Eén zege is genoeg' Nederlaag voor UEFA-team: 1-2 'Sport niet altijd serieus nemen' Niet te geloven? Van Helden wantrouwt records Russen WK-sprint historie en toekomst Beth Heiden liefst all-round landbalteam wil plaats in B-groep vooral consolideren Belgische jeugd beter in Lokeren Els van Noorduyn bij presentatie van Leo van der Kar-fonds Dat Nilfisk schoonmaakmachines de hygiëne in uw bedrijf ten goede kan komen? Daag ons eens uit! Etappewinst Den Hertog SPORT TROUW/KWARTET PS 13/RH 15 INZELL Hans van Helden heeft zich, volgens het Westduitsc persbu reau SID, weinig vleiend uitgelaten over de recordtijden die door schaat senrijders uit de Sovjet-Unie in Al ma Ata worden gerealiseerd. Hierbij wees de drievoudige winnaar van het Olympische brons naar Vladimir Lobanov, een van de vooraanstaan de Sovjetschaatsers. Deze reed op 26 december van het vorig jaar op de Medeo-wonderbaan de 1500 meter in I min S3.8 sec. en verbeterde daar mee het wereldrecord dat met 1.55.61 in bezit was van Hans van Helden. Repliek van Van Helden: „Het was geen officiële wedstrijd. Op de ande re baan werd Lobanov bovendien door acht rijders gegangmaakt. Hij heeft me dit in Heerenveen tijdens het toernooi om het wereldkampi oenschap verteld". De tijd die Lobanov liet afdrukken is door insiders direct met enig wan trouwen bekeken. Tot nu toe heeft de schaatsbond van de Sovjet-Unie de verrichting slechts op de we reldranglijsten opgevoerd, maar nog niet als officieel record bij de ISU aangevraagd. Meer dan een half do zijn wereldrecords van schaatsers uit de Sovjet-Unie kwam de laatste 20 jaar niet voor erkenning in aan merking. „Alma Ata brengt het in ternationale hardrijden schade toe", aldus Van Helden. In precies 25 jaar zijn 22 van de door HANS VAN HELDEN Russische schaatsers gemaakte we reldrecords door de ISU niet erkend. Dit totaal kan men in verband bren gen met het verwijt van Hans van Helden, dat de Russen met wedstrij den op de Medeo-baan in Alma Ata manipuleren. Inderdaad, werden 18 van de 22 niet-erkende wereldre cords op de 1692 meter hoge Medeo- baan gerealiseerd. De lijst van de 22 prestaties, die slechts in we reldranglijsten zijn verschenen ziet er als volgt uit: ALMA ATA: heren: 500 meter: 40,2 Grisjin (1960), 38,8 Lepesjkin (1969), 1000 meter: 1.15.76 Malikov (1976), 1.15.01 Safronov (1976), 1500 meter: 2.06.2 Sajtsjev (1964), 1.58,0 Koezjmenko (1973). 3000 meter: 4.37,8 Iwasjkin (1956), 4.07,7 en 4.03,69 Kondakov (1973 en 1975), 4.08,2 Sjigankov (1973), 5000 meter: 8.03,7 Mamonov (1952), 10.000 meter: 16.13,1 Tsjilikovski (1960) Dames: 500 mtier: 44,5 Sidorova (1968), 1000 meter: 1.36,3 Tsjegelova (1954). 1.33.4 Jegorova 1963). 1500 meter: 2.09.8 Averina (1976), 3000 meter: 5.09,2 Tsjegolova (1954), 4.40,8 Stepanskaja (1975). TSJELJABINSK: Heren: 10.000 me ter: 16.31,4 Sjitsjelbaums (I960), da mes: 500 meter: 43,9 Sidorova (1970), 3000 meter: 5.04.2 Skoblikova (1964). ZAKADSOR: Dames: 500 meter: 44,4 Krasnova (1969). De wereldtitels sprint schaatsen staan het komende weekeinde voor de achtste maal op het spel. Het is de eerste keer dat deze wedstrijden op een Nederlandse baan (Alkmaar) worden gehouden. In 1970 greep de Russin Loedmilla Titova in de Ame rikaanse plaats West Allis de eerste titel bij de dames, haar landgenoot Valeri Moeratov zegevierde toen bij de heren. Ook nu is Valeri Moeratov, die