Den Uyl twijfelt over bezuiniging iM hooge burch RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN Trouw vrije universiteit afdelingshoofd dehalderho Ks/ nederlandse hervormde kerk Sociale voorzieningen Personeel Gevato wil geen overleg BLOEMENDAAL docent(e) maatschappelijke gezondheidszorg psycholoog wetenschappelijk ambtenaar (m/v) GEMEENTE SOEST GEMEENTESECRETARIS ALGEMEEN DIRECTEUR adjunkt-direkteur/ekonoom HÜb hoofd van de afdeling (m/vr) ZATERDAG 29 JANUARI 1977 TROUW/KWARTET r Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Het wordt erg onwaarschijnlijk of enkele be zuinigingen in de sociale voor zieningen nog op 1 april zullen ingaan. Het betreft de verla ging van WAO-uitkeringen tot maximaal 75 (nu nog 80) pro cent van het laatst verdiende loon, lagere sociale uitkeringen voor niet-kostwinners. en af schaffing van de kinderaftrek. Het kabinet studeert nog op de eerste twee bezuinigingen. Wets ontwerpen zijn nog steeds niet inge diend. Premier Den Uyl gal gisteren op zijn wekelijkse persconferentie toe dat de tijd tot 1 april nu wel erg kort wordt Hij benadrukte echter ook dat het effect van de bezuinigin gen niet moet worden gemeten aan hun opbrengst voor het Jaar 1977. Het gaat om een beleid voor de lan gere termijn, aldus Den Uyl. De bezuinigingen inzake WAO en kostwinners liggen vooral de linkse partijen zwaar op de maag. Daar is nu de nieuwe meevaller bij de sociale fondsen bijgekomen. (Zonder pre mieverlagingen zouden de fondsen aan het eind van het Jaar bijna 1600 miljoen gulden meer bevatten dan nodig is». De FNV heeft al gezegd dat de twee omstreden bezuinigingen nu achterwege kunnen blijven. Loonconflict Minister Boersma (sociale zaken) heeft echter de Tweede Kamer offici éél meegedeeld dat vanwege de mee valler de sociale premies „uiterlijk 1 Januari 1978" wat kunnen worden verlaagd. Een verlaging per l Juli wordt echter ook mogelijk geacht. Zo'n verlaging zou dan een rol kun nen spelen in het loonconflict rond de prijscompensatie. Met name de FNV heeft echter het gebruik van de meevaller voor dit doel (premieverlaging) van de hand gewezen. De werkgevers voelen er wel voor. Vanwege de negatieve houding vanuit het grootste deel van de vakbeweging heeft de mee valler tot nu toe echter nog geen invloed gehad op het loonconflict. Ook Den Uyl legde gisteren verband tussen de bezuinigingen en het loon conflict Hij motiveerde dit echter uitsluitend door te wijzen op het verband dat de FNV tussen deze zaken heeft gelegd. Dit kan er even wel op dulden dat het kabinet in elk geval een beslissing neemt over al of niet Indienen van de wetsontwerpen voor de WAO- en kostwinner- bezuiniging. nadat vast staat of de meevaller bij de sociale fondsen nog een positieve rol kan spelen bij op lossing van het loonconflict. Den Uyl vertelde gisteren ook dat het financieringstekort van de over heid wel eens wat mee kan yallen. Net als bij de sociale fondsen wordt namelijk ook bij de opbrengst van de loon- en inkomstenbelasting een meevaller van zeker enige honder den miljoenen guldens verwacht. Den Uyl zei dat het ministerie van financiën druk doende is een en an der uit te zoeken. UTRECHT De gekozen leden van de ondernemingsraad van het vlees- warenbedrijf Gevato hebben giste ren het verzoek van algemeen direc teur P. s. 8cJiou van Gevato- Zadelhoff, deel te nemen aan een spoedoverleg, afgewezen Een derge lijk spoedoverleg is volgens de direc teur nodig, om de ernstige liquidi teitsproblemen te bespreken, die zijn ontstaan doordat de voorraden (die door het personeel bewust zijn aangelegd, red.) in het bedrijf abnor maal groot zijn. De werknemers hebben hun direc teur geantwoord, dat het verzoek is