Winst op FC Twente noodzaak i Ab Krook tevreden over eerste seizoen als coach Scheiding veld en tribune in Spanje verplicht gesteld evoluon Test uzelf in de autosimulaf or. de*Vaderlandse bekerglorie het enige wat nog voor Feyenoord is weggelegd —'Fred Dercksen eist opheffing jaar schorsing Rust terug in dameskernploeg Tjabel Ras evenaart snelwandelrecord Voorwaardelijke boete FC Utrecht Opnieuw zege voor Dietrich Thurau Na incident Cruijf 'OENSDAG 16 FEBRUARI 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 h£| eid me Mr t na re ds™ ROTTERDAM Er staat vanavond voor Feyenoord in het bekerduel tegen FC Twente veel op het spel De Rotterdamse e'vjploeg, die blakend van optimisme het voetbalseizoen '76-'77 inzette, heeft de laatste twee maanden zoveel averij opgelopen dat ze niet alleen kansloos wordt geacht voor het nationale kampioenschap, maar dat ze al evenzeer nauwelijsk meer als ka'nllavoriet geldt voor het winnen van de UEFA-Cup. Vaderlandse ran bekerglorie is het enige wat in de huidige omstandigheden nog voor de manschappen van trainer Vujadin Boskov is weggelegd. 'Mocht ook FC Twente vanavond voor Feyenoord een onoverko melijke barrière vormen dan is het fiasco compleet. De clublei ding maakt zich dan ook terecht grote zorgen over de toekomst, want wanneer Feyenoord blijft voortklungelen zal het nog meer supporters van zich vervreemden. v niet mjh tig di ïegt tijg! door Richard Matthijsse L/C Iberc eJLC en* best defvert slee 2 AMSTERDAM De 21-jarige top- zeiler Fred Dercksen uit Sneek heeft Olm een kort geding bij de Amster- tfT damse rechtbank opheffing geëist van een hem door het Koninklijk Nederlands Watersportverbond iKNWV) opgelegde schorsing van twaalf maanden. De schorsing, die uitsluiting inhoudt van (inter)natio- jj nale wedstrijden, ging vorig jaar mei Aanleiding tot de schorsing was een klacht van het Italiaanse zeilver- bond in 1975. De Italianen voelden ich beledigd, zo schreven zij. door Dercksens gedrag tijdens het we reldkampioenschap in de finnjollen- klasse bij Venetië. Evenals andere —4 leden van de Nederlandse ploeg, was Dercksen uiterst ontevreden over de Italiaanse jury. Hij liet zijn ongenoe gen blijken door op zijn voorhoofd tevwijzen en de vuisten te ballen. De zogenaamde gedragsraad en de 1 groepsraad van het KNWV zagen Dercksens gedrag aanleiding hem ir één jaar te schorsen. Dercksen strijdt nu de bevoegdheid van het irbond hem uit te sluiten. Hij is [slechts lid van de Sneeker zeilclub en niet van het verbond, zei zijn raadsman, mr. B. Hamburger. Deze vond de straf onevenredig zwaar. De reacties van de Italianen en vervol gens van het KNWV achtte mr. Hamburger overtrokken. .Volgens hem heeft de straf vergaan de gevolgen voor zijn 21-jarige éënt. Omdat het besluit van de l pdragsraad destijds werd gepubli- cOTd in het blad „De Waterkampi- <xn" (overigens zonder namen te noemen) is Dercksens positie er niet beter op geworden, aldus mr. Ham- j burger. De raadsman van het wa tersportverbond, mr. Gratema, be toogde dat de gedragsraad wel be voegd is een zeiler uit te sluiten. Volgens hem moet niet zo zwaar worden getild aan de periode van twaalf maanden, omdat zeilers 's winters niet in actie komen. „De uitsluiting geldt dus slechts voor één seizoen. Dercksen kan dit sei zoen weer zeilen," aldus mr. Gratema. De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. W. J. Borgerhoff- Mulder bepaalde de uitspraak in dit kort geding op donderdag 24 fe bruari. De financiële situatie van de Stadi on-formatie. die in 1970 haar groot ste triomfen vierde, is zo langzamer hand ook zorgwekkend geworden. Het