Van der Stoel Academisch ziekenhuis in nadeel 1 Trouw Koop nü Nieuwe, Uitgebreide Handwerken. Dan zult u hs wat beleven...! Trouw FAMILIEBERICHTEN Oppositieleider in Transkei in arrest „Hulppakket bij psychisch probleem moet snel kunnen" Rusland: 4 miljoen clubschakers E IS Handwerken. Enige blad dat van alles hoe laat zien. DONDERDAG 24 FEBRUARI 1977 TROUW/KWARTET PS 16/RH kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00*20.00 uur. Dankbaar berichten wij u dat onze lieve ouders, groot- en overgrootouders Jan van Kleeff en Hillegonda Maria van Kleeff-Slijper op 8 maart a.s. hun 55-jarig huwelijk mogen gedenken, welk feit we uitsluitend, gezien hun hoge leeftijd, in de huiselijke kring hopen te vieren. hun dankbare kinderen klein- en achterkleinkinderen Geen ontvangdag Rotterdam, maart 1977 Huize ..Koningshof" flat 84 Imm. Kantstraat 90 In plaats van kaarten Op de gezegende leeftijd van ruim 82 jaar heeft de Here onverwacht tot Zich genomen onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Hinderkien Prins sinds 16 december 1930 weduwe van R. Westera ..Hetzij dat wij leven, hetzij dat wij sterven. w\j zijn des Heren." Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Heemse, 21 februari 1977 ..Oostloorn" Correspondentieadres: Zwolsekanaal 22, Vroomshoop. Gelegenheid tot condoleren hedenavond. Ham- merstraat 27 te Vroomshoop van 19.30-20.00 uur. De rouwdienst waarvoor u wordt uitgenodigd zal gehouden worden in de Geref. kerk te Vroomshoop. zaterdag 26 februari, aanvang 11.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsheb ben op de alg. begraafplaats aldaar. In zijn slaap nam de Here tot Zich in Heerlijkheid onze geliefde Broer en Zwager Ds. Willem Tom Oudorp: A. Hoorweg-Tom Hilversum: B. Tom Ede H. P. Tom-Berends 'k Zal dan gedurig bij U zijn Ps. 73:12 (ber.) Maar David sterkte zich in den HERE, zijn God 1 Sam. 30:6b Door een tragisch ongeval nam de HERE tot Zich onze lieve Dochter en Verloofde Ria Rots op de leeftijd van 24 jaar. Avenhorn. B K. Rots A. M. Rots-Molenaar Dronten: Nico Rustenburg Avenhorn. 21 februari 1977 Ariens 21 Gelegenheid tot condoleren in Huize ..Meerzicht", T. v.d. Meerstraat 57. Scharwoude. ingang achter zijde. op donderdag 24 februari van 19.00-20.00 uur De rouwdienst zal gehouden worden op za terdag 26 februari in de Ned. Herv. Kerk te Schermerhorn om 13.30 uur (dus niet te Avenhorn om 13.00 uur). Geen bezoek aan huis geen bloemen Wij zijn diep onder de indruk van het sterven van onze lieve Nicht, het enige kind van Mies en Bart, Ria Rots Haar opgewekt karakter en haar aandacht hebben voor anderen kenmerkte haar. De Heer geve Zijn troost aan haar ouders en verloofde. Wie anders zal hun leidsman zijn dan Hij? In nacht en ontij. Heer, blijf hen nabij! Emmen: Tante Wiliemijn en Oom Hans Utrecht: Oom Luuc en Tante Aly Ermelo: Oom Tjerk en Tante Antoinette Hoofddorp: Tante Riet en Oom Piet Zoetermeer: Tante Jelly en Oom Bram nichten en neefs. In Jezus ontslapen onze lieve mamma en oma Mairtje Bremer-Hopman sedert 23 juli 1971 weduwe van Aris Bremer, in de leeftijd van 80 jaar. Zij werd de laatste jaren liefdevol verpleegd in de geriatrische afdeling van het Christelijk Sanatori um te Zeist Rheden: A. M. S. Bremer A. M. Bremer-Schaap Zoetermeer: T. Maris-Bremer P. W Maris Bunnik: M. van Aartsen-Bremer B. van Aartsen Heiloo: F Paardekooper-Bremer J B Paardekoper kleinkinderen en achterkleinkind. Zeist. 23 februari 1977 De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V zater dag 26 februari om 11.00 uur op de algemene begraafplaats „Norelbos" te Epe (Gld na een korte dienst in de aula aldaar Hier zal ook gelegenheid zijn tot condoleren. God heeft op Zijn tijd tot Zich genomen, mijn lieve Man. onze zorgzame Vader en Opa. Albertus Admiraal op de leeftijd van 67 jaar. Soest J L. Admiraal—van den Bor Haarlem: A. Kan—Admiraal K J Kan Haarlem: L. J. E. Admiraal Heerhugowaard J L. Admiraal M. J. Admiraal—Vlaar Schipluiden: A. van Leeuwen—Admiraal M. A. van Leeuwen Amsterdam: A. A Admiraal J. Admiraal—van der Maas Amsterdam: R- C. Admiraal Naarden: T. K. A Admiraal en kleinkinderen. Soest. 