Personalia In particuliere bedrijven onvoldoende basis voor grotere medezeggenschap OPRECHTE VEILING FAMILIEBERICHTEN CDA zal controle Socioloog concludeert uit onderzoek: op fusies banken nog eens bezien vu Argentinië-avond in Groningen .Wonderland' in Eindhoven dreigt te verdwijnen VRIJDAG 4 FEBRUARI 1977 kunnen van maandag tol en mei vrl|dag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16 00-2000 uur. Bert Teerink Hetty Boot delen u mede dat zij gaan trouwen op 16 februari a s. om 13.30 uur in het Gemeentehuis te Amstelveen, om 15.30 uur in de Bankraskerk, Max Havelaarlaan. Amstelveen. Receptie na afloop van de kerkdienst in de kerk. Posta dres Margriet* van Clevelaan 13. Amstelveen. GETROUWD: Rita Gerritse en Jan Jong Utrecht, 4 februari 1977. Toekomstig adres: Spaarndamseweg 386-89 Haarlem IN PLAATS VAN KAARTEN 13 febr a.s. zijn wij 25 jaar getrouwd en wij willen u ook laten delen in onze blijdschap en houden daarvoor op zaterdag 12 febr a.s. OPEN HUIS van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur. U doet ons geen plezier met kado's in welke vorm ook, wel is er gelegenheid iets af te staan voor de Kerken in Oost-Europa. Gijs en Teuni v. Zijtveld-v. d. Broek Barnevcld Achterveldscweg 31 Met dankbaarheid geven wij u kennis van het feit dat onze ouders L. Dekker en C. Dekker-van der Wel op 18 februari a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest hopen te vieren Een ieder die hen met deze heugelijke gebeurtenis wil feliciteren, is van harte welkom op een receptie die op zaterdag 12 februari van 15.30-17.00 uur gehouden zal worden in „De Olm", Olmenlaan 141, Zwanenburg. Piet en Ria Ger en Els Johan Anneke Ineke Julianastraat 52, Halfweg. 1937 11 februari 1977 D.V. vrijdag 11 februari hopen onze lieve ouders en grootouders Sietze Waterham en Rinske Waterham-v.d. Veen de dag te herdenken dat de Here hen 40 jaar geleden door het huwelijk aan elkaar heeft verbonden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Amsterdam, februari 1977 Karei Klinkcnbergstraat 28 II. Gelegenheid tot feliciteren in de zaal van de Kei zersgrachtkerk. Keizersgracht 566 op vrijdag 11 februari a.s. van 18.30-20.00 uur. God nam tot Zich in Zijn heerlijkheid mijn lieve man. schoonzoon en voor de kinderen hun zeer zorgzame vader Nicolaas Louis Brosser echtgenoot van A. J. Cozijnsen op de leeftijd van 54 jaar. „Jfi; wist zich een kind van zijn Vader' Enschede: A. J. Bresser-Cozijnsen Varsseveld: Nico Bresser Joke Bresser-van Noord Tilburg: Ineke Singh-Bresser Pam Singh Enschede: Lies Ton Rob Bameveld: C. Cozijnsen-Tik-Tak Enschede, 2 februari 1977. Spiclehorst 26. De begrafenis zal plaats hebben maandag 7 febru ari a s. om 14.30 uur op de Ooster Begraafplaats te Enschede Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht om 13.45 uur in de Ardanta-aula Memento Mon Noord Esmarker- rondwrg 372 aanwezig te zijn waar een korte rouwdienst zal worden gehouden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de koffiekamer. Liever geen bezoek aan huis. Maandag 31 januari 1977 nam de Heere tot Zich mijn lieve Man. zorgzame Vader en Opa Hendrik Blekkenhorsl echtgenoot van S. Enderman. op de leeftijd van 67 jaar. Jtfijn genade is u genoeg Enschede: S. Blekkenhorst-Enderman Dralen: Fenny en Folkert Schippers Den Haag: Henriëtte Blekkcnhorst Enschede: Gerrit en Janny Blekkenhorst Marijke en Kees Schippers Nijmegen: Dirk-Jan Blekkenhorst en kleinkinderen Enschede. 