gemiddelde aantal toeschou wers dat Feyenoord per thuiswed strijd nodig heeft om zijn huishou ding gezond te houden wordt bij lange na niet meer gehaald. Het ver lies nadert de half miljoen en de reserves zijn bijna opgebrand. Direc teur Guus Brox, die over enkele we ken de contractenonderhandelingen moet beginnen met Theo de Jong, Wim Jansen. Willi Kreuz, Wim Rijs- bergen, Martien Vreijsen, Harry Vos staat voor de weinig benijdenswaar dige opgave de financieel verwende profs te vertellen dat de gouden tij den voorbij zijn. Ook de spelers be seffen overigens dat zij hun eisen niet al te hoog kunnen opschroeven, maar niemand wil er in salaris op achteruit gaan. En die kans is voor de werknemers van Feyenoord wan neer er geen kentering in de presta ties komt. uitermate groot. Het is niet zeker of Wim Jansen vanavond zijn veters vast moet maken voor het duel om de KNVB-beker tegen FC Twente. Het is wel zeker dat Feyenoord de hard werkende middenvelder nodig heeft om nog enige voetbalroem te behalen. De vormcrisis waaronder het Rotter damse keurkorps zo zeer gebukt gaat, is in de wintermaanden een jaarlijks terugkerend verschijnsel. Vandaag, precies een jaar geleden, werd de brave Pool Antoni Brze- zanezyk, die na zijn auto-ongeluk in Oostenrijk vermoedelijk nooit meer zijn beroep zal kunnen uitoefenen, de laan uitgestuurd. Feyenoord stond toen op de derde plaats en had een achterstand van één punt op Ajax en FC Twente. Het verschil met Ajax bedraagt nu drie punten. Boskov zit echter nog altijd stevig in het zadel en niemand heeft in dit stadium van de competitie beschul digend de vinger naar hem opgesto ken. Theo de Jong: „Deze crisis is een andere dan die we onder Bree- zanezyk doormaakten. Toen was het van het begin af aan een lauwe be doening. De Pool was een verschrik kelijk aardige man. We zijn allemaal erg geschrokken van het ongeluk, dat hem is overkomen, maar als trai ner konden we hem niet erg waarde ren. Boskov daarentegen is een ech te voetbalkenner en een uitstekende trainer-coach." Voor directeur Brox is het een vrij wel uitgemaakte zaak dat het ont breken van Wim Jansen er in be langrijke mate toe heeft bijgedra gen dat Feyenoord kostbare punten heeft verspeeld. Van Wim Jansen zelf heeft zich het angstige voorge voel meester gemaakt dat hij voor geruime tijd uitgeschakeld zal zijn. Feyenoords middenvelder houdt zelfs rekening met de mogelijkheid dat hij in het verdere verloop van het seizoen niet of nauwelijks nog in actie zal kunnen komen. Voorlopig moet Wim Jansen, die bij tijd en1 wijle last krijgt van de oude spierblessure in de maagstreek, het rqstig aandoen. Daags na de wedstrijd tegen FC Amsterdam waarin Wim Jansen voor het eerst sinds twee maanden weer een helft in actie kwam, heeft de Feyenoorder al voelen aankomen dat het niet goed zat. „Alles was stijf en deed pijn", aldus Jansen. Tien dagen terug was hij erbij toen de Feyenoorders voor een looptraining naar het Kralingse Bos togen, maar Jansen moest al spoedig afhaken. „Ik ben gestopt, want het ging wer kelijk niet. Als ik me heel rustig houd, heb ik weinig last, maar zodra ik een of andere beweging maak. voel ik die spier. Daarom heb ik nu rust gekregen. Voor het overige moeten we maar afwachten en het beste ervan hopen. Je kunt wel moeilijk gaan doen, maar daar is niemand mee gebaat. Je moet het accepteren, hoe moeilijk het ook is". Niettemin bestaat de kans dat Jan sen vanavond door Boskov een ge deelte van de wedstrijd wordt ingezet. Wim Jansen is in de kerstvakantie een paar dagen te gast geweest bij Arsenal. Volgens hem doen de En gelse profs in deze