21 februari 1977. Johannes Poststraat 312 Geen bloemen Mijn man is opgebaard in het Mortuarium van het Ziekenhuis ..Zonnegloren". Soesterbergsestraat 125 te Soest. Gelegenheid tot condoleren aldaar: donderdag 24 februari a.s. van 19 00-19 30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op vrijdag 25 februari a.s., om 13.00 uur. in de kerkzaal van „Zonnegloren", waarna om 14.00 uur de teraardebestelling zal plaats hebben op de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Heden is in Christus ontslapen onze geliefde schoonzoon, zwager en oom Albertus Admiraal De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Enkhuizen: A. van den Bor-van den Bosch Bergen (N.H.): R. Kraaij-Jonkman C. Kraaij neven en nichten 21 februari 1977. Het gemeentebestuur van Bussum geeft met leed wezen kennis van het plotselinge overlijden van zijn oud-burgemeester, de edelachtbare heer A. Admiraal Voor de wijze waarop hij. levend vanuit een vaste geloofsovertuiging, in zijn ruim 8-jarige ambtsperiode de gemeenschap van Bussum heeft gediend, bestaan in brede kring gevoelens van grote dankbaarheid en waardering. Bussum. 21 februari 1977 Het gemeentebestuur. J. Aantjes, burgemeester R. A. W. Poort, secretaris. Dient elkander door de liefde Zondag 20 februari is heel rustig in haar Heiland ontslapen onze lieve schoonzuster Albertha van Egmond weduwe van Pieter van Nieuwkoop op de leeftijd van 74 jaar. Rijnsburg: W. Ravensbergen-van Nieuwkoop N. van Nieuwkoop-van Egmond Den Haag: C. de Mooij-van Nieuwkoop F. de Mooij Rotterdam: J. van Nieuwkoop B. van Nieuwkoop-Gerber Rijnsburg: J. G. van Nieuwkoop G. R. van Nieuwkoop-Oudshoorn Na een langdurig geduldig gedragen lijden is 21 februari te Zaandam op 87-jarige leeftijd in volle vrede van ons heengegaan Alida Knibbe weduwe van J. Graauw Bilthoven: A. Deddens-Knibbe Amstelveen: J. Knibbe-Schuringa Haarlem: T. Knibbe-Koers Mierlo: A. Knibbe nichten en neven Correspondentie-adres: Noord-Houdringelaan 82-63 Bilthoven De begrafenis vindt plaats te Zaandam, vrijdag 25 februari om half 10. Heden overleed in de ouderdom van 83 jaar onze geliefde Vader. Schoonvader en Grootvader Jan Goosen Weduwnaar van Gerharda Willemina Buesink. „Zie. Ik maak alle dingen nieuw". Boekelo: D. Goosen H.C. Goosen-van de Water Wieringerwerf: G.W Timmerman-Goosen G. Timmerman Aalten: J.R.G. Goosen Harderwijk: G.J. Goosen H.G. Goosen-Luiten IJzerlo: G.J. te Bokkel G. te Bokkel-Kamink Amsterdam: K. van Dalen en kleinkinderen. Aalten. 22 februari 1977 Hoekstraat 7 De begrafenis zal plaastsvinden op zater dag 26 februari a.s. op de begraafplaats „Berkenhove" te Aalten. Vooraf wordt om 11.00 uur een rouwdienst gehouden in het uitvaartcentrum. Romie- nendiek 2A. Degenen die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden hierbij beleefd uit genodigd. Gelegenheid tot condoleren vanaf half 11 in het uitvaartcentrum. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Klein (wetenschappelijk onderwijs) heeft de academische ziekenhuizen laten weten, dat hij hun financiële positie In het kabinet aan de orde zal stellen. Hij erkende dat de academische zie kenhuizen in nadelige positie zijn komen te verkeren in vergelijking met de algemene ziekenhuizen. In een vergadering met de besturen van de academische ziekenhuizen zei Klein dat er zo snel mogelijk ontwikkelingsplannen voor deze zie kenhuizen moeten komen, evenals dat nu al voor de universiteiten ge beurt. In deze plannen moet worden aangegeven wat er voor de zieken huizen mogelijk is voor de periode tussen 1980 en 1983 en wat daarvan de financiële gevolgen zijn. Al eer der hadden de academische zieken huizen erop gewezen dat zij al voor dit jaar te weinig geld beschikbaar hebben. UMTATA (AFP) De politie van Transkei heeft de secretaris van