(Waldheim op ..rondreis door I Midden-Oosten Ivor Richard houdt moed Strauss wil van München uit heersen Frangoise Claustre is eindelijk vrij Hervorming in Spanje gaat door Westduitse christen-democraten gaan eigen wegen Zelfverbranding op het Rode Plein Mondale stelt Japan gerust =4 WOENSDAG 2 f EBRUARI 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet ;sU tiee DAMASCUS, CAIRO (Reuter, UPI, AP) Secretaris-generaal kjp van de Verenigde Naties Waldheim begint vandaag een rondreis doa* de landen van het Midden-Oosten om de conferentie van Geieve voor te bereiden. President Sarkis van Libanon reist m«rgen naar Damascus om zich met president Assad van Syrië te beraden over de Syrische aanwezigheid in het zuiden van Lbanon, die Israël op de zenuwen werkt. Syrië heeft gisteren verklaard dat een nieuwe oorlog in het Midden Oosten dreigt als de vandaag begin nende reis van Waldheim een mis lukking wordt. Vandaag komt de se cretaris-generaal van de Verenigde Naties in Cairo aan. Vervolgens gaat hij naar Syrië, Jordanië, Libanon en Israël voor besprekingen die moeten leiden tot een akkoord, waarbij wordt algesproken de Oeneefse con ferentie over het Midden-Oosten te hervatten. Deze conferentie wordt voorgezeten door de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie. Waldheim zal ook een bezoek brengen aan Saoedi- Arablë, een land dat niet recht streeks betrokken is in het conflict met Israël. Voorjaar Tijdens een stop in Geneve zei Waldheim gisteren van mening te zijn dat er een redelijke kans is op hervatting van de conferentie van Geneve in het voorjaar. Waldheim zei dat hij ook de Palestijsne leider Arafat op zijn reis zou ontmoeten. Voor zijn vertrek uit New York had Waldheim nog een gesprek met de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Cyrys Vance, die bin nenkort zelf ook naar het Midden- Oosten gaat. De verklaring over het Midden- Oosten die de ministers van buiten landse zaken van de landen van de Europese Gemeenschap tijdens hun overleg in London hebben opgesteld zal wellicht gewijzigd worden na de besprekingen die Waldheim, Vance. Genscher en De Gulringaud (minis ters van buitenlandse zaken van WestrDultsland en Frankrijk) de ko mende weken in het Midden Oosten zullen hebben. Dit zei minister Van der Stoel gisteren in London. De standpuntbepaling van de Europese negen bevat geen nieuwe elementen na de verklaring die deze landen op 6 november 1973 in de Verenigde Naties hadden afgelegd, aldus de minister. Alle landen zijn het erover eens 'dat een voortduren van de im passe in het Midden-Oosten beden kelijk is en dat er dit jaar een doorbraak moet komen. De Libanese minister van buiten landse zaken en defensie Foead Boetros had gisteren een onderhoud met de Amerikaanse zaakgelastigde in Beiroet. George Lane. Hoewel dit niet bevestigd werd, neemt men aan dat belde heren hebben gesproken over de aanwezigheid van Syrische militairen in het zuiden van Liba non. Israël heeft hiertegen geprotes teerd. Minister Boetros zal zijn baas, de Libanese president Sarkis, van daag vergezellen naar Damascus voor besprekingen met president Assad. De Libanese en Syrische ge zagsdragers zullen niet alleen spre ken over de Syrische troepen in het zuiden van Libanon, maar ook over het uitstippelen van een ge meenschappelijke strategie voor de besprekingen met Waldheim en Vance. De Israëlische minister van defensie Peres heeft gisteren verklaard dat zijn regering alle diplomatieke mid delen zal aanwenden om Syrië uit zuidelijk Libanon te krijgen. Giste ren heeft een vuurgevecht aan de Israëlisch-Libanese grens plaats ge vonden tussen Arabische schutters en een Israëlische grenspatrouille. Koning Juan Carlos (rechts) eet een broodje terwijl hij het oog gericht houdt op militaire manoeuvres. De koning die ook opperbevelhebber is van het leger, heeft de afgelopen dagen regelmatig militaire gelegenheden