periode van het seizoen waarin ze veel wedstrijden moeten spelen op de training niets anders dan wat lummelen. Boskov, die de spelers dagelijks bijna afbeul de, heeft de laatste dagen bewust wat gas teruggenomen en dat is bij de meeste „in goede aarde" ge vallen. Vandaar kennelijk ook dat na de wedstrijd tegen Roda JC (1-1) bij Feyenoord te beluisteren viel dat de crisis bijna is overwonnen. Vana vond zal moeten blijken of het her stel zich werkelijk doorzet. Tot op luchting van trainer Boskov heeft de gele kaart die Michel van der Korput in Kerkrade opliep geen consequenties voor het bekerduel, omdat de afdeling strafzaken van de KNVB pas morgen tot een uitspraak komt. ROTTERDAM Tabel Ras (PAO heeft in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' gemakkelijk zijn nationale titel 3000 meter snelwan delen geprolongeerd. Hij legde de afstand af in 13 minuten en 27,16 seconden Ed Hoogerhoudt werd tweede met ruim een minuut ach terstand. Dirk Maassen-Van de Brink, die als derde aankwam, werd gediskwalificeerd. Daardoor klas seerde Gerrit Tigchelaar zich als derde. De uitslag Is: 1. Tjabel Ras (PAC) 3000 meter in 13 minuten en 27.16 seconden. 2. Ed Hooger houdt (RWVi 14 31.9. 3. Gerrit Tigchelaar (De Lali 14,54.2. 4. Rob Kemna (PAC) 14.57.0. 5. Gerrit van Tol (RWVl 15.06,6. Programma KEYSTONE - Het eerste seizoen als coach van de dameskernploeg zit er voor Ab Krook vrijwel op. Na het bijna drie weken durende verblijf in Keystone volgt er een weekje pas op de plaats. Dan staat op 26 en 27 februari in Alkmaar de strijd om de wereldtitels sprint, op het program ma. „Daarmee hebben we het zo'n beetje gehad", aldus de in het win terzonnetje van Keystone diep ge bruinde Krook. „Ik weet niet of de Holland-week doorgaat en mogelijk dat er op 12 en 13 in Inzeil nog wedstrijden zijn." De 32-jarige bedrijfsleider uit Loosdrecht, die zich voor de taak gesteld zag rust te brengen in de damesselectie na de turbulente Ja ren met Gerard Maarse, blikt tevre den terug op zijn eerste jaar als coach, waarin hij ook de droogtrai- ning verzorgde. „Ik had me natuur lijk tevoren een bepaalde voorstel ling gemaakt", aldus Krook, „en met een hele hoop dingen rekening ge houden. Als ik alles dan eens overzie kan ik rustig stellen dat het me is meegevallen. Kijk. er zijn altijd wel dingetjes die verbeterd kunnen wor den. Zo zou ik bijvoorbeeld volgend seizoen graag met een videorecorder willen werken. Daar heb je erg veel aan". Ab Krook, die zelf eens deel uit maakte van de kernploeg van Leen Pfrommer maar zijn actieve carrière zag afgebroken door een beenbreuk, heeft met de KNSB een contract afgesloten voor twee jaar. „Verder wilde ik nog niet gaan. Ik had me ook tot en met de winterspelen van 1980 kunnen binden. Twee jaar leek me gewoon beter. Daarna moet je bij jezelf te rade gaan of je er nog plezier in hebt. Verder dien je te bekijken of het binnen je gezinsleven en Je werkkring nog een haalbare kaart is. Ergens heb ik de winterspelen in mijn achterhoofd. De hele opbouw is daar wel op gericht". Voor de competitie wordt één eerste EEn van de hartewensen van Krook divisie-wedstrijd gespeeld. In Den is dit seizoen al in vervulling gegaan. Bosch wordt om 20.00 de aftrap ge- Hij is altijd een voorstander geweest nomen in het duel tussen FC Den van het formeren van een soort b- Busch en Helmond Sport. Ploeg bij de dames na de strijd om (Je KNVB Beker Voor de derde ronde van de KNVB- beker staan vanavond vier wedstrij den op het programma. In Eindho ven begint om 20.00 uur PSV- Wageningen en op dezelfde tijd be gint in het Utrechtse Galgewaard- stadion de