de democratische partij, Fadana, gear resteerd. nog geen twee weken na de vrijlating van de oppositieleider, al dus is officieel in de hoofdstad van Transkei bekendgemaakt. Fadana werd op 25 juli 1976 met negen ande re leiders van de democratische par tij aangehouden, kort voor de alge mene verkiezingen in het toenmali ge thuisland, dat op 26 oktober 1976 onafhankelijk werd. De dag na zijn vrijlating, op 11 februari, had Fadan gezegd, dat hij zou blijven ijveren voor „wederinlijving van Trènskei bij een niet-raciaal Zuid-Afrika." Vervolg van pagina 1 Minister Van der Stoel zei gisteren op Schiphol dat hij zijn Braziliaanse missie niet namens zijn collega's van West-Duitsland en Engeland heeft uitgevoerd, maar dat deze wel op de hoogte van zijn werk zijn. Met de regeringen van deze landen be staat, evenals met Brazilië, voortdu rend diplomatiek contact, aldus Van der Stoel, over de voorstellen die Nederland heeft gedaan. Uit het feit dat hij niet namens de partnerlanden in Brazilië kon optre den mag niet worden afgeleid dat deze landen het met het Neder landse streven niet eens zijn, aldus Van der Stoel. Hij toonde er begrip voor dat deze landen evenals Brazi lië nog enige tijd nodig hebben om zich een definitief oordeel over de Nederlandse garantie-eisen te vor men. Volgens Van der Stoel is er nog wel enige tijd beschikbaar voor die besluitvorming alvorens met de daadwerkelijke bouw van de uitbreiding in Almelo moet worden begonnen. Steekt niet op dag „Ik hoop dat in de loop van de volgende maand een definitieve be slissing kan worden genomen, maar ik geloof niet dat het op een dag steekt", aldus Van der Stoel. Overi gens zei hij na zijn gesprekken in Brazilië meer begrip te hebben ge kregen voor de houding van Brazilië ten aanzien van het non proliferatieverdrag. Als een van de belangrijkste redenen voor de afwij zing daarvan noemde Van der Stoel de mening van Brazilië dat er onvol doende verplichtingen staan om schreven voor die landen die al wel de beschikking over kernwapens hebben. In de gesprekken in Brazilië is het in 1975 gesloten contract tussen West- Duitsland en Brazilië over de leve ring van kerncentrales en opwer kingsfabrieken niet aan de orde ge weest. Tegen dat contract bestaan in veel landen, met name in de Ver enigde Staten, veel bezwaren. Het Almelo-contract met Brazilië is in feite van dat contract afgeleid, om dat het de levering betreft van de brandstof die bestemd is voor de door West-Duitsland geleverde centrales. Van een verslaggever UTRECHT De geestelijke ge zondheidszorg voor mensen met problemen die niet in een psychia trisch ziekenhuis behoeven te wor den behandeld, moet binnen vijf jaar per werkgebied worden gebun deld. Het gaat daarbij om fusie of tenminste samenwerking tussen de medisch-opvoedkundige bureaus (MOB), de bureaus voor levens- en gezinsvragen. de sociaal- psychiatrische diensten (SPD), de instituten voor multidisciplinaire psychotherapie (IMP) en de consul tatiebureaus voor alkohol en drugs (CAD). Het tijdschema voor deze bundeling van vaak langs elkaar heen werken de instellingen werd gisteren aange nomen door de ledenvergadering van de Nederlandse vereniging voor ambulante geestelijke ge zondheidszorg. Met het opzetten van regionale overkoepelende insti tuten was men op verschillende plaatsen al bezig, maar het tempo waarin dit proces zich moest voltrkken, was tot nog toe open ge laten. Het einddoel, een duidelijk erkenbaar en bereikbaar pakket van hulp bij psychische problemen, is nu minder vrijblijvend geworden. MOSKOU Het maandblad „Sport in de USSR" heeft in zijn tweede uitgave een grootu aantal wetenswaardigheden uit de Sovjet-Russische schaakwereld gepubliceerd. Zo zijn er in de Sovjet-Unie 38 iZ1J grootmeesters, 608 meesters en he 28.000 spelers met de vergelijk- or bare sterkte van kandidaat- he meester. Niet minder dan vier miljoen spelers zijn via een pe club georganiseerd. Daarbij |va zijn de miljoenen schoolkinde- ren, die deelnemen aan de po- nei pulalre „witte torencompeti- jha ties" niet meegerekend. wo Elk stadje van enige betekenis de beschikt over een schaakclub vei of een schaakdivisie voor mi schoolkinderen. Er zijn 250.000 va; coaches en instructeurs en 180.000 scheidsrechters (van De wie 40 internationaal). Bij de we dames kent men verscheidene an grootmeesters. 