Vlieg met Pan Alt naar New York en binnen 10 minuten bent u in het hartje van Manhattan. Zaaltitel voor MEP Geniet van je rust. swssb wolfhe psycholo(o)g(e) NEC neemt met zege wat afstand De Dochter van de Weduwe I Apothekers-Assistente Nederlaag tennisteam Tegen Go Ahead 2-1 Rugbywinst Dubbele zege Dietrich Thurau Kampioenstoernooi al na eerste duel beslist Ruud Wielart opnieuw hoger Joke van Beusekom: een van de drie Moreion verslagen Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308 MAANDAG 14 FEBRUARI 1977 Ontdek deze zomer héél Griekenland en maak zo'n boeiende klassieke rondreis! Vertrek elke zondag v a 3 april Informatiet Boetong Perscombinatie reizen Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-914400 Moderne Apotheek in Den Haag vraagt Woonruimte aanwezig Br. nr. 6998 Dagblad Trouw. Amsterdam NIJMEGEN NEC heeft zich zater dagavond dank 2ij een krappe over winning van 2-1 op Go Ahead enigs zins uit de gevarenzone weten te werken De overwinning van de Nij- megenaren heeft echter aan een zij den draadje gehangen Het uitste kende eerste half uur van de thuisclub vond zijn weerslag in tref fers van Marijnissen (9e) en Peters (23e) Het was ln,die fase vooral Jan Peters. „de uitblinker van Wembley", die 'excelleerde Hans Croon, de trainer van NEC. had zijn eminente spelbepaler een rol toebe deeld als hangende spits Die taktiek leidde tot vele gevaarlijke momen ten voor het doel van Hennie Spij kerman. In de vijfde minuut al trof Peters de paal. De Deventenaren konden in de eerste helft nauwelijks iets terug doen. In de rust moet Wiel Coerver zijn pupillen wel goed hebben toege sproken. want de Deventerploeg ge droeg zich na de hervatting aanmer kelijk gemotiveerder Toen ook bleek hoe zwak NEC is als Peters niet meer de grote spelbepaler is. Peters, die de wedstrijd tegen Enge land schijnbaar nog in de benen had, raakte de greep op de ontmoeting kwijt Go Ahead trok massaal ten aanval en kreeg verscheidene uitste kende mogelijkheden. Maar Kristi- ansen en Korver faalden. Een kwar tier voor het einde scoorde Stef Wal beek wel. maar verder zouden de gasten niet komen. Bij de tegenstoten was NEC zelfs nog gevaarlijk. In de allerlaatste minuut kwam Wimke Meijers alleen voor Spijkerman. De doelman kon de Nij- megenaar alleen van een treffer af houden door hem buiten het strafschopgebied tegen de grasmat te werken. Het leverde Spijkerman de gele kaart op van de overigens matig leidende scheidsrechter Ram. NEC-Go Ahrad M (ï-0) 9 Marljnlssen 1-0, 23. Peters 2-0. 78 Walbeek Z-l. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers 5500 NEC: Schelleken* Visser. Komelis. Oerritsen. Jos Hendriks. Marljnlssen. Peters. Van den Berg. Veeken. Posthumus (Hoogendoom). Hulshof! iMeyers) Go Ahead: Spijkerman. Woudsma. Lodeweges. Walbeek. Strtjdveen. Vuskovic. Kiat (Sal tish be rgeri Oude Wesselink; Kristiarisen. Van Kooien, KOrver i Hendriks WENEN Het Nederlandse tennis team bestaande uit Wouter Fok en Louk Sanders heeft de wedstrijd te gen Oostenrijk voor groep C van de tweede divisie in het toernooi om de Koning Gustaafbeker verloren. Ne derland dat de eerste wedstrijd met 2-1 had gewonnen na een reeks inci denten. was kansloos in wenen. In de eerste partij won Peter Feigl van Wouter Fok met 6-3 en 7-6. Hans Kary had minder moeite met Louk Sanders: 6-2 en 6-2. Ook het dub belspel leverde een Oostenrijkse ze ge op. Kary en Feigl versloegen Ma rian Laudin en René Heffels in drie sets: 6-7. 