1NNEIMEEB\ Drs Van Velzen nieuwe directeur Gemeentemuseum Trouw Kans op parkeergarage aan het Plein groter Cursus arbeid" voor werkende jongeren Gewest bereidt onderzoek voor naar baarmoederhalskanker Officier van justitie neemt afscheid SPAARGIRO Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, en abonnementen.feASSA] Natuurlijk automatisch als u dat wenst. En elke maand een vast Woningmarkt in Boskoop onderzoeken Voor half miljoen tapijten gestolen Huize Middelburg op de Monumentenlijst Ben Fey met Vierne-werk Vernieuwing van woonwagencentrum Onderzoek kabel-TV in Rijnsburg 's Gravenzande tegen uitbreiding van B.P„ bedrag naar uw spaarrekening. opgeldzaken: Salaris en pensioen via de NUTSSPAARBANK LE1DSE SPAARBANK TEL.070/60.39.05 KORT 1 Dader steekpartij meldt zich ZAKENFUTSEN DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 REGIO Trouw/Kwartet H 6 Van een onzer verslaggevers DEN HAAO De kans dat er onder bet Plein in 's-Gravenhage een parkeergarage voor 560 auto's gebouwd gaat worden Is aanzienlijk gestegen. De kosten van het project zouden veertien miljoen gulden bedragen De gemeenteraad heeft gisteren beslo ten geld beschikbaar te stellen om voorzieningen aan te brengen die de bouw van een parkeergarage mogelijk maken. Hiervoor wordt twee ton uitgetrokken. Mevr. Otter (CDA) sprak zich uit vóór een parkeergarage, maar vroeg zich tevens af of de omgeving van de parkeergarage goed geconserveerd zou worden tijdens de bouw van de garage. De heer Bakker (PvdA) was voor het plan, hoewel hij zijn vraag tekens had over de gewenste zeg genschap die de gemeente moet krij gen en over de toegang tot de garage. „Het Plein moet géén groot verkeers plein worden" De heer Heus (WD) vond. dat een BOSKOOP In Boskoop Is een stuurgroep geïnstalleerd, die een ad viserende en begeleidende taak krijgt in het woningmarktonder zoek. dat in het dorp zal worden gehouden. Dit onderzoek wordt ge daan door het Bouwcentrum in Rot terdam en zal zich toespitsen op de hulsvesting van kleine gezinnen, met name de twee persoonshuishoudens en al leenstaanden. De regering heeft Boskoop aange wezen als onderzoek-gemeente. Zij neemt dan ook alle kosten voor haar rekening. In de stuurgroep hebben zitting vertegenwoordigers van de plaatselijke woningbouwverenigin gen. de woonadviescommissie, de stichtingen Bejaardenhuisvesting en Bejaardenhulzen, alsmede de stichting LeerlingenhulsvesUng. stukje stad een beter leef- en ver- blij fsklimaat zou krijgen door de au to's „onder dak" te brengen. Wethou der Wallis de Vries (openbare wer ken) schatte het totale tekort aan kort parkeerplaatsen ln de bin nenstad op 1800 en vond de uitbrei ding aan parkeerplaatsen op het Plein die de garage teweeg zal bren gen (230 plaatsen) wenselijk. Hij ver meldde dat 100 parkeerplaatsen in de stad opgeofferd zullen worden in verband met de planning van fietsroutes door het centrum. Hij merkte op dat de raad zich wat be treft de plannen voor de garage of de herinrichting van het Plein nog niet moet vastleggen. Van een verslaggever UTRECHT BU de groothandel ln woningtextiel Leefsma op het Kana leneiland in Utrecht is voor onge veer een half miljoen gulden aan Perzische tapijten gestolen. De in-" brekers hebben aan de zijkant van het gebouw een ruit ingeslagen waarna ze het deurslot van het ma gazijn forceerden. In het magazijn stond een vrachtauto van Leefsma. De inbrekers laadden die vol