besproken maar dat er geen gehoor aan wordt gegeven, omdat tot op heden niet is voldaan aan de eerste eis. namelijk opschorting van de melding collectief ontslag voor alle werknemers in Driebergen en Doe- tinchem. Prof. Christelijk Psych. Ziekenhuis Den Haag - Loosduinen Ten behoeve van de afdeling Opleidingen van ons ziekenhuis vragen wij per zo spoedig mogelijk een die de verzorging van de lessen maatschappelijke gezondheidszorg voor de opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige voor zijn/haar rekening neemt. Per jaar zal het aantal lesuren 75 bedragen. Voor de vervulling van deze vakature gaan onze gedachten uit naar een geneeskundige met ervaring in de maatschappelijke gezondheidszorg of een verpleegkundige die de opleiding M.G.Z. heeft gevolgd. Aanstelling zal geschieden op basis van uurloon. Belangstellenden voor deze funktie kunnen telefonisch of schriftelijk kontakl opnemen met Zr. A. van Haarlem, hoofd van de afdeling Opleidingen van ziekenhuis "8loemendaal", Monsterse- weg 93 te Den Haag. telefoon 070-254125 tst. 426. Maakjeslerk met het Christelijk Nationaal Vakverbond Utrecht. Ravcltaan I. Postbus 2475, Telefbon'030-941041 O Noteert u mij maar als öd O Graag eerst inlichtingen Naam:m/v Adres. Plaats:. In open cjiv. zonder postz. aan: CNV, Antvv.Nr. 1096, Utrecht. I Het CENTRUM voor STUDIETHERAPIE, bohorand tot d« studentenvoor zieningen van de Rijksuniversiteit Groningen, zoekt een full-time (mnl./vrl.) vee. nr. L.P. 770123 Taak: - Hulpverlening aan studenten met studiemoeililkheden. door middel van indivi duele en groepsstudietherapie. - Het leveren van een bijdrage tot theorievorming inzake studietherapie, o.a. door literatuurstudie. - Uitbouw van de studietherapeutische hulpverlening, de coaching en de consul tatie. - Het geven en mede ontwikkelen van cursussen studievaardigheid. - Het medewerken aan verschillende taken van organisatorische en bestuurlijke aard. - Het participeren in overlegsituaties met personen, diensten, instanties, in en buiten de universiteit - Het geven van mondelinge en scbrifteh|ke voorlichting, in het bijzonder over studietherapie. Vereist: - Kennis van en (werk) ervaring met individuele en/óf groepspsychotherapie, en 3 de bereidheid tot toespitsing hiervan op de studiether8pie. Ervaring m het werken met jong-volwassenen. - Wetenschappelijke, onderwijskundige, studiemethodische kennis en belang stelling. inzicht in aspecten van loopbaanbegeleiding van studenten, en aan realiteitszin gekoppelde maatschappelijke betrokkenheid - Bereidheid tot het volaen van cursussen e.d.evt. m eigen tijd - In staat tot het onderhouden van goede kontakten met personen, groeperingen en instanties van allerlei aard - in staat tot een kritische benadering van sociale en organisatorische vraagstukken. - Een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid - Initiërende kreativiteit m structurele en bestuurlijke aangelegenheden. - In staat tot zelfstandig funktioneren als ook het werken m team- en interdisciplinair verband. - Enkele jaren werkervaring. leeftqd bij voorkeur tussen 30 - 40 jaar. Dn salanenng zal geschieden overeenkomstig het rangenstelsel van wetenschap pelijk ambtenaar Betrokkene wordt aanvankelijk aangesteld voor een proeftijd van ten hoogste twee iaren. doch is bestemd voor blijvende opneming in het wetenschappelijk corps. Een psychologisch onderzoek ken deel uitmaken van de sollicitatiepro cedure. Vóór el dan niet rapport wordt uitgebracht worden de resultaten van dit onderzoek met betrokkene besproken. Informatie ovei deze functie kan verkregen worden bij het Hoofd ven het Centrum voor Studietherapie, tel. 060-116691 (bij voorkeur op maandag tussen 