bezocht. Deze bezoeken worden in verband gebracht met ontevredenheid binnen het leger over de onrust die de politieke hervormingen met zich mee brengen. MADRID (Reuter. UPI) De Spaanse regering van premier Adolfo Suarez heeft zich gisteren beraden over de situatie die ont staan is na de politieke geweldda den van de afgelopen tijd. Volgens welingelichte kringen zal de pre mier deze week de besprekingen met de oppositie over de democra tische hervormingen hervatten. De premier zou nog steeds voorstan der zijn van een vlotte afwikkeling van de politieke hervormingen, on danks de Tegenkanting van uiterst rechts. De Spaanse minister van binnen landse zaken, Martin Villa, heeft gisteren verslag uitgebracht over de 250 arrestaties die de afgelopen week zijn verricht, vooral onder de aanhangers van linkse partijen. Overigens zou de politie er niet in geslaagd zijn de aanstichters van de recente ongeregeldheden te pak ken te krijgen. Het gevangen hou den van een aantal van de aanhan gers van de oppositie betekent een bedreiging voor de goede ver standhouding die tussen regering en democratische oppositie is aan het ontstaan. De GR APO. de uiterst linkse anti fascistische verzetsgroep van de eerste oktober, heeft gedreigd nog meer vooraanstaande personen te ontvoeren als de regering de reste rende 171 politieke gevangenen niet vrij laat. De GRAPO wordt verantwoordelijk geacht voor de ontvoering van staatsraad De Oriol en een vroegere stafchef, generaal Villaeuscusa. Volgens een extreem rechtse organisatie, Guardla de Franco, weet de regering best waar de ontvoerden zijn, maar kan ze niet tot bevrijding overgaan omdat dit de wisse dood van de gijzelaars zou betekenen. De GRAPO heeft zich ook verantwoordelijk gesteld voor de dood van drie politiemen sen afgelopen vrijdag. Nationalisten zouden studenten ontvoerd hebben LOESAKA (Reuter, UPI) De Britse bemiddeUaar in zuidelijk Afrika, Ivor Richard, blijft hopen een op vreedzame regeling tussen blank en zwart in Rhodesië. Dit ondanks de weigering van de blanke minderheidsregering in te gaan op zijn voorstellen, en de weige ring van twee belangrijke nationalis ten Joshua Nkomo en Robert Moegabe van het Patriottisch Front verder met hem te praten. Bij zijn vertrek uit Loesaka (Zambia) naar Londen zei Richard dat een hervatting van de conferentie in Ge- nève over het conflict in Rhodesië nog steeds niet helemaal uitgesloten is. Volgens zegslieden rekent Ri chard erop dat de Verenigde Staten en Zuid-Afrika de leider van de blan ke regering Ian Smith weer naar de conferentietafel kunnen dwingen. Rhodesië is economisch vrijwel vol ledig van Zuid-Afrika afhankelijk, maar de Zuldafrikaanse premier John Vorster zei dit weekeinde dat hij geen meer druk op Smith zal uitoefenen. Basis voor de conferentie in Genève waren voorstellen van de toenmalige Amerikaanse vertegen woordiger bij de Verenigde Naties. Andrew Young, in Londen waar hij onder andere met Richard over de kwestie Rhodesië zal praten. Groot- Brittannië is staatsrechtelijk voor Rhodesië nog steeds „verantwoorde lijk" omdat de blanke minderheid in deze kolonie zich eenzijdig onafhan kelijk verklaarde. Rode Kruis Ondertussen heeft de Rhodesische regering een oproep gedaan op het Rode Kruis om te zorgen voor de terugkeer van vier honderd Rhode sische studenten. Zij zouden door zwarte guerrillastrijders naar het buurland Botswana zijn ontvoerd. De blanke minderheidsregering zal niet officieel bij Botswana proteste ren, omdat dit. aldus het ministerie van buitenlandse zaken in het verle den „toch niets heeft uitgehaald." Volgens Botswana hebben de stu denten Rhodesië vrijwillig verlaten, maar dat wordt door dit land be streden. door J. den Boef In de Westduitse christende mocratische partijen (CDU en CSU) hebben enkele belangrij ke figuren consequenties ge trokken uit het voor hen weinig aantrekkelijke vooruitzicht, dat zij