6-3 en 6-1 Hierdoor werd de eindstand 3-0 voor Oostenrijk. Door dit resultaat werd Oostenrijk winnaar van groep C in de tweede divisie en gaat volgende week tegen België en op 24 februari tegen De nenmarken of Zwitserland strijden voor een plaats in de eerste divisie. HILVERSUM Het officieuse Ne derlands rugbyteam, de Impala's, heeft zondag een wedstrijd tegen een ploeg van in Europa gelegerde Britse militairen (BAOR) gewonnen met 23-7. Bij de rust was de stand 13-7. MONTILLA Dietrich Thureau. de 22-jange Westduitser uit de ploeg van Peter Post. heeft zondag een dubbele ntzege behaald in de ronde van Andalusié De tweede etappe bestond uit twee gedeelten Thurau nam ook de leiding in het algemeen klassement over van zijn landge noot Klaus-Peter Thaler In het eerste gedeelte van de tweede etappe had Thurau een kleine voor sprong op het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door de Itali aan Pierino Gavazzi. Het eerste deel ging over 111 kilometer van Nerja naar Antequera In het tweede ge deelte onderstreepte Thurau. die za terdag in Malaga ai de niet voor het klassement meetellende proloog had gewonnen, zijn grandioze vorm nog duidelijker In de rit over 89 kilometer tussen Antequera en Montilla nam hij tijdens een solo een voorsprong van bijna een mi nuut op het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door de Spanjaard Domingo Perrurena. De Belg Wllly Planckaert heeft za terdag de Ster van Besseges. de eerste etappewedstrijd van het wie- Ierseizoen. in Zuid-Frankrijk gewon nen In het algemeen klassement bleef hij zijn land- en ploeggenoot Serge van Daele 20 punten voor. In deze wedstrijd werd het algemeen klassement opgemaakt aan de hand van de dagelijkse rangschikking. Planckaert eindigde elke dag in de voorste linies en verzamelde aldus de minste punten De laatste etappe werd gewonnen door de Fransman Mariano Martinez, die daarmee voor de tweede niet-Belgische overwin ning zorgde Herman Snoeyink uit Denekamp heelt zondag de eerste wegwedstrijd van het Nederlandse wegseizoen ge wonnen. De wedstrijd voor ama teurs ging over 50 kilometer en werd gehouden in Lemelerveld. door Onno Zeisman ARNHEM Hoewel de laatste wed strijd pas zes uur latek zou eindigen, was het Nederlands zaaihockeykam- pioenschap zondag al om half twaalf in de morgen beslist. Een ongelukki ge programma indeling maakte het openingsduel van dé heren tot de feitelijke finale. Daarin liet Hattem zich tegen MEP niet alleen de voor sprong ontglippen, miaar ook de kans op een vijfde landstitel binnenzeven jaar Dat was de eerste verrassing, die een stempel drukte op de rest van het omvangrijke programma in de Arnhemse RijnhaJ. Het bleef niet bij de miskleun van; Hattem MEP. dat na de vroege overwinning de landstitel in de zak leek te hebben, liet zich tegen Amsterdam een veilig lijkende 3-0 ontnemen, zodat er met 3-3 nog iets van spanning leek terug te komen Maar veeder maakte de Boxtelse ploeg zoweel doelpunten, dat de slotwedstrijd tusen het reeds kansloze Hattem en( Amsterdam een onbelangrijk gebeuren werd. Slechts wanneer Amsterdasn met tenminste acht doelpunten verschil zou zege vieren mocht het zich nog kampioen noemen. Dat gebeikde niet Hattem won met 8-6 en vverd zo toch nog tweede. MEP. dat zich ivoor het eerst landskampioen maig noemen, was de laatste jaren dicht bij de titel. Nu gelukte het eindelijk dank zij gecon centreerd spel. met Karei van der Staak als de uitblinker. Vanuit de verdediging overzag hij niet alleen het gevaar van mogelijke tegenaan vallen. maar bracht hij ook de bal op naar een medespeler Vooral Jac Joosten. net als Van der Staak zaalintemationaal. maakte er ge bruik van door series doelpunten op zijn naam te brengen. Daarnaast wa ren diens broer Martin. Henk de Windt en de kleine Sjef van Geel spelers van formaat. Bij het onttroonde Hattem liep het eigenlijk alleen de laatste wedstrijd, waarin amper nog eer te behalen was. naar wens De oostelijken heb ben in de districtscompetitie amper tegenstand ondervonden. Nu het er voor hen serieus op aankwam, waren spanning, tempo en tegenstand hun teveel. Zij beklaagden zich dat zij al zo vroeg moesten aantreden, maar diezelfde handicap lag ook voor MEP klaar. De wedstrijd verliep sen sationeel. Eerst scoorde