LO wil gesprek et Jordanië Terugkeer Teng is bijna rond Denen vervroegd naar de stembus ishmidt schuift problemen voor zich uit Smith antwoordt vandaag op de Britse voorstellen Vice-president VS begint wereldreis r reden tegen J nengde scholen ir Zuid-Afrika Mensenrechten op Cyprus door Turkije met voeten getreden Dissidenten in Tsjechoslowakije blijven actief Na demonstraties: Spanningen tussen Moskou en Cairo Westduits regeringsprogram nog altijd niet klaar JAG 24 JANUARI 1977 BUITENLAND TROUW/KWARTET 5 ASCUS (AFP, Reuter) De Palestijnse Bevrijdingsbewe- (PLO) heeft het afgelopen weekeinde besloten zijn betrek met Jordanië ter discussie te stellen in een nieuwe ipg met koning Hoessein. iluit werd genomen tijdens ;enkomst van het 42 leden centrale comité van de PLO ^(gelopen weekeinde in de Sy- hoofdstad. Khaled al Fa- voorzitter van de Palestijnse ale Raad. een soort Palestijns ent in ballingschap, verklaar- besloten was met Hoessein te iraten op bafeis van de resolu- n de Arabische topconferentie ibat in 1974. Ondanks het aan- ijke verzet van Jordanië werd conferentie de PLO als enige vertegenwoordiger van het jnse volk erkend ?m was verleden week samen en aantal andere vooraan- e Palestijnse leiders, waaron- »ni al Hassan. Zuheir Mochsen oe Meizer in Amman geweest besprekingen met Hoessein en t vertegenwoordigers van de inse regering. Het Centrale co- an de PLO keurde de bespre- goed en gaf het groene licht e voortzetting van de bespre- i op basis van het verslag van - em. de preciese onderwerpen van aloog tussen Jordanië en de vilde Fachoem zich gisteren tlaten. Er zal echter zeker wel e relaties tussen een in de door sinds 1967 bezette gebieden te :n Palestijnse staat en Jorda- orden onderhandeld. Ook de anse rol bij de vredesconferen- in Genève zal aan de orde >p deze bijeenkomst van het ile comité werd nog geen da- n astgesteld voor het bijeenroe- u an het Palestijnse Nationale es. Dit congres zal uiteindelijk matigde koers van de PLO. n ijk het streven naar de stich- k an een Palestijnse staat naast aat Israël, in plaats van als ïging van Israël moeten goed- h. Tegen deze koers verzetten e llestijnse organisaties zich die it i kNNESBURG (Reuter. AP) ffrikaanse regeringsfunctiona- i hebben gedreigd ouders ge te vervolgen die hun kin- i onderwijs laten volgen op oor- ïkelijk voor blanke kinderen ?mde Rooms-Katholieke scho- jraar nu ook niet-blanke kinde- fcorden toegelaten. had de overheid al ge huwd dat zij de betrokken wijsinstellingen zal laten slui- die in strijd met het heidsbeleid van de regering ze- 00 kinderen van zwarte, kleur- 1- en aziatische gezinnen heb- oegelaten. Van de zijde van het nciaal bestuur van de provincie en Transvaal werd eekeind meegedeeld, dat men esloten was de ontwikkeling multi-raciale scholen een halt roepen. Ouders die weigerden kinderen van de genoemde en te halen, zouden terecht en staan omdat zij hun kinde- mderwijs laten volgen op een rkende school. Vandaag gaan cteurs controleren of de scho- ch aan de richtlijnen houden, selijke functionarissen onder et onderwijs aan blanken res- irt. hebben laten weten dat 'ogen wordt de vergunning van lolen die in overtreding zijn, in fckken. tot het Palestijnse Afwijzingsfront behoren. Dit front wil noch iets van een compromis met Israël noch iets van contacten met de Palestijnse aartsvijand Hoessein weten. Fa choem liet doorschemeren dat de PLO in eerste instantie het dialoog met het Afwijzingsfront wil voortzet ten, voor een datum voor het natio nale congres wordt geprikt. LONDEN (UPI, Reuter) Het Brit se zondagsblad Sunday Tiroes heeft gisteren details onthuld van een ge heim rapport van de Europese Raad over de systematische schending van de mensenrechten in Cyprus door Turkije. Het rapport dat door de com missie voor de mensenrechten van de Europese Raad werd opgesteld en nu aan een comité van ministers werd voorgelegd beschuldigt Turkse solda ten van het plegen van massamoor den, verkrachtingen, martelinen en plunderingen