ook in 1973 eerste werd, er weer bij. Hij is de enige oud-titelhouder bij de he ren, die in schaatscentrum „De Meent" aan de start verschijnt. Bij de dames zou de Amerikaanse Leah Poulos (eerste in 1974) voor de twee de maal een titel kunnen veroveren. De historie van de strijd om de we reldtitels sprint ziet er als volgt uit: VALERI MOERATOV 1970: West Allis Loedmilla Titova (Sov) en Valeri Moeratov (Sov) 1971: Inzeil Ruth Schleiermacher (ODL) en Erhard Keller (WDL) 1972: Eskilstuna Monika Pflug (WDL) en Leo Linkovesi (Fin) 1973: Oslo Sheila Young (VST) en Valeri Moeratov (Sov) 1974: Innsbruck Leah Poulos (VSt) en Per Bjoerang (Noo) 1975: Gothenburg Sheila Young (VSt) en Alexander Safronov 1976: West-Berlijn Sheila Young (VSt) en Johan Granath (Zwe) Inzeil heeft zich opgeworpen om het wereldkampioenschap der sprinters 1978 te organiseren, indien Lake Pla cid deze organisatie zou teruggeven. Dit hebben de burgemeester van de Zuidduitse wintersportplaats, Lud- wig Schnabl en de voorzitter van de Duitse schaatsbond, medegedeeld. Tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap van de junioren, is bekend geworden dat de Amerika nen geen kans zagen hun voor de Olympische Winterspelen van 1980 geplande kunstijsbaan reeds in 1978 te realiseren. Het voorstel van de Verenigde Sta ten om het toernooi op de natuurijs- baan van Lake Placid, waarop in 1932 de Olympische Winterspelen werden gehouden, te laten verrijden zou door de ISU worden afgewezen. Inzeil heeft reeds de volgende inter nationale kampioenschappen geor ganiseerd: Europese kampi oenschappen heren 1969, we reldkampioenschappen sprinters 1971, Europese kampioenschappen dames 1972, wereldkampioenschap pen heren 1974 en de wereldkampi oenschappen junioren 1977. „Saaimun Heiden?", klinkt het met een typisch Amerikaanse uithaal uit de mond van Elisabeth Heiden als zij wordt geconfronteerd met de naam Siem Heiden, de Nederlandse schaatsmatador in de jaren dertig. „Ja, ik heb die naam wel eens zien staan in een schaatsboekje. Maar ik geloof niet dat we familie van elkaar Zijn". Beth Heiden, sinds Heerenveen be kend als het zusje van de we reldkampioen Eric, zal het komende weekeinde evenals haar broer deel nemen aan de strijd om de wereld- sprinttitcls in Alkmaar. Net als za terdag en zondag in Inzeil, waar Eric BETH HEIDEN Heiden jeugdwereldkampioen werd en Beth de tweede plaats greep ach ter haar landgenote Kim Kostron. zijn vader en moeder Heiden pre sent om hun succesvolle telgen langs de baan aan te moedigen. Wie Beth hoort spreken moet onwil lekeurig denken aan de zangeres van het liedje „My boy lollypop". Het zelfde iele stemmetje, wat trouwens goed past bij de Amerikaanse lichtgewicht. Beth Heiden is 1.55 meter lang en weegt slechts 44 kilo gram. Het is onvoorstelbaar dat deze vechtjas uit Madison (Wisconsin) er op de 3000 meter tijden van beneden de 4.50.5 uit weet te persen. „Vorig jaar was de drie kilometer inderdaad mijn beste afstand", vertelt Beth Heiden, „maar dat kwam omdat ik mij moest specialiseren voor de Olympische Spelen in Innsbruck. Op de andere afstanden was ik toen kansloos." Beth Heiden sloot haar Olympische debuut af met de elfde plaats in 4.51,67. „Ik hou eigenlijk meer van wedstrijden om wereldkampi oenschappen dan van de Olym pische Spelen", meent Beth Heiden. „Ik zou graag een echte allround schaatser willen