tot 1980 als opnieuw Bondsdagverkiezingen moeten worden gehouden in de op- positiebanken moeten verwij len. De belangrijkste van hen is niemand minder dan Franz- Josef Strauss, voorzitter van de (Beierse) CSU. Er zijn nog heel wat christen democraten, die rekenen met de mo gelijkheid dat er een breuk zal ont staan in de coalitie in Bonn tussen sociaal-democraten en liberalen. Zij baseren hun verwachtingen niet al leen op het feit, dat er in de deelstaat Nedersaksen een regeringscoalitie tussen christendemocraten en libe ralen tot stand is gekomen en dat zich in Saarland eenzelfde ontwikke ling lijkt te gaan voordoen, maar vooral op de enorme problematiek, waarvoor de coalitie in Bonn zich geplaatst ziet en de druk die op de SPD van kanselier Helmut Schmidt wordt uitgeoefend om minder reke ning te houden met de liberale rege ringspartner FDP. Helmut Kohl, de kanseliers kandidaat die bij de Bondsdagver kiezingen van 3 oktober net geen meerderheid behaalde en thans be halve voorzitter van de CDU ook fractievoorzitter van CDU en CSU in de Bondsdag is, heeft de hoop niet opgegeven, dat de liberalen in de komende jaren van partner zullen verwisselen. Hij zou dan kanselier worden en vrij probleemloos bij de verkiezingen van 1980 zijn positie kunnen verstevigen. Hij zou in het christen-democratische kamp geen rivalen meer hebben die hem naar het politieke leven zouden kunnen staan. Zo mooi ziet de politieke we reld in Bonn er voor hem op het ogenblik echter niet uit. Het tegen deel lijkt het geval. Naar Beieren? Om te beginnen is het nog maar de vraag of het mogelijke vertrek van Franz Josef Strauss uit Bonn naar Beieren, waar hij het premierschap op zich zou willen nemen, voor Kohl louter voordeel is. Want als Strauss inderdaad dit jaar reeds naar Munchen zou gaan. betekent dit niet d3t*htyaifcirterugtrekt uit Bonn. Als premier van Beieren krijgt hij name- Frans Jozef Strauss (links) en Helmut Kohl geven elkaar de hand na dat de breuk tussen de beide partijen voorlopig geheeld werd. lijk zitting in de Bondsraad (de ver tegenwoordiging van de deelstaten), waarin CDU en CSU samen een meerderheid hebben. En het is be kend dat Strauss de Bondsraad wil gebruiken om de coalitie van kanse lier Schmidt, die in de Bondsdag slechts een kleine meerderheid heeft overgehouden, het regeren onmoge lijk te maken. Nu is het ongetwijfeld waar dat Strauss er weinig voor voelt om na de mislukte poging om een eind te maken aan de samenwerking tussen CDU en CSU als tweederangsfi guur ln de oppositiebanken te blij ven zitten tot in 1980 weer eens ver kiezingen worden gehouden. Strauss heeft echter nog een andere be langrijke reden om dit jaar nog het premierschap van Beieren op zich te nemen. Voor het eerst in vele jaren is zijn leiderschap vooral als gevolg van zijn in het geheim voorbereide poging om met de CDU te breken in de CSU omstreden. Velen hebben liever dat hij in Bonn blijft, dan dat hij naar Munchen komt. Als volgend jaar deelstaatverkiezingen worden gehouden zijn de kansen van Strauss misschien verkeken. Vandaar dat Strauss met de huidige premier. Alfons Goppel, is gaan pra ten of deze bereid is, in de loop van dit jaar de leiding aan hem over te dragen. Goppel, die enkele jaren ge leden verklaarde tot 1978 te zullen aanblijven, heeft nog niet toegege ven. Maar als Strauss er op staat, het premierschap over te nemen, moet Goppel na verloop van tijd wel door de knieën gaan. Hij zal dan ook wel uiterlijk aan het eind van dit jaar, als hij 15 jaar premier is. plaatsmaken voor Strauss. Tenzij deze van me ning verandert, bijvoorbeeld omdat hij zijn parlementaire on schendbaarheid verliest als hij de Bondsdag verlaat en nog geen lid van de Landdag in München is en het onderzoek naar een Westduitse Lockheed-affaire een voor hem on gunstige wending zou nemen. Op lange termijn Aangenomen dat Strauss niettemin naar Nünchen gaat. dan