met de tapijten en verdwenen spoorloos. De vrachtauto is een Mercedes-Benz met het kenteken 12-67-HB. LEIDEN De werkende jongerenorganisatie „Werkende Jeugd-CNV" orga niseert voor jongeren tot en met 25 jaar uit de provincie Zuid-Holland een driedaagse cnrsus met als thema Arbeid''. Deze cursus kan ook door niet-leden van de christelijke vakbeweging worden bijgewoond en wordt gehouden van 16 t/m 18 maart a.s. in het conferentie centrum „De Korte Vliet" in Leidfn. De deelnemers blijven twee nachten over. Er zijn voor de deelnemers geen kosten aan de cursus verbonden; gemaakte reis-, verblijfs- en maaltijdkosten zijn geheel voor rekening van de „Werkende Jeugd-CNV*. Mocht de werkgever geen betaald vrij-af geven, dan betaalt het CNV ook het loon door. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op bet districtskantoor van „Wer kende Jeugd-CNV", Huygensstraat 5 in Den Haag (tel. 070-883593). Tijdens de cursus wordt o.a. ingegaan op de vraag wat arbeid eigenlijk is en wat passende arbeid is. Een snelle aanmelding is raadzaam. Van een onzer verslaggeefsters VOORBURG —Minister Van Doorn van CRM heejt aan de gemeente Voorburg een ontwerp van een aan vullende lijst van beschermde mo numenten toegestuurd- Dit ontwerp heeft betrekking op het perceel Wes- temde 28. het huis Middenburg. De minister Is van mening net als het college van b. en w. van Voorburg dat dit pand op de Monumentenlijst moet worden gezet. Het huis. gelegen in een park. stamt uit de derde kwart van de 19e eeuw en is ver bouwd ca. 1910. De waterpartij in het park Middenburg. alsmede het koetshuis hebben een ander kada straal nummer en vallen dus niet onder de voorlopigebescherming van de Monumentenwet. Het college van b. en tv. van Voorburg hebben nu de gemeenteraad geadviseerd ook deze waterpartij en het koetshuis op de Monumentenlijst te talen plaatsen. door A. Hager DEN HAAG Ben Fey, cantor- organist van de Houtrustkerk, was voor de serie concerten, gewijd aan het symfonisch oeuvre van Louis Vleme. uitgenodigd om op .zijn" orgel de vierde symfonie te ver tolken. Ter inleiding speelde Fey de derde sonate van Guilmant. het werk dat hij vorige week in de Lu therse Kerk sfeerrijk gestalte ver leende. Vervolgens deed Ben Fey een keuze uit de „24 pièces en style libre",als opus 31. een zinvolle opmaat van de vierde symfonie, opus 32. De „Qua- trieme Symphonie" bestaat uit vijf delen, die alhoewel een eenheid vor mend. stuk voor stuk op zich staan de meesterwerken zijn. Het fascine rende begin van Prélude is een vondst en fungeert als ouverture van een compositie vol kleur, contrasten en met al die registratie mogelijkheden van het „grand or- gueBen Fey heeft de hem ter dienste staande mogelijkheden van het orgel, in de Houtrustkerk goed benut. De technische zekerheid ver leende aan het geheel overtuigings kracht en expressie. Het vijde en zesde concert in dit Vierne-festival worden resp. gege ven op 4 maart door Michelle Le- clerc en op 18 maart door Gaston Litaire, organisten uit Parijs. Op het ogenblik wordt het woonwa gencentrum aan de Leyweg in Den Haag vernieuwd. In verband hiermee heeft de gemeenteraad voor de drie fasen van het project een maximum toegestane capaciteit vastgesteld. In de eerste fase van de opknapbeurt is dat 45, in de tweede 44, en in de laatste fase hoogstens 41 plaatsen. RIJNSBURG B. en w. van Rijnsburg stellen de gemeenteraad voor een krediet Van 