zijn". Beth Heiden („Wij zijn van Duitse afkomst") stond op haar zevende jaar voor het eerst op schaatsen. „Mijn grootvader was ijshockeyer en hij had ons eens een paar schaat sen cadeau gegeven. Het was eigen lijk de bedoeling dat ik kunstrijdstcr zou worden. Ik vond het echter veel leuker steeds rondjes te rijden. Het geeft zo'n fijn gevoel als je snel gaat." De op 27 september 1959 geboren Beth Heiden heeft de vorige zomer ook wat aan wielrennen gedaan, net als Eric trouwens. „Ik ben natuur lijk geen Sheila Young op de fiets", lacht Beth Heiden onmiddellijk. „Ik heb ook nog nooit op de baan ge reden". De schaatsende Heidens hebben veel aan Diane Holum te danken. „In 1972 werd zij mijn clubcoach," aldus Beth. „Twee jaar later bege leidde zij de nationale ploeg. Diane Holum is altijd mijn trainster ge weest". Beth Heiden werd dit sei zoen niet alleen voor de tweede ach tereenvolgende maal tweede in de strijd om het wereldjeugdkampi oenschap. maar ook vierde in Key stone, wa^r het wereldkampi oenschap allround senioren op het spel stond. Zij is scholiere op de Madison West High School. „Ik raak niet achter op de lessen", zegt Beth Heiden, die ook van tennissen houdt. „De meeste tentamens mocht ik al vantcvoren afleggen. Als ik straks weer naar school ga heb ik nauwelijks achterstand". door Matty Verkamman SITTARD Gisteren is het nationale zaalhandbalteam (heren) naar Oostenrijk vertrokken, waar vanaf morgen het wereldkam pioenschap in de B-groep wordt verspeeld. Analoog aan het systeem dat het ijshockey al langer kent, wordt het WK- zaalhandbal voor het eerst in een A-, B- en C-poule verwerkt. Nederland legde eind november van het vorig jaar tijdens het >toernooi in Portugal beslag op één van de drie promotieplaat- ^en. De komende dagen staat het Oranje-team voor de zware pgave om zich in de B-groep te handhaven. Dat moet dan (rorden verwezenlijkt via een succesje tegen Noorwegen of 6panje. Dfschoon er voor zes van de twaalf mden in Oostenrijk promotie naar e A-groep valt te verdienen, is het lederland louter om het behoud van e plaats in de B-groep te doen. Bij egradatie is men weer even ver als foor het toernooi in Portugal. Dat etekent: een positie aan de basis an het internationale handbal. Een ergelijke situatie wordt bepaald ge- reesd. Zowel door de interim- oaches Jan Tuik en George van loesel voor wie Oostenrijk aarschijnlijk een afscheid betekent als door de spelers. Degradatie aar de C-poule zou zeker frustraties iet zich meebrengen, e ervaren international Tonny eynders van landskampioen Sit- irdia zet de zaken als volgt op een jtje: „De wedstrijden van vrijdag zaterdag tegen Spanje en Noorwe- en worden zwaar. Dat is duidelijk, anneer we één van die twee landen ihter ons laten, dan zijn we ge- aagd. Het verdere verloop van het lernooi is voor ons in wezen niet eer van belang. Vanwege studiere den ga ik na die twee wedstrijden ouwens ook meteen weer naar lis. Dat geldt ook voor Jo Helwe- Ger Norbart en George van oessel. Ik hoop dat de anderen zon- ig niet met ons mee hoeven te izen. Wanneer we het halen, dan ent het toernooi verder voor ons n spelers te testen. Nee, men hoeft Jet „bang" te zijn. dat we ons dan "og zullen plaatsen voor het A- ternooi." leynders' analyse is eerder realis tisch dan defaitistisch. Hij beseft dat er voor Nederland in een zo sterk bezette competitie (Zweden, Tsje- choslowakije. Frankrijk, Oost- Duitsland, IJsland en zelfs Zwitser land. waar men in Portugal welis waar verrassend van won) niet al te veel is te winnen. Ook het gegeven dat zijn club Sittardia in november '76 tegen de Zweedse kampioen Ys- tads IF zeer dicht bij kwalificatie voor de kwartfinale van de Europa Cup I was, doet niets af aan zijn veronderstelling dat het Neder landse team tegen een land als Zwe den kansloos is. „Ik zeg ook nu nog, dat wij Ystads IF hadden moeten uitschakelen. In Sittard stonden we zelfs met 16-8 voor. Ik was nog nooit eerder zo teleurgesteld, dan na die uitschakeling. Maar er blijft niette min een groot verschil tussen Zwe den en Nederland." Ton Reynders zegt vooraf niet te wanhopen, maar vreest de strijd te gen de Spanjaarden en de Noren toch wel. „Ik heb mijn hoop geves tigd op die wedstrijd tegen Noorwe gen. Maar dan zeg ik er wel bij, dat Noorwegen onlangs in het Ostsee- toernooi van Polen heeft gewonnen. Dat zegt nogal iets over de kracht van die Noren. Spanje is nog moeilij ker. In februari '76 hebben we voor de Olympische Spelen twee keer van hen verloren. In Den Haag met 15-11 en in Spanje met 29-21. Die laatste wedstrijd werd echter door een Portugees gefloten. Dat is altijd in je nadeel. Want het is dan steeds weer: Iberia voor alles." Nederland heeft zich na de strijd in Van onze speciale verslaggever LOKEREN Het nationale UEFA-jeugdteam heeft in een oefenwedstrijd met 2—1 van de Belgische beloften verloren. Het duel gold voor Nederland als voorbereiding op de belangrijke wedstrijd tegen Spanje, die op 9 maart in Deventer wordt gespeeld. Bij de rust leidden de Belgen al met 1—0. TON REYNDERS: ,,Het dieptepunt is voorbij met het Nederlands team Portugal, grondig op het toernooi in Oostenrijk voorbereid. De resulta ten vielen weliswaar niet mee onder meer nederlagen tegen Polen, Frankrijk en Spanje in een Frans toernooi maar het spel was met name tegen Polen van goed gehalte. Vanwege zijn studie heeft Ton Reynders die voorbereiding nauwe lijks meegemaakt. Toch wil hij wel kwijt: „Het diepte punt is voorbij met het Nederlandse team. Dat kun je rustig zo stellen. Anderzijds valt er nog veel te verbe teren. Wij zouden als spelers graag een professionelere aanpak zien. Maar er zijn gewoon weinig moge lijkheden. Je krijgt vaak met de geringe financiële armslag te ma ken. Neem Jo Maas, die was echt wel te behouden geweest voor het Ne derlandse team. Maar het is niet doorgegaan vanwege die financiën. Jammer, want Maas is een erg goede trainer. Extra jammer, omdat ik vind dat er in Nederland voldoende talent is voor het spelen in de B- groep." Reynders is er overigens niet de figuur naar om in de gegeven om standigheden bij de pakken te gaan neerzitten. Hij laat een opmerkelijk reëel geluid horen, wanneer hij stelt: „Het kan moeilijk anders, voor wat die financiën betreft. Sittardia is daar een goed voorbeeld van. Dankzij een goed bestuursbeleid en een „stille sponsor", kunnen we het financieel redden. Dit betekent on der meer, dat de spelers aan hun sport geen cent verdienen. Het enige dat ik met geld in de handballerij heb te maken, is dat ik negentig gulden aan contributie per jaar be taal. Ik vind dat helemaal niet erg. Gemiddeld komen er zo'n achthon derd mensen naar onze thuiswed strijden kijken. Niet zoveel in komsten dus. Aan de andere kant kost