in het door Turkije sinds 1974 bezette noordelijke deel van Cyprus. In 1975 weigerde Turkije om het on derzoek van de Europese commissie te erkennen. De commissie beschikt volgens de Sunday Times over bewij zen van het koelbloedig doodschieten van Grieks-Cypriotische militairen en burgers. In een geval zouden er ze- ventien leden van twee buurfamilies, waaronder tien vrouwen en vijf kin deren door Turkse soldaten zijn dood geschoten. Herhaaldelijk zouden er vrouwen tussen de twaalf en de 71 jaar zijn verkracht. In sommige geval len werden de slachtoffers na de ver krachting gedood. Een van de artsen die voor de commissie een getuigenis aflegde kon zich zeventig gevallen van verkrachting herinnneren. Ook vermeldt het rapport gevallen van ge dwongen prostitutie. Getuigen hebben ook het herhaalde mishandelen van door de Turkse sol daten gevangengenomen Grieks- Cyprioten beschreven. In een geval zou een man dermate zijn mishan deld dat hij met een scheermes zijn tenen moest amputeren. De Sunday Times citeert een getuige die zegt: Honderden Grieks-Cyprioten wer den inelkaar geslagen en tientallen terechtgesteld. In sommige gevallen sneden zij de oren af De Turkse premier Demiel heeft verleden de be schuldigingen in het rapport als on juist van de hand gewezen.. PEKING (Reuter, UPI, DPA) Het eerherstel van de gematigde Chinese leider, Teng Hsiao-ping is bijna rond. Een niet-officiële Chinese woordvoerder heeft gisteren gezegd dat Teng zal terug keren als eerste vice-voorzitter van de partij. De precieze datum van zijn terugkeer is nog niet bekend. Teng Hsiao-ping werd vorig jaar april uit al zijn staats- en partij functies gezet na een uitgebreide en felle campagne tegen hem wegens zijn vermeende kapitalistische sym- pathiën. Deze campagne werd in gang gezet door de radicalen die onder leiding staan van Mao's wedu we. Tsiang Tsjing. Deze radicalen KOPENHAGEN (DPA, AFP, Reuter) Denemarken gaat op 15 februari naar de stembus. Dit heeft premier Anker Joergensen afgelopen zaterdag bekend gemaakt in het Deense parlement. De sociaal-democratische regering kan niet meer rekenen op een meerderheid in het parlement. De afgelopen week zijn bespre kingen gevoerd tussen de sociaal democratische regeringspartij, die beschikt over 54 zetels in het 179 leden tellende parlement, en ver- schillenbde oppositiepartijen om brede overeenstemming te krijgen over het economisch beleid, het huis vestingsbeleid en de defensiepoli tiek. Die besprekingen leverden ech ter geen enkel resultaat op. Over en weer geven de partijen elkaar de schuld van het mislukken van de gesprekken. „Daar het onmogelijk is een compromis te sluiten waar een dui delijke meerderheid achter staat, acht ik het beter verkiezingen uit te schrijven", aldus Joergensen in het parlement. De sociaaldemocraten hopen op winst bij de komende ver kiezingen. Opiniepeilingen van de laatste tijd wijzen in die richting al lijkt een absolute meerderheid er voor Joergensen niet in te zitten. Politieke waarnemers verwachten ook winst voor de liberalen, de be langrijkste oppositiepartij, die zich heeft opgeworpen als de pleitbezor ger van de huiseigenaren, voor wie de regering een belastingverhoging in petto heeft. Stemmenverlies wordt verwacht voor de partijen die de regering van sociaal-democraten tot dusver hebben gedoogd, name lijk de conservatieven, de centrum democraten, de linkse socialisten en de radicalen. Ook op winst staat de rechtse partij van de vooruitgang, de anti-belasting partij van de omstre den advocaat Glistrup. Deze heeft al 23 zetels in het parlement. Toenemende inflatie en een werk loosheid van zes procent zijn de over heersende problemen in de Deense politiek. In augustus hadden de soci aal-democraten met vier andere par tijen een akkoord gesloten voor een beleid ter bestrijding van de inflatie, PRAAG (DPA) De burgerrechtbe weging „Handvest 77" in Tsjecho slowakije heeft van de regering in Praag geëist dat zij de discrimine ring bij de toelating van jongelui tot het hoger onderwijs, beëindigt. De kritiek van Handvest 77 richt zich in de eerste plaats tegen de toelatings praktijk op grond van politieke be trouwbaarheid. afremming van de loonstijgingen en de bestedingen en bezuiniging op de overheidsuitgaven. Na een crisis in november, die werd verergerd door een landelijke staking van de olie toeleveringsbedrijven, kondigde de regering met parlementaire goed keuring een loon- en prijsstop af. Deze maatregel loopt tot 1 maart. Tegen die tijd moeten ook de C.A.O.