CDA Commissaris De Gooijer naar Thailand voor bestrijding van heroïne Vrijwel geen kans op Oostduitse vergoeding voor nazi-slachtoffers General Electric mag tot 1 juni afval lozen Koop nut Nieuwe,Uitgebreide Handwerken. J Dan zult u 'ns wat beleven J1 r „Vooral werk achter een bureau" Kroon moet zich uitspreken FAMILIEBERICHTEN J ril Handwerken. Enige blad dat van alles hoe laat zien. ;t Trouwj CONGRESTHEMA: „ARBEID". Trouw" WOENSDAG 26 JANUARI 1977 Van onze Haagse redactie DEN HAAO - Rijkspolitie commissaris O F. de Gooijer (33) vertrekt (waarschijnlijk be gin maart) naar Thailand om daar als Nederlandse con tactman te dienen bij de be strijding van de heroïnehandel. Hij zal in Bangkok aan de Ne derlandse ambassade worden toegevoegd en een diplomatie ke rang krijgen. Hoe lang De Gooijer in Thailand zal blijven is nog niet bekend. De Gooijer werkt sinds enkele Jaren bij de dienst centrale recherche in formatie in Den Haag. in het bijzon der belast met de leiding van de zogenaamde vuurwapencentrale. Daarvoor werkte hij bij de Amster damse gemeentepolitie. Commissaris De Oooijer verwacht dat zijn taak in Bangkok (dat hij het huidige centrum van heroïnehandel in de wereld noemt) vooral „re cherche-technisch zal zijn van ach ter het bureau. Ik ga me niet als een held uit een TV-serie door de sloppen van Bangkok begeven op zoek naar heroïnehandelaars," aldus de rijkspolitieman. Commissaris De Gooijer wil zo snel mogelijk contact maken met de Thaise politie en de andere buiten landse vertegenwoordigers van drug teams, zoals de Engelse en Ameri- Gezamenlijk kunnen we wellicht een heel eind komen. Daarbij komt dat de bestrijding van de handel in hard drugs een internationale zaak is Natuurlijk ga ik in eerste instan tie om Nederland eerder te vrijwaren van binnengesmokkelde drugs. Commissaris De Gooijer maar uiteindelijk is het de bedoeling hard drugs in het geheel uit te bannen". Commissaris De Gooijer krijgt de status van diplomaat om zich beter te kunnen bewegen in Bangkok. „Als politieman moet ik me voortdurend legitimeren, wat voor mijn werk nou niet bevorderlijk is", zegt hij. Welke rang hij krijgt, is nog niet bekend. Hoewel de heer De Gooijer ge trouwd en twee kinderen van 2 en 5 jaar in Bangkok gestationeerd zal worden, gaat hij ook naar andere plaatsen en landen waar mogelijk heroïne verscheept wordt, zoals Hongkong en Singapore. Van een verslaggever DEN HAAG De kans dat Nederlandse slachtoffers van de nazi's mensen die vanwe ge ras of geloof zijn vervolgd ook van Oost-Duitsland „Wie- dergutmachung" (schade loosstelling) zullen ontvangen lijkt vrij klein. De Oostduitse minister Oskar Fischer zei woensdag, aan het eind van zijn bezoek aan Nederland, dat deze kwestie voor de DDR „is afgedaan". Na de oorlog zijn twee „kringen" gevormd: de Sowjet-Unle. Polen, en tot op zekere hoogte ook Tsjechoslo- wakije. zouden hun aanspraken ver wezenlijken in de oostelijke bezet tingszone, de westelijke mogendhe den in de westelijke bezettingszones. „Wij hebben aan onze verplichtingen voldaan", merkte minister Fischer op In Den Haag had men opgemerkt, dat de Oostduitse vereniging van anti-fascistische verzetsstrijders kort geleden een miljoen dollar be schikbaar stelde voor Amerikaanse Van een onzer verslaggevers DEN HAAO De Raad van State heeft gisteren bepaald dat het chemisch bedrijf Gene ral Electric Plastics in Bergen op Zoom tot uiterlijk 1 juni gedeeltelijk gezuiverd afvalwa ter op de Oosterschelde mag lozen. Voor die tijd moet de kroon zich hebben uitgesproken over het be roep dat een aantal milieu organisaties en driehonderd inwo ners van Bergen op Zoom hebben aangetekend tegen de vorig jaar april door minister Westerterp van verkeer en waterstaat verleende lo zingsvergunning. Controle De Raad van State heeft verder be paald dat bij de lozing van het afval water. dat naast keukenzout ook fe