van 250 tot 500 per persoon. Deze verhoging geldt ook al voor in 1976 gekochte spaareffecten. De spaarpremie kan dus oplopen tot 175 per persoon. Dit is één van de wijzigingen, die op voorstel van de ministers Boersma (sociale zaken) en Gruijters (volks huisvesting) in de wet bezitsvor mingsfonds tot stand zijn gekomen. Deze wet kent twee doelstellingen: het bevorderen van het eigen wo- ningbezit door het verstrekken van renteloze leningen aan hiervoor in aanmerking komende personen, of door het deelnemen in gemeentelij ke garanties voor het kopen van een eigen, reeds eerder bewoond huis. het sparen in spaareffecten te bevorderen door het verstrekken van een spaarpremie over een aan koopbedrag tot ten hoogste 500 aan spaareffecten. Hiervoor komen meerderjarige inge zetenen tot en met 59 jaar in aanmer king, met een belastbaar inkomen beneden de aanslaggrens voor de inkomstenbelasting in het jaar vóór de aankoop. Zo geldt voor aankoop in 1977 een belasting inkomen in 1976 van ten hoogste 36.600. Voorts is in de wet bezitsvormings fonds de voorwaarde vervallen, dat bij het verlenen van een gemeentelij ke garantie voor het kopen van een eerder bewoonde woning alleen die gene in aanmerking komt, die een deel van de koopprijs uit eigen mid delen financiert Gehuwde vrouw Om voor de faciliteiten van de wet bezitsvormingsfonds in aanmerking te komen mag het inkomen van be trokkene niet hoger zijn dan het be lastbare inkomen volgens de wet op de inkomstenbelasting 1964. Sinds de herziening van deze wet op 1 januari 1973 valt het inkomen van de gehuwde vrouw in beginsel niet meer onder het belastbaar inkomen van haar echtgenoot. In verband hiermee is thans in de wet bezitsvormingsfonds vastgelegd, dat voor het vaststellen van het be lastbaar inkomen van gehuwden de inkomens van beiden moeten wor den opgeteld. Dit betekent dat echtparen die met ingang van 1977 spaareffecten willen kopen, hun be lastbaar inkomen kunnen berekenen door de belastbare inkomens in 1976 van man én vrouw op te tellen. LANDRE EN GLINDERMAN (handel in Investeringsgoederen) verwacht geen spectaculaire groei in 1977. Men rekent echter op een be vredigende orderontvangst en een daarbij behorend netto resultaat. De omzet steeg vorig Jaar van 51,1 tot 52,2 miljoen en de nettowinst van 1,0 tot 1,2 miljoen. Eerder is een dividend van 16 (was 15) voorge steld waarvan naar keuze 10 ln aandelen (onveranderd). VNU Als gevolg van het door werken van de conjunctuurontwik keling voornamelijk in het laatste kwartaal van 1976, zal de nettowinst, na belastingen, van de VNU over heel 1976 20,6 min bedragen tegen 16,6 min ln 1975. fan een onzer redacteuren AMSTERDAM Het ziet ernaar uit, dat de rente in ons land dit Jaar geen sterke tendens tot stijging te zien zal geven. Met name geldt dit de rentetarieven op de geldmarkt, waar kortlopende middelen plegen te worden aangetrokken. Voor de kapitaal markt, waar gelden voor de middellange en de lange termijn borden opgenomen, lijkt zelfs een beperkte daling niet tot de Onmogelijkheden te behoren. tot deze conclusie komt de Neder landse Credietbank in een beschou- ;ng over de geld- en kapitaalmarkt 'pgemerkt wordt, dat voor ons land Ie relatie „sterke valuta en laag ren- ttiveau" thans weer opgaat Ka de „hete" zomer van vorig jaar in herinnering te hebben geroepen, ioen de rentetarieven op de feldmarkt als gevolg van de spe- ilatie tegen de gulden op een toor Nederlandse begrippen onge- tend hoog niveau terechtkwamen. zo constateert de bank, nu op de "utamarkten weer een zekere rust teruggekeerd. Over de vooruitzich ten voor de positie van de gulden op de internationale valutamarkten is zij optimistisch. Het overschot op de betalingsbalans zal dit jaar weer groot zijn. Nauw verbonden daarmee is een Internati onaal zeer aantrekkelijke valuta (gulden), hetgeen een epwaartse druk op de koers met zich brengt. Iets dat. zoals bekend, nadelige kan ten heeft voor de concurrentiepositie van het bedrijfsleven. Omdat derge lijke betalingsbalansoverschotten voorts in principe de binnenlandse geldhoeveelheid vergroten, waar door de inflatoire impulsen in de hand worden gewerkt, blijven de mo netaire autoriteiten de kapitaaluit- voer stimuleren. Internationaal Een belangrijke factor, die aanneme lijk maakt dat de rentetarieven op de geldmarkt dit Jaar geen sterke neiging tot stijgen zullen vertonen (voor de eerste zes maanden van dit jaar zullen zij afgezien van onrust op de internationale valutamarkten een vrij stabiel verloop te zien geven, met een lichte tendens tot dalen ls het feit. dat internationaal eerder een rentedaling dan een stij ging voor de deur staat. Dit geldt ook de Ver. Staten, waar momenteel de rentetarieven nog een zekere toene ming te zien geven. Op de kapitaalmarkt doet zich in de rentetarieven niet in de laatste plaats onder Invloed van de laatste twee wijzigingen van het disconto (de officiële rente) door De Neder- landsche Bank een duidelijke ver laging voor, zo stelt de Ned. Crediet bank vast. Het renteniveau van de meest recente