een Europa Cup-reis wél dertig duizend gulden. Waar zou men ons dan nog van moeten betalen? Een echte clubsponsor zou er geld in kunnen stoppen. Maar de basket ball-sport vormt voor mij het bewijs, dat zoiets de club in z'n geheel aller minst ten goede komt." In de 8e minuut van de eerste helft nam België via een goal van Come- lissen (Broere raakte de bal nog aan) de leiding. Na een kwartier in de tweede helft kwam Nederland via invaller Molenaar op gelijke hoogte. Dertien minuten voor het einde kwa men de sterkere Belgen, dankzij een goal van Snelders aan de verdiende overwinning. Het Oranje-team van Ger Blok maakte voor de vijfduizend toeschouwers in Lokeren geen over tuigende indruk. Het ontbrak de ploeg vooral aan de nodige rust. Li bero Filippo, die deze week een contract bij AZ'67 tekende, leidde zijn afweer onvoldoende. Zijn matige positiekiezen was onder meer de di recte oorzaak van het eerste Bel gische doelpunt. Het Nederlandse team viel op door de vaak meedogenloze hardheid in het duel. Zondervan onderscheidde zich daarnaast evenwel ook in posi tieve zin. Evenals de andere vleugel verdediger Brard toonde hij zijn op vallende talent. De Feyenoorder Brard was gevaarlijk met zijn uitste kende opkomende acties. Hij lag ook aan de basis van de goal van Mole naar. Voor het overige rende de Oranje-jeugd zich te vaak over de kop. Dat surplus aan rust bracht de ook in technisch opzicht iets beter ogende Belgen uiteindelijk de winst. In het Belgische team speelden de middenvelders Mommens en Olaarts een gave partij. Hun acties stelden ADVERTENTIE ■i AMSTERDAM (ANP) „Je moet je sport serieus beoefenen, maar niet altijd serieus nemen". Dat was het advies dat Els van Noorduyn, nog altijd Nederlands recordhoudster kogelstoten, meegaf aan 34 jonge tot zeer jonge sportmensen die door het fonds Leo van der Kar in de gelegenheid worden gesteld in het komende jaar een trainingsstage mee te maken. De meerderheid van de uitverkorenen, die zestien Nederlandse sportbonden vertegenwoordigen, gaat naar het buitenland, een kleinere groep is dank zij het Sportfonds in de gelegenheid zich in eigen land verder te bekwamen. Bel 020-994301, I toestel 36 Nilfisk b v Oiemen Els van Noorduyn, zelf in 1966 in staat gesteld te trainen in Oost- Duitsland, stond bij deze zeventien de presentatie van het fonds te Amsterdam letterlijk en figuurlijk model voor wat wordt nagestreefd. Een verbetering van het prestatie niveau, maar ook een ontwikkeling in het totale sportbeleven, waarvan de geselecteerden het bewijs moeten leveren in hun rapport na de trai ningsperiode. De oud-atlete hield de groep jongeren voor dat een eenzijdi ge ontwikkeling slechts gericht op de sport nooit het doel mag zijn. „Er moet", vertelde zij, „een wissel werking zijn tussen sport en werk of studie en sport. En dat is ook in Nederland best mogelijk." Ook Tom Okker, die het sportfonds Leo van der Kar aan de basis van zijn carrière vond, was gisteren aanwezig. Om te bewijzen dat een zondermeer ge slaagd sportman een deel van zijn succes te danken heeft aan het ini tiatief dat Leo van der Kar ruim zeventien jaar geleden nam. Sinds het begin in 1960 zijn de moge lijkheden van het fonds, mede door injecties van buitenaf, bijvoorbeeld van de sporttotalisator, aanzienlijk ruimer geworden. Het aanwijzen van 34 jonge sportmensen in de leef tijdklasse van 