nolmcthyleenchlorldw bevat, de voorwaarden stipt in acht moeten worden genomen. Verder moet de directie Zeeland van Rijkswa terstaat in de beginfase van de lozing dagelijks controle houden op de ap paratuur en de aan de vergunning verbonden voorschriften. Doordat tegen de vorig Jaar apnl verleende vergunning, die tot 1 janu ari 1978 van kracht is. beroep werd aangetekend, werd de werking van de vergunning opgeschort In de cember echter bepaalde minister Westerterp dat de vergunning met directe ingang in werking kon tre den. Daarop werd door milieu organisaties aan de afdeling recht spraak van de Raad van State ge- overlevenden van de vernietigings kampen. Toen Nederland en de DDR in 1973 diplomatieke betrekkingen aanknoopten, werd overeen geko men dat Nederland, wat betreït openstaande vermogensrechtelijke en financiële kwesties, niet minder gunstig zou worden behandeld dan andere landen. In Oostduitse regeringskringen meent men dat het standpunt van de DDR wat betreft „wiedergutma- chung" wel te onderscheiden van schadevergoeding voor genationali seerd Nederlands bezit juridisch onaantastbaar is. Nederland stelt daarentegen, dat de publieke opinie er nooit begrip voor zou kunnen opbrengen dat bedrijven die over miljoenen beschikken wel een of an dere vorm van schadevergoeding zouden ontvangen, en overlevenden van de vernietigingskampen niet. De onderhandelingen over compen satie voor genationaliseerd bezit Nederland heeft claims ingediend tot een bedrag van ca 340 miljoen gulden zullen in mei worden her vat. zo deelde minister Fischer mee. Minister Fischer noemde het bezoek aan ons land „nodig en nuttig". vraagd de beschikking van decem ber ongedaan te maken De stichting natuur en milieu, één van de organisaties die in beroep is gegaan, is niet ongelukkig met de uitspraak van de Raad van State, omdat nu op korte termijn de Kroon zich moet uitspreken over het vorig jaar ingestelde beroep. Indien dat niet mogelijk is. vervalt de toestemming tot lozing. Tot nu toe blijven de beroepen tegen lo zingsvergunningen, die worden ver leend volgens de wet verontreiniging oppervlaktewater, lang in de ambte lijke molen. Een voorbeeld ls het beroep tegen vergunning tot lozing van koelwater door Shell Moerdijk op het Hollandsch Diep. dat in 1973 werd verleend en direct in werking trad. Ondanks alle wettelijke termijnen is de zaak eerst vorig jaar door de com missie waterverontreiniging van de raad van de Waterstaat behandeld De Raad van de Waterstaat brengt advies uit aan de Raad van State, die vervolgens advies uitbrengt aan de Kroon. Het advies van de Raad van State wordt vrijwel altijd overge nomen. Vier maanden Het beroep tegen de vergunning van General Electric moet nu in vier maanden worden afgehandeld Hier door is de vrees weggenomen dat de zaak zo lang zou worden opgehou den. dat de uitspraak pas zou volgen wanneer de vergunning al verlopen zou zijn, na 1 januari 1978 Door de trage behandeling zijn er nauwelijks uitspraken over kroonberoepn in het kader van de wet verontreiniging oppervlaktewater kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. GEBOREN: HERMIJNE FREDERIKA CATHA- RINA dochter van Kees en Annelies Speelman- Segaar zusje van Evelien en Geertje Heemstede, 23 januari 1977 Crayenestersingel 39 In zekerheid des geloofs is van ons heengegaan mijn lieve man, onze va der en grootvader en on ze broer Cornells Pieter van Dam op de leeftijd van 74 jaar. Durban: Katy van Dam-Tip kinderen en kleinkinderen Alphen a.d. Rijn: Fam. van Dam Westzaan: Fam. Tip Durban (Z.A.), 25 januari 1977 102 Treviflats 284 Windermere Rd. 4001. In het huis mijns Vaders zijn vele woningen Joh. 14: 1 2. Eén dezer dagen ontvingen wij uit Corrimal (Aus tralië) het droevige bericht, dat op 14 januari 1977 onverwachts is overleden onze zeer geliefde Broer, Zwager, Oom en Neef. de Heer Dirk van Opstal echtgenoot van Jo Molenaar op