is het de vraag, of zijn optreden in de Bondsraad meer effect zal sorteren dan dat in de Bondsdag De chris tendemocraten hebben in de Bondsraad wel een flinke meerder heid, maar Strauss kan daar niet vrijelijk over beschikken om de Bondsraad als dwarsligger tegen het beleid van de coalitie van SPD en FDP te gebruiken. Zo kan hij niet zonder meer rekenen op de steun van de geestverwante premiers van de deelstaten Nedersaksen, Saar land en Sleeswijk-Holstein. Ook het feit dah Strauss als premier van Beieren en lid van de Bondsraad meer in het buitenland van zich kan doen horen (en zien), zal niets aan de ontwikkelingen in Bonn veran deren. Moeilijkheden kan Strauss pas wer kelijk veroorzaken, als de Beierse LAddagverkiezingen van volgend jaar achter de rug zijn en hij de sterke positie van de CSU heeft kun nen handhaven. De poging van Strauss om de banden met de CDU te verbreken en aan te sturen op het uitbreiden van de activiteiten van de Bierse CSU tot de gehele Bondsrepubliek, was tot mislukken gedoemd omdat de CDU dreigde om ook in Beioeren te gaan optreden Na de verkiezingen voor de Landdag in Munchen liggen voor Strauss de zaken gunstiger Hij kan ook dan niet aansturen op een breuk tussen de fracties van CDU en CSU in de Bondsdag. Maar wel kan hij van München uit met grote voortvarend heid werken aan de vorming van „vierde partijen" als concurrenten van de CDU. Een van de eerste slachtoffers van een dergelijk streven kan Kurt Bie- denkopf worden, de man die na vier- jaar is af getreden als secretaris generaal van de CDU en als zodanig waarschijnlijk wordt vervangen door de veel minder briljante Hein- rich Geissler, een vroegere mede werker van Helmut Kohl, toen deze nog premier van Rijnland-Palts was. Biedenkopf zag het niet meer zo zitten als secretaris-generaal van een partij die nog vier jaar oppositie voor zich heeft. Blijkbaar slaah hij de overlevingskansen van oppositie leider Helmut Kohl ook niet hoog aan. Aangenomen wordt zelfs dat Biedenkopf gaat proberen, zich in een positie te manoeuvreren, die hem in staat stelt zelf in 1980 de christen-democratische kanseliers kandidaat te worden. Grootse plannen Biedenkopf wil nu proberen de lei ding te veroveren in de CDU van de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Ver volgens wil hij de coalitie van SPD en FDP in deze deelstaat een neder laag toebrengen bij de over drie jaar te houden verkiezingen voor de Landdag. Als premier van de be langrijke deelstaat Noordijn- Westfalen zou Biedenkopf een be langrijke gegadigde zijn voor de kanselierskandidatuur, die de CDU dan heeft weg te geven. De kans. dat Biedenkopf premier wordt, is echter Klein, als Strauss bij bedoelde Landdagverkiezingen een „Vierde partij" laat meedoen. Mocht Bie denkopf desondanks premier wor den. dan heeft hik voor de kanse liers-kandidatuur de steun van de CSU (van Strauss) nodig Strauss, die zelf niet meer op de kanseliers-kandidatuur durft ho pen. heeft voor 1980 al een kandi daat bij de hand Alfred Dregger. een man die heel dicht bij de politie ke ideeën van Strauss staat en die in de komende jaren premier van de deelstaat Hessen hoopt te worden waar SPD en FDP nu nog een kleine meerderheid hebben. Intussen zit Helmut Kohl, de ex-premier van Rijnland-Palts met het levensgrote probleem, hoe hij zich redt als oppo sitieleider in de Bondsdag een taak. die hem niet lijkt te liggen terwijl anderen zich opmaken om hun positie binnen de partij tegen 1980 zo sterk mogelijk te maken door Nico Kussendrager De Franse volkenkundige Fran- goLse Claustre is na Jarenlange gevangenschap ln Tsjaad einde lijk vrij. En dat meer ondanks de Franse regering, dan dankzij. Voortdurend heeft de Franse re gering zich op de ontwikkelingen in dit midden-Afrikaanse land verkeken. Dat begon al toen in Tsjaad nog de regering van Ngartha Tombalbaye aan de macht was. Tombalbaye kwam uit het zuiden