ontmoeting tussen FC Utrecht en FC Groningen. De top per van de avond, FC Twente- Peyenoord. begint in Enschede om 19.30 uur, gelijk met de confrontatie tussen MVV en WiUem II in Maas tricht. De overige wedstrijden. PEC Zwolle-Telstar. De Graafschap NAC. Roda JC-AZ/67 en FC Den Haag-Excelsior, zullen in het verde re verloop van deze week worden afgewerkt. Eerste Divisie Ademhalingsmoeilijkheden voor Sijtje van der Lende na de 3000 meter in Keystone. nationale titel. „Dit heeft eeen twee ledig doel", aldus Krook. „de afval lers van de voorlopige kernploeg worden niet aan hun lot overgelaten en de aankomende jeugd wordt op gevangen. De jongeren krijgen al een soort voorbereidende opleiding voor de kernploeg. Ze leren alvast wat het is langere tijd met elkaar op te trek ken. Want al kun je nog zo hard schaatsen, als je je niet weet aan te passen blijf je nergens. Via jong- Oranje is de stap naar de kernploeg niet zo groot meer". Ab Krook zou het volgende seizoen graag meer wedstrijden voor de da mes op de kalender willen zien staan. „Ik heb het er met de chef trainer van de Sowjet-Unie. Boris Stenin, over gehad", aldus Krook. „Wij zouden graag het Europese kampioenschap in ere hersteld zien. En waarom zouden we niet elk Jaar eeen wedstrijd tussen de Neder landse en de Russische dames kun nen houden? Dit seizoen was de agenda redelijk goed gevuld. Maar dat kwam voornamelijk door de lan ge acclimatisatie periode in Keysto ne. Volgend jaar is de strijd om het wereldkampioenschap waarschijn lijk in Nederland. Dan zullen we er toch echt wel wat bij moeten heb ben." Vorig seizoen traden Neder land en de Sowjet-Unie in Assen tegen elkaar aan. Het was oorspron kelijk de bedoeling dat Nederland dit keer naar Alma Ata zou gaan. Daar was niet voldoende geld voor", aldus Dick Zwart, bestuurslid van de KNSB. „Dus hebben we nee ge zegd. -Wanneer we nu alsnog een invitatie krijgen om bijvoorbeeld half maart naar Alma Ata te gaan zal een sponsor bij moeten sprin gen". Intussen heeft de Sowjet-Unie wel een uitnodiging aan het adres van de Amerikanen in het vooruit zicht gesteld. Zei de in Keystone aanwezige Sheila Young: „Dat zal je nou net zien. Ik heb altijd ontzet tend graag nog eens in Alma Ata willen rijden, maar we kregen nooit een uitnodiging. En nu ik gestopt ben mogen we ineens. Wie weet ga ik weer in training". Ab Krook zal de komende zomer een stage volgen aan de Deutsche Hochschule für Körperkultur in Lei- zig. „De vereniging van schaats- trainers heeft me voorgedragen", zegt Krook. „Ik heb er zelf niet zo zeer om gevraagd. Ik heb er ook geen flauw idee van wat me te wach ten staat. Misschien moet ik wel in de schoolbanken gaan zitten. Het enige dat ik weet is dat het' accent zou vallen op het atletieklacet in de schaatstrainlng". Krook acht de Hochschule van Leipzig toonaange vend. „Toen ik voor de dynamo cupwedstrijden ln Oost Berlijn was heb ik zo'n stapel sportboeken aan geschaft. En wat dacht Je: ze kwa men allemaal van die school. Vroe ger was er helemaal geen lectuur over schaatstraining. Toen greep men terug op de atletiektraining. Ben Holleboom heeft op dit gebied enorm veel betekend. Dat kan niet vaak genoeg worden benadrukt. Wat die man op het gebied van de conditietraining in Nederland ge daan heeft is ongelooflijk. In ieder geval ga ik naar Leizlg met het idee dat ik er allicht wat van zal opste ken. Ook al ben ik ervan overtuigd dat ze heus niet het achterste van hun tong zullen laten zien". DEN HAAG De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Utrecht eert voorwaardelijke boete van 5000 gul den opgelegd. Die straf, met