- onderhandelingen zijn afgesloten. Een herhaald ingrijpen van de rege ring zou zeker niet in goede aarde vallen bij de vakbonden, zo menen politieke waarnemers in de Deense hoofdstad. L De Franse president Giscard d'Estaing werd gisteren na zijn aankomst op het vliegveld van Riaad door de Saoedi-Arabische kroonprins Fahd begroet. Tijdens zijn vierdaags bezoek zal Gascard besprekingen voeren over de energieproblemen, het noord-zuiddialoog, het conflict in het Midden-Oosten en de situatie in Djibouti. Ook zal Franse steun bij de opbouw van een Arabische wapenindustrie tijdens de besprekingen in Riad aan de orde komen. zijn nu op hun beurt weer het slacht offer geworden van een felle campag ne. Dezelfde radicalen waren ook verantwoordelijk voor de eerdere val van Teng in het midden van de zesti ger jaren, tijdens de zogenaamde culturele revolutie. Kaderleden van de partij zouden za terdag op plaatselijke bijeen komsten de benoeming van Teng al hebben aangekondigd. Welke functies de 73-jarige Chinese leider precies krijgt is nog niet bekend. In muurkranten is erop aangedrongen hem tot premier te benoemen, een functie die momenteel door voorzit ter Hoea Kwo-feng wordt bekleed Terugkeer van Teng betekent dat hij na Hoea de sterkste man China wordt. Krant De hoofdredactie van het Chinese partijorgaan, het Volksdagblad, heeft haar lezers een revolutie in de krant beloofd. De artikelen zullen namelijk leesbaarder worden. Ellen lange propagandaverhalen zullen niet meer worden afgedrukt of ten minste worden bekort. Afgelopen vrijdag was de gehele voorpagina gereserveerd voor deze belofte en negen kritische bireven van lezers die de krant veel te saai vonden. In de brieven werd verwezen naar een artikel dat als goed voorbeeld zou kunnen dipnen. Het ging over een bezoek van partijleider Hoea aan de middelbare school, die zijn dochter bezoekt. SALISBURY (Reuter, UPI) De Rhodesische premier Ian Smith geeft de Britse onderhandelaar Ivor Richard vandaag bescheid over het standpunt van de Rhodesische regering ten aanzien van de Britse voorstellen voor een oplossing van de kwestie Rhodesië. Het afgelopen weekeinde heeft Smith met zijn regering over de voorstellen beraadslaagd. De Britse plannen voor een over gangsregering vormen een goede re geling voor de tot standkoming van een meerderheidsregering in Rhode sië. aldus Ivor Richard. Hij sprak gisteren voor de Rhodesiche televi sie. Het was voor het eerst in elf jaar dat een officiële woordvoerder van de Britse regering optrad voor de Rhodesische televisie. Richard zei dat de guerrilla-oorlog zal voortduren als premier Smith probeert een onderhandse regeling tot stand te brengen met zwarte lei ders in Rhodesië met voorbijgaan van de nationalistische leiders die Smiths gesprekspartners zijn bij de onderhandelingen in Genève. Ri chard beklemtoonde dat president Nyerere van Tanzania, de voorzitter van de zogeheten frontlijnstaten. hem de verzekering had gegeven dat de guerrilla-oorlog zal ophouden zo dra een overgangsregering naar een zwart meerderheidsbewind wordt opgezet. Aanslag De 53-jarige Jason Moyo. een van de naaste medewerkers van de Rhode sische nationalistische leider Joshua Nkomo, is zaterdag het slachtoffer geworden van een valstrikbom die verpakt was in een postpakket. De bom ontplofte op het bureau van de Afrikaanse Nationale Raad in Loesa- ka Een woordvoerder van het patri ottisch front, de militante nationa listische beweging in Rhodesië, heeft Rhodesische