31 januari 1977 Assinklanden 44 De teraardebestelling heeft plaatsgevonden in familiekring Jesaja 41:13 Want Ik de Heere. uw God. grijp uw rechterhand aan. Die tot U zeg: Vrees niet Ik help U. Op Gods tijd is in vol vertrouwen in het Eeuwige Leven in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn geliefde man. onze vader en grootvader Jan Willem de Lange op de leeftijd van 82 jaar. T. W. de Lange-Spek Ulvenhout: Ane en Jenny Esther, Hans. René Woerden: Bep Nw. Lekker land: Wout en Bets Jan, Arie, Theo, Hermy, Elly Slied recht: Piet en Wouda Tineke, Albert Jan, Peter 's-G raven polder: Gon en Willy Frank, Eveline, Arjan, Eric, Jolanda Sliedrecht: Dik en Riny Jacqueline, Walter, Ben Nw. Lekkerland, 2 februari 1977 Lekdijk 133. Geen bloemen Gelegenheid lot condoleren vrijdagavond en za terdagavond van 7-8 uur in het woonhuis of na de begrafenis in het Ver.gebouw van de Geref. Kerk (bij de kerk). De begrafenis zal plaatshebben D.V. dinsdag 8 februari op de algemene begraafplaats aan de Schoonenburglaan om 15.00 uur. Vooraf vindt een dienst van Woord en Gebed plaats in de Geref. Kerk, Dorpslaan, welke dienst om 14.00 uur aanvangt. Heden nam de Heere in Zijn Heerlijkheid op Zijn kind, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en huisgenote Wlllempje van Middelkoop op de leeftijd van 67 jaar. Rotterdam: J. van Sluis-van Middelkoop C. van Sluis Amstelveen: A. Koster Rotterdam: G. van Middelkoop P. M. van Middelkoop-van Leeuwen G. van Middelkoop D. van Middelkoop-Baron Lunteren: W. J. van Middelkoop M. van Middelkoop van Wijngaarden Ernst: J. Mak C. Mak-van der Ven Rotterdam: C. van Putten A. van Putten-van Vliet Pijnacker M. P. van den Berg neven en nichten Pijnacker, 2 februari 1977 Kuyperlaan 31. Correspondentieadres: Duizendschoonstraat 25b, Rotterdam. De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van het Rouwcentrum. Oostsingel 146 te Delft, alwaar gelegenheid is tot condoleren zater dagavond van 7-8 uur. Bezoekuren dagelijks van 3-4 en van 7-8 uur n.m., zondag van 3-4 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Gere formeerde Kerk. Kerkweg te Pijnacker, maandag 7 februari a.s. om 1.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Hervormde Begraafplaats te Pijnacker, om ca. 2.30 uur. Liever geen bezoek aan huis Ceen bloemen. Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten it geze ten. vernacht in de schaduw des Almachtigen. in haar Heer en Heiland is heden ontslapen onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Alida Cornelia Dijkhuizen weduwe van Martin us Gerard us Hillengenberg op de leeftijd van 82 jaar. C. Hikke-Hülengenberg S. J. Hikke W. Klees-HUlengenbcrg A. A. H. Klees E. Cusic-Hillengenberg M. Cusic H. Bot-HiUengenbcrg A. A. Bot A. Bot-Hillengenberg M. Bot klein- en achterkleinkinderen Amsterdam, 1 februari 1977 „De Buitenhof', Nieuw Herlaer2 Correspondentie-adres: Familie S. J. Hikke. Witte de Wilhstraat 145", Amsterdam Gelegenheid tot condoleantie-bezoek vrijdagavond van 7-7.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P. C. B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 5 februa ri om 10 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek van de Vondelstraat ongeveer 9.15 uur. Met ontroering namen wij kennis van het onver wacht verschelden van ons medebestuurslid Arooldus Pieter van Reijn Joh. 11 vers 25 „Ik ben de opstanding en het leven; wie in Aft; gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven". Het bestuur van Bejaarden verzorgingscentrum „De Burcht" Van Moorselplaats 2 te Rotterdam. Jac. C. Vos. voorzitter J. Broersma, secretaris Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Minister DUISEN- BERG (Financiën) heeft de CDA- fractles in de Tweede Kamer giste ren bezworen zich niet te verzetten tegen controle vooraf door de over heid op fusies tussen banken en op belangrijke deelnemlngenv an ban ken In anderssoortlge ondememin- ge. CDA-woordvoerder Van Amelsvoort heeft daarop beloofd zijn voorstel, om deze controlebe voegdheid niet aan de regering te geven, nog eens in het CDA te bezien. De zaak was aan de dorde bij de behandeling van een vernieuwde „wet toezicht kredietwezen", daarin krijgt de Nederlandsche Bank de taak fusies en deelnemingen van banken tegen te houden, als de zaak financieel te zwak ls of tot te grote machtsvorming op bankgebied leidt. Daarnaast is echter bovendien de toestemming