een proeftijd van een jaar, werd opge legd naar aanleiding van ongere geldheden tijdens de wedstrijd FC Utrecht-Roda JC, gespeeld op 23 januari. In die wedstrijd heeft scheidsrech ter Cees de Bruin gedurende ander halve minuut het spel moeten stil leggen omdat van de Bunnik-zljde een rookbom op het veld werd ge worpen, waardoor het doel en de doelman van Roda JC vrijwel on zichtbaar werden. De tuchtcommissie heeft het ver weer van FC Utrecht, dat in staat van beschuldiging was gesteld, niet in zijn geheel aanvaard. De commis sie stelt zich op het standpunt dat de vereniging zijn toezicht op de tribune aan de oostzijde, waar ook op 12 september 1976 tijdens de wedstrijd FC Utrecht-AZ'67 moei lijkheden waren, niet voldoende heeft verscherpt. Derhalve werd de beschuldigde strafbaar geacht we gens nalatigheid. DOS HERMANAS - De Westduitser Dietrich Thurau heeft zijn vierde achtereenvolgende etappezege ge boekt in de ronde van Andalusië. De rijder uit de ploeg van Peter Post won in Dos Hermanas de sprint van het peleton na een 133 kilometer lange rit, die in Cordoba was begon nen. Thurau die nu alle ritten heeft gewonnen (inclusief de prologg) leidt in het algemeen klassement voor Perurena, Verplancke en Kui per. Twintig kilometer voor de eind streep probeerden Fraccaro en Ma cho één uitlooppoging. Tot twee ki lometer voor de finish bleven zij het peloton voor. Als zovele malen eer der dichtte de hard werkende ploeg van Peter Post het gat. Thurau kon toen gelanceerd worden voor de win nende eindsprint, waarin Martinelli een halve langte te kort kwam voor de zege. De uitslag: 1. Thurau (Wdl) 133 Kilometer ln 3 uur, 7 minuten en 18 seconden, 2. Martinelli (Ita) z.t., 3. Nistal (8pa) z.t., vervolgens het gehele peloton ln dezelfde tijd als Thurau Het algemeen klassement: 1. Thurau (Wdl) 12 uur, 48 minuten en 30 seconden. 2. Perurena (8pa) 12.49.45. 3. Verplancke (Bel) 12.50.00. 4. Kuiper (Ned) 12.50.01.5. Oonzales Llr.ares (Spa) 12 50,01. 6 Battaglln (Ita) 12.50.29. 7 ThaW (Wdl) 12.50.31, 8. Gavazzl (Ita) 12.50.32. 9. Vlejo (Spa) 12.50.34, 10. Lubberdlng (Ned) 12.50.39. MADRID De Spaanse voetbal bond heeft alle verenigingen uit <fe eerste en tweede divisie verplicht een scheiding te maken tussen speelveld en tribunes. Die schei ding mag bestaan uit een afraste ring of een gracht. De opdracht, die aan de clubs werd gegeven, is een rechtstreeks gevolg van de ongere geldheden die 6 februari plaats vonden in het stadion van Barcelo na, Nou Camp. Tijdens het duel tussen Barcelona en Malaga stuur de scheidsrechter Melero uit Ma drid aanvoerder Johan Cruijff van Barcelona uit het veld op beschul diging door hem beledigd te zijn. De Nederlandse international werd voor drie wedstrijden ge schorst en kreeg een boete van 150 gulden. Barcelona werd met 8000 gulden beboet omdat toeschouwers het speelveld hadden betreden en scheidsrechter Melero hadden mis handeld. Cruijff, die aanvankelijk voorlopig voor een wedstrijd was uitgesloten, kreeg na een door de Spaanse voet balbond gehouden confrontatie met de scheidsrechter een schor sing voor drie wedstrijden. Mede van invloed op de strafmaat waren getuigeverklaringen van spelers van Malaga dat het Cruijff was geweest die de arbiter voor „hoere- jong" had uitgemaakt. Scheidsrechter Melero heeft, op ei gen verzoek, dit weekeinde niet gefloten in de Spaanse competitie. Hij is bovendien met zijn gezinsle den vertrokken naar een geheim adres. Dc laatste dagen is hij her haaldelijk met de dood bedreigd indien hij zijn aanvankelijke ver klaring ten nadele van Johan Cruijff niet zou wijzigen. De zaak Johan Cruijff