9.00 en 12.00 uur.) Sollicitaties, vergezeld van een studie- en loopbaanoverzicht en referenties, binnen 14 dagen te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken R.U. Groningen, Postbus 72 te Groningen, onder vermelding van het vacaturenummer. WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND amsterdam De Faculteit der Letteren vraagt ten be hoeve van de - in een opbouwfase ver kerende - studierichting Spaanse taal- en letterkunde een voor de halve werktijd. Hij/zij zal worden belast met een deel van het door de studie richting te verzorgen onderwijs en te gelegener tijd met enige beheerstaken. Vereist is een voltooide doctoraalstudie Spaanse taal- en letterkunde; de voorkeur wordt gegeven aan kandidaten met onder wijs- en vertaalervaring. Instemming met de doelstelling van de Vrije Universiteit wordt verwacht. Schriftelijke sollicitaties, met volledige gegevens, binnen 14 dagen aan de Dienst Personeelszaken. De Boelelaan 1105, postbus 7161. Amsterdam, onder vermelding van vacature nummer 435 - 337. m 1 .f;"//r\ir.S<iV>*v Burgemeester en wethouders van Soest roepen sollicitanten op voor de functie van Deze oproep wordt gedaan in verband met het plotseling overlijden van de secretaris. Soest is een gemeente met ruim 40.000 inwoners. Gegadigden dienen van academisch niveau te zijn en te beschikken over inzicht in organisatie en modern management. Salaris van f5.046. tot f6.443. bruto per maand. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Sollicitaties, met uitvoerige inlichtingen, te richten aan de burgemeester binnen twee weken na het verschijnen van dit blad, onder vermelding "persoonlijk" op de enveloppe. ERMELO Het Bestuur van Stichting Rusthuis Rehoboth. (uitg. van de Herv. Geref., Chr. Gerefen Geref. vnjgem. kerken), zoekt een voor het nieuwe en oude verzorgingstehuis. Onder verantwoordelijkheid van het Bestuur, en in samenwerking met Directie- en Stafleden, zal de taak van deze functionaris onder meer zijn; de algemene en economische leiding; de perso Deelvoorziening en -administratie; de verzorging van de dienst gebouwen; de correspondentie met de overheid. Van candidaten wordt gevraagd een positief Christelijke levensovertuiging. Salaris en pénsioen zijn geregeld in de c.a.o. en in de P.G.G.M. bepalingen. Schriftelijke soil, met inl over studie en bevoegdheden. eventuele ervaring in de verzorgende sector, adressen voor inl. (kerkelijk en maatsch.l binnen 14 dagen te zenden aan Mevr E.J.l. van Wijk-Sizoo. secresse. Fokke Kortlanglaan 1 Ermelo. Tel. 03417-3994. Ons centrum maakt deel uit van het komplex Prot. Chr. Streekzie^ kenhuis Bennekom. De medewer kers van "De Halderhof" hebben gekozen voor samenwerking in teamverband om te proberen met haar 150 bewoners en haar perso neel een prettig leef- en werkkli maat te scheppen en te behouden. "De Halderhof" is een modern ge bouw waar aan de hoogste eisen voor een adequate behandelings wijze wordt voldaan. Voor één van de 5 afdelingen zoe ken wij een in de rang van 1e verpleegkundige. Afhankelijk van opleiding en erva ring Is plaatsing en/of doorgroei naar de rang van 1e verpleegkun dige A mogelijk. Als afdelingshoofd krijgt zij/hij de direkte zorg voor 30 bewoners. De taak bestaat uit: het plannen van de werkzaamheden, het opleiden van leerling ziekenverzorgenden, overleggen in teamverband en het onderhouden van kontakten met de bewoners en hun familie. Gegadigden voor deze funktie die nen te beschikken over het diploma ziekenverpleging A of A en B en daarnaast de bereidheid te hebben zich in te zetten voor de verpleging van langdurig zieken. Wij zoeken op korte termijn kon- takt met belangstellenden van pro testants christelijke