owjet-Unie erkent iestaan van de EG Oeganda berecht samenzweerders' kansen voor krakkemikkige devolutie-wet Mogelijk weer minderheidsrege ring Denemarken Oppositie voorkomt aanvaring met regering in Spanje Chinese oud-minister uit de gratie gevallen )nderhandelingen over visserij óndanks winst voor sociaal-democraten Twee bisschoppen gearresteerd? [Twijfelachtige >etalingen van Shell Oil Londen, Washington en Pretoria bepraten Rhodesië Indonesië zegt corruptie te bestrijden ,,Een emmer over het hoofd - JNDEROAG 17 FEBRUARI 1977 16 BUITENLAND T rouw/Kwartet IRUSSEL (AP, Reuter) Voor het eerst in de geschiedenis heeft de Sowjet-Unie gisteren inderhandeld met de Europese Gemeenschap, de EG. In Brussel ging een Sowjet-delegatie onder eiding van een minister aan tafel zitten met een EG-vertegenwoordiging om te praten over de risserijproblemen. Totnutoe had de Sowjet-Unie het bestaan van de EG altijd genegeerd. )e Russische delegatie-leider, minis- tr voor visserijzaken Alexander ijkow, probeerde gisteren te ont- ennen dat hiermee de EG volledig erkend door de Sowjet-Unie. Op en persconferentie zei hij dat er in ■0. Ie betrekkingen tussen zijn land en ot e EG „geen veranderingen zijn ge- omen". De Westeuropeanen zijn de oorlopig al ingenomen met de feite lijke erkenning. Dat de Russische delegatie de EG rkent als een bestaande instelling aarmee zaken kan worden gedaan leek ook uit de verklaring waarmee sjkow van zijn kant de onderhande ngen opende. Hij maakte duidelijk t hopen op een overeenkomst met e EG. 500 Mijl let geschil, waarvoor Sowjet-Unie en EG nu bij elkaar zijn, is in feite gecreëerd door de Westeuropeanen. Die hanteren sinds 1 januari een zogenaamde visserij-zone van 200 mijl. Dat betekent dat het recht om te vissen in die zone exclusief bij de Europeanen berust. De Sowjet-Unie heeft deze maatregel niet erkend en de Russische vissers zijn na 1 Januari gewoon doorgegaan vis te vangen in de Europese wateren. De Westeuropeanen willen nu de Russische vangst in hun zee beper ken door middel van een vergunnin genstelsel. Daarbij wordt, eerst vastgesteld hoeveel de Russen mo gen vangen. Vervolgens wordt aan een beperkt aantal Russische vissers vergunningen verstrekt, zodat er controle kan worden uitgeoefend. De leider van de EG-delegatie, de Brit David Owen, vroeg de Sowjet- KOPENHAGEN (AP, Reuter, UPI) De kans wordt groot acht dat er in Denemarken weer een minderheidsregering zal •men. Unie gisteren daarom nu te komen met een lijst van vissers, die voor zo'n vergunning in aanmerking zou den komen. Tot opluchting van de EG-onderhandelaars had minister Isjkow daar wel oren naar. HIJ legde uit dat ook in zijn eigen land wordt gewerkt aan zo'n vergunningenstel sel om de overbevissing van de Rus sische wateren te voorkomen. Wel voegde hij daar meteen aan toe dat het aantal vergunningen dat de EG had aangeboden veel te laag was. Na afloop van de eerste ronde was on derhandelaar Owen optimistisch. Volgens hem bestaat er over eenstemming over de principes voor een langlopende visserij overeenkomst. Ongemakkelijk De verhouding tussen de Sowjet- Unie en de EG is totnutoe altijd wat ongemakkelijk geweest. Jarenlang wilden de Sowjet-leiders niets met de EG te maken hebben. Zij spraken er altijd over als een bolwerk van het kapitalisme. Sinds enkele Jaren is er sprake van enige toenadering. Daar is nog niet zoveel van terecht geko men omdat de Sowjet-Unie streeft naar samenwerking tussen de EG en de Comecon, de Oosteuropese eco nomische gemeenschap. De EG wil liever samenwerking met de Oosteu ropese landen afzonderlijk. De reden daarvoor is dat volgens de EG- landen de Comecon al te zeer door de Sowjet-Unie wordt overheerst. MADRID (Reuter, UPI) De Spaanse communisten-leider Santiago Carrillo heeft zich terug getrokken uit een commissie van politici die met de regering moest praten over regionale problemen. Daarmee is een