staatsleningen schommelt rond een niveau van acht procent, wat ten opzichte van de zomermaanden van vorig jaar een daling van een tweetal procenten betekent. Een verlaging, die moet worden toe geschreven aan het herstel van de positie van onze gulden op de inter nationale valutamarkten. In het licht van de binnenlandse vraag- en aanbodverhoudingen zou den de rentetarieven op de kapitaal markt nl. een vrijwel stabiele ont wikkeling te zien hebben moeten geven. Voor het lopende jaar mag worden verwacht, dat van de kant van de private sector nauwelijks sprake zal zijn van een vergroting van het be roep op de kapitaalmarkt. Dit om twee redenen. In de eerste plaats wijzen prognoses van de OESO op een afzwakking van de conjuncture le ontwixxeung in de loop van het tweede halfjaar 1977. Verder vormt de relatief lage bezettingsgraad van het produktie-apparaat geen stimu lans voor een vergroting van de In vesteringsneiging van het be drijfsleven. Overheid Daarentegen zal van de overheid wél een actief leningsbeleid te ver wachten zijn en wel om het begro tingstekort te kunnen financieren. Vanuit de ontwikkeling van de aan bodszijde zal het te verwachten overheldsberoep echter geen span ningen op de kapitaalmarkt veroor zaken Dit onder meer omdat het aanbod van middelen vooralsnog voldoende groei zal vertonen door een stijging van de nationale bespa ringen. Aangezien er op grond van louter binnenlandse vraag- en aanbodver houdingen geen rentestijging zal plaatsvinden, meent de Crediet bank dat de rentebeweging derhalve meer bepaald zal worden door ande re factoren. Van belang in dit op zicht is, dat de komende maanden zeer waarschijnlijk een overheveling zal plaatsvinden van „depositogel- den" naar de spaargeldmarkt nu de depositotarieven dnder de spa&rta- rieven zijn komen te liggen. Door deze overheveling zal er een druk op de spaartarieven ontstaan, wat zijn weerslag zal vinden ln andere rente tarieven. Eveneens een verlagend effect op de rentetarieven op de kapitaalmarkt kan uitgaan van de Inflatieverwach ting. De prijzen zuilen dit Jaar een daling van het stijgingstempo te zien geven als gevolg van de be leidsvoornemens van de monetaire autoriteiten om de groei van de geldhoeveelheid te beperken en de prijsontwikkeling vla het loon- en pnjsbeleid ln de hand te houden Tenslotte zullen, omdat de monetai re autoriteiten blijven streven naar een netto kapitaaiuitvoer de bin nenlandse rentetarieven ln vergelij king met die in het buitenland in beginsel lager moeten zijn. king van de geschetste plannen is btj uitstek de verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven Hoewel de huidige minister Boersma één van de leden van de commissie was die het rapport samenstelde, heeft hij nu deze wijze woorden niet in toepassing gebracht. Dat er aan onze maatschappij te verbeteren valt. zal niemand, zo zegt prof. Helle ma. ontkennen Maar enige histo rische kennis zou onze maatschap pijhervormers kunnen leren dat dat een zaak van geleidelijke evolutie is „Laat ons hopen dat de Kamerleden, niet door de verkiezingskoorts be vangen, een gezond oordeel vellen en het wetsontwerp verwerpen". zo ein digt de beschouwing. De haven plat, de Tijd terug Wat een staking'vermag bleek vorige week uit ons niet- verschi|nen Terug in de kiosk pakt de Ti|d nu extra uit Een grote stakingsreportage uit de Amsterdamse haven, waar de eerste speerpuntromantiek algauw week voor een keihard gevecht om de macht in de bedrijven „Het wordt nooit meer als vroeger", zegt Theo de Rooi, onverzettelijk havenstaker Corine Spoor trok twee weken met hem op Ab Baantjers heroïne-strijd „We hebben geen keus heroïne voor verslaafden, gewoon legen kostpri|S. op doktersattest" Gesprek van Aad van der Mijn met rechercheur en schrijver Ab Baant|er van het omstreden bureau Warmoesstraat „Je wordt erop aangekeken heeft- ie z'n gouden omkoop-horloge dl om?" Huisarts klem Een dokter op de fiets, hoe vind je zoiets? h Houtkooper was zori man Was. want hij heeft zijn kleine praktijk moeten neerleggen omdat hij failliet dreigde te gaan Vreemd verhaal? Maar een gouden oude dag kost een arts dertig mille per jaar een pensioenpremie, ten koste van zijn patiënten Dubbelreportage van P van der Ei|k De sjah als martelkampioen „Hel Perzische en het nazi regime zouden maar wat graag samen hebben geëxperimenteerd" De gevluchte schrijver Reza Barahem over zijn ervaringen met de martelspeciaiisten van de SAVAK. de overal ter wereld opererende geheime politie van de sjah Andreas Burnier ..De reis naar Ktfhtra" zal bi| lang niet alle feministen even goed vallen Maar de manier waarop Andreas Burnier in die ideeenroman haar strijd legen de ondergang van onze aarde voortzet, maakt het intelligent en gevoelig geschreven boek tot een ..tegendraads want optimistisch werft" (Wam de Moor) Bon voor proefabonnement 5 mken dl Tijd voor 5 gulden I Zontfff p<nl/00«t 4*1 de Tijd IA<n*oo»di»unwno» f. Aitteiden Beuling «14 ontvangt! «40 jucptgw Ovoenl lt I 2.25 ut 021 21 M10

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 19