nodig van de minis ter van financien. Die moet beoorde len of de zaak niet ln strijd ls met het algemeen belang, alsmede of er geen ongewenste machtsvorming op bankgebied ontstaat. Deze laatste bevoegdheden van de minister willen CDA en WD schrap pen. Dulsenberg zei dat hij dit van de WD nog wel kon begrijpen, maar door de houding van het CDA „pijn lijk" was getroffen. Het wet sontwerp is volgens de minister slechts „een kleine uitbouw" van bevoegdheden die de overheid nu al uitoefent op bankgebied. „Het ls niet revolutionair, en zeker niet re volutionair, en zeker niet maat schappij hervormend", stelde Dul senberg. De minister voegde ddaaraan toe dat hij niet bekend staat als de meest gedreven omtumer ln het ka binet. Ik heb ook nooit meegezon gen in het koor van degenen die het CDA een remmende functie toedich ten. Integendeel, mijn ervaring lsd at we met de CDA-mlnisters ln een harmonieus gevecht vanuit verschil lende Invalshoeken toch tot maat schappij-hervormingen kunnen ko men. Er ls mij bijzonder veel aan gelegen om dit voertulglng te kun nen blijven zeggen. Laat de heer Van Amelsvoort ook dat over wegen". Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Er is op dit moment in particulieren ondernemin gen onvoldoende basis om te proberen, de zeggenschap van de werknemers groter te maken. Tot deze conclusie kwam de Amsterdamse socioloog A. H. C. M. Walravens na een vier jaar durend experimenteel ondeizoek bij twee industriële bedrijven. Hij promoveerde gisteren op het proefschrift „Veldexperimenten met industriële democratie" bij prof. dr. H. J. van Zuthem aan de technische hogeschool Twente. De geldende economische orde en de juridische structuur belemmeren volgens dr. Walravens uitbreiding van de zeggenschap van werkne mers. Hij komt tot de aanbeveling, experimenten te beginnen in arbeid sorganisaties die minder direct aan de eisen van die economische orde zijn onderworpen. Dat kunnen over- helds- en seml-overheldsbedrijven zijn, maar ook bijvoorbeeld dienstverlenende organisaties die op overheidssubsidie werken. Het zou ook kunnen in bedrijven waar de werknemers een zodanig aandeel in het vermogen van de ondernemeing hebben, dat zij een doorslaggevende stem in de besluitvorming hebben of kunnen verwerven. Ook situaties waarin de overheid, bijvoorbeeld in het kader van ondersteuningsmaat regelen, een meerderheidsbelang verwerft in het vermogen van de onderneming, zouden volgens dr. Walravens zeer geschikt zijn voor verdere experimenten. Bij het door hem vanuit de afdeling bedrijfssociologie van de Vrije Uni versiteit uitgevoerde onderzoek, werd uitgegaan van een aantal be- ginvoorwaarden. Alle betrokken in het bedrijf moesten Instemmen met het begin van het experiment. Er moest voor alle betrokkenen een mo gelijkheid van vorming en scholing komen. De eind verantwoordelijkheid voor inhoud en voortgang van het experiment moest liggen bij de ondernemeings- raad En met het oog op de continuïteit van het experiment moest er een mogelijkheid worden geschapen van toezicht op de directie en de onder nemingsraad. Dat zou een speciale stuurgroep kunnen zijn, of de vak bond, of een sociaal commissaris. Met een dergelijk speciaal lid van de raad van commissarissen blijkt dr. Walravens in de praktijk minder ge lukkig te zijn. Een van zijn stellingen luidt dat het sociaal commissariaat ln zijn huidige vorm maar nu en dan en op beperkte wijze ln hei belang van de werknemers kan werken. Het effect hangt af van de persoon van de commissaris. t Dr. Walravens (36) ls eind vorig jaar benoemd tot lector in de sociologie van arbied, organisatie en econo- mische orde aan de technische ho geschool Delft. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN CLAT-Oroningen organiseert op donderdag 10 februa ri een Argentinië-avond ln Huize Maas, Vismarkt 52 In Groningen. De belangrijkste spreker op deze avond is de Argentijnse vakbondsleider Raimundo Ongaro, die op uitnodi ging van CLAT-Nederland (een soli dariteitsbeweging met de onafhan kelijke vakcentrale CLAT ln Latljn- s-Amerika) een bezoek aan ons land brengt. Ongaro zal volgende week Ingaan op de huidige situatie ln Argentinië, waar enkele tienduizenden om hun politieke overtuiging worden gevan gen gehouden en waar honderden leden van de oppositie, priesters en vakbondsleden zijn gemarteld en vermoord. Van een verslaggever EINDHOVEN - Het kinderpret park „Wonderland" in Eindhoven, dat sinds 1957 gedurende vier weken tijdens de zomerse schoolvakantie wordt georganiseerd, dreigt te ver dwijnen. De organiserende stichting „Wonderland" moet de garantie hebben dat een dreigend tekort van 300.000 gulden, ongeveer de helft van de begroting, door subsidies wordt gedekt. Komt die garantie er niet, dan zal „Wonderland" dit jaar niet doorgaan. Jaarlijks wordt dit evenement door ongeveer 50.000 kinderen bezocht. Hoogleraar De heer B. S. Polak, oud-Kamerlid van de CPN, is be noemd tot gewoon hoogleraar in de huisartsengeneeskunde aan de Uni versiteit van Amsterdam. De heer Polak was van 1946 tot 1948 wethou der van de hoofdstad en van 1956 tot 1960 zat hij voor de CPN in de Eerste Kamer. Sinds 1965 is hij verbonden geweest aan de Universiteit van Amsterdam, onder meer als direc teur van het Instituut voor huis artsengeneeskunde. Burgemeester Met Ingang van 1 maart 1977 is benoemd tot burge meester van Relmerswaal de heer H. Boer (38), sinds 1970 burgemeester van Groot-Ammers. Langerak en Nleuwpoort. Hij is Nederlands- hervormd en lid van de ARP. Kamerlid Mevrouw J. J. van Gent- De ridder uit Den Haag heeft beslo ten haar benoeming tot lid van de eerste kamer te aanvaarden. Zij volgt als lid van de KVP-fractie N. F. A. Vugts op, die wegens gezond heidsredenen heeft moeten bedan ken. Voor de opvolging wensten niet in aanmerking te komen oud-minis ter drs. W. K. N. Schmelzer en oud- staatssecretaris mr. C. E. Schelfhout. Mevrouw van Gent was twaalf Jaar lid van de gemeenteraad van Vlaar- dingen, waarvan vier Jaar fractie voorzitter en vier Jaar lid van pro vinciale staten van Zuid-Holland. Enige en algemene kennisgeving Diep bedroefd en met grote verslagenheid geven wij u kennis dat plotseling op 42-jarige leeftijd te Brookfield/Chicago van ons is heengegaan, onze lieve zoon, broer en zwager Gerrie Hulzebos Familie D. Hulzebos Breda, 2 februari 1977, Piet Avontuurstraat 31. De Heere verloste uit zijn lijden en nam tot Zich mijn lieve man. onze lieve vader en opa, broer, zwager en oom Leendert Nugteren op de leeftijd van 74 jaar. R. J. Nugteren-Kool Dirksland: A. Nugteren Rijsoord C. Nugteren Rijsoord: W. Nugteren Rijsoord: W. A. Nugteren J. Nugteren-Veerhoek Janny. Marry en Leendert Dordrecht: J. R. Nugteren Poortugaal: M. A. Visser-Nugteren K. Visser Viona en verdere familie Rijsoord. 1 februari 1977 Rijksstraatweg 165. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren aan huis 's middags van 15.00-17.00 uur en 's avonds na 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 5 februa ri 11.30 uur op de oude begraafplaats „Rusthof' te Ridderkerk. Na een zeer werkzaam leven en een korte verple ging in het Gemeente-ziekenhuis te Dordrecht, heeft de Heere tot onze droefheid uit onze fami liekring weggenomen onze geliefde en zeer zorgzame vader, groot- en overgrootvader, zwa ger en oom Paulus Boon weduwnaar van C. Bot op de leeftijd van 83 jaar J. Boon A. C. Boon-Talmon Alblasserdam, E. Kwakernaak-Boon B. P. Kwakernaak Alblasserdam. J. de Wit-Boon B. F. de Wit Bolnes. L. de Wit-Boon C. de Wit Nieuw-Lekkerland, G. Besseling-Boon L. Blesseling Papendrecht, W. Boon Alblasserdam. M. J. de Deugd-Boon J. P. de Deugd klein en achterkleinkinderen Nieuw-Lekkerland, 2 februari 1977 Plutostraat 24 Corr.-adres: J. Boon Middelweg 191, Nw.