dreigende confrontatie tussen de Spaanse premier Adolfo Suarez en de oppositie voorkomen. De Oegandese regering toonde gisteren in de hoofdstad Kampala wapens van Chinese makelij. Deze zouden vanuit het buurland Tanzania zijn binnengesmokkeld om de regering van president Idi Amin ten val te brengen. KAMPALA (Reuter) De Oegandese president Idi Amin gaat de mensen die betrokken waren bij een samenzwering tegen zijn persoon berechten, of het nu ministers of vooraanstaande kerke lijke leiders betreft. Amin kondigde dit in de hoofdstad Kampala aan na een bijeenkomst in de open lucht van 3000 militairen die uitriepen „doodt hen, doodt hen". sociaal-democratische premier gensen wil zo snel mogelijk met |dere partijen overleggen over een ferderheidsregering, maar de kan- i daarvoor worden niet hoog aan- AASHINGTON (AFD) Schell Oil, t Amerikaanse dochter van de Ko- inklijke Shell groep heeft erkend vee Jaar geleden „twijfelachtige" fetalingen ten bedrage van 1,3 mil joen dollar (dat is ongeveer 3,25 mil joen gulden) aan het buitenland te t :ebben gedaan. In een rapport voor de beurscom- r missie in Washington laat Shell Oil doorschemeren, dat commissieloon e is uitbetaald aan een vertegenwoor- t diger in het buitenland, die op zijn beurt „diensten" van regerings- e functionarissen ermee beloonde. In tegenstelling tot de meeste ande- re ondernemingen die hebben toege- 1 geven twijfelachtige betalingen te 5 bebben gedaan, heeft Shell Oil laten veten van de diensten van vertegen- I voordigers in het buitenland ge- J. bruikt te zullen blijven maken en a niet de verzekering te kunnen geven dat aan hen uitbetaald commissie loon niet bij anderen belandt. geslagen. Tot 24 januari regeerde Jprgensens sociaal-democratische minderheidsploeg met wisselende steun van vier kleinere partijen, maar zijn regering struikelde over plannen de huurverhoging te be perken. Volgens Jprgensen betekent de over winning van zijn sociaal-democraten bij de algemene verkiezingen van dinsdag steun voor zijn plannen. De sociaal-democraten willen ook hoge re belastingen, een stijging van de overheidsuitgaven om de werkloos heid te bestrijden en beperking van loonsverhoging tot zes procent. Onverwacht De sociaal-democraten gingen met twaalf zetels winst onverwacht veel vooruit. De opkomst bij de verkie zingen (88,6) procent was eveneens een verrassing. De liberale partij, die een leidende rol speelde ln de opposi tie. viel met de helft terug naar 21 zetels. Winst was er voor de Vooruit gangspartij (van 24 naar 26) van Mor gens Glistrup die zich vooral inzet voor vermindering van de in komstenbelasting. De zetelverdeling in het Deense par lement is nu als volgt (de vorige verdeling staat tussen haakjes): soci aal-democraten 65 (53). Vooruit gangspartij 26 (24). Liberalen 21 (42). Conservatieven 15 (10). Centrum democraten 11 (4). Socialistische partij 7 (9). Communisten 7 (7). Soci aal-liberalen 6 (13). Christelijke par tij 6 (9). Rechtvaardigheidspartij 6 Linkse socialisten 5 (4). KAAPSTAD (UPI) „Zeer snel", aldus de Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken Hilgard Muller, zullen Londen, Washington en Pretoria de kwestie-Rhodesië be spreken. Het voorstel voor overleg tussen Groot-Brittannië, de Ver enigde Staten en Zuld-Afrika werd in het weekeinde gedaan door pre mier John Vorster. Muller weigerde bijzonderheden te geven. Zo wilde hij tijdens een perslunch in Kaapstad niet zeggen of het overleg zal gaan tussen de Zuidafrikaanse vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties Pik Botha, de Amerikaanse onderminister Wil liam Schaufele en de Brit Ivor Ri chard, zoals verluidt. Richard was voorzitter van de mislukte Rhode- sië-conferentie in Genève. De soldaten riepen de leuze nadat ze drie mensen verklaringen hadden horen afleggen over hun betrokken heid bij de samenzwering om de mili taire regering omver te werpen. Toen de bijeenkomst