levensovertui- ging Inlichtingen worden u graag ver strekt door de verpleegkundig di- rektrice. Zr. G. A. van de Hel, tel. 08389 9101. Uw sollicitatie kunt u richten aan de afdeling personeels zaken, Edeseweg 118 te Bennekom. Prot. Chr. Centrun voor reaktivering en verpleging v, langdurig SchameSjk zieken "De Halderhof" Bennekom U HOOGE BRUCH, CHRIS TELIJK CENTRUM VOOR GEESTELIJK GEHANDI- KAPTEN TE ZWAMMER- DAM. Hooge Burch is een inrichting voor zwakzinnigenzorg, waarin met gebruikmaking van aan hedendaagse inzich ten getoetste wijzen van behandeling en verzorging, aangepaste woon- en leef ruimte wordt geboden aan 600 geestelijke gehandikapte medemensen. Er werken ongeveer550per soneelsleden. Het centrum wordt geleid door een direktie bestaande uit een algemeen direkteur en 3 adjunkt-direkteuren. De direktie werkt in teamverband samen. De algemeen direkteur draagt de eindverant woordelijkheid. De adjunkt-direkteuren geven mede vorm aan het totale beleid en brengen specifieke deskundigheid in op de ter reinen van verpleging, be handeling en ekonomischl ad mi nistra tief beheer; vanuit de direktie begeleiden zij daarnaast verschillende diensten. Door het vertrek van de huidige funktionaris is een vakature ontstaan voor de funktie van van wie de specifieke taken zullen zijn: het zichtbaar maken van de financieel-ekonomische kon- sekwenties van beleidsbeslissingen in de voorbereidings fase; bedrijfsekonomische begeleiding van de totale aktivi- teit van het centrum; het bevorderen van de efficiency, begeleiding van de technische, civiele, plantsoenen, huishoudelijke en administratieve diensten voorbereiding en opstelling van de begroting, budgetbe waking en resultaten-analyse; ontwikkeling administratieve procedures en beheerstechnieken. Voor deze funktie wordt gedacht aan iemand die een hogere administratief/ekonomische opleiding heeft gehad; met bedrijfsekonomische, administratieve en organisatorische kennis en ervaring (bekendheid met de intra-murale gezondheidszorg kan een voordeel zijn). die 35 45 jaar oud is. die een christelijke levensovertuiging heeft en van daaruit mee richting wil geven aan het instituutsbeleid. Sollicitanten moeten bereid zijn een psychologisch onderzoek te ondergaan. Nadere informaties kunnen worden gevraagd aan de heer Mr. N.J. Geleijnse, algemeen direkteur van "Hooge Burch", telefoon (01726) 19200. 'Sollicitaties te richten aan de bestuurskommissie van Hooge Burch, Spoorlaan 19 te Zwafnmerdam (post Alphen aan den Rijn). f Hooge Burch is een instituut uitgaande van de Vereniging Johannes Stichting. iWjjggp RAAD VOOR DE ZENDING Het schriftelijk contact met kerken, instellingen en personen in binnen- en buitenland plaatst ons correspondentiearchief in een belangrijke positie voor ons werk. In verband met het vertrek in de loop van 1977 van de huidige functionaris zoeken wij op korte termijn een Taakomschrijving Het leiding geven aan een kleine groep van medewerkers. Voorbereiding, codering en archivering van correspondentie, vergader- en beleidsstukken. Archiefbewaking. Eisen Een gekwalificeerde kracht met ruime ervaring in bezit van archiefdiploma (Go-B II of SoD II) en goede kennis van moderne talen Goede contactuele eigenschappen. Een ruime inwerkperiode kan worden geboden hetgeen gezien de te vervullen taak noodzakelijk is. Afhankelijk van ervaring en opleiding zal salariëring plaatsvinden volgens de kerkelijke salarisregeling. Zij die belangstelling voor deze functie hebben worden verzocht hun sollicitatie te richten aan de Secretaris administratie Raad voor de Zending. Leidsestraatweg 11. Oegstgeest Tel. 071-152940

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 22