heeft de gemoederen in Spanje weer hoog doen oplaaien. De controverse tus sen Castilië en Catalonië lijkt ver groot. Het bestuur van de scheidsrechters-associatie van Ca talonië heeft gedreigd af te treden naar aanleiding van deze zaak en het Madrileense dagblad 'El Pais' schrijft, dat Barcelona in deze kwestie niet alleen maar een voet balclub is, maar de vertegenwoor diger van een groot deel van het land. Politiek De straffen voor Barcelona en'zijn aanvoerder gaan in Spanje ver uit boven het niveau van een maat regel genomen door de voetbal bond tegen een speler en zijn ver eniging. liet blad ABC zei in een hoofdartikel dat er een politieke achtergrond is achter de moeilijk heden. Het incident van Barcelona staat namelijk niet alleen. Afgelopen zondag waren er vergelijkbare, maar kleinere moeilijkheden bij de wedstrijd Athletic de Bilbao- Atletico Madrid in Baskenland. ABC schreef: ,,Het wordt steeds duidelijker dat politieke bedoelin gen hun invloed doen gelden," en stelde dat politiek en sport in Span je gescheiden moeten worden. Het publiek in bepaalde gedeelten van Spanje, Baskenland en Catalo nië bijvoorbeeld, is uiterst chauvi nistisch als gevolg van traditionele tegenstellingen met Madrid en Castilië. Zowel toeschouwers als spelers hebben de voetbalcompeti tie gebruikt als propagandamiddel voor de Baskische afscheidingsbe weging. In 1975 werden twee Bas kische spelers zwaar gestraft om dat zij met rouwbanden speelden nadat de doodvonnissen over vijf guerrillastrijders waren voltrokken. Het Stadion Nou Camp in Barcelo na is ook geregeld gebruikt als de monstratieplaats voor Catalaanse nationalisten. In een aantal perscommentaren over het inci dent tussen Cruijff en Melero is nadrukkelijk gesteld dat de zaak nooit zo zijn „opgeblazen" als Me lero niet uit Madrid was gekomen en Cruijff niet vooreen Catalaanse vereniging had gespeeld. bondscoach Helmut Schön heeft vier nieuwe spelers opgenomen in zijn selectie van 21 man voor dc wedstrijd van woensdag 23 februari in het Prinsenpark te Parijs tegen Frankrijk. De nieuwelingen zijn: Werner Schneider (MSV Duis burg), Peter Nogly (Hamburger SV), Franz-Jozcf Tenhagen (VFL Bochum) en Wolfgang Frank (Eintracht Braunschweig). Drie spelers keren terug na een tijd uit de selectie te zijn geweest, name lijk Wolfgang Seel, Karl-Heinz Körbel en Bernd Hölzenbein. Eveneens drie man. die meededen in de vorige wedstrijd van Duits land. op 17 november tegen Tsje- choslowakije Uli Hoeness. Georg Schwarzenbeck en Jupp Heynckcs zijn niet gekozen door Scbón. De volledige selectie voor de a- ploeg, het b-elftal speelt een dag eerder te Nantes tegen hel Franse b-team, bestaat uit: doel: Maier (Bayern München), Franke (Eintracht Braunschweig) en Kar- gus (Hamburg SV). Achter: Vogts (Borussia Mönchengladbach), Beckcnbauor (Bayern), Dictz en Schneider (MSV Duisburg), Kaltz en Nogly (HSV), Körbel (Eintracht Frankfurt)., middenveld en voor hoede: Bonhof en Stielikc (Borus sia M-g), Beer (Hcrtha). Flohe en Dietcr Muller (FC Köln), Hölzen bein (Frankfurt), Rummeniggc (Bayern), Erwin Kremcrs (Schal- ke). Frank (Braunschweig), Ten- hage (Bochum), Seel (Fortuna Düsseldorf) en Worm (Duisburg). Het is tc verwachten dat Schön zijn definitieve keuze van zestien man zondag zöl maken. De „afval lers" zullen waarschijnlijk naar de b-grocp gaan, waarin de namen van Schneider, Körbel, Tenhagen, Seel, Dicter Muller, Frank en Worm trouwens al voorkomen. TV-beelden Selectie FRANKFORT De Westduitse FRANKFORT In tegenstelling tot de tuchtcommissie van de KNVB, die de Spartaan Ray Clark schorste naar aanleiding van tele