de leeftijd van 65 jaar. Uit aller naam: Fam. Van Opstal Fam. Molenaar Rhoon, 26 jan. 1977. „Heer, door Uw zoon mag 'k leven 'k kan genieten, ja U danken 'k ben gered, nu koningskind met U op de troon, mag ik heerser zijn tot alles is iolmaakt geen vijand meer ik triomfeer voor eeuwig Heer!" Zo zong zij met ons „Psalm 8". In de wetenschap dat zij nu triomfeert geven wij kennis van het plotselinge overlijden van ons koorlid en onze soliste Grietha Pepping Dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, bidden wij God om kracht, in het bijzonder voor haar familie. „Merriment of the Gospel" Emmen, 24 januari 1977. Wij zullen naar zijn land geleid door leven tot in eeuwigheid en zingen bij zijn wederkeer een nieuw gezang voor God de Heer Gezang 225 5 Geheel onverwachts is naar zijn hemelse Vader van ons heengegaan onze lieve zorgzame man. vader en grootvader Gerrit Cornells Kleimeer op de leeftijd van 71 jaar. Noord-Scharwoude: F. Kleimeer-Witteveen Schermerhorn: A. Mantel-Kleimeer W. J. Mantel Etten-Leur: S. Jong-KIeimeer S. Jong Heerhugowaard: J. Kleimeer N. Kleimeer-v. Vuuren J. Kleimeer J. Kleimeer-Brouwer en kleinkinderen Noord-Scharwoude. 26 januari 1977. Amalia van Solmsstraat 29. Gelegenheid tot condoleantiebezock vrijdag 28 januari a.s. van 19.30-20.30 uur in de Ontmoetings- kerk, Kerklaan te Noord-Scharwoude. Zaterdag 29 januari a.s. zal er om 14.30 uur een rouwdienst zijn in de Ontmoetingskerk. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Noord- Scharwoude. Heden nam God tot Zich mijn lieve schoondoch ter, onze schoonzuster en tante Johanna Helena Roodhart Amsterdam, 23 januari 1977 Amsterdam: J. Roodhart-de Vries Middenmeer: C. J. G. Blankvoort-Roodhart J. Blankvoort Amsterdam: P. W. Heidenrijk-Roodhart M. J. Heidenrijk Halfweg: H M. N. Roodhart G. B. Roodhart-van Asperen Amsterdam: J. V. Roodhart E. Roodhart-Klanken Amsterdam: H. G. Roodhart A. Roodhart-Nultenboek Nieuwe Niedorp: G. M. Molin-Roodhart S. H. Molin Amsterdam: C. H. Roodhart C. J. Roodhart-Slemmer Amstelveen: F. J Roodhart W M. Roodhart-Klomp Neven en Nichten Handwerken februari is vernieuwd, uitgebreid, verbeterd. Mécr pagina's, méér ideeën, meer mode voor de kinderen, meer kleur in uw interieur, méér borduren, méér haken, méér breien, méér van alles! Allemaal even duidelijk voorgedaan en uitgelegd. Da's Handwerken uit 't huis van Margriet! Deze maand beleeft u o.a.: Marleen Bos uit Voorburg. Moeder, lerares, illustratrice en ontwerpster. Maakt op een klein wecfraam prachtige werkstukken met heel eenvoudig, goed koop materiaal. Doet u precies voor hoe u dat óók kunt. Stoere jongenstruien. Kleur in uw interieur. Folklorf-mi voor tieners. De unieke kijk-of-t- klopt-patronen voor haak- en brciwerkJTl En nog véél, véél meer. etb Koop dit nieuwe nummer vsn ev Handwerken en verbaas u. Over de 1100 gezelligheid, de verscheidenheid, de duidelijkheid. Nu overal te koop. inni mm rd ïaal ets ndr ried rlaa dsta Met droefheid geven wij u kennis, dat heden na een langdurig en moedig gëdragen lijden van ons is heengegaan mijn lieve Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder, onze beminde Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Sakina Martine Meijering echtgenote van P. van der Ende op de leeftijd van 52 jaar. P. van der Ende Margreet Magdaleen Hette Antje en verdere familie Poortugaal, 26 januari 1977 Lange Zantelweg 13 Liever geen bezoek aan huis. De rouwdienst, geleid door de Wel eerwaarde Heer Drs. G. H. Cohen Stuart, zal D.V. worden gehouden zaterdag 29 januari a.s. om 10.15 uur in de Nederlands Hervormde Kerk, Groene Kruisweg-Kerkstraat, waar na de teraardebestelling zal plaats vinden op de algemene begraafplaats te Poortugaal omstreeks 10.40 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 9.