Van der Staak voor MEP. maar daarna liep Hattem uit (rust 4-2). MEP haalde in. kwam weer achter, maar bereikte opeens een 6-8 eer Hattem te- genscoorde. De laatste minuten, toen Hattem alles op alles zette en zelfs zijn doelman door een veldspe- ler. mislukte de gok: MEP won met 8-10 en had daarmee de landstitel eigenlijk al op zak. Zelden of nooit heeft een toernooi zo een anticlimax vertoond. Want Amsterdam, dat tegen MEP ver- rastte door zijn eindsprint, is zonder meer van een minder niveau, als bewijs van de achterstand van het westen. Groninger Studenten, in het verleden vaak een der geduchtste ploegen, haalde ditmaal geen enkel winstpunt binnen. Net als bij de heren, raakte bij de dames de oude kampioen de titel kwijt. Hier betrof het Were Di. Verle den jaar speelden de Tilburgse meis jes in de finale HDM met 9-0 van de vloer. Nu nam datzelfde HDM re vanche. De Haagse club. die als eerste over een eigen hockeyzaal be schikte en daarvan geleidelijk de vruchten plukt, wist zich bovendien versterkt door Nel van Kollenburg (voorheen Den Bosch). Deze zaal- en veldinternational beheerste de wed strijd. Vooral haar geweldige effecti viteit bij hoekslagen was beslissend. Het kort spelende Were Di had in zijn vierde wedstrijd van die dag blijkbaar geen energie over. want het tempo stokte en er werd te een zijdig gespeeld in de richting van doelverdedigster Harriet Smeekes. Na een overrompelende start (2-0 binnen enkele minuten) liet Were Di zich uit balans spelen, zodat HDM met 5-4 de landstitel binnenhaalde. Eindstand heren: 1. MEP. 2. Hattem. 3. Amsterdam. 4. Groninger Stu denten. Eindstand dames: 1. HDM. 2. Were Di. 3. Upward. 4. Groninger Studen ten, 5. en 6. Amsterdam en Kampong. KEULEN - Ruud Wielart Haar lem i heeft zaterdagavond tijdens in ternationale wedstrijden in Keulen zijn Nederlandse indoorrecord hoogspringen met twee centimeter verbeterd en gebracht op 2.18 meter. De Haarlemmer, die veertien dagen geleden in Zwolle over 2,16 meter sprong, werd m Keulen winnaar vóór de Westduitser Carlo Thraen- hardt. die enkele weken geleden een hoogte van 2,20 meter haalde Thraenhardt. die bij de wedstrijd in Keulen de 2.18 meter oversloeg en daarna evenals Wielart de 2.21 me ter probeerde, faalde op deze hoog te. waardoor hij op 2,15 meter bleef staan. Het was de tweede maal dat Ruud Wielart voldeed aan de limiet voor de Europese indoorkampioenschap pen (2.16 mi. die op 12 en 13 maart in San Sebastian worden gehouden. Het was de zesde keer sedert 24 februari 1973 toen hij in Leiden 2.09 sprong dat Wielart het nationale re cord scherper stelde Ruud Wielart is met 2.20 meter ook houder van het Nederlandse record hoogspringen in de open lucht. BEVERWIJK Joke van Beuse kom. Nederlands sterkste badmin- tonspeelster. had op de slotdag van de internationale kampioenschap pen van Nederland in Beverwijk, nog drie ijzers in het vuur Één haal de zij er ongeschonden uit De twee andere had zij slechts dan kunnen redden, wanneer de in Kopenhagen wonende Haarlemse een super prestatie had geleverd. In het en kelspel en in het gemengd dubbel stond Joke van Beusekom namelijk tegenover Gillian Ilks. niet alleen titelverdedigster in Beverwijk, maar ook drievoudige Europees kampi oene. Hoe vaak Joke van Beusekom al Gillian Gilks heeft ontmoet weet zij zelf niet meer ..Ik weet wel. dat ik voorde eerste keer tegen haar speel de op een toernooi voor junioren. Ik was toen een jaar of veertien. In al die jaren heb ik geloof ik twee keer gewonnen Een derde overwinning zat er ook zondag niet In Joke van Beusekom kwam in dq tweede game goed terug, nadat zij de eerste had verloren met 5-16 en in die tweede achterstond met 5-8. Het werd 11-8 voor de Nederlandse, maar het had erg veel kracht gekost In de beslis sende game stapelde zij fout op fout en Oilks sloeg de game snel uit: 11-1. Het damesdubbel leverde meer suc ces op Samen met Marjan Ridder- Lüsken versloeg Joke van Beuse kom de Engelse combinatie Barbara Oiles Jane Webster met 12-15. 