agenten er van be schuldigd de briefbom te hebben verstuurd. De woordvoerder ver klaarde dat Moyo normaliter de post niet zelf openmaakte. Ditmaal ge beurde dit wel omdat hij het hand schrift van een vriend meende te herkennen, van wie hij een pakketje verwachtte. De woordvoerder sprak tegen dat de bomaanslag het gevolg zou zijn van een interne ruzie binnen de APU. de Afrikaanse volksunie van Zimbabwe (Rhodesië in het zwart). De gedode Moyo was de der de man van de ZAPU en een belang rijk figuur in de onderhandelingen die eind vorig jaar leidden tot vereni ging van de ZAPU met de ZANU, de Afrikaanse ZNationale Unie van Zimbabwe. CAIRO (UPI, Reuter) Egyptische beschuldigingen dat communisten de rellen in Cairo en Alexandrië ver leden week hebben aangesticht, hebben tot een nieuwe verslechte ring van de betrekkingen tussen Egypte en de Sowjet-Unie geleid. Het Russische persbureau Tass heeft de Egyptische pers er gister avond van beschuldigd naar aanlei ding van de rellen een anti communistische campagne te heb ben ontketend. Volgens de corres pondent van Tass in Cairo is de campagne in Cairo bedoeld om de „ware reden van de volkswoede" te verhullen. Volgens Tass waren de rellen een protest tegen de „aantas ting van de elementaire rechten van arbeiders en jongeren op een menswaardig bestaan". Tass reageerde hiermee met eerdere berichten in de Egyptische pers waarin de Sowjet-Unie werd verwe ten zich over de rellen in Cairo te hebben verheugd. De Sowjet-Unie zou in Cairo volgens de Egyptische pers een bloedbad hebben willen zien. Moskou had Cairo moeten hel pen door uitstel van terugbetaling van schulding te verlenen in plaats van het geven van leningen. Ondertussen heeft president Sadat voor de tweede keer in twee dagen besprekingen gevoerd met zijn lei dende adviseurs over de gevolgen van de rellen die aan 79 personen het leven hebben gekost. Een rege ringsfunctionaris maakte gister avond bekend dat Sadat binnenkort een toespraak via radio en televisie zal houden over de „dimensies van de jongste gebeurtenissen". BRUSSEL (UPI, Reuter) De nieuwe Amerikaanse vice- president Walter Mondale is gisteren in het kader van een tiendaagse wereldreis in de Belgische hoofdstad aangekomen. van de zwevende valuta's algemeen te maken. Het feit. dat Brussel de eerste stop is op Mondale's reis wordt gezien als een teken van het belang dat presi dent Carter hecht aan de versterking Naar in kringen van de Europese van de transatlantische samenwer' Gemeenschap verluidt, zullen de be king. Brussel is het hoofdkwartier van zowel de Navo als de Europese Gemeenschap. Mondale zal vandaag besprekingen voeren met de secreta ris-generaal van de Navo, Jozef Luns. In kringen van de Navo hoopt men van Mondale de verzekering te krij gen dat de Amerikaanse defensieuit gaven niet zodanig worden gesnoeid, dat Amerika het huidige defensieni veau zou moeten verlagen. Carters verklaringen tijdens de Amerikaan se presidentsverkiezingen, dat hij de Amerikaanse defensieuitgaven zou verlagen hebben in kringen van de Navo tot bezorgdheid geleid. Mondale zal vandaag ook besprekin gen voeren met de Belgische premier Leo Tindemans, de Nederlandse mi nister van buitenlandse zaken. Max van der Stoel en de voorzitter van de Europese Commissie Roy Jenkins. In Europese kringen hoopt men dat de nieuwe Amerikaanse regering gunstiger tegenover de Europese in tegratie zal staan dan de republi keinse regeringen van Richard Nixon en Gerald Ford. In augustus 1971 opende Nixon een lange periode van onzekerheid op monetair gebied door de dollar niet-inwisselbaar te maken en door vervolgens het stelsel sprekingen van Mondale met de Eu ropese commissie handelen over het herstel van de Amerikaanse econo mie. het weer op gang brengen van de Noord-Zuiddialoog tussen de geïndustrialiseerde landen en de sta ten van de „derde wereld", de voor bereiding van de westelijke econo mische topconferentie die in Brussel aan het eind van de komende lente in Londen zal worden