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestelling in de aula van de begraafplaats. Heden is van ons heengegaan in de hope des eeuwigen levens onze lieve Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Ineke echtgenote van P. van der Ende in de leeftijd van 52 jaar. T. H. Meijering A. Meijering-Wiepkema H. J. Noordenbos-Meijering M. Noordenbos A. C. v. d. Bank-Meijering J. H. v. d. Bank nichten en neven Katwijk aan Zee, 26 januari 1977. Bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons en voor velen is geweest, delen wij u mede dat God op Zijn tijd na een moedig gedragen ziekte tot Zich heeft genomen mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader en opa Hendrik de Rooij op de leeftijd van 74 jaar. Psalm 108:1 Mijn hart o Hemel majesteit is tot Uw dienst en lof bereid. R. de Rooij-Plooij Henk en Elly Geertje en Henk Hilly en Joop Corrie en Jan Harm Kees en Nel Rudy en Rita en kleinkinderen. Westbroek, 25 januari 1977 Dr. Welfferweg 12. Geen bloemen Geen toespraken De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 29 januari a.s. op de algemene be graafplaats te Westbroek om 13.30 uur. Vooraf een rouwdienst in gebouw Rehoboth om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren van 19.30 tot 21.00 uur. „Ik kan gaan slapen zonder zorgen Want slapend kom ik bij U thuis Alleen bij U ben ik geborgen, Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis!" Ps. 4 3 Heden is in volle vrede van ons heengegaan naar zijn Heiland, mijn lieve Man, onze zorgzame Va der, Schoonvader en Opa Johannes Rijzinga echtgenoot van L. van der Vaart op de leeftijd van 78 jaar. L. Rijzinga-van der Vaart I. J. Moerman-Rijzinga J. Moerman H. Rijzinga D. E. Rijzinga-Kwaak G. J. Rijzinga J. N. Rijzinga A. M. Rijzinga-Heuvingh en kleinkinderen Rotterdam, 26 januari 1977, Dennendaal 41. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Zuider ziekenhuis, ingang Groeneveld 15 te Rotterdam. Bezoek: vrijdag van 19.30-20.00 uur, tevens gele genheid tot condoleren. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 31 januari a.s. in de aula van het Zuider ziekenhuis om 11.15 uur, waarna de teraardebestelling in het familiegraf zal plaatsvinden op de Zuider be graafplaats aan de Slinge 50 te Rotterdam circa 12.00 uur. Hij zal, zelfs bij het naad'ren van de dood, volkomen uitkomst geven. Met droefheid geven wij u kennis van het heen gaan van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma Cornelia Barendregt-Boender op de leeftijd van bijna 74 jaar. Rotterdam P. Barendregt Poortugaal B. Nauta-Barendregt J. Nauta Oss L. Schakelaar-Barendregt M. E. Schakelaar Beekbergen A. Barendregt A. Barendregt-de Bondt kleinkinderen en achterkleinkind Rotterdam, 25 januari 1977. Slotsedijk 185. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden zater dag 29 januari a.s. om 12.45 uur in de Gerefor meerde kerk, Emmastraat 9 te Poortugaal, waar na de teraardebestelling zal plaats vinden op de algemene begraafplaats te Rhoon omstreeks 2.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de rouwdienst in „de Haven" (naast de kerk). Izoe n hi ig b ;t oi heat effei Méér dan tndt een miljoen teze|fr*' zienuwaanbiedit ax Wit Vooralle de inlichtingen: MUI Telefoon nei 020-913456 irtg tst.794,783eh75f*d Elke zaterdag Het presenteert: Zaterdag 29 januari 1977 in Het Tehuis, Lutkenieuwstr. 13, Gronin gen. Aanvang half 2. Sprekers: Staatssekr. Th. Hazekamp (Ec. Zkn) en CNV-deskundige 0. H. Grasman. elke CDA'er is welkom - entree 1.50 Sekr. CDA Groningen: Postbus 1231. telf. pagina's v vakaturesv onderwijzem verplegen^ zen VERZORGENC" EN HOGER g PERSONEEL'»' lei ..EN DE RUBRIEK WELZiJNSEC VORMINGSWEI D< Voorélle lm inlichtirigerl: on Telefoon 020-913456 W(' tst. 794,783 én 75 «e Elke zaterdag lm pagina's vol vakaturesvoOh' onderwijzen'* si verplegend*^ 0 wl VERZORGEND, en hoger" personeelhj ..en derubrieri' welzijnsem" vormingswe"' G< bc

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10