15-2 en 5-12 Een overwinning met een speciale betekenis, want nog nooit was een Nederlands koppel erin geJ slaagd het damesdubbel de „inter nationale" te winnen ROTTERDAM Ruim 1900 toeschouwers kwamen zondagmor gen naar de zevenvoudige we reldkampioen en tweevoudige Olympische kampioen Daniel More- Ion kijken tijdens een ihtematio- naal sprtnttoemool ln het kader van „Ahoy op zondag". De fransman stak niet in zijn beste vorm. want hij werd zowel door SJaak Pieters als Ben ten Tije verslagen. De Neder landse kampioen SJaak Pieters won het toernooi, voor Moreion was er slechts brons. Een derny-wedstrljd over twee manches van 15 kilometer werd ge wonnen door Ger Slot voor Matthe Pronk en de Belg Ilegeers In een omnium voor dames was we reldkampioene Keetie van Oosten de beste Zij won twee van de drie onderdelen .li J ^ZAKENFLITSEN^ Onze laatste BONTMANTELS, bonthoeden Bijv van 795.-. nu te geef slechts 349.- Bijv van l 1075.-. nu te geet slechts I 598.-. Div. bontmantels v. halve pnizen' Kredietservice mogelijk. Volle garantie. De grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland De Bontkoning, Hoogstraat 97. Rotterdam-C Extra, bij koop reisgeld terug (ook benzine au to) Vrijdags tot 21 uur geo pend! Parkeerterrein v. zaak. ROOS CO HEEFT HET Gas. kolen en oliehaarden. open haarden Gasvuren voor open haarden, glas en mica. Gloeiblokken, nieuwe kolenka- chels. antieke gas- en kolen haarden Reparatie en schoon maken van alle haarden, ge bruikte haarden BIJ ONS SLAAGT U Zaagmolenstraat 153. Tel. 010- 247883. Wi| zouden het er wel in willen pompen voor SCHRUF-, tel en rekenmachines eerst kijken bij Aveha. Meer dan 500 machines in voorraad. Prij zen v.a. 95. Aveha kantoor machines import BV., verkoop en technische dienst Schieweg 50. R'dam Tel 248437. ook zaterdags geopend. 3/4 Bisam bontmantels van 1098.-, weg ermee 498,-, De laatste BONTMANTELS, bonthoeden gaan weg voor zeer lage pakmee-prijzen! m. garantie Kredietservice moge lijk. Het Bontpaleis, Hoog straat 153, Rotterdam-C Als extra reklame: bij koop reisgeld terug (ook benzine auto). Vnj- dags tot 21 uur open! Met pittige half/zware. Zorgvuldig door Van Nelle samengesteld. De perfecte melange van gouden Virginia en Kentucky tabakken. Lang van draad waardoor het volle karakter uitkomt en je bovendien plezierig a7 if tr Van Pan Am Worldport Terminal vliegen de helicopters als taxi's af en aan. Vanaf uitgang 9 naar het dak van 't Pan Am gebouw in 't centrum. In hooguit tien minuten bent u in 't hartje van Manhattan voorde prijs van een gewone taxi-rit. Waarmee u tevens 'n sensationele ervaring rijker bent geworden. Niet alleen vanwege het fantastische uitzicht maar ook omdat u middenin 't zakencentrum aankomt, met hotels en het Grand Central station naast de deur. Boek daarom gelijk met uw Pan Am vlucht naar New York, een helicopter naar 't centrum. Dan reist u snel en zonder zorgen. U kunt reserveren bij uw Pan Am reisagent of bij Pan Am, telefoon: 020-234760,010-127400, 070-634974. Thuis in Amerika. li!' ::!!"u,; HMS Voor ons opleidingsteam vragen wij een part-time voor de vakken algemene-, ontwikkeling! en sociale De funktie eisen zijn: - ervaring in het lesgeven aan kursusgroepen, j" - bekendheid met trainingen sociale vaardigheden, n op - mee kunnen denken over ontwikkelingen in en het coördineren v<aar vakken andragogiek, psychiatrische verpleegkunde en psycho^ H Verdere inlichtingen kunt u verkrijgen bij mevr. J.H. van Diemen, van de afdeling opleiding. I Schriftelijke sollicitaties kunt u rirfoek 1 aan de direktie t.a.v. de heer H. Hulfir i; Ijl-d i oti Psych „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en M34

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10