was beëindigd gin gen de militairen naar een nabijgele gen conferentiecentrum waar presi dent Amin, die de bijeenkomst in de open lucht niet had bijgewoond, hun vertelde „hun gevoelens te beheer sen". Hij zei niet akkoord te zullen gaan met onmiddellijke executies. „Ik wil dat een passende militaire berechting plaatsvindt door een mi litaire rechtbank". Het onderzoek naar de samenzwering was volgens hem nog niet afgerond. „Zelfs enkele ministers zullen worden gearres teerd. En enkele mensen, mogelijk kerkelijke leiders, zullen worden ge arresteerd maar ze zullen op passen de wijze worden aangeklaagd en be recht", aldus Amin. Wapens Zendingspost De Rhode8ische minderheidsrege ring van Ian 8mith heeft ondertus sen langs de 750 kilometer lange grens met Botswana (in het zuidwes ten) een dertig kilometer lange strook tot „niemandsland" ver klaard. Eerder gebeurde dat langs de grens met Mozambique. In het nieuwe „niemandsland" ligt ook de evangelisch lutherse zendingspost Manama. Daaruit zijn volgens de Rhodesische regering bijna vier honderd zwarte scholleren door guerrillastrijders ontvoerd. Volgens de regering van Botswana echter zijn zij vrijwillig vertrokken. De meeste kinderen zijn naar trainings centra in Zambia gebracht. Afgelopen maandag had radio Oe ganda president Amin geciteerd met bekendmaking dat hij een sa menzwering had ontdekt om hem te doden en een staatsgreep te plegen met behulp van wapens van Chinese makelij die vanuit Tanzania het land waren binnengesmokkeld. Volgens de radio waren op 5 februari Chinese wapens gevonden bij de woning van aartsbisschop Loewoe. Ex-president Milton Obote, die in ballingschap in Tanzania verblijft, zou achter de sa menzwering zitten. Tijdens de bijeenkomst in de open lucht hoorden de militairen in stilte de verklaringen aan die door drie van de vermeende samenzweerders, onder militair toezicht, werden voor gelezen. Aanwezig waren oegandese ministers, diplomaten en zeven bisschoppen van de Anglikaanse kerk van Oeganda, geleid door aarts bisschop Loewoem. Hoofdschuddend Niet duidelijk is of Loewoem op het ogenblik al dan niet onder arrest staat. Men zag hem op zeker mo ment het hoofd schudden, kennelijk als ontkenning van één van de ver klaringen die over zijn persoon ging. Volgens kerkelijke kringen in de Ke- niase hoofdstad Nairobi en Oegande se vluchtelingen daar is Loewoem vorige week gearresteerd, evenals de Anglikaanse bisschop van Toro (in het noorden van Oeganda), Jona Okoti. De Londense krant The Observer had de arrestaties zondag al gemeld, maar deze berichten waren door ge neraal Amin tegengesproken. Vluch telingen bevestigden ook dat de af gelopen dagen honderden mensen zijn gedood vanwege de verijdelde samenzwering. Onder het zes jaar oude régime zijn tienduizenden zo niet honderdduizenden zwarten om het leven gebracht wegens verzet tegen de president Dissident ontslagen PRAAG (Reuter) De 26-jarige le raar Jan Urban uit het Tsjechoslo- waakse Pragatice is ontslagen om dat hij weigerde een papier te onder tekenen waarin het Handvest 77 (een document over burgerrechten) werd veroordeeld. „Door uw hou ding heeft u een negatieve invloed op uw collega's en leerlingen," aldus de motivering van het ontslag. De Spaanse regering heeft de com munistische partij nog niet erkend en weigert ook formeel contact met de communisten. De oppositie had desondanks toch een communist op genomen in een commissie die speci ale regionale problemen (zoals in Baskenland en Catalonië) moest gaan bespreken met de regering. Zij stelde daarmee premier Suarez min of meer voor de keus toch de com munist als officiële vertegenwoordi ger van de oppositie te erkennen of het hele overleg op te zeggen. De oppositie heeft het kennelijk niet op een harde confrontatie willen laten aankomen. Gisteren werd in een ge zamenlijke verklaring van de opposi tie gezegd dat Santiago Carrillo zich had terug