31 internatio- ka nale meesters en 66 nationale nei meesters. Voorts zijn er in de hei Sovjet Unie acht correspon- zaï dentie-grootmeesters. tri' be: nie De grootste van de 1630 arbei- dersclubs is die van de Likasje autofabrieken in Moskou. Dit L is een omnisportclub met 26 sportsecties. De schaakafde- ling telt de meeste leden: 800, n onder wie zes meesters en ne- gen kandidaat-meesters. Een van de leden van de club, Igor Koefenko (een monteur) was de eerste die in een simul taanseance Anatoli Karpov versloeg, de dag nadat hij in 1975 wereldkampioen was ge worden. rin lee bo: bo: ha; Wentel uwen weg op den Heere. en vertrouw op Hem, Hij zal het maken. Psalm 37:5 Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid toch nog vrij onverwachts tot Zich te nemen mijn geliefde Man en onze zorgzame Va der, Schoonvader en Opa Dirk Kaptein op de leeftijd van 70 jaar. Lisse, 23 februari 1977 Irenestraat 29 Uit aller naam J. A. Kaptein-Braam De teraardebestelling zal plaatsvinden op zater dag 26 februari a.s. des n.m. 2.00 uur op de Prot. Begraafplaats Duinhof te Lisse, voorafgegaan door een rouwdienst in de Geref. Kerk, Heereweg 105, te Lisse, aanvang 1.00 uur. Gelegenheid tot condoleren, Irenestraat 29. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere tot Zich genomen, na vee! pijn en lijden, dat zij geduldig gedragen heeft, nog onverwacht, onze innig gelief de zorgzame en onvergetelijke Moeder. Zuster, Schoonzuster en Tante Pieternella Maria Groenendijk wed. van Huibert Hombroek in de gezegende leeftijd van 87 jaar. Wij zijn dankbaar dat wij haar zolang mochten houden en dat de Heere haar Herder is zij ons tot troost. Dordrecht, 20 februari 1977 Krispijnseweg 193 J. Hombroek R. Hombroek en verdere familie De overledene ligt opgebaard in het woonhuis. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 25 fe bruari a.s. op de algemene begraafplaats aan de Nassauweg om 2.30 uur vanuit de aula. Vertrek vanaf het woonhuis omstreeks 2.15 uur. Voor de blijken van medeleven en deelneming na het overlij den van mijn lieve man. onze vader, grootvader en over grootvader Tibbe Breimer M. Breimer-Slendebroek, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen JTOl ra: -ovi In he tei let de de Assen, februari 1977 Slinge 31 Voor uw hartelijk medeleven tijdens zijn ziekte en neming na het overlijden van mijn geliefde man, zorgzame vader en opa Hendrik de Rooy betuigen wij u onze oprechte dank. R. de Rooy-Plooij kinderen en kleinkinderen i deeta- i, onz Y wordt door 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. y de kleine gerubriceerde advertenties in verschenen ook als Victories in de Volkskrant Handwerken maart is vernieuwduitge breid, verbeterd. iMéér pagina's, meer ideeën, meer mode voor de kinderen, mécr kleur in uw interieur, méér borduren, méér haken, méér breien, méér van alles! Allemaal even duidelnk voorgedaan en uitgelegd. Da's Handwerken uit 't huis van Margriet! Deze maand beleeft u o.a.: Alles over zélf batikken.Ton Kilsdonk, kunstenaar en enthousiast batikker neemt u bij de hand en maakt: 'n lampe- kapje, poppen, kussens, rolgordijnen en allerliefste kinderbikinietjes. Unieke bestel-mogelijkheid: 'n kompleet batik pakket. Sportieve truien. Wenskaar ten in kruissteek. Gordijntjes (haken). Baby-garderobe (breien). De unieke kijk-of-'t-klopt-patronen voor haak- en breiwerk. En nog véél, véél meer. Koop dit nieuwe nummer van Handwerken en verbaas u. Over de gezel ligheid, de verscheidenheid,de duidelijk heid. Nu overal te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 18