van Tsjaad en be hoorde tot de daar overheersende Sara-stam. In het zuiden van Tsjaad en behoorde tot de daar overheersende Sara-stam. In het zuiden van Tsjaad wonen vooral christenen en anlmisten (aanhan gers van natuurgodsdiensten), in het noorden voornamelijk isla mieten. Tombalbaye bevoordeel de stelselmatig zijn eigen Sara- stam. Daaruit kwamen bijvoor beeld de ambtenaren die zich in andere delen van het gebied ge droegen als bezetters ln veroverd gebied. Toen ln 1972 ln Tsjaad, evenals ln de andere Sahellanden. hongersnood heerste, ging het voedsel naar de president zelf en zijn corruptie vriendenkring, wat felle kritiek uitlokte. In een po ging meer steun te krijgen, begon Tombalbaye aan een meedogen loze Afrikanlsering. Alle namen werden verafrikaanst". Tombal baye veranderde zijn eigen voor naam Frangols in Ngartha; de hoofdstad Fort Lamy heette voortaan Ndjamen. In plaats van meer steun kreeg Tombalbaye Juist meer verzet, en een staatsgreep ln 1975 tegen zijn regering kwam dan ook niet onverwacht. De nieuwe en huidi ge president Felix Malloem was een van de vele gevangenen waar van de tegenstanders van Tom balbaye de vrijlating hadden geëist. Hij zei vlak na de coup dat er geen reden was de strijd tegen de opstandelingen in het noorden van het land voort te zetten. „On ze medeburgers ln het noorden van het land hebben zich op de zelfde manier als wij verzet tegen een onmenselijk systeem" (dat van Tombalbaye). Ingenomen Het bevrijdingsfront in het noord en (Frolinat) was ingenomen met de staatsgreep van Maloem. De hoop werd uitgesproken dat ein delijk een einde zou komen aan de discriminatie tussen noord en zuid in Tsjaad. Het front stond toen nog onder leiding van Abba Siddik, die in een grijs verleden nog met Tombvalbaye voor de onafhankelijkheid van Tsjaad had gevochten. Daarna scheidden zich hun we gen: Tombalbaye bekommerde zich meer om de belangen van zijn eigen kliek, terwijl Siddik een „socialistisch Tsjaad" wüde vesti gen. Hij richtte het bevrijdings front Frolinat op. Frankrijk stuurde aan het eind van de jaren zestig zo'n acht duizend militai ren naar Tsjaad die Frolinat zwa re verliezen toebrachten. Maar toen de positie van Tombalbaye door de binnenlandse kritiek on houdbaar werd. liet Frankrijk hem als een baksteen vallen. Het gaf steun aan de staatsgreep van Malloem in de veronderstelling dat hij de Franse belangen ln dit deel van Afrika wel veüig zou stellen. Dat werd ondermeer door de gij zeling van Franc.olse Claustre doorkruist. Zij werd eind april 1974 ontvoerd door opstandelin gen. die zich van Frolinat hadden afgescheiden Zij stonden onder leiding van Hissein Habre. die in ruil voor de vrijlating van me vrouw Calstre nieuw wapentuig van Frankrijk eiste. Na de ontvoe ring deden de wildste geruchten de ronde: FTangotse Claustre zou een spionne zijn van de Franse regering, net ais haar man Fran cois. Hij was zeker één keer in Europa (en naar wordt gezegd meerdere keren) om wapens te kopen voor de opstandelingen maar werd later ook door hen gevangen gezet. Voorts zetten de opstandelingen een Westduitse arts en zijn vrouw en de Franse ambtenaar Marc Com be vaat Arts en echtgenote kwamen op vrije voeten radat losgeld was betaald door de Westduitse rege- •ring. Combe ontvluchtte in de zo mer van 1975 via Libië. Daarna kwamen er steeds meer aanwijzingen dat hij in ieder ge val voor de Franse inlichtingen dienst had gewerkt en contacten had moeten leggen met de opstandelingen ln het noorden van Tsjaad. Dat moest gebeuren in het diepste geheim omdat Frankrijk de regering van Tsjaad niet tegen zich in het harnas wilde jagen. Maar ondertussen wilde Parijs wel een betere ver standhouding met het beVrij- dingsfront Frolinat, ook al omdat in het noorden van Tsjaad olie is gevonden en de Fransen kenne lijk meer vertrouwen gekregen hadden in de opstandelingen dan in de Tsjadische regering. Toen