getrokken. Hij verklaarde zelf dat hij zich terug trok „om ieder obstakel dat zulke belangrijke on derhandelingen zou verhinderen" uit de weg te ruimen. De stap van de communist tekent de sfeer van verzoening en gematigd heid die momenteel in Spanje heerst. Dinsdag al werd bekend ge maakt dat Carrillo een paspoort had gekregen, waarmee zijn verblijf in Spanje formeel gelegaliseerd werd. Er dreigt nog een ander conflict tus sen communisten en regering in Spanje. De Spaanse communisten willen in Madrid een topberaad met hun geestverwanten uit Frankrijk en Italië over het zogenaamde „euro- communismeDe regering voelt weinig voor zo'n bijeenkomst op Spaanse bodem. Volgens regerings bronnen zal ook dit geschil waarschijnlijk in der minnen worden geschikt. Als Carrillo zijn Franse en Italiaanse collega's „particulier" wil ontvangen, zonder veel openlijk ver toon, zal dat door de regering wel licht oogluikend worden toegelaten. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Volgens minister van Justitie All blijft Indonesië door gaan met het bestrijden van de cor ruptie. In Djakarta zei de be windsman dat vorig jaar 639 functi onarissen hun baan hebben verloren omdat zij corrupt waren. Op het ministerie van binnenlandse zaken zouden 210 ambtenaren zijn verdwe nen en op dat van onderwijs 83. Vorig jaar heeft de regering In Dja karta aangekondigd de corruptie ln het land op grote schaal te zullen bestrijden. Eerder deze week doken berichten op over zwendel bij de handel in rijst ln Indonesië. Ambtenaren van het bureau dat zich met de rijstbevoor- rading bezighoudt zouden buiten landse leningen voor de aankoop van rijst in eigen zak hebben ge stoken. Minister Pronk (Ontwikkelingssa menwerking) gaf dit weekeinde tij dens een discussiebijeenkomst toe dat hulp voor Indonesië doorgaans niet de allerarmsten ten goede komt. De bewindsman zal zeer bin nenkort een eindoordeel vellen over de Nederlandse hulp aan Indonesist niet verwacht dat deze totaal zal worden stopgezet. PEKING (AP, Reuter) De vroegere Chinese minister van buitenlandse zaken Tsjiao Koean-hoea is definitief uit de gratie. In een Chinees tijdschrift, dat in de Japanse taal verschijnt, was de af beelding van Tsjiao weggewerkt. Volgens het persbureau United Press International (UPI) was dat echter zo slecht gebeurt dat het nu leek alsof hij een emmer over zijn hoofd had. De foto's waren zomer vorig Jaar gemaakt tijdens het be zoek van enkele Afrikaanse leiders aan China. Op eerdere platen was Tsjiao op het vliegveld en in de Volkszaal te zien naast partijleider Hoe Kwo-feng, maar op diezelfde fo to's was hij gisteren onherkenbaar gemaakt. Het tijdschrift werd de zelfde dag in Tokio nog uit de ver koop gehaald, maar niet nadat al een aantal exemplaren was verkocht Tsjiao werd in december afgezet als minister van buitenlandse zaken en vervangen door de vertegenwoordi ger van China bij de Verenigde Na ties, Hoeang Hoea. Er werd geen verklaring gegeven, maar naar ver luidt zou Tsjiao te nauwe banden hebben gehad met de radicale „ben de van vier". Daartoe behoort ook de weduwe van partijleider Mao Tse- toeng, Tsjiang Tsjing. Volgens een Chinese zegsman gisteren zullen de vier niet worden geëxecuteerd maar zijn zij op het ogenblik in de gevan genis bezig aan „zelfonderzoek". De radicalen, die voorrang willen ge ven aan het brandend houden van het vuur van de revolutie, boven de economische ontwikkeling van het land, hadden hun bolwerk in de in dustriestad 8janghai. Dat de rol van de radicalen ook daar is uitgespeeld bleek gisteren uit de rehabllltaUe van de vroegere leider van Sjanghai Tsjen Pl-hsien. HIJ is een van de bekende slachtoffers van de culture le revolutie ln China, toen ook de radicalen de boventoon voerden. Tsjen is benoemd ln belangrijke functies in de provincie Joennan, die de afgelopen maanden een bron van onrust vormde. je Schotse voorstanders ran meer zelfbestuur voor dit loordelijke deel van het Veren gd Koninkrijk vraagt waarom Ij) e zich pas met de devolutie Ie speciale benaming voor be- ,nd lerkt zelfbestuur zijn gaan ut lezig houden, toen de Schotse ich lationalistische Partij sterk la* an aanhang begon te winnen, j® laan de wenkbrauwen met d( Ichte verbazing omhoog. gd- M Schotse Tories houden ons al 12 inds lang bezig met de devolutie. 