gehouden, en tenslotte over de onderhandelingen in Tokio binnen de gatt de „alge mene overeenkomst inzake handel en tarieven" waar Amerikanen en Europeanen tegenover elkaar staan, in het bijzonder wat de landbouwkwesties betreft. Vanavond reist Mondale door naar Bonn, waar hij morgen een gesprek heeft met bondskanselier Helmut Schmidt. Daarbij zal hij uiting geven aan de bezwaren van de regering- Carter tegen de atoomovereenkomst tussen de Bondsrepubliek en Brazi lië. Woensdag bezoekt de vice- president West-Berlijn. Vandaar vliegt hij naar Rome. Daar staat ook een audiëntie bij Paus Paulus op het program. Na bezoeken aan Parijs en Londen zal Mondale tenslotte ook besprekingen voeren in Tokio. ir J. den Boef dan drie maanden na de Bondsdagverkiezingen van 3 Der hebben de leiders van de gehavend uit de strijd te- ^chijn gekomen regeringscoalitie van sociaal-democraten )eralen nog geen overeenstemming bereikt over een rege- iprogramma voor de komende vier jaren. Deze week worden reer twee dagen speciaal aan gewijd. Dan moet er een Issing vallen. e weken geleden leek het er op, PD en FDP het over de begro- :ens waren geworden. In feite het ook zo. maar sociaal- craten die er geen genoegen rilden nemen, omdat de libera- teveel opzichten hun zin had- ekregen. lieten bijzonderheden het begrotingsontwerp uitlek- m het op die manier ter discus stellen. voordat definitieve be- zouden vallen. Opvallend n het begrotings-ontwerp een ig van de defensieuitgaven, een :ing van sociale uitkeringen en litblijven van een verwachte ging van de ontwikkelingshulp en miljard D-mark. llle kanten barstte kritiek los et hoofd van de sociaal- •ratische kanselier Helmut idt, wiens prestige toch al een deuk had gekregen als gevolg ijn poging om in strijd met kkelijke beloften tijdens de zingscampagne. de voorge- ren verhoging van de pensioe- ïet tien procent naar 1978 te luiven. De kanselier, die nooit toestaan dat anderen hem de oorschreven. werd toen voor rst door zijn partij tot de orde jen. omdat zij niet aan kie- idrog wilde meedoen, dien is de positie van de kanse zijn partij, maar ook wat de vakbonden betreft, kwetsbaar ge worden. Regeringszwakte Dezelfde vakbonden hebben het in 1974 de toenmalige kanselier Willy Brandt ook erg moeilijk gemaakt en lieten het zelfs tot stakingen komen. Het enorme gezag van Brandt, die de grote winnaar was van de Bondsdag verkiezingen van 1972 werd door de acties van de vakbonden ernstig aangetast. Uit die tijd stamt de constatering in sociaal democratische kring, dat Brandt aan „regeringszwakte" leed. En op het ogenblik dat de Guillaume- affaire (spionage) uitlekte, was Brandt al een eenzame figuur gewor den, die wel tot de conclusie moest komen, dat zijn dagen als kanselier geteld waren. Schmidt stond toen minister van financiën gereed om de leiding over te nemen. De problemen waarmee Schmidt nu te kampen heeft, zijn nog groter dan die. waarvoor Brandt zich destijds geplaatst zag. De vakbonden eisen thans niet alleen hogere lonen, maar stellen ook de in West-Duitsland hoog aangeschreven sociale markte conomie ter discussie. Vakbondslei der Oskar Vetter verklaarde onlangs dat naar structurele veranderingen gezocht moet worden als het huidige Kanselier Schrpidt (links), die het nog moeilijker dreigt te krijgen dan zijn voorganger Brandt (rechts), en dat dan mede door de liberale leider Genscher (midden). economische systeem niet in staat blijkt te zijn om op korte termijn volledige werkgelegenheid te schep pen. De vakbonden keerden zich ook fel tegen de (te vroeg gepubliceerde) ontwerp begroting. Vooral de libera len moesten het ontgelden, maar het was duidelijk dat men Schmidt kwa lijk nam dat hij teveel concessies had gedaan. Ook in de SPD wilde men geen genoegen nemen met het magere resultaat, waarmee Schmidt uit de coalitieonderhandelingen te voorschijn was gekomen. De hoop van de kanselier, dat de geringe meerderheid van de coalitie in de Bondsdag en de verzwakte positie van de SPD binnen