15.000,- be schikbaar te stellen voor een oriën terend onderzoek naar de mogelijk heden van aanleg en exploitatie van een centrale antenne,inrichting in de gemeente. In Rijnsburg Is sedert enige tijd een werkgroep, bestaande uit vertegen woordigers van de gemeente en de woningbouwvereniging „Spinoza", bezig met de voorbereidende werkzaamheden. Het komende on derzoek is echter specialistenwerk en daarvoor is aangezocht de Stich ting adviesbureau voor telecommu nicatie „Atel" uit Bunschoten. van een onzer verslaggevers i 's GRAVENZANDE De gemeerde, 's Gravenzande heeft aan gedeiu- teerde staten van Zuid-Holland een bezwaarschrift gezonden tegen tie uitbreiding van British Petroleum Raffinaderij Nederland BB. op ïfcet eiland Rozenburg. De raffinaderij had om een vergunning gevraitgd. die strekt tot het uitbreiden en wijzi gen van haar inrichting met verde lingsinstallaties voor het omzetten van stookolie in deostillaten. De gemeente 's GravenzJtuie meent, dat de voorgestelde uitbrei ding van de inrichting niet accepta bel is en wordt in die mening ge steund door het Centraal Milieube heer Rijnmond. De bezwaren rich ten zich vooral tegen de verhoogde emissie in de buitenlucht van zwa- veldioxyde. stikstoloxyiden, kool- monoxyde en vaste stof. Vooral de verdubbeling in toename van zwa- veldioxyide wordt ontoelaatbaar geacht. Van een onzer verslaggevers j j. DEN HAAO De Haagse gemeenteraad heeft gisteravond besloten drs Th. van Velzen te benoemen tot directeur van de dienst voor schone kunsten. Hij is daarmee tevens directeur van het Oemeentemuseum en is opvolger van mr drs L. J. F. Wijsenbeek die op 1 juni met pensioen gaat. Alleen de heer A. J. A. Verduyn Lunet (PPR) verzette zich tegen deze benoeming. Hij noemde de procedure „uiterst ongelukkig". Naar zijn mening is er niet aan de profielschets voldaan, mede omdat de keuze van tevoren al vast zou liggen. Wethouder Vink (kunstzaken) begreep de kritiek, maar verweet de gemeentelijke commissies die de zaak behandelden, gebrek aan eenstem migheid. De kandidaat van de medezeggenschapcommissie de BBi'. de Haagse Kunstkring en de Artotheek de heer Overduin (hoofd educd ieve dienst van het Oemeentemuseum) kreeg slechts 12 van de 40 uitgebro chte stemmen en wel de steun van wethouder Van Lier van personeelszakenDe heer Van Velzen kreeg 27 stemmen. Van een onzer verslaggeefster» DEN HAAO Het Gewest 's-Gravenhage kan nu eindelijk voorbereidingen voor het onderzoek naar baarmoederhalskanker bij vrouwen van 35 tot 55 Jaar afronden. DEN HAAG Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd legt de officier van justitie bij de Haagse rechtbank, jhr. mr. W. Cbr. J. M. van dc Pol op 1 maart zijn functie neer. Nr. Van de Pol is meer dan een kwart otuw verbonden geweest aan de Haagse rechtbank. Hij werd in 1946 als ambtenaar van het openbaar ministerie aan het Haagse parket verbonden. In 1951 werd hij benoemd tot substituut-officier van justitie. Mr. Van de Pol was, nadat zijn collega Hillen met pensioen ging, de oudste officies bij het parket. In een speciale zitting van de strafkamer van de Haagse rechtbank wordt maandagochtend 28 februari om half twaalf afscheid genomen van mr. Van de Pol. r-w Dit naar aanleiding van het besluit van de Haagse gemeenteraadscom missie voor maatschappelijk welzijn en volksgezondheid om akkoord te gaan met het onderzoek. Het college van b en w van Leidachendam had al eerder