'en Iet was bij wijze van spreken al één «n de belangrijkste onderwerpen M|) »p onze aparte partijcongressen en t lagen al vastomlijnde ideeën toen v» Ie Conservatieve Partij in Engeland 0 Wales er nog geen woord aan □5 «steedde. In 1967 kregen we einde- Ijk steun en sprak Ted Heath (toen rider van de oppositie in het Lager- 1,™ wis) zich een jaar later op het partij en- ongres in Perth Jn principe" uit oor een Schotse assemblee met nog *st te stellen taken, zo verklaart na lalcolm Rifkind, parlementslid w# oor Edinburgh. Schotse socialisten hebben al ooi Bds 1941 een pleidooi gehouden oor een bepaalde mate van zelfbe- ;,d tuur omdat we ons altijd al de Asse- oi oester van het Verenigd Koninkrijk jj oelden. In 1958 hebben we zelfs een ioi Pfciale brochure uitgegeven, waar- 1 we ons dan wel tegen compleet Kfbestuur uitspraken, maar niet )dJf ander om meer invloed te vragen. k» *bour heeft nu geaccepteerd dat chotland een eigen wetgevend 11- kam nodig heeft, zegt James IcOrandle, de algemeen secretaris door Bert van Panhuis van de Schotse afdeling van de La- bourpartij. Kloof Belden geven aan hoe groot de kloof de afgelopen tientallen Jaren Is ge weest tussen Schotten en niet- Schotten waar het ging om meer zeggenschap voor Schotland in zijn eigen zaken. Zeker, in het uitvoeren de vlak gebeurde er al veel ln Schot land zelf. In Edinburgh staat een groot gebouw waar duizenden ambtenaren zich houden met de kwesties, die onder het beheer van de minister voor Schotland vallen. Om er een aantal op te noemen: de landbouw en de visserij, de ge zondheidszorg, het lokale bestuur, de kunst, de huisvesting, de wegen aanleg, het vervoer. Daarnaast heeft Schotland haar eigen rechtsstelsel, onderwijssysteem en vorm van staatskerk. Waar het nu om gaat is de democra tische controle op de beslissingen. Momenteel gebeurt dat nog door het parlement in Westminster maar als de devolutiewet er door zou komen zou die controlebevoegdheid naar de assemblee in Edinburgh worden ver plaatst, zij het dat „Westminster" de laatste en beslissende stem heeft Het aantal voorstanders van meer zelfbestuur voor Schotland is op het ogenblik ongeveer de helft van de 635 Lagerhuisleden. Er zijn echter legio opvattingen over hoe dat zelfbestuur er moet uitzien en hoever de overheveling van macht naar Edinburgh moet gaan. De Schotse nationalisten, bijgestaan door hun collega's uit Wales willen „alle macht" uit Westminster weghalen. De Liberalen, dertien in getal sturen aan op een federaal systeem met tamelijk vergaande bevoegdheden voor alle delen van het Verenigd Koninkrijk, de niet-unionistische Noordieren willen vergaand zelfbes tuur met in de toekomst mogelijke aansluiting van Noord-Ierland bij de Ierse Republiek. De Conservatieve voorstanders Ted Heath en een handvol parlemen tariërs uit Schotland willen op houden na overdracht van de contro le-bevoegdheid en het overgrote deel van de Schotse socialisten willen controle, wetgevende macht en de mogelijkheid om op beperkte schaal belastingen te heffen, zodat de as semblee niet volledig afhankelijk is van het jaarlijkse bedrag dat White hall en Westminder haar toeschuift. De afgescheiden Schotse socialisten, twee stuks, staan tussen de gewone Schotse Labourvertegenwoordigers en de nationalisten in. Ziedaar de verscheidenheid aan opvattingen, die allemaal een plaatsje willen ln het wetsontwerp van minister Mi chael Foot en onderminister John 8mith. Strijd Het is geen wonder dat Foot en Smith op het ogenblik een