13 tot 20 jaar toont dat aan, de reisdoelen van enkelen van hen onderstrepen het. Turner Dick Ooykaas gaat naar de Sowjet- Unie, waterskiër Ian Ramsey, 13 pas, zal een trainingskamp in Australië beleven en basketballer Bert Kragt- rijk gaat naar de Verenigde Staten. De complete lijst van de voor 1977 geselecteerden ziet er als volgt uit: Atletiek, Bea Wlarda uit Sneek (18 jr) vier stages van drie dagen bij Els van Noorduyn te Amsterdam. Bas ketbal, Bert Kragtrijk uit Amstel veen (19 jr) in de zomer naar de Verenigde Staten, vermoedelijk voor een trainingskamp bij Jim McGregor in Long Beach, Califor nia Biljarten, Wim van de Berg uit Leusden (17 jr), Ad Kleijn uit Kaatsheuvel (17 Jr), Karei Looman uit Born (18 jr) en Henk van de Pas uit Zevenbergen (19 jr) trainingspe rioden op Papendal onder leiding van Tonny Schrauwen. Boksen, van 29 juli tot 7 augustus zullen drie boksers en een begeleider naar een trainingskamp te Hamburg gaan. De boksers zullen worden aangewe zen na nog te houden kwalificatie wedstrijden. Cricket, Arne van Teu- nenbroek uit Amsterdam (18 Jr) en Jan Wolter IJssel de Schepper uit Oegstgeest, eind mei naar Londen voor trainingen met Jonge Engelse profs op Lord's, onder leiding van Len Muncer. Paardensport, (milita ry) Wout Jan van der Schans uit Barneveld (15 Jr) naar Engeland om te oefenen bij Bertie Hill. Kano, Pauli Jansen uit Enschede (16 Jr) trainings wildwatervaren op de Olympische baan van Augsburg in West-Duitsland. Roeien, Ronald Ha- meeteman en Paul Lagro (beiden 17 Jr en uit Arnhem) van 9 tot 16 april naar de Schiffener See in Zwitser land om in de twee zonder stuurman te oefenen onder de Zwitserse coach Cornaz. Rugby, M.J. Kort uit Laren en C. Zwitser uit Middenmeer naar het St. Brendans College in Bristol (Eng) waarschijnlijk in september. Schaatsen, Marjan van Dalen uit Bovensmilde (19 jr) en Hennie Eb- binge uit Hooghalen (18 jr) in no vember/december naar Inzeil onder leiding van Ab Krook. Schermen, Jeanette Groen uit Benthuizen (18 jr), Yvette Kardolus uit Zoetermeer (18 Jr), Conny MosmQller uit Den Bosch (16 jr) en Marian Remsink uit Benthuizen (16 jr) gaan oefenen on der maitre Coibion tijdens de zomer vakantie in het centrum van de Duitse schermbond te Bonn. Tafel tennis, Jolanda Noordan uit Etten- Leur (17 jr) en Han Gootzen uit Roermond (17 Jr) in de zomer naar Zweden. Turnen, Dick Ooykaas uit Zoetermeer (18) in Juni/juli naar Je- rewan in de Sovjet Unie onder lei ding van Albert Asarjan. Moderne Vijfkamp, Jean Mark van der Wey- den uit Wateringen (17 jr) en Ton van de Biggelaar uit Eindhoven (20 Jr) in augustus naar Warendorf, West-Duitsland. Waterski, Ian Ram sey uit Bennebroek (13 jr) in het najaar voor een trainingsstage naar Australië in een van de trainings kampen van de Australische water ski bond. IJshockey, Johnnie van der Poel uit Den Bosch (17 Jr), Ton Kollard uit Utrecht (15 Jr), Stanley Peters uit Nijmegen (15 Jr) Pim Ma ter uit Nijmegen (16 Jr), Maarten Burgers uit Tilburg (16 jr) en Frank Ament uit Eindhoven (17 jr) oefenen op De Uithof te Den Haag tussen 26 Juni en 16 Juli onder leiding van Jean Martin. de handige voorwaartsen in staat om herhaaldelijk voor verwarring in de Nederlandse afweer te zorgen. Brlgie-Nedrrland U'EFA jrufd) 2 1 (1-0) - Broere (elg doeli 1-0. 56 Molcnnar 11. 