verklaard mee te willen doen aan het onderzoek. De beslis sing hierover is lange UJd uitgesteld geweest in Den Haag. omdat men sterk twijfelt aan bet effect dat een dergelijk onderzoek zal hebben. Vooral bij het coUege van b. en w. leefden deze twijfel». Zij baseerde zich op het advies van de Haagse OO en OD, die van mening Is dat het onderzoek in de officiële proefgebie den (Nijmegen Rotterdam en Utrecht) nog te magere resultaten te zien geeft. De Gewestraad vindt daarentegen dat dit onderzoek wel nodig is. De Haagse ziekenfondsen zullen aan de vrouwen, die deel nemen aan het bevolkingsonderzoek, dat dus nu wordt voorbereid, een tegemoetko ming geven van 10,-. De vrijwilli ge bijdrage voor dit onderzoek wordt geschat op 20,- per persoon. De Haagse ziekenfondsraad heeft dit laten weten aan het bestuur van het Gewest 's-Gravenhage. {ADVERTENTIE) BORIS BOURICIUS huisarts-Scheveningen PRAKTIJK HERVAT Movr. J. Westerduin Ren baanstraat 54-56. Den Haag. Tel. 070-543023 gedipl. schoonheidsspecialiste geeft een compl. behandeling voor 28.- Modu parketvloeren alles op gebied van parket Deze maand aanbieding Lamel Bel voor M. en loider m DATSUN Maak je slerk mei hef hmielijk Nationaal Vjkvcrbond Utrecht Ra»clUai. 1 P. tibus ?47S. Telefoon 030-941 (WI 1 ISp a BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING H - alle formaliteiten - - verz. advertenties eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij - eigen rouw volgauto's dag en nacht HOOIKADE 43-46 DEN HAAG ZEELAND (Z.B.) •-GRAVENPOLDER Zeer luie vrijst. semlbun- galow met 600 m2 tuin, c.v. en grote garage KRUININGEN op uitst. stand getogen vrljat woning met tuin. cv. en dubb. garage 147.500,- WEMELDMGE Goed ge bouwde helt vrljtL woning vrij uitz. 59.500,- GOES Vrijst woning op unie ke plaats In het park gelegen 65.000.- BAARLAND 2 vrljsL recrea tiebungalows met grote door bossen omzoomde tuin resp. 1 37 500.- en f 42.500.- GOES Op uitst stand ruime eengezinswoning met grote tuin 79 000.- YERSEKE Vrijst. opknepwo- nlng met tuin en plaats voor garage 35 000.- HOEDEKENSKERKE Degelijk gebouwde half vrijst woning met tuin 75.000.- MMNAARD VASTGOED Provinciateweg 11's- GravenpoWer tel 0t 103-1463. OPENBARE VERKOPING van Onroerende Goederen in pet VENDUHUIS d°r NOTARISSEN Nobclstraaf 5 .'s-Gravenhjqe RECTIFICATIE Notaris P J. BUSCH Statenlaan 105 tel 54.83.00 In de advertentie van 19 febr. jj. is abusievelijk aangekon digd de veiling op 8 maart a s van het app recht, rechtg. op het uitst. gebr. van de winkelwon. met toebeh ABRI» KOZENSTRAAT 60, Kad. Lduinen. I no. 6600 A-1. Maandhuur 400,- vooruit. Lasten niet bekend. Dit moet zijn: ABRIKOZENSTRAAT 65 Overigens ongewijzigd. Uw advertentie in wordt door 355.000 i j koopkrachtige Nederlanders gelezen. Samenkomst In verband met de herdenking van het 500-jarig bestaan van de zgn. Delftse Bijbel, organiseert de Delftse afdeling van het Neder lands Bijbelgenootschap vana vond om 8.00 uur een grote sa menkomst in het Open Hof. Storklaan 1 te Delft. Spreker op deze avond is prof. dr. R. Bijlsma uit Zeist over het onderwerp: „Le ven met de bijbel. NU". Aan deze herdenkingsavond wordt mede werking verleend door de Vere nigde koren o.l.v. de heer C. B ou ter. Alma Materkoor Vanavond om 8.15 uur geeft het Alma Materkoor ter ere van zijn 40-jarig jubileum een concert in de Leidse Stadsgehoorzaal aan de Breestraat te Leiden. Medewer king verlenen