-Lekkerland Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren D.V. vrijdagavond 4 februari a.s. in het Bejaarden-centrum Hoogaars laan 14, van 7.00 tot 9.00 uur, uit welk gebouw de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats aan de Schoonenburglaan, zaterdag 5 februari a.s. om 15.00 uur. „Mijne Genade is U genoeg" Heden nam de Heere uit ons midden weg onze geliefde zorgzame man, vader en grootvader Jan Hazenoot Mzn echtgenoot van Dirkje Duijndam op de leeftijd van 73 jaar Noordwijk: D. Hazenoot-Duijndam M. Hazenoot Rijnsburg: C. Hazenoot B. Hazenoot-Koster Jan. Jes, Wies Noordwijk: J. Fockens-Hazenoot J. C. Fockens. Noordwijk aan Zee, 3 februari 1977 Nic. Barnhoornweg 46 De begrafenis zal plaatsvinden maandag 7 febru ari a.s. op de algemene begraafplaats te Noord wijk. Vertrek van Nic. Barnhoornweg 46 om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 4 en zaterdag 5 februari van 19.30 tot 21.00 uur, Nic. Barnhoorn weg 46. DeHeer heeft tot Zich genomen onze geliefde neef Nicolaas Marius Langeveld, oud 47 jaar. Zijn bedroefde ooms en tantes Goes: C. Langeveld G. W. Langeveld-de Groot Hilversum: M. Langeveld. J. Langeveld A. G. J. Langeveld-Drok. J. C. Langeveld. en neven en nichten Huizen, 1 februari 1977 Met ontroering nam het hoofdbestuur van de Gereformeerde Zendingsbond in de Nederlandse Hervormde Kerk kennis van het plotseling over lijden van zijn oud-zendingsarbeider Dr. Hendrik Goedhart Vanaf augustus 1970 tot de zomer van het jaar 1976 was hij in dienst van de GZB betrokken bij de opleiding van de p.s. predikanten aan het St. Paul's United Theological College te Limuru (Kenia). Met grote dankbaarheid denken we aan de trouw en toewijding waarmee hij zijn arbeid daar heeft verricht. God zij mevr. Goedhart en haar kind nabij. Zijn genade is altijd genoeg. Het hoofdbestuur van de GZB ds. J. de Lange, voorzitter ds. J. H. Vlijm, secretaris Zeist, 2 februari 1977. Heden overleed, na een langdurig, voorbeeldig gedragen lijden, onze zorgzame zuster, schoon zuster, tante en oud tante, Margaretha Plaatzer in de ouderdom van 78 jaar. C. Spaans-Plaatzer S. Spaans J. C. Plaatzer Neven en nichten. Scheveningen, 3 februari 1977. Bejaardencentrum „Duinrust", Duinweg 35. Correspondentie-adres Stevinstraat 58. Geen bloemen. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het bejaarden centrum „Duinrust", Duinweg 35 (entree rechts van de hoofdin gang). Gelegenheid tot condole ren aldaar zaterdagmid dag van 2-2.30 uur De begrafenis zal plaatsvinden maandag 7 februari om 2.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf Duinweg 35 om 2.15 uur. HA A R L E M Bilderdijkstraat 1a Tel. 023-316486 Oir. F. G. de Weers Veiling van ECHTE INBOE DELS met fraaie KUNST en ANTIEK, l.o.v. de weledel gestrenge heer Notaris Mr. G. D. Smith uit Haarlem, op dinsdag 8 februari 1977 tot en met vrijdag 11 februari 1977. telkens om 10 uur. beginnende. KIJKDAGEN: vrijdag 4. za terdag 5. zondag 6 en maandag 7 febr. 1977; tel kens van 10 tot 16 uur. Voor medezeggenschap Christelijk NMiorijjl V-jkverbond Utrecht. RavelUan I. Postbus 2475, Telefoon 030-941041 O Noteert u mij maar a!s lid. O Graag eerst inbehtingen In open env. zonder postz. aan: CNV. Antw. Nr. 1096, Utrecht. Direktie, medewerkers en collega's van ALFA-- LAVAL N.V. hebben met grote droefheid kennis genomen van het plotseling overlijden van onze vertegenwoordiger Johan de Groot Wij zullen hem in dankbaarheid gedenken als een zeer collegiaal en toegewijd medewerker. Amstelveen 2 februari 1977. Hartelijk dank! aan allen die, op welke wijze dan ook, belangstel ling toonden bij de viering van ons 50-jarig huwelijksfeest. We werden er stil van! C. Bal T. Bal-v. Zaanen Markensestraat 184. Scheveningen. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze geliefde man, broer, vader en grootvader Jan van der Woude zeggen wij u allen zeer hartelijk dank. Mede namens de kinderen: T. v.d. Woude-de Vries Dokkum, februari 1977 Eelaan 3

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8