Op veel plaatsen tegelijk zelfs. Uw huis is een vakman waard. Laat de schilder het beschermen. Kaal hout en open naden aan de binnenkant van 't raam zijn funest voor de levensduur van het buiten schilderwerk. Want het vocht dat daar naar binnen dringt, komt achter de verf terecht die de buiten kant moet beschermen. Bel de schilder! Beton is lang niet altijd onverwoest baar. Weer, wind en regen weten het best kapot te krijgen. En zodra de wapening bloot komt, gaat 't veel geld kosten. Als de schilder komt, verlost hij u meteen van die groene alg-aangroei. Deze garagedeur is van staal, de afvoerpijp is van ijzer. Dus roesten kunnen ze allebei. De schilder weet daar raad op. U weet toch dat schilderen goedkoper is dan repareren BS Iedere glaslat die niet meer aansluit, betekent lekkage in een systeem dat 100% waterdicht moet zijn. Open naden laten vocht door naar plaatsen waar dat persé niet mag komen. Laat de schilder de zaak verhelpen. Stopverf houdt vocht tegen. Dus als stukjes stopverf uit de sponning vallen, wordt 't houtwerk acuut bedreigd. En moet de schilder eigenlijk onmiddellijk aan 't repareren slaan. Uw schilder kan u ook adviseren over meerbladig, isolerend glas. Dat kan op verschillende manieren worden toegepast. Maar welke methode de vakman ook kiest: u bespaart energie en binnen wordt het heel wat behaaglijker. De waarheid moet gezegd worden: veel huizen in Nederland staan er haveloos bij. Wonderlijke zaak. Want uw huis heeft veel geld gekost. Vermoedelijk is 't zelfs uw kostbaarste bezit. Waarom, met permissie, laat u het dan verslonzen? Terwijl u uw auto, die heel wat goedkoper is, wèl regelmatig een zorgzame onderhoudsbeurt laat geven! Zeker, schilderen kost geld. Maar repareren is nog altijd stukken duurder. Weet u wat? Ga's praten met de schilder, de échte. De vakman die het daglicht verdragen kan. En laat hem uw huis beschermen tegen weer en wind, tegen de listen en lagen van ons onbetrouwbare klimaat.* Met de modernste verven en lakken, met strak vakwerk. Uw huis verdient niet minder. 'Als u gezamenlijk met uw buren opdracht geeft kan dat in de kosten schelen. Rublikalie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH). Kan dit nog wel even mee? Nee. Hout en staal kunnen in ons klimaat niet zonder bescherming. Geen dag. Wat niet beschermd wordt, raakt aangetast. En aantasting eindigt onherroepelijk in vervanging. Een raam dat klemt. Gevolg van optrekkend vocht. Bij schilderwerk begint zoiets met kleine gebreken in de verflaag. Schilfertje hier, pukkeltje daar. Laat 't zover niet komen. Bel liever de schilder even. Hardhouten deuren zijn niet voor niets zo zorgvuldig gevernist. Om te beginnen is de voordeur natuurlijk het visitekaartje van uw huis. Maar verder heeft hardhout net zo goed bescherming nodig als andere houtsoorten. Kijk: als uw raamkozijn onder dorpel zeggen wij) er zö uitziet, is haastige spoed erg goed. Omdat uitstel veel duurder is. Want dan moet eerst de timmerman komen en misschien ook nog wel de loodgieter. Direct de schilder bellen! Niet alleen ramen en deuren staan bloot aan de invloed van weer en wind. Datzelfde geldt óók voor plaatsen die moeilijk bereikbaar zijn. Die hebben dus net zo goed afdoende bescherming nodig. Deze naad laat het vocht door naar de zwakste plaats: de hout verbinding. De voornaamste vijand van hout heet: vocht. Dat bovendien de verfhuid rond die plaats losmaakt, zodat daar niets meer beschermd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 32