het samenwer kingsverband met de FDP hem voorlopig althans enige speelruimte zou geven ten opzichte van de lin kervleugel van zijn partij en tegen over de vakbonden, ging niet in ver vulling Namens die linkervleugel liet Erhard Eppler, die enkele jaren geleden nog ministeriële ver antwoordelijkheid droeg voor ont wikkelingszaken, maar door Schmidt werd vervangen, een duide lijke waarschuwing horen. „Er is een eind gekomen aan de bereidheid van degenen die in de SPD links van het midden staan, om voor de lieve vrede de kanselier zijn gang te laten gaan", nu de verhoudingen in de Bondsdag zo moeilijk liggen. Toezegging Schmidt zegde toe dat er opnieuw onderhandeld zou worden over de begroting. Deze toezegging hield in dat gepoogd zou worden, de liberale coalitiepartner tot het doen van concessies over te halen. En het is de vraag, of Schmidt zijn in een noodsi tuatie gedane belofte kan waarma ken, omdat de liberalen niet van plan zijn zich door de linkervleugel van de SPD en de vakbonden te laten intimideren. De liberale leider Hans-Dietrich Genscher, vice- kanselier en minister van buiten landse zaken, verklaarde onder luid gejuich op een partijbijeenkomst: „Wij zijn liberalen, maar geen ver schaffers van een meerderheid voor een socialistische politiek". Intussen tracht Schmidt ook met de vakbonden op goede voet te komen Enige weken geleden bruskeerde hij de vakbondsleiders nog door te wei geren een rapport in ontvangst te nemen van een in 1971 door kanse lier Brandt ingestelde commissie (voor economische en sociale veran deringen» en door een uitnodigings brief van Vetter onbeantwoord te laten. Maar begin vorige week be dankte hij in een toespraak de vak bonden voor hun kritiek en voor hun aandringen op vernieuwingen. Schmidt zei dat kritiek één van de •wezenlijke kenmerken van de demo cratie is, maar dat de burgers de laatste jaren een streven naar aan passing hebben beleefd, waarin voor kritiek geen plaats was. Om te voorkomen dat de zaken haar uit de hand lopen, heeft de SPD- leiding zich voorgenomen, de partij meer dan voorheen tot een forum van maatschappijpolitieke discus sies te maken Ook zal het nodige gedaan worden om vertrouwen bij de bevolking te winnen en wordt gestreefd naar verbetering van de partij-organisatie. Kanselier Schmidt verklaarde zich akkoord met dit voornemen, maar maakte het voorbehoud dat de SPD er zich voor moet hoeden, „populistische of opportunistische" besluiten te ne men. zonder rekening te houden met de mogelijkheid om in de praktische politiek verwezenlijkt te kunnen worden. Overigens gaf Schmidt toe dat tijdens de verkiezingscampagne te veel nadruk werd gelegd op de prestaties van de regering en te wei nig op de perspectieven van een sociaal-democratische politiek Enorme tekorten Van wat er bekend wordt over de pogingen om uit het slop te geraken, valt voorlopig alleen maar te zeggen dat Schmidt probeert om de enorme sociale en economische problemen, waarvoor zijn regering een oplossing moet vinden, zover mogelijk voor zich uit te schuiven. Dit is ook het geval met de enorme tekorten bij de pensioenverzekering Besloten is nu. de nog goed gevulde werkloos heidspot aan te spreken om de fi nanciering van de tekorten in de pensioenpot mogelijk te maken De werkloosheidspremie. die vorig Jaar tijdelijk van twee tot drie procent werd verhoogd, komt hierdoor op nieuw onder druk te staan. Na ver loop van tijd kan een nieuwe verho ging niet uitblijven. Aan de pensioe nen wordt echter niet getornd. De coalitie-onderhandelingen, die deze week tot resultaat moeten lel den. plaatsen zowel SPD als FDP onder zware druk. Een uiteenvallen van de regering wordt echter niet tot de mogelijkheden gerekend De SPD zal of zij het leuk vindt of niet Schmidt een kans moeten geven en de FDP-leiding kan het zich eenvoudig niet veroorloven, een coalitie aan te gaan met de opposi tie Maar van harte gaat de samen werking niet meer. dat is duidelijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5