67 Snel ders 2 1 Scheidsrechter Jourquin Tneschou wers 4 000 Brlfir: Vtkeman. Limbourg Noliet. De Vnese. Fnenay. Cornellssen. Mommens Olaarts. Vandenberghe. Snelders. Marlens Ne derland Hlele Zondervan. Filippo. Broere. Brard. Ophol iHutsin tveidi. Koenen. Ridder hof iValkei, Hendriks. Schouwcnaar iMole naar). Jans ANTIBES Eddy Merckx heeft. zoals was voorzien de Ronde van de -• Middellandse Zee gewonnen en daarmee zijn eerste succes voor zijn nieuwe sponsor behaald. Eens te meer. gedurende de gehele laatste etappe van Menton naar An- tibes, wisten Merckx en zijn eerste luitenant Jos Bruyère de wedstrijd te controleren. Aan de kop van het peloton bezworen zij bij voorbaat ieder gevaar. Zeker, op dertig kilometer van de eindstreep wisten Fedor den Hertog en Herman van Springel in een afda ling te ontsnappen, waarna den Her tog in het directe sprintduel aan de finish de etappe op zijn naam wist te brengen. Maar het peloton herstelde 1 zich na de ontsnappong zeer snel en liet het verschil met de koplopers niet oplopen. Patrick Sercu won in Antibes de eindsprint van het pelo ton, voor Walter Godefroot en Fran co Bitossi. Jan Raas was in het eindklassement de beste Nederlan der: hij werd vierde. Uitslag van de vijfde en laaUte etappe J Fedor den Hertog (Ned). 105 kilometer van Menton naar Antibes ut 2 uur 13 minuten en 26 secon den 2 Herman van Spnngel (Bel), z.l. 2 Pa trick Sercu iBell. op 25 seconden 4 Walter Oodefroot (Bel) z t S Franco Bttoss) (Itai z t 6 Oregor Braun (Wdll s t 8 Jan Allng «Nedi z t Hei eindklassement 1 Eddy Merckx 'Bel). 15 uur 7 minuten en 12 deconden. 2. Wilfrled Wesemael (Bel), op 10 seconden. 3 Jean Chas- sang (Fra). op 26 seconden. 4. Jan Raas (Nedi. op 28 seconden. 5. Frans Verbeeck (Bellop 1 10. 6 Franco Bltosai iltai op 1.17. LAIOUEOUA De Belgische wereldkampi oen op de weg Freddy Maerteoa heeft woensdag het Italiaanse wleferseizoen geopend met een overwinning in de 14e „Trofco Lalguegtli Macrlens won, na de rit over 187 kilometer, de sprint van een kopgroep van zet renners, van wie de Italiaan Oluseppc Saronn) tweede we red en de Zweed Bengt Johansson derde De uitslag 1 Freddy Maertens. 157 kllofneterln 4 uur en S minuten. 2 Oiuseppe Baronni iltai x.t, 3 Bengt Johansson (Zwei z t4 Wladlmiro Panlzza (Ita> z.t5 Vlttona Algen (Ita> z t. 6 Allto Vandl (Ita) z.t. VOLLEYBAL - Het team van Radlo- technlk Riga (Rual) heeft In Brussel de Euro pa Cup voor bekerwinnaars gewonnen. Eindstand flnaletoernool 1. Radiotechnlk Riga 3-6. 2 Bteaua Boekarest (Roem) 3-4. 3 Aero Odelrna Voda (Tij) 3-2. 4. Honvrd Boedpest (Hong) 3-0. VOETBAL - Feyenoord heeft de vriendschappelijke wedstrijd, tegen Nantes met 0-2 verloren SCHAATSEN - In Heerenveen won Co Oi ling een marathon met een voorsprong van een ronde op Johan Wardenier en Drie» van Wijhe KI NSTRUDEN - Olympisch kampioene Dorothy HamlU heeft haar trainer Carlo Fassi aangeklaagd wegens smaad. Dat la hel gevolg van een claim van 245 260 gulden die Fasse eerder wegens bewezen diensten in diende Fassi heeft zich daaropiaatdunkend over Dorothy uitgelaten VOETBAL - Sunderland heeft «eh wat uit de zorgen gewerkt door een 6-1 zege op West Bromwich Albion Sunderland heeft door twee recente overwinningen weer aanalui urg bij de twee Londense degradaUekandi da-en gekregen Aston Villa en Everton zul len de bnaJe van het toernooi om de League Cup apelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15