Esther Hillinga <so- prkan). Chris van Woerkom i te nor), John Vierkens (bas), Han Kapaam (hobo). Nico Schrama (orgel) en enkele leden van het Omroeporkest. Het geheel staat onder leiding van Louis van Wijn gaarden. Concordia De Chr. Harmonievereniging „Concordia" Monster o.l.v. de heer G. Weljers geeft vanavond om 8.00 uur haar jaarlijkse uitvoe ring in gebouw ..Irene" in Terheij- de aan Zee. Medewerking aan dit concert verlenen het Fluitkwintet o.l.v. Lia Bal. de groep klarinettis ten van ..Concordia", een ko perkwartet o.l.v. Leen Solleveld en de bassist Nico Schellevis Helen Donath De Amerikaanse sopraan Helen Donath geeft vanavond om 8 00 uur een zang-recital in Diligentia. Lange Voorhout te Den Haag. Zij wordt aan de vleugel begeleid door haar echtgenoot Klaus Donath. Groenmarkt De route tussen Buitenhof en Jan Hendrikstraat/Torenstraat is van af heden voortaan voor door gaand verkeer, inclusief taxi's, af gesloten. Alleen trams en fietsers mogen door het gebied rond het Oude Stadhuis rijden. Voor be stemmingsverkeer is er op een bepaald gedeelte nog wel toegang. - k Belastingen De Zoetermeerse ambtenaren van de inspectie der direkte be lastingen. de heren C. de Jong en R. Mannot. houden spreekuur om behulpzaam te zijn bij het invul len van het aangiftebiljet iedere dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur en iedere vrijdagavond van 19.00- 21 00 uur in het Dorpshuis, Dorps straat 76 te Zoetermeer Er is tot 1 april gelegenheid van deze service gebruik te maken. Bezinningscursussen Deze week worden de drie reste rende Bezinningscursussen van de Centrale Hervormde Vrouwen dienst-commissie te Den Haag af gesloten. De derde en laatste ge- spreksochtend, met als onder werp: „Omgaan met elkaar in de samenleving." wordt vanochtend gehouden van 9.45-11.30 uur in de Johanneskapel aan de Bosbes straat en in de Andreaskerk aan de Deimanstraat, resp. onder lei ding van ds A. Krijger en ds A J. Wilzing. Morgen wordt, onder lei ding van ds H. W. van den Brink, de laatste cursus in „Salvatori" aan de Nunspeetlaan 50 afge sloten. Indianen De studentenvereniging Augusti- nus houdt morgenavond om 8.00 uur een bijeenkomst over India nen in Zuid-Amerika in het ge bouw aan de Rapenburg 24 te Leiden. Het gaat om de Cuiva's. die wonen in het Amazone-gebied van Columbia. Een lid van de Werkgroep Indianen Zuid- Amerika leidt een film in. Voorspeelavond In kamer 40 van het gebouw Prin sengracht van het Koninklijk Conservatorium wordt vanavond om 8.00 uur een voorspeelavond gehouden door leerlingen van Toyohiko Satoh. De uitvoerenden zijn Ciska Mertens. Jacques Boo- gaart, Martje Horst en Henrik Rasmussen. Dienstverlening Woensdagavond van 7.30-8.30 uur houdt het Bureau Dienstverle ning van de P.S.P. Rijswijk haar spreekuur in het wijkcentrum Stervoorde, hoek S. W. Churchill- laan en Van Mooklaan te Rijs wijk. ROTTERDAM De man die zon dagavond in café Numero Uno aan de Middellandstraat een bezoeker neerstak (die later aan zijn verwon- dingen is overleden) heeft zich bij de p politie gemeld. Het is de 28-Jartge R.U.O., die bekende te hebben gesto ken. Uit een onderzoek in het café 1 was de politie ook al duidelijk gewor den dat O. de dader moest zijn. De 1 aanleiding tot de steekpartij is nog niet opgehelderd. Wel was bekend dat er al lang onenigheid bestond tussen de twee bezoekers i

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6