de Franse rol duidelijk begon te worden stuurde persident Mal loem de Franse troepen het land uit en verbrak de samenwerking. Overstag In de loop van 1975 ging Parijs deels voor de eisen van de Tsja dische opstandelingen overstag. Er belandde voor enkele miljoe nen aan goederen en contanten ln de woestijn. Wapens zouden ook zijn gestuurd, maar kwamen in ieder geval nooit aan. Toch is dat uiteindelijk niet de reden geweest voor de vrijlating van mevrouw Claustre en echtgenoot. De vrijheid dankt het echtpaar aan de Libische presi dent Moammer Khaddaffi. die de opstandelingen steunt: daaraan zijn Libische aanspraken op het noordelijk deel van Tsjaad, de olie in dat deel van Afrika en ruzie tussen de standelingen niet vreemd aan. Khaddaffi probeert uit de vrijlating de grootste moge lijke publiciteit te halen. Gistern gaven mevrouw Claustre en haar man hun eerste persconferentie in de Libische hoofdstad Tripoli. Francoise stak de loftrompet op de Libische president, zonder wie, zei ze. zij nog steeds gevangen zou hebben gezeten. Op het gebrek aan inzet van Parijs wilde de ont- overde vrouw alleen maar zeggen „die vraag moet in Parijs be antwoord worden." MOSKOU (AFPi Een functiona ris van het ministerie van binnen landse zaken van de Sowjet-Unie heeft gisteren verklaard dat een geesteszieke man op het Rode Plein in Moskou geprobeerd heeft zijn kle ren in brand te steken Doordat er onmiddellijk hulp kwam opdagen liep de man alleen een brandwond op. De man is naar een psychia trische kliniek gebracht, aldus de functionaris. Eerder op de dag meldden twee Zweedse sportjournalisten dat zij gezien hadden hoe afgelopen maan dag een man van een jaar of veertig zich van het leven probeerde te be roven door zich met benzine te over gieten en daarna in brand te steken Toegesnelde voorbijgangers konden de man niet meer redden, aldus de journalisten. Aanvankelijk wilde de Sowjet auto riteiten de zelfverbranding niet be vestigen. De Moskouse politie deel de mee dat er geen zelfverbranding had plaats gevonden Volgens de Zweedse journalisten had de man die zich in brand stak geen woord gezegd. Er zijn geen directe aanwijzingen dat het hier om een politieke zelfmoord gaat De vice-president heeft tijdens zijn besprekingen met Foekoeda over de economische problemen in de we reld benadrukt dat de „drie grote motoren van de wereldeconomie" de V.8., Japan en de Duitse Bondsrepubliek nauwer moeten samenwerken om hun plannen voor economische herstel te coördineren Mondale heeft de bezorgdheid van de Amerikaanse regering over on dermeer de uitvoer van Japanse staal- en electronische producten naar voren gebracht, evenals over de Japanse invoerbeperkingen van Amerikaanse citrusvruchten LONDEN (AFP) Het Britse minis terie van buitenlandse zaken heeft een mededeling uit Kampala (Oe ganda) ontvangen waarin wordt ge zegd dat het vermiste vliegtuig van president Idi Amin in het zuiden van Soedan is teruggevonden, ongeveer 18 kilometer van de grens met Oeganda. TOKIO (AP. Reuter) De Ameri kaanse vice-president Walter Mon dale heeft zijn tiendaagse rondreis langs zes landen in West-Europa en Azië afgesloten Voor hij uit de Ja panse hoofdstad Tokio vertrok gaf hij premier Takeo Foekoeda van Japan de verzekering dat de te rugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Zuld-Korea de veiligheid in Zuidoost Azië niet zal aantasten Op een persconferentie verklaarde Mondale dat het bondgenootschap tussen Japan en de Verenigde Sta ten centraal blijft staan ln het Ame rikaanse buitenlandse beleid ten aanzien van Azië. Mondale zei Foe koeda beloofd te hebben dat de Amerikaanse troepen alleen na „grondig beraad en in hechte sa menwerking" met de regeringen van Zuid-Korea en Japan zullen worden teruggetrokken Er is nog geen tijdschema voor een terugtrekking vastgesteld, aldus Mondale

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7