visiebeelden, heeft de strafcom- missie van dc Westduitse voetbal bond (DFB) in tweede instantie zeer milde straffen uitgedeeld na het bekijken van televisie opnamen. In de wedstrijd tussen 1. FC Köln en Rot Weiss Essen had de scheidsrechter Heinz. Flohe (Köln) en Werner Lorant (Essen) van het veld gestuurd, nadat zij met elkaar zouden hebben gevochten. De strafcommissie schorste beide spe lers aanvankelijk voor acht wed strijden. Na het zien van de televi siebeelden echter werd het vonnis gewijzigd in vier duels voor Flohe en drie voor Lorant. Centraal tijdens de zes uur duren de discussie stond de vraag of TV- opnamen al dan niet als bewijsma teriaal kunnen en mogen dienen. Nieuw was ook het oproepen van commentator Rudi Michel als kroongetuige. Billen NEWARK Moegespeeld met fietsketting en bierfles brengt dc jonge Britse voetbalfan momenteel een ultra-geheim wapen in stelling zijn blote billen. Twee opge schoten jongens, 17 en 19 jaar oud, stonden als trendsetters voor de rechter in Newark. Zij hadden hun zitvlees via het achterraampje van een auto aan voorbijgangers ge toond. Want, merkte een van bei den op, „de meisjes vinden dat zalig". De rechter niet. Hij veroordeelde het duo tot 25 pond boete de man plus de kosten van het geding 20 pond totaal. Na afloop zei een van de niet boetvaardige zondaars: „Hele busladingen vol voetbalfans laten tegenwoordig hun billen zien voor de raampjes. Let maar op, het wordt een rage in dit land." (Noot voor de cultuurhistorisch geïnteresseerde lezer: dezelfde ge woonte was in de jaren "40 en '50 bijzonder populair bij Amerikaan se studenten. Ze noemden het „flashing the b.a." flitsen van de juist ja.) (ADVERTENTIE) In het Evoluon kan dat. en nog veel meer. Proef de sfeer van die wonderlijke wereld in Eindhoven. Interessant voor oud, leerzaam voor jong. Opwindend voor iedereen. Diracl o«n de Rondweg In Eindhoven. Open: maandag (/m vrijdag I van 9 30 - 17.30 u: zaterdag 10 00 - I7 00 u: zon- en (eendogen 12 00 - 17.00 u. Ie Kerttdeg en Nieuwjaarsdag gesloten. Ook voordelige NS-attrecllel TENNIS - Wlmbledookampioen Björn Borg heeft zich de woede van de WCT World Championship Tennis) op de hals gehaald, door niet te verschijnen op het toernooi van Toronto, dat gisteren begonnen is. De WCT Is van plan om een proces tegen Borg aan te spannen wegens contractbreuk en zal een schadeclaim indienen van 5.7 miljoen dollar HANDBAL BI) de strijd om het we reldkampioenschap zaalhandbal voor mets Jes. dat van 18 tra 25 maart in Boekarest wordt ghouden, komt Nederland In groep A uit tegen de 8dw)et-Unle. Tsjechoalowaklje en Congo. De loting ln Boekarest had het volgende resultaat groep A. Nederland. 8owJet-Unle. Tsjechoslowaktje en Congo, groep b: Polen. Frankrijk. West-DulUland 1 en Roemenie, groep e Oostenrijk. Noorwe- Ïen en Hongarije, groep d Oost-Dullaland. oegoslavit en Denemarken. VOETBAL - Nu de afdeling Friesland van de KNVB door de slechte weersomstandig heden in moeilijkheden komt met de afwer- het bestuur van de Frieae a de compe UUe's toch geheel af te werken Dit wordt mogelijk door de instelling van de zomertijd waardoor er ook op weekae dagen gespeeld kan worden 8CHAAT8EN - Antonio Gomez Fernandez, geweigerd voor de strijd om het wereldkampioenschap sprint ln Alkmaar, zal toch nog een keer ln Nederland op een ijsbaan acUef zijn. Hij zal op 18 februari starten In de „nacht van Deventer". De 8panjaard zal daar in de avond een poging doen opnieuw het 8paanse record op de 500 meter, dat hij UJdens het wereidkampi- ln Hcerenvecn op 53.94 seconde

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11