strijd op leven en dood voeren om het voor stel te redden. Diepste oorzaak is dat het motief van de regering- Callaghan en van zijn voorganger Wilson, die het discussiestuk publi ceerde, krakkemikkig is. Wat dan niet voor Schotse socialisten en con servatieven geldt gaat wel op voor hun partijgenoten ten zuiden van de grens: het voorstel is uit angst en paniek ontstaan en niet omdat men Ineens tot het inzicht kwam dat Schotland meer in de eigen melk te brokkelen moest krijgen. Met het voorstel wil de regering de aantrek kingskracht van de nationalisten te niet doen. Want de nationalisten zouden bij een spoedige verkiezing weieens een groot deel van de La- bourzetels kunnen veroveren en daarmee de socialisten voor waarschijnlijk lange tijd ln de oppo- sitiebanken zetten. Schotland en Wales zijn tot nu toe namelijk in meerderheid socialistisch geweest, zoals Engeland Tory-gezind Is. En daarom moet Schotland uit handen van de SNP worden gehouden en dat kan alleen door enigszins tege moet te komen aan de wensen, zoals die al Jaren onder met name de Schotse socialisten leven. De rege- De Royal High School in Edinburgh, waar als de Devolutiewet erdoor komt, de Schotse assemblee xal samenkomen. ring denkt dat het lukt met een mini-pakket. De minister voor 8chotland wordt gecontroleerd door een Schotse as semblee maar behoudt het recht die vertegenwoordiging op de vingers te tikken als dat nodig zou zijn. De assemblee mag wetten opstellen Kritiek maar moet ze wel vervolgens goed laten keuren door „Westminster". De assemblee mag overheidsuitga ven besteden maar moet daarvoor wel eerst de hand ophouden bij de minister van financiën. Zelf belas ting heffen is taboe. die politiek gevoelig liggen. Rechtskundigen van verschillende politieke kleur hebben de afgelopen tijd uit de doeken gedaan hoe door allerlei kunstgrepen en samentrek kingen het ontwerp ook Juridisch een monstrum is. Het voorstel rammelt aan alle kan ten en dit zijn nog maar de aspecten, De regering heeft er tot op heden blijk van gegeven nauwelijks ont- vankelijk te zijn voor de kritiek. Een voorstel om de verkiezingen voor een assemblee volgens een stelsel van evenredige vertegenwoordiging te laten verlopen ls gestrand maar kan mogelijk via het Hogerhuis op nieuw worden ingebracht. Op pun ten als de bevoegdheid van de mi nister voor Schotland en de belas tingheffing geelt Foot niets toe maar dat zal hij zeker niet tot het einde kunnen volhouden. Als het al tot een voorspoedig einde voor de voorstellen komt. De enige toezeg ging, die tot nu toe is gedaan is het houden van een referendum maar gisteren is net weer gezegd dat deze volksstemming na de behande ling ln het Lagerhuis en voor het vaststellen van een verkiezingsda tum voor de assemblee consulta tief en dus niet bindend is. En dat is een nieuwe groep parlementsleden ln het verkeerde keelgat geschoten. Gaven waarnemers het wets ontwerp enkele maanden geleden nog zestig procent kans nu durven velen al niet meer op vijftig te gok ken. Voor het tot een eindstemming komt moet Foot nog een vitale slag winnen namelijk die om het tijdsschema. De tegenstanders van het voorstel zijn bezig met een zoge heten filibuster wat Inhoudt dat er net zolang over de details van een wetsontwerp wordt gebakkeleid, zo dat de beschikbare tijd op is, voor het hele voorstel is behandeld. Foot wil daarom de spreektijd danig in perken. De berekeningen lopen van een kleine meerderheid voor Inper king tot een behoorlijke meerder heid tegen. Wordt het „tegen" dan betekent dat het einde van de Devo lutiewet. En een groot deel van het parlement zou daar niet rouwig om zijn. De grote kwestie ls echter: wie moet de geschiedenis ingaan als de gene, die de wet beentje Uchtte? 'Dit li het lulite van vier artikelen over Schots zelfbestuur. De voorgaan de stonden zaterdag, woeosdag in de "krant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7